Keresés

Részletes keresés

naiv Creative Commons License 2006.01.07 0 0 79
"... Mizsei Zsuzsát egyébként 2004 decemberében felállította székéből munkaadója, az SZDSZ-es vezetésű informatikai minisztérium. A közös megegyezéssel távozó ügyvezető, értesülésünk szerint nyolc számjegyű összegben vett fel végkielégítést, noha nem került az utcára, mint elődje, hanem a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumában osztályvezetői álláshoz jutott.

A végkielégítés nagyságát az informatikai tárca nem közölte, mert nem tartja közérdekű információnak.

Mizsei Zsuzsa pedig nem reagált a lap megkeresésére."

(Jelenleg Berkecz ügyében folyik per, a végkielégítés miatt perelt Mizsei, aki akkor az SZDSZ ökleként hajtotta végre Berkecz eltávolításást a Millenárisról)

((Magyar Nemzet - Munkatársunktól
Pert indított a pénzügyminiszter ellen Mellár Tamás, a KSH volt elnöke, mert Veres János egy parlamenti felszólalásában azzal indokolta Mellár menesztését, hogy nem felelt meg az alapvető szakmai követelményeknek. Eközben adminisztrációs hibára hivatkozva márciusra napolta a bíróság a tárgyalást Berkecz Mária - akinek testüregi átkutatása is szép példája volt a szoclib demokráciának -, a Millenáris Kht. volt vezetője, illetve Bártfai Béla exállamtitkár elleni büntetőügyben.))
Digitalis.Lanata Creative Commons License 2004.11.11 0 0 78

Ha már az egyik találatom csak fél pont :-) akkor ugyanebből a feladatsorból idézek még egy példát.

Kérdés: Mit jelent a DVD rövidítés, és milyen főbb jellemzői vannak?

Javítókulcs: Digital Versatile Disk, többcélú digitális lemez. A CD-től nagyobb adatsűrűség (egy oldalon több mint 4 GB), digitális videófilm és hang rögzítésére alkalmas,  El lehet benne helyezni mutatókat. Létezik több rétegű DVD is.

 

Ezt most többszöri átolvasással ellenőriztem, szó szerinti idézet. Egyrészt "digitális videofilm és hang rögzítésére IS alkalmas" másrészt miért érdekes ez, hiszen a CD is. Biztos a DVD-video formátumról akart valamit mondani, és a mutatók alatt is a jelentetekre ugrás lehetőségére gondolt. Nem említette a az írható és újraírható DVD+ és DVD- szabványokat, eltéréseiket, a kétoldalas DVD-t, meg egyáltalán azt, hogy ez egy optikai adathordozó. (csak rekurzívan, a CD-n keresztül) Ha ez egy diák válasza lenne, akkor hagyján, de javítókulcs. Azaz innen kezdve a válaszok akkor

fogadhatók el helyesnek, ha van bennük utalás a "mutatók"-ra :-(

Steve the Great Creative Commons License 2004.11.11 0 0 77
Kár, hogy a kérdések egyikének sincs a leghalványabb köze sem az informatikához...
Előzmény: Digitalis.Lanata (73)
Digitalis.Lanata Creative Commons License 2004.11.11 0 0 76

>matematikában jártasabbak körgyűrűnek mondanák

Ha így értjük, akkor igen. ( :-o) De sajnos a javítókulcs megfogalmazásán

"kisebb vagy nagyobb körlapok" jelentést értettem én is, meg eddig

mindenki környezetemben. Ha odaírták volna hogy SZOMSZÉDOS koncentrikus

körök, akkor érthető és pontos definíció lenne.

Előzmény: noway (75)
noway Creative Commons License 2004.11.10 0 0 75
Ebben az egyben speciel igazuk van - a sáv az valóban két koncentrikus kör által közrezárt terület (matematikában jártasabbak körgyűrűnek mondanák). Vagy legalábbis ilyen alakú terület a lemezen.
Előzmény: Digitalis.Lanata (74)
Digitalis.Lanata Creative Commons License 2004.11.10 0 0 74
általuk használt - akarom mondani általuk körbezárt...
Előzmény: Digitalis.Lanata (73)
Digitalis.Lanata Creative Commons License 2004.11.10 0 0 73

Gazdasági Informatikus II. írásbeli vizsgatételek. 2004 (sic!)

 

A szakképzés felügyelete átkerült az IHM-hez. Mellesleg az OM se csinált vele semmit, és ugyanazok az inkompetens emberkék állítják össze valszleg a feladatsort. Néhány példa, mivel lehet <b>2004</b>-ben Magyarországon államilag

elismert szakképesítést szerezni.

 

"Mit nevezünk sávnak?"

Javítókulcs: "A mágneslemezen található koncentrikus körök által határolt területek egyikét." (Sáv=track, maguk a koncentrikus körök azok, nem az általuk használt terület. Amúgy az LBA óta elavult az egész)

 

"Milyen ablaktípusok léteznek a Windows operációs rendszerben, és miket tartalmaznak? Írjon legalább négyet!"

Javítókulcs: rövidítve:

-programablak

-dokumentumablak

-párbeszédablak

ezt már idézem :-) -"a csoportablak, amelyben a különböző programok ikonjait találjuk"

(Fiatalabbaknak: a 3.11-es Windowsban volt ilyen utoljára, így 4 pontot csak az kaphat, aki ismeri a 3.1-es Windowst)

 

 

 

Karikázza be a helyes válasz betűjelét! A kiszélesített (Expanded) memória a tárnak

 

a. azon része, amely a 0-tól 640 kbyte-ig terjedő címtartományban helyezkedik el.

 

b. azon része, amely a 640 kbyte-tól 1 MByte-ig terjedő címtartományban valamelyik kijelölt szegmensen helyezkedik el.

 

c. azon része, amely 1 Mbyte-tól 1 szegmens (64 kbyte) hosszúságban helyezkedik el.

 

d. az 1 Mbyte-os címhatár alatti része

 

e. az 1 Mbyte-os címhatár fölötti része

 

Javítókulcs: b.

 

(Fiatalabbaknak: az Extended ill. Expanded kifejezés a memóriahasználat módjáról szól, hogy miképpen próbálja szerencsétlen DOS meghaladni 640kByte-os korlátait. Egyik válasz sem helyes - amúgy meg e.-t "belapozza" b.-be.)

 

 

Egészítse ki a hiányos mondatokat!

"A kívánt szöveget elkészítette már, de a későbbi javíthatóság és a visszakereshetőség miatt el szeretné ........................... A teendői a következők:

.................................választása; .....................................művelet elvégzése."

Javítókulcs menteni-állománynév-mentési.

(Átlagos ember mondjuk meghajtót válszt, fájlnevet meg megad.... Ez annyira fontos tudást mérő feladat, hogy 2003-ban is szerepelt, de ismét betették.)

 

 

 

Válogassa szét az alábbi fogalmakat a megadott kategóriákba!

 

a. tabulátor definiálása

stb...

e. betűtípus

stb.

 

Bekezdés:....................................

Szakasz:.......................................

 

A megoldókulcs szerint a "betűtípus" nem kakukktojás, hanem a bekezdés-hez irandó.

 

Fentieket egyetlen feladatsorból válogattam. Ja, kimaradt még (router fogalmáról a javítókulcs) "Nagy előnye még, hogy hálózat(sic!) között is tud csomagot cserélni."

De minden feladatsorban akadnak ilyen "gyöngyszemek".

 

Tudásalapú társadalom!!!!

 

Fentiek alkotói tökéletesen megéltek a  Fidesz-es "minőségbiztosított" OM táptalaján is, ugyanúgy mint most a szociológus-informatikusok árnyékában.

liberálmensevik Creative Commons License 2003.09.09 0 0 72
Japán, Kína és Dél-Korea a Linuxot választja
NOL • 2003. szeptember 9. 11:32




Japán, Kína és Dél-Korea a Windows-tól eltérő operációs rendszereken futó programok fejlesztésének támogatásával kívánja megrendíteni a Windows uralkodó helyzetét.

"Japán, Kína és Dél-Korea intézményes lépéseket tesz a Windows operációs rendszer kiszorítására - adta hírül két tokiói napilap is a hét végén. Az Asahi Shimbun szerint a három ország meg fog állapodni, hogy előnyben részesítik a nyílt forráskódú operációs rendszereket. Bizottságot hoznak létre nagy magánvállalatok részvételével. Japán részről benne lenne az NTT Data, a Matsushita Electric, a NEC, a Hitachi és a Fujitsu.

A japán kereskedelmi miniszter, Hiranuma Takeo egy kambodzsai konferencián bejelentette, hogy főként a digitális kamerák, a mobil távközlés és a gépjármű navigációs rendszerek terén szorgalmazza a nem-Windows alapú programok fejlesztését. Az elképzelés teljesen új operációs rendszer kifejlesztése helyett olyan, már meglévő nyílt forráskódú rendszerek használatát szorgalmazza, mint a Linux.

Japán 1 milliárd jent bocsát a program rendelkezésére és támogatja a Hitachi, a Matsushita, a NEC és a Fujitsu elektronikai cégek által alapított nyílt forráskódú szoftver fórumot is.

A kínai kormányzati munkahelyeken egy saját készítésű operációs rendszert, az úgynevezett WSP Office 2002-t fogják használni. Korábban már volt egy hasonló kísérlet, akkor a Red Hat Linuxot favorizálták. A mostani döntés annak ellenére született meg, hogy a Microsoft már bemutatta nekik a Windows forráskódját. A WSP Office ára azonban csak a fele a Windowsénak.

(MTI, NSZ)"

zorki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 71
armagnac

Akkor még feltételezhetem, hogy arra akartál utalni, hogy mást tanultam és tapasztaltam, mint Te. Ugyanakkor mást tapasztaltam inkább én javamra szolgált, mint említettem, mert megszoktam, hogy nem kell mindent elhinni a médiának.
Nyolcvan százalékban ugyanazt tanulhattuk Te meg én is. A maradék húsz százaléknak rám közel sem volt annyi hatása, hogy kommunistává legyek. Nagyban tévedsz, ha arra következtetsz, hogy mai választásomat még a tud.szoc irányítja.:)))
Liberálisnak vallom magam, de párthoz nem volt közöm, s valszeg nem is lesz.

Szerintem kognitív disszonancia hülyeség, mert tapasztalataimra építek inkább.
Ha ebből arra következtetsz, hogy mátrixokat letagadnám nagyot tévedsz, annál matematikát jobban tisztelem!:)))
Ha saját mátrixom elemeinek letagadására utaltál még nagyobbat tévedsz!
(Mit uzbencének üzentem mátrixok saját értékére erre is igaz, ne offoljuk továbbiakban szét a topikot. Én komolyan utsóra tettem.)

Előzmény: armagnac (70)
armagnac Creative Commons License 2003.01.14 0 0 70
Off
Mintha a PS utáni részbn leírtam vona, hogy én sem vonhatom ki magam a környezet hatása alól... A többit fenntartom:) Tudod, a kognitív disszonancia (ami nem a hülyeség, mégcsak nem is annak válfaja) még a mátrix letagadására is jó módszer:)
Előzmény: zorki (67)
zorki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 69
off
uzbence
Ahhh!
Igazi örömömre szolgál, hogy kiváltottam érdeklődésedet, és személyemről párbeszédet kezdeményezel armagnac-al. Lovagias tett.
Ha vélemény alkotásra inspirállak máskor nyugodtan mond nekem.

Nos, akkor nézzük hozzászólásodat sajátértékén.
Mondhatnám nem meríted ki a szinguláris lineáris transzformációt. Mondhatnám nincsenek karakterisztikus polinomjaid.

Helyette ha már márixoknál tartunk, akkor megemlítem neked a mátrix játékok elméletét, amúgy egy magyar ember találta ki. Ha emlékszel rá két játékos közül az egyik bármilyen stratégiát is választ, a másiknak van olyan stratégiája, amely mellett nyereményem várható értéke x lesz.

Ennyit matematikáról. Ebben a topikban nem kívánom tovább vitatni ezeket a témákat, mert már így is szétoffoltuk.
Ha folytani akarjátok, semmi akadálya, nyissatok rá külön topikot.

Előzmény: uzbence (68)
uzbence Creative Commons License 2003.01.14 0 0 68
zorki mátrixának sajátértékéért például nem sokat adnék :-) csipje meg a fesztinger...:)
Előzmény: armagnac (66)
zorki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 67
off
armagnac
Mióta csak élek megtanultam, hogy még a hírek sem mindig igazak.
A magyarázatokat lehet, hogy meghallgatom, de egyben biztos lehetsz, sokszorosan több gyakorlatom van abban, hogy megszűrjem őket. Nem érdem csak életkori sajátosság. Ehhez pont eleget hazudott már nekem a média.
(Ha a médiából eddig általam hallott magyarázatokat mennyiségileg összeadnám kicsengése túlsúlya alapján még ma is a világszocializmus élharcosa lehetnék. Ezt nevezem életkori sajátosságnak, többet éltem az átkosban. Ráadásul az ember fiatalon fogékonyabb a hülyeségek elfogadására is. Miután ma sem és régebben sem harcoltam érte(világszocializmus), így ez magában ékes bizonyítéka állításod helytelenségének.)

Ha igazad lenne, akkor mindenki a bal oldalra szavazott volna.

Amit magadról feltételezel, hogy média magyarázatok mátrixnak vélt kuszaságából ki tudtál menekülni, azt miért is nem feltételezed rólam?
Vagy mégis hülyének tartasz.:)))
(Ha akarod használhatom szinonímaként továbbra is a kognitív disszonanciát.)
Magában ez nem is lenne baj, inkább az zavar, hogy azért tartasz hülyének, mert nem értek veled egyet.

Előzmény: armagnac (66)
armagnac Creative Commons License 2003.01.14 0 0 66
off
A kérdés kicsit összetettebb annál, mint ahogy magyarázod. Úgy gondolod talán, hogy te kivonhatod magad a média hatósugarából? Itt élsz ezen a világon, ebben az országban. Ha tv-t nézel, rádiót hallgatsz, újságot olvasol, vajon baloldali vagy jobboldali hírek és értelmezések jutnak el hozzád nagyobb számban, mióta csak élsz?
A tanulmányok és a tapasztalat mellé politikai hírekből és magyarázatokból kaptál egy "tudásmátrixot", ami felhasználja kiindulási alapnak az első 2-őt, és aminek az elmúlt 4 évre nézve az a szándékoltveleje, hogy Orbán lop, antidemokratikus, kádárista, kissé antiszemita és kicsit náci, továbbá nem ért semmihez. Ezt általában nem így direktbe kaptad, hanem a mátrix pontjaiként. Amikor hallasz egy friss Orbánozós hírt, vagy éppen őt magát hallod, akkor ehhez a mátrixhoz igazítva helyezed el a dolgot, eszerint értelmezed. Időnként egy kis projekciót is meg kell ejteni a valóságon, hogy jobban illeszkedjen a mátrixhoz, ezt merészeltem tegnap kognitív disszonanciának nevezni, amit sajnálatosan úgy értettél, hogy lehülyéztelek:)))

PS:
Félreértés ne essék, nyilván nekem is megvan a saját kis mátrixom, amibe az újdonságokat illesztem, ami szerint a világot értelmezem, és ami alapján elfogult vagyok. Viszont a honi média alól 100%-ban nyilván én sem tudom kivonni magam, így "belülről" ismerem a balos logikát is:)

Előzmény: zorki (62)
krz Creative Commons License 2003.01.14 0 0 65
igy van. szuntessuk meg a miniszteriumokat, hiszen erdemi feladataikat egyebkent is kulso tanacsadok vegzik el helyettuk.
a vedonoknek szamitogepet osztogatni - na, ez megy belulrol is:)
Előzmény: liberálmensevik (64)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.01.14 0 0 64
Kedves kartácsak,

talán visszatérhetnénk az eredeti témához :
ennyire bonyolult dolog a telekom szabályozási jogharmonizáció - a la' 0.5 GHUF?

Teljesen új jogszabálynál még talán, de a tavalyi módosításánál is ilyen sokat kell szagérteni?

Egyébként valószínűleg télleg sokat kell variálni, mert a jelek szerint az EHT nemigen váltotta be a hozzá -még talán- fűzött reményeket.
lm

zorki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 63
krz
off
Egyáltalán nem veszem személyeskedésnek. Ha kíváncsi vagy rá, "felvilágosodásom" 70-es évek végére, 80-as elejére tehető. Ilyen miatt esetleg bennem lévő feszültségeket már rég feloldottam azzal, hogy mindig őszintén beszéltem az elmúlt évtizedekről. Abban egyetértek ez lehet ok Kádár analógiára.

Én nem Kádárra utaltam. Ő nem volt vérbeli propagandista, későbbi általános elfogadtatasához talán ez is hozzá segítette.
A magyar társadalom legnagyobb baja még ma is az amnézia, ami 56. ügyében bekövetkezett. Ennek viszont legfőbb kiváltója, és okozója Kádár. Bűnei ebben keresendők. Meggyőződésem, hogy 56. utáni emlékezet kiesés legfőbb oka ő maga, mint politikus. (Ez a része amnéziának igazán nem érint személyesen, mert ebben az amnéziában személyesen soha nem osztoztam.)

Arra a propganda gépezetre utaltam, ami kitalálta az építőtábort, április 4-i 1945 méteres futóversenyt, a kommunista szombatot, stb., stb. Én erre rímelő propagandára utalok.
Nem hittem soha, hogy ez diktatúrához vezet. Csak nem csípem.
Mint, ahogy azt sem csípem, ha kirekesztő egy társadalom.

Előzmény: krz (60)
zorki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 62
armagnac
Most ködösítesz. Én példát hoztam. Én vettem a fáradságot és meghallgattam Orbán említett beszédét az MTV-n. Első hallásra mindenféle média belemegyarázás nélkül első hallásra bosszantott a propagandává egyszerűsített mondanivaló. Akkor még nem fórumoztam itt, így sajna nem tom bizonyítani, de máskor is hasonlóan média magyarázatok nélkül szoktam beszédeiről véleményt mondani.

Hoztam egy másik példát: polgári jelzőt.
Elmúlt években nem volt olyan fideszes politikus, aki beszéde, kommunikációja során ne tartotta volna szükségesnek többször is nyomatékosítani, s így szememben egyre inkább lejáratni a polgári szót.

Nem kell, hogy egyetértsél azzal, amit mondok. Annyit várok el, hogy ne abból indulj ki véleményemet a médiák magyarázatai alapján alakítom.

Média: választások idején semmi panasza sem lehetett Fidesznek MTV-re(rádióra sem), ami Magyarország minden településén fogható.
Ugyanezen szájbarágós vélemény ismétlés miatt nekem nem tetszett. Mielőtt ismételten belém kötnél -)))-, a többi csatornával sem voltam elégedett.

Előzmény: armagnac (59)
krz Creative Commons License 2003.01.13 0 0 61
off

hat, legutobb mar nem sokon mult, es nem szeretnem, ha epp legkozelebbre lepnenk at ezt a lelektani hatart.

on

na de orvendjunk inkabb annak, hogy a kpmg vegre megmondja nekunk a tutit ict-szabalyozasban:)

Előzmény: liberálmensevik (56)
krz Creative Commons License 2003.01.13 0 0 60
off

a propaganda-elmeleted erdekes, de nem hinnem, hogy kulonosebben megalapozott lenne. van egy olyan erzesem (es kerlek, ne vedd szemelyeskedesnek), hogy ezt az egesz kadar-analogiat azok eroltetik, akik titokban (esetleg ontudatlanul) szegyellik magukat amiatt, hogy bedoltek annak a rendszernek.
bar erdekes modon az emeszpe (mint utobb kiderult) legalabb annyira profi propaganda-gepezete valahogy nem csipi annyira ugyanezeket a szemeket.

az 50 szazalekos emeles egyike lehetett azoknak a pici tenyezoknek, ami vegul szamitott. de ilyesmibol eleg sok van, kezdve kover koteletol a 23 millio romanon at orban amerikai kalandjaig - es ha a fidesz ezek kozul csak egyet ugyesebben kezel, akkor megvan az ujravalasztas, propaganda ide vagy oda.

Előzmény: zorki (55)
armagnac Creative Commons License 2003.01.13 0 0 59
Ismét olyat állítasz, amit nem mondtam!
Én az MSZP propagandájáról nem beszéltem.

Az mszp-ről én beszéltem, "saját jogon". Azért beszéltem róla, mert összesen 2 db nagy párt van idehaza, a többi marginális csapat hülyeségeit nem érdemes összehasonlítani a 2 naggyal, hiszen esélytelenek az önálló program-megvalósításra. Én nem hiszem azt, hogy amikor 2 oldal közül kell/lehet választani, akkor lenne értelme csak az egyik oldalt nézni önmagában.

A másik dolog, hogy a jobboldal kampányát a tömegmédiában (kivéve természetesen a sokkal kisebb "hatókörű" polgári szeletkéket) baloldali magyarázatokkal, értelmezésekkel és természetesen hol durva, hol roppant rafinált torzításokkal lehetett követni. A torzítások értelme természetesen az volt, hogy olyannak lásd a polgári oldalt, amilyennek aztán tényleg láttad. Pontosan a régi, kádári reflexek beindítása volt az egyik cél.

Előzmény: zorki (58)
zorki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 58
armagnac
Ismét olyat állítasz, amit nem mondtam!
Én az MSZP propagandájáról nem beszéltem.
Nagyon úgy érzem, hogy Te is azok közé tartozol, akiket érintetleneknek neveztem, nem tudod miről beszélek.
Arról a propagandáról, ami "Három gyerek, három szoba, négy kerék." szöszenetekben realizálódott.
Meg abban, hogy a "polgári" jelszóvá vált, jelentésén túl nőve egy eszme rendszer megjelölésére, mintegy replikázva az múltrendszer "munkás" jelszavára.
Általában az ilyen jelszavakkal -s mindenféle művi társadalom képalkotással- szemben érzett ellenérzéseimről beszéltem. Valszeg nem is értheted meg, aminek csak örülhetsz.
Én ezekből kiábrándultam. Lehet helyteleníteni ezt az álláspontomat, ezt tehted, de kiábrándultságom okait kellene megszűntetni helyette!

Közalkalmazottaknak nem sokat jelentett az "életpálya program" szlogen. (még azt sem vitattam, hogy az jó lett volna, de ellenkezőjét sem) Egy orvos annyit látott, hogy egy vele azonos poszton dolgozó köztisztviselő mennyivel többet keres nála.
Egy pedagógus azt látta, hogy vele azonos végzettségű köztistviselő mennyivel többet keres az önkormányzatnál. (Tavaly nyáron pedagógusok is jelentkeztek köztisztviselői állásokba.)
Egy felsőfokú képzettségű ápolónő azt látta, hogy aki bejön a kapun, az megkapja minimálbért, és ő is majdnem annyit keres.
Ebben "talált" az MSZP ígérete.

Előzmény: armagnac (57)
armagnac Creative Commons License 2003.01.13 0 0 57
Sajna ez is több sebből vérzik. A balos propaganda se halkabb, se finomabb nem volt. A fidesz ott szúrta el, hogy nem a honi médiaviszonyokhoz adaptálta a kampányát. Így lett belőle ballról jobban halló fülek számára visszataszító propaganda:)))
Az sem igaz, hogy a közalkalmazottakról megfeledkezett volna az előző kormány, lásd életpálya program. Helyette lett egyszeri 50%, persze ez sokkal közelebbi ígéret, de legalább megszivatja a költségvetésen keresztül az ország többi részét. Na mindegy.
Előzmény: zorki (55)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.01.13 0 0 56
Kedves krz,
szerintem, eddig egyik kormány sem volt érdemes arra, hogy elbízhassa magát egy kormányon maradás miatt.
És ebben volt szerepe annak is, hogy nagyon 'könnyedén' bántak a közpénzekkel.
lm
Előzmény: krz (54)
zorki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 55
krz
Nagyjából egyetértünk.

Egyetlen ellenvetésem van, hogy kormány emiatt bukott volna meg. Nem vitatnám, hogy szerepe volt, de nem ez volt a döntő!

Két ok volt döntő.
Egyik az erőltetett propaganda, erre túl érzékeny a fülünk, az elménk, stb. Mi: akik már jócskán a rendszerváltás előtt éltünk.
Nekünk a polgári propaganda a szoc.propaganda ellentéteként is visszataszító. Nekünk a rendszerváltás után legfőbb reményünk az volt, hogy még egyszer nem vesznek palira. Igazából pont azért érintett minket annyira érzékenyen, mert hasonló propaganda fogásokkal ideig-óráig -kit meddig- már egyszer becsaptak minket. Még jó célokért sem vagyunk hajlamosak a propagandát mégegyszer lenyelni.
Nem véletlen, hogy a mostani választási kampányban azok a fiatalok voltak a Fidesz támaszai, akik erről semmit sem tudnak, érintetlenek. A másik markáns támogató csoport azok az idősebb korosztály voltak, akik valamilyen sérelmet viselnek lelkükben az ötvenes évek óta. Illetve második fordulóban az a vidéki lakosság, aki tolképpen Torgyánban csalatkozott, de Orbán nagyszerű képességei okán nem látta át, hogy Torgyán minden hibája, problémája be volt programozva a Fidesz-kisgazda kormányzásba.

Másik ok, hogy a Fidesz egy teljesen reális programot állított fel, a középosztály erősítésére. De ebből teljesen kifelejtette a közalkalmazottakat! Ezt látta meg éles szemmel valaki MSZP-ben, száznapos programnak ez az igazi hajtóereje. Szerintem ezen múlt a választás.

Ha valaki a negatív kampányra helyezi a hangsúlyt -magában legbelül is- az a jobboldalnak árt a leginkább, és bekódolja a következő választásokra a további rossz válaszokat.

Én nem bánom ha négy év múlva ismét jobboldali kormány lesz, de csak akkor következhet be, ha tanulnak hibáikból!

Előzmény: krz (54)
krz Creative Commons License 2003.01.13 0 0 54
legyen napirenden, de en ezert valtsak le a kormanyt, mert ez a faktor szemlatomast idoben konstans, illetve a szeliden csokkeno ertek kulso korulmenyek hatasa.

aki lopott, uljon. de ne politikai koncepcios perek alapjan.

Előzmény: zorki (53)
zorki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 53
krz
Ebben nem értek veled egyet.
Inkább legyen napirenden, mint hallgassanak róla folyamatosan.
S ne mond nekem, hogy téged nem zavartak előző kormány imázsközpontos ügyei.
Nekem választás előtt sem voltak illúzióim ebben ügyben. Akkor leírtam, hogy ezért tartom szükségesnek kormányváltást, mert különben a kormányban lévők gazdasági kapcsolatai nagyon belejönnek állampénz mosó akcióikba.
Magyar gazdaság és politika összefonódása sajna a kelleténél még erősebb.
Előzmény: krz (52)
krz Creative Commons License 2003.01.13 0 0 52
Amúgy ebben az ügyben sajna választás előtt sem voltak illuzióim.

nekem sem. ezert tartottam kifejezetten gusztustalannak a lop-stop kampanyt, meg az egesz korrupcios hangulatkeltest.

Előzmény: zorki (50)
Gerenda Creative Commons License 2003.01.13 0 0 51
Volt, bár, ha jól olvastam, nem nyilvános.

De azért ugyan engedd már meg nekem, hogy ha valami nem tetszik, szóvátegyem.

G

Előzmény: krz (43)
zorki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 50
krz
Most már csak azt kell kivárni, hogy hasonló összefüggés lásson napvilágot, mint Papcsák doktor esetében, akkor a vám és zoll feliratokat a határainkon -nagyrészük, amúgy sem lesz szükséges- simán Lop táblákra cserélhetnénk, a Stop-ot örökre feledve.
Amúgy ebben az ügyben sajna választás előtt sem voltak illuzióim.
Másrészt ezért gondolom, hogy nem is árt ha van egy kis árok.
Különben még hátunk mögött együtt mutyiznának nagyban -ilyesmi eddig is előfordult- s tök feleslegessé válnának a választások. Amúgy olaszok vagy negyven évig gyakorolták.

Az informatikában amúgy minden közbeszerzés önmagában is egy nagy átverés.
Bárminemű pályázaton elnyert pénzért eszközt attól vehetsz, akit közbeszerzési pályázaton kineveztek erre.
Na már most a közbeszerzési eljárás majd egy félév, a közbeszerzés eldöntése mondjuk fél éve volt. Ebből következően pont egy évvel ezelőtti árakon veszed a mostanra már középszintű gépeket, annyiért, mint legújabb és legjobb teljesítményűeket megvásárolhatnád.

Így egy pályázaton elnyert gépet megkapsz, és vissza akarnád váltani, minimum százezret buknál rajta. Ez nagyjából érthető is, hisz jobb helyeken három-négy évente le is cserélik.
Röhej a köbön.

Előzmény: krz (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!