Keresés

Részletes keresés

kis pimasz Creative Commons License 2003.04.12 0 0 341
Gondoltam, felhozom ezt a topikot az "igaz magyarok" számára, hogy ne kelljen újat nyitniuk ...
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.20 0 0 340
Mán ujra számolták. Önkormányzati választásnak vagy mi a csudának hivják a BUKTÁT ezentúl..
Előzmény: Demim úr (339)
Demim úr Creative Commons License 2002.11.20 0 0 339
gondoltam, felhozom, ez az újraszámolósdi mintha kikerült volna a "jobb"oldal retorikájából, pedig nem ártana a lumpenprolikat néha figyelmeztetni... ;-)))
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 338
Utolsó utáni hozzászólásom ebben a témában:

Javaslatom: jövő hétfőtől új témát lehet nyitni ezzel a címmel: "Ragasszák már össze azokat a k* szavazócédulákat!". Tudom, hogy cinikus egy kissé, de nem tudtam megállni...

Elso Bonifac Creative Commons License 2002.07.16 0 0 337
Kik is azok a "vezérek"? Biztos a KISZ vezérekről beszélsz.

Nagyon lekicsinylően beszélsz a választásokat felügyelő emberekről. Biztos hitelesebb Ubul, a kocsmáros, aki telefonálgat. Ha látta, hogy a kokárdája miatt kicsesznek vele, akkor ott, rögtön, azonnal miért nem rohant eszét veszítve a Fideszes emberkéhez, aki, mint nyilvánvaló, az egyetlen beszületes ember volt a komcsi bagázsban??

Azért nem semmi több, mint 380000 szavazatot lecsalni, ugye?

Már egyszer javasoltam, hogy ne számoljunk újra, egyszerűen kérdezzük meg a Fideszt, hogy ki nyert és mennyire.

Előzmény: csorba (336)
csorba Creative Commons License 2002.07.15 0 0 336
Na, de sztmarci!
Számopdra nem eléggé félelmetes, hogy a nyertesek vezérei rendre a letünt idők különféle vezérei, titkos szervezeteinek kulcsemberei. Nem lehetséges, hogy akár a fidesz is belement némi "játékba" a sok sipák miatt rosszhírünket gerjesztő, miépezés következményit kivédendően.

A sok tízezer a "máshol(is)szavazhat" engedély vajh' hány "kék"(cédulás) szavazatot hozott! Szerintem a engedélyek összeszámlálása adminisztratív kérdés, csak fel kellene hívni a jegyzőket az engedélyek számának a közlésére. Azután a szavazáskor vezetett listákon ellenőrizhető az eféle szavazók száma. Nem ártana tüzetesebben vizsgálni, hány szavazat van véletlenül máshelyen mint ahová voksoltak.

Nem olyan nagy csodák ezek, "jólképzett" számolók "váletlenül" is tévedhettek. Vgy nem?

Előzmény: szmarci (334)
lms Creative Commons License 2002.07.15 0 0 335
olyat nem fogsz taálni, hogy nincs lepecsételve, mert a szavazópolgár kokárdában érkezett

persze.

de ha a pecset nelkuli szavazolapok kozott 14 fideszre akart szavzani 12 meg mszp-re akkor nyugodtan azt mondhatom, hogy vaklarma volt. ha azonban 24-en a fideszre akartak volna szavazni, 2-en az mszp-re, akkor csovalom a szemoldokom.

a masik, az elso fordulos ervenyes szavazatok ellenorzese, amely nem tortent meg, a nepszabadsagban megjelent hirdetes apro betus reszebol kiderul, hogy ez csak a 2. fordulora vonatkozik.

azert ezt a ket peldat hozom (hianyzo pecset es rossz helyre kerult ervenyes szavazat), mert mindkettore jegyzokonyvezett pelda van, es mindket jegyzokonyvezett peldaban a fidesz karara tortent a tevedes. a tevedesek orszagos szintu felmerese eldontene a kerdest.

ennyi.

Előzmény: Törölt nick (328)
szmarci Creative Commons License 2002.07.15 0 0 334
Egyet kell értenem Holden-nel. Tüzetesen végigolvastam az egész topicot, és közben arra vágytam, hogy hátha találok valami érvet. Nem találtam. Egyetlen apróságot azért megemlítenék. Amikor azt írja Zvezda Holden-nek, hogy van Mo.-n egy pár millió ember, akik nem olyan intelligensek, mint Holden, és őket meg kell nyugtatni, mint anyának a gyermekét, nna ez volt az a pillanat, amikor felsírtam. Először is az a pár millió ember azért szorul rá, hogy megnyugtassák őket, mert előtte valakik felhúzták őket. Ugyanazok húzták őket föl, akik a rendelkezésre álló időben nem jeleztek választási csalást. Ugyanazok, akik a választási bizottságban ültek ellenzéki (akkori) tag nélkül. Ugyanazok, akik belügyminisztere a saját aláírásával hitelesítette a választások eredményét. Továbbá még egy apró gondolat, vagy inkább költői kérdés. Mi lesz azzal az országgal, ahol a lakosság jelentős részét annyira fel lehet hergelni, hogy előbb-utóbb olyat fognak tenni, ami miatt a felbújtóknak el kell határolódniuk a felbútottaktól?
Cego Creative Commons License 2002.07.15 0 0 333
Kiscsillagom, és ki számoljon újra?
Előzmény: crvena zvezda (326)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.15 0 0 332
Jobb későn, mint soha :-) Gratulálok a belátásodhoz :-))
Előzmény: Törölt nick (330)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.07.15 0 0 331
Viszontlátásra.
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.15 0 0 330
Kedves crvena zvezda!

Elérkezett a vitának az a része, amikor azt mondom, kiszállok. Sajnos az érvelésed színvonala elérte azt az alsó határt, amikor már a legjobb akarattal és legnagyobb türelemmel sem bírom tovább észérvekkel. Egyetlen kérdésemre sem kaptam választ továbbra sem, az időm attól sokkal drágább, hogy ilyesféle meddő vitákra pazaroljam. A jövő héten megsemmisítik a szavazócédulákat, és kész.

Előzmény: crvena zvezda (326)
Elso Bonifac Creative Commons License 2002.07.15 0 0 329
Nem értem, hogy lehetett volna - kormányzati (Fidesz) ellenőrzés alatt 368318 szavazatot elcsalni. Mert ekkora volt a különbség a kormányváltó erők és a Fidesz-Mdf között.

Az, hogy OV néhány tízezerről beszél nem egyéb, mint a gyenge vagy fanatikus emberek tudatos manipulációja.

lms Creative Commons License 2002.07.14 0 0 327
Mérés hiba nélkül nincsen

Nem is a hiba merteke az erdekes, hanem az iranya -- hany ervenyes fidesz szavazat kerult veletlenul mszp kupacva es forditva, illetve milyen az ervenytelen szavazatok (pecset hianya stb) megoszlasa jobb/bal iranyban.

Ez utobbi mindenkeppen tobblet informacio a valasztasok hivatalos eredmenyehez kepest, ezeket nem tartalmazzak a jegyzokonyvek.

Előzmény: tms (322)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.07.14 0 0 326
az irracionális gondolkodással nem tudok mit kezdeni
Azzal én sem. Már csak egy kérdés maradt: kinek irracionális a gondolkodása?

igazamat mi sem bizonyítja jobban, mint hogy azóta sem kaptam választ a kérdéseimre
Ez egy jó példa az irracionális gondolkodásra:)

mitől lenne hitelesebb most az újraszámlálás, mint a választások idején
Lehet, hogy te egy intelligens, racionális, gondolkodó ember vagy, de amikor milliókat érintő kérdésről van szó, vedd figyelembe azt is, hogy vannak tenálad egyszerűbben gondolkodó emberek is. Őket is meg kell nyugtatni, mint egy jó anyának a gyermekét.

Előzmény: Törölt nick (321)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.07.14 0 0 325
Na akkor mégegyszer:

Ismét, és újra megkérdezem: mi a f*-tól lenne most a helyzet más?
Ismét és újra azt mondom: mitől ne lehetne más? Van, akinek fogalma sincs az egésztről, csak ideges, mert egyfolytában azt hallja, hogy nem számolták újra, nem számolták újra, nem számolták újra. Hát majd most újraszámolják, és lenyugszik. Na ez pld megfelel, mint példa? Gyorsan köss bele.

Mitől javulna 10%-kal?
Ki mondta, hogy 10%-kal javulna? Azt mondtam, ha csak 10% esélye van annak, hogy javul a helyzet, már érdemes megpróbálni. Figyelmesebben, mielőtt nekemesel.

És egyáltalán milyen 10%-ról van szó? Hogy lehet egy szavazás eredményének elfogadhatóságát százalékban mérni? Elképesztő ez a gondolati sivárság, a gondolkodási képességek ennyire alacsony szintje
Lásd fentebb. Szerintem rádborulhatott valami köd, és már nem is olvasod el amit írok, csak nekemesel...

Próbáld már meg megerőltetni az agyadat, és konkrétan válaszolj a kérdésre: kik fognak újraszámolni, és mikor fogja hitelesnek elfogadni a jobboldal az eredménmyeket
Na most qrvára megerőltettem az agyamat, hogy elérjek egy magas szellemi szintet, halld hát válaszom: kib*szottul fogalmam sincs, ezért kell kipróbálni.

És ha nem kapok a kérdéseimre választ, akár minden nap elismétlem majd, amíg nem vagytok képesek normális választ adni rá
Most kihez beszélsz? Nem árt tisztázni.

A másik, amivel hihetetlenül fel tudtok bosszantani, az ilyesféle mondatok: "Jelenleg a 'nép' felől leggyakrabban hallott panasz..."
Látod, itt sem értettél meg. Ez egy félig komoly mondat volt, a helyzetet leegyszerűsítendő. Merthogy én például nem vagyok a nép 'panaszkodó' része, de még jobboldali sem. Nekem semmi bajom a választásokkal. Csak megpróbálok más fejével is gondolkodni (ami neked - mondhatom? - mostanában nem mindig sikerül:))

Előzmény: Törölt nick (297)
PIC Creative Commons License 2002.07.14 0 0 324
Felejtsuk mar el a Gallupot! a vezetoje OV szemelyes tanacsadoi korebe tartozik es a lete az elmult 4 evben a kormanytol fuggott, mert alig kap mashonnan megbizast. Nem emlexel meg az elso fordulos egesukre? Akkor alig birtak (illetve nem is sikerult nekik) kimagyarazni a bakit!
Előzmény: Tróger (313)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2002.07.14 0 0 323
Tróger!

baszod, baszod, baszod, baszod, ezt oszd el tetszés szerint a hozzászólásban.

Szóval, jön az ellenőr, te megmutatod a jegyed, ő ellenőrzi, beletép, közli, hogy köszönöm és továbbmegy, aztán két lépés után megfordul, visszajön hozzád és közli, hogy "jegyeket, bérleteket kérem felmutatni. Azt hiszem, gond van a jegyével, magának nincs is jegye, de minimum hamisított." Mit tennél, odaadnád még egyszer vagy jogosan felháborodva hajtanád el a halál retkes péniszére?
Nem kétséges, hogy a második verziót követnéd. Ez van a szavazatszámlálással is. Ezek az emberek teljesen ingyen végiggüriztek 2 vasárnapot, ellenőrizték egymást és ellenőrizték őket, aztán egyszer csak valaki kitalálta, hogy mégsem érvényes a jegyük, mutassák fel újra.
Nem baj, menj el szavazóbiztosnak, aztán majd megbeszéljük.

Előzmény: Tróger (318)
tms Creative Commons License 2002.07.13 0 0 322
Számoltál már szavazatokat?
Én igen, nem is egyszer (a '94-es választások után hagytam abba).
Mérés hiba nélkül nincsen.
A FIDESZ hivatalos javaslata a területi listás voksok újraszámlálásáról szól. Egyfel?l logikusan, mert az egyéni kerületekben mindenütt újraszámoltak, ahol kétséges lehetett az eredmény, mindenütt addig, amíg el nem fogadta mindegyik fél, hogy mennyi az annyi.
(Az ilyen csata mindig megállapodással végz?dik - ha egyáltalán bevégz?dik - mert az érvényesség kritériuma nem elég világos, tehát csak úgy lehet befejezni, hogy ha ti elfogadjátok/nem fogadjátok el ezt, akkor mi is/mi sem azt...)
Másfel?l viszont hülyeség, mert ha valaki elhatározza a választás reggelén, hogy a megyei listán lop egy mandátumot, akkor ahhoz, hogy legalább 50% esélye legyen a sikerre, száznál több helyen kell egyszerre, koordináltan elcsalni néhány szavazatot, mindenütt a FIDESZMIÉP legalább két képvisel?jének az orra el?tt.
Tessék végre elolvasni a választási törvényt, abból kiderül, milyen badarság az egész. (Persze a FIDESZ-propaganda úgyis els?sorban azoknak szól, akik az újságból is legföljebb a nagybet?set olvassák.)
No most a mérési hiba. Az várható, hogy a 20 területi lista közül 4-5-ön az újraszámlálás kimutat a FIDESZ kárára valami minimális tévedést. Ez pont elég volna ahhoz, hogy négy évig álljon a bál, akkor is, ha ugyanennyi vagy eggyel több helyen tévedtek az MSZP kárára, és akkor is, ha a tévedés egyetlen mandátumnyi eltérést nem okoz (ami igen valószín?). Ezért nem lehet ebbe belemenni.
Előzmény: Tróger (318)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.12 0 0 321
Kedves crvena zvezda!

Azt, hogy ingerültebb és durvább voltam a szokásosnál, csak az indokolja, hogy az irracionális gondolkodással nem tudok mit kezdeni, ezért az ilyen viselkedés az én racionális énemet is blokkolja, és előjönnek az ősi ösztönök. Sajnos igazamat mi sem bizonyítja jobban, mint hogy azóta sem kaptam választ a kérdéseimre: kik számolnának újra, és mitől lenne hitelesebb most az újraszámlálás, mint a választások idején. Amíg nem kapok értelmes választ a kérdéseimre, vagy amíg nem ismeri be valaki, hogy igazam van, addig kénytelen vagyok ragaszkodni az ellentábor gondolkodási teljesítményéről kialakított véleményemhez. Itt nem a diplomáról van szó, egyszerű kérdéseket tettem fel, amiket meg lehet válaszolni. Egyszerűen azt kellene mondani: "Bocs, tévedtünk, tényleg értelmetlen az egész újraszámlálási mizéria." Vagy azt kellene mondani: "Te tévedsz, ezért, meg ezért. Mert az újraszámlálást ezek és ezek fogják elvégezni, és a Fidesz hitelesnek fogja tartani az eredményt, ha ez és ez teljesül." Csak be kell helyettesíteni a mondatokba az érveiteket. Ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni. Ha hétfőig sem kapok semmi értékelhető választ, részemről kiszálltam...

Előzmény: crvena zvezda (308)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.12 0 0 320
Kedves DEIGEN!

Jó lenne, ha konkrétumokkal is szolgálnál, ez hogy: "Ez nem igaz, cáfolom, ne sumákolj" nekem nem tűnik érvnek. Én biztosan nem emlékszem a csalások ilyen méretű emlegetésére az első forduló után, mint most. Ezt nem tudom bizonyítani, hiszen valaminek a hiányát nem lehet bizonyítani, úgyhogy neked kellene konkrét, hiteles nyilatkozatokkal szolgálni abból az időből.

Előzmény: DEIGEN (300)
moretto Creative Commons License 2002.07.12 0 0 319
De egy nagy P.Ö.CS. vagy.
Előzmény: Tróger (314)
Tróger Creative Commons License 2002.07.12 0 0 318
Mivel biztosak benne hogy nem csalta
Ha meg nincs mitől félniük, akkor meg még ők örülhetnének, hogy majd megdicsőülnek az újraszámlálás után...
Ha a kaller elkéri a jegyemet a buszon, és én odaadom neki, akkor nincs semmi gond, nem?
Számolják csak újra, bár vannak itt fontosabb dolgok is... Szükség lenne új választásokra: "rombolás helyett építésre"
Előzmény: papa5353 (317)
papa5353 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 317
Egyszerűen nem vállalják !

Senki nem kényszerítheti őket.

Mivel biztosak benne hogy nem csalta, mégegyszer nem teszik ki magukat anak, hogy mindenféle P.Ö.CS.-ök becstelennek nyílvánítsák őket.
Élükön országgyűlési képviselő f@szokkal !!

Előzmény: Tróger (314)
Tróger Creative Commons License 2002.07.12 0 0 316
Sőt, ha odajön hozzám a kaller a buszon, akkor azt is leugatom, hogy mit képzel hogy elkéri a jegyemet, mit ellenőrizget, miért nem bízik meg bennem hogy van jegyem!!!
GONDOLKOZZATOK MÁR!
Előzmény: Tróger (314)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.07.12 0 0 315
Baszod, akkor a Budaházy meg is emelheti a fizetésüket, baszod?:)
Előzmény: Tróger (314)
Tróger Creative Commons License 2002.07.12 0 0 314
Lépjenek is vissza, mit kényeskednek itt?!!! Baszod, érdekes én nem kényeskedek amikor dolgozom, és a főnököm odajön hozzám, és megkérdezi, hogy mit csinálok, miért úgy csinálom, én basztam-e el, stb. A számlálóknak pedig mi vagyunk a "főnökei", hiszen nekünk dolgoznak, nekünk tesznek szolgálatot. Nehogy már kényeskedjenek, hogy valaki ellenőrizni akarja őket! Baszod, legközelebb odajön hozzám a főnököm, hogy ki baszta el ezt meg azt, akkor elküldöm a faszba, hogy mit képzel, ne sértegessen, stb.!!!!
Előzmény: moretto (310)
Tróger Creative Commons License 2002.07.12 0 0 313

Gallup pártpreferenciák a teljes felnőtt népességben, 2002. június
moretto Creative Commons License 2002.07.12 0 0 312
Elindult a lavina. F@szér' kellett okoskodnia a Fidesznek...
Előzmény: papa5353 (311)
papa5353 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 311
Lehet hogy az volt stratégiai cél, hogy lehetelenné tegyék az önkormányzati választásokat, hogy akkor majd azért lehessen fikázni a kormányt!

Szavazatszámlálók nélkül ugyanis nem működik a rendszer!

Meg tudom erősíteni, hogy valóban tömeges a korábbi szavaztszámlálók visszalépése.

Előzmény: moretto (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!