Keresés

Részletes keresés

NG8899 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 15431

Köszi.

 

Közben jött ki gigabyte és rtx 4060 is már, ezek nekem teljesen homályosak, hogy mit is tudhatnak. vélemény? https://www.gabit.hu/gigabyte-g5-mf-g5-kf-e3hu313sd-laptop-156-1920x1080-ips-intel-core-i5

Előzmény: Garfield007 (15402)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15430

Vettem egy notit kéz alól, szétkaptam takarítás-pasztázás céljából. Valaki előttem nem pasztát használt, hanem lapkát. Szokás lapkákat cserélni, vagy az valami tartósabb dolog? Rendes gémer noti, használnám is, amire való, számít, hogy minél kevésbé melegedjen.

Balázs2488 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15429

Na igen. Azt mondta hogy nem szeretne vele már foglalkozni tovább. Sajnálom azért mert pár hónapos gép és már rossz. Illetve a hölgy is sok rosszon ment keresztül az utóbbi időben. Én levettem a hátulját a gépnek szakszerűen és egy helyen olyan volt mintha oxidálva lennének az alkatrészek. Szerintem a gép alaplapja kuka. Mindenesetre azért segítettem mert a második lenovo legalább jólett. 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15428)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15428

Állítani sok mindent lehet. Viszont, mint írtam a folyadék behatásának jól látható nyoma marad tiszta víz esetén is - még mikroszkóp sem kell az azonosításhoz. Ha pedig valami cukros löttyöt kapott (tea, Cola) az még a billentyűzetet is be tudja ragasztani - tudom, nem egy ilyet hoztak már hozzám.

 

Tehát ha a tulaj vitatja, akkor szakértővel kell megvizsgáltassa, és írásos szakvéleményt kérnie. Viszont, mivel ez a készülék megbontásával jár, kérdéses hogy ez már önmagában nem okoz-e garanciavesztést.

Előzmény: Balázs2488 (15427)
Balázs2488 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15427

Az elutasítás okának azt írták hogy vizet kapott persze a gép tulaja állítja hogy nemigaz. 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15425)
Balázs2488 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15426

Mindjárt viszem vissza és akkor megtudom.Mindenesetre nagy szívás. 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15425)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2024.01.08 0 0 15425

„...ők is visszaküldték egy jegyzőkönyvel együtt hogy elutasítják”

 

Hát abban a jegyzőkönyvben pedig pontosan le kell legyen írva az elutasítás oka. Ez lehet ütésnyom a kijelzőn, sérült, törött burkolat, folyadék látható jele, hiányzó csavar - ezeknél rögtön ugrik a garancia.

Előzmény: Balázs2488 (15424)
Balázs2488 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15424

Itthon lett véve, szerintem számla van. Vissza is lett küldve a gép de ők is visszaküldték egy jegyzőkönyvel együtt hogy elutasítják. Holnap vissza viszem és akkor többet tudok. Van egy másik lenovo is de azt sikerült életre keltenem. Ami a garanciát illeti ilyen pedig nincs hogy nem cserélik ki vagy nem javítják meg. Én biztosan nem hagynám ennyiben. 

MZ/Y Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15423

Üzleti kategóriában nem jellemző a gyors beszarás.

Előzmény: szuri kata (15421)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15422

mire föl nem akarják javítani?

ilyen nincs!

Előzmény: Balázs2488 (15417)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15421

400 ezer forintot semmilyen laptopért nem adnék!

hiába drága , egy idő után úgyis beszarik majd.

a legdrágább laptopom hetven ezres acer 18.4 collos, de ez kuriózum a viszonylag nagy kijelzőjével.

már két éve van nálam

de már ezt is javíttatnom kellett egy húszasért, hddé csere ssdére, w7 cseréje w10-re.

nem tudom mennyire számít, van aki szerint hasznos, van aki azt mondja pénz kidobás

de van alatta egy két ventis laptophűtő 

Előzmény: cápaFeri (15406)
Garfield007 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15420

Miért utasították el a garanciális javítást?

Előzmény: Balázs2488 (15417)
MZ/Y Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15419

Első körben a nem akarják javítani-t kellene körbe járni? Milyen alapon? Nem itthon vette? Nem hivatalosan, számlával?

 

Mert ha máshol hozzá nyúlnak, utána garantáltan nem lesz garanciális.

Előzmény: Balázs2488 (15417)
pobeda Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15418
Előzmény: Balázs2488 (15417)
Balázs2488 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 15417

Üdv mindenkinek. Adott egy Lenovo Ideapad 1 15igl7 típusú laptop.

Nem kapcsol be. Töltőre csatlakoztatva villog a led a bekapcsoló gombnál  de semmi nem történik.Akksit lekötöttem de simán töltőröl sem kapcsol be. Alaplap hibás lehet? 3 hónapos gép és garanciába sem akarják cserélni illetve javítani sem. A gép szerencsére nem az enyém. 

MZ/Y Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15416

Én most tulaj oldaláról nézem. Egy egyszerű hibakeresésre még érdemes felkérni a mestert (amit írtál, ott konkrétan az első 2 dolgot megnézni), de ha tovább kell keresni a hibát, inkább el kell engedni, mert csak a hiba kiderítése lehet nagyon drága (sok munkaóra), és még utána jönne az - esetleg nem olcsó - alkatrész. 

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15415)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15415

Azért nem ilyen egyszerű a dolog - egy laptonak az eddig leírtakon kívül még számos hibája lehet, sérült bios, inverter hiba, kijelző hiba, stb - sokszor több mindennek is utána kell menni. Lehet, hogy valaki már belenyúlt és az esetleg nem teljesen hozzáértő „szerelés” következményeit is figyelembe kell venni.

 

Tehát aki ilyenre adja a fejét, annak elsősorban és másodsorban türelemre van szüksége, és néha persze egy kis szerencsére is. A többi fizikai kellék (műszerek, szerszámok) bárki által beszerezhetőek...

Előzmény: MZ/Y (15414)
MZ/Y Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15414

Kösz!

Akkor gyakorlatilag az első 2 lépésig érdemes elmenni, mert ha tovább kell vizsgálni, az már teljesen lutri, hogy megéri-e egyáltalán - pontosabban mindenképpen sokba kerül, és lehet, eredmény sincs.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15413)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15413

Hibája válogatja. Ha a töltőáramkör száll el, szinte kizárólagosan a két mosfet lehet problémás - az esetek jó részében szemmel is jól látható a tetejükön az égés (ez szétszedéssel együtt mondjuk úgy 10 perc).

 

A super IO hibák is elég könnyen kiszűrhetők, problémát általában a pótlás jelent (ha van csere IC, akkor ez kb. 1 óra).

 

Ha feszültség probléma van, akkor az átalakító IC körül kell méregetni - sajnos ez elég gyakran meghibásodik, a beszerzése pedig némelyik típusnál nehézkes. Ráadásul az IC csere után még tovább kell mérni, hibát keresni, hiszen sokszor valamelyik smd alkatrész (kondenzátor) zárlata okozza az IC halálát. Tehát itt már áramkorlátos tápegységgel, hőkamerával vagy alkohollal kell dolgozni. ez már akár többször, több óra munkát is jelenthet...

 

Sajnos nem lehet általánosítani, sokszor a legkönnyebbnek látszó, banális hiba szívatja meg az embert.

És igen, van olyan is hogy minden hiábavaló, el kell engedni...

Előzmény: MZ/Y (15412)
MZ/Y Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15412

Azért kérdeztem - tól - ig neked kb. mennyi végignézni, ha a legutolsó lehetőség a nyerő? 8 órába belefér? (csak a hibát keresni) Mert nem szakszervizes óradíjjal is nagyon sok lehet.

 

Nyilván nem mindegy, hogy mit, de főleg ki javít, de ahogy írtad, a szervizek alkatrészt cserélnek. Valószínűleg nincs is emberük, aki ilyet szinten értene az elektronikához. Pedig adott esetben a kazán elektronikán csak egy forrasztás engedett el.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15411)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15411

Teljesen változó az idő, sokszor pedig nem is a javítás hanem a megfelelő cserealkatrész beszerzése a nehéz. Persze azért minden szériának megvannak a típushibái, akinek van szervizes gyakorlata, vagy régóta foglalkozik ilyesmivel annak kevesebb idő.

 

Amiket felsoroltál, azoknál ott a baj hogy csak akkreditált szervizekben javíthatók a szabványok miatt - itt pedig már a vizsgálat, hibafeltárás, és a javítás óradíja is pokolian magas. Tehát például hiába tudnék mondjuk egy villanyautó töltöjét egy 1000 Ft-os alkatrész cseréjével megjavítani, az élet és vagyonbiztonsági előírások miatt nem tehetném.

 

Egy példa - az egyik szomszéd fiának elromlott az elektromos rollere, valami ismerős „szakember” megjavította neki - és egy hét múlva töltésnél kigyulladt és felrobbant az akkumulátor, nem kevés kárt okzva a garázsában és az ott lévő autójában. Szóval - csak óvatosan az ilyenekkel, a szabványok nem véletlenül vannak.

Előzmény: MZ/Y (15410)
MZ/Y Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15410

Csak kíváncsiságból, mennyi idő megtalálni, mi a ludas. A legrövidebb (ha az első ötleted bejön) és a leghosszabb (ha a legutolsó). Persze csak kb.

 

Csak hogy tudjon kalkulálni, mennyibe kerülhet. És normál esetben azt ki is kellene fizetni, ha végül javíthatatlan (vagy ésszerűtlen), mert a szerelő beletette a munkáját.

 

De egyébként aranykora lesz (van) a jó(!), tanulni hajlandó műszerészeknek, annyi méregdrága elektronikával ellátott cucc van. Régi kazánt kis túlzással bármennyiért megéri életben tartani, ha a csere mindenféle engedélyeztetéssel, szabványosítással jár. A napelem invertereknél még mindig nem egyértelmű, hogy ugrik-e az éves szaldó, ha elromlik és nincs már ugyanolyan a piacon. Villanyautó töltésénél is olvastam már, hogy sok százezer Ft-ért cserélnének alkatrészt, és ugyanígy bőven fillérekből javítható.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15409)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15409

Tehát a töltő jó, a bemeneti mosfetek jók, töltésvezérlő működik. Meg kellene mérni, hogy a bekapcsológombon, valamint a bios IC-n megvan-e a 3,3V. Ha igen, akkor gyanús a Super IO, ha nincs akkor a feszültségátalakító áramkörnél, vagy utána kellene a hibát keresni. A megfelelő tekercsek - coils (ezek olyan szürke kockák) egyik végének elemelésével nagyon jól leszakaszolható a laptop összes fő áramköre, így könnyen be lehet a hiba helyét határolni. Ezután már méréssel, vagy áramterheléssel és hőkamerával megtalálható a hibás alkatrész. Ezért mondtam, hogy szakemberrel is meg kellene nézetni - ugyanis ezeket a méréseket egy szerviz nem is próbálja elvégezni (mert szopóroller és sok idő, ami alatt más jobban fizető munkát csinálhat), hanem egyből rámondják az alaplapcerét - hamarább megvan, és többet keresnek rajta.

 

https://www.vatera.hu/toshiba-satellite-a660-13p-notebook-3308819417.html

 

Látható, hogy ezt a laptopot mennyiért vettem meg, teljesen karcmentes, újszerű, hibátlan akkumulátorral. Egy 300 Ft-os mosfet cseréje után köszöni szépen, kifogástalanul van - és egy i7-es processzorral meg 8 Giga rammal bővítve azóta is teszi a dolgát a fiamnál.

Előzmény: cápaFeri (15406)
XNC Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15408

Mondjuk én pont nem szoktam a HP cuccokat dicsérni.

De szerintem laptopnál még ez is rekordidő, amit kibírt; legalábbis amilyen tapasztalataim vannak.

 

(Háromból 3 romlott el rövid idő alatt. Egyiknél felpuffadt az akku, másik kettőnél a zsanérral volt gond.)

Előzmény: cápaFeri (15406)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.10.14 0 0 15407

"Pont azért vettünk HP-t, mert azt dícsérték...erre..."

 

ami természetesen, az olcsó bérmunka miatt Kínában készül, mint az összes többi márka....

Előzmény: cápaFeri (15406)
cápaFeri Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15406

Merevlemez és az SSD ki lett szedve a szervízben, csináltak mentést róla, mert egyetemi tanulmányi dolgok voltak rajta, most külső meghajtóként funkcionál, azt nem adnánk el

Életjelet nem adott. Utolsó töltés után amikor még minden szuper volt két hétig nem volt bekapcsolva. Aztán hazaértünk a nyaralásról és szerette volna használnia  fiam, de nem kapcsolt be. Gondolta lemerült az akksi állásában, mert a gyári akksi is úgy járt. De ez egy friss új akksi volt, ezért furcsállta. Rádugta töltőre, majd várt. Normál esetben 15-25 perc után már be lehetett kapcsolni lemerült akksinál is, de most semmi. A töltőcsatlakozó melletti led sárgán világított, vagyis töltött. Az adapter normál langyos volt a töltésnél. Kb 2,5 óra után a led átváltott fehérre, tehát feltöltött, de továbbra sem lehetett bekapcsolni. Sem hangja, sem egyéb furcsa jelensége nem volt a töltés alatt. Tehát a töltő rendben, de a laptopon se kép, se hang, semmi különleges jelenség nem volt. Sajnáljuk, mert annyira vigyázott rá a fiam, szinte új állapotú. Még használat közben arra is ügyelt ha nem asztalra tette, hogy járjon alatta a hűtőlevegő. Oprendszerrel vettük, majd' 400 eFt-ért, még igazán elvárhattuk volna tőle így 5 évesen, hogy pár évig jó legyen. Pont azért vettünk HP-t, mert azt dícsérték...erre...

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15405)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15405

Amit házilag ki lehet ebből szerelni az a memória, akkumulátor és a merevlemez (videokártya az alaplapon van), a többi része úgy egybe van építve, hogy gyakorlat nélkül előbb lesz törés, mint szétszerelés. Megfelelő szerszámaid sincsenek hozzá...

 

Meg lehet próbálni itt egyben meghirdetni,

https://www.vatera.hu/szamitastechnika/laptopok-notebook-ok/index-c97.html?q=hib%C3%A1s

de láthatod az árakat - és még így is 5 - 6 szor meg lehet hirdetni mire elviszik. Vagy kockáztatsz és felteszed 1 Ft-os licitre, ekkor majd a licitálók eldöntik mi az értéke.

 

Egyáltalán - produkál valami életjelet az a laptop? Rádugva a töltőt világít valamelyik led? Bekapcsológombot megnyomva semmi sem történik? Közelről hallgatva a tápegységet nem jön belőle valami furcsa, rendellenes hang? Ezek mind fontos információk lennének...

Előzmény: cápaFeri (15404)
cápaFeri Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15404

Köszönöm a választ! Igen, sajnos nem tudom pontosan idézni, mit mondtak a laptopszervízben, de arra igen, hogy a végeredmény kb ugyanaz, mint amit Te is mondasz. Forrasztott a processzor, nem cserélhető, mert könnyen sérülhet, így kpl. alaplapot kellene cserélni, ami majdnem egy új laptop ára. Annyit javasoltak, hogy esetleg ki lehet árulni belőle a billentyűzetet, kijelzőt, mert azok keresettek. Esetleg memória, videókártya még, de lehet azok is egyben vannak az alaplappal, erre nem tértünk ki. De nekem fogalmam sincs, hogyan lehetne ezen alkatrészeket eltávolítani, hol lenne érdemes felajánlani megvételre, stb.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15403)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15403

„...megállapították, hogy a processzor hibásodott meg, rövidzárlatot kapott.”

 

Nehezen hihető, én még nem találkoztam olyan laptoppal ahol a processzor lett zárlatos (chipsettel is csak két esetben). Ami zárlatos szokott lenni: primary, secondary mosfet, feszültségátalakító, töltésvezérlő, Super IO (startup chip), illetve a rengeteg kondezátor közül valamelyik. Meg kellene nézetni egy rendes szakemberrel is. Eladni így nem érdemes, töredékárat sem igen kapsz érte.

 

Amennyiben az alaplap javíthatatlan (a forrasztott processzor miatt a csere majdnem egy új alaplap ára), csak az alaplapcsere jöhetne szóba, ami itt körülbelül egy új laptop ára - szóval tényleg nem gazdaságos...

Előzmény: cápaFeri (15400)
Garfield007 Creative Commons License 2023.10.13 0 0 15402

Ideapadból semmit.

A Lenovo gamer vonala a Legion, bármit is próbálnak állítani.

Ezt figyelembevéve a döntés is egyszerű :-)

Előzmény: NG8899 (15401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!