Keresés

Részletes keresés

facsigafa Creative Commons License 2007.03.21 0 0 723
Azért lélekben faital vagy, remélem.
Előzmény: székkutas (722)
székkutas Creative Commons License 2007.03.21 0 0 722
Nekem elég az én szervezetem... az is már eléggé avult... :(
Előzmény: facsigafa (721)
facsigafa Creative Commons License 2007.03.21 0 0 721
Ezért lenne szükség sok ifjúsági civilszervezetre, olyanra ami nincs átpolitizálva. Szerintem ilyen nem igen van ma Magyarországon.
Előzmény: székkutas (719)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 720
Nagyon szep a mansfeld szobor. Olyan szep, amilyen remes volt az avato unnepsege. Remelem sokaig all meg. Brusznyai szoborral vajon mi a helyzet?
székkutas Creative Commons License 2007.03.21 0 0 719
Szomorúan értek veled egyet. :( Kicsit tompítja a dolog élét, hogy a ma ifjúsága kevésbé politizálja át az életét mint mi anno' Ezer élvezetesebb elfoglaltságot talál magának... :)
Előzmény: facsigafa (718)
facsigafa Creative Commons License 2007.03.21 0 0 718
Fél évszázad távlatából, minden színesebbé válik. Azért, ha végig gondolod azok az emberek akik ezeket a dolgokat állítják hány évesek és vajon miféle indíttatásból teszik ? Azt hittük, hogy már ennél nincs lejebb, de van ! Csak az a baj a mai fiatalok ezt a renget valótlanságot, hazugságot tényként rögzítik !
Előzmény: székkutas (717)
székkutas Creative Commons License 2007.03.21 0 0 717
"Mansfeld Péter 1956 októberében, 15 évesen csatlakozott a Széna téri felkelőkhöz. A forradalom leverését követően először életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték, majd az ítéletet halálbüntetésre változtatták és 1959. március 21-én kivégezték. Mansfeld Péter rehabilitálása 1990-ben történt meg."

Lemaradt az apropó: a dombormű leleplezése kapcsán írja fentieket a Gondola című internetes jobbos szócső.

Szemrebbenés nélkül hazudik.
Előzmény: székkutas (716)
székkutas Creative Commons License 2007.03.21 0 0 716

Felelevenítem egy régebbi hozzászólásomat:

"Jól gondolod, atyus, "ganéság" volt az ítélet, mint ahogy, "általában" a halálbüntetés is az.
Azt is mondtam már, hogy a Mansfeld történetről ismereteimet innen a netről szedtem össze. (sajnos eléggé egyoldalú - jobbos- forrásból!)

"Az 1957. évi 34. Tvr. 16. §-a hozta létre azt a lehetôséget, hogy fiatalkorúakat, szervezkedés miatt halálra lehessen ítélni. A jogszabálynak azonban visszaható hatályt nem mertek adni, vagyis a forradalomban való részvételért egyetlen fiatalkorút sem lehetett volna halálra ítélni. Ezért kellett egy „beugratást" szervezni Mansfeld Péternek egy 1958-ban elkövetett cselekménnyel, amiért már „jogszerûen" (dehogy, abszolút jogellenesen!) halálba lehetett küldeni az 1956-os hôst. Ezért nem merték Szigetvári Istvánt és a többi pesti srácot halálra ítélni."

A fenti idézett fantáziálást Jobbágyi Gábor (miép) egyetemi tanár találta ki, egyik a témával foglalkozó irományában.

Csak ismételni tudom, hogy teljesen logikátlan és szükségtelen lett volna a hatalom részéről a Jobbágyi-féle spekuláció, hiszen önmagában az életfogytiglani itélettel a tarsolyában Mansfeld gyilkosság szándékával végrehajtott szökése is elég alapot adhatott a bíróságnak a halálbüntetés kiszabására.
Nem volt szükséges, '56-os kitalált cselekményeket a vádlott terhére róni. Furcsa is lett volna, hiszen 56'-ban (1 év felfüggesztett börtönbüntetés) egyszer már hivatalosan "felderítették" Mansfeld "hősi" cselekedeteit. (1 év felfüggesztett börtönbüntetés a "jutalma") Furcsa logikára vall, hogy már akkor eltervezték, a gyerek néhány év múltán végrehajtandó akasztását!

Az én erőlködésem célja Mansfeld ügyében egyáltalán nem az akkori idők részeseinek bírálata, megteszik helyettem okkal-ok nélkül ezt mások .

Kizárólag a ma notórius hazudozói, hangulatkeltői, történelemhamisítói ellen szólok.
Régi -tán igaz sem volt- történetek mai korra történő aktualizálása ellen tiltakozom.

A politikusok mocskos száját szeretném befogni.

Megadom magamnak azt az illúziót, hogy itt a forumon megtehetem. "
Vakaróni Creative Commons License 2007.02.27 0 0 715

Ha nagyon alaposan utánanézünk ennek a  Mansfeld gyereknek, akkor  meg kellállapítsuk, hogy sajnos több volt a rovásán a köztörvényes tétel, mint a forradalmi hõsség. Szóval ezzel a szoborral örök jogos kritikának tennék ki a gyereknek azt az emlékét, aminek most még van egy kis heroikus zöngéje is. De szobor esetén a dolog  esetleg átmenne az önnön karikatúrájába.

Óvakodni kéne a visszafordithatatlan folyamatoktól.

Ki nem állhatom a  szinte már össznemzetileg is  buzi, és muszlimokat  kritika nélkül a nyakunkra beeresztõ Hollandiát, de egyben igazat adok nekik: nem feltérlenül kell  a multból elõemelt hõsöket csinálni.

Jobb a mindennapokban hõsi pózok nélkül normálisan viselkedni.

 

A visszamenõleges hõsteremtgetés valami komoly hiányt indikál egy nemzetnél.

Előzmény: Törölt nick (714)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 714

Melocconak mindigis érzelmi ügye, szívügye volt a Mansfeld-eset.

 

Szó mi szó: a kis Mansfeld (aki tételesen ismeri az ügyét az tudhatja) nem elsõsorban szívtiszta és  puritatív forradalmár volt,  mert a szándékaiban igencsak voltak  "kevésbé szobatiszta"  célok is,  --kora miatt is inkább a kalandvággyal vegyes vagányság elemei domborodtak ki a tettei közül,-- de abban, hogy a aljaretek Kádár-rendszer képes volt megvárni a jogilag felnõtté válását,  s akkor felkötni; ebben van valami olyan, hogy ha anyagyilkos lett volna, akkor is érzelmileg a pártjára toborzódnék.  Ez az egyetlen eset elég lenne, hogy mindent undorral elvessek  ami  kommunista, vagy a kommunista  szóval/fogalommal  pusztán csak kapcsolatba hozható.

Előzmény: PBGI (713)
PBGI Creative Commons License 2007.02.22 0 0 713

Emlékművet állítanak Mansfeld Péternek az I. kerületben

 

2007. február 22. 12:12

 

A Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén egyhangúlag úgy döntött: jóváhagyja Melocco Miklós szobrászművész Mansfeld Pétert ábrázoló mészkő emlékművének az elhelyezését az I. kerületben.

A Budavári Önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére kívánt Mansfeld Péter-emlékművet állítani az I. kerületi, Szabó Ilonka utcai támfalon, a mű elkészítésére Melocco Miklóst kérték fel.

A művész a fogvatartóitól megszökött és magát éppen a mélybe vető alakot örökíti meg. (Mansfeld Péter egy helyszínelés alkalmával a négy méteres mélységbe ugorva kísérelt meg szökést.)

Az I. kerületi Önkormányzat az emlékmű avatását március 21-re tervezi.

Mansfeld Péter (1941. március 10. - 1959. március 21.) az 1956-os forradalmat követő megtorlások legfiatalabb áldozata, a forradalom mártírja.

MTI

székkutas Creative Commons License 2006.10.26 0 0 710
Az volt a vétkes, aki kellő hiteles információ birtokában felkészítette erre a beszédre. Nagy baki volt, Mansfeld nevének említése.
Előzmény: Törölt nick (705)
winstonsmith84 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 708
Elkúrta!
Előzmény: Törölt nick (705)
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 703

...kis pártkatonák...

 

Tudod kérlek, ha egy kissé idősebbek lettünk volna, PuPu olvtársunk a házon belül, én pedig éppenséggel kívül éreztem volna othonosabban magamat. Mindenesetre a tények ne homályosítsák el a látásodat... :)

Előzmény: Duracel Nyuszi (701)
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 702
Október 30-án már két napja fegyvernyugvás volt, a lakosság szabadon járt-kelt az utcán élelmiszer után és a sebesültjeit/halottait kutatva. A pártház épületében egy kormányellenes célzatú bagázs tartozkodott.
Előzmény: Duracel Nyuszi (697)
Duracel Nyuszi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 701
Miután kicsit eldurvult itt a hangnem, azt hiszem itthagylak benneteket egymásnak.
Boruljatok egymás keblére kis pártkatonák, és beszélgessetek csak fesztelenül, mintha itt se volnék.
Előbb utóbb még elhangzik a "mocsadék" is, amit már nem akarok megvárni.
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 700
Volt rá 50 évem, hogy mindent, ami ebben a tárgyban a kezembe került, tüzetesen végigolvassak. Amit Te kínálsz nekem, az csak egy olvasata az akkori eseményeknek.
Előzmény: Duracel Nyuszi (697)
Duracel Nyuszi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 699
"A könyv hőse a KGB, miközben leránt a sárba mindenkit,"

Nem az a lényeg. A lényeg, hogy igazat ír -e .

" Az '56-os forradalommal többek között öt évig foglalkozott az ENSZ egyik különbizottsága: ők nem akadtak ilyen cinikus összeesküvés nyomára,"

Lehet, hogy nem is akartak.
Előzmény: ellenforradalmár (684)
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 698
Ez annak a pártnak a budapesti székháza, amelyik pártot (MDP) másnap Kádár elvtárs elhajított, mint egy büdös kapcát és néhány elvtársával, közöttük Nagy Imre elvtárs miniszterelnökkel egy új párt (MSZMP) szervezésébe fogott...
Előzmény: Duracel Nyuszi (695)
Duracel Nyuszi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 697
Figyelj ellenforradalmár, ha érdekel olvasgasd a 687-ben megadott oldalt, én nem olvasok helyetted. Ha nem érdekel felejts el.
Előzmény: ellenforradalmár (688)
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 696
Ott van abban a régi topikunkban... :o)))
Előzmény: PuPu (694)
Duracel Nyuszi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 695
"A Partizánszövetségbõl is ígértek Mezõéknek egy félszázad (veterán) partizánt. Azt mondták: útban vannak már. Soha nem érkeztek meg a Köztársaság térre. Mezõnek sikerült Földes Lászlót is elérnie, a párt Katonai Bizottsága egyik tagját. Õ legalább volt olyan realista, hogy nem honfitársaitól, hanem a szovjet parancsnokságtól kért segítséget. Egy szovjet páncélos egység elég lett volna a téren, hogy elûzze a támadókat. Földes: „Bementem Malinyin hadseregtábornokhoz. Elmondtam, kik vannak a budapesti pártbizottságon, vázoltam szorongatott helyzetüket, és igen szenvedélyesen kértem a segítségét. Malinyin a telefonhoz nyúlt, tárcsázott, majd rövid beszélgetés után ezt mondta: - Az önök kormánya megtiltotta, hogy közbelépjünk!” [43] Földes nem tud oroszul. Így nem tudhatta, hogy valójában kivel is beszélt Malinyin hadseregtábornok, aki ez idõben - a szovjet hadsereg vezérkari fõnöke elsõ helyetteseként - a szovjet hadsereg legfõbb vezetõje volt Magyarországon. Malinyin minden bizonnyal „saját” embereivel beszélt: Mikojannal és Szuszlovval, a KPdSU Politbüro két neves tagjával, akiknek kezében volt akkor a „magyar ügy” és akik október 25-e óta a budapesti szovjet követségen tartózkodtak. Õk tilthatták meg a szovjet segítséget a szorongatott pártházbeli védõk számára. Nekik lehetett érdekük, hogy minél zavarosabb legyen a helyzet Magyarországon, és ez okot szolgáltasson Moszkva katonai fellépésére a Nagy Imre-kormány ellen. "
Előzmény: ellenforradalmár (688)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 694

Volna egy-két ötletem...

:O)))

Előzmény: ellenforradalmár (688)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 693

Makovecz inkább építgesse a gyufavárait, - nem kellene történészkednie...

:O)))

Előzmény: Duracel Nyuszi (680)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 692

Borogassad.

Egy ilyen moindatot leírni egy történelmi vitában - már megbocsáss - ostobaság.

És mansfeldet is fegyverrel a kezében kapták el, - egy egész kis arzenálllal.

És Sinkovits.

Aki mellesleg nem harcolt fegyverrel...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (677)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 691

Érdekes, - első ránézésre egészen értelmesnek tűntél...

Másodszor is megnéztelek sajnos...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (674)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 690
:O)))))
Előzmény: ellenforradalmár (672)
PuPu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 689

Ami azt illeti, ez a fórun engem is kezd megingatni az ember fejlődésébe vetett hitemben, -  de ha van is fejlődés, akkor az qrva lassú, az már biztos...

:O))))

Előzmény: Törölt nick (668)
ellenforradalmár Creative Commons License 2006.10.14 0 0 688
A szovjet hadsereg egy megállapodás alapján már elhagyta a fővárost. Kint az akkor már a Nagy Imre-kormány által legalizált felkelők, bent a forradalom leverésén munkálkodó pártmunkások és két szakasz áv. kiskatona, mintegy 200 ember. Az épület öt óra tűzharc (10-15h) után elesik. Kinek kellett volna megvédenie a benntartózkodókat és miért?
Előzmény: Duracel Nyuszi (687)
Duracel Nyuszi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 687

azoknak, akiknek érdeke volt, hogy a Köztársaság tér október30-án délelõttegy külsõ támadás esetén ne legyen védhetõ, mindent megtettek annak érdekében, hogy a pártház védelmét szabotálják.

http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=4547&page=11

Előzmény: Duracel Nyuszi (686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!