Keresés

Részletes keresés

simonlacko Creative Commons License 2011.02.28 0 0 27

Romániábol vagyok ErdélybölAhol csak a fű nő 

Előzmény: meret99 (26)
meret99 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 26

Kár volt a lovat felébreszteni:(( De hát unatkoztál, új topic meg nem volt, felpiszkáltál 1 régit:(( Én is szoktam:DD

Előzmény: simonlacko (25)
simonlacko Creative Commons License 2011.02.27 0 0 25

mi történt itt veletek hey ugy bevagytok indulva mikor a ló hágni akar

Előzmény: keellah (15)
dr csigavér Creative Commons License 2002.03.04 0 0 24
Te tudod rosszul, ő tudja jól. Legalább abba ne szólj bele, amihez nem értesz.
Előzmény: Traxy (16)
NevemTeve Creative Commons License 2002.03.04 0 0 23
Elkepzelem milyen alkoto vitat lehetne folytatni magyar es roman nacionalistak kozott:
-Kocsog magyarok, dogoljetek meg!
-Kocsog romanok, dogoljetek meg!
-Na ezt megbeszeltuk.
-Akkor viszlat.
rocher Creative Commons License 2002.02.21 0 0 22
Nagyon siettem. Köszi.

petra

Előzmény: ttott (14)
Gaaruda Creative Commons License 2002.02.16 0 0 21
Vannak ISP-k akik jutalmat tűznek ki annak, akinek sikerül feltörni a honlapjukat.
Miért nem bíznak meg egy ilyen céget a honlapjuk védelmének kidolgozásával?
Szeppent Creative Commons License 2002.02.16 0 0 20
Eszerint ma is tanultam valamit.
Én egy nótából indultam ki, mely szerint a román három spektrális főszínt ismer, mely némileg különbözik a fizikai kromatológia tanítása szerinti additiv rendszertől. Tehát:
"Három színt ismerek én e világban,
A derék román jóemléke szerint,
Más szín nincs is,
Mert én nem ismerem."

Hosszú évtízedekig ez, vagy valamilyen hasonló szövegű volt a hivatalos hímnuszuk. Igazán kitűnően jellemzi a román néplélek rejtett bugyrainak milyenségét.
Sz

Előzmény: dolphin (19)
dolphin Creative Commons License 2002.02.16 0 0 19
Igazad van abban, hogy a zaszlo az rosu-galben-si-albastru, de ha megnezed ennek ellenere is az osszes hivatalos helyen levo kepet a kek az elso (ez szvsz azert van, mert a kek van a legkozelebb a zaszlorudhoz, es a hivatalos abrazolasban a rud bal oldalon talalhato).

A hivatalos kormanyoldal szerint:
"The flag of Romania has the colours placed vertically as follows: blue (hoist), yellow (in the middle) and red (fly). The width of each colour band is one-third of the length. The blue is cobalt, the yellow-chrome and the red-vermillion."

Előzmény: Szeppent (18)
Szeppent Creative Commons License 2002.02.16 0 0 18
A hír kommentálása: Nem tudni, hogy tévedésből vagy szándékosan, de fordítva került fel az oldalra a román zászló: kék-sárga-piros helyett piros-sárga kék trikolór látható a feltört lapon.

A valódi helyzet:
A román trikolor - rosu, galben, albastru= piros, sárga, kék.

Ajánlom az Index hírszerkesztőinek figyelmébe.
Sz

chessman Creative Commons License 2002.02.15 0 0 17
El kellene magyaráznunk a román snaciknak :),
hogy az ilyen akciókkal maguk alatt vágják a fát,
ugyanis mi NATO-taguk vagyunk, ők pedig még mindig azt hiszik, hogy a KISantant tagjai.
Éljen NAGYMAGYARORSZÁG és kifli-ROMÁNIA!
Pontosabban kiflicsücsök :-)
Traxy Creative Commons License 2002.02.15 0 0 16
Rosszul tudod.

A Hacker sosem rossz szándékból cselekszik, célja kód optimalizálása, biztonsági hibák felderítése, sebesség növelés, egyszóval a kibertér "jobbá" tétele. Egy hacker ha hibát talál valahol azt nem használja ki és nem publikálja, hanem diszkréten levélben értesíti a rendszergazdit a veszélyre.

A cracker pedig az ártó szándékú csúnya fiú, aki semmitől sem riad vissza, hogy célját elérje.
Egyszóval a cikkben a cracker megnevezés a helyes.

Tudásban a két személy lehet egyszinten a különbség csak a tudás felhasználásában van.

Előzmény: emberarc (12)
keellah Creative Commons License 2002.02.15 0 0 15
Koszi a forditast! Mar el is kuldtem egy roman nacionalista f***szoponak...:-)
Előzmény: rocher (13)
ttott Creative Commons License 2002.02.15 0 0 14
Bocsi :) félreüthetted
"Ce forma a vot Romania?" helyett
"Ce forma a avut Romania?"
csak, akik nem értik azok kedvéért...
Előzmény: rocher (13)
rocher Creative Commons License 2002.02.15 0 0 13
Morickat - egy erdelyi diakot - felelteti a tanara:
Pe un elev din Transilvania-Moricka:-)- il asculta profesorul:
- Milyen alakja volt romanianak?
Ce forma a vot Romania?
- Kifli alakja volt.
Forma de corn

- S milyen most?

Si cum este acum?
- Zsemle...

Chifla
- Na, es milyen lesz?

Si cum va fi?
- Kenyermorzsa!
Pesmet.

Bocs, de a típusos karakterek hiányzanak.

Előzmény: keellah (9)
emberarc Creative Commons License 2002.02.15 0 0 12
Lehet hogy már korábban jelezte valaki, de azért szerintem a cracker és hacker fogalmak tisztázásra szorulnak. Amig a cikk címében hackerekről beszél a szerző, addig a továbbiakban következetesen a cracker megnevezésre szorítkozik. Lehet hogy én tudom rosszul, de..

A hacker: bejut egy szerverre (hack) valamilyen úton módon megszerzett adminisztrátor vagy root jogosultságokkal rendelkező felhasználóval és ott szabadon garázdálkodik (leegyszerűsítve)

A cracker: egy általában másolásvédelemmel ellátott és az installálásnál serial numbert bekérő jogtiszta, fizetős szoftvert TÖR (crack) fel és tesz publikussá

A kettő tehát még véletlenül sem ugyanaz, és a cikk esetében inkább a hacker megnevezés a célravezető.

Na, elég belőlem :))

Innercity folk Creative Commons License 2002.02.15 0 0 11
Kivancsi vagyok hogy a Fidesz frakcio mikor fog sajtotajekoztato kereteben tiltakozni az ellen, hogy az MSZP feltorette az MTMH.hu-t, es azon romanellenes hangulatkeltesre alkalmas anyagokat helyezett el. (ami azert nyilvanvalo, hogy az MSZP tette, mert a roman zaszlo szineit elbaltaztak es a piros(!) van elol.) Valamint felszolitjak oket, hogy az aljas ragalmazasokat hagyjak mar abba.

Szerintem a hetvegere vagy Csurka vagy ok meg fogjak vadolni a szocikat emiatt.

vomit Creative Commons License 2002.02.15 0 0 10
a kommunikacios szakadek nagy ur :-))
Előzmény: keellah (9)
keellah Creative Commons License 2002.02.15 0 0 9
Morickat - egy erdelyi diakot - felelteti a tanara:

- Milyen alakja volt romanianak?

- Kifli alakja volt.

- S milyen most?

- Zsemle...

- Na, es milyen lesz?

- Kenyermorzsa!

A nacionalista romanoknak valaki forditsa ezt le!
Koszi! :-)

tantris17 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 8
Szamomra eleg nyilvanvalonak tunik, hogy ezt a roman hazafiak megtorlasnak szantak OLAH Janos megvereteseert. Verik Budapesten az Olahokat? Mar a multkor a Schusterekre jart a rud? Rasszistak ezek a magyarok...::)))
kovvacs Creative Commons License 2002.02.15 0 0 7
azér valaki kihúzhatná a webserver vezetékét a falból, mer ez az impotencia félelmetes.
Hogy a fenébe nem voltak képesek még mindig eltüntetni az oldalt?
iolah Creative Commons License 2002.02.15 0 0 6
Erről a cikkről beszéltél?

Sipos Géza
HAZAFIAS FELTÖRÉSEK
Egyéves a magyar-román hackerpárbaj
[14.02.2002]

A radikális jobboldali román és magyar nyelvű oldalak gazdái nem elégszenek meg a szavakkal. Ha már a határokat nem lehet ide-oda toszogatni, legalább egymás szervereivel igyekeznek kitolni.

A román és magyar hackerek csatározása egy évvel ezelőtt kezdődött el. Román részről időnként sikerrel akadályozzák a nemmensoha.hu nevű, magát "Trianon-ellenes, revizionista honlap"-nak nevező oldal normális működését, viszont a másik oldal rendszergazdája is résen van, figyeli a román kollégák levelezőlistáját, és válaszul néha a romániai radikálisok oldalait igyekszik megbénítani.

Az Új Jobboldal és a Nemnemsoha

A magyar hackerek célpontja az Új Jobboldal (Noua Dreapta) mozgalom oldala, mely a www.nouadreapta.cjb.net nevű oldalon jelenleg elérhetetlen -- számol be a Ziua napilap riportja. A nemnemsoha feltörését majdnem egy évvel ezelőtt, február elején próbálta meg először Igu Uirean, de kétes sikerrel, mert a nemnemsoha rendszergazdája elfogta a hacker levelezését, és meg is jelentette az oldalon Oláh hackerek címmel

Ezekből a levelekből derül ki, hogy február 1-én keresett vállalkozókat a RoCrack román nyelvű hacker-levelezőlistán IGu a nemnemsoha megtámadására. Az ötletgazda pénzjutalmat is felajánlott. Két nap múlva jelentkezett haly, aki a Iasi-i DNT szerveréről válaszolt, utána egy bizonyos Advantis. Jelenleg 20 jobboldali román hacker lépett szövetségre a Ziua információi szerint, akik muie@unguri.com címen tartják a kapcsolatot.


"Várunk rájuk" szöveggel ellátott
fotó egy román radikális oldalról
A román társaság március 8-án próbálkozott ismét, erről tanúskodik a nemnemsoha működtetőjének, Raszinak (aki egyébként a Trianon-levelezőlista moderátora is) küldött levél:

"A hétvégén többször is próbáltak azonosíthatóan betörni román hackerek a szerverre. A nemzeti oldalakat kerestek és célirányosan a www.nemnemsoha.hu-t. Nem sikerült a dolog, nagyon odafigyelünk a dologra. Szoríts a rendszergazdáinknak. Külön parancsot adtam a védelem erősítésére! Bár az Úr útjai kifürkészhetetlenek. Ha betörnek a szerverre, akkor persze a nemzeti oldalakon kívül sok mindenmást is érinteni fog, de le vannak mentve két példányban egy külön vinyóra az adatok. Így ha van valami csak egy gyors másolás és újra minden rendben. Amúgy a rendszergazdák azt mondják, hogy nehéz dolga lesz az oláhoknak, mert nagyon jó a védelem."

2001 nyarán a román hackereknek sikerült hozzájutniuk a magyar oldal jelszavaihoz. Több próbálkozás után IGu egy szlovák hackerrel veszi fel a kapcsolatot, aki 2001 november 5-én ingyen fel is töri a szervert. Az oldal tartalmát módosították, és a szerverről olyan dokumentumokat töltöttek le, melyek szerintük "románellenes akciókat" mutattak be.


Képek a Nemnemsoha bevezető oldaláról

A román hackercsoport hazafias felbuzdulással a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) és a Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) e-mail címére küldi el a letöltött irományokat. Ekkor kezd nyomozni Uirean csoportja ellen a román rendőrség, ezért megszakítják a kapcsolatot. Pár elektronikus nyom azért marad utánuk, a rendőrség lefoglalja Uiorean négy számítógépét.

A hadviselő felek

A román-szlovák hackerszövetség vezetője Ligiu Vasile Uiorean kolozsvári diák, a Műszaki Egyetem automatizálás és számítástechnika szakán tanul. Számítógépes grafikával foglalkozik, egy reklámcégnél dolgozik.

A Ziua riporterének írt e-mail-ben elmondta: nacionalistának tartja magát, az Új Jobboldal szimpatizánsa. Uiorean azt írja, régóta idegesítik a magyar revizionista oldalak, ezért próbált szervezkedni azért, hogy az ő álláspontjukat bemutató oldalak is létezzenek a neten.

Az Új Jobboldal miatt a rendőrség lehallgatja a telefonját, a magyar oldalak feltöréséért ráadásul magyar revizonisták zaklatják -- panaszkodik levelében Uiorean: fenyegető telefonhívásokat és e-mail-eket kap. Elmondása szerint a nemnemsoha feltörése csak egy volt a sorban, és a töréssel november 5-i születésnapját ünnepelte. Az alkalmazott technikáról annyit mondott el, hogy "nem valami nagy filozófia, csak tudni kell felismerni a programozási hibákat és azt, hol érdemes keresgélni ezeket."


L.V. Uiorean önarcképe
A nemnemsoha működtetőjét a Ziua információi szerint Kucsera György nek hívják, Törökszentmiklóson él. Miután a Ziua riportere, Kallai László megpróbálta mobiltelefonján felhívni, egy érdekes e-mail-t kapott egy kanadai címről (amelyre azelőtt a szöveget egy tajvani postaládából továbbították). A levél így szólt: Magyar vagy, de az oláhok oldalán állsz. Ne kutakodj tovább ebben az ügyben!!! Csak vesztenivalód van!!! Erdély a miénk!!! Nem Nem Soha!

A román-magyar feltörési bajvívásnak

még nincs vége. Ugyan Uiorean kiesett a játékból, de egy konstancai csoport a szervertörők csevegőlistáján bejelentette, meg fogja támadni a trianon.tarsasag.hu nevű oldalt. A csoportosulás vezetője egy konstancai cég rendszergazdája, a romániai chat-szerverekre az Extremist (Szélsőséges) néven szokott belépni.

A szervert különben az Axelero Rt. tárolja Budapesten, a szóban forgó domain-nevet a Trianon Társaság regisztrálta. Úgy tűnik, a konstancai csoport be is váltotta a fenyegetést, mert az Axelero rendszergazdái a Ziua szerint megerősítették a társaság honlapjának védelmét. A domain tulajdonosai pedig panaszt tettek a budapesti rendőrségen, és azt várják, hogy a támadók azonosításáért lépjen kapcsolatba a romániai hatóságokkal.

A nemnemsoha és a trianon.tarsasag oldalak különben a hírösszefoglaló írásának időpontjában teljes mértékben működőképesek, rendben üzemel Uiorean személyes honlapja, valamint több román nyelvű radikális jobboldali honlap, például a Román Digitális Ellenállás (Rezistenta Digitala Romana, RDR) és a Nacionalista Index nevűek is. Az RDR-nek a trafic.ro belépésszámláló portál szerint az utóbbi héten mindössze 100 látogatója volt.

Előzmény: lujo2 (2)
iolah Creative Commons License 2002.02.15 0 0 5
Csakhogy a Határon Túli Magyarok Hivatala nem éppen a nacionalizmusáról híres.
Ilyen erővel Nemzetbiztonsági Hivatal honlapját is feltörhették volna...
Bár egyes románok szerint Magyarország úgy rossz ahogy van.
Előzmény: lujo2 (2)
Innercity folk Creative Commons License 2002.02.15 0 0 4
Ja, azzal kezdodott hogy visszautottunk...

A budos macskafajat ezeknek.

Előzmény: dez1 (0)
hools Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3
Valóban feltörték... Most néztem meg. Nem 0
Előzmény: dez1 (0)
lujo2 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 2
Tegnap a Transindex-en olvastam, hogy a magyar és a román hackerek között verseny van, hogy egymás nacinalista site-kat feltörjék
Előzmény: iolah (1)
iolah Creative Commons License 2002.02.15 0 0 1
Én is nyitottam egy ilyen című topicot, de mindegy.

::. Welcome to The Government Office for Hungarian Minorities Abroad .:: /* no shit? */
http://www.htmh.hu/

*wEr5 team* [ c.l.n.m.v ] ownz you Hungarya! leave alone Romania, Slovenia, Slovakia and Croatia too!!




This is Romania ! Transilvania belongs to Romania until the end of time !
..::01:12:1918::..
..::02:2002::..
..::eternity::..

Előzmény: dez1 (0)
dez1 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 0
Nos, megint elmondhatjuk magyar-román viszonylatban (mint már annyiszor) hogy a háborút nem mi kezdtük!
dez1 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!