Keresés

Részletes keresés

Vilmoskorte Creative Commons License 2003.06.19 0 0 14
Mi ezt használjuk: http://www.prtracker.com/
Igaz, nálunk folyamatos tesztelés mellett megy a fejlesztés, párhuzamosan. Ha kész egy komponens, kisebb egység, teszteljük. Nem a végén kell kapkodni, hajat tépni.
tim stark Creative Commons License 2003.06.11 0 0 13
Igen, a megrendelő nem biztos, hogy képes megfelelő mélységű tesztek elvégzésére.
Előzmény: angyalhentes (12)
angyalhentes Creative Commons License 2003.06.11 0 0 12
Na ja, csak epp a hibak nagy resze belso teszteles folyaman derul ki, sot, altalaban a fejleszto maga talalja meg.

Onnantol kezdve meg nem erdeke, hogy beirja a rendszerbe :)

Előzmény: formatc (11)
formatc Creative Commons License 2003.06.11 0 0 11
Megbizo oldalan levo tesztelonek erdeke, hogy beirja a hibat!
Van 2 hete a tesztelesre es ha nincs semmi a bugtrack cuccba a legutolso rilizrol megy a szamla! :)

egyebkent koszi mindenkinek a hozzaszolast!
kiderult hogy volt a cegen belul egy ugyfelszolgalati alkalmazas, most vagy ezt farigcsaljuk at vagy a megbizo sajat cuccosat hasznaljuk...

$800 szvsz nem olyan sok, ha egy teljes verziot kap az ember!

Előzmény: angyalhentes (9)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2003.06.04 0 0 10
Sziasztok,

Mostanaban kezdtuk hasznalni a Jira-t. Igaz, hogy nem ingyenes ($800), de szuper gyors, rugalmas, teljeskoru (nem csak bug-okat, hanem mindenfele felmerulo "issue"-t lehet nyomonkovetni). Csak ajanlani tudom, bar az ara miatt nem lesz nepszeru Magyarorszagon.

Udv,
2asz

Előzmény: angyalhentes (9)
angyalhentes Creative Commons License 2003.06.04 0 0 9
Megjegyzem: a bugtracking altalaban ugysem a programon bukik el, hanem azon, hogy aki eszreveszi a hibat, az cseszik beirni, hanem inkabb felhivja/mailen zaklatja a fejlesztot.
angyalhentes Creative Commons License 2003.06.04 0 0 8
En konzervativ vagyok, szerintem a bugzilla, ha nem ajanlod ki publicba, tehat szigoruan intraneten alkalmazod, akkor tokeletes. Kell vele egy kicsit tokoreszni az elejen, de utana nem szokott gond lenni vele.
Előzmény: formatc (6)
tim stark Creative Commons License 2002.07.03 0 0 7
Szerintem ez ígéretes, de lassan halad:
http://scarab.tigris.org/
formatc Creative Commons License 2002.07.03 0 0 6
Udv, Kollegak!

zizi-nek jar a kocsog! Nem debuggert kerestem, hanem olyan webes cuccot, amivel a megbizo jelentheti a problemait aztan meg jol adminisztralhatunk mindent tovabbi lepes...

Ja, a webes kovetelmenyt nem emlitettem, pedig fontos.

Na eddigi fejlemenyek, hogy a Mantis tok ingye' van! Linuxos, letoltod, lefoditod, MySQL-t alanyomod, kicsike setup azt megy.
Ehhez kepest a teszt kornyezet, ami a (fejlesztonel van) siman lehalt amikor probaltam, 'szal ez kilove.

Elementool-os cucc mar jobban mukodik, itt viszont minden az amcsiknal fut mivel ez egy szolgaltato, te csak a browseren keresztul dogozgacc.
Szinten van ingyenes lehetoseg nehany feature nem mukszik, meg reklamcsikok alulfolul...
A pezes verzio tud historyt, meg fajlcsatolast + meg nincs reklam se.
A formokat modositani tudod, meg talan le is fordithatod a szovegeket, felhasznalok letrehozhatok, jogosulsagok + minden.
Ami a rohej, hogy ennek a havi dija 60$ (hatvan!!!) per ho, ami 1 evbe cirka 200.000 forint!!!!!
Hulyenek is megeri, mer ez 2-3 napos munkadija egy fejlesztonek...

Remeljuk, hogy a privacy policy, meg a jogi garanciak teccenek a megbizomnak es hasznalhatjuk a cuccot...

Ha van mas otletetek, akkor irjatok meg!

Első Polgár Creative Commons License 2002.06.28 0 0 5
vegulis az open source lenyege nem az, hogy csak linuxon lehessen futtatni, tehat, lehet, hogy van gnats windozra is.
a mi cegunk egy MS Access alapu hazi fejlesztest hasznal bug trackingra. csak itt ugy hivjak, hogy observation reporting tool.:))
Előzmény: zizi (4)
zizi Creative Commons License 2002.06.28 0 0 4
Én erre gondoltam : bug regisztrálása, javítása, tesztelése, javítás lezárása, fentiek naplózása. De ez csak dokumentálás. Nem tudom, hogy mi van Linux alatt, windoz elé vagyok kényszerítve.
Előzmény: Első Polgár (3)
Első Polgár Creative Commons License 2002.06.27 0 0 3
nem tudom, hogy mit jelent a bug tracking.
azt jelenti, hogy a bug-ot regisztraljuk, aztan nyomonkovetjuk?
arra meg a gnats van linuxon, nem?
Előzmény: zizi (2)
zizi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2
ja, hogy debuggert keres a kolléga, én másképpen értelmeztem a bug tracking-et :-)
Előzmény: Első Polgár (1)
Első Polgár Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1
linuxon gdb, ltrace, meg talan strace, /proc vagy /usr/proc directory
unixon truss, pfiles es tarsai
windozon winice,TDW (kinai, nemjo NT-re es 2000-ra), disassembler(nevet elfelejtettem), meg a Borland es az MS is ad debuggert a C fejlesztokornyezetekhez, aszem.
Előzmény: formatc (-)
zizi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 0
Bugzilla ?
Előzmény: formatc (-)
formatc Creative Commons License 2002.06.26 0 0 topiknyitó
Hello Kollegak!

Hasznal/ismert/irt itt valaki valamilyen bug tracking cuccot?

Esetleg van rola velemenyetek, vagy hallottatok mar jo szoftverrol a temaban?

Mantis, elementool? Ismeros?

Ha valaki benullaz, hogy '0 bug0s pr0gramokat ir0k', akkor azt befloodolom!! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!