Keresés

Részletes keresés

Maganyos Lovag Creative Commons License 2002.07.23 0 0 7
OFF

Egy-két éve voltam Jordániában, szerintem nagyon f@sza hely. Ha érdekelnek ószövetségi (Nébó hegye, Machaerus erődje), görög-római (az ammani amfiteátrum, Jerash és Gadara romvárosai) emlékek, keresztesek korabeli erődök (Kerak, Shabak), az ommajád kalifák által építtetett sivatagi paloták (Qusair Amra, Kharanah, stb.), és látványos sivatagi tájak (a Holt-tenger környéke, Wadi Mujib, Wadi Rum), akkor ott jó helyen jársz. Na és Petra is megér legalább egy napot. Mindemellett strandolni vagy merülni is lehet az Aqabai-öbölben. SZVSZ minél előbb érdemes elmenni Jordániába, mert már-már kezd elturistásodni.

ON

Az ottani rendkívüli körülmények ellenére is régóta játszadozok egy iraki út gondolatával, két-három erre kapható haverommal. Eddig úgy tudtam, hogy turistavízum nincsen, tehát valami ajánlólevél, vagy bármi hasonló dolog kell, amivel alá tudod támasztani az utazásod célját. Tudtok valami pontosabbat az aktuális vízumszerzési lehetőségekről ? Mi a helyzet ezzel a csoportos vízummal ?

ML

bacee Creative Commons License 2002.07.22 0 0 6
Hali!
Hát Irak tényleg elég zűrös, bár láttam nemrég egy dok filmet, és abban az volt, hogy állandóan régi sumér városokat építenek. Igaz , hogy kicsit éheznek, meg néha bombázzák őket, de ettől függetlenül Sadam évi jó pár miliárdot költ új paloták, meg régií(új) sumér városok építésére.

Viszont tavaly egy ismerősöm egy hónapot töltött kinnt Iránban. Egyedül hátizsákkal. És szerinte egész normális volt kinnt az élet. Igaz hogy egy éjszakára lesittelték, meg ellopták mindenét(a biztosító kifizette), de ettől függetlenül nagyon élvezte.

Balthazar Creative Commons License 2002.07.22 0 0 5
Én vagy Jordániába mennék vagy Dubaiba.
Ebből még talán Jordánia esélyes.
Valaki volt már esetleg?
Élménybeszámoló?
eritelaz Creative Commons License 2002.07.20 0 0 4
USMC.mil
Itt biztosan talasz majd magadnak tarsat.Ok most szerveznek oda egy utat.Lesz benne Del-iraki tura a sivatagon at es egy Bagdadi kirandulas is.Ha szerencses vagy meg beferhetsz az elnoki palotaba is.
Ember ha van eszed a labad oda be nem teszed,se egyeni utazas sem pedig szervezett utazas kereten belul.
Ha dzsuvat akarsz latni menj el inkabb egyiptomba az valamivel bekesebb.
Udv:Erik
naiv1 Creative Commons License 2002.07.18 0 0 3
AgentOrange, akkor most Magyarország nyugat? Esetlek közép-nyugat? :-))
Előzmény: AgentOrange (2)
AgentOrange Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2
szeretettel várják mostanában a nyugati turistákat.....túsznak.
zselek Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1
Tudom, hogy hol van, de a repulo Ammanba megy, es onnan "nincs messze" Petra.

Zsombor

Előzmény: naiv1 (0)
naiv1 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 0
Kedves zselek, Petra Jordániában és nem Irakban van :-))

Én nem javasolom nektek, hogy pont most mennyetek Irakban, mert bármelyi pillanatban kitőrhet a háború és az USA és UK élni fognak a meglepetés erejével!

Előzmény: zselek (-)
zselek Creative Commons License 2002.07.17 0 0 topiknyitó
Egy kalandos utazashoz keresunk utitarsakat. Eddig harman vagyunk, de a csoportos vizumhoz meg kellene 2-3 ember.
Elsore a dolog talan durvanak tunik, de annyira nem az: egy utazasi irodaval mennenk, (felig-meddig) szervezett ut kereteben.
A cel Bagdad es a regi varosok (romjai). Esetleg benne lenne Petra is.
Egyelore ennyit, ha valakit erdekel szoljon!

Zsombor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!