Keresés

Részletes keresés

cren Creative Commons License 2007.06.24 0 0 632
"A Magyar Nemzeti Bank (MNB) múltjának megismerése és jelenlegi tevékenységének ellenőrzése kulcskérdés – állítja a vele készült interjúban Boros Imre pénzügyi szakember, aki 1988-ig az intézmény devizakereskedelmi osztályának volt vezetője." - harangozza be egy cikkét a MaNemHazudunk. Na, majd pont Boros komenyista ügynök mondja meg a frankót az MNB múltjával kapcsolatban?
wizes Creative Commons License 2007.03.08 0 0 631

Aha!

Fleto előtt nem is volt divat a lejáratás a politikusok közt mi?

Megfidelési ügy nem is volt mi plö?

Hazudtok kiscsicskások!

Előzmény: Törölt nick (629)
naiv2 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 630
Van ilyen látszat.Mintha megbolondult volna a világ némelyeknek.
Előzmény: Törölt nick (629)
Döbbenet József Creative Commons License 2005.03.12 0 0 627
A man for all seasons... :-)
Előzmény: kábelbúvár (626)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.03.07 0 0 626
7végén benn volt 1 ATV-műsorban, mint agrárszakértő....
Döbbenet József Creative Commons License 2004.10.09 0 0 625
Na és mit szakértett? Beszervezéstechnikát?
Előzmény: makopa (624)
makopa Creative Commons License 2004.10.05 0 0 624
20:35-kor lesz a HírTv-n, mint ügynöközés-szakértő.
kábelbúvár Creative Commons License 2003.09.03 0 0 623
Fő, hogy tréningben legyen!
Előzmény: Foti (622)
Foti Creative Commons License 2003.09.03 0 0 622
Már mér ne szunnyadna ???
Képességei az illegalitás során sem csökkennek.
2006-ban éppannyira rátermett lesz, mint regnálása idején...
(vannak ezzel így mások is)

Előzmény: kábelbúvár (621)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.09.03 0 0 621
Ma elkaptam 1 szövegét hősünknek:

"Én ha kormánytényező lennék, érdemes lenne..."

Szal még szunnyadnak ambíciók!!

Előzmény: Döbbenet József (620)
Döbbenet József Creative Commons License 2003.04.02 0 0 620
Amelyik pártnak egy ilyen leszerepelt fickóra van szüksége, az nagy sz@rban lehet!
Előzmény: kábelbúvár (619)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.31 0 0 619
"Boros Imre csatlakozását a Fidesz-frakció soraiban helyet foglaló kisgazda képviselők, a Kisgazda Polgári Egyesület (KPE) tagjai „készítik elő”. Turi-Kovács Béla, a KPE elnöke néhány napja lapunknak úgy nyilatkozott: Boros Imre alapító tagja a kisgazda egyesületnek, kiváló szakember. Így valóban szorgalmazza, hogy a kisgazda egyesület parlamenti soraiba kerüljön. De minderről a Fidesz-frakciónak kell döntenie."

Mindent + lehet oldani!

mibi Creative Commons License 2003.03.31 0 0 618
Na es akkor mi van. Kell az ember es szegeny ember azzal foz, amije van.
Előzmény: kábelbúvár (617)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.31 0 0 617
" Boros Imre csatlakozna a Fidesz-frakcióhoz "

NSZ

kábelbúvár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 616
ElPHAREadt...

Bocs!

Előzmény: wizes (614)
wizes Creative Commons License 2002.11.04 0 0 615
Kellett nekem keresni: előkerűlt!
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=79319&DocID=75051#75051
Tanúlságos!
wizes.
Előzmény: wizes (614)
wizes Creative Commons License 2002.11.03 0 0 614
Hete óta keresem-hiányolom D008-at, de itt az indexen csak D209-eznek! Nagyon eltünt a Zalában. Ot lett valami képviselőcske. (Hát akik 1 ilyen hazudöoót megválasztanak, azok megérdemlik.)
wizes.
Előzmény: Ormossy (613)
Ormossy Creative Commons License 2002.11.03 0 0 613
Tényleg, akkor most mi van a Boros Imrével?
pernahajder Creative Commons License 2002.09.10 0 0 612
Kedves IGric - fromme

Kicsit keverted a nickjeidet, de sebaj. :))))

Boros most hat hónapra mindenképpen független lesz. Ez a házszabály megkerülhetetlen előírásából következik. Hat hónap múlva pedig eldől, hogy a Fidesz felvállalja-e Borost (mert nem hiszem, hogy őt kielégítené a partvonalon kívüli, kispados szerep).

Hacsak Boros nem másik irányba mozdul el - pl. a koalíció felé. Még ez sem kizárt: túl csekély a kormánytöbbség ahhoz, hogy ne legyen a mandátumnak olyan értéke, amely az erkölcsi skrupulusokat elhanyagolhatóvá teszi. (Bár az is tény: az ellenzék szavazási részvétele miatt eddig nem igazán látszott, hogy ez a többség olyannyira minimális lenne.)

Mindez persze spekuláció, én a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy Boros, ha nem mond le a mandátumáról (márpedig nem fogja ezt tenni) akkor is süllyesztőbe kerül, a személye nyíltan vállalhatatlan lesz bármely politikai erő számára. Anyagilag ez sem lehet majd rossz üzlet a számára, a szavazata adott, kiélezett helyzetben bárkinek jól jöhet, s a kiegyenlített mandátum-arány magasra srófolhatja a voks ellenértékét.

Előzmény: IGric (611)
IGric Creative Commons License 2002.09.09 0 0 611
Tisztelt pernahajder!

A "bibi"-t hozzászólásaimban én is jeleztem.

Az MDF-esek őrjöngtek, amikor megtudták, hogy Orbán rájuk akarja kényszeríteni Borost.
Elmondták, hogy ismerik az ügyeit, fel is soroltak egy jópárat, sajnos nem jegyzeteltem, úgy emlékszem a gépkocsi ügy is előkerült, én valamilyen a 90-s évek elején divatos lízingelési történetre gondoltam. A lényege a felháborodásnak az volt, hogy ilyen karakterű ember soha nem volt az MDF-ben, de még annak a tájékán sem.
Ezekután aláírták a FIDESZ-MDF listát, és rögtön kapott az MDF egy Boros Imrét, nem is a nyuszi tojta, nem is a Mikulás, de még csak nem is a Jézuska hozta szegény MDF-nek, ezt bizony Orbán Viktortól, Kövér Lászlótól és Pokorni Zoltántól kapták ajándékba némi arrogáns rábeszélés, meggyőzés, kérlelés, kérincsélés, könyörgés, esdeklés na és főleg rimánkodás mellett.
Azt is nevezett uraktól tudták meg, hogy Boros Imrét hol, melyik egyéni választókörzetben akarják indítani elsősorban a saját, na és a választási koalíció szellemében természetesen a FIDESZ jelöltjeként, ekkor már a FIDESZ sem zárkózott el a támogatói szereptől, ja a szövetségesi szerep kötelez, ha már az MDF annyira akarja, ők nem tehetnek semmit.

Tudom, hogy az egyéni listás helyet mindegyik párt kincsként őrzi, ki tudja mi lesz egy időközi választáson, nem kell azt olyan nagyon forszírozni.

Ezért írtam, hogy adja vissza az MDF a FIDESZ-nek díszcsomagolásban, masnival átkötve Boros Imrét, és szépen kérje a listáról egy várakozó MDF-s jelölt behozatalát.
Persze ehhez a FIDESZ-nek fel kell kérnie egy a FIDESZ frakcióban lévő listás képviselőt, hogy adja vissza a mandátumát. Erre írtam, hogy ez naivitás, nyilván a FIDESZ nem csinál ilyet, de ha ők varrták az MDF nyakába Boros Imrét akkor nincs más korrekt megoldás. Egyébként van egypár, aki kivívta "rokonszenvemet", Kosztolányi Dénes például egyértelműen ilyen figura.
Mi történik most? Boros visszaballag a FIDESZ frakcióba - ahonnan küldték -, vagy független képviselővé válik, olyan még úgysem volt. Egyik megoldás sem jó az MDF-nek. Más átgondolatlan, arrogáns, erőszakos döntése miatt csökken a létszámuk, nem olyan nagy a frakció hogy ne lehessen felvetni a bizottsági helyek csökkentését, a finanszírozás módosítását stb.
Az érvényben lévő jogszabályok alapján létezik olyan álláspont, amelyik a jelenlegivel szemben a helyek és a finanszírozás 50-50 %-os megoszlását tartotta volna érvényesnek.

Gondolom azt írod majd naiv, gyakorlati ismeretektől mentes a fejtegetésem, de ebben a helyzetben legalább gondolati síkon hadd játszak el ezzel a megoldási lehetőséggel. Számomra abszurd az a helyzet, amikor egy tudatosan rosszul kialakított szituációért ne az elkövetőnek nyújtsák be a számlát, hanem annak aki ebben a kérdésben többé-kevésbé vétlen.

Üdvözlettel

fromme

ps.: Nagyon a tollam, illetve a billentyűzetem hegyére kívánkozott, hogy arról elménckedjek OVI és Boros egy házban laknak, ami persze lehet véletlen is, de csak azért nem tértem ki erre, mert túl olcsó poén lett volna.

Előzmény: pernahajder (600)
pernahajder Creative Commons License 2002.09.08 0 0 610
Maradjunk csak a tényeknél. MDF-holdudvarból indult, utána lett kisgazda, Torgyán leváltása után Fidesz-miniszter (mert Torgyán a koala-szerződés alapján visszahívta, de a fideszes kormányfő megtartotta), s most bezárult a kör: visszakerült az MDF-hez. A politika pálya végső állomása. Jobb is.

Az FM-ben nem nyúlt le semmit: némi többlettámogatást nyújtott a lovasoknak, meg Zalának.

Hogy Phare-miniszterként mit csinált, arról csak kerengő pletykák vannak. De bizonyítékot még nem láttam.

Előzmény: Ormossy (608)
Salétrom Creative Commons License 2002.09.07 0 0 609
"A FIDESZ fiúk a nyomába sem érhetnek! Simicska, Kövér Szilárd és társai, tanfolyamra járhatnának hozzá."

Na-na, azért ezen lehetne vitatkozni...

Előzmény: Ormossy (608)
Ormossy Creative Commons License 2002.09.07 0 0 608
Csak nem hagyjuk abba, ezt a jó kis kommenyistázó, volt függetlenített párttitkár, munkásőr, kisgazda, majd MDF szimpatizáns, FIDESZ párti majd mindenhonnan kirúgott, gerinctelenül hazudozó köztörvényes bűnöző további kitárgyalását?
Még meg se beszéltük, hogy PHARE miniszterként, majd mint átmeneti földművelésügyi miniszterként hogyan nyúlta le a kasszát!
A FIDESZ fiúk a nyomába sem érhetnek! Simicska, Kövér Szilárd és társai, tanfolyamra járhatnának hozzá.
Előzmény: keresetlenu (607)
keresetlenu Creative Commons License 2002.09.07 0 0 607
Akkor most ezt a témát lezárjuk? Mert én egyetértek veled.
wizes Creative Commons License 2002.09.07 0 0 606
Részemről BI kimúlt. Aki így hazudozi, az erkölcsi hulla!
Nulla. Zero.
wizes.
Ormossy Creative Commons License 2002.09.07 0 0 605
Az első mondattal egyetértek.
De szerintem az 1998-2002 között elkövetett bűncselekményei még nem évültek el. Rablásnál egyébként sem öt év az elévülés...
Előzmény: Inus-Finus (603)
bihari-frauholle Creative Commons License 2002.09.07 0 0 604

Medgyessyhez mit szólsz, az a faszi nem "egy köztörvényes BŰNÖZŐ" ?

Előzmény: Inus-Finus (603)
Inus-Finus Creative Commons License 2002.09.07 0 0 603
Boros Imre tulajdonképpen egy köztörvényes BŰNÖZŐ .
A szerencsélye , a harmadik Magyar Köztársaság hibálya, mivel mostanság is 5 év az elévülési idő GAZDASÁGI BŰNCSELEKMÉNYÉRT.
üdv:
soltika + Finci Kutya
keresetlenu Creative Commons License 2002.09.07 0 0 602
Ez nem sáros, ez sz@ros!
Előzmény: pernahajder (600)
pernahajder Creative Commons License 2002.09.07 0 0 600
Csakhogy van egy pici bibi a dologban.

Boros biztos egyéni befutó volt a választókerületében, ez előre kiszámítható volt. Nyert is már az első enetben. Ezt a helyet nem volt szabad feladni.

Ezért aztán korántsem volt olyan egyszerű eldönteni, hogy kié is legyen. A mandátum az mandátum, még ha sáros is.

Előzmény: IGric (598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!