Keresés

Részletes keresés

Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.28 0 0 80
Aha.

Mea culpa.

De ugye nem akarod mondani, hogy ők, elsőként rohanva, egymást taposva adták le? :-)

Még1x:
Bocsánat.

Előzmény: miközödhozzá (71)
Venyerin Creative Commons License 2002.03.28 0 0 79
Egyrészt: Lázár elismerte, hogy lobbipénzt kapott és "elfelejtette" bevallani, tehát aki az ellenekzőjét állítja, aszerint ő hazudik. Az összeg és az összeférhetetlenség ugyanez a téma.

Másrészt: ő úgy gondolja, hogy a pénz jótékony célra való felajánlásával a dolog le van tudva. Szerintem ez volt az abszolút minimum. Ezzel pusztán anyagi felelősségét ismeri el, a politikait nem. Ugyanúgy kampányol tovább, stb...

Pedig ez az ember többször valótlan vagyonbevallást adott be és éveken át összeférhetetlen dolgokat csinált, magyarul többszörösen törvényt sértett.

Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.28 0 0 78
(Megint átsiklottunk nagyvonalúan az MSZP-s vagyonnyilatkozatok felett? Na jó; nem baj... Kis lelkes - bár néha gyenge idegzetű - tinédzsereknek el lehet nézni a herencskedést...)

Lázár Mózes jól cselekedett, ráadásul gyorsan is. Tehát "kétszer adott".

Titkos Tibor Creative Commons License 2002.03.28 0 0 77
Ön téved.
Előzmény: Gyenge Idegzetű (76)
Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.28 0 0 76
Persze ha Pömpike ajánlotta volna fel... :-)

Balos barátaink csontig beny... :-)

Előzmény: Titkos Tibor (74)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.28 0 0 75

" 5 milliós lobbipénz"...

Hűű, ez jól hangzik...
A valóságban se lobbi, se öt millió...
Lobbinak a Népszabadság nevezte el ( öngól, mert rögtön mindenkinek a Medgyessy jut az eszébe:))),
az öt millió pedig havi 120 ezer bruttó ( azaz kb. nettó 70 ezer)...

Falrengető...:))
Ettől fog a Mediánnál is vezetni az MSZP..:))

Nahát:)

Titkos Tibor Creative Commons License 2002.03.28 0 0 74
Késő bánat, Lázár elvtárs. Ideje volna állás után nézni.

VISZLÁT!

Előzmény: Gyenge Idegzetű (73)
Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.28 0 0 73
Korai volt hőbörögni?
Igen.

Pofára estetek?
Igen.

Megint?
Naná... :-)

Tudsz követni?
Akkor jó.

szopacs

Előzmény: Törölt nick (50)
miközödhozzá Creative Commons License 2002.03.27 0 0 72
Kedves Libego!

Lényegében gyakorlati aggályaim látszanak igazolódni akkor, mikor a cég, tartozásainak elengedése után, felszívódott.

Semmi sem biztosít arról, hogy miután a céget kivonták köztartozásainak megfizetése alól, a tulajdonosok a már tehermentes céget nagy haszonnal el ne adják.

Véleményem szerint jelen esetben ez történt.

Előzmény: Libego (62)
miközödhozzá Creative Commons License 2002.03.27 0 0 71
Drága arany csillagbogaram.

Elméd általad is kifogásolt állapotának tudom be pockondi, a lényeggel mit sem törődő válaszod.

Azért mert a vagyonnyilatkozat.hu-n nem találsz adatokat az MSZP képviselőiről még nem jelenti,hogy nincsenek meg a nyilatkozataik. Pld. itt az Indexen: http://index.hu/politika/vagyon

Akár hiszed akár nem, de maguk a pártok is segítettek volna neked, ha kéred.
De te nem. Nem vagy olyan kunyerálós. Beírod, hogy www.vagyonnyilatkozat.hu azt annyi. Számodra már is van egy megfellebbezhetetlen tény: a maszop nem nyilatkozik és punktum. A mocskok.
Nem baj. A lényeg az, hogy mihamarabb meggyógyulj.

Előzmény: Gyenge Idegzetű (63)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.27 0 0 70
Hogy mire gondolt? Mármint konkrétan? :)
Előzmény: Esbeta férje (66)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.27 0 0 69
Én úgy tudtam, most ez az online politikai szappanopera a sláger az indexen... A forgatókönyv szerint következő részben majd meghallgathatjuk D.V. tolmácsolásában, hogy hogyan szervezte meg pasaréti villájának pincéjében a Szabad Kezdeményezések Hálózatát kommunista hatalmuk átmentésére a kádári katonai hírszerzés főnöke, Kis János és a volt vasgárdista Tamás Gáspár Miklós, szoros együttműködésben az MSZMP multimilliomos vidéki VB-titkári hátterének képviselőivel: Magyar Bálinttal és Hodosán Rózával.
Előzmény: Esbeta férje (65)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.27 0 0 68
Újabb virtuális valóság-építő kísrletnek lehetünk szemtanúi, vagy csak összekeveredett valami a vagyonnyilatkozattal kapscolatban...? Az én általam ismert valóságban minden képviselő leadta a vagyonnyilatkozát, sőt, egy kivétellel még határidőre is...
Előzmény: Gyenge Idegzetű (63)
Esbeta férje Creative Commons License 2002.03.26 0 0 66
Hát tudod....sokunknak havi 125.000 nagy pénz, nem felejtenénk el.
És biztos marha sokat dolgozott érte, ha eszébe sem jutott.Vajon mire gondolt,mikor a vagyonbevallását készítette?!
Előzmény: Öthetes Júzer (60)
Esbeta férje Creative Commons License 2002.03.26 0 0 65
Mikor és miről mondott le Pető Iván?
Nem tévesztetted össze Csurkával?
Előzmény: Öthetes Júzer (49)
1-gy bosszorgánny Creative Commons License 2002.03.26 0 0 64
Ha ez a cég kb. 85 %-ban állami tulajdon (tehát 85%-ban az az MVM a tulajdonosa, amely viszont 100%-ban állami tulajdon?), akkor mi a fenét kell lobbizni?
Ha te pl. el akarsz érni valamit, akkor saját magadnál biztos nem lobbizol.
?
Előzmény: Gyenge Idegzetű (58)
Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.26 0 0 63
"Akkor mi a f@sznak van a kötelező vagyonnyilatkozat?"

Nem csodálom, hogy nem érted, tisztelt párttársaid se értették, b@sztak leadni...

Hát nem furcsa? :-))))

keress már rá a www.vagyonnyilatkozat.hu-n a maszopra.

Na pusza! :-)))

Szerencsétlen maszop-fan... :-DDD

Előzmény: miközödhozzá (61)
Libego Creative Commons License 2002.03.26 0 0 62
Kedves miközödhozzá,
köszönöm észrevételed, én sem írtam, hogy Mózes szerinted törvénybe ütközőt cselekedett volna.

Hogy miért van kötelező vagyon-nyilatkozat, azt szívesen megvitatnám veled, de az nagyon hosszú lenne. Nem is a miértje a fontos, hanem annak kötelező alkalmazása és ennek hiányában adekvát szankcionálása. Imho be kell tartatni, nem egy emberrel hanem mindenkivel. Mózes hibát követett el szerintem és ezért meg kellene bűntetni.

Az Altech-kel kapcsolatban kifejtett elvi aggályodat értem, legalábbis ha jól értem, hogy ez egy rossz precedens. (Ami szerintem nem igaz, mert 1990 előtt egy csomó privát tartozást engedtek el akkor, amikor a híres sorbanállásokat megszűntették). De mi a gyakorlati aggályod az ügyben?

Előzmény: miközödhozzá (61)
miközödhozzá Creative Commons License 2002.03.26 0 0 61
Soha nem mondtam, írtam, hogy törvénybe ütközőt cselekedett volna Mózes barátunk.
Jelen álláspont szerint, azzal, hogy nem vallotta be + jövedelmét szintén nem követett el törvénybe ütközőt.

Akkor mi a f@sznak van a kötelező vagyonnyilatkozat?

Az Altech köztartozásának elengedésével mind elvi, mind gyakorlati aggályaim vannak.

Már 1998.-ban megkezdte a lobbyzást Sasvári az Altech ügyében. Akkor még nem támogatta a költségvetés a tartozások elengedését.
Azóta többször próbálkozott, de csak a zárszámadási törvényhez benyújtott inditványát fogadta el a költségvetés.
Az elmúlt 11 év alatt soha nem fordult elő, hogy egy magáncég köztartozásait az Országgyűlés határozatával engedjenek el.

Mellesleg most néztem meg az Altech Cserép és Téglaipari Kft-t kormányzati portálon és nyoma sincs. Ez azért is fura, mert nem hiszem, hogy ne emlékeznének arra a cégre mit kisegítettek némi jó forintokkal.

Valamikor saját honlappal rendelkezett a cég, mára ez is eltünt.

Előzmény: Libego (47)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 60
Nem nevezném ezt Ügynek. Ez ment az előző kormány alatt is, de még Nyugat-Európában is. A jelentősebb vállalatok jobban teszik, ha fizetnek egy-két képviselőt (lehetőleg a mindenkori kormánypártit) mondjuk lobbiszerződéssel, vagy FB-tiszteletdíjjal.

A képviselő csak hülye volt, mert nem tájékozódott, hogy mit engednek meg a jogszabályok neki, mint közgyűlési elnöknke (ha jól emlékszem). Aztán meg egyszerűen elfelejtette bevallani, hiszen mi az százezer forint...? Az nem valami nagy hozzájárulás a családi kasszához. Előfordult ez más képviselővel, ebben biztos vagyok...

Tegyük a szívünkre a kezünket: mi minden apróságra oda tudnánk figyelni, amikor ennél százszor fontosabb ügyekre kell koncentrálnunk a bizottságnak abban a fránya rövid kávészünetében...? Például hogy mennyi csirkét kérjünk Bábolnáról? Persze, hogy sietve ráfirkantunk valamit, aztán mehet!

Libego Creative Commons License 2002.03.26 0 0 59
Ok, elfogadom, nem láttam a megállapodást.
De valami garanciáról szó volt, és arra határozottan emlékszem, hogy nem profitmegtérülést garantáltak. Talán az ROI-t (Return on investment)-et kötötték ki, tehát még rosszabb feltételt a Kormányra nézve.
Előzmény: Öthetes Júzer (57)
Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.26 0 0 58
Az a legrosszabb, hogy valszeg senki sem fog tudni pontos infóval szolgálni arról, hogy hogy térül meg ez a befektetés.

Márpedig egyetlen cég sem fizett kétbalkezes lobbizónak.

Az nem elképzelhető tehát, hogy a srác képes volt hasznot hajtani?

Vagy, mivel fideszes, ez eleve kizárt? ;-)

Előzmény: 1-gy bosszorgánny (55)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 57
Nem egészen pontos a felvetés: a kormány nem kötött szerződést eszközarányos megtérülés garantálásáról.
Előzmény: Libego (56)
Libego Creative Commons License 2002.03.26 0 0 56

Egy kicsit offtopic a téma szempontjából, de lehet, hogy van aki tud válaszolni a kérdésemre.

A Horn Kormány anno olyan megállapodásokat kötött az energia-szolgáltatókkal, hogy azok eszköz-arányos megtérülését garantálja. Ezt az Orbán Kormány még talán 98-ban felmondta, volt is belőle hőzöngés. (Talán azért is, mert a Horn kormány titkosította őket) Arra is emlékszem, hogy több ember igazolt át 98-99-ben ezekhez a szolgáltatókhoz az ÁVÜ-től, Kormányból, Mszp-ből.

A kérdésem az, hogy hogyan is szólt ez a megállapodás? Kik igazoltak át?

1-gy bosszorgánny Creative Commons License 2002.03.26 0 0 55
Tehát - kicsit átszámolva - a 120 ezer 85 %-a közpénzből megy.
Azaz 120000x0.85=102000, mintegy 100ezer Ft havonta az adófizetők zsebéből?
Előzmény: miközödhozzá (52)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 54
Ez is mutatja, milyen komoly, nagy dolog ez a képviselői vagyonbevallás... Végre van valamink, amire büszkék lehetünk! Tisztaság, meg közéleti, meg minden...
Gyenge Idegzetű Creative Commons License 2002.03.26 0 0 53
"be kellett volna írnia a jövedelmei közé?
Be.
beírta ?
nem. "

Miért?
Mert bevallása szerint tévedett.

Beismerte?
Igen.
Lett volna értelme eltitkolni?
Nem.

Tudsz követni?

mi van padló, ezúttal meddig nem tiltanak le mosdatlan szád miatt? :-)))

Előzmény: Törölt nick (50)
miközödhozzá Creative Commons License 2002.03.26 0 0 52
A Vért nem csupán állami tulajdonban van.
A tulajdonosok valamivel több mint 15%-a egyéni befektető.
Minden az államtól érkező pénz, nem csak az állami, hanem a befektetői részt is támogatja.

Előzmény: 1-gy bosszorgánny (46)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 51
Az ország leggyengébb, legdrágábban termelő erőműve...
Előzmény: 1-gy bosszorgánny (46)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 49
Nem vallotta be, de legalább tudta kárpótolni belőle a képviselőségről az ügynöktörvénybe való érintettsége miatt lemondott Pető Ivánt, aki aztán ebből vett lakást papíron a 7. EVK-ban.
Előzmény: Dominus Vobiscum (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!