Keresés

Részletes keresés

szamárium Creative Commons License 2012.10.29 0 0 174

Gyakorlatilag a fidesz sokkal ártalmasabb, mint az anyós.:)

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 173

Bocsika,de ez hülyeség ...

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 172

Meg fogsz lepődni. Az anyós! Meg a sok rossz házasság, meg a rossz munkakörülmények, a rossz közhangulat, a szomszédok, mind mind!

Előzmény: szamárium (170)
Ho anyó Creative Commons License 2012.10.29 0 0 171

Az unokatastvérem Montrealban élt. Kertváros, egy nagyvállalat igazgató helyettese, magas fizetés. Soha életében nem ivott szeszes italt és soha nem dohányzott. 62 éves korában mégis májátültetést kellett rajta végrehajtani. Sikerült. Aztán mégis egy évre rá meghalt.

Csak olyan munkahelyei voltak, ahol nem lehetett dohányozni, csak olyan étterembe ment, ahol tilos volt a dohányzás, saját autójával közlekedett. Na akkor ebből milyen tanulságot lehet levonni?

Hogy vonják ki a cigit a forgalomból! És akkor az évi 2.000.-milliárd forintos bevétellt honnan pótolja a kormány? Hm.

 

Előzmény: Egy_kisebb_isten (160)
szamárium Creative Commons License 2012.10.29 0 0 170

Most már csak aza kérdés maradt, melyik ártalmasabb, az alkoholizmus vagy a cigizés..

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 169

Amit a pálinka főzés adóztatásával elvesztettek, azt most be akarják pótolni a dohányosokon.

Előzmény: Turulmadár (161)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 168

Vannak a kormányban is ötletbajnokok,meglesz az az 50 % nemsokára ...

Előzmény: armadillo (167)
armadillo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 167

milyen szerencséd, hogy én csak a partvonalon túlról sápítozok:-)

Előzmény: Törölt nick (165)
szamárium Creative Commons License 2012.10.29 0 0 166

A dohány nem okoz semmiféle rákot.

Előzmény: bibercalmero (148)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 165

Rúgja el a ló a lábaidat,te.... :-)

Előzmény: armadillo (164)
armadillo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 164

én emelném a jövedéki adóját még 50%-al:-)

HarmathV Creative Commons License 2012.10.29 0 0 163

2002-ben még nem is sejtettük meddig drágulhat még...

geeez Creative Commons License 2003.07.21 0 0 162
Rossz pelda, a rak korokozoja es gyogymodja evtizedek ota megvan, csak nem uzlet alkalmazni.
http://www.altcancer.com/lysis5.htm
Előzmény: bibercalmero (148)
Turulmadár Creative Commons License 2003.05.21 0 0 161
Igazán nem lehet a jelenlegi kormány iránti túlzott szimpátiával wádolni, de a dohánytermékek árának emelésével teljesen egyetértek. :]
Előzmény: Egy_kisebb_isten (160)
Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.05.21 0 0 160
Anyósom most van túl egy tüdőműtéten, egyértelműen az erős dohányzásra visszavezethető okok miatt.Nagyon megviselte, és most nem győzi mondani mennyire feleőtlen volt, hogy soha nem vette komolyan hogy a dohányzás mennyire ártalmas lehet.A műtét óta (3 hete ) nem dohányzik. Ahányszor látom nem győzi hangsúlyozni hogy soha többet.

De lefogadom hogy egy hónap múlva már szívni fogja.

Ha csak az árát nézem, a dohányosok minden évben egy tisztességes nyaralás árát kidobják az ablakon és csak az számít náluk valamelyest meggyőző érvnek a leszokásra ha már a fél tüdejük hiányzik.Vagy még az sem.

Ha csak azt nézem hogy teleszemetelik az utcát, a köztéri cigerattázást már csak azért is betiltanám.Vegye meg mindenki akinek kell, és intézze el otthon, mint minden más tisztességes drogos, de minket akik nem akarják "élvezni" a dohányosok melléktermékeit kíméljenek meg.

A jövedéki adó drágulását meg köszönje mindenki magának aki igennel szavazott a magyar történelem legdemagógabb és legmanipuláltabb szavazásán.

Molaf Creative Commons License 2003.05.21 0 0 159
WHO - nemzetközi egyezmény a dohányzás ellen (MTV.hu - 12:21)

A dohányzás megfékezését célzó első nemzetközi egyezményről állapodott meg szerdán az Egészségügyi Világszervezet genfi közgyűlésén a szervezet 192 tagállama.

A dohányzás megfékezését célzó keretegyezményt a 192 állam képviselője egyhangúlag fogadta el a szervezet idei genfi közgyűlésének harmadik munkanapján.

Az évente világméretekben több mint ötmillió emberéletet követelő - a dohányzók csaknem felének életét kioltó - szenvedély korlátozását célzó keretmegállapodás szövegéről a tagországok szakemberei évekig tartó alkudozások, heves viták után márciusban egyeztek meg.

A keretegyezmény akkor lép hatályba, ha 40 ország ratifikálja azt.

Gro Harlem Brundtland, a WHO elnöke történelmi tettnek nevezte a közgyűlés döntését, és kijelentette: "milliárdnyi ember életét mentjük meg azzal, amit most teszünk, és egyben védelmezzük az utánunk következő generációk egészségét".

A keretegyezmény egyebek között előirányozza a dohányipari hirdetések és a cigaretta népszerűsítésének betiltását, illetve erős korlátozását azokban az országokban - mint például az Egyesült Államok - ahol a teljes betiltás alkotmányellenes lenne. Az egyezmény javasolja, hogy a cigarettásdobozokon lévő egészségvédő figyelmeztetések - mint például tönkrement fogínyről, illetve tüdőről készült képek - ne legyenek kisebbek a doboz teljes felületének a felénél.

A WHO azt tanácsolja az egyes kormányoknak, hogy jelentős mértékben korlátozza a megtévesztő "alacsony nikotintartalmú" vagy "light" feliratokat a dobozokon. Nemzetközi egyezményt javasolt egyúttal a passzív dohányzásról, a cigarettacsempészet megfékezéséről, és támogatja a gyártók felelősségvállalásának intézményesítését.

Külön kiemeli a WHO által jóváhagyott megállapodás, hogy az egyes országokban lépéseket kell tenni a tisztességtelen, dohányzást népszerűsítő kampányok ellen, és meg kell akadályozni minden olyan reklámtevékenységet, amely a fiatalok körében magával ragadónak és "menőnek" mutatja be a dohányzás szokását.

Amocsok Creative Commons License 2002.10.14 0 0 158
Fermina, Kedves!
Te bagózol?
Amocsok Creative Commons License 2002.10.14 0 0 157
Ez igaz lehet.
Én nem nagyon szoktam szaglászni a környezetemet.
Engem a sunyi, alattomos, ugyanakkor törtető, mindenkin átgázoló emberek taszítanak.
Nem kell, hogy egy véleményen legyünk, nem kell hogy azonos ízlésünk legyen.
Útálkozzál csak nyíltan bagós ismerőseid körében, de ne vedd zokon, ha ők meg esetleg emberi tulajdonságaid vagy akármi miatt fikáznak.
Előzmény: yol (156)
yol Creative Commons License 2002.10.11 0 0 156
nem ezt mondom. én nem viszek ***szagot a vécéből. te meg elmész dohányozni a törvényesen kijelölt helyre, visszajössz, a szád, a hajad, a ruhád füstszagú, fe.
Előzmény: Amocsok (19)
Demim úr Creative Commons License 2002.10.07 0 0 155
az USA-ban ráírják a mikrohullámú sütőre, hogy ne szárítsd benne a háziállatodat. ráírják a visszapillantó tükörre, hogy a tükörben látható tárgyak nagyobbak, mint amekkorának a tükörben látszanak.

szóval ne hivatkozz egy olyan országra, ahol egy hétköznapi szopásból nemzeti botrány van... ;-)))

Előzmény: Tecs (152)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.05 0 0 154
No lám. Íme kiderül, hogy mi dohányosok tartjuk el az országot.

Követelem, hogy aki dohányzik, az mentesüljön az adő és TB járulékok kifizetése alól! :-D

Előzmény: Tecs (153)
Tecs Creative Commons License 2002.10.05 0 0 153
"Syerintetek melyik több pénz:
A dohány adóbevétel vagy a dohányzással összefüggő betegségek gyógykezelése."

Elterjedt nézet és divatos újságírói fordulat, hogy az állam többet költ a dohányzás okozta betegségek gyógyítására, mint amennyit a dohányforgalmazásból adóként beszed. Szerintem ez nem igaz.

Az egészségügyi járulékokból egy év alatt kb. 2000 milliárd Ft folyik be. (Nem vagyok naprakész, de az összeg kb ekkora - aki ismeri a pontos számot, kérem, írja be). A (97)-ben írt levezetés szerint a cigaretta forgalomból származó kötségvetési bevétel évi kb. 300 md Ft. Elmondhatjuk, hogy a dohányból származó állami bevétel az eü. ráfordításoknak kb. 15%-át teszik ki. Ha mindenki egy csapásra leszokna a bagóról, csökkennének-e 15%-kal az eü. kiadások? Szerintem nem. A dohányosok eleve a népességnek csak kb. egyharmadát teszik ki, tehát az ő körükben kb. felére kellene csökkennie az eü. szolgáltatások igénybevételének, hogy hozni lehessen a teljes népességre a 15% csökkenést. Ez nyilvánvaló képtelenség, hiszen ha a dohányos leszokik a bagóról, attól még megfájdulhat a foga, terhes lehet, megfázhat, baleset érheti, stb.

Meggyőződésem szerint a dohányosok dohányosként való megtartásához komoly költségvetési érdekek fűződnek és nem csoda, hogy alig van nyoma a dohányzás visszaszorítására tett parlamenti vagy kormányzati erőfeszítéseknek.

Előzmény: magyarpolgar (143)
Tecs Creative Commons License 2002.10.05 0 0 152
...ma már az a szöveg, hogy "A dohányzás súlyosan károsítja ön és környezete egészségét."
A reklámokon is szerepel.
Ezek után mi esélyed lenne egy ilyen perben?"

Az USÁ-ban olyanok nyertek sokmillió dolláros kártérítést, akik évtizedek óta szívtak, tehát akkor kezdték, amikor még nem nyomták a dobozok aljára az apróbetűs jogi kibúvót. Ilyen emberek Magyarországon is vannak szép számmal.

Előzmény: Törölt nick (150)
Demim úr Creative Commons License 2002.10.04 0 0 151
én is.
Előzmény: bibercalmero (147)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 150
A cigarettán régen is fel volt tüntetve, hogy "A dohányzás káros az egészségre".
Sőt, talán ma már az a szöveg, hogy "A dohányzás súlyosan károsítja ön és környezete egészségét."
A reklámokon is szerepel.

Ezek után mi esélyed lenne egy ilyen perben?

Előzmény: Tecs (138)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.04 0 0 149
Én! Nagyobb tételben is!
Előzmény: bibercalmero (147)
bibercalmero Creative Commons License 2002.10.04 0 0 148
szvsz ha a cigi adojat a cigi altal okozott rak kezelesere koltenek akkor az az elegsegesnel tobb.
Előzmény: magyarpolgar (146)
bibercalmero Creative Commons License 2002.10.04 0 0 147
Kis kozvelemenykutatas: ki venne 200-ert marlborot?
magyarpolgar Creative Commons License 2002.10.04 0 0 146
én nem tudom azért várok véleményeket
Előzmény: Demim úr (145)
Demim úr Creative Commons License 2002.10.04 0 0 145
miért? melyik több?
Előzmény: magyarpolgar (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!