Keresés

Részletes keresés

alomhajos Creative Commons License 2002.02.04 0 0 32
Szívesen. :o)
áh.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 31
Megvan ám! Elsiklottam eddig felette. Hála neked, újra le fogom venni. Még egyszer mondom: köszönöm szépen.
Előzmény: alomhajos (25)
miki_ng Creative Commons License 2002.02.03 0 0 30
na és ha itt vagyunk most mi lesz?
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.03 0 0 29
MArhára igaz!!!
Előzmény: acintya (28)
acintya Creative Commons License 2002.02.03 0 0 28

(Un)real, én nem azt írtam, hogy "miattunk depressziosak", hanem hogy miattunk depressziósak. Így, hosszú ó-val. (Tudod: a részletekben a lényeg... no meg a pontos idézésben.) Nem hiszem, hogy pusztán annak kijelentése okán, miszerint valaki nem pusztán magára, hanem másokra is gondol, vallásinak kellene nyilvánítani egy-egy kijelentést. Tény, hogy ez inkább a vallásos ember sajátja (kellene legyen), önzetlen, jólelkű embert láttam én már "ateistában" is.
Kíváncsi lennék, miért tartottad lényegesnek a "bűntudat" szót önálló mondatként közölni. Szerinted mi a baj a bűntudattal? A legjobb jelzőeszköz az ember számára - ha megtanulsz odafigyelni a bűntudatra, lelkiismeret-furdalásra ahelyett, hogy elnyomnád azt, a legjobbat teszed magaddal. (Mellesleg velünk is.)
Szerintem egyébként senki vállára nem kerül nagyobb teher, mint amennyit elbír, és azért kevés a valódi(!) látó, mert nincsenek sokan, akik ekkora terhet hordozni tudnak, és legfőképp bánni tudnak vele.
Én egyébként óva intenélek a tisztánlátók lelkiállapotának megítélésétől, mert a legjobb esetben is csak találgathatsz. Csak azt a szintet láthatod és ítélheted meg tisztán, amit már elhagytál, a többiről maximum homályos (félrevezető) elképzelésed lehet. De a fenti pusztán az én véleményem, a legjobb szerintem mégiscsak az lenne, ha egy valódi látó válaszolná meg a kérdéseket. Nekem is lenne pár...
Előzmény: Real_Lars (24)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.01 0 0 27
Ha igy tapasztaltad, akkor az nem lehetett az "én köröm"...

Adept

Előzmény: UCCSÓ NICKEM (26)
alomhajos Creative Commons License 2002.02.01 0 0 25
Ja, bocs:

A könyv címe "Az apostolok csodálatos cselekedetei", mely az "APOKRIF IRATOK" könyvsorozatban jelent meg (eddig kb.4-5 könyv).
Kiadta a Telosz Kiadó, Budapest, 1996-ban.
ISBN 963 8458089

Keresd a Ferenciek terén a Szent István Társulat könyvesboltjában. Ha nem találnád, böngészd végig a kapualjban a vallásos könyvesboltokat.

Még egy kis kedvcsináló:
"Minthogy pedig a nyugalom helyét sem látni, sem kimondani nem lehet, mennyivel inkább nem lehet sem meglátni, sem kimondani engem, aki e helynek ura vagyok. (...) Amikor azonban az emberi természet felemelkedik és hívásomnak engedelmeskedve hozzám jön, akkor mindazok, akik most hallgatnak engem, egyesülni fognak amazokkal, és többé már nem az lesz, ami most van, hanem azon felülemelkedve az, ami most én is vagyok. Mert mindaddig amíg nem mondod magadat az enyémnek, nem vagyok az, aki voltam. (...) Azt kell tudnod, hogy én egészen az Atyánál vagyok, és az Atya énnálam. (...) Mert, hogy ki vagy, azt látod megmutattam neked. Azt viszont, hogy én ki vagyok, egyedül én tudom, más senki."

Szia,
áh.

Előzmény: Törölt nick (23)
Real_Lars Creative Commons License 2002.02.01 0 0 24
"miattunk depressziosak"
Nos ez sztem mar vallasi eredetunek tuno magyarazat.
Buntudat.

Ezeknek szerintem semmi kozuk egymashoz.

Bizonyos lelkiallapot segitheti a tisztanlatast, viszont tisztanlatas is letezik e lelkiallapot(ok) nelkul.

De a kettot nem kell osszemosni, semmi kozuk egymashoz (legalabbis letezesukben nem.Egymasrahatasukban annal inkabb)

Előzmény: acintya (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.01 0 0 23
Kösz. Én így gondoltam: a könyv címe, kiadója (esetleg) a kiadás éve.
Előzmény: alomhajos (21)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 22
Értem amit mondasz, de nem fogadom el.

Azzal hogy kijelented hogy később sem fogsz hinni semmiben, magadat vágod el a tapasztalástól.
Azért egy kis nyitottság még elfogadható lenne, nem?

Kérdés:
Nem létezik olyan történés ami után azt mondanád, most már elhiszem, hogy létezik valami ami tul van a fizikain?

kérdés:
Minden jelenségét a világnak helyére tudod rakni a jelenlegi világszemléleteddel? Nem lóg ki semmi, minden a helyén van?

Adept

Előzmény: Law-Fast (16)
alomhajos Creative Commons License 2002.01.31 0 0 21
Kedves Kopancsi, ez az idézet egy apokrif iratból, a "János cselekedetei"-ből való. Sajnos, a szakértők megállapításai alapján, a mű eléggé szennyeződött a gnosztikus és más vallási irányzatokkal, ezért csak nehezen lehet fellelni azt a tiszta Hangot, ami Jézusra jellemző.

Szia,
áh.

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 20
Elgondolkoztató. Köszönet érte. Elárulnád honnan idéztél kedves áh?
Előzmény: alomhajos (19)
alomhajos Creative Commons License 2002.01.31 0 0 19
Te lenni bölcs ember kedves Acintya, ezentúl ne borotválkozz. :o) Jézus egy apokrifban így beszélt magáról:

"Hallod azt, hogy szenvedtem, pedig nem szenvedtem. Azt is, hogy nem szenvedtem, pedig szenvedtem. Hogy átszúrtak, pedig nem döftek belém, azt is, hogy a fára függesztettek, pedig nem függesztettek a fára. Hallani fogsz a belőlem kifolyó vérről, pedig nem folyt ki a vér belõlem. Egyszeren: nem az én szenvedésem volt mindaz, amit amazok beszélnek rólam, de azt, amiről nem beszélnek, valóban elszenvedtem. S hogy ezek mik, azt megsejtetem veled, mert tudom, hogy te meg fogod érteni. Ismerj fel tehát úgy, hogy én vagyok az Ige foglyul ejtése, az Ige megsebzése, az Ige vére, az Ige sebe, az Ige megfeszítése, az Ige szenvedése, az Ige átdöfése, az Ige halála."

áh.

Előzmény: acintya (17)
acintya Creative Commons License 2002.01.31 0 0 17
...és arra még nem gondoltatok, hogy a látók nem maguk miatt, hanem miattunk depressziósak? Mert átlátják némely szenvedésünk terméketlen voltát és EZ fáj nekik? Hogy végig kell nézniük, míg mi "pokolra szállunk" a "mennybemenetel" előtt?!
Előzmény: Law-Fast (16)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.30 0 0 15
ne felejtsd el mert kiváncsi vagyok rá!

Adept

Előzmény: Law-Fast (14)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.30 0 0 13
Most ne csináld ezt!
Ne csináljuk ujra ugy mint régen!!!

Válaszolj rendesen légyszi!

Adept

Előzmény: Law-Fast (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.30 0 0 11
MIért gondolod hogy ilyen egy tisztánlátó?

Addig nem juthat el valaki a tényleges tisztánlátása szintjére amig el nem éri a teljes gondolati érzelmi és akarati kontrollt.
Ezek alapja pedig a tökéletes pszichés egyensúly.

Ez kizárja a depresszió vagy bármi más lehetőségét... Nincsenek érzelmi kilengések, zavarok stb.

egyenként válszolnék a kérdéseidre:

"Ugyan mi a fene vinne rá egy életvidám embert, hogy halottakkal keresse a kapcsolatot?"
Ezek nem a tisztánlátók, hanem inkább a médiumok.

"Ugyan miért fordulna egy lelkileg egészséges, kiegyensúlyozott ember a "túlvilág" felé? "
Mert átlátja a fizikai világ illuzióját.

"Ugyan miért gondolná azt egy boldog ember, hogy az igazi boldogság a halállal kezdődik? "
Ezt nem mondja egy tisztánlátó.

"Lehet, hogy a spiritualitás = depresszió? "
Ha béna az ember akkor igen. De ez mindennel igy van.

"Tulajdonképpen ezek a nagyon magas szellemi szinteken álló emberek szimplán depressziósak, és csupán e betegségük köré szőtték ezt a spirituális legendát?"
Nem. számukra nem léteznek lelki beegségek.

"És csak azért dühösek ránk, "nihilistákra", "istentelenekre", mert mi nem vagyunk depressziósak?"
Na ők azok akik már nem dühösek senkire. Pont a látásuk által vannak tisztában a dolgok valódi természetével. Ez nem dühöt vált ki hanem szeretetet és megértést. Te tudnál haragudni egy vak és beteg emberre?

Találkoztál már IGAZI látóval??

Adept

Előzmény: Law-Fast (1)
Hettie Creative Commons License 2002.01.29 0 0 9
Szerintem nem mindenki depresszios aki tisztan lat. Sot, aki tisztan lat, szerintem nem depresszios. Persze ki lat tisztan?

Hanem aki nem lat tisztan... nagyon is lehet depresszios.

pint Creative Commons License 2002.01.28 0 0 8
Én a pirosat választom.
Előzmény: Loveboy (-)
798081 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 7
Volt időszak, amikor egészen pontosan én is így gondoltam, mint te. Sajnálom, lehet hogy nem fogsz nekem hinni, de azt kell mondjam, becsapod magad. Felcseréled az ok-okozatot. Az érzelmeid felülkerekedtek jelenleg az agyadban.
Előzmény: Loveboy (-)
GONDolK Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6
hmm...

"Boldogok a lelki szegények"

igen! azok!

42

Előzmény: Törölt nick (4)
yuntem Creative Commons License 2002.01.28 0 0 5
Nem hiszem, hogy a tisztánlátásnak bármi köze lenne az ember közérzetéhez. Embere válogatja, és persze attól is függ, hogy ki mit vél igazságnak. Pszichológiai alkat kérdése, hogy vki tud-e megnyugvást találni pl. a túlvilági élet hitében. De a nihilistának is a személyiségétől függ, hogy világnézetéből az élet élvezetét hozza-e ki, vagy odáig jut-e, ahová a Harcosok Klubja hőse (amely filmet egyébként mindenkinek melegen ajánlok).

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.28 0 0 4
"A bölcseknek elméje a siralmas házban van, a bolondoknak pedig elméje a vígasságnak házában.
Jobb a siralmas házhoz menni, hogynem a lakodalomnak házához menni; mivelhogy minden embernek ez a vége, és az élő ember megemlékezik arról."

Magyarabbul a masodik mondat:
Jobb egy temetesre menni, mint egy lakodalomra, mert a temetesen meglatjuk, mi is az ember vege, es elgondolkodunk rajta.

Az idezet a Bibliabol volt (Peldabeszedek konyve).

GONDolK Creative Commons License 2002.01.28 0 0 3
szóval szerintem az írók/költők abban különböznek tőlünk, hogy ők meg tudják fogalmazni amit mi csak érzünk, sejtünk. EZÉRT:

"Lehet, hogy öreg vagyok már és fáradt - folytatta -, de mindig úgy véltem, képtelenül kicsi az esélye annak, hogy megtudjuk, mi történik valójában. Nem tehetünk egyebet tehát, mint fütyülünk az egészre, és igyekszünk elfoglalni magunkat. Én például partvonalakat tervezek. Díjat is kaptam Norvégiáért."

!negyvenkettő!

édessavanyu Creative Commons License 2002.01.28 0 0 2
Biztos vannak olyanok is, ezért köszi hogy leírtad, de én nem rájuk gondoltam, hanem az olyanokra, mint woody Alen.
Előzmény: Law-Fast (1)
Loveboy Creative Commons License 2002.01.28 0 0 topiknyitó

Szerintem kétféle ember létezik, az egyik a Depressziós, aki tisztán látja a valóságot, a másik, nem tud semmit, de jól érzi magát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!