Keresés

Részletes keresés

Feri 999 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 662
Hat éve,hogy itt hagyott minket hatalmas űrt hagyva maga után!Géza!!!!!!!!Nagyon hiányzol az embereknek!!!!!!!!!!!!
snejderfáni Creative Commons License 2008.01.29 0 0 661

Lehet, hogy már valaki beírta, próbáltam visszakeresni, de nem találtam. Viszont valaki  - kedves ember :) - készített egy ilyen oldalt:

http://hofig.extra.hu/

toloba Creative Commons License 2007.10.31 0 0 660
Helyreállították Hofi Géza sírját

2007. október 31. 21:23

A Fáskerti István kőszobrász által újrafaragott síremléket halottak napján avatják fel a Farkasréti temetőben

Helyreállították Hofi Géza nyáron megrongált sírhelyét, amelyről július közepén ellopták a bronzból készült bakancsot, palástot és babérkoszorút; a Fáskerti István kőszobrász által újrafaragott síremléket halottak napján avatják fel a Farkasréti temetőben - közölte a Budapesti Temetkezési Intézet szerdán az MTI-vel.

Néhány hónappal ezelőtt mélyen megrázta a közvéleményt, hogy a Farkasréti temetőben megrongálták Hofi Géza sírját. A Budapesti Temetkezési Intézet magára vállalta a több budapesti kerületben is díszpolgárrá választott, felejthetetlen humorista síremlékének helyreállítását, ami a napokban meg is történt - írták a közleményben.

Az intézet tájékoztatása szerint az Asszonyi Tamás Munkácsy-díjas szobrászművész tervei alapján eredetileg Fáskerti István kőszobrász és Kunos Mihály Vilmos öntőmester által elkészített emlékművet most a kőszobrász faragta újra.

A síremlék helyreállítása alkalmából rendezendő november 2-i, pénteki megemlékezésen jelen lesz a 2002-ben elhunyt Kossuth-díjas színművész özvegye, részt vesznek rokonai, barátai és tisztelői.

Hofi Géza eredeti síremlékét 2004 áprilisában avatták fel a Farkasréti temetőben. A bronzból készült bakancs, palást és babérkoszorú szimbolikájára utalva Horváth Ádám rendező akkor úgy fogalmazott, hogy "a síremlék hosszú utat foglal egybe: a bakancsot, ami Kőbányáról indult, és amely Hofi lelki bakancsa volt mindig, mert mindig úgy tudott szólni, hogy a bakancsosok is értsék. Az oszlop, amin a levetett vándorköpeny van, s a tetején a Kossuth-díj, a babérkoszorú, ami, úgy sejtettük, talán félúton megkoronázza útját".

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=240386
toloba Creative Commons License 2007.07.17 0 0 659
Szakadt volna annyukba a feje mindnek.....
Előzmény: kábelbúvár (658)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.07.17 0 0 658

Ismeretlenek ellopták Hofi Géza síremlékéről a bronzból készült bakancsot, palástot és a babérkoszorút - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden.
inforadio

 

:(((

Lecso11 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 657
Ma öt éve hunylt el A Hofi :-(

De ma is köztünk van, és örökké köztünk is lesz!
vasefake Creative Commons License 2006.02.10 0 0 656
köszi a linket!
Előzmény: GLASZLO (655)
GLASZLO Creative Commons License 2006.01.29 0 0 655

 

 Szia!

 

 Látogass el ide:

 

 http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9064275&la=51325745

 

 Itt kicsivel nagyobb a forgalom. :))

 

 Laci

Előzmény: vasefake (654)
vasefake Creative Commons License 2006.01.06 0 0 654
Sajnálatttal olvastam hogy ez a fórum topic közel egy éve nem látott már ide Írót...Hofi Még ma  is pótólhatatlan, s mondásai ma is iagazak...

"Hova megy mama?
-Tüdőszűröre a parlamentbe...
-Minek?
-mert azt mondták, hogy ott mindenkit átvilágítanak..."

Isten nyugasztalja Géza bá , remélem még egyszer személyesen is leróhatom tiszteletem ön elött!
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.01.25 0 0 653
Csak még annyit, hogy nem csak vakok számára tartanak hanganyagokat. A legtöbb könyvtárnak van kisebb-nagyobb médiagyűjteménye, csak ez egyszerűen nem terjedt el a köztudatban. De pl. bármelyik nagyobb (pl. megyei) könyvtárba bemész, szinte biztosan találni fogsz Hofitól lemezt.
Előzmény: 318i (645)
318i Creative Commons License 2005.01.25 0 0 652
OK!
Előzmény: nicko (651)
nicko Creative Commons License 2005.01.24 0 0 651

318i!

 

amerre tereled a dolgokat semmi köze Hofihoz!

van erre más topic...

318i Creative Commons License 2005.01.24 0 0 650
Az adatokat nem én találtam ki, hanem idéztem Tóth Péter Benjamin: A digitális könyvtár és a szerzői jog című írásából.
Előzmény: 318i (649)
318i Creative Commons License 2005.01.24 0 0 649

Több kategória van:
 
A védelmi időszakot 2002. január elsejétől minden védett tárgy tekintetében azonos elv alapján számítja a szerzői jogi törvény az alábbiak szerint: az adott esemény bekövetkeztét követő év első napjától számított ’x’ év.

 

Szerzői jog:

- p.m.a. 70 év [Szjt. 31.§] (Számítandó: a./ szerző halálától b./ utoljára elhunyt szerzőtárs halálától c./ ismeretlen szerző esetén a nyilvánosságra hozataltól d./ együttesen létrehozott mű esetén [1999-től létező kategória, Szjt. 6.§] a nyilvánosságra hozataltól)

- editio princeps: 25 év [Szjt. 32.§] (Számítandó: első nyilvánosságra hozataltól) 

 

Szomszédos jogok:

- 50 év [Szjt. 84.§] (Számítandó: a./ hangfelvételek és bennük rögzített előadások: a hangfelvétel forgalomba hozatalától, ill. elkészítésétől, ill. első nyilvánossághoz közvetítésétől b./ rögzítetlen előadások: az előadás megtartásától c./ rádió-televízióműsorok: a műsor első sugárzástól, átviteltől d./ filmek: a film forgalomba hozatalától, ill. elkészítésétől, ill. első nyilvánossághoz közvetítésétől) 

 

Sui generis adatbázis-oltalom:

- 15 év [Szjt. 84/D.§] (Számítandó: nyilvánosságra hozataltól, ill. elkészítéstől. A védelmi idő újra kezdődik, ha az adatbázis tartalmát jelentősen megváltoztatják úgy, hogy annak eredményeként a megváltoztatott adatbázis önállóan is jelentős ráfordítással előállítottnak számít. 1982. dec. 31-e előtt készített adatbázisokra nem vonatkozik a szabályozás, az 1982. dec. 31-e után, de 2002. jan. 1-je előtt készített adatbázisok 1998. jan. 1-jétől 15 évig védettek.)

 

Ne érts félre, nem terjeszteni akarom, hanem gyűjteni, meghallgatni/megnézni, nevetni rajta. Szerintem HOFI ezért csinálta.

Vannak manapság, akik a bevételért csinálják, meg is látszik a minőségen.

Előzmény: Konrad (648)
Konrad Creative Commons License 2005.01.24 0 0 648

Amit írsz, az onnantól tiltott, ha jogtulajdonos engedélye nélkül közzéteszed. Magadnak felveheted, de ennyi.

A jog a jogtulajdonosé, ha a jog a szerzőé volt, akkor az örökösé. Az Artisjus jogai sajnos tulzóak, sok esetben hihetetlen dolgokért is kérnek pénzt, valóban elég elavult ez a hozzáállás.

Valami 70 év kell ahhoz, hogy egy-egy szerzői jog elévüljön, de a pontos törvényi tételeket már nem ismerem.

 

Előzmény: 318i (647)
318i Creative Commons License 2005.01.24 0 0 647

És mi a helyzet az olyan előadásokkal, amik esetleg nem kerültek bakelitre (még mindig HOFI)?

A TV archivumából még néhány napja is láttam olyan műsort, ami a 60-as években született, és nem jelent meg lemezen/kazettán. Ilyen műsort szabad-e keresni interneten, jogsértő-e valaki, aki felveszi videóra/DVD-re, majd a videóanyagot

elérhetővé teszi?

Az ezzel kapcsolatos törvények elég homályosak, és szerintem az elektronikus úton történő hozzáférést nem járták körül eléggé, hanem egyszerűen nem szeretik,

laza kézmozdulattal tiltják.

Egy régi archív filmfelvételnél a szerző (aki elhunyt) jogai kire szálltak? Automatikusan az ARTISJUS birtokolja ezeket a jogokat?

Előzmény: Konrad (646)
Konrad Creative Commons License 2005.01.24 0 0 646

1. Igen, ez egy járható út :-)

2. Van ilyen, Hangoskönyvtár a neve, és főleg vakok látogatják.

3. Ez viszont más. Ugyanis nemcsak a haszonszerzést bünteti a törvény, hanem a nyilvános közzétételt is. Az internet pedig ez utóbbinak minősül. Tehát te nem rakhatod fel a netre.

DE! a hazai törvények a letöltést nem büntetik. Azaz ha találsz egyet, akkor letöltheted.

VISZONT! a file cserélők (pl. Kaza BitTorrent etc.) nemcsak töltenek, hanem megosztanak is, ezért ha jogdíjas anyagot osztassz meg, akkor az már tiltott.

Előzmény: 318i (645)
318i Creative Commons License 2005.01.24 0 0 645

Tehát itt a haszonszerzést büntetik?

Ez nekem természetes, hogy nem szabad.

De akkor továbbmegyek: ha (és maradjunk HOFI-nál) bármelyik előadásának hang/video anyagát szeretném meghallgatni, akkor mit tehetek?

1. Megveszem, ha kiadták, és elérhető.

2. Bemegyek egy könyvtárba. (Van olyan könyvtár, ahol hanganyagokat lehet kölcsönözni?)

3. Mivel a világ elment az internet felé, az interneten megkeresem, meghallgatom.

 

Na és a 3. ponttal van gondom. Ha interneten csinálok egy "könyvtárat/hangtárat", akkor az ott elhelyezett anyagokat mindenki megnézheti/meghallgathatja.

Amíg nem szedek érte pénzt, addig sértek jogot?

 

(Azért itt teszem fel a buta kérdéseimet, mert nagy tisztelője vagyok HOFI-nak, és nem tagadom, hogy sok műsorát hallgattam saját pénzből vásárolt bakelitről, és MP3-ról is, és tisztázni szeretném, hogy aljas jogsértő vagyok, vagy pedig csak fanatikus.)

Előzmény: Konrad (642)
nicko Creative Commons License 2005.01.24 0 0 644
igen..megha bele gondolsz pl. kábel esetén a havidíjban sok minden benne van köztük némi jogdíj is.
Előzmény: Konrad (642)
nicko Creative Commons License 2005.01.24 0 0 643

bármit felvehetsz a tévéről azzal semmilyen jogsértést nem követsz el.

Csak sok 100 darab másolatot ne készíts belőle amit utána pénzért értékesítesz :)

 

Gondolj bele...van több millió vhs magnó és ha nincsenek otthon az emberek vagy éjjel megy a műsor mit csinálnak? Felveszik.....ezért még nem büntettek senkit :)

Előzmény: 318i (641)
Konrad Creative Commons License 2005.01.23 0 0 642

Készíthetsz felvételt, ha abból anyagi hasznod nem származik.

A VHS kazetta és a nyers CD, DVD lemez árában van retrográfiai díj, amit az Artisjus kap, pontosan az ilyen típusú felvételek miatt.

Tehát: felveheted, learchiválhatod, de el nem adhatod.

Előzmény: 318i (641)
318i Creative Commons License 2005.01.23 0 0 641

Sziasztok!

 

Homályosítson fel valaki:

 

Ha a TV-ben sugárzott (és nem csak a lemezen kiadott, hanem a sokkal korábbiakat is) HOFI műsorokat felveszem videóra/DVD-re, akkor ezzel követek el jogsértést?

Ha az így felvett műsort teljesen ingyen odaadom a leendő gyermekemnek, hogy ebből megismerje a (szerintem) legnagyobb humoristát, akkor ezzel követek el jogsértést?

A TV/rádió nem azért sugározza, hogy mindenki lássa/hallja?

A rádiókabarékból sem hallottam soha, hogy előtte bemondták, hogy nem készíthetek hangfelvételt, jól tudom?

 

Mi itt az igazság?

 

Előre is köszi!

kábelbúvár Creative Commons License 2005.01.04 0 0 640
Előzmény: kábelbúvár (639)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.01.04 0 0 639

Szobrot avattak Hofi Géza emlékére

 

Hofi Géza emlékére és a színjátszás tiszteletére avattak szobrot kedden a Pesti Broadway-n. A Nagymező utcán látható alkotás megjeleníti a színház sokszínűségét is: benne van a bábtól kezdve, a kabarén, a revün át a legmélyebb dráma is.

A Mikroszkóp Színpad előtt összegyűlt több száz ember előtt Horváth Ádám, rendező elsősorban Hofi Gézáról beszélt. A két és fél éve elhunyt művészt nagy drámai színésznek nevezte, akinek humorában végső soron dráma szólalt meg.

A szoboravatáson megemlékeztek a hétfőn elhunyt Bessenyei Ferencről is.

radio.hu

Youwine Creative Commons License 2004.07.06 0 0 638

Amekkora marha vagyok, majdnem azt írtam erre, hogy Isten éltesse.

 

Előzmény: csapo (637)
csapo Creative Commons License 2004.07.02 0 0 637
Ma lenne 68 éves. Akik szerettük gondoljunk rá.
ozymandis Creative Commons License 2003.05.02 0 0 636
vagy
Életmű sorozat

vagy
Hungaroton

csak, hogy egy helyen legyen par link az esetleg erdeklodoknek...

ozy

Előzmény: nicko (635)
nicko Creative Commons License 2003.05.02 0 0 635
Ha hasonló kérdés merül fel jobb híján itt megvan pár lemeze
http://newshop.fotexnet.hu/index.php?class=list&category=001004002&f=keres&sid=2565092&string=Hofi&search=
Előzmény: ozymandis (634)
ozymandis Creative Commons License 2003.05.01 0 0 634
thx!

ozy

Előzmény: nicko (633)
nicko Creative Commons License 2003.05.01 0 0 633
1977 Akácos út

Nekem megvan az eredeti Pepita kiadású kazetta. :)

Előzmény: ozymandis (632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!