Keresés

Részletes keresés

spurs84 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 8741
nem sokat változott a helyzet,maximum eredményességben,ezek legalább a csoportból továbbmentek...:)
Előzmény: Campi (7049)
Itep Creative Commons License 2004.12.03 0 0 8740
Pedig ugye az olaszok háborgásának minimum volt alapja,az angolokénak meg nem.


Ez meg nagyon odavág: :)

" Hogy az olvasók biztosan felismerjék, melyik az az ementáli sajt, amelyiket nem szabad megvenni, a lap zárójelben odaírta, hogy "az, amelyikben az a sok lyuk van…" "

:)))



Előzmény: Professzor úr_ (8739)
Professzor úr_ Creative Commons License 2004.12.02 0 0 8739
Ugyan így utólag már nincs különösebb jelentősége, de néhány cikk bemásolásával regálnak azokra a júniusi felvetésekre, amelyek szerint az olaszok - ellentétben egyéb nációkkal- mindig csak másokban keresik a hibát, ha kiesnek, ezért is kötöttek bele a skandinávok 2-2-es döntetlenjébe.

Nézzük hogyan reagáltak a nemzeti együttes kudarcára Olaszországban, illetve Angliában!

Olaszország:

A milánói La Gazzetta dello Sport internetes közvélemény-kutatást végzett, hogy vajon a szurkolók szerint mi okozta az olasz válogatott kiesését. Csütörtök délutánig csaknem 20 000 szavazatnál tartottak, úgyhogy talán érdemes megmutatni az eredményt (a kérdés így szólt: ki vagy mi a felelős a squadra azzurra búcsújáért).
– Del Piero és Vieri a sok kihagyott helyzet miatt 27%
– Totti, akinek nem kellett volna hagyni, hogy provokálják 27%
– Trapattoni, aki rossz keretet és rossz alapcsapatot állított össze 31%
– Dánia és Svédország a 2–2-es döntetlen miatt 15%

Anglia:

Campbell a csütörtök esti mérkőzésen, 1–1-es állásnál, a rendes játékidő utolsó percében fejelt Ricardo hálójába, Meier azonban a portugál kapus lökése címén nem adta meg a találatot. A hosszabbításban mindkét együttes egy-egy gólt lőtt, vagyis maradt a döntetlen, a tizenegyespárbajt pedig a portugálok nyerték meg, elütve az angolokat a továbbjutástól.
A szombati The Sun forrásmegjelölés nélküli cikke szerint (amelynek ellentmond a BBC értesülése, mely szerint Meier ragaszkodik a saját, jó ítélethozatalról szóló verziójához) a drámai összecsapás után a játékvezető elnézést kért Sven-Göran Erikssontól, az angolok szövetségi kapitányától a gól meg nem adásáért. Eriksson a legnagyobb brit bulvárlap szerint ezt közölte is a játékosokkal. Másnapi lisszaboni sajtóértekezletén a svéd szakvezető maga is beszámolt arról, hogy a meccs után váltott "néhány magánjellegű mondatot" Meierrel, de közölte, hogy a beszélgetés tartalma csak rá és a bíróra tartozik.

Urs Meier neve a vitatott döntés óta szitokszóvá vált a brit sajtóban, amely – vérmérséklettől függően – "súlyos játékvezetői tévedésnek", vagy "a hazaiak javára elkövetett csalásnak" minősíti az angol gól érvénytelenítését. A Meier elleni brit sajtókampányra jellemző, hogy a szombati The Sun kiderítette még azt is: a játékvezető, aki Angliától a továbbjutást "csalta el", még a feleségét is megcsalta. A lap szerint a bíró "dobta vonzó feleségét, Franziskát" egy női játékvezető kedvéért, akivel "egy alpesi szerelmi fészekben él". A The Sunnak maga a volt feleség mesélte el, hogy még nem váltak el, de férje afférja miatt "a házasságnak vége". "Urs megcsalt engem, és most úgy tűnik, megcsalta Angliát is" – idézte a brit lap Frau Meiert.
A naponta 10-11 millió brit által olvasott bulvárlap a legjellemzőbb svájci termékek bojkottjára szólította fel olvasóit. A kerülendő árucikkek listáján szerepel egyebek mellett a kakukkos óra, az ementáli sajt, a Toblerone csokoládé, a Swatch óra, a svájci bicska és a svájci bankszámla. Hogy az olvasók biztosan felismerjék, melyik az az ementáli sajt, amelyiket nem szabad megvenni, a lap zárójelben odaírta, hogy "az, amelyikben az a sok lyuk van…"

A BBC internetes oldalán végzett közvélemény-kutatás szerint a szavazó futballrajongók (e sorok írásakor 120 ezer voks született) 48 százaléka Meier csalásának tulajdonította a vereséget, hat százalék szerint a két csapat között csupán a tizenegyesrúgások dönthettek, míg 46 százalék úgy vélekedett, hogy igazságos az eredmény, mert a portugál válogatott jobb csapat az angolnál. Jobban is játszott – miután Wayne Rooney az első félidő derekán megsérült, az angol csapat meggyengült, és szinte a teljes hátralévő időt védekezéssel töltötte. Hélder Postiga egyenlítő találata után az Eriksson-gárda minden erejét mozgósította, de az utolsó roham során Sol Campbell hiába fejelt a hálóba, Meier érvénytelenítette a gólt. "Meier ugyanolyan, mint az angol válogatott: a legfontosabb pillanatban hibázott" – írta a Times. "Egy idióta bíró miatt nem lett hős Beckhamékből" – visszhangozta a Sun.

A kiesést követően Anglia-szerte rendbontások történtek, miközben Lisszabonban minden rendben zajlott. A helyiek meg is lepődtek, hogy nem volt "háború" az utcákon a mérkőzés után. Londonban viszont nagy volt az őrület, a részben portugálok lakta Jersey-kerületben 1500 ember vonult az utcákra, és a rendőröknek órákba telt, míg könnygázzal eloszlatták őket. Thetfordban egy portugál kocsmát körülvettek az angolok, és dobálni kezdték a benne tartózkodókat, míg Liverpoolban egy 24 éves férfinak levágták a fülét. Összesen majdnem hatvan embert vettek őrizetbe Angliában.

Sven-Göran Eriksson szövetségi kapitány szerint a Luz-stadion gyepszőnyege nem volt jó minőségű, főleg a tizenegyespontnál lehetett kifogásolni a fű minőségét. "A labdarúgás kegyetlen tud lenni, főleg, ha tizenegyesekre kerül sor. A büntetőt tudni kell rúgni, de ez szerencsejáték, előfordul, hogy a legjobbak is hibáznak. David megint elcsúszott, mert rossz volt a gyep a tizenegyespontnál. Ez volt a második meccsünk ebben a stadionban, és én mindkettő előtt reklamáltam, mert a tizenegyespontnál igen siralmas állapotok uralkodtak. Szerdán az UEFA illetékesei ki is cseréltettek néhány gyeptéglát" – nyilatkozta Eriksson.


Itep Creative Commons License 2004.07.21 0 0 8738
Szóval igazam van.:)
Előzmény: Sas882 (8734)
totelcamp Creative Commons License 2004.07.14 0 0 8737

A kapnyél is elsülhet,

a nyúl is viheti a vadászpuskát és

nekünk is lehet Királyopuloszunk és Gerakiszünk.

 

Előzmény: zlotyi11 (8736)
zlotyi11 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 8736
Nem gyenge....Talán majd egyszer nálunk is....
Előzmény: Törölt nick (8732)
mondial Creative Commons License 2004.07.09 0 0 8735

Bierhoff már olasz gólkirály volt, amikor a Milanba került, szal Zacc ide vagy oda, nem volt meglepetés, h leigazolta a Milan.

Előzmény: Sas882 (8734)
Sas882 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 8734

http://2004portugal.freeblog.hu/

 

az én köcsövállogatottam pár nappal hamarabb készült,de vannak hasonlóságok:)

 

Jardel dolgot passzolom,vagy tényleg nem kellett senkinek,ki tudja miért,vagy túl sok pénzt kértek érte amikor ott volt a toppon.

Larsson hollandiában nyomta,Feyenoord azt hiszem,csak akkor lett felkapott játékos,mikor a Celticben gyártotta a gólokat( szvsz. sose fogom megérteni mi a vonzó a skót bajnokságban,én sose játszanék ott),de eltört a lába,s kihagyott egy évet,s utánna lendült formába...s lehet,hogy maradásában közrejátszott,hogy a skót csapatban biztos kezdő volt.

 

Bierhoff esete más, 1. az olaszok kedvelik az ilyen lesipuskás,semmirekellő csatárokat,s általában tőlük várják a csodát...

2. ne feldjük,Bierhoff nyerte meg a németeknek 1996 ban az EB-t,ez sokat lenditett a karrierjén.Ki volt az edző mikor Udineseben játszott,s mikor a Milanba ment?

Az olaszoknál ezt is figyelembe kell venni.

 

Forlan az a vétel,ami nem jött be,van ilyen,szerencsére a vörös majom sem tévedhetetlen:)))

 

 

 

 

Előzmény: Itep (8725)
Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8733
Nagyon durva képek,köszike!
El tudom képzelni,mi lehetett ott...
Előzmény: Törölt nick (8732)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8732

ezek Paralia-n készültek, de láttam a görög tévében, Thesszalonikiben és Athénben több tízezren voltak az utcán az elődöntő és a döntő után

 

a csapat fogadásán pedig 80 ezren voltak a Márvány stadionban, Athénben

félelmetes volt, az összes görög tévé közvetítette

 

 

 

az első 3 kép még az elődöntő előtt/után készült, a többi a döntő után

 

remélem tetszenek

Előzmény: Itep (8731)
Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8731
Uhh,nem semmi!:)
Még képeket,ha lehet!
Előzmény: Törölt nick (8730)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8730

Sziasztok !

 

Most jöttem haza egy 10 napos görög nyaralásból, az elődöntőket ls a döntőt is volt szerencsém egy görög tavernában végigélvezni, mit mondjak felejthetetlen volt az ünneplés

 

vasárnap pedig, a döntő napján Athénban voltam, mindenütt görög zászlókat árultak, fantasztikus volt

 

talán egyszer nekünk is összejön valami hasonló... :D

 

képek:

 

Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8729
Gólszépségverseny az indexen

Azért szerintem ez szép viccesre sikerült!:)
Azt mondják,nem agólt megelőző akciót nézik,akkor meg hogy lett első Baros?Heinz miért nincs előrébb?És nem is csak 20 méter volt az...Zidane gólja se volt olyan "hiperszép",hogy megelőzze pl. Larsson csukafejesét.
Ááá,végülis mind1,ízlések és pofonok!:)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8728
Rehhagel megérdemel még egy h-t.
Előzmény: Törölt nick (8727)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8727

Hoppsz, kicsit késtem:

 

1. Melyik volt a legszínvonalasabb (legjobb) meccs?
cseh-holland

2. Melyik volt a legemlékezetesebb meccs?
angol-portugál

3. Melyik volt a legunalmasabb meccs?
német-lett

4. Melyik volt a legemlékezetesebb momentum?
A francia-angol meccs utolsó percei


5. Melyik volt az EB legszebb gólja?
Baros(HOL-CZE)

6. Melyik csapat volt pozitív meglepetés (a görögök után)?
volt ilyen? Lett.

7. Melyik csapat produkálta a legnagyobb kudarcot / csalódást?
Spanyolország


8. Ki volt a legjobb kapus?
Cech

9. Ki volt a legjobb védő?
Szeitaridisz és R. Carvalho

10. Ki volt a legjobb középpályás? 
Lampard

11. Ki volt a legjobb csatár?
Baros

12. Ki az EB "felfedezettje"?
Szeitaridisz

13. Melyik játékos okozta a legnagyobb csalódást? 
Raul

14. Ki volt a legjobb edző?
Otto Rehagel

15. Melyik volt a legnagyobb bírói tévedés vagy leggyengébb bírói teljesítmény?
Nem emlékszem.

16. Mennyire vagy elégedett az EB-vel? (1-5; 1 - szar volt, 5 - a legemlékezetesebb világversenyek közt van)
3

Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8726
Egy "á" kimaradt.:)
Előzmény: Itep (8725)
Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8725
Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8724
SZVSZ az természetes,hogy mindig a legsikeresebb csapatok legjobban teljesítő játékosai vannak előtérben.
Előzmény: Ernesto Serra (8720)
Itep Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8723
Jardel és Larsson esetét én se értem.De mást nagyon nem tudok mondani...Aki éveken át hozza a góllövő formáját egy kevésbé erős bajnokságban,az előbb-utóbb odakerülhet egy nagy csapathoz.Lásd RvN!
Amúgy Bierhoff nem véletlenül került a Milanba,előtte az udinesevel 3.(!) lett a bajnokságban és a gólkirályi címet is megszerezte.Megkockáztatom,hogy jobb volt pályafutása csúcsán,mint Jardel.
Forlan esete más.Ez a Ferguson-hozzáálás,hogy enm igazán vesz "kész sztárokat",hanem nagy tehetségekből nevel ki klasszisokat.Hát ez az urugauayinál nem jött be,pedig az Independienteben nem volt rossz.
A görög példa pedig azért rossz,mert ők eddig nem mutattak semmi extrát,ezáltal nem nagyon érdeklődhettek a nagy csapatok...De az EB után megváltozik/megváltozott a helyzet,ez biztos.
Előzmény: Ernesto Serra (8722)
Ernesto Serra Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8722
az igaz, hogy nem vakok, de mi a helyzet Jardellel? nem mondhatjuk, hogy botlábú volt, éveken keresztül megszámolhatatlanul lőtte a gólokat, és ugyan játszott a Portóban és a Galatában, de igazán nagy csapatnak nem kellett, miért? nyílván nem volt valamiért olyan piaci értéke, ami miatt egy sztárklub leigazolhatta volna, mert a képességei meg voltak ehhez. mit keresett egy Bierhof a Milanban vagy Forlan a MU-ban, ha Jardel egyikben sem merült fel? (nem rossz játékosok, főleg Forlan szimpatikus számomra, csak objektívan nézem a dolgokat) Mi az oka, hogy Henrik Larsson csak 33 évesen került be a Barcelonába és eddig csak a nagy klubok mögötti második vonalban játszott. a görögök között is van 1-2 játékos, amelyik megállná a helyét bármelyik nagycsapatban, elsősorban a védelemből, az összes nagycsapat állandóan védőgondokkal küzd és mégsem...
Előzmény: Sas882 (8721)
Sas882 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8721

Sok igazság van ebben,de nem árt tudni,hogy az emlitett sztárcsapaotok scoutjai,vezetői,nem vak palik,csak abból csinálnak sztárt,ill. azt szárolják,aki képes letenni valamit az asztalra.

 

Minden tornán van egy csapat vagy játékos akiknek kijön a lépés,aztán semmi,1990 Schillachi az élő példa.

 

S miután a görögök mint csapat voltak sikeresek,egyénileg nem volt kiemelkedő teljesitmény,igy sztárságról is nehéz beszélni.

Ernesto Serra Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8720

teljesen egyetértek!

 

van Nistelrooy nagyon jó példa, de Lampard is, ő is akkor került előtérbe, amikor a média számára rendkívűl érdekes Abramovics megvette a Chelsea-t, pedig már az orosz érkezése előtt is ott játszott. jó igaz, hogy sztársága nem mérhető Beckemékéhez, de azért feltűnő, hogy mennyivel többet foglalkoznak vele az elmúlt évben, mint előtte, pedig már akkor is kiváló játékos volt

Előzmény: ciccio (8718)
Jay-X Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8719
egyetértek!
Előzmény: ciccio (8718)
ciccio Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8718

Ez viszont abból fakad, hogy a hazai csatornák, melyik csapatok meccseit adják előszeretettel, vagy a médiából melyik arc vigyorog rád poszter formájában. Lehet szidni a görögöket, de ez az EB róluk szólt. Talán akkor is őket emlegetnék, ha az "ütős" házigazdák nyertek volna.

Ettől függetlenül tény, hogy a sztárok nélkül nincs jövője a futballnak, de számomra a portugál csapatban semmivel nincs több sztár mint a görögöknél. Talán Figot említhetném, aki régóta tartozik ebbe a kategóriába.

Ott van Rooney esete. Halottunk róla már, de úgy elvan az Evertonban. Ha eligazol egy nagy klubhoz, akkor viszont mindennap róla olvasunk.

Ennél jobb példa Van Nistelrooy. A PSV-ben rugdalta a gólokat (nem kevesebbet, mint a MU-ban). És? Olvastál róla annyit akkor, mint most, hogy a MU-ban van?

Tottiról írnának ennyit ha nem a Romában nőtt volna fel és most ugyanezzel a teljesítménnyel a Bolognában köpködne?

Ha valamelyik görögöt leigazolja egy nagy klub, akkor lehet ő is közönségkedvenc. Ebből a szempontból sajnálom Szeitaridiszt, hogy abba a fos portugál bajnokságba igazolt az EB előtt. Már a nyitómeccs után hajtott rá a R. Madrid, amiből az következne, hogy jópár Szeitaridisz feliratú Real mez elkelne. Innen pedig kezdődik a sztárság. Nem kell más, csak egy kirakatcsapat. 

 

 

Előzmény: Sas882 (8717)
Sas882 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8717

Azért ahhoz,hogy valakiből sztár legyen,felfigyeljenk rá,le is kellett és a jővőben is mutatni kell valamit,szóval lehet fikázni a sztárokat,de előbb azért meg kell nézni,hogy mi is van mögöttük,ugye Beckhamet vagy Tottit nem a fater,ismerős tolta be a MU-ba ill. a Romába.

 

Néha nem is értem,hogy mit akarnak egyesek kihozni ebből.

 

Sztárok,hires játékosok nélkül nincs jővője a focinak,egy görög csapatot megnézve egy kis srác sem fog elkezdeni focizni,senki sem akar Zagorakisz vagy egyéb "hires" görög lenni(kivéve persze görögországot).

szalapala Creative Commons License 2004.07.08 0 0 8716

Ehhez a "sztárok leszerepeltek, de miért is" vitához egy szubjektív dolog.
Nem hinném, hogy csak a mérkőzésszám a lényeg, mert valóban azért voltak itt majdnem azonos számú mérkőzést a hátuk mögött tudó mások is, akik nem haltak bele a közönyösségbe.
Felvetnék egy másik szempontot: kinek mekkora a bevétele a fociból meg az egyebekből.
 Ezek a sztárok - főképp a Realosok, de persze del Pierro, Totti, Henry, stb - bevételeik igen jelentős részét már nem a fociból, hanem a reklámból kapják. Ez egyrészt nem ingyen van: minden hülye Nike-s stb. reklámspotban szerepelniük kell, ami idő, energia stb, másrészt mivel a büdzsé jelentős része náluk ebből áll, erre lehet, hogy jobban is figyelnek, mint másra, speciel erre az EB-re, válogatottban szereplésre.

Erre - hogy mennyire kell figyelni a reklámszerződésekre - egy kis példa Totti esete, akinek feltörte a lábát a cipő, de aztán módosult a dolog, nem a cipő, hanem a zokni (!!)  törte fel a lábát. A módosulás oka egyszerű: a cipőgyártóval egyéni szerződése van, a zoknis meg az olasz csapat szerződött, amiből Ő egy fillért se lát. Akkor meg inkább a zokni törte fel a lábát, nem a cipő!

Shadowrunner Creative Commons License 2004.07.07 0 0 8715

Csak épp a görögök taktikája erre épült, hogy a másik játékát rombolják. Egyetlen meccsük sem volt az a látványos futball, bármely csapattal is játszanak. Még azok ellen is akik addig nagyon látványosan és szépen fociztak. Egyedül a csehek tudtak néha ficánkolni, de az is kevés volt.

 

Persze minden meccsen két csapat van, meg kettőn áll a vásár, sőt még a labda is kerek.

 

De sztem amivel a görögök nagyot szakítottak az az, hogy az EB előtt senki nem számított rá, hogy így fognak játszani. És az EB-n már senkinek nem sikerült kitalálni az ellenszerét.

Előzmény: Jay-X (8701)
Itep Creative Commons License 2004.07.07 0 0 8714
Pedig milyen szép is lett volna...
Előzmény: ciccio (8713)
ciccio Creative Commons License 2004.07.07 0 0 8713
A citromdíjra megérett Del Piero és Totti. Sajnáltam azokat akik úgy jósolták, hogy ez az ő tornájuk lesz.
Itep Creative Commons License 2004.07.07 0 0 8712
Mezey "szakértő" György (aki szerint leszálló ágban van a cseh foci) megint rohadt következetes volt és messzemenő következtétesket vont le egy tornából.Csak gratulálni tudok neki!



Mezey: Az Eb-n lejárt a sztárok korszaka

2004. július 7., szerda, 17:07

Mezey György a portugáliai labdarúgó Európa-bajnokságon az UEFA megbízásából 14 mérkőzést elemzett. A magyar szakember szerint a görögök győzelmével a sztárok korszaka lezárult, hiszen végül a csapatjáték diadalmaskodott az Eb-n. Az MLSZ edzőbizottsági tagja úgy véli: Otto Rehhagel csapatának a sikere visszaadta az edzők megbecsülését.



- Mennyire volt kimerítő a munkája Portugáliában?
- Fizikailag megterhelő volt, hiszen miután a meccsekről visszaérkeztünk a szállodába, rendre éjfél körül kellett megírni a jelentést, mert másnap reggel már jöttek érte az UEFA illetékesei. Egy edzőnek azonban hatalmas örömet is jelentett ez a munka, így számomra is nagy élmény volt az Eb. Ráadásul nekem jutott a legtöbb mérkőzés, szám szerint tizennégy. Főként Lisszabonban tevékenykedtem, de a többi városba is eljutottam.

- Mit gondol, mi a fő tanulsága a tornának?
- A görögök győzelmével egy korszak lezárult, a sztárok korszaka. Helyette a csapatjáték diadalmaskodott. A görög együttesben nem láthattunk kiemelkedő klasszisokat, ellenben csodálatra méltó egységben futballozták végig az Eb-t. A sztárok sokat kaptak a futballon keresztül, rengeteget kell a pályán kívül is szerepelniük, ezen a tornán azonban keveset mutattak valós tudásukból. Csak érdekességképpen említem, Figónak a döntő volt a hetvenkettedik meccse a szezonban, ami hihetetlenül magas szám. Ráadásul a görögök sikerével Otto Rehhagel visszaadta az edzők megbecsülését is, hiszen senki sem vitathatja a német tréner érdemeit az aranyéremből.

- Ön is Zagorakiszt jelölte meg az Eb legjobb játékosának?
- Igen, a kollégákkal egységesen jelöltük őt a torna legjobbjának, mivel Zagorakisz valóban remekelt, munkabírásával, integráló szerepével a pályán nagyban hozzájárult a görögök győzelméhez. Egyébként Rehhagel is őt, valamint Dellaszt és Hariszteaszt jelölte meg csapata legjobbjainak.

- Idehaza is megosztja élményeit a kollégákkal?
- Természetesen, előbb azonban Zánkán szeretném megnézni, hogy milyen tehetségekre számíthatunk a jövőben, hiszen július végéig tart a tábor, a régiók válogatottjainak részvételével. Hétfőtől váltom a kollégákat Zánkán, de alig várom már az indulást, hiszen a magyar futball jövője múlhat az ilyen tehetségkutatókon.




Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!