Keresés

Részletes keresés

FuLeS Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1363
Köszi szépen!
Majd nekifutok.
Szia: FuLeS
Előzmény: TamiBT (1359)
Törőlt_nick Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1362
jajj, köszönöm, nem kellett volna!
Előzmény: BookWorm (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1361
*** Megszűnik a 150Ft-os ... ***
//Kedves Moderátor(ok)! Kérem, hogy az alábbiakat nem tekintsétek flood-nak, mert az itt leírtak ama néhány topik, melyek a Matáv tarifáival foglalkoznak + az ISDN topik olvasóinak hasznos és fontos információt tartalmaz - és nem mindenki jár át a másik ilyen topikba! Köszönöm!//

Egy fontos információ a Matáv Péntek13 kiegészítő díjcsomagjáról!

Azt a nem hivatalos tájékoztatást kaptam (értsd: a saját érdekemben, nehogy valaki, miattam ráfizetve, engem anyázzon :) ), hogy

"A Matávnak megvan a műszaki megoldása - és az akarata is - ahhoz, hogy azokat a helyben végződő hívásokat, melyek internet elérést lehetővé tévő modemhez, mint végberendezéshez kapcsoják a hívót, a hívott (B) szám alapján ki tudják és KI IS FOGJÁK számlázni a Péntek13 díjcsomag megfelelő passzusa alapján (ti. helyi adathívásra nem vonatkozik)!"

Ezzel kapcsolatban egyrészt szeretném leszögezni - mielőtt mindenki elkezdene akár engem, akár a Matávot anyázni -, hogy a Hkt és a megfelelő (most hadd ne hivatkozzam rá szó szerint) kormányrendeletek (és MehMV rendeletek) alapján internetes hívást CSAK 51-es körzetben végződtetett hívásokkal lehet elérni, és ennek a betartása/betartatása első sorban az ISP feladata.

Más kérdés, hogy a Matáv az ilyen B-szám listák készítésével mennyiben sérti (ha megsérti) az általános adatvédelmi szabályokat/törvényeket, illetve a Hkt. és a 249-es MeHMV rendelet adatkezelésre vonatkozó passzusait...

Továbbá érdekes precedenst teremthet az a tény, hogy a Matáv a helyi számmező célállomásait - akármilyen kritériumok alapján - kategorizálja az elérhetőség illetve az elérés során alkalmazott kedvezmények megadása/meg nem adása szerint!

Az én személys és szakmai véleményem szerint a Matáv akkor járna el megfelelően, ha - élve az összekapcsolási szerződésekben elvileg bennefoglaltatott jogával - az ISP-k helyi behívószámainak hívását lehetetlenné tenné (erre a műszaki adottságok megvannak).

Remélem senki sem kerül azért kellemetlen helyzetbe, mert implicite (és ezek szerint ROSSZ)tippet adtam a heti egyszeri és meglehetősen macerás, de ingyenes net eléréshez!!!

Üdvözlettel

Maus Róbert Péter
mikimaus

BookWorm Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1360


Emlékül mindazokért, akik nem találtak megoldást!







Fórum>>Törzsasztal>>Mindazokért egy-egy gyertya
égjen...

Prof BookWorm

TamiBT Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1359
Hali FuLeS!

https://www.eszamla.epont.matav.hu

Sok sikert hozza! :-)

Tami

Előzmény: FuLeS (1358)
FuLeS Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1358
Sziasztok!
Tudtok valamit arrol, hogy ezzel a 4000 ft-os borzalommal hogyan lehet figyelemmel kisérni a még rendelkezésre álló kedvezményes időt? Főként, ha nem csak egy ISP-vel állsz kapcsolatban.
Nekem nagyon nem világos ez az egész.
Lipton Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1357
Szia!

Megnéztem az oldalt, de semmi infot nem találtam, írtam nekik mailt de vagy 2-3 hete nem válaszoltak. Milyen ez a mikrónet? ha tudod lényszi írjál már róla, és hogy kb merre lehet ezt igénybe vanni.

köszi

Lipton

Előzmény: Cyberslider (1334)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.26 0 0 1356
Szia!

Ugye most a helyi előfizetői hurok átengedésére értetted kérdésedet?

Mert akkor azt kell mondjam, nincs megkötés a felhasználás módjában - innentől kilép(ne) a Matáv (vagy bármely szolgáltató) az üzletből, és a betelepült szolgáltatóval állna mind üzletileg (jogilag), mind elektromos (fizikai) kapcsolatban az előfizető (és készüléke), függetlenül az előfizetés tíőusától (analóg, ISDN, ADSL, xDSL).

A bibi ott van, hogy a MARUO (betelepülés a helyi előfizetői érhálózatra Matáv referenci ajaánlata) által nyújtott feltételek szerint senki sem akar egyelőre betelepülni: nem éri meg "alternatív" szolgáltatni. Egyelőre még csak a virtuális betelepülés (a belföldi/nemzetközi foprgalomra) halad, amennyire halad (Vivendi telecom Hungari/Vfon helyközi/mobil árai nem annyival kisebbek, konstrukciója pedig pl. rosszabb ahhoz, hogy érdemes legyen átjelentkezni agy akár hívásonkénti szolgáltatóválasztással élni).

Üdv

mikimaus

Előzmény: mind_the_gap (1351)
shabbarulez Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1355
Igen akkor a fatáv adott az ISP-knek 30% kedvezményt az első évre amit az ISP-k szinte egy az egyben továbbadta a felhasználók felé. De ne feledd ez csak 1 évre szólt.
Előzmény: éghajlatváltozás (1354)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1354
Mikimaus, én úgy tudom, hogy a decemberi ADLS akció során az ISP-k kedvezményes áron vették meg az ADSL kapcsoaltot a matavtol, es azert tudták ilyen olcsón adni. valószínűleg az akkori előfizetőktől nem 8000 megy a fatávnak.
Előzmény: Törölt nick (1348)
mind_the_gap Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1353
Igen, az hasznos, viszont normális net elérés még mindig nincs...

...vagy drágán és nem mindenkinek...

Előzmény: Bolivian Dancer (1352)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1352
Mind_the_gap, egy apró infó, nincs már IKB, IHM van helyette...
Előzmény: mind_the_gap (1351)
mind_the_gap Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1351
Ha esetleg a Matávnak át kellene adni hálóját az ispknek, tehát nem csak a beszélgetésre adhatná át mint most, hanem a digit szolgáltatásokra is, akkor elképzelhető lenne egy net árcsökkenés?

Kíváncsi lennék azokra az alternatívákra melyek jelentkeztek az info kormánybiztosnál, hogy mik is ezek és mennyibe kerülnének. Ez a 15/45 órás matáv csomag egy kalap **** jó sok pénzért. Jó lenne már valami értelmes megoldás a netes helyzet rendezésére.

Előzmény: Törölt nick (1348)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.20 0 0 1350
Mindíg elfelejtem, hogy az index indexocentrikus világképet vall (a href mindíg www.index.hu után értelmeződik)! :)))

Tehát a HÍF honlapja (most már helyesen) fog téged érdekelni.

mm

Előzmény: Törölt nick (1349)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.20 0 0 1349
A törvénymódosításról leginkáb a HÍF honlapján találsz munka-anyagot (majd nyár végén, gondolom:) ).

mikimaus

Előzmény: mind_the_gap (1347)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.20 0 0 1348
ADSL-ről csak annyit: amiért én a GTS-Datanet-nek havi bruttó 7.345,- Ft-ot fizetek, azt ők a Matávtól eleve 8 ezerért kapják (mármint magát a valahol bérelt vonali szolgáltatásnak minőülő ADSL-t) és erre jön rá a ISP költség!
Vivendiéknél az ADSL társszolgáltatása még ennél is többe kerül!

Az árat szvsz a nem a törvény, hanem a mennység fogja lehúzni. Ha a kihasznált (!) ADSL lefedettség országosan 40% főlé megy, elkezd jóval nyereségesebbé válni az üzemvitel (Matáv IP centrum, ADSL kiemelt ügyefelek nonstop ügyfélszolgálat, ADSL-ATM routerek stb.) és akár 70%-ára is eshetnek az árak (a mostani 12-14 ezres nettókhoz számolva).

De ajánlom FreeStart 10.500,- bruttó Ft-os ADSL-jét az InterWare-rel. Ez már közelít a normálishoz. (Nekem is 10.125,- lesz a 2. és 3. évben)...

Üdv.

Maus Róbert Péter
mikimaus

Előzmény: mind_the_gap (1347)
mind_the_gap Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1347
Lehet már tudni valamit erről a törvénymódosításról, illetve, hogy milyen hatása lesz, vagy milyen hatást szánnak a netezőkre? Pl. van-e esély arra, hogy a mostani adsl árak lejjebb mennek, stb.
Előzmény: Törölt nick (1346)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1346
Nem voltam teljesen egyértelmű: CSAK beszédcélú hívásról van szó (nem működik az NT adathívásra, a 0651-re, de nem megy a 06-40 és 0691-es irányokban sem).

Tehát azoknak jelent megoldást, akik annyit beszélnek, mint én :) és nem a netezőknek.

De pl. Vfone-os előfizetők nógasság a Vfone-t, hogy mikor engedi be a Matáv-ot a saját előfizetői érpárjaira! :))) És akkor sok minden változna az ő életminőségükben is (felfelé)...

Aztán még érdemes lesz figyelni a Hkt. szeptemberi módosítását!

Üdv.

Maus Róbert Péter
mikimaus

Előzmény: Törölt nick (1343)
Schizo Frame Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1345
A matáv tehet egy szívességet. Vodafone rulez!

Inkább fizessen többet a hírközlési miszternek.

Előzmény: Törölt nick (1343)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.14 0 0 1344
Bocsika!

BRUTTÓ az a 30,- ! (III. díjöv, csúcsidő, Matáv)

mikimaus

Előzmény: Meridian (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.14 0 0 1343
//Tisztelt Moderátor Urak/Hölgyek! Kéretik nem flood-nak minősíteni a több, azonos (Matáv) témájú topikba beírt eme tájékoztatásomat!Előre is köszönöm! Mikimaus///

Szervusztok!

Matáv frontról lenne egy jó hírem!

Július 18-án jelentik be hivatalosan, de már kiszivárgott: Péntek13 néven új, korlátlan helyi (és helyközi I. ami Matávnál ugyanannyiba kerül, de más fogalom) díjövben minden pénteken 18.00 és szombat 07.00 között KORLÁTLANUL és ingyen lehet telefonálni (egy hívás ideje max 60 perc lehet, de nincs kapcsolási díj sem!).
A csomag ára (+)199,-Ft bruttó.
Egyelőre (tudomásom szerint remélhetően csak szeptember 1-ig) a csevegő csomaggal együtt (ahhoz) lehet megrendelni.

Azért ez is egy pozitív jel!

Üdv!

Maus Róbert Péter
mikimaus

Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.07.14 0 0 1342
A véleményem, ha valaki megkapta az "aug 10-ig" levelet, és más jön ki a számlán, akkor ÍRÁSBAN kell reklamálni, a "számlát visszautasítom" jeligével.

Nagy most a számlázási zavar, és lehet hogy elcseszik, és pont, akinek elcseszik lesz a legnagyobb a szája...

Szóval, reklamálni, irásban, "visszautasitom" cimmel.

éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.07.13 0 0 1341
Geopard,

Ne hagyd magad az 1212 által félrevezetni. Ha írásban megkaptad, hogy aug. 10-ig él nálad a Mindenkinek, akkor addig kell, hogy éljen. Erről a sajtóban is nyilatkoztak a matáv illetékesei.

Előzmény: Geopard (1335)
mind_the_gap Creative Commons License 2002.07.11 0 0 1340
Azt gondoltam, hogy aug 1-től az adsl árak is lejjebb mennek, de hát csak ez a nyomi 15 meg 40 órás csomag lesz. Szerintetek az adsllel miért nem akcióznak? Vagy senki nem tartja bazidrágának? Főleg, hogy a tel. előfizetési díjat is ki kell pengetned mégha telefonálásra nem is akarod használni a drótot?
Meridian Creative Commons License 2002.07.11 0 0 1339
Én ma már körbejártam a témát:
nincs semmi csapda, legfeljebb csak az, hoyg lassabb mint a modemes kapcsolódás. Előnye a TÉNYLEGES korlátlan hozzáférés, mivel napközben is mehet!

De ezt a szolgáltatást csak akkor veheted igénybe ha vodafone-os előfizető vagy, és ahogy néztem a legjobban vagy a Rock'n'Roll fix vagy a Dupla éri meg, de ezek 3750 és 4125-be kerülnek havonta. A GPRS általánydíj meg ügye plussz 3125 t. De azért pl. 6875 Ft-ért mégis csak jobb internetezni KORLÁTLANUL, mint 7500-ért a 60 órás ADSL pótló megoldás... a többiről nem is beszélve! :-)) Mellesleg ha a fixet válsztod valami hihetlen perdíjak vannak a vonalas számok felé: egy körzet 11,25 Ft/perc az összes többit meg 22,50-ért lehet hívni egész nap... Ami azért nem semmi, mert a matáv helyközi II-es hívás már 15 +ÁFA, a távolsági meg 30 plusssz ÁFA...! És az bizony helyhez kötött...

Na most még hátulütő az is hoyg a Vodafone-nak csak 85%-os lefedettsége van. Mondjuk engem ez nem érint, mert Nullapest környéki vagyok, és itt nagyo jó a kiépítettség. De van térkép a vodefone honlapjukon, milyen is a lefedettség, ami egyébként folyamatosan bővül....

Előzmény: Mogorva (1338)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.11 0 0 1338
Mielőtt kidobálom, lassan 7 éve létező Pannon előfizetésemet, mutasson már rá valaki, hol van ebben a csapda, mert ez így túlságosan is jól hangzik...

Ha azt veszem, hogy a MATÁV fejéhez vágom a havi 6000 Ft-os ISDN2-t, amit a 150 Ft-os kedvezmény miatt amúgy is csak analóg modemen vehetek igénybe, csinálva ezzel havi 10-12 ezer forintos számlát... Ha ezzel a Vodafone-al fele ennyiből kijövök, majdnem ugyanolyan kapcsolati sebesség mellett, hát felőlem, mindannyiunk Eleke feltuszkolhatja a fenekébe az ISDN-t!!!

Szóval??

Előzmény: Németh Ádám (1337)
Németh Ádám Creative Commons License 2002.07.11 0 0 1337
Üdv!

Ha esetleg valaki még nem hallott volna róla:

"Korlátlan internet mobilról a Vodafone kínálatában

A Vodafone ringbe száll a Matávval

Nettó 2500 Ft-ért kínál július közepétől korlátlan, GPRS alapú internetet a Vodafone GSM-szolgáltató, mely így kíván reagálni arra, hogy a Matáv nehéz helyzetbe hozta az internetes társadalmat. A távközlési szolgáltató ezen az áron mobilinternetet kínál, sőt, elsőként teremt lehetőséget a GPRS szolgáltatás külföldről történő igénybevételére is.

Vitai Attila, a Vodafone vezérigazgatója a sajtótájékoztatón, ahol bejelentették a hírt, azt mondta, már 2001 decembere óta tesztelik az új adatkapcsolt hálózatot, melyet egyébként a konkurensekhez képest jóval olcsóbban tudtak kiépíteni, így Vitai úr szerint néhány ezer előfizetővel is nullszaldóssá tehető a szolgáltatás.
A cég termékfejlesztési vezetője, Takács Zoltán elmondta, a szolgáltatást az újonnan előfizetők egyelőre 3 hónapig ingyen vehetik igénybe, így még az egyébként is kedvezőnek mondható 2500 Ft-os havidíjat sem kell megfizetni. Ráadásul a Vodafone több GPRS képességű készülékét rendkívül olcsón adja, és beszámítják, ha valaki leadja régi készülékét is.

A sajtótájékoztatón bemutatták a GPRS-alapon működő internetezést is, mely maximálisan 50 kbit/sec sebességgel működik, de az átlagos mérések szerint a 20-40 kbit/sec általában is tarthatónak mondható.

Lehetőség van a GPRS-szolgáltatást külföldről is igénybe venni. Egyelőre Görögországban, Spanyolországban, de szeptember végére további tizenhárom országban is megteremtődik ennek lehetősége. A GPRS Roaming ára bruttó 12 500/nap, mely árban a külföldről történő korlátlan internetezés ára értendő. Az adott napon bármennyit lehet internetezni, ami a szállodából történő internetezéshez képest - a vezérigazgató szerint - jóval kedvezőbb.

A GPRS-alapon működő egyszerű WAP-szolgáltatást bruttó 375 Ft-ért lehet igénybe venni, míg a teljes internetezés (pl. notebookról) GPRS alapon 3125 Ft, sőt a vállalati hálózatra is rá lehet kapcsolódni (GPRS LAN szolgáltatás).

A GPRS-szolgáltatást a Vodafone ügyfélszolgálatának telefonszámára (1270) küldött +GPRSWAP üzenettel is aktiválni lehet. Ingyenesen biztosítják a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges szoftvert, mely automatikusan frissítést is lehetővé tesz. Csisztu Zsuzsa, az ismert sportriporter arról szólt, hogy örül a szolgáltatásnak, mert a görög olimpiáról már könnyebben tud majd tudósítani a mobilinternetben rejlő lehetőségeknek köszönhetően.

A legfontosabb talán mégis az, hogy belföldön nettó 2500 Ft-ért lehet korlátlanul internetezni. Ezen az áron felül semmi egyéb díj nem terheli az internetezést, és mint fentebb olvasható volt, ezt az összeget is elengedik most három hónapig (legkésőbb október 15-ig)."

Üdv!
Ádám

Solt Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1336
Megkaptad irasban, hogy aug. 10-ig hasznalhatod a Mindenkineket, es nem eltel vele?
Előzmény: Geopard (1335)
Geopard Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1335
cső
bocs, ha olyanról írok, amit előttem esetleg már megírtak, nem böngésztem át az egész fórumot, de az eset tanulságos:

Ugyebár annak idején megkaptam a levelet a 150Ft-os kedvezmény és a Mindenkinek csomag megszünéséről. Később kaptam egy újabb levelet a MATÁV-tól, miszerint: "Technikai okok miatt Ön csak késéssel kapja meg felmondólevelünket, ezért a 60 napos felmondási idő biztosítása érdekében 2002. aususztus 10-ig veheti igénybe változatlan szerződési feltételek mellett a Mindenkinek csomag nyújtotta kedvezményeket, ha Ön erről másképp nem rendelkezik."

Nos ezek után a MATÁV jól bekavart itt a 150 Ft-os kedvezmény meghosszabbításával, gondoltam felhívom őket, biztos ami biztos, hogy mi is van akkor az én Mindenkinek csomagommal.
Kb 20 perces várakoztatás után közölték, hogy az én csomagom holnapig, azaz 07.09-ig érvényes, a levél meg biztos tévesen ment ki.

Tehát, aki hasonló levelet kapott és hónap végén nem akar koppanni vagy pereskedni, hívja fel a 1212-t..

Üdv

Cyberslider Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1334
Lipton:

http://www.systel.hu

256kbit/s le, 128kbit/s fel
24 órás,korlátlan,mikrohullámú kapcsolat (stabil)
11800 Ft/hó áfával,két évre leszerződve. Mint az ADSL durván,de az itt nincs,ez viszont úgytudom van.(Nem mindenhol van ez se sajnos)

Előzmény: Lipton (1329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!