Keresés

Részletes keresés

ouzo Creative Commons License 2003.02.14 0 0 100
Külön megalázó a neptunban, hogy műszaki intézményekben működik, pedig egy jobb tankör különbet tudna megcsinálni a megajánlott vizsgajegyért...
crockl Creative Commons License 2003.02.14 0 0 99
jogos, bar most a feluletrol esett szo es annak kezelhetosegerol:) bar az egesz ... :) az
Előzmény: Ablakos indián (98)
Ablakos indián Creative Commons License 2003.02.14 0 0 98
szvsz ennek semmi köze a Delphi-hez (vagy bármilyen más implementációs részlethez). Normálisan kellett volna rendszertervezni. Mind1. Majd legközelebb.
Előzmény: crockl (97)
crockl Creative Commons License 2003.02.14 0 0 97
naja:) csak bologatni lehet. Nemtudom, nem volt 1 delphi-s arc se aki ertene is a dolgokhoz amikor a neptunt kitalaltak hogy ilyen legyen ?:) Vagy valami szákember :)
Előzmény: bhubert (96)
bhubert Creative Commons License 2003.02.14 0 0 96
Mellesleg, ha már a Neptun-nál tartunk, annak a felületét is át kellene fésülni egy picikét...

Szerintem igen idióta volt, aki egy "átlagfelhasználó" elé ilyen oszlopfejlécekkel ellátott grid-eket dob ki: "Gy; Lb; Tp; T1; Fé.; St.; Tst; Kum."

Összességében igen "felhasználóbarátra" sikerült ez a romhalmaz, sokkal többet érne, ha fele ennyit mutatna csak az adatokból, de azt rendezett olvasható/érthető formátumban.

Előzmény: Ablakos indián (95)
Ablakos indián Creative Commons License 2003.02.14 0 0 95
A terminálszerver sem megoldás _mindenre_, ebben igazad van. Natlose feltvéseire válogattam válaszokat.

A Neptun-felvetéshez nem tudok hozzászólni, én még a Neptun előtti korszakban végeztem. Ha arra gondolsz, hogy egy terminálszerver nem bír el ötezer felhasználót egyszerre -- akkor azt mondom, teljesen igazad van. Ilyen esetben azonban valami alkalmazás-kiszolgálót tennék elé, mivel (ha jól tudom) a Neptun elég jól körülírható feladatot lát el, úgyhogy nem az adatbázisát tenném ki a netre, hanem az alkalmazás-kiszolgálóját.

Előzmény: ouzo (94)
ouzo Creative Commons License 2003.02.13 0 0 94
A terminalszerver megoldás valóban egyszerű, sőt, a legegyszerűbb, de nem lehet nyakrafőre alkalmazni. Elrettentő példaként ajánlom a Neptunt.
Előzmény: Ablakos indián (93)
Ablakos indián Creative Commons License 2003.02.11 0 0 93
Ilyenkor sem az a megoldás, hogy kiteszem az SQL szervert az internetre.

Ha az ügyvezető otthonról akar dolgozni, akkor felteszem, hogy nem csak az SQL-t akarja elérni. Vagy ilyenkor a mail-szervert is kilógatod?

ilyenkor tipikusan vagy VPN-t csinálok, és otthonról bemehet, vagy kiteszek egy terminál-szervert, és ezt is inkább tűzfalon át publikálva.

Rendszergazda otthonról: szintén.
Több telephelyes cég: a részlegek között valószínűleg tunneling VPN.

Több SQL-szerver: vagy VPN (mint fent), vagy tűzfal az SQL-ek elé, szigorű szabályokkal.

Ha ez semmiképpen nem megy, akkor meg minimum egy IPsec-szűrőt teszek az SQL szerver gépekre, amelyek csak az adott irányból érkező kommunikációt engedik meg. Ha még paranoidabb vagyok (pl. rendszergazda otthonról, akinek ezt meg is kéne tudni csinálni), akkor meg a kliensre is IPsec szabály, és csak aláírt-titkosított kommunikációt engedélyezek.

Tudomásul kéne már venni, hogy az internet veszélyes üzem.

Előzmény: natlose2 (91)
crockl Creative Commons License 2003.02.11 0 0 92
Ja, SQL szervert, de nem mssql-t :) Najo, azok szivtak meg es veluk egyutt sok halozat akik nem voltak a kibaszott peccsett, az egyetlen dolgot amit windozenal legalabb meg kellene csinalni, feltenni. Mert igaz hogy jon ki pecs ami tele lesz uj bugokkal de legalabb a regieket felig befoltozza es majd az uj pecs ami javitja az elozo bugjait ami igaz hogy bugos de 1 ideig nem hackoljak meg, ezert az uj pecs ami javitja az elozo ketto bugjait is de ami szinten bugos, is erdemes feltenni mert 1 ideig megint jo, de uj pecs ami javitja az elozo 3 bugjait is erdemes feltenni... :))) eh. ertelmetlen.
Előzmény: natlose2 (91)
natlose2 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 91
Ablakos indián:
Azért vannak esetek, amikor ki kell rakni a netre az SQL szervert:
-több telephelyes a cég;
-az ügyvezető otthonról is akar dolgozni;
-a rendszergazda távolról felügyeli;
-több SQL szerver tart kapcsolatot egymással.

Ezek mind előfordulnak az én praxisomban.

Előzmény: Ablakos indián (83)
Kártékony Creative Commons License 2003.01.29 0 0 90
Robbanhat.
Számítani kell rá, hogy robban.
;)
Előzmény: ouzo (89)
ouzo Creative Commons License 2003.01.29 0 0 89
Hát, végülis a tyúkszar is robbanhat...
Előzmény: Kártékony (87)
Kártékony Creative Commons License 2003.01.29 0 0 88
Kedves farriss!

"Oracleben" sem az Oracle "tudja" ezt, hanem a PLSQL futtató környezet.

Előzmény: farriss (71)
Kártékony Creative Commons License 2003.01.29 0 0 87
Ki a fenének jutna eszébe

Aki ért hozzá, az nem csak gondol rá, hanem tudja is! Az SQL Server is "csak" egy program.

Előzmény: ouzo (82)
Kártékony Creative Commons License 2003.01.29 0 0 86
Jól mondja a kolléga!
Ezért van a microsoftupdate.com!

Előzmény: bhubert (81)
ouzo Creative Commons License 2003.01.28 0 0 85
Szerintem a többség csak b.szott letiltani a portot a falon, nem tartom valószínűnek, hogy sok olyan alkalmazás lenne, ahol neten keresztül lépnek fel.
Előzmény: Ablakos indián (83)
crockl Creative Commons License 2003.01.28 0 0 84
hat, eleg sokaknak :)))))
Nade, ki az aki bankjegykiado meg hasolo gepeket is ezen keresztul, ezzel uzemeltet ??? :D)
vannak durva dolgok ...
Előzmény: Ablakos indián (83)
Ablakos indián Creative Commons License 2003.01.28 0 0 83
Ki a fenének jut eszébe egy SQL Servert kitenni a netre?
Előzmény: ouzo (82)
ouzo Creative Commons License 2003.01.28 0 0 82
Persze figyelmetlenek voltak. Ki a fenének jutna eszébe, hogy egy SQL szervert meg tud fertőzni egy vírus?
Bizonyítványmagyarázat.
Előzmény: bhubert (81)
bhubert Creative Commons License 2003.01.28 0 0 81
Azért egyet nem kéne elfelejteni:

Nem egy új keletű hibáról van szó, hanem az adminisztrátorok figyelmetlenségéről...

Érdemes nézni a dátumot:

"Microsoft Security Bulletin MS02-039

Buffer Overruns in SQL Server 2000 Resolution Service Could Enable Code Execution (Q323875)

Originally posted: July 24, 2002"

http://www.microsoft.com/technet/treeview/default.asp?url=/technet/security/bulletin/MS02-039.asp

Előzmény: ouzo (80)
ouzo Creative Commons License 2003.01.27 0 0 80
Az ISS szerint az SQLSlammer már az első éjjel 160 ezer számítógépet megfertőzött. Más becslések szombatra negyedmillió gép kiesését látták valószínűnek. Annyi biztos, hogy a féregvírus rendkívüli sebességgel terjedt, mivel a Nimdához és a Code Redhez képest igen kicsi. Memóriába töltve 250 bájtot nyom, a hálózaton pedig összesen 376 byte, vagyis egy UDP adatcsomagban elfér.

A féregvírus mindenekelőtt a csendes-óceáni térségben és Észak-Amerikában pusztított. Bankjegykiadó automatáktól kezdve légitársaságok rendszeréig számítógépek ezrei bénultak le, már amennyiben a Microsoft SQL Server 2000 vagy a Microsoft Desktop Engine (MSDE) 2000 gyári változatban fut rajtuk.

Az SQLSlammer úgy fertőz, hogy egy különlegesen preparált UDP csomagot küld egy adott IP számon álló gép 1434-es portjára. Ez a hibajavítás nélküli Microsoft SQL szervereken tártúlcsorduláshoz, és azonnali fertőzéshez vezet.

A Network Associates szakértője, Toralv Dirro szerint az interneten valaha felbukkant legveszélyesebb féregvírusok egyikéről van szó. Amerikai idő szerint péntek este óta világszerte komoly zavarok jelentkeztek, több Voice-over-IP (internetes telefon) szolgáltatás leállt a megugrott forgalom következtében.

(No comment)

ouzo Creative Commons License 2003.01.26 0 0 79
Köszi, engem érdekel.
Előzmény: crockl (76)
crockl Creative Commons License 2003.01.26 0 0 78
A postgres mar regota letezik nativan is windows alatt igaz nem ingyenesen. 7.4-es megjelensere varhato hogy lesz nativ postgres is, a fejlszetoktol. Nem igazan konnyu olyasmit atportolni egy teljesen idegen rendszerre amin mas logika, es mindenkepp rosszabb teljesitmeny erheto el. Eleg nehez. Egyetlen ok ezen logikatlan lepesre, hogy sok felhasznalo hasznalja az ablakos renszert. De latom megnezted a linket, el is olvastad ...
Előzmény: bhubert (77)
bhubert Creative Commons License 2003.01.26 0 0 77
Miért?

Szerinted egy alapvetően Linux-os program Windows-ra való portolásakor az a legmegfelelőbb megoldás, ha alá rakunk egy rendszert, ami "úgy néz ki mint a Linux"?

Szerintem ennél értelmesebb megoldást is kitalálhattak volna...

Előzmény: crockl (76)
crockl Creative Commons License 2003.01.26 0 0 76
Ostobasag = halal, amugy a cygwin az 1ik legjobb dolog a windows alatt. Cygwin-el amugy is max 5 perc a postgres install, eleve felteszi, csak initdb kell valamint nt ala leszedni es elinditani az ipc-daemon-t.
Bar nemhiszem hogy teged erdekelne, de akit igen:
http://techdocs.postgresql.org/redir.php?link=/guides/InstallingOnWindows
Előzmény: bhubert (75)
bhubert Creative Commons License 2003.01.24 0 0 75
Úgy 1-2 hónapja én is letöltöttem a PostgreSQL-t win alá...

Miután elolvastam az installation manualt, inkább letöröltem :)))

Nem igazán bízom egy olyan SQL szerverben, ami úgy fut win alatt, hogy két (!) rendszert kell alá installálni, hogy úgy nézzen ki, mintha Linux-on lenne...

Előzmény: dArtois (74)
dArtois Creative Commons License 2003.01.24 0 0 74
Ha megpróbálod, számolj be róla kiváncsi vagyok rá:) De én úgy néz ki maradok a MySql lentebb leirt felhasználási módozatánál.

Üdv,
M

Előzmény: ouzo (73)
ouzo Creative Commons License 2003.01.23 0 0 73
A postgres cygwinnel állítólag megy windowson, de én még nem próbáltam. De közeli célom egyébként, hogy csendben áttérek rá mysql-ről.

Előzmény: dArtois (70)
sbaba13 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 72
Tudtommal nem létezik ilyensmi. A legjobban a MSSQL-t ismerem de 99%-ban állítom hogy nem létezik :-(

sbaba13

Előzmény: farriss (71)
farriss Creative Commons License 2003.01.22 0 0 71
Sziasztok,

MS SQL-ben hogy lehet úgy update-elni táblát, hogy interaktivan lehessen beadni a mező adatokat?! Oracle-ben, amikor megadod egy-egy oszlop értékét, akkor csak az érték elé kell irni a "&" jelet, és rákérdez a script futásakor, hogy az adott oszlopba ird be a kivánt értéket. Ez MSSQL-ben létezik?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!