Keresés

Részletes keresés

hjulsta2 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 300
na akkor most 300
Előzmény: hjulsta2 (299)
hjulsta2 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 299
300 éljen még egy csöppet ez a topic :-)
toncsika3001 Creative Commons License 2003.02.16 0 0 298
" Egyebkent, attol, ha holnaptol nem fognak mar besorolni ujoncokat, nem fogok atallni a komcsi , naci SzDSz oldalara. "

Nem baj, a politikai tisztek majd jol elagyabugyalnak mikor bevonulsz.

Előzmény: kgejza (296)
acontrecourant Creative Commons License 2003.02.16 0 0 297
Az SZDSZ választási programjába is felvette a kényszersorozás eltörlését. Az MSZP (meg a Fidesz) persze nem szereti az ilyesmit, húznák-halasztanák az időt. Én nagy nyereségnek tartom - a szabad Magyarország és persze az SZDSZ nyereségének is -, hogy VÉGE LESZ.
Igaz, az MSZP annyit még kibrusztolt, hogy ne 2004-ben, csak 2005-ben legyen vége, de akkor is nagy szó.

VÉGE LESZ.

kgejza Creative Commons License 2003.02.14 0 0 296
Engem is be fog sorolni a hadsereg, ven fejemmel jol fogok kinezni a kolkok kozott.
Egyebkent ha megtanitanank alapfokon fegyverek hasznalatara, meg ami ezzel jar, nem lenne hulyeseg, egyszer ketszer voltam haborus zonaban, es elgondolkoztam azon, ha vmi balhe van, es fegyvert kellene ragadnom, hogy megvedjem magam, nemtom mit csinalnek.
Lehet, egy ket legiutantolto arabol fel lehetne fejleszteni a kepzest.
Ja, persze , mi nato(szandekosan ki betuvel) szovetsegesek vagyunk, es majd megved minket a nagy testver. Termeszetesen azert szavaztak le torokorszag vedelmenek megerositeset. Ez am a szovetseg.
Egyebkent, attol, ha holnaptol nem fognak mar besorolni ujoncokat, nem fogok atallni a komcsi , naci SzDSz oldalara.
G
toncsika3001 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 295
S talan mar el is dolt!
Kivancsi vagyok, mit lep erre a fityesz.
Előzmény: hjulsta2 (294)
hjulsta2 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 294
http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=12091

mint mondottam, ma dol el minden!

Előzmény: hjulsta2 (293)
hjulsta2 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 293
ez véletlenség nem ma fog eldölni?
Előzmény: toncsika3001 (292)
toncsika3001 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 292
Most mintha kicsiket jobban nezne ki a helyzet. Persze nem tudni, de hatha.
Mi a velemenyetek, tenyleg eltorlik, vagy csak duma?
En szkeptikus vagyok. Vagyishogy, hiszem ha latom.
T.
ellentmondó Creative Commons License 2002.10.08 0 0 291

Szavazás nem feltétlenül szükséges: elég "csak" felfüggeszteni a sorozást.
Az is nagy előrelépés lenne, ha erősen csökkentik a behívottak számát, természetesen újabb hivatásosok folyamatos alkalmazása mellett. Így az lehetne katona, aki szívesen megy, vagy éppen nincs más elfoglaltsága, és "megmenekülhet" az, akinek családi, munkahelyi gondokat jelentene a katonaság.

Mostanában határozottan józan nyilatkozatokat hallani a hadsereg tárgyában, reménykedjünk hát a józanság diadalában!

Előzmény: Jereváni rádió (289)
szürke honpolgár Creative Commons License 2002.10.08 0 0 290

Kedvezo folyamatok indultak meg vegre a hadseregben, van egy normalis honvedelmi miniszterunk is, aki dolgozott gyermek kora ota es ismeri a penz erteket!
Kezdenek takarekoskodni is, megis csak megtartjak a Mig-eket!

hajra, Kormany!

Előzmény: ellentmondó (288)
Jereváni rádió Creative Commons License 2002.10.08 0 0 289
A szavazás valamikor a következő választás környékén lesz, úgyhogy nem hiszem, hogy a Fidesz nemmel merne szavazni. Egyébként tökmindegy, az Alkotmányban az van benne, hogy az alkalmasaknak be kell vonulniuk, az állam számára nem írja elő, hogy kötelező is behívni őket.
Előzmény: sz (276)
ellentmondó Creative Commons License 2002.10.08 0 0 288

Örömömre szolgál, hogy felhívhatom a figyelmedet arra, hogy a kormány komolyan foglakozik az általad olyannyira lesajnált kétlépcsős modell alapján történő hadsereg átalakítással.

Bővebb információkat találhatsz a HEL honlapján.

Előzmény: HitetlenTamaska (260)
ellentmondó Creative Commons License 2002.10.07 0 0 287

A kormány végre komolyan hozzálátott a hivatásos hadsereg felépítéséhez, Simicskó úr azonban még mindig ragaszkodik a fixa ideáihoz. Remélem, a FIDESZ frakció normálisabb lesz nála. (Csak a hivatásos népboldogítóktól mentsen minket az Isten, a józan ész mentén elboldogul magától ennek az országnak a népe!).
Előzmény: Ray Krebbs (286)
Ray Krebbs Creative Commons License 2002.06.17 0 0 286
Azt hiszem jót tesz a 4 év pihenő az ilyen Simicskó féléknek.
Kicsit megbomlott az agya szegénynek az utóbbi időben...

Mindenesetre ha nagyon hirdetik ezt a kapitális f@szságot, akkor a 4 évből simán lesz 8 is.

Előzmény: ellentmondó (280)
ellentmondó Creative Commons License 2002.06.17 0 0 285

A sorozás futószalagon folyik, az emberi méltóság és a személyiségi jogok sárbatiprása mellett.
Ez is megérne egy Amnesty I. vizsgálatot!
Előzmény: karesz81 (283)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.06.15 0 0 284
Aztan megveszik a legsantabb lovat is...
Kiveve persze, ha tenyleg hasznalni akarjak (onkentesek), mert akkor szigoruak a feltetelek.
Előzmény: karesz81 (283)
karesz81 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 283
hello mindenkinek.

a sorozasrol szeretnek megosztani egy velemenyt (lehet, hogy picit durva lesz a hasonlat):

nekem a sorozasrol egy videki vasar jut eszembe, ahol valaki egy lovat akar venni. Hogy miert? mondom a hasonlosagot: a fiu bemegy az orvoshoz, megnezik a fizikai allapotat, szemet, hallasat, sot, meg azt a szervet is, amit szerintem nem igazan szeret mutogatni (nem mindenutt van ez igy, persze...). Mi koze van a katonasagnak mondjuk ahhoz, ha valakinem fitymaszukulete van???? :o

szerintem ezt az egesz dolgot meg kellene szuntetni, ugy, ahogy van! Remelem ez a kormany megszunteti, meg mielott sorra kerulnek en is...

toncsika3001 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 282
Inkabb az volna jo, ha az Amnesti International tiltakozna amiert jol osszeverte'k a bortonben.
Előzmény: hjulsta (281)
hjulsta Creative Commons License 2002.06.14 0 0 281
Nem ártana, ha tudna az ilyen kizsákmányoló zsarnok fityiszes köcsögökrol az EU emberjogi bizottsága...
Előzmény: ellentmondó (280)
ellentmondó Creative Commons License 2002.06.13 0 0 280

Sajnos, a FIDESZ keresztbe tesz minden kísérletnek, minden áron katonásdit akar "játszatni" mindenkivel. L. Simicskó legújabb agyrémét: csak a Nemzetőrség felállítása után és csak 2010-ben lehet eltörölni a sorozást! Az már "hab a tortán", hogy a N.ő--be aztán kivétel nélkül minden férfinak(!) be kell majd állnia!

Előzmény: galileo78 (279)
galileo78 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 279
jaj kicsit zavaros lett. szoval a sorozas es eygebek szunetelteteset akartam irni, es azt hogy mindig a dragasag miatt sirnak. vegyek mar eszre hogy ez is draga es az is draga lesz. valamikor el kell kezdeni a penz pumpalasat a seregbe. (igaz ez most is tortenik csak valahogy a rossz szervezet rossz allapotok es egybek miatt ez semmire nem eleg es tok eertelmetlen. a nato megmondja hogy hogyan kell evente emelni a gdp szazalekaban a honvedelmi kiadasokat.
ez csak egy dontes. ha megindula penzaramlas vgere valahara akkor majd megindul a fejlodes es a katonak aramlasa a seregbe. mert ekkor mar vonzova tudjak tenni a katonasdit. de addig amig itt tepik a hajukat a dragasagon meg az allapotokon akkor nem lesz itt soha semmilyen valtozas.
el kell kezdeni minel hamarabb. lehetoleg meg ma.
Előzmény: galileo78 (278)
galileo78 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 278
na ezt mondtam. meg tul is becsultem az aranyokat.
de az amit emlitettem hogy azok kozul akik bennmaradnak, azok kozul is sokan azert hagyjak abba mert a korulmenyek nem meltoak. es mondjuk meg is lehet mindket oldalt erteni. a katonasagot azert mert ugye szarbol nem lehet varat epiteni csak olyat... es ezert igyekeznek (ha mar fel lehet tolteni) akkor valogatni a jelentkezok kozul. ez olyan mint a evolucioelelet alaptetele. csaka legerosebbek maradnak fenn. jelen esetben benn. es mivel lassan-lassan emelik a bereket es talan a korulmenyeket is javitjak.
az egyetlen gond az hogy ezzel sem en sem sokan masok nincsenke kinn a vizbol. az ido surget es ha mas nincs akkor valalmi orvosi valtozasnak kell beallni az egeszsegemben. remenykedek bene hogy ha mar legalabb elnoezobbek lesznek. bar most hogy ugy nez ki hogya fidesz mindenkeppen be akar vonultatni mindenkit az orvosok sem hiszem hogy elnezobbek... no azert utni kell a mecs imieket hogy kapkodjak a sorkatonasag eltorleserol a hatarozatot meghozni minel hamarab. es az ott fennmarado koltsegeket csoportositsak at egyeb helyekre. pl az allomany kitoltesere, korulmenek javitasara.
egy dolgot azert jo lenne az agyukba vesni. mindig azt hangoztatjak hogy az atallas draga es meg kell lenni hatternek, de ha a dolgok tehetetlensegebol indulunk ki akkor azt kell mondani hogy 1 ev alatt nem fogjak bevezetni a profi hadsereget. ezert mar MOST EL KELL KEZDENI AZ ATALAKITAST. elsokent pl a asorozoas szuntetetsevel. igaz minel gyorsabb az atalakulas annal nagyobb energia kell de ha most kezdik akkor mar 2004 tajekan a human atalakitas befejezodhet. es azert az nem lenne nekunk sem rossz.
Előzmény: fh (277)
fh Creative Commons License 2002.06.11 0 0 277
Kedves Hitetlen T.!
A HEL majusi sajtoszemlejen (www.hel.hu) olvashato az alabbi tudositas. Kiderul belole, hogy volna eleg jelentkezo. Persze, a minosegre hivatkoznak a hadugyesek, mikozben a sorkatonaknal nincsenek ilyen aggalyaik. Holott a szerzodeseseknek most a sorkatonakat kellene helyettesiteni. A hadugynek eddig nem volt feladata a problema megoldasa, inkabb volt feladata a tevtanok terjesztese ?ilyen tevtan a ?nincs eleg jelentkezo? is.
Mellesleg a www.hel.hu honlapon kereso is van, amivel gyorsan lehet anyagokat talalni.
Udv. Henrik
******
http://www.netkapu.hu/netlap/read.php?cikk=79666
Csokken a sorkatonak szama (Netlap - Netkapu, 2002.05.05 20:53:14)
?A magyar hadsereg letszamhelyzeterol beszel Erdelyi Lajos dandartabornok, a Honvedelmi Miniszterium humanpolitikai foosztalyanak vezetoje.
- Jelenleg tobb mint hatezer szerzodeses legenysegi allomanyu helyunk van a Magyar Honvedsegben es ebbol nincs foltoltve korulbelul 2,5 ezer. - Mennyi az esely arra, hogy az ures helyeket be tudjak tolteni?
- Nagyon sok a jelentkezo. Az elmult evben szeptembertol kezdodoen 3500-an jelentkeztek, azonban azt is latni kell, hogy a jelentkezok, akik konkretan megjelennek nalunk, azoknak csak 20-25 szazaleka az, aki bekerul a hadseregbe, a 3500 fobol egyebkent nehany szaz fot vettunk fol, elsosorban az egeszsegugyi, pszichikai es fizikai alkalmassagi kovetelmenyek miatt. A jovoben szeretnenk minel tobb erettsegizett, illetve szakkepzo iskolaban vegzett, tehat valamilyen szakmaval rendelkezot felvenni. Tovabbra is felvesszuk a nyolc altalanos iskolai vegzettseguek kozul azokat, akik elhivatottsagot ereznek. Tiszthelyettesi allomanyba erettsegivel tudunk folvenni, mig termeszetesen tiszti allomanyba felsofoku vegzettseggel.
(Kronika)

Előzmény: HitetlenTamaska (271)
sz Creative Commons License 2002.06.11 0 0 276
Rövid leszek: nem.
Azért, mert a Fidesz nem-szavazza-meg! :)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 275
Erdekes. Orban meg hogy horgott mikor megtudta hogy a fiatalok 50%-a alkalmatlan! Nem is hitte el. Akkor hogy van ez.
Előzmény: galileo78 (274)
galileo78 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 274
sracok. asszem egyszer bar nem tudom ide-e de irtam egy olyat hogy bar x ezren jelentkezte tavaly 9is, de abbol az x ezerbol nem tudom mar hany szazaleka de kb 50 szazalek ne felelet meg. legalabbis ahogy kapcsolgattam a multkor a tvt ott magyarazta valami fohonved. A honvedelmi miniszterium honlapjan is azt olvashatjuk hogy a miosegen akarnak javitani. mas kerdes hogy az emberek nagy tobbsege a korulmenyek miatt nemt ott..(ezt tegnap olvastam talan a hel honlapjan.
mas dolog hogy amit emlitettetek az viszont eros egeszseges fiatalember...
no de mar tobb oldalrol hallhato hogy a honvedseg nem erolteti a dolgot. valszeg azert mert ok is tudjak hogy a korulmenyek nem megfeleloek..
Előzmény: premiscuous (273)
premiscuous Creative Commons License 2002.06.11 0 0 273
tényleg ilyenek vannak?
nagyon durva. ezek tényleg nem akarnak hivatásos hadsereget. egyébként meggyőződésem,hogy 85 ezer alapilletményért (ami a jelenlegi alap a hírek szerint) 1 éven belül simán lehet találni 10 ezer embert. ez nem kérdés!
Előzmény: ellentmondó (272)
ellentmondó Creative Commons License 2002.06.11 0 0 272

Kedves H.T.!

A F. H. féle modellt egészében véve jónak és kivitelezhetőnek tartom. A fenntartásaidat is megértem, közülük most csak egyre akarok reflektálni.

Különféle területen dogozó ismerőseimtől származó információim és személyes tapasztalataim alapján állítom, hogy itt, a keleti régióban van bőségesen jelentkező szerződéses katonának.

Arról is vannak ismereteim, hogy a honvédség részéről enyhén szólva is, nem erős a fogadókészség. Pl. egyik ismerősöm fia hónapok alatt nem jutott el odáig, hogy érdemben foglakozzanak a felvételi kérelmével. Az illető szakmával, érettségivel, német nyelvtudással, fegyverviselési engedéllyel bíró, kifejezetten jó fizikumú fiatalember, aki egy éves sorkatonai szogálatából őrmesteri rendfokozattal szerelt le.
Ő szeretne végül hivatásos tiszthelyettesként szolgálni a hadseregben. Számomra megdöbbentő módon, az eddigi eljárás azt a meggyőződést alakította ki benne, hogy "protekció" kellene ahhoz, hogy egyáltalán felvegyék a hadseregbe.

Hát ennyit a szerződéses állomány feltöltésének lehetetlenségét hangoztató HM vélemények valóságos értékéről...

Előzmény: HitetlenTamaska (271)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.06.10 0 0 271
Kedves Henrik,

A legnagyobb jóindulatom mellett is ugy tünik, hogy fábol vaskarika az amit irsz, ugyanis, ha jól vagyok informálva, jelenleg a szükös szerződéses keretállomány harmadat sem lehet feltölteni.
Mivel a kényszer eltörlésének a (természtesen csak szükséges de messze nem elégséges) feltétele kereslet-kinálat piaci egyensulyának megteremtése, a pénz meg nem kerülhető alapkérdés.

Természtesen itt is ugy kéne eljárni, hogy meg lenne vizsgálva, hogy tulajdonképpen mire is szolgáljon a hadsereg, hogyan kellene azt integrálni a más védelmi szervekkel, milyen befektetésekkel milyen közös funkciókat lehtne kiváltani (rendörség, tüzoltóság, határ és vámörség, titkosszolgálatok, polgári(katasztrófa -főleg árvizvédelem), de esetleg betegségi sürgösségi ellátás) , és hogyan lehetne azt költségszempontból optimalizálni, a funkcionalitások mely részt kell állami hatósági szolgálatora illetve magánvállalkozók által elvégezhetőkre felosztani, és milyen készenléti eröforrásokat és milyen formában célszerü allokálni.

Előzmény: fh (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!