Keresés

Részletes keresés

dr_bubo Creative Commons License 2002.12.30 0 0 331

mert 2 helyre beirtam ahol suse-val foglalkoznak, az mar flood?
1988 ota netezek de ilyet meg nem hallottam
az is flood ha nem a topic temajahoz tartozo szoveget irsz be es elozo beirasodnak semmi koze a suse-hoz se a linuxhoz
kisbetu Creative Commons License 2002.12.29 0 0 330
Szerintem
itt: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9021002&uq=1214
meg itt: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9067779&uq=327

Persze biztos megint csak szerintem :(

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.29 0 0 329
Szervusz kisbetu!

Bocs, de hol itt a flood?!

Előzmény: kisbetu (328)
kisbetu Creative Commons License 2002.12.29 0 0 328
"Bubo
ui: ide irjatok mert a mailom le van tiltva a sok spam miatt."

Te panaszkodsz a SPAM-re, de gátlástalanul FLOOD-olod a fórumot.

Előzmény: dr_bubo (327)
dr_bubo Creative Commons License 2002.12.29 0 0 327
Sziokak
van egy nagy problemam.

van egy program ami 80x25 text modban futo linuxon fut (fekete-feher)
Ez a program futtathato pl. nettermbol is windows alol es ott be lehet allitani, hogy mi
legyen alahuzott, mi inverz, stb.
Sajnos a 80x25-os modban, linuxos kliens eseten
nem tudjuk hogyan kell ezt megtenni, illetve
meg lehet e. Suse 8.0
allitolag az /etc/termcap-ba kell buheralni
de az nagyon bonyolult es azt sem tudom mi micsoda ott.
van e valami mod ilyen beallitasra?
Elore is koszonettel
Bubo
ui: ide irjatok mert a mailom le van tiltva a sok spam miatt.

_AleX_ Creative Commons License 2002.12.09 0 0 326
Sziasztok!

Olyan problemam lenne, hogy suse 8.0 alatt kellene hasznalnom okijet 3035-os nyomtatot. ghostokat probaltam, mert ezt a nyomantot semmi sem tamogatja mar ('98-as a legfrissebb drivere win98 ala). De hiaba probaltam ki egy csomo beallitast, mindig feher vonalas maradt a kepe. Letezik valami megoldas, hogy normalisan lehessen vele nyomtatni? Wine-al esetleg megoldhato?
Segitsegeteket elore is koszonom!

AleX

kisbetu Creative Commons License 2002.12.02 0 0 325
Talán meg kéne vizslatni, hogy van-e kernelben (vagy modulban) raid támogatás. Meg hpt360. Ha van és mégse megy, az gáz. Ha nincs, akkor a feladat adott: aktivizálni kell.
Előzmény: SumQuiSum (324)
SumQuiSum Creative Commons License 2002.12.01 0 0 324
Nem hinném, hogy ezzel lenne a probléma. Ugyanis windoze alatt mindketten mennek (98SE, 2000 és 2000 server alatt is), a jumperelés jó.

Az nem lehet, hogy az a baj, hogy HPT 360as vezérlön van? Ha igen, akkor hogy lehetne kijavni?

SQS

Előzmény: Oregon (TM) (321)
Oregon (TM) Creative Commons License 2002.12.01 0 0 323
jeloldm ki valahonnan es vagd be...
ha ez se megy akkor probalj hasznalni mas java-t...
Előzmény: P_mint_Pain (322)
P_mint_Pain Creative Commons License 2002.12.01 0 0 322
Sziasztok Suse 8.1_ben lenne egy olyan problémám,hogy egy java felület? chat oldalon a nickembe képtelen vagyok beilleszteni egy idegen karakter? bet?t....® err?l a karikában elhelyezett
"R" bet?r?l lenne szó ebben kérném a segítségeteket
Köszönettel Pain!!!!
Oregon (TM) Creative Commons License 2002.12.01 0 0 321
szvsz a ket hdd ruhelli egymast.
ilyen mar volt nekem is..

vagy:
rosszul vannak fel jumperelve.

Előzmény: SumQuiSum (320)
SumQuiSum Creative Commons License 2002.12.01 0 0 320
Sziasztok!

Vonlna nékem egy problémám, melynek megoldásában szívesen venném, ha segítenének.
Adott egy gép, melyen SuSE 8.0 pro fut. A gépben két vinyó és CD van:
hda: Seagate 10 GB
hda1: swap
hda2: reiserfs
hdb: Toshiba CD-rom
hde: Maxtor 60 Gb
hde1: ntfs
hde2: fat32
hdf: LG CD-rw

A probléma az, hogy a linux nem hajlandó bebootolni, ha a hde vinyó rá van dugva, Egyszerüen amikor odáig jut, hogy vizsgálja hogy melyiken milyen particiok vannak, a hde-nél leáll és nem megy tovább. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Jó lenne, ha a hde2-mhöz hozzáférnék.

Üdv:

SQS

Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.25 0 0 319
Ghostscripten keresztül nyomtat, de miért nem tud sima ASCII-ben?
Előzmény: Biga Cubensis (318)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.25 0 0 318
Az alábbi probléma megoldódott. Lenne egy másik. TCP-s nyomtatóra akarok nyomtatni, JetDirecten keresztül. Az LPR simán nyomtat lézerre, de mátrixnyomtatóra nem megy ki semmi. A nyomtató biztos jó. Próbáltam az lprsetup-ot, ott minden jónak tűnik. Mi lehet a gond?
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 317
Ha az nem derült ki az előzőből, ez a TIC lenne a terminfo compiler, amit sehol sem találok.
Előzmény: Biga Cubensis (316)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 316
Újból szeretném segítségeteket kérni. Tesztelek egy alkalmazást, amit majd winfos98 gépekről telnet-el fognak használni. Ez eddig, köszönhetően a korábbi segítségeteknek, megy is. Akié az alkalmazás, egy TerraTerm nevű terminálprogramot használ, ami freeware. Ennek a weboldaláról letölthető egy terminálbeállítás Linuxra is, amit aztán a set TERM=terraterm paranccsal lehet majd használni.

A terminálbeállítás egy .ti file, amit a README szerint le kell fordítani és az /usr/share/terminfo könyvtár megfelelő alkönyvtárába bepakolni. Ez utóbbit meg is találtam, de a fordítással problémáim vannak. Ugyanis a TIC nevű programot, amire a README hivatkozik (illetve a SuSe saját "man terminfo" bejegyzése is) sehol sem találom. Végigkerestem a YAST-ban is, hátha nem telepítettem fel, de ott sem találtam.

Tud valaki erről a TIC-ről, esetleg más néven fut a SuSe alatt?

üdv,
Biga

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 315
Engem majdnem megvertek, amikor közöltem, hogy az általam elkövetett linuxra kizárólag ssh van.
Se telnet se ftp... :-))))
Előzmény: NevemTeve (314)
NevemTeve Creative Commons License 2002.10.07 0 0 314
Ezek a snifferek nagyon lusta fickok am :) Csak a forgalom elejet naplozzak, a usernevet meg a jelszot... persze egeszen szenyo snifferek megtehetik hogy szurnek a "su"-ra, vagy pedig mindent naploznak (bar akkor betelik a winchesteruk).
Mindenestre ajanlatos a telnetrol ssh-ra upgrade-elni:)
Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 313
Mondjuk ez ellen nem véd, hogy csak root-ként nem lehet bemenni telnettel ;-)
Ugye ilyenkor a user jelszavát megtudják, a su után meg a root-ét is...
Előzmény: NevemTeve (312)
NevemTeve Creative Commons License 2002.10.07 0 0 312
telnet-tel? nem ssh-val? akkor tenyleg szar! Ugyanis vannak olyan elvetemult hallgatozok (snifferek), akik jelszavakat szeretnek lehallgatni a halozatrol, legalabb annyi eselyt adjunk magunknak, hogy nem root-kent lepunk be.
(lasd meg: /etc/securetty)
Előzmény: Biga Cubensis (310)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 311
Egy aprócska magyarázat: ha az egyik gép 192.168.x.x-es volt, a másik meg 192.172.x.x című, akkor jogos, hogy nem ment, mert nem volt köztük router. (ráadásul valami rémlik, hogy a 192.168.x.x ú.n. nem route-olható tartomány - bár ennek pontos jelentését nem ismerem)
A root-tal nem lehet telneten bejelentkezni. (ill. megoldható, de az a rendszer megerőszakolása ;-) )
Ha másik userrel sem enged be telneten, akkor már nagyobb a probléma.
Lehet, hogy pl. nem ismeri fel a terminálod megfelelően és feltételezi, hogy csak nagybetűket tud küldeni (jártam már így ;-) )
Előzmény: Biga Cubensis (307)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 310
(Cégemnél AIX van, ott minden további nélkül be tudok lépni root-ként távolról, de majd szólok, hogy szar a security :-))
Előzmény: NevemTeve (308)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 309
Kösz szépen mindenkinek, aki szánt rám egy kis időt :)
Előzmény: NevemTeve (308)
NevemTeve Creative Commons License 2002.10.07 0 0 308
Legkevesbe root-kent tudsz bejelentkezni (security rulezik)! Lepjel be userkent, azutan su.
Előzmény: Biga Cubensis (307)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 307

MŰKÖDIK!!!! Nem csináltam semmi különöset, csak a win98 zavaró 192.172-es IP-jét lecseréltem 192.168-asra és előtte az eth1 fix IP címét ugyanarra állítottam, mint win2k-ban van.

Egyébként csak két gép van, a "szerver"-en van egy win2k és egy linux partíció, a linuxon pedig egy alkalmazás, amit telnet-el kellene tesztelnem. Erre a célra van a második gép, amin win98-van, innen futtatnám a telnet-et.

Feltettem a YAST-al a TELNET-et, működik is, most már csak egyetlenegy problémám van és békénhagylak benneteket :-), nem tudok bejelentkezni, nem enged be a root-al sem. Van ennek valahol beállítási lehetősége a Linux-ban? Biztos, hogy nem kisbetű/nagybetű vagy z/y elütés, a root-al sem tudok bejelentkezni.

Előzmény: best sunday dress (306)
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.07 0 0 306
minthogy kicsit nehezn követem, hogy hogyan is jön ide w2k, tényleg egyszerűbb lenne, ha leírnád, pntosan hány gép, milyen oprencerrel, mi mivel összekötve milyen ip.

az hogy kapcsolat van, de mégsincs, szerintem pont azt jelzi, hogy a kártáyáról a nagy semmibe megy a ping, ergo fizikailag jó a háló, csak a konfig nem.

+1 tipp: win alatt nem lehet ám csak úgy összevissza állítgatni a hálózati beállítást, mert bizony csúnyán megjegyez minden szarságot. ezért ha nincs rajta semmi lényeges, tervezd meg papíron a hálózatod, takarítsd le a wineket, tedd föl őket, telepítéskor lődd be a hálót, aztán ne nagyon babráld...

Előzmény: Biga Cubensis (305)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 305
A linuxos IP cím tényleg más volt, most egyeztettem, most ugyanaz a win2k-ban nézve és a linux alól: 192.168.0.1. Az ifconfig is most ezt írja ki. Az érdekes az, hogy a route viszont 192.168.0.0-t ír. A helyzet változatlan. Nem tudom, jelent-e az valamit, hogy az ifconfig-ban az RX és a TX mellett vannak csomagszámok, tehát kapcsolat van, csak mégsincs?
Előzmény: Biga Cubensis (304)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 304
Most már teljesen belehülyültem. Összegzem az infót, teszek még egy próbát, aztán írok. Addig is köszi mindenkinek.
Előzmény: best sunday dress (303)
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.07 0 0 303
"egyenlő a 192.168.0.1-el, de attól még nem látja"

várj, az előbb még nem a 192.172. volt a localhost?

pontosan hány gép van, mi mivel van összekötve és melyiknek mi az ip-je?

az lmhosts pedig pontosan azért jó, amiért az /etc/hosts, hogy tudja a géped az összes (jelen esetben 2-3?) gép névfeloldását

Előzmény: Biga Cubensis (301)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.10.07 0 0 302
Dear Égszínkék Mosogatórongy,

se DNS, se WINS nincs engedélyezve a winfos98-on, IP cím megadása van bejelölve és ottan egy gyönyörű, az ipconfig-tól teljesen eltérő cím leledzik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!