Keresés

Részletes keresés

angyalhentes Creative Commons License 2002.08.27 0 0 134
Persze, es mi minden egyebet. Csakhogy ebbol a penzbol akkor se lenne lelegeztetogep, ha a fene fenet eszik, akkor se.
Előzmény: Lajos bácsi (131)
Timótea Creative Commons License 2002.08.26 0 0 133
Fogalmam sincs, hol a határ. Talán ott, ahol arányaiban is nagy összeg jön ki.
De persze mindenki a saját ízlése szerint húzza meg a határt.
(Drága nagymamám, nagy skót volt, Isten nyugsztalja, biztos kárált volna azért a 120 Ft-os csillagszóróért is!)
Az meg természetes, hogy minden fillért sajnálsz attól, akit ki nem állhatsz és sokkal többet adnál annak, akinek drukkolsz. Ez így is van jól.
Jó éjszakát és mégegyszer köszi a számokat!
Előzmény: angyalhentes (132)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 132
Igen, jol szamolod, nagyjabol igy van :)

Persze, akkor felmerul az a kerdes, hogy mi az a hatar, ami folott erdemes nyavalyogni rajta.

Orban utazasanak 32 millioja nyilvan nem tetel. Mondjuk, hogy ez az uszkve 500 milla sem az. A Tocsik 800-millaja mar tetel? Ha nem, akkor a Millenaris 1.3 milliardja mar az? Es igy lehet licitalni felfele, garantalom, hogy mindenki ugy fogja meghuzni a hatart, hogy az o kedvencenek egyik ugylete a hatar alatt lesz, a masik fel egyik ugylete pedig folotte. :)

Előzmény: Timótea (130)
Lajos bácsi Creative Commons License 2002.08.26 0 0 131
Kiszámolta már valaki, hogy hány lélegeztetőgépet lehetne venni ebből a pénzből?
Előzmény: Timótea (130)
Timótea Creative Commons License 2002.08.26 0 0 130
Azért kérdeztem mindezt, mert kíváncsi vagyok az arányokra. Rémes voltam matekból. Szóval ellenőrzést kérek.

Ha jól számoltam a tüzijáték költsége DURVÁN egy tízezred része az éves budgetnek.
Az én személyes éves budgetem DURVÁN 1,2 millió Ft.
Tehát tulajdonképpen az államkasszának ez a tüzijáték, amiről napok óta harsog mindenki, annyit jelent, mint nekem a kemény 120 Ft-ért vásárolt csillagszóróm Karácsonykor. Valóban megéri körülötte ez a felhajtás?

Előzmény: angyalhentes (129)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 129
Annyit sikerult kideritenem, hogy 495 milliot kulonitettek el az egesz programra 2-an, aztan 15-en bejelentettek, hogy az elmaradt progrmok arat befizetik egy katasztrofa-alapba, de ott mar nem emlitettek kulon szamokat. Sajna a 15-ei kormanyules reszletes anyagait nem talaltam meg, ejnye-bejnye, harom het, amig feltoljak azt a nyavalyas zip file-t a szerverre :)

Előzmény: Timótea (128)
Timótea Creative Commons License 2002.08.26 0 0 128
Köszönöm szépen!
Előzmény: angyalhentes (127)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 127
Az 1. kerdesre elso felere elvileg van valasz valahol, csak nem talalom :) (Azert remelem, konnyebb lesz kideriteni, mint az elozo ciklusban.)

Az utolso kettore meg tudtommal meg nincs megfelelo becsles, a karfelmeres folyamatban.

Előzmény: Timótea (125)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 126
A masodik kerdesre a valasz:

1. § A Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetésérôl szóló - módosított - 2000. évi CXXXIII. törvény (a továbbiakban: Költségvetési Törvény) 1. §-ának (2) bekezdése helyébe a következô rendelkezés lép:

"(2) Az Országgyűlés a 2002. évi központi költségvetés

a) kiadási fôösszegét - a 3. § szerinti hiteltörlesztési és államkötvény-visszavásárlási kiadások nélkül - 4 806 436,4 millió forintban, azaz négymillió-nyolcszázhatezer-négyszázharminchat egész négytized millió forintban,

b) bevételi fôösszegét - a 3. § szerinti hitelfelvételbôl és állampapírok értékesítésébôl származó bevételek nélkül - 4 320 354,5 millió forintban, azaz négymillió-háromszázhúszezer-háromszázötvennégy egész öttized millió forintban,

c) hiányát 486 081,9 millió forintban, azaz négyszáznyolcvanhatezer-nyolcvanegy egész kilenctized millió forintban

állapítja meg."

Előzmény: Timótea (125)
Timótea Creative Commons License 2002.08.26 0 0 125
Szeretnék kérdezni pár dolgot. (Bocs, lehet, hogy nem ide tartozik, de leginkább ehhez a topichoz kapcsolódik)

Mennyibe került volna vagy mennyibe fog kerülni a budapesti tüzijáték?
Mekkora az ország éves budget-je?
Szerintetek kb. hány árvízkárosult van ?
Mekkora anyagi kár keletkezett az árvíz miatt az országban?

Előre is köszi!

angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 124
Bocsanat, hogy beleszolok, de pusztan formallogikai alapon:

A csinal valamit. Ezutan B is megcsinalja ugyanazt.

X helyesli, amit A tett, es botranyosnak tartja, amit B tett. Ez kettos merce.

Y szerint A botranyosan viselkedett, es B viszont csak azt csinalta, amit az elode is. Ez utobbit nem tartja elitelendonek. Nos, ez _is_ kettos merce.

Viszont Descartes azt allitja, hogy a vilag ketfele szubsztanciabol all: a materialis anyagbol es a lelek-anyagbol. Ez is kettos merce.

Az ember vilagkepenek fontos eleme, es meg gyerekkorban kialakul, hogy elvalasztja a belso vilagot a kulsotol. Ez szinten kettos merce. Ha ez nem tortenik meg, vagy rossz helyen huzza meg a hatart, azt hivjak autizmusnak.

Előzmény: BoGar (120)
BoGar Creative Commons License 2002.08.24 0 0 123
"Elöntött rakpartok mellett meg kevés ember látta volna a tüzijátékot?" Igen. Elég nehez fértek volna el.
Előzmény: hmm (122)
hmm Creative Commons License 2002.08.24 0 0 122
A rakéták már megvannak. Ha nem lövik ki őket akkor emgsemmisíteni is extra pénz és látványosság sem volt.
Elöntött rakpartok mellett meg kevés ember látta volna a tüzijátékot?
BoGar Creative Commons License 2002.08.24 0 0 121
Ja és tudod mi a legjobb?? Kiabáltok: Miért nem marad el a tűzijáték. Amikor megtudtuk elmarad, akkor meg hallom: miért marad el, miért nem rendezik meg?? Most akkor kinek kedvezzen a kormány??
Előzmény: tüzes fal (119)
BoGar Creative Commons License 2002.08.24 0 0 120
És ki mondta, hogy csinált? Viszont az MSZP az árvíz miatt elhalasztotta a 20-ai ünnepségeket 31-ére.

"Köztörvényes bűnözők csak az mszp soraiban vannak, lásd boldvai és csapata, a vecsési 10 milliárdos számlagyár" Melyről bebizonyosodott, hogy hazugság. Egy számlát találtak, ami az MSZP-val összefüggöt és arról is kiderült, hogy nem fiktív.

"De ha végül igazad lenne és a fidesz tényleg azt csinálta 4 évig amit most az mszp csinál, akkor minek szavaztál rá? Vagy ez olyan dolog, hogy az elődök hibái úgymond legitimizálják a következő kormány baklövéseit? Mást se hallottunk négy évig, amikor a fidesz valamilyen előző kormányzati ciklusban elkövetett visszaélést emlegetett, hogy nem a múltal kell foglalkozni, hanem a jelenben megcsinálni rendesen a dolgokat.
Most meg furcsamód az mszp ugyanezt csinálja.
Ez a kettős mérce te is láthatod. "
Nem, a kettős mérce az, hogy akkor nem emeltétek fel ilyenek miatt a szavatokat, most bezzeg kiabáltok minden miatt. Amit elkövetett a Fidesz az számotokra nem hiba, ha ugyanezt az MSZP teszi, akkor meg botrány! Na ezért mondtom, hogy kettős mérce!!

1-2, A tűzijáték szorosan kapcsolodik a 20-i ünnepségekhez, annak lezárása szokott lenni. Most egy kicsit eltolodik, és nem csak 20-át de az árvíz baj nélküli elvonultát ünnepeljük. Ha a Fidesz a több embert hajléktalanná tevő tiszai árvízet megünnepelte volna, az tényleg tisztességtelen lett volna. Akkor hatalmas károk keletkeztek és nem volt ok az ünnepre. Most, hidd el nekem, van.

Előzmény: tüzes fal (119)
tüzes fal Creative Commons License 2002.08.24 0 0 119
"Érdekes ez a jobbos kettős mérce!! Az nem zavart, míg 4 évig a Fidesz érdekeltségébe tartozó Happy End csinálta."

Visszakerestem, de sajnos nem találtam olyan adatot, miszerint a fidesz kormány augusztus 31-én, amikor semmiféle ünnep nincs, tüzijátékot csinált volna. Melyik évben volt ez?

Amellett a baloldal hazugságai közé tartozó Happyendes lózungok nyomán nem látok konkrét ügyet amiben elmarasztalt volna bárkit is a bíróság. Köztörvényes bűnözők csak az mszp soraiban vannak, lásd boldvai és csapata, a vecsési 10 milliárdos számlagyár...

De ha végül igazad lenne és a fidesz tényleg azt csinálta 4 évig amit most az mszp csinál, akkor minek szavaztál rá? Vagy ez olyan dolog, hogy az elődök hibái úgymond legitimizálják a következő kormány baklövéseit? Mást se hallottunk négy évig, amikor a fidesz valamilyen előző kormányzati ciklusban elkövetett visszaélést emlegetett, hogy nem a múltal kell foglalkozni, hanem a jelenben megcsinálni rendesen a dolgokat.
Most meg furcsamód az mszp ugyanezt csinálja.
Ez a kettős mérce te is láthatod.

"Akkor miért nem emelted fel a szavad?? És mellesleg van ok!"

Ha tudtam volna visszaélésről felemeltem a szavam.
de had ne fogadjam már el a hetiheteses medgyesi valagrendes emberkék homályos szardobálásait megtörtént tényként.

"1, Az ország nem szakíthat meg egy több évtizedes hagyományt, tehát ha késöbb is, de meg kell tartani a tűzijátékot. "

1. Az országban nem az a hagyomány, hogy 1 évben egyszer mindenképpen tüzijáték kell hogy legyen.
Az országban az a hagyomány, hogy augusztus 20-át meg kell ünnepelni. Ez meg is történt, az aug 20 ünneplés nem egyenlő a tüzijátékkal, mint ahogy karácsony sem egyenlő a szaloncukros papírral.
Az árvíz jött és a kormány életében először józan lépésre szánta volna el magát. Azt mondta amivel minden jóérzésű ember egyetértett, miszerint a tüzijáték és az állami ünnepség pénzét inkább átutalja az árvízkárosultaknak. Ezzel még a fideszesek is egyetértettek kevés kivételtől eltekintve, mert mivel lehetne méltóbban megünepelni az államalapítás ünnepét mint egy olyan lépéssel amiben a nemzet a bajbajutottak segítségére, egységben lemond a színpompás ámde haszontalan durrogtatásról és a pénzből tényleges anyagi segítséget nyújt a rászorulóknak. Ez jelképezte volna az emberek számára, hogy a bajbajutott kissebbségre odafigyel a többség és nem fontosabb a tüzijáték megrendezése, mint a bajbajutottak kártalanítása.

"2, A tűzijátékkal megünnepeljük, hogy elvonult az ár, és megköszönjük a katonáknak és a lakosságnak az árvíz megelőzéséban nyújtott segítséget"

Nem tudom mit kapott volna a fidesz kormány, ha a tiszai árvíz levonulását tüzijátékkal ünepeli meg, de szerintem nem tette volna zsebre.
Főleg ha belegondolunk, hogy a gátlástalan párt-kereskedelmi tévések azon rágódtak, hogy még nem érkeztek meg az újjáépitett házba a parkettások.
Na most kiváncsi leszek, hogy mikor érkeznek meg, nem a parkettások, hanem a kárfelmérők.
A medgyessi kormány alkalmatlanságát jelzi az is, hogy az árvízkárosultak megsegítésére összesen 500 millió forintot volt képes átutalni, mikor az előző kormány árvízei idején ez az összeg egy napi védekezés költségét sem fedezte.
A miniszterelnök nyaralgat, majd nagysokára szépen lebarnulva hétvégére haza is ért a riviéráról. arra viszont már nem volt képes hogy kimenjen a gátakhoz. Igaz a hétvégén a miniszter asszonynak kerítettek egy biztonságos csónakot, amiben 5 perces nyilatkozat erejéig vizre mert szállni 1-2 tévéssel.
Szerintem végső soron nem nevezhető agyilag 100%.os-nak az olyan kormány aki egy természeti csapás után az ünneplést előtérbe helyezi a károk elhárításával szemben.
a Gemenci erdőben naponta állatok százai pusztulnak el az élelemhiány és a mentésre fordítható keretek hiánya miatt, de Pesten fontosabb hogy tüzijáték legyen.

Előzmény: BoGar (118)
BoGar Creative Commons License 2002.08.24 0 0 118
MSZP közeli cég?? (Bizonyítsd be!!)
Érdekes ez a jobbos kettős mérce!! Az nem zavart, míg 4 évig a Fidesz érdekeltségébe tartozó Happy End csinálta. Akkor miért nem emelted fel a szavad?? És mellesleg van ok!
1, Az ország nem szakíthat meg egy több évtizedes hagyományt, tehát ha késöbb is, de meg kell tartani a tűzijátékot.
2, A tűzijátékkal megünnepeljük, hogy elvonult az ár, és megköszönjük a katonáknak és a lakosságnak az árvíz megelőzéséban nyújtott segítséget.
Előzmény: tüzes fal (117)
tüzes fal Creative Commons License 2002.08.24 0 0 117
Na úgy látszik a szociknak már nem fontos, hogy a tüzijátékpénzt az árvízkárosultaknak adják.
Pedig ígérgetésben nem volt hiány.
Most mondta a tv2 hogy a tüzijátékot megrendezik aug 31-én. Aug 31-én mégis el kell pufogtatni a rakétákat, mert az mszp közeli cég nem tud várni jövő év aug 20-ig hogy ismét leakasszon egy adag közpénzt.
Az persze mellékes, hogy aug 31-én semmiféle reális indoka nincs a tüzijátéknak.
BoGar Creative Commons License 2002.08.18 0 0 116
Miért? Rengeteg ünnep van, miért ez, a legnagyobb ne legyen? Szerintem igenis megengedhetjük magunknak ezt az ünnepet, és ezt a tűzijátékot. Aug. 20 nem Istvánról, hanem a Magyar Állam megalakulásáról szól. Ezt ünnepeljük. Nem tudtad? Meg az új kenyeret.
Előzmény: Ba|oO (115)
Ba|oO Creative Commons License 2002.08.18 0 0 115
Biztos én vagyok a spúr... de valahogy nem tartom ennyire gazdagnak ezt az országot, hogy százmilliókat lehet ilyenekre költeni. NEKEM egy István a király sokkal inkább kötődik aug. 20-hoz, mint bármi más. De ok, legyen tüzijáték, ha ennyire muszáj "lezárni" ezt a napot, de akkor sem ennyiért.

Ba|oO

Előzmény: BoGar (114)
BoGar Creative Commons License 2002.08.18 0 0 114
Miért zavar téged a tűzijáték az államalapítás ünnepén? Más országban is így ünneplik. Rengeteg rendezvény van államalapításra, vagy valamely nagy szabadságharcra emlékezve szerte a világon, és bizony látványos tűzijátékkal zárják az ünepségeket.
Előzmény: Ba|oO (112)
Ba|oO Creative Commons License 2002.08.18 0 0 113
:))) A polgármester fia.. ez jó :)
De szerinted tényleg olyan nagyon államalapítási dolog ez a tüzijáték? Nem lehetne ezt a valag pénzt sokkal autentikusabb dologra fordítani? Nekem most így nincs 5letem, de ez a tüzijáték dolog mindig is irritált... Orbánék előtt is, ők csak rátettek egy lapáttal.

Ba|oO

Előzmény: Amocsok (109)
Ba|oO Creative Commons License 2002.08.18 0 0 112
Teljesen egyetértek Demszkyvel. Én innen a liberálbolsevik oldalról sem akarom, hogy legyen tüzijáték (amúgy is baromságnak tartom... mi köze ennek az államalapításhoz? Az István a király... annak van!) A teljes összeget fordítsák az árvízkárosultakra és ne másra (tekintet nélkül, hogy a település, vagy a szerencsétlenül járt emberek melyik oldalt támogatják)! Ha valamikor, hát ilyenkor kéne TÉNYLEG elfelejteni az árkokat!
Ba|oO
Előzmény: Mario Brekt (110)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 111
Remélem nem csak a fővárosban, hanem az összes megyeszékhelyen lemondanak a tüzijáték megrendezéséről.
Mario Brekt Creative Commons License 2002.08.18 0 0 110
Budapest, 2002. augusztus 18., vasárnap (MTI) – Demszky Gábor az országos védelmi bizottság szombati ülésén azt a javaslatot tette, hogy augusztus 20-án ne legyen tűzijáték a fővárosban, és annak költségeit fordítsák az árvízkárosultak megsegítésére.
A főpolgármester erről vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján számolt be.
- Nem volna szerencsés és ildomos tűzijátékkal foglalkozni, amikor katasztrófaveszély van - mondta a főpolgármester.
Hozzátette: az ünneplés módját a katasztrófahelyzethez kell igazítani.
Amocsok Creative Commons License 2002.08.16 0 0 109
Manapság, mikor hetente durrognak a petárdák (öt éves a tesco, két éves a baumax, három éves az alpolgármester fia stb.), bizony nekem nem nagyon hiányzik a huszadikai durrogtatás. Azt viszont be kell vallanom, hogy nem is vagyok fővárosi, így nem is élvezem nagyon. Tehát azt mondanám, hogy most az árvízkárosultaknak, jövőre pl. a hajléktalanoknak vagy a szegény családok gyermekeinek stb. De nem mondom, mert hát ugye akkor meg rámtámadnak a hazafik, hogy legszentebb ünnepünket akarnám megtámadni ezzel. Szóval én nem szóltam semmit.
jani0613 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 108
Van egy gyanum ,hogy az Oimázs állitólagos milliárdjait még 2005 is fogják demagóg célokra osztogatni!
Előzmény: Angina Pectoris (107)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.08.16 0 0 107
Konyec fijam, csak neked, csak itt, csak most megismétlem a topiknyitó kérdésemet:

Hol van most Keller László, aki néhány hónapja azt követelte, hogy az imázs- és tüzijátékpénzeket tessék az árvízkárosultakra költeni? Érthetetlen, hogy Keller úr most miért hallgat.

Kérdésedet intézd Keller úrhoz, má' biztosan alig várja, hogy alázatosan a nyelvetekre tűzzétek! :O

Előzmény: Törölt nick (60)
Hy Creative Commons License 2002.08.16 0 0 106
Most összedőlt jónehány ojan ház az árvíztól, amelyre tavaj, tavasszal olyan szakértést adtak, amely szerint belvíztől dőltek össze!
He?
A tökéletesen működő O.V-i kormány...
Előzmény: BoGar (105)
BoGar Creative Commons License 2002.08.16 0 0 105
Én most forrást nem tudok az újraépítésre, de a TV-ben is többször mondták, hogy gáz van az újjáépítések körül, és bizony vannak még házak, amiket nem újítottak fel. (Márciusban többet mutatták.)

Felújításnak ott van példának a mostanság megismert salak alapú házak felújítása. Egy házat 30-40 millióért újítottak fel. Ezt négyzetméterre kiszámolva kb 350e forint/négyzetméter. Ilyen árak talán a budai Rózsa-dombon sincsenek. Ha ebből inulunk ki, vajon mennyiért újíthattak fel, építhettek meg a Fidesz által megbízott építők?

Előzmény: kutato (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!