Keresés

Részletes keresés

Dummy_Druggist Creative Commons License 2018.11.08 0 0 869

Kár, hogy soha nem alakult meg ez a szervezet....

 

Közben egyre több helyen legalizálják a könnyű drognak számító marijuanat...

 

TheLover Creative Commons License 2013.01.03 0 0 868

Ez hülyeség.... ha mindenki bárhol csinálhatna bármit, anélkül, hogy tekintettel lenne másokra, akkor mi lenne ????

horex Creative Commons License 2011.12.15 0 0 866

Felhozom, mert kivégeznek bennünket

 

Igen, joga van bárhol dohányozni egy dohányosnak

by horex

Előzmény: oregmedve (865)
oregmedve Creative Commons License 2004.11.01 0 0 865
Te szerencsetlen nyomorult, te mondtad, hogy neked jogod van dohanyozni leszarva mindenkit, a murepulonek pedig gyakorolni tizezrek nyugalmat tonkreteve.
Előzmény: Marlboro Men (864)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.30 0 0 864
"Te nagyon buta ember vagy. A nacik zsidotorvenyeket hoztak, tehat aki a Dunaba lottek oket, csak eltek a jogukkal"



Brrrrrrr... Nem mond ez ennek kicsit ellent:



"Szo nincs itt a jogrol. Embersegrol van szo."


Szerinted az az emberség, hogy Dunába lövöm, merthát a nácik ezt törvényesítették?

Ki is itt a primitív ember kettőnk közül?

Van neked lövésed - jujjj ez átvitt értelmű - az emberségről?

Igazi magyar férfi vagy, bocsánat a jobbérzésű magyar férfiaktól.
Előzmény: oregmedve (863)
oregmedve Creative Commons License 2004.10.29 0 0 863

Te nagyon buta ember vagy. A nacik zsidotorvenyeket hoztak, tehat aki a Dunaba lottek oket, csak eltek a jogukkal.

Esetleg en is elek a jogaimmal es beperellek egeszsegrontasert. Ha talalok egy hulye birot, akkor esetleg mindenedet elveszited. Szo nincs itt a jogrol. Embersegrol van szo. Ha te nem torodsz velem, hat en se fogok veled.

Előzmény: Marlboro Men (862)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.29 0 0 862
"Ez jo, ez a repter meg a baromkodo kisrepulok. Hat egyem a husodat, AZT SE KELLENE ENGEDNI! A _tarsadalmi_ hasznossaga elenyeszo (ellentetben az utasszallito gepekkel), ezert nem szabadna engedni, hogy ilyennel masokat zavarjanak."



Hát én ezt nem így fogom fel! Elfogadom, hogy más embernek a repülés a hobbyja, és JOGA VAN repkedni!

Egyébként meg ha jól tudom, törvény nem tiltja azt, hogy reggel 6-tól este 10-ig, úgy hangoskodjanak, ahogy akarnak. És nem hinném, hogy van olyan kitétel, hogy "kivétel a kisrepülők". Mert egy fontos dolgot elfelejtetek, nem az a jogalap, hogy "Ami nincs megengedve, az tilos." hanem az, hogy "Ami nem tilos, az szabad."


Mint ahogy a dohányzás elleni dolgok is rettentő aránytalanok, és felfújtak.
Előzmény: oregmedve (851)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.29 0 0 861
"ne dohányjatok olyan helyeken, ahol ugyan (még) szabad, de nem ildomos."


Ez olyan aranyos! :-)
Olyan hely mi van a te fejed szerint a saját házunk falain belül? Mert ugye akkor a kertünkben sem szabadna mi? Meg a parkban éjjel 2-kor, amikor nincs ember fél kilométeres körzetben.

Olyan elvakult vagy, hogy nem igaz!
Előzmény: luciferke (860)
luciferke Creative Commons License 2004.10.29 0 0 860
a maradék 65 nemdohányzóból nem csak 2-3-at zavar, csak ők teszik ezt szóvá. mint ahogy a műrepülő által zavart emberekből is csak egy kis részük teszi szóvá.

szóval ne csúsztassunk kérem.

a donányzók meg igaz, hogy nem egyhuzamban baszogatnak, viszont az utcán sétálva igen gyakran. de ez a legkevesebb. ne dohányjatok olyan helyeken, ahol ugyan (még) szabad, de nem ildomos.
Előzmény: plus1 (857)
luciferke Creative Commons License 2004.10.29 0 0 859
jóvanna.... :)
Előzmény: Pitzu (858)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.29 0 0 858

Nana, luciferke!

Óvatosabban írogassá, különben jól beolvasok neked innen, az Alföld közepéről! :-)

Előzmény: luciferke (854)
plus1 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 857

Hát mi meg a dohányzásra mondjuk azt (kissé sarkítva), hogy csinálja ha egyszer ez a mániája, de csak az alföld közepén vagy a sivatagban.

 

Nem véletlenül írtam, tudtam hogy lecsapjátok a labdát.

De itt nem csak arról van szó, hogy engem ez zavar, titeket meg más.

A toleranciának  függnie kell az okozott zavarás mértékétől és attól hogy egy tevékenységgel hány ember zavar hány másikat. Nem attól függ, hogy te elhatározod, hogy a dohányzásnál nulla a tolerancia.

 

A műrepülő egymaga 10-15 ezer ember nyugalmát teszi tönkre órákon keresztül egyhuzamban.

100  emberbő dohányzik mondjuk 35, a maradék 65-ből 2-3 füstfóbiás, aki nem hajlandó napi 1-2 percet sem füst közelében lenni.

 

Ha valaki a piros színtől begolyózik, akkor ne várja el, hogy mindenki lecseréli a ruháját más színűre; és ne követelje, hogy a jelzőlámpán cseréljék le a pirosat kékre. Mert az ilyen embert diliházba zárják.

 

 

Előzmény: luciferke (854)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.29 0 0 856
"És ezt érzitek elnyomásnak, ez ellen pampogtok."


Mert kérlek az is!

Azon pofon egyszerű okból kifolyólag, hogy - most jön szokásos OFF-om - a többi, füstöt ugyan nem termelő "káros" szenvedély ellen is hasonló hadjáratot folytatnak. És amikor ezt felhozom, akkor szoktál te kitárni a válasz elől...
Előzmény: Pitzu (853)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.29 0 0 855
"Itt is rendesen el tudja venni az ember étvágyát, ha 2 méterrel arrébb a szomszéd asztalnál füstölnek."


Te Pitzu!
Ha a Johannbélások szemléletét veszem alapul, ez nem is olyan nagy baj! A dohányzás a felnőttek 30-35%-át érinti, még az elhízás az egész lakosság 50%-át!

Tehát nem is baj az, ha nincs étvágyunk, a szabadtéren meg úgysem, árt a füst, "legfeljebb" zavaró!

Előzmény: Pitzu (848)
luciferke Creative Commons License 2004.10.29 0 0 854
Erre én is azt mondom, hogy csinálja ha egyszer ez a mániája, de csak az alföld közepén vagy a sivatagban.

Hát mi meg a dohányzásra mondjuk azt (kissé sarkítva), hogy csinálja ha egyszer ez a mániája, de csak az alföld közepén vagy a sivatagban.

most akkor szerinted miért is van neked több jogod másokat zavarva élni a mániádnak, mint neki?
Előzmény: plus1 (852)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.29 0 0 853
"Elvárod tőlem, hogy a döntésed következményeihez én is alkalmazkodjam.

Tulajdonképpen igen."

Alkalmazkodunk is. Évtizedek óta. Csak az utóbbi pár évben egyre kevésbé. A jövőben pedig remélhetőleg még kevésbé. És ezt érzitek elnyomásnak, ez ellen pampogtok.

Előzmény: plus1 (850)
plus1 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 852

Ez se jó válasz, de te azért orrba vágtál már néhány füstölőt.

Viszont örülök hogy találtunk egy dolgot, amiben egyetértünk.

Nem fognám le a kezed, ha az egyik műrepülő barmot akarnád leütni.

Erre én is azt mondom, hogy csinálja ha egyszer ez a mániája, de csak az alföld közepén vagy a sivatagban.

 

Előzmény: oregmedve (851)
oregmedve Creative Commons License 2004.10.28 0 0 851

Ez jo, ez a repter meg a baromkodo kisrepulok. Hat egyem a husodat, AZT SE KELLENE ENGEDNI! A _tarsadalmi_ hasznossaga elenyeszo (ellentetben az utasszallito gepekkel), ezert nem szabadna engedni, hogy ilyennel masokat zavarjanak.

 

Mi ebben a bonyolult? Vagy azt szeretned, hogy azt irjam ide, hogy orrba vaglak, ha eppen rossz napom van es ramfujod a fustot? Ez lenne a jo valasz es jo erveles?

Előzmény: plus1 (850)
plus1 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 850

Miért?

Persze. Világos, hogy az még nem elég hogy érdekeljen a miért, ha rossz választ adnak rá.

(Ha a terrortámadásra is csak az a válasz, hogy azért mert lehetősége volt rá, akkor a lehetőséget próbálják megszüntetni, és nem az okokat.) Most veszem észre, hogy ez nem is OFF, mert a dohányzásra és a dohányzástól füstös helyiségekre is nagyon igaz.

 

Elvárod tőlem, hogy a döntésed következményeihez én is alkalmazkodjam.

Tulajdonképpen igen. Társadalomban élünk. Tízezrével nyüzsög egymás mellett sok különböző ember. Rengeteg mindent el kell viselnünk egymástól. Száz példát tudnék hozni, mondtunk is már sokat. Most csak egyet: Közel hozzánk van egy reptér, Nem nagy a forgalom, néha jön vagy megy egy-egy kisgép. De mostanában ideszoktak a műrepülők. Hihetetlen zajt okoznak. Leveszik a gázt, aztán iszonyatos hangerővel ráhúzzák. Órákon keresztül csinálják ezt. Egyetlen ember szórakozik azzal, hogy bukfenceket vet, ráadásul a levegőben! És több ezer család nyugalmát zavarják meg vele.

Előzmény: Pitzu (849)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 849

Dohányzol? Miért?

 

Félreértetted. Ezt a 'mert'-et én úgy értettem, hogy a dohányosok mindig kitalálnak valamit.

- Azért dobom el a csikket, mert messze van a hamutartó. (3 m)

- Azért gyújtok rá a folyosón, mert messze van a dohányzóhely. (30 m. Láttad a 'Napló'-t?)

- Azért dohányzom a sportcsarnokban, mert közben néznem kell a gyerek küzdelmét.

- Mert kint esik az eső/hideg van.

stb.

 

De ha már a 'miért'-re vagy kíváncsi, a fentiek csak ürügyek. A valódi ok a nikotinfüggőség.

 

Mondjuk ilyeneket én is ki tudok találni:

- Azért mentem 100-zal, mert sietek.

- Azért raboltam bankot, mert alacsony a fizetésem.

stb.

 

Alapvetően a szemléleteddel van bajom.

Nemdohányzónak születtem.

Te is nemdohányzónak születtél.

Tizen x évesen hoztál egy döntést: dohányzó leszel.

Elvárod tőlem, hogy a döntésed következményeihez én is alkalmazkodjam.

Na hát ez az, ami nem fair.

Előzmény: plus1 (845)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 848

"nincs kijelölt dohányzóhely a törvények ellenére"

A törvény simán megengedi, hogy a kijelölt dohányzóhely az épületen kívül legyen. Ezt mondták a TV-ben az egyik tavalyi ellenőrzés során.

 

"egész nap füstmentes helyen dolgozhattok, a dohányosok a törvényeket betartva kimennek a közös munkahelyről"

1. Legtöbbször a folyosóra, vagy az előtérbe. Mintha csak a '70-es években lennénk.

2. Az esetek jelentős részében még odáig sem. Egyszerűen megsértik a törvényt.

3. Ha megfigyelted az itteni hozzászólók nagy többségét, nekünk alapvetően nem is a dohányfüstmentes munkával van problémánk, hanem a dohányfüstmentes szórakozással. Nem tudjuk elfogadni azt a szemléletet, hogy "Legyen nektek dohányfüstmentes munkahely, a szórakozáshoz meg hozzá tartozik a dohányzás." Hát majd az EU megmutatja, hogy nem tartozik hozzá.

 

"távolsági buszokon, HÉV-en sincs dohányzásra lehetőség, ezért a megállóban füstölnek"

Ezt is kifejtettem a múlt héten. Abból, hogy itt és itt nem sérthetem meg a jogaidat, még nem következik, hogy ott és amott meg igen.

 

1. Munkahely, előtér.

Engem ez igazából elméletben irritál. A döntési szabadságom sérül. Felőlem, ha 2 főbejárat lenne, az egyik lehetne dohányzó, aztán majd én eldöntöm, melyiken akarok áthaladni.

2. Szabad téri tömegrendezvények

Itt viszont ténylegesen magas a dohányfüst mennyisége és lehetetlen kikerülni. Mint írtam, 20 m2-en egyszerre legalább 3 cigaretta füstöl. Erre mindenképpen megoldást kell találni.

3. Étterem kerthelyisége

Itt is rendesen el tudja venni az ember étvágyát, ha 2 méterrel arrébb a szomszéd asztalnál füstölnek.

Előzmény: plus1 (847)
plus1 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 847

És nézzük konkrétan, hogy mi nem érdekel téged:

- nincs kijelölt dohányzóhely a törvények ellenére

- egész nap füstmentes helyen dolgozhattok, a dohányosok a törvényeket betartva kimennek a közös munkahelyről

- távolsági buszokon, HÉV-en sincs dohányzásra lehetőség, ezért a megállóban füstölnek

- a magyar felnőtt férfiak 42%-a, a nők 29%-a dohányos (friss adat, az említett tanulmányból vettem)

- ez nagyon sok ember, bár nem éri el a felnőttek felét. De egyáltalán nem vagytok többségben, mert akit ennyire irritál a dohányfüst, mint téged, azok kevesen vannak.

- az sem érdekel téged, hogy ez a minimális találkozás a dohányfüsttel egyáltalán nem árt, folyamatosan hangoztatod az egészséged ellen mért támadást.

 

 

Hogy egyáltalán nem érdekel a miért, arról a négy éves fiam jut eszembe:

- Anyucival akarok játszani!

- De most nem tudsz.

- Miért?

- Mert nincs még itthon.

- Nem baj, mondjuk hogy már megjött.

- Jó. Mondjuk. (Eljátszom hogy megjött és elkezdek vele játszani.)

- De Apa, én Anyucival akarok játszani.

- Mondtam, hogy még nincs itthon.

- De legyen itthon, jó?

 

Előzmény: Pitzu (844)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.27 0 0 846
FÉLOFF, de Nekem ez tűnt fel a cikkben:


"A norvég fogyasztók tehát több mint 3,5-szer annyit fizetnek a füstölnivalóért, mint a magyar dohányosok."


Persze! Csak azt nem veszi senki figyelembe, hogy a norvég átlagfizetés gondolom legalább 6-szorosa a magyarnak, így reál értékben olcsóbb a cigaretta Norvégiában. Persze ezt a politikusok nagyon is jól tudják, van egy ütem amit nem szabad meghaladni a dohányáremelésben. Csak ezt az újságírók nem merik sohasem leírni, ők rögtön azt szeretnék, ha a dohánytermékek ára skandináv nagyságrendű legyen. Mindezt csak azért, mert dohányzásellenesnek lenni manapság olyan "Trendi".
Előzmény: Pitzu (844)
plus1 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 845

Megnéztem az ajánlott tanulmányt. Iletve csak átpörgettem, mert annyira azért nem érdekel a téma, hogy elolvassak 62 oldalt.

A tanulmány arról szól, hogy az országok mennyit tesznek a dohányzás megelőzésére, visszaszorítására. Spanyolország az utolsók között van, de nem az utolsó: Litvánia, Ausztria, Csehország és Luxemburg még utána következik. De tényleg kevés pontot kapott, de éppen ezért választottam jó példát. Mert azt akartam kihozni, hogy egy olyan országban, ahol szinte mindenhol dohányoznak és így a passzív dohányzás többszöröse a hazainak, az emberek mégis egészségesek.

 

OFF

Kezdem unni ezeket. Mindig van egy 'mert'.

Persze hogy mindig van "mert". Ha ez téged nem érdekel, akkor sosem fogod megérteni hogy működik a világ. Nem mintha én érteném, de mindenhol a miérteket keresem és ebből sokat meg lehet tudni. A szeptember 11-ei terrortámadásnál is rögtön az érdekelt, hogy miért. A kormányok és a média pedig tabu témaként kezelte az okokat és még ma sem beszélnek róla. Mi juttat valakit odáig, hogy beül egy repülőgépbe és nekivezeti egy épületnek? Ennek eredménye természetesen felháborító és elfogadhatatlan, de amíg nem hajlandók azzal foglalkozni, hogy miért, addig nem tudják megakadályozni a következőt.

Előzmény: Pitzu (844)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 844

Nem hiszem, hogy az "Azért gyújtok itt rá, mert..." kezdetű mondatoknak volna bármi értelme. Kezdem unni ezeket. Mindig van egy 'mert'.

Ez épp olyan, mintha a rendőrnek kezdeném magyarázni, hogy "Azért hajtottam gyorsan, mert..."

 

Ajánlanám figyelmedbe ezt a felmérést. Spanyolország a tök utolsó, így talán nem velük kéne példálózni.

Előzmény: plus1 (840)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 843

Többen leírtuk már itt, hogy miért nem járunk étterembe, illetve, hogy a szórakozóhelyek tulajdonosai miért is élnek vissza a helyzettel, ti. hogy ha nem járok szórakozni, nem csak velük szúrok ki, de magammal is.

Ezzel ők visszaélnek, viszont szerintem ez jogosítja fel állam bácsit, hogy beavatkozzon.

 

Érdekes módon a másik két pontra nem írtál semmit.

Előzmény: plus1 (834)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 842

"Ilyen hely nincs, mert hát a növények is élőlények :-)"

 

Arról nem is beszélve, hogy a dohánynövény mit szól a dohányzásodhoz...

Előzmény: Marlboro Men (837)
Pitzu Creative Commons License 2004.10.27 0 0 841
Na, még kettőt...
Előzmény: Marlboro Men (839)
plus1 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 840

az esztétikai érzéked zavarása nem azonos az egészséged szándékos veszélyeztetésével.

 

Tegyük már végre tisztába ezt az "egészség veszélyeztetése" témát.

Többen emlegettek olyan felháborító helyzeteket, hogy a bejárat mellett dohányoznak. Meg buszmegállóban, lépcsőfordulóban és előcsarnokokban, vécében.

Ezek nagy része azért történik, mert nincs kijelölt dohányzóhely, illetve azért gyújtanak rá ott, mert éppenhogy a ti egészségeteket védve egy zárt helyről elvonulnak a dohányosok.

És amikor ezeken a helyeken, vagy ezek mellett 5mp-1 percig tartózkodtok, annak az égvilágon semmilyen egészségkárosító hatása nincs. Ezeket az eseteket el lehet felejteni, az egészségetek nem fog károsodni.

 

A másik bánatotok a vendéglátóhelyek. Ott pedig ne a dohányosokat piszkáljátok, mert ők tartják el ezeket a helyeket. Nyissatok füstmentes éttermeket. Illetve vannak nemdohányzó gyorséttermek, vannak nyitott teraszok, sok étteremben szeparálva vannak a dohányzó asztalok. Bevásárlóközpontokban sok kávézóban nem lehet rágyújtani (el is kerülöm őket).

Nem tudom ti  hányszor jártok étterembe (én elég ritkán).  De tegyük fel hogy van köztetek olyan, aki havonta 4-5 órát tartózkodik étteremben, presszóban vagy kocsmában. Az esetek egy részében ülhettek teraszra, elkülönített nemdohányzó asztalhoz, stb. Így legfeljebb 2 órát kell füstös helyen lenni. Vagyis nem kell, mert nem kötelező. Így kb négy hónap alatt vagytok nyolc órát a füstnek kitéve (vagyis magatokat teszitek ki ennek), AMENNYIT NEMRÉG MÉG NAPONTA KELLETT A DOHÁNYZÓ MUNKAHELYEKEN ELTÖLTENI. ÉS MÉG ANNAK A NAPI NYOLC ÓRA PASSZÍV DOHÁNYZÁSNAK SINCS BIZONYÍTVA A KÁROS HATÁSA.

 

Régebben írtam, hogy Spanyolországban még ma is olyan mértékű a dohányzás, mint amilyen nálunk sosem volt. Mindenhol rágyújtanak: áruházakban, metróban, munkahelyen természetesen, bankfiókban sorban állva, bevásárlóközpontokban. És rengeteget járnak éttermekbe, kocsmákba. Naponta többször is.

Miért írom ezt most? Két napja volt a tévében, hogy Spanyolország lakossága az EU-n belül kimagaslóan jó egészségi állapotban van. A daganatos megbetegedések minden formája 15-20%-al ritkábban fordul elő, mint máshol. Érrendszeri megbetegedéseknél még kedvezőbb a helyzet.

 

Akkor miről beszéltek?!

Írjátok azt, hogy zavar; hogy nem szeretitek a füstöt (csak a dohányfüstöt, mert más füsttel nincs bajotok), hogy irritál a kéjesen pöfékelő dohányos; hogy valakit csak piszkáni kell néha; stb.

Előzmény: Törölt nick (836)
Marlboro Men Creative Commons License 2004.10.26 0 0 839
"Az "itt" alatt a fórumot érted?! Mondanál 3 embert "itt", akikre ez jellemző?!"




"REGina
Sziasztok... kezdő leszokó vagyok... még sohasem próbáltam...kb. 8 éve dohányzom...mostmár elég sokat... és már mindenről leszoktam amiről csak lehet, pedig nem vagyok egy "erős" egyéniség...
Nem iszom, egészségesen étkezem, csak valahogy ez a cigi-dolog... ha az előzőekből indulok ki, vagyishogy például leszoktam a napi 4 tejeskávéról is.. (imádtam), krumplistészta helyett párolt zöldségeket eszem,arra gondolok, nem lehet ez olyan nehéz.
Nodehát majd meglátjuk.
Van még egy fél doboz cigim, azt elfogyasztom, aztán jön a számolás:)
Szurkoljatok nekem."


Előzmény: Pitzu (805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!