Kíváncsian várom, hogy mi lesz ma este! Ugyan a horvátok jobb formában vannak, de én mégis Dániának szurkolok! :D

Egyiptom kiesett! Izland kiesett! Akkor innentől kezdve Dánia Mánia lesz! :D

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 493

Denmark v France - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 37

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 492

Lefújták a dán-francia meccset! Hála Istennek! :D Én sem élveztem ezt a találkozót, mint ahogy a kinti nézők sem, mert rendesen fütyültek a mérkőzés végén! :D De a legjobb 16 között van mindkét válogatott, ha úgy nézzük, a céljukat elérték! :P

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 491

Ritka gyenge mérkőzés volt a dán-francia találkozó... Mindenesetre lehet, hogy jobban jártam volna, ha a Peru-Ausztrália meccset választom? Biztosan! :D Pedig Dániát imádom, így alap, hogy szurkolok nekik. De ez nagyon gyenge produkció volt ma a csapattól! :(((

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 490

0-0 a félidőben a franciák ellen! Eddig minden jó, hajtanak a dánok! És a legfontosabb, hogy mindkét csapat egyelőre továbbjutó!

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 489

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 488

Videó: Bendtner sörrel a kezében dalra fakadt – így ünnepelt Dánia

Miután Dánia 5–1 nyert Írország vendégeként az európai vb-pótselejtezőn, a játékosok az öltözőben hangos ünneplésbe kezdtek. Íme!

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 487

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 486

Hat-trick hero!

Christian Eriksen has now scored 9 goals in his last 8 games for Denmark.

…”og kvalificerede os direkte til VM. Lad historien gentage sig i aften!!”

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 485

Vb 2018: vezettek az írek, majd kaptak egy ötöst a dánoktól

Dánia jutott ki az európai zónából utolsóként a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra, miután a pótselejtező visszavágóján idegenben 5–1-re legyőzte Írországot. A mérkőzés legjobbja Christian Eriksen volt: a Tottenhamben futballozó középpályás mesterhármast szerzett, mindkét lábbal betalált a tizenhatoson kívülről.

Az írek számára az idegenbeli 0–0 után remekül kezdődött a találkozó, a hatodik percben ugyanis megszerezték a vezetést. Robbie Brady beívelésébe rosszul ért bele Nicolai Jörgensen a tizenhatos vonalának közelében, az ötös felé pattanó labdát Shane Duffy fejelte a hálóba a kapujából nem túl jól kimozduló Kasper Schmeichel fölött.

A dánok a kapott gól után nagy nyomás alá helyezték a hazaiakat, aminek a 29. percben meg is lett az eredménye. Christian Eriksen kis szögletével Pione Sisto tört be a tizenhatoson belülre (útközben egy kötényt is kiosztott), középre adását a hosszún érkező Chelsea-védő, Andreas Christensen továbbította a kapu felé, a kapufáról Cyrus Christie-re, az ír védőről pedig saját hálójába pattant a labda.

Három perccel később már a dánoknál volt az előny. Yussuf Poulsen szerzett labdát a sokat teketóriázó Stephen Wardtól a felezőnél, a gyors kontra végén pedig Eriksen a tizenhatos előteréből jobbal a hálóba tekert, a labda a lécről vágódott védhetetlenül a kapuba. A Tottenham középpályásának ez volt a kilencedik gólja a vb-selejtezőben, amivel a szünetben csapatánál volt az előny (1–2).

A fordulás után sem álltak le a dánok: a 63. percben végleg eldöntötte a kijutást az északi együttes. Az írek elkövették azt a hibát, hogy üresen hagyták Christian Eriksent, akinek nem is kellett több, a tizenhatos előteréből ezúttal bal lábbal tekert a kapu jobb oldalába. És még itt sem volt vége... A 74. percben jobb lábbal is betalált Eriksen, rossz felszabadítás után rakétázva a bal felsőbe. A Spurs játékosa 11 gólt szerzett a vb-selejtezőben, legutóbbi 15 válogatott mérkőzésén pedig 15-ször volt eredményes.

A végeredményt a csereként beálló Nicklas Bendtner állította be: a rutinos csatár tizenegyest harcolt ki a 90. percben, amelyet ő maga értékesített, magabiztosan bombázva a jobb felsőbe. 1–5

Érdekesség, hogy Eriksen 1992-ben született, amikor Dánia első és eddigi egyetlen Európa-bajnoki címét nyerte meg, 25 évvel később pedig mesterhármassal juttatja ki hazáját a világbajnokságra. A dánok a 30. kijutók, az oroszországi mezőny a két interkontinentális pótselejtező győztesével lesz teljes.

VB 2018, PÓTSELEJTEZŐ

EURÓPAI ZÓNA

VISSZAVÁGÓ

Írország–Dánia 1–5
 (Duffy 6., ill. Christie 29. – öngól, Eriksen 32., 63., 74., Bendtner 90. – 11-esből)

Kijutott: Dánia, 5–1-es összesítéssel

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 484
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 483

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 482

Vb 2018: a dánok és az írek sem kerültek közelebb Oroszországhoz

Nem bírt egymással Dánia és Írország a 2018-as labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének első felvonásán Koppenhágában.

A dánok kezdték nagyobb elánnal a mérkőzést, és Andreas Cornelius ziccerénél, majd Christian Eriksen távoli bombájánál is Darren Randolphnak kellett védenie, utóbbi után a kipattanónál már ő is verve volt, de Pione Sisto 7 méterről, balról nem találta el a hosszú alsót.

A vendégek a 43. percben jelezték először igazából, hogy ők is a pályán vannak, akkor viszont Cyrus Christie kifejezetten tetszetős szóló után került nagy helyzetbe – Kasper Schmeichelen viszont nem tudott kifogni.

A hazaiak a 60. perchez érve pörgették fel ismét a játékot, de Jens Larsen lövését hősiesen, fejjel hárította Christie, akit ezt követően ápolni is kellett természetesen.

A 69. percben a csereként beálló Yussuf Poulsen lőtt 22 méterről kevéssel a jobb alsó mellé, majd az utolsó percben az ő fejesét kellett a léc fölé simogatnia Randolphnak.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 473

Az északi csapat Christian Eriksen tizenegyesével egy óra játék után megszerezte a vezetést, ám Románia a hajrában Ciprian Deac révén emberhátrányban egyenlített. A dánoknak nincs okuk búslakodniuk, hiszen egy győzelemmel ugyanúgy a csoport második helyén végeztek volna, ami esetükben biztos, hogy pótselejtezőt ér.

VB-SELEJTEZŐK

10. FORDULÓ, E-CSOPORT
Dánia–Románia 1–1 (Eriksen 60. – 11-esből, ill. Deac 88.)
Kazahsztán–Örményország 1–1 (Turiszbek 62., ill. Mhitarjan 26.)
Lengyelország–Montenegró 4–2 (Maczynski 6., Grosicki 16., Lewandowski 85., Sztojkovics 87. – öngól ill. Mugosa 78., Tomasevics 83.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.08 0 0 472
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 0 0 471

Vb 2018: a dánok nagy lépést tettek a pótselejtező felé

Késő este a dánok Christian Eriksen góljával 1–0-ra nyertek Montenegróban. Ez azt jelenti, hogy a lengyeleknek az utolsó fordulóban elég döntetlent játszaniuk hazai pályán Montenegróval a vb-részvételért. A dánok csak akkor juthatnak ki a vb-re egyenes ágon, ha otthon megverik a románokat, a lengyelek pedig kikapnak. Montenegró már csak a csoport második helyét szerezheti meg, azt is csak úgy, ha nyer Lengyelországban, Dánia pedig kikap a románoktól.

EURÓPAI ZÓNA, E-CSOPORT
Örményország–Lengyelország 1–6
 (Hambardzumjan 39., ill. Grosicki 2., Lewandowski 18., 25., 64. Blaszczykowski 58., Wolski 89.)
Montenegró–Dánia 0–1 (Eriksen 16.)
Románia–Kazahsztán 3–1 (Budescu 33., 38. – a másodikat 11-esből, Keserü 73., ill. Turiszbek 82.)