Keresés

Részletes keresés

psycho-pata Creative Commons License 2002.04.05 0 0 172
szintén off
A királyi TV pedig mindnyájunk pénzéből kormánypropagandát folytat, ami pedig nekem nen tetszik.
on
Előzmény: Egy polgár (170)
Esik Creative Commons License 2002.04.05 0 0 171
Kövér Laci már visszafogott volt március 26-án, Szabadkígyóson, videofelvétel alapján, a Népszavában(még mindig nem Békéscsaba,bár állítólag arról is van felvétel és tanúk, és nem Nagykőrös, ahol a fideszes országgyűlési képviselő jelölt képviselő mondta, hogy "nem felszólítás volt, csak lehetőség"):

Az olimpia esetleges megrendezése kapcsán:

"Az SZDSZ-éről pedig az a véleményem, hogyha igaza van Világosi Gábornak például, meg az SZDSZ-nek, akik azt állítják, hogy először is nincs is esélyünk rá, aztán meg úgysem tudnánk megvalósítani ezt az egészet, akkor most egy pillanatra feledkezzünk el arról, hogy 12 Nobel díjason túl - akire már hivatkoztam itt - adtunk több, mint száz olimpiai aranyérmest a világnak és a tíz legsikeresebb olimpiai nemzet közül egyedül Magyarországnak nem volt módja még olimpiát rendezni és sok minden mást felejtsünk most el, hagyunk most figyelmen kívül és egy pillanatra gondoljuk el azt, hogy valóban nekik van igazuk. Mi csak egy ilyen semmit érő népség vagyunk, hát ennyire vagyunk képesek. Nem vagyunk arra képesek, hogy egy hónapig a világot vendégül látva, többmilliárd ember a képernyőn keresztül - legalább egyszer az életben a tömegkommunikációból hasznunk is legyen, ne csak kárunk - láthassa Magyarországot és esetleg olyan lökést adjon a magyar túrizmus fejlődésének, mint a legdinamikusabban fejlődő ágazatnak, ami azokat a térségeket is ki tudja húzni a bajból, ahol nincs ipar és nem is lesz, mert nincs autópálya meg nem is lesz... de én azt mondom, hogy ha tényleg nem vagyunk erre képesek, akkor így viszont nem érdemes élni. Akkor menjünk le a pincébe, keressünk egy kötelet, meg egy szöget, vagy egy jó erős gerendát, aztán kössük föl magunkat. Csak azt szoktam ilyenkor mindig mondani, kérve azokat akik önöket erre próbálják meggyőzni, vagy erről próbálják meg meggyőzni, ezt próbálják meg az önök fejébe súlykolni, hogy legalább ebben az egy dologban járjanak elöl jó példával. Kezdjék el ők, ha lehetséges. Ha elvégezték a dolgukat, akkor mégiscsak gondolkodjunk el azon, hogy hátha nélkülük többre mennénk. De én azt mondom, hogy miután bizonyára lesznek akik ezt egy kicsit erős viccnek érezték, ezért hadd mondjam el, hogy nem én azt gondolom, hogy nekik az az igazi bűntetés - és ezért aztán arra kérem az Istent, hogy hosszú időn keresztül jó egészségben tartsa meg őket - hogy végre nézzük, hogy lássák, hogy velük együtt, őket koloncként a nyakunkban cipelve is mire vagyunk képesek."

Két új elem Szombathelyhez képest:

1. Minek is aggódunk: a politikai ellenfelek közül nem az ellenzék, csak az SZDSZ a virtuális halálra ítélt:-/)

2. Nemzeti szónokunk itt már "túlélési záradékot" is fűz a dologhoz.

Megjegyzésem csak annyi, talán az MSZP túlélésének titka a Fidesz honlap interjúi között szerepel Kövér egyik lakossági fórumáról szóló írás címében: "Az MSZP kiíratkozott a nemzetből" .

Az MSZP túlélhet, hisz nem a nemzet része. Az SZDSZ pedig attól függően, milyen kedve van Kövér úrnak, nyakravalót kap, vag maga lesz nyakbavaló.

SZVSZ Kövér Laci a felkiáltójel, Schmidt Mária pedig az alján a pont. Védje tovább, akinek kedve van.:-(

Egy polgár Creative Commons License 2002.04.05 0 0 170
erről van külön topic itt nem mennék bele
de a TV2 igen komoly baloldali propagandát folytat
ami nekem nem tetszik
ennyi
Előzmény: Cyberius (118)
Egy polgár Creative Commons License 2002.04.05 0 0 169
Hű de nehéz egy nap után újra hozzászólni a dolgokhoz.
Viszont Szerintem 62-es véleménye továbbra is válaszra érdemes.

Azt gondolom, hogy igazad van abban, hogy durva a megfogalmazás. Schmidt Máriát nem ismerem, téged sem, de én másképp fogalmazok. Ez emberi adottság valamilyen szinten. Van olyan az ismerőseim között, aki olyasfajtán fogalmaz, mint az ominózus idézet.

A náci tiszt ügyében gondolom igazad van, de nekem kicsit erős a hasonlat. Az nem merülhet fel senkiben ma nálunk, hogy itt tényleg Schmidt Mária kibiztosítja a pisztolyát vagy másokat ilyenre ösztökél. Így küldte el Kende Pétert a búsba.
Az Ő pozíciójában valahol érthető, hogy ilyen reakciót vált ki belőle a dolog, de a fogalmazás fura. Az Ő pozicíiójában.
Azt nagyon nehezményezem a médiáktól, hogy a mai napig nem derült ki, hol és mikor mondta.

Nyolcker (64) bízom benne, hogy az is eltántorított, amit a baloldali hívők (!) itt művelnek.
Kicsit engem is. Mindkét oldal.

Cyberius (70) amennyiben félreérted Kövér egészben idézett mondatát, akkor neked (de csak neked és saját magad felé) igazad van.

Mjz (77) szerintem a párbaj nem egyenrangú felek között zajlik feltétlenül
Az egyenlő feltételek és az egyenrangú felek két különböző dolog.

Sok lenne ez egy részletben...

Zsiger Creative Commons License 2002.04.04 0 0 168

Nagyon meresz kijelentes volt ez Schmidt Mariatol, a Miniszterelnok fotanacsadojatol, a Terror Haza igazgatojatol !

Mert mi van akkor, ha az ember ilyenkor lecsatolja a fegyveret, es meglevo SZEMTENGELYFERDULESE MIATT CSAK JOBBRA TUD FOKUSZALNI es ezert netan ELOBB LOVIK LE OOT ???!!! VAU...VAU....

evezős Creative Commons License 2002.04.04 0 0 167
Két alapvető információ hiányzik a híradásokból.
1. Hol mondta
2. MIKOR mondta
Asszem minden elérhető forrást átböngésztem, sehol semmi utalás. Azonkívül pontatlan az idézet. A hangfelvételen a következő hallatszik.

"És elolvastam a könyvet, azt tudom mondani. Tehát vérciki. Egy tisztességes helyen az ember ilyenkor lecsatolja a fegyvert és lelövi mint egy kutyát. Ezt tudom mondani."
http://www.mszp.hu/download/sch midt.mp3

Mindenütt lemaradt az első két mondat, talán nem teljesen véletlenül. A "vérciki" szóból egyértelmű ugyanis hogy nem nyilvános helyen hangzott el ami elhangzott, tehát kiváncsian várom hogy a különbőző médiumok pl. csiga tévé ilyen értelemben mondana egy-két orientáló szót,akár arról is hogy honnan van a kazetta.
Lehet szörnyűlködni azon hogy ilyet rendes ember még magánbeszélgetésben sem mond,de ez nem igaz illetve az egész érvelésnek eléggé farizeus jelleget ad.Magánbeszélgetésekben ennél sokkal durvább dolgok szoktak elhangzani.Nem kell messzire mennünk, a fórumok nyugodtan tekinthetőek magánbeszélgetéseknek, csak kicsit többen vagyunk,és amiket itt egymás fejéhez vágnak a vitatkozó felek, ahhoz képest a Schmidt Mari kifejezetten visszafogott volt.

Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 166
Ezt mibol szurted le?
Csak burkoltan utaltam arra, hogy ki lenne elegedett elobbi velemenyeddel...

Orbanista?
:DDD

Előzmény: Cyberius (165)
Cyberius Creative Commons License 2002.04.03 0 0 165
Szerinted mindenképpen muszály valakinek a fenekét nyalni?
Tipikus Orbánista hozzáállás.
Előzmény: Mallow (164)
Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 164
Hozzad meg eszerint Kovacs passzol:))
Előzmény: Cyberius (162)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.04.03 0 0 163
Schmidt Mária: megélhetési fidesznyik. Legalább annyi pénzt szedjen össze, hogy a szemműtétre elég legyen. Bocs.
Cyberius Creative Commons License 2002.04.03 0 0 162
Tökéletesen passzolnak hozzá.
Előzmény: Szykla (159)
Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 161
N+1-szer:

Kover azt telleg nem mondta, amit allitottak. Mondott egy hozza kulsoleg hasonlot, belsoleg hozza nagyon nem hasonlot.

Ki az, aki nem tagadna Marjacska helyeben? (Aki tisztesseges, de ilyen nem nagyon van a mai politikaban)
Szal az vesse ra az elso kovet...

Előzmény: Szykla (159)
Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 160
Belefér? Nem olyan ez, mint a modern Bibliaertelmezesek?:)
Mikor valik ez a belefer meglovagolassa? Homalyos a hatar... es hogy emiatt Kover naci? Vagy tovabbmenve, Kover miatt a Fidesz naci? :)

A Csurkapityu eset mint ellenpelda? :)
Az eset nem is annyira kirivo, ha azt nezzuk, h folyamatos ragalmak ozonlenek minden oldalrol. Csurka keveset ragalmaz, de ha teszi velosen csinalja...
Es altalaban (mint pl. ebben az resetben sem) nem koveti a partja. Olah peldaul maskepp beszelt a TV2 reggeli musoraban.

Lehet, hogy Kende a régi erköcsi rend alapján nem "szalonképes", viszont a régi eszközökkel való eltávolítása sem az. Mert az antidemokratikus, vagy ha úgy tetszik diktatórikus.

Ki akarja ugy eltavolitani?
Csak felhozta a noci, hogy regen az ilyeneker mi jart. Velosen szemleltette Kende erkolcsi szintjet...

Mellekesen antidemokraciaval valo fenyegetes ram nem hat, mert eleve nem komalom a demokraciat. (Ja, biztos ami biztos, kijelentem, semmi kozom a Fideszhez es a Miephez, azok ui. demokratikus partok!)
Ezert is ugy latom, aki antidemokrataz, nem tudja mit beszel.

En azert nem tekintek mindenkit vitapartnernek. Meg itt a forumon sem, IRL meg vegkepp, nem is vagyok annak a hive, hogy mindenki szot kapjon.

Előzmény: mjz (157)
Szykla Creative Commons License 2002.04.03 0 0 159
"Egy tisztességes helyen az ember ilyenkor lecsatolja a fegyverét és lelövi, mint egy kutyát"
A kijelentést mindaddig tagadta a hölgy, míg egy filmmel fel nem frissítették az emlékezetét. (Ahogy Kövér is letagadta, amit mondott, míg elő nem került a hanganyag.)
Ezekután: mint a Tényeknek elmondta, csupán arra a korra utalt, amikor a becsületbeli ügyeket párbajjal intézték el.

A történész hölgynek elég sajátos elképzelései vannak a tisztességről, a becsületes párbajról (és lelövi, mint egy kutyát...).

Ha csak ennyi hitele van a Terror házának is, ami a nevéhez fűződik...

Orbán úr, nem kellene jobban megválogatni a munkatársait és a tanácsadóit? Vagy direkt ezek passzolnak Önhöz?
Szykla

hajlam Creative Commons License 2002.04.03 0 0 158
Ha rámtámad valaki és az életemre tör, akkor lelövöm (talán). Ha valaki egy másik, számomra fontos és tisztelt emberről szemétségeket mond, akkor biztos, hogy nem lövöm le, és nem is gondolom, hogy le kéne lőni. Remélem, hogy ezzel nem vagyok egyedül. UGYE?????????????
Előzmény: Mallow (156)
mjz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 157
Kende Könyvéről, mint viszonyítási alapról nem tudok nyilatkozni, nem olvastam...

A meglovaglásról annyit, hogy logikai alapon belefér abba a szövegbe. Nyilván nem politikai elvbarátairól szólott benne, hanem az ellenérdekelt oldalról, a kritikusan fogalmazó ellenzékről, aki mégiscsak majd a fél országot képviseli. Szvsz egy politikus vagy fogalmazzon egyértelműen, vagy ha szándékosan kétértelműen fogalmaz, viselje el a következményeit is.

"Tolem barki mondhat olyat, hogy Deutschnak le kene tepni a tokeit."

De ne mondhasson! Így nem lehet társadalmi párbeszédet folytatni, csak politikai lövészárkokat ásni!

"Konkretan pedig a becsuletrol, tisztessegrol volt szo."

Hogy hozzak egy ellenpéldát Kendére: az belefér a becsületről és tisztességről alkotott nézeteid kereteibe, ahogy a MIÉP-es Oláh képviselőjelölt megveretésével azonnal és egyértelműen politikai alapon az MSZP-t vádolta meg Pista bácsi? Azután, hogy nem igazán nyert ez nyomozatilag bizonyítást, kiállt azt mondani, hogy: Emberek! Én nyilvánosan, elhamarkodottan és rosszhiszeműen megvádoltam az MSZP-t egy köztörvényes bűncselekmény elkövetésével, ami nem nyert bizonyosságot, ezért elnézést kell kérnem tőlük! Mert ugyebár az általad hiányolt becsület és tisztesség ezt diktálná, nem? (Persze azonnal hozzátéve, hogy mindez nem menti Kendét, amennyiben valótlanságokat állít könyvében, de könyörgöm: akkor jelentse már fel valaki, hadd feleljen bíróság előtt a vélt, vagy valós rágalmazásért!!!)

"Vagy, hogy ne ferditsd el amit mondok: az naci, aki szerint a Kendehez hasonlok nem fernek bele a regi erkolcsi rendbe?"

Lehet, hogy Kende a régi erköcsi rend alapján nem "szalonképes", viszont a régi eszközökkel való eltávolítása sem az. Mert az antidemokratikus, vagy ha úgy tetszik diktatórikus. Pont olyan módszereket és eszközöket sikerült felemlegetni a jobboldalnak az elmúlt napokban, amely az általatok annyira ostorozott rendszernek (is!) a sajátja volt. Hogy lehet akkor becsületről és tisztességről beszélni részetekről??? Semmiféle cél nem szentesíthet semmiféle eszközt!

"Eszrevettem, hogy vitapartnernek tekintesz. En is teged."

Nem tudom pontosan, talán a francia forradalom idején mondta valaki szellemi-politikai ellenfeléről, hogy: Egy szavával sem értek egyet! De utolsó lehelletemig küzdeni fogok azért, hogy elmondhassa!

Nálam valahol itt kezdődik a demokrácia.

mjz

Előzmény: Mallow (153)
Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 156
Ha radtamad valaki, akit nem nezel emberszamba, azert lehet, hogy megis lelovod nem?
Előzmény: hajlam (155)
hajlam Creative Commons License 2002.04.03 0 0 155
Furcsa fogalmaid vannak az uriemberekről, olyasmi mint ahogy OVI a polgárokat képzeli. Ha már a párbajozós időket nézzük, akkor bizony egy úriember nem állt ki akárkivel párbajozni, de akivel nem állt ki, mert nem volt párbajképes, azzal szóba sem állt, nem hogy lelőtte volna, hiszen az akkor is simán gyilkosságnak minősült. Egyébként a párbaj is egy baromság volt szvsz, normális emberek tisztán presztizs okokból ölték egymást, tehát én azt sem tartanám ma egy követendő módszernek. Az pedig, hogy valakinek ilyen az eszébe jut, már azt mutatja, hogy egy cseppet sem különb Kendénél, akinek a könyvét ugyan nem olvastam, de meg van róla a nagyon is negatív véleményem.
Előzmény: magyarpolgar2002 (128)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.03 0 0 154
1. Parbajban nem szokas lecsatolni a fegyvert, mert a helyszinen kapjak meg a felek.

2. Parbajrol szo sem esett, csak utolag, igy ezt a szokasos magyarazkodasnak foghatjuk fel.

3. Parbajban nincsenek kutyak.

4. Uriember nem lo kutyara.

5. Az elintezesi mod felvetese eleve kizarja az ertelmes gondolkodast. Ergo: nincs az a harag, ami kivalthat egy ilyen mondatot egy ertelmes, kulturalt emberbol.

Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 153
Kíváncsi lennék, mi az, amit szalonképtelennek tartanál?

Hogy messzire ne menjek, Kende konyve szalonkeptelen:)

Miert most mondta Marjacska a balhedumat?
Lehet, most olvasta a konyvet. De ezt tole kene megkerdezni...

Ha ezt komolyan gondolod, akkor nincs miről vitatkoznunk.
Kover szandekosan ketertelmu volt. Amit az ellenzek meglovagol, hogy "a fel orszag akassza fel magat", nem volt benne a szovegben, ilyet senki sem gondolt/mondott.

Tolem barki mondhat olyat, hogy Deutschnak le kene tepni a tokeit.
Viszont nem akarom az egesz regio kort elohozni, csak bizonyos szemleletet hianyolok a mabol. Konkretan pedig a becsuletrol, tisztessegrol volt szo.
Vagy, hogy ne ferditsd el amit mondok: az naci, aki szerint a Kendehez hasonlok nem fernek bele a regi erkolcsi rendbe?

Eszrevettem, hogy vitapartnernek tekintesz. En is teged.
De mivel en egyetertek Marjacskval, hogy az ilyeneket anno fobelottek, nyilvan en is nacinak minosulok, vagyis "joggal mondhatjak ezt". Valahogy igy fogalmaztal.

Előzmény: mjz (150)
Petrow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 151
Hát persze! Ha én le tudom lőni, akkor igazam van. Brilliáns logika!
Még jó, hogy a Terror Mami nem "abban" a korban élt. A szemtengely-ferdülése miatt valszeg felmentést kapott volna lövésből.
mjz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 150
Mallow:

"En nem tartom szalonkeptelennek ezt a mondatot, csak karosnak."

Kíváncsi lennék, mi az, amit szalonképtelennek tartanál?

"Jo alaposan fel lehetett dulva..."

Hát hirtelen felindulással magyarázni a dolgot hetekkel-hónapokkal a könyv megjelenése után (bár nem tudom pontosan, hogy az inkriminált mondat mikor hangzott el)... ez egy kicsit olyan gyógyszerhatásaalattvoltamBajer-es ízű...

"Nem szolvan arrol, ezen vadak tobbsege nem allja a helyet, kiforgatott ellenzeki szocseples."

Ha ezt komolyan gondolod, akkor nincs miről vitatkoznunk. Félremagyarázás lenne Kövér mondókájának azon sommázata, hogy "aki nem ért velünk egyet, az akassza fel magát"?

"Kover (eredeti) szovege szvsz elmegy, valamint a regi korok erkolocsenek elohozasanak sincs koze azokhoz, amit irsz."

Értem. Tehát akkor azt is szabadon mondhatjuk ország-világ előtt, hogy Deutsch Tamást is a tökeinél fogva kellene felakasztani, és a napon hagyva megaszalni, amiért házasságon kívül gyermeke született??? (Sajnos nem ismerem az idevágó középkori metódust...) Vagy felségárulás vádjával azonnal le kellene lefejeztetni az ellenzéket, mert ellent mert mondani a kormánynak/miniszterelnöknek???? Mert így is előre lehetne hozni a régi korok erkölcseit! De ez nem vezet sehova, könyörgöm!

"De ha gondolod, tekinthetsz nacinak, csak eppen ennek semmi ertelme."

Ha nem vetted volna észre, vitapartnernek tekintelek. Egyetlen mondatomban sem szerepelt személyeskedés, vagy minősítés...

mjz

Előzmény: Mallow (146)
sashimi Creative Commons License 2002.04.03 0 0 149
Kedves Dudith András, legyunk lovagiasak a holggyel: Kendevel kuzdjon meg Kover Laszlo, osszeillik a stilusuk.

sashimi

Előzmény: Törölt nick (147)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.04.03 0 0 148
OFF

Kicsit falsch-ul sikerült a két topic egyesítése. :(

ON

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.03 0 0 147
Magánvélemény.

Schmidt Mária úrhölgy egy karrierrista, középszerű történész és egy ostoba közszereplő.
Szerintem ideje lenne lecserélni amíg több kárt nem okoz.

Schmidt leküzdötte magát Kendéhez. Világbajnoki teljesítmény, ha van ilyen sportszám.

Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 146
En nem tartom szalonkeptelennek ezt a mondatot, csak karosnak. Jo alaposan fel lehetett dulva...

Ezek termeszetes kovetkezmenye?
Jajj nekem. Akkor az igazi nyilasok azok a meg nyilasabb nyilasok voltak?:)
Nem szolvan arrol, ezen vadak tobbsege nem allja a helyet, kiforgatott ellenzeki szocseples.

Kover (eredeti) szovege szvsz elmegy, valamint a regi korok erkolocsenek elohozasanak sincs koze azokhoz, amit irsz.
De ha gondolod, tekinthetsz nacinak, csak eppen ennek semmi ertelme.

Előzmény: mjz (143)
mjz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 145
Cyberius!

"...a legtöbb kutyát többre tartom pl. Orbán Viktornál."

Attól tartok, hogy az ilyen megnyilvánulásaiddal minden erkölcsi alapodat elveszted ahhoz, hogy bármely szélsőséges megnyilvánulást kritikával illess!

mjz

Előzmény: Cyberius (138)
Mallow Creative Commons License 2002.04.03 0 0 144
Majd lehet atugrok oda.
Engem nem gyozott meg a 30-as.
Előzmény: Cyberius (142)
mjz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 143
Mallow mester!

Most nézem, hogy mi jól elmentünk az offba! :-)))

Még jó, hogy nem billentettek tunikán bennünket! :-))

Vámpírnak pedig igaza van, Schmidt Mária valóban nem az ellenzéket, csak Kende Pétert akarta lelőni. Mondjuk ez csak keveset csökkent - legalábbis az én szememben - a negatív megítélésén, de igaz. Aki pedig akarja, értse meg emberileg a hölgyet, de azért, mert családi körben elmegy a hangos fingás, az ember nyilvánosan mégsem teszi, ha mégoly emberi is...

És itt azért még visszatérnék Mallow-val folytatott eszmecserémhez: az "antidemokratikus", "diktatórikus", "fasiszta", "nyilas" jelzők teljesen természetes következményei annak, amikor valaki eszmei-politikai-világnézeti ellenfeleit, vagy bármilyen alapon a kisebbséghez tartozó honfitársait lelőné, mint egy kutyát, kötelet ajánlva öngyilkosságra biztatja, kirekesztésre biztat ellenük, és hasonlók. És ez most van, nem 89-ben, 56-ban, vagy 49-ben...

mjz

Előzmény: Mallow (133)
Cyberius Creative Commons License 2002.04.03 0 0 142
Sztalinista modszerek... peldaul?
Nem fogom ide is leírni, olvasd el a 30-ast!
Előzmény: Mallow (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!