Keresés

Részletes keresés

NGEAR Creative Commons License 2002.04.08 0 0 170
:)

Egyébként készítettem egy kis számítást, hogy szerintem miként fog alakulni az új parlament összetétele:

- FIDESZ-MDF 204 hely (1.)
- MSZ(M)P 135 hely (2.)
- MIÉP 32 hely (3.)
- SZDSZ 13 hely (4.)
- Új Baloldal 1 hely (Szűrös Mátyás)
- Centrum 1 hely (Kupa Mihály)
Összesen: 386 hely

Persze nem állítom, hogy valóban pontosan így fog kinézni az új parlament, de arányait tekintve nagyjából igen. Persze kérdés az SZDSZ 5 %-a, hiszen ha ez nem jön össze (Istenem de szép lenne!!!), akkor alapjaiban más a felállás. Mindenestre szerintem a FIDESZ-MDF koalíció a MIÉP nélkül is kényelmes többséggel fog rendelkezni az új parlamentben.

Előzmény: MAGYAROK (165)
Molirobi Creative Commons License 2002.04.06 0 0 169
Tobben ideztetek mar (BaSand, drzyx...), en most egy masik magyar koltotol ideznem egyik verse elso par sorat (a teljes verset itt elolvashatjatok).

A SZÁJHŐSÖK

"Meddig tart ez őrült hangzavar még?
Meddig bőgtök még a hon nevében?
Kinek a hon mindig ajkain van,
Nincsen annak, soha sincs szivében!
..."

(1847 augusztusában irta Petőfi Sándor)

Aki nem ert vele egyet a szerzonel reklamalhat. :)))

Előzmény: száraz (149)
purplerain11 Creative Commons License 2002.04.01 0 0 168
Kedves Magyarok!
Mindenben igazad lenne, ha a XIX. században élnénk. De a XXI-ben élünk. A fejlett országokban a nemzetiségi kérdés egyre inkább háttérbe szorul és nagyobb térségek unioi válnak jellemzővé. Ilyen helyzetben erölködve harcolni kétes magyar érdekekért, sehova sem vezet.

1, A tőke csak saját hatékonyságát kénytelen keresni, méghozza régiószinten. Emiatt semmi különbség nincs abban, hogy Nagy, Grün, vagy Mc Donaldsnak hívják azt, aki megszerez, például egy állami építkezés fővállalkozásának jogát, mert bárki is nyeri, így is úgy is ukránok építik. A hasznot a magyar is kiviszi, ha külföldön tőkéje jobban fial (MNB honlap: tavaly magyarok kivittek másfél milliárd eurónyit), illetve itt fekteti be, ha itt tud fialni. Tehát a globalizációs világban a tőkének nincs valójában nemzetisége, az állami klientúraépítés nem eurokonform.

2, Nincs olyan, hogy magyar nemzet lelkiismerete, csak van egy MIÉp, amely azon emberek érdekkifejezése, akik minden fejlődéstől irtóznak, minden előrevivőt meg akarnak gátolni, a toronyházaktól a lakóparkokig, néha még érthetetlen is, csak a külföldiek utálata vezeti őket, önbizalmat akarnak adni, olyan országban, ahol a technológia átlagosan 30 év lemaradással lépeget, ez eleve nonszensz. Csak az lehet a cél, hogy gyors technológia importhoz jussunk, az pedig nem úgy megy, hogy magyarkodunk, hanem úgy, hogy a világ tőkeimportért ácsingózó országai között versenyképesek vagyunk. Ez legkevésbé a magyarkodással érhető el.

A fentiekből következően minden egyes szavazat, ami a MIÉPre kerül beadásra az ország jövője, jövőbeni fejlődése ellenü tett, ami valójában a valódi magyar érdekek elárulása. Minden egyes MIÉP szavazat elősegíti, hogy gazdasági elmaradottságunk, életszinvonalunk, fizetésünk, demokráciánk, egyre jobban leszakadjon a világ élvonalától.

Előzmény: MAGYAROK (165)
scruti Creative Commons License 2002.04.01 0 0 167
kedves MAGYAR olvtársam!
(bár végülis majd minden olvtárs magyar)

ez mind szép és jó, de mi köze a határon túli magyarok számához? Nem kéne szétoffolni a topicot.

Scruti

Előzmény: MAGYAROK (165)
Kenderes Creative Commons License 2002.04.01 0 0 166
ilyen összetétellel ki is egyeznék
Előzmény: MAGYAROK (165)
MAGYAROK Creative Commons License 2002.04.01 0 0 165
Kedves "taplo"!

A legutóbbi közvéleménykutatási adatok ismeretében igencsak meglepő az a kijelentésed, miszerint "eddig hittek a fijug abban, hogy egymaguk nyernek, most mar vilagos, ez nem jon ossze, kell a mijep" (az idézetben szereplő helyesírási hibák nem tőlem származnak).
Nos akkor amikor már a sanda ipszosz is 5 % FIDESZ előnyt mutat ki, akkor ugyan már miért ne nyerhetne egymagában is a FIDESZ-MDF koalíció? A többséghez nincs szükszég a MIÉP támogatására, ez anélkül is könnyen össze fog jönni.
Az persze nem egy hátrány, sőt kifejezetten előny, ha a MIÉP bekerül a parlamentbe, mégpedig minél nagyobb számban. Az elkövetkező 4 (8-12-16) évben még számtalan olyan szituáció is előfordulhat az ország, a nemzet életében, amikor szükséges lesz, hogy megszólaljon a magyar nemzet lelkiismerete a parlament falai között. Ez biztos jó hatással lesz néhány balos érzelmű FIDESZ képviselő felé.
Mivel a MIÉP 2002-ben csak és kizárólag a megyei és országos listákról lesz képes képviselőket küldeni a parlamentbe, ezért nagyon fontos, hogy április 7-én minél többen szavazzunk a MIÉP listákra. Az egyéni jelöltek tekintetében már lehet szavazni akár a FIDESZ-re is, habár az első körben elég csekély az esélye, hogy bárki is nyerne, ezért ápr. 7-én még nyugodtan szavazhatunk a MIÉP jelöltekre is. Április 21-én majd felsorakozunk a legesélyesebb nemzeti oldalon álló jelölt, azaz a FIDESZ mellé.
Egyébként készítettem egy kis számítást, hogy szerintem miként fog alakulni az új parlament összetétele:

- FIDESZ-MDF 204 hely (1.)
- MSZ(M)P 135 hely (2.)
- MIÉP 32 hely (3.)
- SZDSZ 13 hely (4.)
- Új Baloldal 1 hely (Szűrös Mátyás)
- Centrum 1 hely (Kupa Mihály)
Összesen: 386 hely

Persze nem állítom, hogy valóban pontosan így fog kinézni az új parlament, de arányait tekintve nagyjából igen. Persze kérdés az SZDSZ 5 %-a, hiszen ha ez nem jön össze (Istenem de szép lenne!!!), akkor alapjaiban más a felállás. Mindenestre szerintem a FIDESZ-MDF koalíció a MIÉP nélkül is kényelmes többséggel fog rendelkezni az új parlamentben.

Előzmény: taplo (135)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.01 0 0 164
Nagyon egyszerű.

Kampányidőszakokat leszámítva a mindenkori ellenzék és a mindenkori kormány karöltva hallgat. Egyszerűen azért, mert a szavukat felemelni népszerűtlen dolog volna. Még az SZDSZ hallgat a legkevésbé (nem kampányidőszakokban), de ők sem képviselik következetesen és mindenki által hallhatóan a cigányok ügyét.

Ez az ügy pedig súlyos nemzeti kérdés. Nem propaganda-ügy.

Előzmény: ptiszai (163)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.01 0 0 162
Kedves helyreigazító!

Tisztesség ne essék szólván, egyszerűen tele van a faszom a bármilyen előjelű zsidózással.

Tudod, én aféle jó magyar keverék volnék. Anyai ágon zsidó, apai ágon római katolikus család sarja. Mérhetetlenül bánt és felháborít, elkeserít és bőszít bármilyen előjelű szemita megközelítés.

Nagyon helytelenítem a belterjes zsidó körök filoszemitizmusát és elvakultságát. Ők kétségtelenül olaj a (meglévő) tűzre. Ugyanakkor természetesen még ennél is jobban helytelenítem az antiszemitizmust. (Bár előbbit nagyobb butaságnak, utóbbit veszélyesebbnek és gusztustalanabbnak tartom.) Hozzáállásom miatt egyik társaságnak sem vagyok nagy kedvence ilyen kérésekben.

Az a kérdés, hogy kinek milyenek a felmenői, az én szememben egészen egyszerűen nem téma. Sem pozitív sem negatív értelemben. Akár zsidók, akár székelyek, akár tótok, akár marslakók az ősök. Az egyént igyekszem nézni.

Sajnálatos jelenség, hogy a hazai közéletre amúgy csak igen mérsékelten jellemző antiszemitizmusra két csoport is ráerősít. Az egyik csoport a véleményformáló társaságok kicsiny, de erőteljesen megnyilvánuló zsidó magja, a másik csoport pedig a miép egyes politikusi és szavazói körei. Mind a két jelenséget ostobának és gusztustalannak tartom. Miközben a zsidók kérdésével rengeteget foglalkozik ilyen módon a közvélemény, a választási időszakok kivételével gyakorlatilag agyonhallgatott a cigányok helyzetének ügye.

Ma Magyarországon nem jellemző, sőt, gyakorlatilag nem létező az, hogy nagyobb csoportokat hátrányos megkülönböztetés érjen azért, mert tagjaik zsidók. A cigányellenesség azonban a fogszuvasodáshoz hasonlóan - népbetegség. És szemben azzal, hogy Mo-on a lakosságnak csak mintegy 1%-a vallja magát zsidónak, a cigányság bőven több, mint 10%-os az országban. Nélkülük, a magyarországi cigányok nélkül nem lehet megvalósítani semmilyen felemelkedési, európai programot.

Ezért tartom károsnak a zsidó téma bármelyik oldalról történő felmelegítését, unos-untalanig ismétlődő felböfögését. Mindezt zsidóként és SZDSZ-szavazóként mondom.

Kiváló tisztelettel:

Nyomkereső

Előzmény: helyreigazgato (160)
RobUr Creative Commons License 2002.04.01 0 0 161
Az elso nepszamlalas adatai az ujszulott Csehszlovakiaban. Talan 1920.
Nagyolva: 6 mill. Cseh, 3 mill. Nemet, 1,7 mill. Szlovak, 1 mill. Magyar, maradek Ruthen, Roman, Lengyel, egyeb. Osszesen 13 mill. korul.
Ma kb.10 mill. Cseh, a legkedvezobb korulmenyek kozott szaporodo nemzetiseg.
Megszallas alatt. Nem kellett hadat viselniuk. Nem volt nagyobb pusztitas az orszagban.
Hasonlitsuk ossze a tizevenkenti nepszamlalasok adatait es lathato lessz az igyekezet eltuntettni a magyarokat. Legalabb papiron, ha maskent nem.
1910-es nepszamlalas Magyarorszagon 1.95 mill. Szlovakot adott.
Trianon utan maradt szlovak nemzetiseg a Csonkaban. Ma Szlovak 3 mill. korul, de inkab alatt kellene legyen.
Az osszes nemzetiseg, Kozep-Europaban, egyenlo aranyban szaporodott.
Miert a Szlovakok szaporodtak volna ennyire?
Szerintuk "visszaszlovakositas" volt!
Előzmény: scruti (140)
helyreigazgato Creative Commons License 2002.04.01 0 0 160
Nyomkereső!

Tisztelem mértékadó hozzászólásaidat.
Most ostoba vagy.

Nem a zsidók a világ bajainak az okozói.
Ezzel csak túlértékelnék magukat!

Én tisztelem a tisztességes magyar zsidókat!
Az én bihari falumban is jó zsidók laktak.
Kár értük.

Csodálatos magyar-zsidó Teller, vagy a többi
Nobel, vagy nem-díjas!

Büszke vagyok rájuk!

DE, HOGY ez a SOK NYOMORÉK BOLSI RÁJUK HIVATKOZZÉK,
AZ FELHÁBORÍTÓ!

Előzmény: Nyomkereső (157)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.01 0 0 159
Forrást!
:-)
Előzmény: Titkos Tibor (158)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.04.01 0 0 158
Mert együgyű vagyok és bárgyú...asszem. Mindjárt utánanézek...
Előzmény: Nyomkereső (157)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.01 0 0 157
Ugyan már. Minden problémának a zsidók az okai a világban.
Már sokszor hallottad, miért nem vagy képes megjegyezni?
Előzmény: Titkos Tibor (156)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.04.01 0 0 156
Édes pici cuncimókusom, akkor elmondom, hogy a határontúli magyarok számarányáról beszélgettünk...mígnem berobbantál a topic-ba, és "leszlovofiloztál" azon a címen, hogy neked van egy tahó szomszédod.

Nem baj az, ha nem vagy tájékozott a témában (mint ahogy én sem, ezt be is ismertem), de kényszerből, "csak hogy mondjunk valamit" alapon nem kell mindenáron hozzászólni a témához teljesen más sztorikkal...bébi:)

Előzmény: helyreigazgato (155)
helyreigazgato Creative Commons License 2002.04.01 0 0 155

Ugy kapcsolódik, hogy sajnos több bolsi,zsidó és kisantant szomszédunk van, mint alkoholista.

És TI veszélyesebbek vagytok, de ezt a sok együgyű,
bárgyú magyar nem tudja!

Előzmény: Titkos Tibor (153)
Lefty Wright Creative Commons License 2002.04.01 0 0 154
Miért nem megy át oda az ilyen?
Szlavofilekből főleg az orosz- és szerbimádók vannak sokan.
Előzmény: helyreigazgato (152)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.04.01 0 0 153
Tót szomszédod története mennyiben kapcsolódik ahhoz, amiről szó van?

Nekem volt egy alkoholista szomszédom.

Előzmény: helyreigazgato (152)
helyreigazgato Creative Commons License 2002.04.01 0 0 152

Sok szlovofil hazaáruló hazudik itt.

Nekem is van egy tót szomszédom, aki isteniti Meciart már tíz éve, szeretné Magyarország királyának is megtenni, állandóan becsmérli a magyarokat itt Maggyarországon.

Petőfi, Babits, Kosztolányi, mindenki szlovák!

Kérdeztem Tőle: akkor mért törik le Petőfi karját Pozsony-Bratislavában?

De tótunk csak a magyargyülöletig jutott!

Előzmény: Titkos Tibor (151)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.04.01 0 0 151
Vagy a szlovákokat írták át magyarnak akkor.

De örülnék, ha valaki elmesélné, hogyan alakult

Előzmény: RobUr (139)
Kenderes Creative Commons License 2002.04.01 0 0 150
yaya, az nehezen menne. de valami autonómia féleséget elbírnának, nem?
Előzmény: scruti (146)
száraz Creative Commons License 2002.04.01 0 0 149
Reményik Sándor

Erdélyi március

Egy tizenötös szám. És március:
Az első tavasz-hónap közepe.
Kimondottam így egyszerűn,
Ne féljetek, ne féljen senkise.

Ne féljetek: nem tüzesednek át
Halk hangolás után a vers-sorok,
Nem temetni és nem lázítani,
Csupán figyelmeztetni akarok.

Oly csendben nő a versem, mint a fű,
Úgy duzzad, mint a rügy duzzad a fán:
Nem szavalok, - szavaltunk eleget,
- Nagyon sokat - március idusán.

Volt egy tanítóm akkor, - igazi,
Nagy nevelő, - gyökérig leható.
Ő mondta: csak úgy ünnep ez a nap,
Ha munkát s imát összefoglaló.

Magányos hangját zsivaj nyelte el. - -
Lavina dörgött. Most, - a kő alatt
Számunkra csak csendes növekedés:
Valóban: munka s imádság maradt.

De szárny kell munkához s imához is!
Szárny, mely röpít, s forrás, mely enyhet ad.
Tört szárny, beomlott kútfő: - mégis élet,
Mégis üdvösség az a régi nap.

Testvér, látod: én nem járok tilosban,
De te is hidd: nem tilalmas dolog
Megsimogatni otthon a fiókban
Egy poros, régi, kicsi szalagot.

Aztán - - menni a hétköznapok útján,
Császárnak megadni, mi az övé,
S maga részét minden hatalomnak, - -
De Istennek is, ami Istené.

1931 március 10.

Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.01 0 0 148
Éppen arról van szó, hogy azáltal, hogy a Fidesz tagadja a miépes koaliciót, de mégis ilyen műsor megy a tévében, ezzel burkoltan azt üzeni a potenciális miép szavazónak, hogy látod, én is vagyok olyan jó, mint a miép, szavazz rám.
Előzmény: csoro (138)
száraz Creative Commons License 2002.04.01 0 0 147
'Ezek a kampányfogások ráadásul minden adófizető pénzéből mennek, ami törvényellenes.'

És?Mi nem fizetünk adót?Én se sípolok, hogy az én adómból fizetik a buzi felvonulás rendőri biztosítását, és a felvonulás utáni takarítást.Toleranciát kellene már tanulnotok, álliberálisok.

Előzmény: Nyomkereső (125)
scruti Creative Commons License 2002.04.01 0 0 146
Ld. 124. hozzászólás

ennyi magyar többségű hely van.nagy része székelyföld, azt meg nehéz visszacsatolni.
ugyanis közben ott van románia.

Scruti

Előzmény: Kenderes (145)
Kenderes Creative Commons License 2002.04.01 0 0 145
igazad van, bocs az általánosításért
Előzmény: scruti (143)
Kenderes Creative Commons License 2002.04.01 0 0 144
Csurkának azzal a véleményével egyetértek hogy soha nem szabad lemondani a területekről(mondjuk én csak azokra a területekre gondolok, ahol magyar többség van). de amig nincs reális esély a visszaszerzésre, addig ne ugráljunk
Előzmény: scruti (142)
scruti Creative Commons License 2002.04.01 0 0 143
És magam részéről csak érvek hangzottak el, ha jól emlékszem :))

Scruti

Előzmény: Kenderes (141)
scruti Creative Commons License 2002.04.01 0 0 142
Kenderes, azt mondod, ne csatoljunk vissza semmit, ne legyen revízió, csak keseregjünk? Oké, aki depis, csinálja. De csurkáék revíziót akarnak. és a miépesek revíziót akarnak. hát ennyi.

Scruti

Előzmény: Kenderes (141)
Kenderes Creative Commons License 2002.03.31 0 0 141
sajnálom szívből, hogy az érvek nyomatékosítására a tények hangoztatása helyett a másik lehordását használjátok. akár hiszitek, akár nem, nem készülök Erdélybe, hogy visszacsatoltassam, nem is látok rá reális esélyt. csak fáj. és szeretem, hogyha beszélhetünk róla, hallgathatjuk azokat az alkotásokat, melyeket az országrészek elvesztésének a fájdalma szült. tudom, sokak szerint kádár alatt jobb volt fiatalnak lenni. amikoris valamiért be voltak tiltva ezek a művek.
scruti Creative Commons License 2002.03.31 0 0 140
RobUr: forrás???
igy elsőre kicsit furák a számaid, de legyen egy magyarázat rá, bár a multkor már leirtam.
A szlovákok is megtettek mindent az asszimilációért. és végülis volt rá vagy 50 évük. 5 év az bizony két emberöltő.

De még ha csak fele annyi magyar is van odaát, mint szlovák, se jártunk jobban: bizonyára te is tudod, hogy az elcsatolás után tízezerszámra vitték a Tátrából meg máshonnan a telepeseket a felvidékre... Eléggé el vannak azok keveredve. Ez is volt a cél.

Scruti

Előzmény: RobUr (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!