Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2008.01.16 0 0 455

A Pentax kamerájáért az Electro Worldben is annyit kell fizetnünk, mint máshol, ötvenezer forintot. Az áruházláncnál azonban a számla szerint a hazai nagykereskedelmi ár alig felébe, 28 ezer forintba kerül a gép, viszont meg kell venni hozzá egy 48 hónapos biztosítást is, 22 ezer forintért. A biztosítás ára után az Electro World azonban nem fizet forgalmi adót. Áfát csal a nagyvállalat?

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/afc080114/

tangerine Creative Commons License 2007.04.02 0 0 454
Figyi, a 3. képen az a bajszos nem Kuncze véletlenül? :)))
Előzmény: tangerine (453)
tangerine Creative Commons License 2007.04.02 0 0 453
Úgy tűnik a lengyelek sem különbek. Sőt ott még a berendezést is leamortizálták 'kissé'. :)

Az első Media Markt megnyitó Lengyelországban
sz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 452
nem voltam ott.
kizártnak tartom, hogy valaki csak a lázmérő miatt állt be a sorba - viszont ha vett egy tévét vagy valami más nagyobb értékű cuccot, akkor berakta a kosarába a 100 forintos lázmérőt is.

[lett volna egy számomra megfelelő compaq notebook is - meg is vettem volna, ha nem kéne áfát fizetni :) mikor lesz az a valamilyen kedvezményes vásárlási lehetőség, amit az OM ígérget a kormányváltás óta? :)]

Előzmény: Turulmadár (447)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 451
(Legközelebb majd azért ölik egymást az emberek, mert 1 Ft-ért lehet cd-tokot kapni... :( )
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 450
Ha jól láttam a szórólapon, 99 Ft wolt. De akkor is... :(
Előzmény: kábelbúvár (449)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 449
Lehet, hogy ingyér adták.
Akkor meg verekedni is érdemes érte!!

+ 1 nap szabaccság!
:((

Előzmény: Turulmadár (447)
tüzes fal Creative Commons License 2003.04.08 0 0 448
Szükség van a sok lázmérőre az eu csatlakozási láz miatt :)
Előzmény: Turulmadár (447)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 447
Lázmérők iránt... Mindig sikerül alulmúlnia magát Budapest népének. :(
Előzmény: kábelbúvár (444)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 446
"Használt Eredeti Amerikai Katonai Eszközök Nagy Választékban!!"

SZVSZ ez lesz a sláger 1 kis béke után, ha ismét beindul a túrizmus...

Előzmény: D-xxx (445)
D-xxx Creative Commons License 2003.04.08 0 0 445
A bagdadi ElektroSzaddam-ban sokkal jobb akciók vannak mostanában. Tumultus ugyan ott is van, de a kedvezmény 100%-os. :-)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.04.08 0 0 444
"Reggel nyolckor nyitott a harmadik magyarországi Electro World áruház. A tumultuózus jelenetekről, ingyenes akciókról ismert cég most Budakalászon vetette meg a lábát - tudósított róla a FigyelőNet.

A FigyelőNet szerint az Electro World budakalászi áruházának megnyitásán óriási tömeg verődött össze. A sor a kordonon túl húzódott még kedden délben is. Elsősorban az akciós termékek, a televíziók, a mikrohullámú sütők és a lázmérők iránt volt nagy a kereslet - tudtuk meg az illetékesektől."

NSZ


BoGar Creative Commons License 2002.02.23 0 0 443
akarom mondani, Electro Word.
Előzmény: BoGar (441)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.23 0 0 442
Ma már nem.
Orbán "polgárai" nagy kölcsönökből már bevásároltak.
Én meg a Mammutban tegnap nem találtam épkézláb fejhalgatót.
Ha valaki tudna adni egy jó kis címet !
(nem gagyi de nem is full kéne értékhatár 3-10.000)
Előre is köszönettel:
Lukasenkó pógári demokráciáját utáló üdv:
soltika + Finci Kutya
BoGar Creative Commons License 2002.02.23 0 0 441
Sziasztok!

mit gondoltok, ma is nagy a sor az Elekrto Worldben??

Ital Creative Commons License 2002.02.23 0 0 440
Sziasztok!

Ma olvastam errol az egesz EW balherol, (kulfoldon vagyok) persze beneztem ide is, hogy kinek mi a velemenye errol az egesz dologrol.

Kedves eeeaa!

En is ugyanabbol a szemszogbol kozelitem meg a dolgokat mint te bar mas terulettel foglalkozom nem szorakoztato-elektronikaval de az most nem lenyeges. Ja es importor vagyok tehat egy picit jobban ismerem a gyar es az importorok kozotti viszonyt. Sajnos a multik igen rossz hatassal vannak az ember "boltjara" a szeditoen alacsony arakkal, mi pedig jogossan kerdezuk azt, hogy ez hogy lehetseges. Tobb lehetseges valaszt probalok adni:

1. Emberkenk (EW) odabaktatott az XY televiziogyarhoz, zsebeben (vagy bankszamlajan) egy rakat penzzel es azt mondta. Tudom, hogy az XY tipusu TV-t ennyiert adjatok, de en itt es most helyben megveszek/vagy ha nincs gyartsatok
le X db (nagyon sok) ilyen tipusu TV-t olcsobban a nagy mennyiseg miatt. Nem fognak kerdezoskodni, hogy milyen
orszagbol jott a vevo, hogy a helyi importorhoz eliranyitsak, es majd rajta keresztul bonyolitsak le az uzletet. Ott helyben megkotik az uzletett (ha megeri nekik, altalaban megszokta) nem foglalkoznak semmivel, meg problemaznak azon, hogy jaj akkor most mi lesz az importor meg a gyar kozott levo szerzodessel (ha van) stb. Es senki nem tud semmit, csak akkor kezd el mindenki futkosni, mikor mar a TV a piacon van. De akkor mart keso.

2. Direkt vesztesegesen (vagy nullszaldoson) adnak par termeket, es azokon a termekeken probaljak behozni amit meg a megemelt aron is olcsobban tudnak adni.

3. Vevocsalogatas. (ez elege ki lett vesezve, ugyhogy nem ragozom)

Persze azt is meg kell nezni, hogy ugyanolyan alkatreszekbol/anyagokbol stb. oszerakott TV-rol beszelunk. Ha elhiszed, ha nem en mart lattam az en teruletemen ugyanazt a termeket tobbfele kivitelben legyartva sajat szemeimmel a gyarban! Kerdeztem is oket, hogy mert csinaljak ezt. Az 1-es valaszt adtak. Persze megmondtak, hogy ugyanez a termek van "normalisan" is de az dragabb.

KB ennyi ugy roviden.

Szia(sztok)
Ital

Előzmény: eeeáá (416)
Garp szerint Creative Commons License 2002.02.23 0 0 439
Garncia-témában.

Ha van kifüggesztve a vásárlók által jól látható helyen olyan iromány (üzletszabályzat, stb), ami azt mondja, hogy garancia nem jár az akciós termékekre, vagy akárhogyan is közlik, akkor is van egy alapszabály, hogy milyen értékű cikkre mennyi garanciát KELL minimum vállalni.

Előzmény: waces (399)
névtelen Creative Commons License 2002.02.22 0 0 437
Hömm... ma sikerült bejutni, s kiderült, hogy átverés az egész.

Gondoltam, az ok, hogy az akciós termékek nagy része nem lesz.
De a nem akciósak is drágák voltak.

pl. a 20e Ft-os digit fényképező helyett volt 65e -ért gagyibb (igen jó fényereje lehetett, amikor nagyítóval kellett rajta az objektívet keresni...)
Úgyhogy nem hiszek a bortánykampány-elméletben.
Inkább hiszek a rábaszásban.

Anno volt egy Tutto-Mobili, ami nagy reklámmal indult, majd azonnal megszűnt.

Bátor dolog volt pl. a 8000eFt-os scannert 19990 Ft-ért árulni (na jó, eggyel újabb verzió volt, de ugyanannyit tudott).. így akkor is drágának érzi az ember, ha esetleg nem lenne az....

feri60 Creative Commons License 2002.02.22 0 0 436
Sziasztok!

HoApO:
"De az arakat mar Ok fogjak diktalni! NEM A PIAC VAGY A VEVOK!!!!"
Szerintem fején találtad a szöget!
Ennek a nagy műbalhénak egyedül a reklám a lényege. A MediaMarkt még örül is, mert náluk is tolonganak a népek a 99-6999-29999 Ft-os gagyi, noname kávéfőző/mikro/vestelTV-ért.
Aztán meg úgy - jó esetben - fél év múlva szépen beállnak az áraikkal egy 5-10% eltérésű sávba. Vagyis szvsz egy jópofa árkartell tanúi leszünk, de a piacon már csak ők maradnak.
Nem lennék meglepve, ha ez egy jól kidolgozott forgatókönyv szerint menne, csak ezt persze soha nem fogjuk megtudni.

Feri

Black_T Creative Commons License 2002.02.22 0 0 435
"5, Az idetelepülő multi adókedvezményt kap x évig."

x = 5 év

Előzmény: Antisystem (405)
HoApO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 432
430.Tisztelt, Cmm!
Ez igy, igaz. Csak!! A kiskereskedo nem elvez olyan nagy ado, tb, vam, stb kedvezmenyeket. Azzal veri az aktualis kormanyzat szintol fuggetlenul, hogy O vele es a berbol es fizubol elokkel fizetteti meg az X-edik bank X-edik konszolidaciojat vagy a nagyok kedvezmenyeit. Avagy, hany haziasszony, nyugdijas kerult fel mar eleteben VIP listara? Roviden, amikorra lecsitul a harc (mert senki nem adja at ingyen a piac egy reszet)akorra a csatateren 1-2-3 tokeeros kuzdo marad. A tobbi keravill, ravill, herta ,kiskereskedok feladjak, nekik AMEN!!!......... Egy szep verofenyes napon, Klub Tihanynak, egy-ket napig nehany VIP-pes vendege lesz , vezeto menagerek, akik kotetelen golf parti alatt, beket kotnek, majd szepen bearaznak minket, es hurra, ujra beke lesz! De az arakat mar Ok fogjak diktalni! NEM A PIAC VAGY A VEVOK!!!!
Előzmény: cmm (430)
cmm Creative Commons License 2002.02.22 0 0 431
.... persze a gazdaság alapvető tézisein ALAPULNAK, nem pedig ALAPUAK (félrehord a kezem) :))))

Üdv.

Előzmény: cmm (430)
cmm Creative Commons License 2002.02.22 0 0 430
Kedves eeeáá, Zuboly, Antisystem, többiek!

Természetesen nem akarom, ill. nem is tudom eldönteni a kisker-multi vitát, ezért csak a saját tapasztalataimat írom le.

Én, mint magyar fogyasztó, igenis szívesebben adom oda a pénzem egy magyar kereskedőnek, mint egy multinak. Például: zöldséget/gyümölcsöt mindig a szemben levő öreg néniktől veszek, hiszen tudom, hogy az ő káposztájuk megbízható, megismernek, kedvesek, stb... Ezzel nincs is semmi baj, hiszen tudom, hogy ők faluról hordják fel az árukat, ill. tisztességesek. Ilyenfajta árut soha, ismétlem SOHA nem vennék multiban, pedig a Tesco nincs messze!

De azért látnunk kell azt is, hogy néhány magyar kereskedő (persze tisztelet a kivételnek) már-már olyan pofátlanul magas árat állapít meg, hogy az felháborító! Persze lehet mellet verni, hogy én akkor is a magyar kereskedőnél vásárolok, mégha drágább is, én erre azt mondom, hogy ÉN MEG ANNÁL, AMELYIK OLCSÓBB, ugyanis:

- sajna csak ezt engedhetem meg magamnak (nincs fölös pénzem elszórni)
- azért néha nemcsak a multi, hanem a drága magyar kiskereskedő is hülyének nézi az embert.

Személyes példa: amikor bejött az áruhitel mosógépet akartam venni, gondoltam ráharapok a dologra, lecserélem a régi MIDIMAT-ot! El is mentem a kiskereskedőhöz (magyar), elmondtam mi a kínom, stb...(A bolt nevét a semlegesség miatt direkt nem írom le!) Erre azt kaptam a pofámba, hogy mit zavarok itt a hülye áruhitelemmel, meg nincsen itt ilyen, stb... OLYAN PARASZT STíLUSBAN, HOGY AZT HITTEM LERAKOM A HAJAM! Ja, hogy ő fizet nekem, mert nála vásárolok, vagy mi...?

Mondtam: OK, megyek máshova! És így is lett, mivel szétnéztem, és a kiskereskedő árai bizony jóval magasabbak voltak a multi árainál, úgyhogy ennyit mondtam a kiskereskedőnek: köszi, majd máskor!

Összefoglalásként csak annyit írok, hogy a jó kereskedő nem azon dől el, hogy magyar-e vagy sem, hanem azon, hogy mennyire jó az üzletpolitikája, a kiszolgálás minősége, stb... Meghát, sajnos az ÁRAKON!

Hozzászólásommal senkit nem akartam megbántani, ez csak egy példa volt, nyilván van végtelen számú ellenpélda is!

Fenntartom korábbi állításaimat, melyek a gazdaság alapvető tézisein alapuak, tehát:

A FOGYASZTÓ OTT VÁSÁROL, AHOL A LEGOLCSÓBB AZ ADOTT TERMÉK, ill. AZ ÁRVERSENY KEDVEZ A FOGYASZTÓNAK!

Tisztelettel.

Előzmény: eeeáá (416)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.02.22 0 0 429
Köszi ezt a kis életképet. :)
Teccett.
Előzmény: Polka (428)
Polka Creative Commons License 2002.02.22 0 0 428
Bár lehet hogy Pelay szóvá teszi, hogy már írtam ezt is, azért ide esik.

Én meg csillárt kerestem, három égőset, de olyat, hogy
1. Csillárba is lehessen kapcsolni (1+2)
2. Nagyfoglalatú égő menjen bele.

Természetesen nem kaptam. Az Obiban, a Baumaxban, a Gigakakiban, a Praktikerben, de még a Szarvasi Mintaboltban sem kaptam ilyet. Csillár eleve nem volt, a nagy foglalat meg mintha kiment volna a divatból!
Persze miután már 800ért is lehet energiatakarékos izzót kapni nagy foglalattal, de minyonnal csak háromezerért, nem is favorizálják az előbbit.
Egyébiránt fölvilágosítottak, hogy mindenütt ugyanaz a belga multiszar van, és mivel ott nem divat a kompakt fénycső, ellenben szokás a dimmer, azaz a fényerőszabályzós kapcsoló, így talán szereljem szét a lakásom összes elektromos részét ilyenre, persze a csillár miatt.

A vicc az, hogy egy tanácsra kimentem az Ecserire, ott beszereztem egy megfelelő vázat ezerért, hozzá három üvegbúrát 1200-ért, rászántam villamosmérnöki életemből kb. 4 órát pucolásra, a szerelésre még vagy ezer forintot költöttem egy kis drótra, új foglalatra, egyebekre, és most csodájára járnak a haverok a virágot formázó csillárnak, és azt kérdezik, huszér vagy harmincér (ezerért persze) vettem-e.

Komolyan mondom, ha napi egyet el tudnék adni, kevesebbet kellene dolgoznom és stresszmentesebb életem lenne.
(Talán ha megélem a nyugdíjas kort.)

Polka

Előzmény: Antisystem (425)
MuzX Creative Commons License 2002.02.22 0 0 427
Látom Antisystem, "szintén zenész"... :)

Amíg itt a jelenben örvendezünk annak, milyen olcsón és milyen menő dolgokat vehetünk, nem vesszük észre, hogy a hátérben szépen elhasználódik, beszennyeződik, kipusztul minden, ami a jövőhöz is szükséges lenne... a technológia óriási ugrásokkal halad és látszólag egyre több problémát old meg, de a társadalmi feszültségek világszerte csak halmozódnak és erősödnek, és a ún. fogyasztói társadalmak által a világra kényszerített marketingközpontú világkép ezekre nemhogy megoldást nem kínál, de éppenhogy legfőbb előidézője és haszonélvezője mindennek...

Előzmény: Antisystem (425)
MuzX Creative Commons License 2002.02.22 0 0 426
Ugyan... hiszen ezt akartuk mind, nemde? Megszabadulni a hiánygazdasági zsarnokságtól és részévé lenni a szabad vásárlás világának, a neo-polgárosodásnak, a fogyasztói társadalomnak... ez a fejlődés egyenes útja...:)))
Majom->előember->ősember->gondolkodó ember->fogyasztó (ez utóbbi már nem is igazán ember, hiszen gondolkodni nem kell, sőt, nem is egészséges, ez ugyanis esetleg a fogyasztás rovására mehet) :))
Előzmény: lajafix (424)
Antisystem Creative Commons License 2002.02.22 0 0 425
Kedves Zuboly!

Off - a "nevem" a barátosném kreálmánya (mondhatni keresztanyámmá avanzsált), és elég jól kifejezi a lényegemet, már a rendszerellenességet. - On

Tökéletesen megértem amiről beszélsz, és magam sem pártolom a szélsőséges nézeteket. Magyarán nem tartok senkit sem rossz embernek pusztán azért, mert mondjuk a MediaMarkt-ban vette a számítógépét. (legfeljebb hülyének, mert ott a gépet leragasztják, aztán mivel cipelheted oda-vissza a márkaszervízbe ha baja van elcseszvén két napodat, már az ingyenes gar. javításon kb duplát bux, mintha kihivsz házhoz egy korrekt szakembert, arról nem is beszélve, ha a garidőn belül akarod pénzért bővíteni...)

Viszont SzVSz valamit nagyon tisztán kell látni. Ahogy az előző rendszer is az unokák zsebéből költekezett, úgy az olcsó multik hosszútávú következményeit is az unokák fogják viselni, nekik nem fog jutni már önálló érvényesülési lehetőség, csak alkalmazottság, és nekik nem fog más jutni, mint amit a multi kínál. Magyarán, ha valaki úgy dönt, hogy be sem teszi a lábát semmiféle multi-olcsó-akció dologba, az a jövőért áldozza fel a jelent, aki meg ezekre építi az életét, az a jelenért árulja a jövőt. Tipikusan az az eset, amikor a rövidtávú és a hosszútávú érdek között antagonisztikus ellentét mutatható ki. Valszeg ilyenkor az emberek többsége vagy egyensúlyt keres a két dolog között, vagy a kényszer elviszi valamerre. (kényszerként itélve az "agymosást" is...ld "trendy" és környéke)

Aki szerint ez utópia, annak 3 jelenbeli saját példa arra, hogy már kezd igaz lenni:
1, Pechemre eléggé sarkon-járó típus vagyok, tehát az üreges sarku cipők 3 hét alatt beszakadnak a patámon. Mióta eluralta a piacot a Humanic-tipusu cipődömping, normális árfekvésű tömör gumitalpú ffi cipőt szinte lehetetlen kapni Magyarország fővárosában. "Nem tartozol a trendhez, nincs 40 eFt-d az egyedi gyártásra kvázi fordulj fel"
2, Anno a asszem Vas és Fémipari Ktsz nevű cég kávéfőzői olyanok voltak, hogy ha leejtetted - mit leejtetted, földhözvágtad és belerugtál - akkor is tökéletes kávét főztek. Igaz nem volt rajtuk szép szines LED, meg happy-full-design fogantyú, de spec a kávé igen jó lett bennük.
Megérkeztek a multikhoz a fogyasztói társadalom "fogyassz többet" elvében fogant szines-szagos-villogó bóvlik, és az alatt a 2-3 év alatt, amig a nép felismerte a bóvli természetét, a hazai gyártó csendben kimúlt. Ma egyszerűen meg vagy fosztva attól a jogodtól, hogy az egyszerűséget, célszerűséget és tartósságot preferáld a tulajdonságok közül, mert az ilyen termék ritka lett, mint az igazmondó politikus.
3, Avittá vált a WC nevű tárgyunk. Multik, nem multik végigjárva, és mindenhol azt mondták, hogy mivel némely szaniterárú-gyár tönkrement (pl Öv utca), olyan alsó kifolyású, mélyöblítésü WC amelynek középtályon van a kifolyócsöve, nem létezik. Véssem szét a WC-helyiséget, vegyek csövet, vegyek járólapot, vegyek betonozáshoz dolgokat, stb. A helyzet javulni látszik, a kis boltos megigérte, hogy jövő hétre szerez Romániából, mert ott még gyártanak...

Na ennyi, az elmult két-három hét terméséből...

ÜdV

Előzmény: Zugoly (412)
lajafix Creative Commons License 2002.02.22 0 0 424
nem lehet mindenert a multikat hibaztatni.....A rendszert esetleg...)

Teccetek volna ellenforradalmat csinálni!

Előzmény: waces (420)
Polka Creative Commons License 2002.02.22 0 0 423
Értem amit mondani akarsz és azt hiszem Te is amit én.

A lényeg ebben a mesében, hogy minket, gyerekeket MEGETETNEK avval, hogy a multi milyen jót tesz velünk, hiszen lám, OLCSÓBBAN adja az árut. Közben pedig port hintenek a szemünkbe, mert eltitkolják a lényeget, hogy nem az áru klasszikus termelési szabályokkal kikalkulált ára a mérték, hanem egy virtuális, az ő általuk meghatározott ár.

Mindez csakis addig játszható, amíg föl nem nyílik a csipánk, és EBBEN látom a Miép legnagyob eredményét, hogy sokan elkezdenek gondolkodni és összeadnak 2-t meg 2-t.

Természetesen az ilyen módon leakasztott és kifizetett pénzek esetében FÖL SEM MERÜL senkiben a korrupció, csúszópénz, csalás, stb. fogalma, hiszen ezeket az összegeket a nagybetűs PIAC mint költségeket állította be, és ahogy mondtam, mi meg szívjuk a lét boldogan...

Polka

Előzmény: waces (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!