Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2002.09.09 0 0 47
A második: Bitour/Miskolc.
walacki Creative Commons License 2002.08.31 0 0 46
kedves ego,
nem a politikai fórumról tévedtem ide. arra próbáltam utalni, hogy talán a szakmai hozzá nem értés is hozzájárulhatoitt a csődhöz.
üdv
ego Creative Commons License 2002.08.30 0 0 45
Ma reggel azt hallottam a TV-ben, hogy a biztosítónál lévő 98 milla minden utas kártalanítására elegendő lesz, a kint lévők haszhozatala pedig zavartalanul folyik. Úgy legyen.
A politika fórumból ide tévedt Walackitól alant megtudhattuk a történtek egyetlen ésszerű magyarázatát: a tulaj apja komcsi volt. (Tényleg Walacki, az Enron főnökök szüleiről nem tudsz valamit? Az lenne csak az igazi nagy dobás, ha mondjuk kiderítenéd, hogy ők adták ki anno a Daily Workert.)
Szóval lassan minden rendeződik és minden világos lett.
Gereb Creative Commons License 2002.08.30 0 0 44
Szasztok,

csak hogy legyen erintett is:(
mi a kis tarsasaggal (9fo) megyunk Spanyolba, szerencsere(?) csak a szallast inteztuk a WTvel, a tobbi egyeni. A befizetes elso reszlete meg WT-nek ment, a masodik mar a Relax-nak (szal ilyenek is vagyunk; halmozottan hatranyos helyzet, vagymi...). Hogy mi lesz a kartalanitasbol, az meg a jovo zeneje. Alljon itt 1-2 tobbletinfo, amirol a sajto nem szolt:
- a masodik reszlet 2002.08.07.-en lett befizetve (asszem latszik tisztan, hogy nem 20020814)
- a RH a tegnapi napon gond nelkul uzemelt, megkeresesunkre a kedves holgy szivelyesen elhajtott, hogy majd jelentkezik, ha beszelt a fonokkel, mer'hogy a mi esetunk egyedi!!?

a gond nem is azzal lenne, hogy becsodoltek, hanem hogy pont post, 10 nappal a nyaralasunk elott????

Gereb

szalapala Creative Commons License 2002.08.30 0 0 43
A biztosító azért nagyon hasznos ám.
Mert, ha nincs biztosító, akkor a következő a helyzet(kicsit hosszú lesz, de didaktikus leszek, mert elég naivnak tűnsz:)

Polgárjogi szerződés van közted meg az utazási iroda között. Te fizettél, ő meg nem ellenszolgáltat. Bizonyítani kell ezt a tényt. Ez még nem önmagában nem nehéz, hisz ott a szerződésed, meg a befizetési bizonylatok, tehát a helyzet egyszerűnek tűnik, csakhogy!

Kinek bizonyítod? A partnernek? (Ez nevetséges ugye?) A szomszédnak? A nagymamának? Nem, nem.
Valami hatósághoz kell menned. Na de ki ez a hatóság? A végrehajtó? Ugyan már! A végrehajtó csak jogerős, végrehajtást elrendelő bírósági végzés alapján hajt végre. Nem úgy, hogy te bemész hozzá "szedd ki ezekből a szemetekből a pénzemet" felkiáltással. Miért higgyen neked egy végrehajtó? Ilyen alapon akárki bemehetne hozzá, hogy ettől meg attól kéne foglalni, visszaszedni. Ő ezt nem tudja eldönteni, ahhoz neki valami bizonyíték kell, hogy te jogosan követelsz valamit.

Szóval a bíróságra kell menned, bizony.
Polgári per indítása következik, amelyben te, mint felperes ilyen meg olyan alapon, (becsatolt bizonyíték: számla, szerződés, a nemteljesítésről egy jegyzőkönyv stb.) beperled nemteljesítésért.(Jó esetben kérhet költségmentesítést, hogy ne kelljen befizetned előre a perköltséget.)

Megtippelnéd, mikorra tűzik ki az első tárgyalást? (Megmondom: ha ma beadod, akkor kb. 2003 szeptember.) A per vége úgy 2005 őszére már datálható, akkor majd jön a fellebbezési szakasz. Pénzedhez jutsz kb. 2007 elején. Na nem az egészhez, hanem ami addig maradt, úgy 10% már jó arány.

Ennél azért csak jobb megoldás a biztosító, nem?

Előzmény: mal (41)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.29 0 0 42
HI

kedves mal , ez eddig így van, csak gondolom az utazásiirodáknál , ugye kötelező biztosítást kötni, de ahogy a legújabb cikk írja ezt a törvényt a mi csak közvetítettük kiskapuval megoldották..

Persze kétszer olvastam el a cikket, lassan kibontakozik a lényeg...

Mindenki aki befizetett megszívta a károkozó meg széttárja a kezét ... Mi van ezen furcsa ??
Talán még azt tehetné hozzá , ebben az országban mindenkit palira vehet mindenkit miért pont ,mi maradjunk ki . Nesze nektek maffia ellenes törvény csomag, meg pénzmosás elleni keresztes hadjárat...

És én annak idején , azt hittem, hogy amit Michael Corleone csinál az a maffia, hát ezekhez képest Ő csak egy polgárjogi aktivista...

mal Creative Commons License 2002.08.29 0 0 41

Valamit valaki magyarázzon meg nekem:

Ha én kifizettem egy számlát egy szolgáltatásért, és a pénzemért nem kapok semmit szállítási határidőig és a pénzt sem fizetik vissza, akkor tudomásom szerint hatósági végrehajtót küldhetek a szállító nyakába.

Ha a végrehajtó tárgyi vagyon híján nem tudja behajtani a kintlévőségemet, akkor a cégbíróság hivatali kötelessége csődeljárást indítani, és a cég aláírási joggal rendelkező felelős ügyvezetője legkevesebb bíróság előtt felel a pénzemért, vagy a felelősséget -bizonyítékok bemutatásával- továbbpasszolja annak aki őt lopta meg.

Mi keresnivalóm nekem egy biztosítónál?
Túl idealista lennék?

-emma- Creative Commons License 2002.08.29 0 0 40
http://index.hu/gazdasag/magyar/wt0829/

Sárvári Krisztina szerint a West Travel augusztus 14-i felfüggesztését követően nem árulták tovább útjaikat. Az Index információja szerint azonban a "West Travel" elnevezésű irodákban ezt követően is fizettek be utakra. Úgy tűnik, hogy az utasok többsége pórul járt, mivel a West felelősségbiztosítását végző Allianz Hungária Biztosító csak a West Travelnél (tehát ezek szerint az Árkád Üzletközpontban található irodában, illetve a hónapokkal korábban más irodákban) befizetett összeget kaphatják vissza, a Relax Holiday és más utazásközvetítők által eladott utak ellenértékét azonban nem.

joebácsi Creative Commons License 2002.08.29 0 0 39
néhány szó a repgépen állásról és erről az újabb csődről
két éve együtt utaznam állapotos nejemmel (6 hó, tehát már volt pocak) Rodoszra és a WT intézte a repjegyet ez eddig OK (vérnyomás: 140/80)
kb. 3 órával a felszállás előtt biztos ami biztos alapon kimentünk a reptérre, majd 2 óra után még mindig nem találtam azokat az utasokat (vérnyomás: 160/90), akik Rodoszra mennek igy hát megkérdeztem egy ügyintézőt, aki közölte velem, hogy már rég (!!!???) felszálltak a repgépre és nincs több hely és asztalavisztabébi nektek....
majd odajött egy WT-s és nagy nehezen(vérnyomásom: 200/100) feljutottunk a gépre, ahol már mindenki ránk várt (????!!!!), szóval állati...
hozzáteszem, hogy a WT csak a repjegyet intézte és egy kisebb irodával mentünk, de NEM a KISEBB iroda volt a hibás
ugyan nem álltunk végig a gépen, hanem a stew.ülésre bepréselte magát a szerencsétlen párom a pocakjával (azóta gyönyörű kisfiúnk született), rólam meg nem is beszélve, mert az út végére a fülem odafagyott a stew.ülés melleti vészkijárat fogantyújához (lehet röhögni)...
megjegyzem, hogy a balkáni magyar c...ny utasok közül egyik sem ajánlotta volna fel a páromnak, hogy üjjön má' ide, ez már ugye csak hab volt a tortán
azt jött a második felvonás, mert a WT bekavarása végett a csomagunk elment Németországba (ivott egy sört), majd zurück Magyarország és 3 nap múlva Rodoszra (vérnyomás: dajnggg...)
WT b..ott bocsánatot kérni, de a biztositó kifizette az alapvető higiéniás dolgok árát...

mindenkinek további jó utazást kivánok és ha lehet menjen ki a reptérre 24 órával korábban és irja rá a csomagjára UV-filctollal (betűméret: 1000) hogy hová megy és honnan száll fell

Ferci Creative Commons License 2002.08.29 0 0 38
Igen a Malevnal is van. kb 10%os tulfoglalassal dolgoznak a legitarsasagok. Konkretan a Malev 4*os szallodat, vagy 200$ karteritest fizet, de olyat hogy valaki all a repulon meg nem hallottam, pedig rettenetesen sokat repultem mar...
Előzmény: RogerWilco (36)
cloud Creative Commons License 2002.08.29 0 0 37
Béke poraikra!

Egy kis nosztalgia (az utolsó hírem felőlük, el is felejtettem hogy "léteznek":)):

---------
Tisztelt Uram!

Ezúton tájékoztatom, hogy reklamációs levelét továbbítottuk máltai partnerirodánk felé az ügy kivizsgálása végett.

Budapest, 2000. augusztus 14.

Tisztelettel:

Sárvári Krisztina
ügyvezető igazgató
---------

Cloud

RogerWilco Creative Commons License 2002.08.29 0 0 36
Javítsatok ki, de úgy tudom, ez bevett szokás, hogy a repülőre több jegyet adnak el. Úgyis lemondja valaki... Vagy nem.
Ez így van. Menetrendszerü járatokon (ha nincs néhány órán belül következö) ilyen esetekben free hotel (esetleg vacsival) + kártérítés (pl. a SAS olyan 200 euro körül ad, a Malév is ad, de nem tudom mennyit - hotel tuti, ha jól emlékszem Hyatt) Általában "tárgyalásos" úton próbálják a szerencsés/szerencsétlen utast kiválasztani, de ha nem megy, mert senki nem hajlandó maradni, akkor az utolsónak becsekkolta(ka)t szokták kijelölni. A charter valszeg más világ.

Ui. Állóhely - nem bírom elhinni!!! (Nem a szavatokban kételkedem, de ilyet legfeljebb Kelet-Tadzsikiszánban esetleg el tudok képzelni) A biztonsági elöírásokat nem tudom, de valahogy olyan ézésem van, hogy az állóhelyet nem igazán engedélyezik

Előzmény: rencergizda (31)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.29 0 0 35
Dörzsölt kollega utolsó mondatában fogta meg a lényeget... Ez a három hatvanas kenyér bűvöletében élő nép tényleg mindent megeszik...
Osztom a nézetet a két gyerekkel kapcsolatban is ...
Szóval az eredeti téma tényleg a WT csődje volt, de ehez nem lehet mit hozzá tenni.. De tényleg, valahogy hiányzik a felelőségre vonás..
Menedzserek , felelőségre vonás hőhőhő
Eszembe jut a történet Gázsiról a prímásról..
Gázyi elment , hogy beíratkozzon a kommunista pártba...
MEgy haza , kérdik tőle
--Na Gázsi felvettek
- Áhh nem
-Aszt mér nem
-Meg kérdezték húztam-e a nyilasoknak
- És mit válaszoltál
- Hát hogy húztam
-Hát azt mért nem tagattad le
- Hát nem hazudhattam a szemükbe ott ültek mind

Na valahogy ilyen a felelőségre vonás nálunk..

Félre ne értsen senki nem ez nem politika , ez vélemény...

Előzmény: dörzsölt (33)
walacki Creative Commons License 2002.08.29 0 0 34
Várható volt. A West Travel tulajdonosa (már ha a nejre átruházott zsozsó-részt nem számítjuk)Petrus György (egy korábbi kommunista kiadóvállalat igazgatójának fia, de nem ezért tiszteljük). Az átkosban a Tájékoztatási Hivatalban dolgozott, Tiszatáj, Mozgó Világ és ilyenek betiltásával foglalkozott. Ott szerezhette utazásszervezési tapasztalatait. Ahhoz képest elég sokáig bírta...
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.28 0 0 33
Alapjában véve érthető, ha valaki 2 gyerekkel, korlátolt pénzzel, idővel, nyelvtudással nem akar rögtönözni és a szervezést az irodára hagyja. Asszem a mindenáron takarékoskodni akarás az oka mindennek. Meg az emberi pofátlanság határtalansága, bár ezzel a birka néppel mindent meg lehet csinálni.
Előzmény: B_J (26)
kodzsek Creative Commons License 2002.08.28 0 0 32
latom, gyerekek, komoly baj nincs
kedelyesen eltarsalogtok az allva repules kenyelmetlensegeirol

tenyleg ilyen keves embert erintett ez az ugy, vagy ok most eppen sorbanallnak valahol ?!?!

a hirek szerint itt buncselekmeny tortent, a biztositok meg szokas szerint igyekeznek kibuvokat talalni, a megszokott magyar szappanopera

a vezetok, managerek felelossegrevonasa meg hol marad ?!?!

K.

rencergizda Creative Commons License 2002.08.28 0 0 31
(Asszem, Tu-154-esek ma is vannak a Malévnál, de csak charter gépekként üzemeltetik őket. Bár ez tényleg nem tartozik ide.)
Mi Gran Canaria-ról akartunk hazajönni. A gép Teneriféről érkezett, és már ültek a helyünkön. Kiderült, hogy az utazási iroda két hellyel többet adott el. Úgyhogy két emberenek állnia kellett visszafelé, 5 órán keresztül. Szerencsére nem nekünk.
Javítsatok ki, de úgy tudom, ez bevett szokás, hogy a repülőre több jegyet adnak el. Úgyis lemondja valaki... Vagy nem.
Előzmény: sl28 (29)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.28 0 0 30
Ok és ilyenkor mi a helyzet ?? Semmi kártérítés ... MErt oké mázlid volt tudtál ülni de ha nem ?? Vagy ahogy Ego, gondolom tökéletes országunkban erre még nincs érdekvédelem, bár szerintem a Fogyasztóvédelmiseknél lehet panaszt tenni..
Kellemetlen az biztos, én már akkor sípolok ha nem kapok péksüteményt :))) Nemhogy még álljak is...

Előzmény: sl28 (29)
sl28 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 29
Két éve nem West Travellel, hanem egy másik nagy utazási irodával utaztam Máltára. Akkor még voltak TU-154-esek a Malévnál. Ezeken a gépeken 2-szer 3 sor ülés van, kivéve a vészkijáratnál, ahol csak kettő. Na nekem a nem létező harmadik ülésre szólt a jegyem... Még jó, hogy volt máshol egy üres hely, különben a folyosón ülhettem volna végig. ...Vagy a stewardessekkel? A fenébe... :-)
B_J Creative Commons License 2002.08.28 0 0 28
Mi magyar vezetővel mentünk és fogalmam sincs, hogyan ellenőrzik ezt az egészet. De nem tök mindegy? Az a lényeg, hogy biztonságban légy. (amikor iszol és autóba ülsz nem attól kell félned, hogy elveszik a jogsidat, hanem hogy nem történjen semmi bajod). Meg persze én nem szívesen kószálok kb. 4000 m magasan egyedül (több okból sem)
Előzmény: tudós (27)
tudós Creative Commons License 2002.08.28 0 0 27
De ez nem csak azért van, hogy kenyeret adjanak a munkanélkülieknek? Magyarul senki sem ellenőrzi...
Előzmény: B_J (26)
B_J Creative Commons License 2002.08.28 0 0 26
Pl.: a Toubkalra is csak vezetővel mehetsz, ez az Atlasz legmagasabb csúcsa
Előzmény: tudós (25)
tudós Creative Commons License 2002.08.28 0 0 25
Hol van az, ahol nem engednek?
Csak kiváncsi vagyok...
Előzmény: B_J (24)
B_J Creative Commons License 2002.08.28 0 0 24
Én sem vagyok utazási iroda párti, de van néhány hely, ahová elég nehézkes lenne eljutni nélkülük. Pl.: egy magashegységi túrát nem engednek vezető nélkül megcsinálni, igaz találsz ott is, de...
Előzmény: zsírvezér (23)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.28 0 0 23
Szokt utazni , de valahogy kihagyom a hasznot lefölöző utazási irodákat jó van némi utána járás meg plussz munka , de szerintem megéri.
Ok elismerem olcsóbb lehet az utazási iroda , de így legalább ha valami nem olyan mint amilyen lovat én akartam akkor csak magamat szidhatom :)))
Ez nem pedig nem sürün fordul elő.. :)
És volt már ,hogy majd én megmutatom dumával vágtam valaminek bele is buktam de nem sajnáltam magam.. Mint ahogy azért sem ,hogy milyen országban élünk . Subjektív vélemény volt.
Előzmény: B_J (21)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.28 0 0 22
Kedves Bi4 a nick nevedből gondolom testközeli élményeid vannak mindjárt négy aspektusból nem lettél ettől buzi legfeljebb csak toleráns ...(persze lehet hogy ez before de akkor mi elött ??)
"Majd jól ne sajnáld magad" ettől forog Grétsy tanár úr a sírjában ...
Persze aki a zavarosban halászik annak biztosan ez a kánaán de a magam részéről szeretnék némi jogbiztonságot.

" - Mama jogállamban fogunk élni...
- Már megint költözni kell "

Előzmény: Törölt nick (20)
B_J Creative Commons License 2002.08.28 0 0 21
Hát én sem értem, hogy miért nem sajnálod a sértetteket. Mi az, hogy ilyen országban élünk? Az indoklásod már túl egyetemleges. Vagy te nem szoktál utazni? és ha te jártál volna pórul, akkor is ezt mondanád?
Előzmény: zsírvezér (19)
zsírvezér Creative Commons License 2002.08.28 0 0 19
Nem arról van szó , hogy a WT-nek volt biztosítása a RH-nak meg nem. Vagy lehet , hogy az RH nem is végezhetett ilyen jellegű tevékenységet..
Na mindegy k..va egy jogrend ez, ahol ilyet meg lehet tenni...
Vagy tőlünk eltérő szerencsésebb történelmi fejlődésű országban ez hogy van ???

Előzmény: csájniz (16)
ego Creative Commons License 2002.08.28 0 0 18
Zsírvezér kérdésére:
Amikor beindult a kaja- és pia osztás akkor amig a konténeres kocsikkal elindult a személyzet, addig a szervíz térban álltam. Amikor már a folyosón voltak bejöttem az utastérbe. A Malév ügyes volt, mert a nejemnek az első sorban a folyosó melletti széken adtak helyet, így ha ott álltam nem sok vizet zavartam.
Persze az egész dolog nem volt drámai, simán ki lehetett bírni. Hol van ez attól, hogy néhány éve egy Párizs - Mexico City járaton (13 óra) sztrájkoló stewardessekkel kellett utaznunk, mi ez egy Carib tengeri viharban való átrepüléshez vagy egy delhi-i kényszerleszálláshoz képest. Ezeken a nagyobb megpróbáltatásokon sem kaptam semmi fájdalomdíjat.
Bocs, ha hosszú voltam és eltértem a topic címétől!
Előzmény: zsírvezér (14)
-emma- Creative Commons License 2002.08.28 0 0 17
A Relax Holiday utazas KOZVETITO ceg, ezert neki nincs biztositasa...

Sokan voltak olyanok is, akik az elso reszletet 14-e elott, a masodikat 14-e utan fizettek be. Veluk mi van?

Előzmény: csájniz (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!