Keresés

Részletes keresés

bubu001 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 310
Nem értem, mostanában mindenki elégedett az aktuális lottószámokkal?

Igazán újra sorsolhatnák!
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 309
Sorsolják ki a Keller-lányokat! Ilyen lottó miért nincs?
Előzmény: Perillustris (308)
Perillustris Creative Commons License 2006.02.16 0 0 308
Már (kb.) 285 napja nem tudjuk. Önnek nem hiányzik a válasz? :)
Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.07 0 0 307
Továbbra sem tudni, ki az a Keller lány. Engem zavar, ha nem tudok valamit, van aki vizenyösen ráhagyja, hogy fogalma sincs.
Előzmény: aliszultan (303)
Inhouse Creative Commons License 2005.11.07 0 0 306
Nem kellene így srófolni a nyereményt...
Minek a többmilliárdos összeg??? 500milla is túl nagy teher lenne szerintem, lehet, hogy inkább élek így és nem rabolják majd el a gyerekem, nem kell bezárva élnem...
Szabni kellene egy limitet az ötösre szánt összegnek, mondjuk 500 milla, ha elérte, utána nem nő tovább, hanem a kisebb nyeremények kezdenek hízni. Kisebb mértékben, de sokkal több ember járhatna így jobban.
Sok ember nem is tudja felfogni, hogy mit is csinálna a milliárdokkal, hogyan élne tovább? Mi lenne a barátaival, az életével?

Üdv
Inhouse
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 305
Ha K-U-N-B-E-L-A betüit átszámitod számokra, feltünhet, hogy MINDIG ezek a számok nyernek! Forradalmat!
Előzmény: vomit (296)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 304

Bocs, ezt nem értem, pedig eddig nagyjából érteni véltem.

Ki az a Keller lány, mit dolgozik, és hogy lehet vele kapcsolatba kerülni?

Fö kérdésem pedig: mindenki tudja, vagy csak én nem?

Előzmény: aliszultan (303)
aliszultan Creative Commons License 2003.05.05 0 0 303
Keller lány "dolgozik" ! :)
Perillustris Creative Commons License 2003.05.05 0 0 302
Ejjj... érik a tüntetés... :)
hGege Creative Commons License 2003.01.09 0 0 301
Azt az egyet mondja meg valaki miert jobb a kezi huzas? Mert ott hetkoznapi emberek vannak? Ha bemondjak a nevet foglalkozasat, akkor mi van? Minden heten utananez valaki, hogy ki az a Kovacs Jozsef segedmunkas? Ugyanmar, akkor majd minden heten lesz 5 ember, akit biztosan lepenzeltek. Akinek nem tetszenek a mostani feltetelek ne lottozzon, nem kotelezo.
Legalabbis szerintem.

Gege

Előzmény: sanyi (295)
mrbungle Creative Commons License 2003.01.07 0 0 300
Ugy gondolja, hogy le lehetne tolteni mondjuk tomoritve, de nem ez a lenyeg, hanem hogy ettol (a megjatszott szamok nyilvanossagra hozatalatol) meg ugyanugy lehet csalni. A "hetkoznapi emberek huzzanak" tema ugyancsak hulyeseg, nekem nem csak 5 hetkoznapi ember ismerosom van, hanem joval tobb. ;) Attol hogy te latsz 5 vadidegen embert a tv-ben (meg ha megadjak a nevuket/cimuket/akarmit), attol se lesz csalhatatlan a jatek. Kezi huzas? Ugyan mar, egy kezdo amator buvesz ki tud talalni egy tucat kulonbozo modszert, hogy lehessen atverni egy fel meterre allo "kozjegyzot".

Amit nem ertek, es talan vki tudja ra a valaszt: a huzas utan miert kell kb. 1 napot varni az eredmenyre (hogy van-e otos), miert nem tudjak 5 perccel a huzas utan megmondani??? 386-oson gepen keresik a szamot vmi basic programmal?

Előzmény: ixub (298)
sanyi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 299

Sanyi Te hogy gondolod a megjátszott tippek interneten való megjelenítését? Szerinted mekkora lenne az adatbázis? Hogy tudnál benne keresni? Mennyi ideig tartana a keresés? Szerinted lesz az a barom aki végig nézi a kb 10millió szelvényt hogy közte van e az öve? Ha meg tesznek is rá 1 keresőprogramot akkor az meg már gyerekjáték hogy azt az 5 számot utólag belerakják amit kihúznak mert szerintem nincs az a hülye aki végig nézi a kb 8millió kombinációt a húzás előtt.

Nem adatbazis kell hanem letoltheto file.
Irjon le 1 byte 1 szamot. Egy jatek 5 szambol all.
10 millio tipp eseten 50 millio byte cca. 50 Mbyte. Ezeket rendezni kell, majd be kellene tomoriteni, lenne mondjuk 35 mbyte, es szetvagni a filet-t 1 Mbyte-s darabokra, a konnyebb letolthetoseg celjabol. (35 db file) A file szerveren valo tarolasahoz ajanlott csak olvashato adathordozot hasznalni abbol a celbol hogy kivulrol ne lehessen megvaltoztatni a file-ok tartalmat. Erdemes CD-olvasot hasznalni, esetleg kozjegyzo lepecsetelheti az olvasot a kovetkezo adatfrissitesig. Meg lehet azt is csinalni hogy a CD-re hatoldalara a kozjegyzo altal kezzel szoveget irni, hiszen, az alairas bizonyito erejunek szamit es igy egyedive lehet tenni a CD-t. (Ezt a szoveggel ellatott CD-t akar fenymasolni is lehetne es a fenymasolatot elrakni egy dosszieba) Az interneten valo kozzetetelhez a 35 db adatfilet ki kell rakni olyan szerverre amely optikaval csatlakozik a Hungarnetre. A szervernek olyan op. rendszere kell hogy legyen ami kivedi a flood-olast.

Tetelezzuk fel hogy az alabbi rendszerbe kozjegyzo jelenleteben belerakjak szombaton 13 orakor az tippeket. Kovacs Janos letolti 18 orakor azokat. Mivel a tippek sorrendbe vannak rakva, ezert hamar megtalalja a sajat tippjet es azt is, hogy mas tippelt e ilyet. Vasarnap este kihuzzak a nyeroszamokat (kezi huzassal). Kovacs Janos ellenorizheti hogy a tegnap letoltott tippek kozott van e hasonlo szamkombinacio, azaz kiertekelest vegezhet. Igy a Szerencsejatek Rt. nem tud hazudni ha netan ilyen szandeka volna. Szerinted mi lehetetlen ebben?

Előzmény: ixub (298)
ixub Creative Commons License 2003.01.07 0 0 298
Sanyi Te hogy gondolod a megjátszott tippek interneten való megjelenítését? Szerinted mekkora lenne az adatbázis? Hogy tudnál benne keresni? Mennyi ideig tartana a keresés? Szerinted lesz az a barom aki végig nézi a kb 10millió szelvényt hogy közte van e az öve? Ha meg tesznek is rá 1 keresőprogramot akkor az meg már gyerekjáték hogy azt az 5 számot utólag belerakják amit kihúznak mert szerintem nincs az a hülye aki végig nézi a kb 8millió kombinációt a húzás előtt.
sanyi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 297
ujrahuzast kovetel 5 millio polgar!

Ez nem skandinav lotto hogy ketszer huzzanak.
Tisztesseges jatekot, amiben csalas lehetosege kizart! Ezt kell kovetelni.

Előzmény: vomit (296)
vomit Creative Commons License 2003.01.07 0 0 296
asszem offtopik lett a topik
a _lenyeg_: nem kellenek avos tomeggyilkos lottoszamok! kun bela utodai!
ujrahuzast kovetel 5 millio polgar!
Előzmény: Perillustris (259)
sanyi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 295
Megjatszok vmi hulye kombinaciot, a tippek nyilvanossagra hozasa utan ellenorzom, hogy csak az enyem-e egyedul a kombinacio es ha igen, kihuzatom a geppel az en szamaimat.

Errol is volt mar szo korabban. A rendszer csak akkor mukodik ha kezi huzast hasznalnanak. Ezert mondtam azt mar tobbszor is, hogy a tippeket nyilvanossagra kell hozni huzas elott ES kezi huzast kell hasznalni, minden szamot mas huzzon (akar te is). Igy nehez lenne csalni, mert tul sok embert kene beavatni a kivant eredmeny eleresehez.

Előzmény: mrbungle (294)
mrbungle Creative Commons License 2003.01.06 0 0 294
Bocs, csak veletlen beleolvastam ebbe az igen ertelmes topicba... amit irsz, az baromsag, ettol nem lesz csalhatatlan a rendszer. Megjatszok vmi hulye kombinaciot, a tippek nyilvanossagra hozasa utan ellenorzom, hogy csak az enyem-e egyedul a kombinacio es ha igen, kihuzatom a geppel az en szamaimat. Ha esetleg vki ugyanazt a kombinaciot megjelolte, nem huzatom ki a szamokat (mert irigy diszno vagyok es nem osztozom), megy jovo hetre a nyeremeny, legalabb vaskosabb lesz a penztarcam. ;)
Előzmény: sanyi (293)
sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 293
Ha nyilvánosságra hozzák a tippeket, mennyivel lesz tisztább? Akkor is rá lehet majd fogni, hogy "direkt azt a számot húzzák ki, amire nem tippelt senki, tehát csalnak".

1. Beerkeznek a tippek a fogadoirodakbol.
2. Kiteszik a tippeket az Internetre. (az othetes szelvenyek tippjeit is)
3. Kihuzzak a szamokat

Ha en, teszem azt penteken tudom hogy a beerkezett 4 millio tipp mi volt, akkor a vasarnapi huzas utan, nem tehetik be a nyero kombinaciot, mert akkor tudni fogom hogy azon a heten a 42 millio lehetseges kombinacio kozott ilyen kombinaciot nem is jatszottak.

Persze nehany aprosag szukseges pl
tukor-szerverek hasznalata a gyorsabb elerhetosegert
csak olvashato adathordozo hasznalata
tippek sorbarakasa a konnyebb kereses celjabol adatfile szetvagasa 1Mb-s darabokra a letoltes megkonnyitese celjabol

Előzmény: Big-B (292)
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 292
Már megbocsáss:

Ha nyilvánosságra hozzák a tippeket, mennyivel lesz tisztább? Akkor is rá lehet majd fogni, hogy "direkt azt a számot húzzák ki, amire nem tippelt senki, tehát csalnak".

Mellesleg nem a SzRt. keresi meg a nyertest, hanem az, akinél a nyerő tipp ellenszelvénye van.

A te javaslatod csak arra jó, hogy megtudjuk, milyen tippek voltak.

Előzmény: sanyi (291)
sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 291
Mi lenne a tisztább, ellenőrzött körülmény?

271

Előzmény: Big-B (288)
borkay Creative Commons License 2003.01.06 0 0 290
Szerinted a beérkezett fogadások feldolgozása hány mp-ig tart? Mármint mennyi idő alatt dobja ki a számítógép, hogy melyek azok a számok, amelyek nem szerepelnek 4 másik számmal egy fogadási szelvényen. Na mit gondolsz? Remélem ezt el tudod képzelni, hogy tudják a beérkezések lezárásának pillanatában. Innen már csak kézügyesség kérdése a golyózás.
Előzmény: Big-B (286)
sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 289
A beérkezett tippek ellenőrzését hogyan gondolod?

Szerintem ezt ugy lehetne csak, hogy a tippeket meg a szamsorsolas elott nyilvanossagra kellene hozni, ily modon nem lehetne az eredmeny ismereteben hamis tippeket berakni a meglevoek koze. A szamitastechnika lehetove tette hogy egy irodai asztalon olyan gep legyen ami regen egy szamitokozpont teljesitmenyevel ert fel. A technika fejlodese lehetove teszi az egyeni lehetosegek kiterjeszteset.

Kérdésem: Miért gondolod, hogy egyáltalán csalnak?

Azert feltetelezem, mert velemenyem szerint egyreszt a korulmenyek lehetoseget adnak ra, masreszt anyagi erdekeltseg fuzodhet hozza. Ezt kivedeni a korulmenyek megvaltoztatasaval lehetne.

Előzmény: Big-B (286)
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 288
Azért figyelmedbe ajánlom, hogy nem merült fel tömegesen a gyanú, hogy itt bunda lenne.

A totó teljes más dolog, az sportfogadás, nem szerencsejáték.

Mi lenne a tisztább, ellenőrzött körülmény? Mindenre lehet ám álmagyarázatokat, összeesküvés-elméleteket gyártani, ne feledd.

Előzmény: sanyi (287)
sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 287
A kerdesedre nem tudok valaszoni mert nem ismerem a kulfoldi lotto szokasokat.
Egyebkent mintha hallottam volna valami bundat a 80s evekben a lotto szelvenyek szama altal nyerheto gepkocsi nyeremenyek kihuzasaval kapcsolatban. A totonal is volt egy nagyobb bunda.
Egyebkent meg addig is, amig atternek a tisztabb, ellenorzott korulmenyekre, pihenteteskepp kozzetehetnek az eddig kihuzott lottoszamokat elemzes celjabol.
Előzmény: Big-B (283)
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 286
A beérkezett tippek ellenőrzését hogyan gondolod?

Kérdésem: Miért gondolod, hogy egyáltalán csalnak?

Előzmény: sanyi (284)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.06 0 0 285
Szerintem is csalnak.

Mindaddig csalni is fognak, amig nem azokat a számokat húzzák ki, melyekkel én toppeltem.

sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 284
Az ellenőrzést közjegyző végzi, ő hitelesíti a sorsolást.

Huzasnal a kozjegyzo nem ellenorzi a huzogepet, csak jelenletevel hitelesiti az eljarast.
A berkezett tippek kiertekelese nem ellenorzott megfelelokepp.

Előzmény: Big-B (283)
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 283
Az ellenőrzést közjegyző végzi, ő hitelesíti a sorsolást.

Kérdésem:
- Más országokban hallottál olyant, hogy lotto-sorsoláson csaltak?
Ugyanis azok kézzel fogható adatok, melyek statisztikailag megadják az alapját egy esetleges csalásnak.
- Nyilvánosságra került olyan adat, mely egyáltalán csak sejteti is azt, hogy csalásra készülnek?
- Volt-e valami olyan körülmény, mely az átlagos ügymenettől eltért?

Előzmény: sanyi (282)
sanyi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 282
Aha igy mar ertem.

Az altalad emlitett tenyekeben az ellenorzott kornyezet egyszeruen nem igaz. Ki altal ellenorzott? Ki felugyeli a tippek kiertekeleset? Ki felugyeli a huzogep mukodeset? Tehat egy alapveto feltetel szerintem nem igaz.

Adjak oda a BMS-s egyetemistaknak a huzogepet vizsgalatra, (de meg jobb ha kezi huzast alkalmaznanak), es tegyek kozze az interneten a beerkezett tippeket meg a huzas elott, es akkor elmondhato hogy megfelelokeppen ellenorzott koenyezetrol van szo.

Előzmény: Big-B (281)
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 281
Lássuk az entitásokat:

- évek óta használt technikai eszköz
- előre nem látható események gyors bekövetkezte (hetenkénti húzás)
- ellenőrzött környezet
- eddig is alkalmazott nyereménynövekedési ráta használata

Az általad hozzáadott entitások:
- átalakított technika
- számítógépes szoftver a kereséshez
- szándék a csalásra
- ellenőrzés mellőzése

Véleményed szerint melyek azok az entitások, amelyek nem jellemzőek egy Lotto-sorsolásra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!