Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.08.21 0 0 33
Ahogy itt elnézem, azok, akik tényleg ott voltak a gátakon, nemigen van internetjük... :-(((( (Tisztelet a kivételnek.)
HERTAY MIKSA Creative Commons License 2002.08.19 0 0 32
te a saját fényképedet ragasztgatod a képeslapjaidra?

söntike... :P

Előzmény: Angina Pectoris (23)
Érzékeny Creative Commons License 2002.08.19 0 0 31
Nem váltottam.
Használom a másikat is ))))
Előzmény: Hy (14)
Bierwolf Creative Commons License 2002.08.19 0 0 30
Én is így kezdem:
"Ha már a polfórumon van ez a topik", akkor elmesélem, hogy szombat déltől vasárnap estig Kismaroson voltam a gátnál. Megható volt ahogy 10 évestől 70 évesig mindenki töltötte, illetve pakolta a zsákokat. Az Önkormányzat prominens személyiségei (Jegyző, Műszaki előadónő) élükön a Polgármesterrel éjt nappallá téve dolgoztak. Mindenki szó nélkül ugrott a privát autójához, ha valamire szükség volt. A polgárőrség is saját autóval látta el az őrzési, katasztrófa-turizmus elhárítási és a szervezési feladatokat.Mégsem volt biztos, hogy a tetőzésig, vasárnapig sikerül a fal megerősítése.
A helyi táborban tartotta a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom ( www.hvim.hu ) irredenta nézeteket terjesztő "Magyar Sziget" nevű rendezvényét. (Felléptek többek között Bayer Zsolt, Bencsik András, Haeffler András stb.) Nagyon bántotta a baloldali szememet a fiatalok " Magyar Ellenállás, A szám ismert a nevet tudjuk D209 ...stb." feliratú trikója. Felháborít amikor tizenéveseket részesítenek ilyen agymosásban.
A fiatalok eleinte látni akarták, hogyan folyik a munka, később lapátot ragadtak és derekasan kivették a részüket a munkából. Amikor hírt kaptunk, hogy a patak visszafolyva kiöntött és egy pár házat körülvett a víz, csak üzentünk a táborba és kaptuk a visszajelzést, hogy húsz ember a helyszínre ment és folyik a mentési munka.
A közös munka közben észre sem vettem milyen öltözetben vannak, milyen nézeteket népszerűsítenek.
Azt kell mondanom, ha nem lettek volna véletlenül éppen ott és nem vették volna ki a részüket a munkából (miközben a táborban pl. Edda koncert volt) Kismaros nagy károkat szenvedett volna. Még nincs vége az áradásnak, bármi történhet, de Kismaros részéről köszönetet érdemelnek az önfeláldozó munkáért.
Előzmény: kiski (13)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.08.19 0 0 29
Ugyan, Hy fijam, ne szerénykeggy! :O
Előzmény: Hy (28)
Hy Creative Commons License 2002.08.19 0 0 28
:o))))))))))
...és a hülyeségnek nem szabhat semmi gátat!
>:o)
Előzmény: Konrad (27)
Konrad Creative Commons License 2002.08.19 0 0 27
Elnézvén ezeket az 'elmés' beszólásokat, az alábbi mondás jutott eszembe:
"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!"
Hy Creative Commons License 2002.08.19 0 0 26
Te is húzz el!
Ide olyanokat hívtak, akik már láttak vizet nem csak akkor, mikor részegen belefejeltek a fürdőkádba!
Előzmény: Angina Pectoris (23)
Hy Creative Commons License 2002.08.19 0 0 25
Nem látom a képedet, de szavaiddal menj melegebb hyelre, ide emberek kellenek nem egerek!
Előzmény: krémelhárító liszt (21)
elemes Creative Commons License 2002.08.19 0 0 24
De hat miert?
Be volt fizetve a nyaralas...
Előzmény: Törölt nick (22)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.08.18 0 0 23
Ehhh, bosszús vagyok! A Fidesz teljesen tönkretette a postát, csak ma kaptam meg ezt a 15-én feladott képeslapot:


Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 22
Asszem te hülye vagy.

Bocs', Alice!

Előzmény: krémelhárító liszt (21)
Derek Creative Commons License 2002.08.18 0 0 20
Megdobbentoek a kepek. Szamomra foleg a kortvelyesi holtagrol keszult felvetel amin felismerem azt a helyet ahova horgaszni szoktam jarni es 68-69 telen oda jartunk katonakoromban jeget robbantani.
Maig is egyik kedvenc turam kismotorral kimenni Kortvelyesre,bar nagy halakat sosem fogtam ott ,de nagyon tetszik az a holtag.
Előzmény: akito (18)
wizes Creative Commons License 2002.08.18 0 0 19
Apámat.
Wesselényi bácsival!
Unoka!
Igaz!
Bajban volt senki nem kereste!
Tsináltak valamit!
wizes.
Előzmény: Hy (16)
akito Creative Commons License 2002.08.18 0 0 18
melyik vagy?

(én is voltam az ujjáépítéskor 3 hétig Tivadarban)

Előzmény: Derek (11)
Derek Creative Commons License 2002.08.18 0 0 17
Gondolhatod,hogy en is meglepodtem amikor 30 ev elotti magamat latom egy szamomra tokidegen altal felvett kepen
Előzmény: Hy (16)
Hy Creative Commons License 2002.08.18 0 0 16
Eszméletlen mázli!
Irígyellek!
Előzmény: Derek (11)
akito Creative Commons License 2002.08.18 0 0 15
Hy Creative Commons License 2002.08.18 0 0 14
Aki közben nicket váltott!
:o)))
Előzmény: Érzékeny (9)
kiski Creative Commons License 2002.08.18 0 0 13
Ha már a polfórumon van ez a topik, akkor a tegnap éjjeli élményemről. A Margitszigeten raktuk egy sráccal a zsákokat, és valahogy a politikára terelődött a szó. Mondtam neki, hogy én büdösbolsi vagyok, erre felröhögött, hogy ő meg fidesznáci. Ekkor rágyújtottunk, röhögcséltünk még egy sort és raktuk tovább a zsákokat.
Előzmény: AliceCsodaországban (-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.08.18 0 0 12
Kedves Derek!

Félek, túl hamar (korán) nyitottam meg a topicot, és mostanság nem sokat tudok netezni. Kérlek tartsd életben akkor is, mikor netközelbe jutnak azok a nicktársaink, akik most éppen dolgoznak... hiszen a veszély még nem múlt el sajnos.

Üdv: Aliz

Előzmény: Derek (11)
Derek Creative Commons License 2002.08.18 0 0 11
Nekem van egy sorozat fenykepem a 70-es arvizrol. Egy vizugyse csinalta akkoriban es a fia elkuldte nekem E-mailben. Aztan nagy meglepetessel fedeztem fel az egyik kepen sajat magamat amint eppen a Tisza Lajos korut vegen a valahol a Godor utan, amint eppen homokzsakokat toltogetek az evfolyamtarsaimmal.
Előzmény: Hy (8)
Hy Creative Commons License 2002.08.18 0 0 10
Bocs, hogy ilyen hosszú lett.
Furcsa volt most így átgondolni egyszerre az egészet!
Pedig a vízzel még volt több kellemetlen élményem, úgy látszik sorsom a vízzel üldöz....
Előzmény: Hy (8)
Érzékeny Creative Commons License 2002.08.18 0 0 9
Yé! Egy szegedi ))
Előzmény: joy (0)
Hy Creative Commons License 2002.08.18 0 0 8
A '70-esnél én külföldön voltam, akkor csak utólag beszéltem édesanyámmal, aki a Gyermekklinika élelmezésvezetőjeként, közvetlen a víz mellett dolgozott. A vízszint napokig irodája plafonja fölött volt!!!, mellette a konyha szintén, mégis folyamatos volt a kajaellátás ott és az Orr-fül-gégén is, de föl voltak készítve a bármely percben szükségessé váló evakuálásra!

Ehhez képest, a '71-es Oderai ár, ahol segédkeztünk mi, melóhelyen kiképzett elsősegély-nyújtó, haváriások, kiskerti üdülőket megvédeni, szinte semmi volt, hisz elég hatalmas ártéren szétterülve folyt a víz, azért sz.ar volt hogy néha tökig a májusi hidegvízben kellett fóliázni, a víz által elsodort zsákokat pótolni. Nem volt túl veszélyes, mert akkor az alacsonyabb, de több mint 10 napig kitartó nagyvíz okozott bajt, meg az, hogy az idő alig 18-20 oC, a víz meg jó, ha 10-12 oC volt, de a kiskertek jórészét megvédtük 1-1,20-as töltéssel, de annál kegyetlenebb volt az alattomos átázás a kerteken túl, ahonnan vissza folyhatott volna, ha áttör! Egyik kollégánk majdnem ráment egy ilyenre, mert sötétben, már kissé hullafáradtan, több, mint 1 hete alig aludtunk 3-4 óra/nap, mert közben melóztunk is, azután a kertek alatt segítettünk, nem vett észre, lesajnált egy kisebb tócsát, belelépett, és eltűnt! Ha lélekjelenlétében nem csinál egy "Krisztust" alkarjával kapaszkodva-támasztva magát...
Brrr…
Végül ha hiszitek, vagy nem nyakánál hurkolva húztuk ki! A gödörhöz nem lehetett közelíteni, mert omlott befele a széle, mint az olvadt vaj. Két hosszú pallót nagy nehezen, hasalva átdugtunk hóna alatt, és nyakánál kötéllel daru annyira megemelte, hogy először jobbal, majd ball megtámaszkodhasson a pallókon, és fölhúzódkodva kikúszott. 1 hónappal később láttuk, hogy 2-2,5 m mély, alig 1,20-1,40 m széles kürtő volt, mint egy tölcsér.
. Ketten, meg a darus magyarok, a srác,1 hivatásos tűzoltó, 2 katona germán voltunk egy brigád. Akkora hülyeségnek tűnt először, mikor fölvetettem a kötelezést, majdnem megvertek, a nyakig elmerült, akkor már pallóba kapaszkodó srác is ezt mondta, csak annyira, hogy föl tudjon könyökölni, mert rövidesen kifordul a válla!…

Későbbi kocsmázásnál röhögcsélve bevallotta, nem volt gondja az előzőleg megivott sörökkel, és nem megizzadt…
Pár nap múlva kipróbáltuk két szekrény között otthon a pozíciót. Senkinek sem sikerült vállmagasságban alátámasztva fölemelkednie, és 2-5 perc után „beleestünk a gödörbe”! Persze azért a víz annyit segített, hogy valamivel kisebb súllyal kellett megküzdenie.
Utólag jót röhögcséltünk. Ez is egy „szép emlék. De akkor, ott, éjfél után, a feketén csillogó vizes-hideg sötétben, még így visszagondolva is összeszorul mindenem emlékezve az akkori, óráknak tűnő, de kb. 15 percig tartó rémületre
'99-ben kamerával mentem ki a Fölső-Tiszapartra, hogy a napfogyatkozás után hónapokkal később a vizet is, menny után poklot, fölvegyem, de nem lett belőle semmi, mert összejöttem ismerőssel, hazavittem a kamerát, és visszamentem homokzsákolni, habár nem nagyon volt sok gond, mert az évtizedekkel ezelőtt megépített rendszer (ez) jól működött. Azután, később megmostuk kezünket a töltés peremétől 30-35 centire levő vízben.
Ez azért rémisztő volt, látva a hatalmas nyárfák koronája feléig érő, rohanó vizet. Itt éreztem 2* mekkora ereje tud lenni. Ahogy vonult el a víz, csökkent a szintje, úgy fogytak-tűntek el a homokzsákok.
Vitték a környékbeli macskások!

Előzmény: Derek (5)
Konrad Creative Commons License 2002.08.18 0 0 7
Szeged: megvolt a körtöltés, de nem bírta a nyomást. Be volt fejezve, csak gyönge volt...
Előzmény: Konrad (6)
Konrad Creative Commons License 2002.08.18 0 0 6
A víz körbefogta a várost 1879-ben.
Ott tört be, ahol ma a Csongrádi sugárútnak a vége van (ez az út megy Sándorfalvára). Ott van az emléktábla is.

Szegedi vagyok, 2000. óta élek Budapesten. Jelesül Békásmegyer víz felőli oldal, 2. ház a Dunától. Minden látszik az erkélyről...
Voltunk kint kis családommal a parton, áll a víz a töltés száraz oldalán is, annyira szivárog...

Rengeteg autó és bámészkodó (mi is azok voltunk :-( ), de közvetlen veszély még nincs, ahogy elnéztem. A gátban még van sok tartalék.

Előzmény: Derek (5)
Derek Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5
"Szegedet 1-szer öntötte el a víz(1879), utána megtanulták hogy jóóó nagy gát kell 10méteres a gát, legnagyobb víz eddig 9,5m volt)."

Szegedet azert ontotte el az arviz mert akkor meg nem volt kesz a varost korbeovezo kortoltes. A Tisza nem a varosnal torte at a gatat ,hanem Algyo felett a mostani Szeged Vasarhely kozotti tiszai vasuti hidtol kb 6-7 kilometerre eszakra Doc magassagaban,Es ez folyt be a varosba. Azt a helyet ma is Szakadasnak hivjak es emlektabla is van ugyanott a gaton(es egy nagyon jo kis kubik ahova sokat jartam csukazni)Ha jol tudom az akkori vizszint 830 volt es ennel azota voltak joval magasabb tetozesek is Szegednel. Megy az akkorihoz hasomnlo gatszakadas eseten csak a varost ovezo kortoltesen levo bejaratokat kell elreteszelni ahol a vasuti sinek jonnek be a varosba. Egyebkent is ha ilyen veszely lenne es komoly akkor Csongrad alatt ugy is atrobbantanak a gatat,mint ahogy ezt 1970-ben be s terveztek , szerencsere nem volt ra szukseg vegul is.
Akkor sokkal nagyobb veszely volt ,hogy roman teruleten a Korosokon es a Maroson a romanok atrobbantjak a gatat es az a viz hozzank folyt volna at. Ezert aztan az orosz helikopterek allandoan jaroroztek a hatar menten es ott alltak vegig az orosz pancelosok es rohamgyalogsag,hogy abban a pillanatban ha ilyesmire utalo aktivitast tapasztalnak a romaniai teruleteken azonnal atlepjek a hatart. Csak ezt nem vertek nagydobra, de akik arrafele eltek azok lattak.

Előzmény: vaki (2)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.08.18 0 0 4
Írd ide az élményeidet és a tapasztalataidat! Ezért nyitottam a topicot! Régebbi tapasztalatok is jöhetnek... :-)
Előzmény: joy (1)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 3
Aki ráér, az menjen a Királyok útja Losonczi utca sarokhoz segíteni a Római partra!

Kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!