Keresés

Részletes keresés

Andante Creative Commons License 2004.03.19 0 0 57
"...az ÁSZ legújabb jelentéséből arról, hogy 1996-ban, Medgyessy Péter pénzügyminisztersége idején az Államadósság-kezelő Központ mai értéken számolva több mint 7,5 milliárd forintért kötött kommunikációs keretszerződést az Ogilvy and Mather reklámügynökséggel. " Népszabadság (!) 2001.09.08

?

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.29 0 0 56
Kampánycsendben nem lesz imázsreklám

Kampánycsendben sem a közszolgálati televízióban, sem pedig a kereskedelmi csatornákon nem sugározzák az Országimázs Központ hirdetéseit. A televíziók szerint erre az időszakra megrendelést sem kaptak a kancellária főosztályától, a választási részvételre buzdító spotokat azonban sugározzák majd.

Minden eddiginél intenzívebb kampányba kezdett a kormányzat az utóbbi hetekben: az Országimázs Központ a napi sajtóban a Gallup Intézet felméréseit közli erősen szelektált módon, a kulturális tárca a még el sem készült Hagyományok Házát reklámozza, néhány hetes kihagyás után pedig újra látható az imázsközpont hirdetése a Széchenyi Tervről.

A jövőhéten pénteken éjféltől beálló kampánycsend idején nem sugározzák a televíziók az imázsfilmeket. Csak az Országos Választási Iroda közérdekű közleményei lesznek láthatóak a közszolgálati televízióban a választások előtti kampánycsendben - tudta meg az Index az MTV gyártási igazgatóságán. Szintén nem közöl semmilyen imázsfilmet az RTL Klub, a csatornánál azt a tájékoztatást adták, hogy nincsen az imázsközpont médiavásárlójának megrendelése a voksolás előtti két napra.

A tv2 nem sugároz semmilyen olyan reklámot, amelyből arra lehetne következtetni, hogy az egyik, vagy a másik oldalra érdemes szavazni - nyilatkozta az Indexnek Math András, a kereskedelmi csatorna PR-igazgatója. "

Egyértelművé vált (az Országimázs Központ szinte beismerte), hogy az általuk megrendelt reklámblokkok a választási kampányban a kormányoldalt népszerűsítették.

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.27 0 0 55
Gallup: szelektált adatokat közöl az imázsközpont

Még a jövő zenéje, kutatási tervéből mit valósíthat meg a Gallup

A Magyar Gallup Intézet igazgatója sem tudja még pontosan, hogy milyen vizsgálatokat fognak elkészíteni azért a 164 millió 600 ezer forintért, amit egy közbeszerzési pályázaton nyert el a cég a Miniszterelnöki Hivataltól. A Gallup ugyanis keretszerződést kötött a kancelláriával, amely alapján egy kutatási tervjavaslatot is kidolgoztak, a pontos feladatok elvégzésének időbeli sorrendjét pedig az Országimázs Központ határozza meg.

Pontosan a Magyar Gallup Intézetnél sem tudják, hogy végül mely kutatási feladatokat kell elvégezniük azért a 164 millió 600 ezer forintért, amit egy közbeszerzési eljáráson nyertek a kancelláriától.

Manchin Róbert, a közvélemény-kutató cég igazgatója az Indexnek nyilatkozva elmondta: a kancelláriával ajánlatuk alapján egy keretszerződést kötöttek, így a MeH Országimázs Központja dönti el, hogy az általuk kidolgozott ajánlatból pontosan mit kell vizsgálniuk a pénzükért. Manchin jelezte, külföldi és belföldi országos kutatásokat éppúgy vállaltak, mint külföldi döntéshozók megszondázását a Magyarországot érintő kérdésekben.

Nem ritka a keretszerződés

Az igazgató szerint egyáltalán nem ritkaság, hogy keretszerződéseket kötnek velük; például az EU-val is négy évre állapodtak meg előre. Egy ilyen megállapodás azonban egyáltalán nem jelenti feltétlenül a teljes összeg elköltését - tette hozzá. Hangsúlyozta azt is: a keretszerződés előnye abban áll, hogy ha hirtelen adódik valamilyen feladat, nem kell a 3-6 hónapos közbeszerzési procedúrát végigjárnia a vizsgálat megrendelőjének, jelen esetben a kancelláriának.

Manchin arra a kérdésünkre, nem tartja-e visszásnak, hogy a megbízás túlmutat a kormányzati cikluson, miután a feladatok elvégzésének végső dátuma az év utolsó napja, azt mondta: nyilván kormányváltás esetén fel lehet függeszteni a szerződést, egyelőre azonban a várható feladatokra koncentrál.

Veszélyben a Gallup jóhíre

Manchin Róbert felvetésünkre úgy fogalmazott: cége jó hírnevét veszélyezteti, hogy az egyébként a MeH megrendelésére készített felméréseiket erősen szelektálva közli hirdetéseiben az imázsközpont. Az igazgató szerint ők, de az összes közvélemény-kutató is ilyen esetben egy dolgot tehet: a szelektált adatok közlése napján maga is közzéteszi a vonatkozó, általa készített gyorsjelentést.

big-lesz Creative Commons License 2002.03.23 0 0 54
Na lássuk! :o)

"Ez igaz, mert hülyének nézi a választó polgárt az MSZP, és nem tudja elképzelni, hogy veszithed a választásokon,"
- Az ne zavarjon, hogy az Országimázsról szól a topic, de legyen az mszp! Idézet, link... mire gondolsz? Alábecsülöd a képzeletet + a tapasztalatot. 98... :o)

"ezt csinálta 1998-ban is, veszitett utána sértődésből ellenzékizett."
- Ellenzékizett? Arra gondolsz, hogy ellenzékbe került? És sértődésből? :o) Eddig úgy tudtam, aki nyer, az kormányt alakít, aki veszít az ellenzékbe vonul.

"Egy posztkommunista párt az nem tud, csak ugy vesziteni, ez nem megy ám ugy, akkor biztos, hogy a másik csal....(:-((("
- (A mondattannal látom problémáid vannak!) Sebaj, most megmutathatjátok, hogyan kell veszíteni!
Kiváncsian várom!
:o)))
big

Előzmény: ptiszai (45)
tyukodi_pajtás Creative Commons License 2002.03.23 0 0 53
Miért kiabál a kisfiú a Fidesz-plakáton?

Segítségért.
Mert a Szájer elől menekül.

big-lesz Creative Commons License 2002.03.23 0 0 50
Ezt komolyan mondom,
ennek fussál neki még 1x, mert így nincs semmi értelme.
Vagy az is elég, ha összefüggő mondatokban beszélsz.
:o)))
big
Előzmény: ptiszai (45)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 49
Igy van, fel kell jelenteni a Gallupot, az Orszagimage Kozpontot, a Happy Endet meg az Ezusthajot is.
Orban Gyozot el ne felejtsetek, meg a felcsutdobozi jegyzot es a helyi focicsapat palyaedzojet.
A sorbol ne maradjon ki Bencsik Andras sem, mert tegnap az ATV-ben valasztasi csalas alapos kiserletenek kereteben simaszkot huzott a fejere es bemutatott egy szekfuvel diszitett baseball-utot is, valamint egy mozdulattal a szekfubol voros csillagot varazsolt.
A Tarki is piszok gyanus, azt is jelentsetek fel.
Az ujsagokra is figyeljetek, mert aktiv segitseget nyujtottak a kozpenzekkel torteno hutlen csalashoz.

Ehhez kivanok jo egeszseget, dolgozzatok nyugodtan, a valasztasok alatt egyebet ugysem tudtok tenni!

Előzmény: figyelő (36)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.03.23 0 0 47
Tényleg jó volna hinni abban, hogy bűnözőket nem választanak meg.

De ma egy köztörvényes lobbiügy elsőszámú embere miniszterelnök-jelölt lehet. Ez tényleg botrány.

MOST WANTED!


:)

Előzmény: figyelő (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 46
"...És hüjének nézni másokat?,..."

Az meg POLGÁRI kötelesség.:-)

Előzmény: big-lesz (42)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.03.23 0 0 44
Itt egy újabb súlyos manipuláció. Tiltakozom! Íme:

Én boldog vagyok. És Ön?
Én elmegyek szavazni. És Ön?


:)

figyelő Creative Commons License 2002.03.23 0 0 43
Teljesen egyértelmű, hogy hosszú ideje óriási mennyiségű közpénzt forgatnak be a Fidesz kampányába - meggyőződésem, hogy Németországban például, ha ilyen gyengén leplezett pártrablás fordulna elő, az illetékesek már rég hivatalból megindították volna a nyomozást.

Jó volna hinni abban, hogy bűnözőket nem választ meg az ország - azonban számos példa van arra, hogy elítélt köztörvényeseket, ill. alapos okkal bűncselekménnyel gyanúsítottakat nagy fölénnyel választottak meg.

Ezzel együtt remélem, nem fog győzni a Fidesz, s ezt kénytelen lesz el is ismerni - bár azoktól, akik szerint a hetenként háromhetenkéntet is jelenthet, bármi kitelhet...

Előzmény: ptiszai (40)
big-lesz Creative Commons License 2002.03.23 0 0 42
Ja, hogy állampolgári jog hüjének lenni?
És hüjének nézni másokat?, kedves ptiszai!
:o)))
Előzmény: ptiszai (40)
wizes Creative Commons License 2002.03.23 0 0 41
Ovimázs kp.-ban, reinkarnálódott Ferencz József.
w.
big-lesz Creative Commons License 2002.03.23 0 0 39
Kedves Tub!

Tudod mit, nem kell nekem országképet sugározniuk, mert magam is el tudom dönteni milyen a szűkebb és tágabb környezetem.
Békében kell engem hagyni! :o)

Hagyni kell, hogy mindenki a maga területén végezhesse a munkáját. Politikai befolyás nélkül, megfelelő bérért.
Fogadok, hogy abban az esetben nem lesz szükség országkép sugárzásra.
Sugározzuk majd magunk!
:o)))
big

Előzmény: Tub (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 38
Nagy jövő áll előttünk, csak meg kéne fordulnunk.
:-)
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 37
Csak semmi pánik. Fel, támadunk! ;-))
Előzmény: PuPu (35)
figyelő Creative Commons License 2002.03.23 0 0 36
A felméréseket, amelyekre az Országblamázs Központ hivatkozik, a Gallup készítette... ha készítette. Én remélem, kamu az egész, hiszen ilyen idiótaságokra komoly cég aligha kapható. Gondolom, zsebre vágtak valamennyi gubát, és produkáltak néhány kamu grafikonyt... Vagy egyszerűen belegyeztek, hogy az Országtolvaj Központ rájuk hivatkozzék...

Amit ez a rablóbanda művel, tényleg fölveti a kérdést: nem választási csalás ez?!

Hogy közpénzek hűtlen kezelésének esete forog fenn, az teljesen egyértelmű - annyira, hogy már hivatalból nyomoznia kellene az ügyészségnek.

PuPu Creative Commons License 2002.03.23 0 0 35
Hát ha így folytatjuk, akkor előbb-utóbb a tízmillió megboldogult országa leszünk...
:O)))
Előzmény: Törölt nick (-)
Costals Creative Commons License 2002.03.23 0 0 34
Én annyira Happy vagyok!
Droopy Creative Commons License 2002.03.23 0 0 33
Ekkor elovett Horn Gyula a zsebebol egy papirt es gondozan egy ikszet tett a papiron egy kockaba. Majd hatat forditott, igy az emberek meglattak a hatara himezett Gallup emblemat

Egy hettel kesobb a napilapokban olvastak az emberek hogy amit ok viccnek szantak, azt masok veresen komolyan gondoltak.

Droopy

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 32
Raadasul Horn Gyula, jarva az orszagot, mint a nep fia, a nep nyelven erto, humoros p?olitikus odalepett az emberekhez:
- Hogy vagyunk? Hogy vagyunk? - viccelodott Horn Gyula.
- Jol vagyunk! Jol vagyunk! - viccelodtek az emberek.
Előzmény: ptiszai (30)
Droopy Creative Commons License 2002.03.23 0 0 31
Mivel en vagyok a 31-edik hozzaszolo en lehetek a megtisztelo negyedik aki hivatalosan is boldogtalan.
De mar csal a topic statisztika mert ptiszai tasztaltars tobb hozzaszolasaval novelte a hivatalos boldogok szamat :)))

Droopy

Póli Creative Commons License 2002.03.22 0 0 27
Az egészben viszont az a legriasztóbb, hogy azok szerint, akik már akkor tudatosan éltek, az egész kisértetiesen hasonlít a legsötétebb 50-es évek hurráoptimizmustól dagagadó totális agymosására.

De sajnos egyetértek Veled... Be fog jönni nekik, mert legalább annyit fejlődött a PR technika az 50-es évek óta, mint mondjuk az elektronika, és leszámítva itt-ott némi bugyutaságot, alapvetően nagyon sok fronton, nagyon sok módon, nagyon profin bombázzák a polgárt (országjáró, állami médiák, terror háza, millenium park, xxx év után végre Nemzeti, fityeszes olimpia-ötlet, satöbb, satöbb, satöbb.)

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.22 0 0 26
Ez a privat (intim) szfera megsertese.
Majd en eldontom, hogy erzem magam.
Nekem ne mondja meg se a viktor, se a toth istvan zoltan.
Ilyen felmerest csinalni (akar igaz, akar nem) boduletes baromsag.
A kovetkezo az lesz, hogy a fidesz-szavazoknak nagyobb, hosszabb, jobb orgazmusa van, a fideszes nok rovidebb ideig menstrualnak, a fideszes nagypapak nem vizelnek a takarojuk ala.
Istenem. Ebben az orszagban mar mindent lehet?
Szomoru, hogy a kormany gyakorlatilag egy PR-cegen keresztul tud csak kommunikalni.
Mar ha ez az.
Figyeljetek csak!
Nemsokara megjelenik ez is.
firstmaggio Creative Commons License 2002.03.22 0 0 25
Teljesen kizárt, hogy közben szakmai tapasztalatot gyűjtöttél, esetleg előléptél vagy egyszerűen beérett a befektetett energiád és ezért jössz ki jobban? Sok idő eltelt, mindenki fejlődhet! Sőt kormányoktól függetlenül is lehetnek jobb-rosszab periódusai élethelyzetünknek.
Előzmény: ptiszai (24)
UpYourz Creative Commons License 2002.03.22 0 0 23
"- Ülj le...
- Milyen a hangulat tifelétek...?
- Hááát... azt olvastam, kitűnő.
- Hol olvastad?
- A hangulatjenetésben.
- Akkor biztos kitűnő...

A helyzet jó, ez nagyon jó
Még van remény, nyugtat a rádió
Lesz még szõlõ, lesz lágy kenyér
Csak nyugalom! Rózsaszín altató

Jól van kedves bemondó
Én mindent elhiszek
Vidám hangulatjelentés
Örülök, hogy élhetek
Most végre megtudhattam
Mennyit javult a helyzetem
Lökd a rossz dumát, öreg haver!
Én kimondhatatlanul élvezem

Létbiztonság, több munkahely
Közös piac, jelige: "Európa visszavár"
Türelmes légy és jó fiú
Ragyoghat még feléd a napsugár

Jól van kedves Elnök úr
Én mindent elhiszek
Vidám hangulatjelentés
Örülök, hogy élhetek
Most végre megtudhattam
Hogy mennyit javult a helyzetem
Lökd a rossz dumát, öreg haver!
Én kimondhatatlanul élvezem!"

- HétköznaPI CSAlódások: Hangulatjelentés -

Sose hittem, hogy ennyire aktuális lesz... minek néz a kormányimázs bennünket? :(

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.22 0 0 22
A haziasszonyok tobbsege nem ugy vesz mosoport, hogy kiprobal 5-felet, es aztan marad a legjobbnal, hanem amit a legjobban reklamoznak.
Ugyanez ferfiakkal es sorrel.
Tisztelet a kivetelnek.
Szoval ez mukodik, es be fog jonni nekik.
Ha meg nem, akkor majd azt mondjak, hogy ez a kormany jobb orszagot erdemelt volna. :-)
Előzmény: Törölt nick (-)
pedro870 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 21
Hűdejólérzemmagam!
ControlDenied Creative Commons License 2002.03.22 0 0 20
Azért nem vagytok boldogok, mert nem vagytok Álmok Álmodói. :)
FiatalFérfi Creative Commons License 2002.03.22 0 0 19
Én (!) szégyellem magam, azért, amiért hülyének néz a "Polgári Erő". Mire gondolok?
1) Boldogtalan vagyok és bemagyarázzák nekem, hogy 1A) rosszul gondolom 1B)frusztrált leszek hisz a többség(!) valamiért boldog tud lenni 2)Boldog vagyok 2A) frusztrált leszek mert beadják azt a maszlagot, hogy tőlük vagyok boldog 2B) tőlük vagyok boldog (tényleg hülye vagyok:-)))

-Egy lélekben fiatal férfi (aki nem a FIDESZTŐL ÉS PLÁNE NEM ILYENKOR BOLDOG)

Előzmény: Törölt nick (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!