Keresés

Részletes keresés

egyszerűsített Creative Commons License 2002.03.22 0 0 123
Az Andrássy út 60-ban (de még '90 előtt lehetett...)
Előzmény: GALA (116)
Bandri Creative Commons License 2002.03.21 0 0 122
Tetszik :-)
Előzmény: Törölt nick (120)
minderbinder Creative Commons License 2002.03.20 0 0 121
Uvegzsebet igertek, olomzsebuk lett. Atlathatatlan es marha nehez a lopott szajretol. Takarodjanak!!
pszichiáter Creative Commons License 2002.03.19 0 0 119
Drága páciensem, ahogy elnézem az ön tenger idejét, amit itt a polfórumon semmittevéssel eltölt, maga sokkal többe kerül, mint az osszes píárcég együttvéve.
Előzmény: figyelő (117)
askdas Creative Commons License 2002.03.19 0 0 118
inkább botrányos. mit képzelnek ezek, kik ők? azt is írják már oda legközelebb hogy "szavazz a fideszre", börtönben van az ilyenek helye.
Előzmény: figyelő (117)
figyelő Creative Commons License 2002.03.19 0 0 117
OFF

A Fidesz közpénzeket használ, tetemes összegeket, pártkampányára, ez világos. Mégis meg tudtak lepni a következővel:

Részlet az APEH adózókhoz írorr leveléből:

„…. Az államnak számolnia kell a váratlan kiadásokkal… meg kell felelnie az új követelményeknek, kihívásoknak, mint pl.: az EU-hoz való csatlakozás előkészítése, a Széchenyi-terv megvalósulása… Ezek fedezete is az adókból történik…
Közös erőfeszítéseink segíthetik a meglévő gondok csökkentését, megszüntetését, hogy a Széchenyi-terv ne csak terv maradjon."

Ügyes...

GALA Creative Commons License 2002.03.19 0 0 116
Érdekes ezt milyen jól ki tudod elemezni. Bezzeg az országimázs meg egyszerűsített tiszta mint a patyolat.
Naná

Te ilyen fasza szemellenzőt hol lehet kapni ?

Előzmény: egyszerűsített (115)
egyszerűsített Creative Commons License 2002.03.19 0 0 115
Valóban az vagy :-)

Miii vagyook???

ja a tocsik perről:
Érdekes, hogy az első eljárásban az ügyész rosszul indította a vádat! Vajon miért is? :)

Tocsikot nem azért kellene hosszú évekre lesittelni, mert tisztelet díjat kapott, hanem azért, mert megtévesztette az önkormányzatokat akkor, amikor azt mondta, hogy csak rajta keresztül lehet rendezni az ÁPV Rt.-és vitájukat:)
Aki nem hitte ezt el neki, az beperelte az ÁPV-t és nyert, súlyos milliárdokat!

Tényleg: Az ÁPV Rt.-nek spórolt a Tocsik szemben az Önkormányzatokkal. A helyi állam ráfizethetett a központi állam nem:)

Szóval botrányos az is, hogy a zsarolással(második körben már helyesen) vádolt két pártkatona (maszop-szadesz) fel lett mentve: ennyit a független bíróságról...

Azért volt előnye is a tocsik botránynak: megbukott a szacsmen priv. miniszter a csini bajszával együtt.:)

Piroskának:
a szadesz sehol sem lesz, max a leesett gatyályát huzigálhatja majd, mentelmi jog nélkül. Na akkor majd a balos barátaink is antiszemiták lesznek, mert akkor az egész magyar nemzet azzá válik majd (figyeljétek majd meg, mert egy a nemzet...:))

Előzmény: GALA (114)
GALA Creative Commons License 2002.03.19 0 0 114
Valóban az vagy :-)
Te akkor a Tocsik perben is mindenkit felmentenél ugye ? Ott van szerződés , eredmény , haszon stb muzeum , csilivili hogy te írtad , akkor mire a 4 éves per ?
Tényleg kinek az érdeke ? Cak nem Deutsch nagyija figyel az ágy alatt megint ??
Előzmény: egyszerűsített (101)
Kulik Creative Commons License 2002.03.19 0 0 113
Kedves Piroska!
Erre már nem érdemes szót vesztegetni.
Előzmény: Törölt nick (112)
Kulik Creative Commons License 2002.03.19 0 0 111
Teljesen igazad van Piroska! Ki kell vizsgálni. Ez a feladat már nem fogja terhelni az SZDSZ-t.
Viszont alaptalan vádaskodásért felelni fognak. Nem bújhatnak már a mentelmi joguk mögé.
Előzmény: Törölt nick (110)
egyszerűsített Creative Commons License 2002.03.19 0 0 109
"Azért mert Hornék loptak, attól a Fidesz is lophat? Nem érzed ennek az érvelésnek a szörnyűségét?"

No de eztet meg kicsoda mondotta?:)))
Én azt mondtam, hogy négy évvel ezelőtt Horn kabinetfőnöke csinálta a rendezvények szervezését, most meg egy "külsős" cég!

Ez a baj, hogy szerintem nem ezen lopnak sem ezek, sem elődjeik. Éppen azért, mert ezek a rendezvények vannak a legszembetünőbb helyen! Mindenki láthatja, aki részt vesz a rendezvényen!

Mégegyszer: azt nem értem, hogy mitől lopnak? Van egy ára a rendezvényszervezésnek, valaki elvégzi piaci alapon, és TI azt mondjátok, hogy lopnak.

De miért, mit??

Akkor lop valaki, ha nem történik semmi, és mégis kifizetik a semmi ellenértékét (megyesi Paskon, megyesi Greshamnél...) Ezek szerintem is lopások, csalások.

De az, ha valaki szerződik egy munkára, elvégzi azt, és utána kiszámlázza, végül kifizetik nem lopás! -szerintem.

Csak egy történet: (aminek előbbi megitélése is kérdéses)

Horn kormány titkosszolgálati minisztere kb. 40 millió forintért megvesz egy természetvédelmi területet az M1-es autópálya mentén (94-98 között vette) A vásárlást követően egy héten belül eladja egy olajkereskedő cégnek a területet kb 220 millió forintért. (sasfészek pihenő, mol kút)

Nos lopott vagy sem? Megtörtént eset vagy csak most találtam ki? :)))))))))

Előzmény: whig (108)
whig Creative Commons License 2002.03.19 0 0 108
Azért mert Hornék loptak, attól a Fidesz is lophat? Nem érzed ennek az érvelésnek a szörnyűségét? Ebben a topicban senki sem védte a szocikat. Ha a szocik loptak az is rossz, ha a Fidesz az is. Ne akarj már mindent a két oldal szemüvegén keresztül nézni. Így szép lassan elveszted a józan ítélőképességed.
Előzmény: egyszerűsített (101)
taplo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 107
a sok facesz disznosag huzza lefele a topicot!
felhozom, szurja man egy kicsit az elvakult jobboskak szeme helyet!
sareleben Creative Commons License 2002.03.19 0 0 106
Mindenki örül a szép ünnepségeknek. (Annak talán kevésbé, hogy pl a legutóbbi márc 15-ön sikerült Fidesz-ünnepet csinálnia Ádernek a nemzeti ünnepből, de mindegy.) Nem az a baj, hogy aug 20-án tüzijáték van, hanem az, hogy átláthatatlanul, haveri alapon gazdálkodnak közpénzekkel. Cimbora cimborának adja. Ez nem pártpolitikai kérdés, hanem etikai.
(Ha a szocik is ezt csinálták, akkor tőlük is ugyan ilyen elítélendő. Azt pedig, hogy ebben a két cikkben nincs sok konkrétum szép kerek hazugság)
Előzmény: egyszerűsített (101)
Youwine Creative Commons License 2002.03.19 0 0 105
Off

Kedves Wic,

sajnos nem tudom, viszont az biztos, hogy az MSZP a Parlamentben abszolút többségben volt '94-98 között, tehát 50%-ot meghaladó hellyel rendelkezett.

A FIDESZ nem tudott egymaga kormányt alakítani, ennek köszönhető, hogy legfelsőbb vezető beosztásokba kerültek olyan kitűnő szakemberek, mint Torgyán dr. és Szabadi, Pepó, stb.

On

Előzmény: Wic (95)
nickwarren Creative Commons License 2002.03.19 0 0 104
A németben vanm erre egy szó: Familienwirtschaft.

no comment

Előzmény: lakika (96)
rich.mond Creative Commons License 2002.03.19 0 0 103
Már megbocsáss!Szép volt az ünnepség,de engem érdekel,hogy az asszony mennyiből csinálta azt a mákosbejglit karácsonyra...remélem,érted a célzást.Amúgy nem dob fel egy ilyen ünnepély,ezt jól látod.Korábban olcsóbbanis meg tudták csinálni....ennyivel jobb a HE????Na ne mond,hogy igen.A trabant hogy jön ide?
Előzmény: egyszerűsített (101)
egyszerűsített Creative Commons License 2002.03.19 0 0 102
"Azert all fel, mert jon fel a dolomit?"

Ez nagyon jó!!

Egyébként a maghasadásról még mindig a megyesi által lenyúlt Paksi Atomerőműs néhány milla jut eszembe!

Előzmény: taplo (100)
egyszerűsített Creative Commons License 2002.03.19 0 0 101

Nem értem!
Most lehet, hogy arról beszéltek ennyire összefonódva, hogy ez a csúnya Ország Imázs, meg Ezüsthalyó, meg Happy End felmarkolt 10 milliárd forintot, azután elmenekült Bécsbe, és nem is hajlandó hazajönni?
Vagy csak a szemem káprázott akkor, amikor minden eddigieket felülmúló, színvonalas, tényleg modern jó ünnepségeken vettem részt '98-at követően. Mind márc 15-én, mind aug 20-án, mind okt 23-án, és akkor ne beszéljünk a többi kormány ünnepségről, ahova mi halandóak nem kell ott legyünk!
Nem értem! De tényleg!

Amikor a szoclib. kormány kormányoz, akkor magától értetődő számotokra, hogy kell egy kormányzati apparátus, ünnepelni kell, utazni kell, filmet kell csinálni, és stb.
Ezek a "mocskos" "fiúk" -szerintetek- most nem tehetnek semmit, puritán állam kell, mindenki trabanton járjon, hogy TI, libcsi gyerkőcöknek meglegyen a saját magatok jóléte?

Hát ennyire minimálbéren éltek?
Ennyire féltek most Magyarországon?
Én úgy emlékszem, hogy nem történt még semmi incidens a balosokkal. Azt a miépes kisfiút verték csak fejbe, Tinektek mi a bajotok?

Én most 2002. márc 15-ei ünnepségek után is arra emlékszem, hogy az Astóriától a Kálvin térig tele volt a kiskörút a Múzeum kert előtt! És tényleg szép volt az ünnepség, szép volt a Múzeum, szép volt az Országház előtti ünnepség, Tetszik, hogy a TÉVÉ nemcsak Pesti helyszínekről, hanem vidéki városokból is élő adást sugároz..... Hát ezt is a HP Kft csinálja.
Horn alatt a Horn kabinetfönökének a cégei csináltak mindent, most legalább "külsősök", csak könnyen hajlamosak vagytok túltenni magatokat a négy évvel ezelőtti korszakon.

(befejezem a tetszés nyilvánítást, de az újságcikk tényleg nem sok konkrétumot tartalmaz...)

Előzmény: ane (98)
taplo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 100
lakika, te nagyon jobbos!

mond, a jobboldalisag mazochizmusra epul? Akkor elvezel, ha lopjak a penzed? Annak orulsz, ha sikkaszt a kormanyod? Azert all fel, mert jon fel a dolomit?

Előzmény: lakika (99)
lakika Creative Commons License 2002.03.19 0 0 99
"Nem akarok hinni a szememnek"
Ne is higgy. Legalábbis ne akkor, amikor belenézel a Népszabiba.

Előzmény: ane (98)
ane Creative Commons License 2002.03.19 0 0 98
Ha ezeknek mindent szabad, akkor a TOCSIK MÁRTÁT miért kellett elitélni. Ö sem csinált nagyobb disznoságot, mint ez a csipet-csapat.
Ha ezeket ujra megválasztja ez az ország, akkor senki se sirjon. Legyen mindenki fidesz közeli. Akkor itt minden rendben lesz.
Nem akarok hinni a szememnek. Ezeket még dicséri valaki és meri a kommunistákat bármilyen formában szidni???????????
Ezek rosszabbak minden ferde sztalinista bagázsnál.
Hurrá!!!!!!!!!!!!
lakika Creative Commons License 2002.03.18 0 0 97
Hoppá, ezt nem fejeztem be.

"...imádják a pénzt"
Sértődés ne essék, sokan bolondulnak a pénzért - én ebben valamelyest talán kivételnek számítok -, de tagadhatatlan, hogy ők ügyesen bánnak vele, nem sajnálom tőlük amúgy. Egyébként a Schindler listáját néztem, amelynek egyik jelenetében az SS katonák jöttek lemészárolni/elhurcolni a krakkói (asszem krakkói) gettó zsidó lakóit. És akkor, azokban az iszonyú, halálfélelemtől iszamos pillanatokban a zsidó anyuka kenyérbélbe csomagolta a mindenféle aranyékszereket, és lenyelte sőt lenyelette a gyerekeivel is ezeket a kis csomagocskákat. Azért ez megütött. Hogy ennyire fontos a vagyon, azt meg kell menteni, még ha időt is vesztünk, és esetleg ránktörik az ajtót a katonák, akkor is. Na ez egy olyan - amúgy Speilbergtől rendkívüli önismeretről tanúskodó - pillanat volt, amely sokmindent elmond a zsidó emberek pénzhez fűződő viszonyáról. Remélem nem sértettem meg ezzel senkit.

Előzmény: lakika (96)
lakika Creative Commons License 2002.03.18 0 0 96
"...imádják a pénzt"
Sértődés ne essék, sokan bolondulnak a pénzért - én ebben valamelyest talán kivételnek számítok -, a

"soha nem adatott meg nekik a befogadas elmenye. Kiveve persze akkor, amikor az egy fore eso Nobel-dijasok szamaval, vagy hasonlo statisztikai adatokkal kellett a mellunket dongetni"

Ez abszolút igaz, tagadhatatlanul nem tisztességes eljárás.

"Radnoti vagy Rejto ... Nem magyar ertekeket alkottak?"

Igazad van, de igen. Mint írtam is, vannak kivételek, csak én személyesen ilyeneket emberkéket nem ismerek. Az említett urakat csak könyvből - nagy tisztelőjük vagyok egyébként. Szóval olyan embereket ismerek, akiknek mondjuk a magyar népzenétől feláll a hátukon a szőr. Nem azért mert rossz az ízlésük, hanem mert pl. a Muzsikás együttes annyira velőtrázóan magyar zenét játszik, hogy azt már nem tudják befogadni és a sajátjuknak érezni. Ez pedig a génjeikben van. Erre gondoltam például, amikor azt pedzegettem, hogy "nem érzik maguknak a magyar értékeket". Az a megfigyelésem, hogy bármelyik országban sokkal könnyebben integrálódnak, mint mondjuk a magyarok. Mindenhol otthon érzik magukat, de sehol sem igazán (mostanában Izraelben sem valami rózsás az élet). Persze megint durván általánosítok, nyilván akadnak kivételek szép számmal.

"Valahol minden antiszemitaban az munkal, hogy szeretne o is olyan lenni, mint az altala utalt zsido."

Ez így kicsit erős.

"Ra kellen mar jonnuk arra, hogy nem irigykednunk kellene, hanem kemenyen dolgoznunk, hogy hasonlo nemzeti ertekeket fejlesszunk ki mint a zsidosag"

Ezzel viszont abszolút egyetértek. Én azt mondom, fel kell venni a versenyt, nem numerus clausus-szal vagdalkozni, mint a fasiszta időkben. Ez a verseny viszont nem engedheti meg a kirekesztést egyik oldalról sem. Sem a pozitív sem a negatív diszkrimiációt. Sem magyar sem zsidó oldalról.
Tagadhatatlan tény, hogy pl. a bankszektor vezető köreibe igen nehéz bekerülni "árja magyarként". Ezen és az ilyen jelenségeken változtatni kellene, úgy értem a versenyhelyzet nyújtotta egyenlő jogokat alapul véve - ehhez persze bizonyítani kellene tudni a sok esetben felmerülő valódi diszkriminációt és protekcionizmust. Sajnos ennek a felvetése már önmagában is amtiszemita gondolatnak minősül. Pedig én itt olyasmire gondolok, mint pl. a Philadelphia c. filmben Tom Hanks esete: bebizonyította - a jog eszközeivel - hogy mint AIDS fertőzött diszkrimináció áldozata lett, ezért rúgták ki. Ha lenne lehetőség arra, hogy hasonló esetben szankcionálni lehessen zsidó köröket (pl. nagyobb cégek felsővezetése nem fogad be nem-zsidó, ámde tehetséges embereket), azt nevezném én esélyegyenlőségnek. Fordítva biztosan működik a dolog már ma is, odafelé viszont szigorúan antiszemitának számít.

A németben vanm erre egy szó: Familienwirtschaft.
Szigorúan büntetik, mert lehetetlenné teszi az esélyegyenlőséget. Legutóbb a szcientológusokat sújtották mindenféle - amúgy erősen a numerus clausus-t idéző - korátozó rendeletekkel. Ez persze más, mert mindenki maga dönti el, hogy hitgyülis lesz-e vagy szcientológus, míg a zsidó ember zsidónak születik és punktum. Lényeg a lényeg, hogy a szcientológusok azt a védekő taktikát választották, hogy rögtön le is fasisztázták és nácizták a német kormányzatot. Nem jött be.

Előzmény: minderbinder (91)
Wic Creative Commons License 2002.03.18 0 0 95
OFF
Kedves Youwine!

>> A FIDESZ-t szavazók 40-egynéhány százaléka választotta, tehát az ország miniszterelnöke egy olyan párt képviselője, akit az ország nagyobb része (50-egynéhány százaléka) _nem_ akart.

Mondd csak, 1994-ben hány százalék is szavazott az MSZP-re????????????

Wic

Előzmény: Youwine (37)
minderbinder Creative Commons License 2002.03.18 0 0 94
Hosszu ideig Pokornit tartottam az egyik elfogadhato fideszes politikusnak. Aztan miniszter lett es elkezdett ossze-vissza hazudozni. Most viszont mar nemcsak hazudozik, hanem egyre szinvonaltalanabbul nyilvanul meg. Raadasul a fiu egyre gyakrabban osszemossa a dolgokat. A Nepszabadsag cikkeben egy apro utalas sincs az MSzP-re, szoval akkor mirol is beszel? Eegyebkent eddig a toltottkaposztas nyilatkozat a melypont - es hol vagyunk meg a vegetol!
Raadasul tudhatna, hogy a toltottkaposzta eleg konnyen megfekszi az ember gyomrat.
Előzmény: Törölt nick (89)
touareg Creative Commons License 2002.03.18 0 0 93
Engem meg jobban érdekelne, ha tudnál valami érdemleges cáfolatot mondani a cikkben felvázolt cselekményekről. Szegény Tocsik Márta lassan kezdi kellemetlenül érezni magát, hogy ilyen pitiáner volt 800 milkóval.
Előzmény: lakika (92)
lakika Creative Commons License 2002.03.18 0 0 92
"A mai egyik országos napilapban jelent meg egy cikk az Orbán-Wermer paktumról ... – nyilatkozta
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke"

Önigazolás: országos napilap = az igazság letéteményese
Ismeritek a 100 millió légy esetét?
Persze nem említi meg a derék Kuncze, hogy a Népszabó az a mértékadó sajtóorgánum - az úgy túl explicit lenne; így is tudja mindenki.

Ez a Kuncze valamikor szimpatikus volt nekem, de iszonyú tempóban aljasul az utóbbi időben. A legalpáribb szavakat adják a szájába. Gondolom lekésett a szereposztásról, és neki már csak az okádó vérben forgó szemű figurája maradt. Tanulság - máskor tessék jobban igyekezni!
Már-már ott tartok, hogy Kovács Lászlót kifejezetten üdítő jelenségnek tartom - ez egyértelűen a Kuncze érdeme!

Előzmény: Törölt nick (89)
minderbinder Creative Commons License 2002.03.18 0 0 91
OFF:))

Nezd, en nem hiszem, hogy barmi ertelme lenne az antiszemitizmusrol vitat nyitnunk, ugyanis ez egy olyan kerdes, amivel kapcsolatban az eloiteletes embereket nem lehet meggyozni. Te azert vagy antiszemita, mert az eloiteleteket es sztereotipiakat fenntartasok nelkul elfogadod es hirdeted.

Szerinted "a zsidók imádják a pénzt." (Masok talan nem??) Ez igen gyakran elofordulo vad a zsidosaggal szemben, amikor sikeres anyagi ugyekben vesznek reszt akar legalisan akar nem. Ugyanakkor azok, akiknek ez faj, soha semmifele kivetnivalot nem talalnak abban, amikor ugymond "igazi magyarok" hasonlo modon gazdagodnak meg. Egyszer nem hallottam ilyen ertelmu kiszolast Palotassal, Zwack-kal, Beressel (a cseppesrol van szo), Tocsikkal, Zarandokkal, Somodyval, Orban apjaval, Zarandokkal, Somodyval vagy Stadlerrel kapcsolatban. Pedig az o sikereik is valahol azon alapulnak, hogy tisztelik es szeretik a penzt.

".. nem érzik sajátjuknak a magyar értékeket" Ez is szalon-MIEP-esre vett sztereotipia. Egyreszt van egy csomo zsido szaramazasu kivalo muvesz, tudos, kozeleti ember, aki mindig is magyarnak vallotta magat, mindig is idetartozonak erezte magat, csakhat soha nem adatott meg nekik a befogadas elmenye. Kiveve persze akkor, amikor az egy fore eso Nobel-dijasok szamaval, vagy hasonlo statisztikai adatokkal kellett a mellunket dongetni. Peldaul Radnoti vagy Rejto miert is nem tartoznak a magyarsaghoz es a magyar nemzethez? Nem magyar ertekeket alkottak?

Valoban, a zsidosag osszetart. Mast nem is nagyon tehet, mert evszazadok ota ellenseges kornyezetben kellett elniuk itt es masutt is. Az emberek zome ossze-vissza handabandazik, amikor a zsidokrol van szo, pedig csak el kellene olvasni a tortenetuket + utanaolvasni nehany dolognak. A legaltalanosaban elfogadott nezetek szerint a zsidosag azert elt sokaig diaszporakban es elkulonulve, mert nem fogadta be oket az adott orszag. Elkulonulesuk nem kirekesztes, hanem keseru tapasztalatokon alapulo bizalmatlansag. Ugyanezen nezetek szerint, a szamaranyukhoz kepest lenyegesen nagyobb szamu szarmazasu kiemelkedo tudos, muvesz stb. annak a kovetkezmenye, hogy a zsidosag allandoan bizonyitasi kenyszerben elt, es mas valasztasuk nem is nagyon volt, mint megprobalni kepzettseggel stb. potolni a "szarmazasi" hatranyt.

Egy dologban egyet ertunk. Az antiszemitizmus oka a zsido sikerek lattan feltamado kisebbrendusegi erzes es irigyseg. Ra kellene mar arra jonni, hogy a zsidok a sikereiket nem valamifele mennyei mannakent az olukbe hullva kaptak, hanem hosszu evszazadokon keresztul megkuzdottek erte. Valahol minden antiszemitaban az munkal, hogy szeretne o is olyan lenni, mint az altala utalt zsido. Ra kellen mar jonnuk arra, hogy nem irigykednunk kellene, hanem kemenyen dolgoznunk, hogy hasonlo nemzeti ertekeket fejlesszunk ki mint a zsidosag.

Ez perssze kemeny ugy, es sokkal kenyelmetlenebb, mint minden kudarcunkert, rossz kozerzetunkert a zsidosagot csesztetni.

ON:))

Sajnos nem vallalom, hogy elobanyaszom neked a linket. A MeH archivumaban megtalalod Stumpf nyilatkozatait, hacsak nem titkositottak 90 evre mint allamellenes kijelentest.

Előzmény: lakika (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!