Keresés

Részletes keresés

Barcafan33 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 2863

Sziasztok! A mellettünk lakó család elég hangos ( tv- kiabálás stb..) és felmerült az utólagos fali hangszigetelés. Újabb típusú tégla/ beton társasház, csekély fal vastagság.

 

Kaptam ajánlatot,

1. Isoplaat hangszigetelő natúr porózus panel 25 mm

2. Danosa MAD nehéz membrán 4 mm
3. Isotex hangszigetelő fali panel 12 mm,   összesen 4,1 cm.)

 

elő sorban tapasztalatokat szeretnék kérni olyantól akinek esetleg ilyen anyagokat használtak, ért e valamit, megszűnt e probma.

 

Illetve az is érdekel hogy aki egy ilyen 4-cm vastag utólagos szigetelést csináltlátott, milyen eredménye lett..

 

Nagyon köszönöm!!

pai mei Creative Commons License 2024.01.25 0 0 2862

Sziasztok!

 

A hálószobám fala a szomszéd kerítéséhez elég közel van, és ha a kutyája éjszaka ugat, mindig felébredek. A falon van egy kétrétegű műanyag ablak, alatta pedig egy parapetes gázkonvektor. Lehet hatásosan csökkenteni az ugatás hangerejét ebben az esetben? Füldugó nem opció, és a fejemre húzott takaró is kényelmetlen már…

gfund Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2861

Sziasztok

Adott egy fából készült szobaajtó, amin van hat savmart üvegbetét. A gond, hogy minden áthallatszik rajta. Mivel az ajtó szépen faragott és az üvegbetétek is dekoratívak, olyan megoldást keresek, hogy kívülről, ha lehet, ne változzon az ajtó képe, de cserébe mégis jobban szigeteljen hangot. Arra gondoltam, de lehet van jobb ötlet, hogy az üvegek mögé rakok tükörhatású fóliát és amögé (belülről) gumilapokat. Így kívülről nem a fekete gumilap látszik. Van ennél jobb ötlet esetleg? Milyen vastag gumilapot érdemes használni? Felmerült az is, hogy autók hangszigetelésénél használt hangcsillapítót vegyek (Titan comfort pl), de nem tudom, az erre alkalmas-e. Elsősorban beszédhangokat akarnék kiszűrni. 

Köszi!

Betonmester Creative Commons License 2024.01.13 0 0 2860

Sziasztok !
Régen jártam itt de látom a helyzet nem nagyon változott :)
Csak egy kis szösszenet: el takarítottuk az alattam tanyázó "állat" szomszédokat (férj,feleség) egy kis rá hatással. De pénz beszél alapon ment a dolog.
Ugye bár Nekem plus költségbe került hogy Ők laktak alattam ! Mondjuk hangszigetelés munkálatok után már nem zavartak . De viszont a lakó közösség felszabadult(pszichésen is !)hogy távoztak. Ez lett az idei év karácsonyi ajándéka a tömbnek:).
Teljes lakásfelújítás készül(kivitelezés az Én feladatom) és igy jóval könnyebb helyzetben vok a hangszigeteléssel is.
- a padozat födémig megszüntetve
- a szomszéddal határos válaszfal, födémről indítva ragasztással 5cm legsűrűbb kőzetgyapot felragaszt(pormentes,tapadóhid,mélyalapozást stb.felületre !)
- majd ezt hálozni,glettelni a gyapotot (ez mind a saját ragasztójával !)
- meg kötött hálos felületen keresztül felső síkban,(mennyezet alatt20-40cm) 50cm -ként tárcsás dübelezés ! 10-12h múlva lehetséges a művelet
-  szintén ragasztással( flex csempe ragasztóval) első réteg fehér karton kerül
- az utolsó réteg meg kék karton (acoustic) kerül szintén ragasztással...karton ragasztás kötésben történik!
- többi a festőé... nem vesszük el a munkáját :)
Ha elkészültek a falak akkor készül az úgynevezett "úsztatott" padló. Itt is az fog készülni (telibe padlófűtés lesz).
Neten utána lehet nézni ,de az a lényege hogy se milyen formában  nem találkozhat a padlóbeton a födémmel és a falakkal sem !!Ez mind szigetelő anyaggal fog megtörténni.
Nagy körvonalakban ennyi de részletekre is nagyon oda kell figyelni. Azon nagyon sok áll vagy bukik !
És akkor olyan 70-80% megfogtuk a zajokat.

Mindenkinek nyugalmas otthont kívánok !


norbi868686 Creative Commons License 2023.12.10 0 0 2859

Valaki erre:

 

"

Panellakas, suket venasszonyokkal körülvéve.

 

Az igazi problema, hogy a fűtéscsőn az also szomszed minden tévénézését hallani lehet, vagy ha telefonal, vagy ha pofazik eppen. A hangok legeroteljesebben a padlon a csőátmenetnel, illetve a futoscsovon magán erkeznek felfele, a radiator nem rezeg annyira talan.

 

Barmilyen utolagos szigeteles, a csövet pl körbe polifoam-ozas, csocsatlakozas kiszilózasa segit ezen? "

Pyromaster Creative Commons License 2023.11.09 0 0 2858

Sziasztok!

 

Kellemes ikerházas story következik. Szeretnék segítséget kérni hangszigetelésben. A topicot átolvastam.

30cm Ytong főfallal épült a ház 30cm Ytong elválószófal a szomszéd felöl. Külseje 10cm polistyrol szigetelést kapott. 

 

Első lépésben a közös 10m falszakaszra 1cm légréssel 100mm acél profillal előtét falal készítettem xd sűrűségű táblás kőzetgyapot és 2 réteg fedésben eltolt Aqustiq Blue RF 2 gipszkarton lappal. Maga a fal jól szerepel, nem hallom a szomszéd halk beszélgetését mint korabban. Tetőtér felől 40cm szálas ásványgyapot szigetel. Viszont a gyereke egész nap este üvölt Kellemea magas frekvencián és az utcán hangosan hallani Ahogy megfigyeltem a 30cm Ytong főfalak és egy 10cm  Ytong válaszfal az ami áthozza a hangot mert annak rapasztva a fülem minden beszédet kiválóan hallani odaátról.

A valaszfal egyik oldalára 1 rétegben raragasztottam purhabbal a maradék gipszkartont, ez sokat nem jelentett úgy érzem a hangszigetelésen.

 

Kerdésem az lenne, szerintetek mit lehet még megvalósítani térvesztés nélkül?

Falatvágásban gondolkozom a két főfalon és a válaszfalon.  10-20 cm szélesen és azt kitölteni hanggatló téglával meg rezgéscsillapitó gumi lemezzel (Tecsound?)

A koszorú vasbaton és a két lakás egyve van öntve azt nem tudom átvágni. 

 

Köszi előre is! 

Kickass187 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 2857

Üdv!

Egy éve vettünk egy 80as években épült ’ikerházat’, hát nincs mit szépíteni, beszívtuk. Addig volt csendes amíg nem laktak a másik oldalon. Állítólag egy sor keresztben lerakott B30 tégla választ el minket és minden ebbe a falba van bevésve…

 

Mielőtt meghirdetjük gondoltam megkérdezem a fórumot, hogy az egyik itt is ajánlott cégtől kapott ajánlat/rétegrend mennyire válhat be? Léghang és testhang is zavaró, az tisztasor, hogy megszüntetni teljesen nem lehet. 

 

1. Légrés – 20mm
2. Akusztikai karton – 12,5mm
3. Green Glue Jois Tape szalag – 3mm
4. Faváz – 50mm
5. nagy tömeg sűrűségű szálas anyag a favázban
6. IsoPLAAT® alátétlemeze – 25 mm
7. Akusztikai karton – 12,5mm
8. Green Glue Compound viszkoelasztikus gél - 2mm
9. Akusztikai karton -12,5mm
Rétegrend vastagsága kb: 14 cm

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

Lavina1976 Creative Commons License 2023.09.19 0 0 2856

Az előbbi válasz inkább neked érdekes.

Más: A székhúzogatás zaját csak a filc fogja meg, nem a hangszigetelés. Mond meg nekik, hogyha felrakják a filcet, akkor kapnak egy fél tálca sört és ha nem hallod egy évig kapnak még egy fél tálcát. De ha átvernek van rontáshozód.

 

Előzmény: Manomona (2851)
Lavina1976 Creative Commons License 2023.09.19 0 1 2855

 " A kiszállás eleve nettó 50ezer lenne,",azaz áfával kb. 63 eft

 

Ez csak a felmérés díja az adott cégnél. Miből állt a felmérés nálam:

 

1. A fülét 1 helyen a falnak tapasztotta.

2. elővette a telefonját ingyenes applikációval, hogy decibelt mérjen. 

3. Lemérte a fal méretét, illetve vetett egy pillantást a padlásra

4. kockás papír, számológép és mondott 2 számot (2 variáció, aminek a lényege: előtétfal, 3 cm kőzetgyapot (márka és típus nélkül, 2 vagy 3 réteg "csodalap", normál gipszkarton))

5. Természetesen a legdrágábbat ajánlotta

6. 3 ember szinte azonnal tudna jönni és egy nap! alatt végezne. (vakolás, tereprendezés nincs az árban)

7. Garancia csak a fal tartósságára van. Nincs semmilyen garancia, hogy beváltja az ígért decibel csökkentést. Plusz nehéz bármit bizonyítani, mert ahhoz előzetes és utólagos hivatalos zajszint mérés kellene.

 

Vagyis csak egy sima mérés az egész.

Jól ki van ez találva. Mindez egy jókora felmérési összegért 10-15 perc alatt.

Egyébként végzettsége sincs hozzá. Marketinges. Neki elég ha 1 nap 10 címet bejár = 200e HUF (mert számlát nem fog kérni senki)

Ha valaki rendel, akkor meg Kánaán.  A fórumon többször olvasható, hogy mennyire nem vált be a csodalap. Azon meg már röhögtem, hogy azt sem tudta milyen kőzetgyapotot használnak.

 

Előzmény: Téli nap (2850)
egylány26 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2854

Szia,mi csináltunk hangszigetelest és jól látod h a beszedhangokat fogja meg. Akik nálunk csináltak már nem dolgoznak. Amit tudok ajánlani h keress fel egy tűzeset és kk tudnak segíteni ki a megbízható. Anno mi így találtunk villanyt. Vagy esetleg helyi közösségi Facebook csoportban is kerdethetsz.sok sikert.

Előzmény: Manomona (2853)
Manomona Creative Commons License 2023.08.27 0 0 2853

Köszönöm, nagyon rendes vagy :) Igen, a felhasználandó anyagokkal és technikával nagyjából tisztában vagyok, rengeteget olvastam róla. Persze, ez az elmélet, de az is nagyon fontos. Innentől már szakember kell, hogy kiszámolja az anyagmennyiséget és rendesen be is építse. 

 

És még akkor is lutri, hogy hasznos lesz-e a hanggátlás szempontjából. Mindig lutri, ahogy itt is olvasom a véleményeket. Nos, először megpróbálok szigeteltetni, ha nem válik be, akkor ráérek gondolkodni az eladáson. A vevőt nem szeretném átverni, az nem az én stílusom. 

 

A budapesti cég hosszú évek óta létezik mindenféle referenciákkal, ők a legismertebbek és sajnos a legdrágábbak. Tőlük kértem árajánlatot előzetesen, de csak telefonon. A főnök az általam megadott méretek alapján számolta ki a hozzávetőleges költséget az előtétfalas megoldáshoz, amihez még hozzájön az áfa is. Ezredjére csinálja, sokat nem tévedhetett az összegben. Én nem tudnám kiszámolni, mivel a weboldalukon csak az anyagárak vannak, a munkadíj nincs. Az időről-időre változik, vagyis emelkedik. 

 

És igen, tudom. Egyéb szakikkal is észnél kell lenni. 

Előzmény: Téli nap (2852)
Téli nap Creative Commons License 2023.08.27 0 0 2852

  Akkor folytatom

 

És ahogy látom kettő műszaki megoldást is javasolnak :

 

 

1.

 Ha nekem kellene nekiállni, feldobnék 50-es profilt, ha hatásos, akkor örülök......

Gyurco..2843.

 

ill.

 

2.

........és rááldozol akár 20 cm-t is, akkor én ezt próbálnám:

- meglévő vakolt falad

- Bakonytherm ZAJSTOPP 10/50 NF, de ne érjen a s......"

 

 

trebront 2847.

 

Nos mind a két megoldás jó .A megrendelőnek kell valamelyik mellett dönteni.

Ha dönt, akkor kell egy tervet készíteni másnak sőt magának is.

Miért  ? Azért hogy tudjon anyagot vásárolni.

 

Hogy milyen anyagból lesz, milyen mennyiségben.

Így ha  én kerülnék ilyen helyzetbe csakis  sk. készíteném.

 Tehát a 3. megoldás

nehéz ásványgyapot hő  és hangszigetelőanyag,  faváz  és  burkolásra OSB vagy gipszkarton.Segédanyagok  facsavar,   tipli,filc stb,szerszámok és némi állvány.

Ne ijedjél meg ez a némi állvány 2 db. könnyű bak és  2 db 3 m -es palló.

A szerszámokat ad ne részletezzem.

 Nos a faváz  anyaga  10 x 5 cm -es   fenyő zárléc. Nevezik stafninak is.  3 és 5 m-es szálak. Vagy asztalos készíti vagy sk.  Jó ha gyalulva van,de elmegy anélkül is.  Készítesz  egy vázat a kérdéses fal élé. Rögzítés csak az oldalfalakba, a mennyezetbe és a padlóba.

 

 A kész rácsos szerkezetet  kitöltöd az ásványgyapot nehéz  lemezekkel...pl.amit a kereskedők ajánlanak  (és nem átvernek )

 Az egészet beburkolod gipszkarton lemezzel vagy  OSB nut-féderes lemezzel. Az előbbit fested az utóbbit tapétázod.

 Igaz ez csak 10 -11cm, de ügyesen házilag is megoldható... másodmagaddal.

 

Ha nem válik bé eladod a lakásodat. Ja hogycsak 50 % lenne a vélt ár-

 

Mivel Te laksz ott,  nem fogadsz fel ingatlanost, te árulod, a kényes kérdések feltevésére adott válasz  elöl kitérsz.

Ja és az érdeklődőket olyankor fogadod amikor a renítens szomszéd nincs otthon.

Még egy kérdés.

 

Az az első ajánlattévő...a másfél millás  /vállalkozó/ papíron vagy szóban adta az árat? És elmondta, netán leírta,hogy mit fog csinálni,  miből?

 

Nem mindegy.

 

Ebben a hozzászólásban  :

 

 

"Jelenleg melósokat keresek, akik normálisan megcsinálnák és nem kérnének ennyit. Az anyagokat családilag megvennénk, nem nekik kellene. 

Korábbanszaki volt.

Mindegy.Hanem vállalkozó akkor a szerszámokat is nektek kell biztosítani....az pedig sok féle lehet.Ugyan ez az anyagokra.

Ha valami rendezetlen jogállású szaki mondja,hogy mit vegyél az még ok.de a mennyiséggel vigyázni kell.Hajlamosak dupla mennyiséget is megvetetni.

 

Előzmény: Manomona (2851)
Manomona Creative Commons License 2023.08.27 0 0 2851

Valóban nem nagy felület, ezért is sokallom az árat. Az, hogy nem nagy meló, nagyon is relatív, ha nincs a családban, aki megcsinálja. Én nő lévén nem értek hozzá, bár sok nő bevállalná, de én inkább sütök-főzök 30 emberre, az a kisujjamban van, hangszigetelni még nem tudok, de talán ezt is meg kell tanulnom. Szerszámom sincs hozzá. 

 

Mivel az általam említett cég budapesti székhelyű, de vállalnak vidéki munkát is, gondolom azért kerül ennyibe az előzetes felmérés. 50ezer áfával mindennel együtt az egyszeri felmérés, amit a helyszínen ki kell fizetni, ha nem őket bízod meg. Ha igen, akkor lejön a munkadíjból ez az összeg. Egyébként a főnök elmondása szerint (akivel telefonon beszéltem) egy napos meló lenne nekik. Sok éve csinálják, a kisujjukban van, csak ne lenne másfél millió, nem is gondolkodnék, megbíznám őket. De ez brutális összeg. 

 

Jelenleg melósokat keresek, akik normálisan megcsinálnák és nem kérnének ennyit. Az anyagokat családilag megvennénk, nem nekik kellene. 

Előzmény: Téli nap (2850)
Téli nap Creative Commons License 2023.08.27 0 0 2850

   Azért az a 4,5 x 2,8m nem egy nagy felület.

 

 3 megoldás lehet :

 

 

 1 vállalkozóval,

 

 2.  felfogadott munkásokkal,vagy

 

 

 

3. saját kezűleg.

 

 Amúgy nem egy nagy munka, kár túltolni.

 

Nagyjából egy 2 emberes munka.

 

 

Más :

 " A kiszállás eleve nettó 50ezer lenne,",azaz áfával kb. 63 eft

 

és hányszor szállnának ki? egyszer? 3x  4x.

 

Érdekes ilyen még nem hallottam. Néha egy egy vállalkozó a felmérésért kérne pénzt, más az árajánlatért  stb.

 

 Tény hogy ezek a tevékenységek is munkaigényesek  azaz van költségük, de ezt a rezsibe bele kell számolni.

Előzmény: Manomona (2840)
Manomona Creative Commons License 2023.08.27 0 0 2849

A szomszédot max. agyonütni lehet, egy tuskó cigány szó szerint. Ennek aztán mondhatsz bármit, nem is érti. 

 

Igen, ahogy itt olvasgattam, kell a faltól a légrés és utána előtétfal megfelelő vastagságú és hatékonyságú szigeteléssel, majd gipszkarton lezárásnak. És az előtétfalat kizárólag az oldal-, valamint az alsó és felső falrészhez lehet rögzíteni, a zajt átengedő hátfalhoz nem, mert az tovább vinné a hangot. 

 

Meg is venném az anyagokat, csak lenne aki beszerelné. Meg hát figyelne, hogy zajnyelő rögzítések legyenek. A konnektorokkal is bajban vagyok, mert pont ezen az oldalon vannak többségben kiépítve, tavaly húzattuk át az egész villanyhálózatot, de végül is áttehetők máshová, csak kényelmetlenebb lesz. És ezen a falon, amit szigetelni kellene, itt fut kívülről a dupla gáz-fűtéscső, gondolom ezt be lehet építeni a szigetelésbe. 

 

Leginkább a beszédhangot fogná, ezt tudom. A lakásunk másik szobája nem határos a szomszéddal, közte van a konyha. Ha becsukom a konyhaajtót, abban a szobában akkor is tisztán hallani a konyhai székek húzogatását a szomszédban, az ajtócsapkodást, körömcipő kopogását, szóval a falszerkezet viszi.  Csak a beszédhangokat tudnám tompítani a szigeteléssel. 

Nagyon köszönöm a válaszod! 

Előzmény: trebront (2847)
trebront Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2848

legyen benne minél többfajta anyag (könnyű és nehéz): hangszigetelésre az a jó.

hőszigetelést meg kiadja egy hőtechnika (de a külső oldal legyen a jobb hőszigetelésű)

hang kintről jön, vagy te dobolnál benne?

különálló új épület vagy hozzáépítés?

Előzmény: ibiza91 (2839)
trebront Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2847

elsődlegesen a hang forrásánál kellene megfogni: szomszédban nehéz szőnyeg, faliszőnyeg, sok hangtörő felület.. de ez gondolom lehetetlen.

a ház szerkezetébe bejutott testhang ellen sokat már nem tehetsz.

de ha egy falon akarsz a te oldaladról szigetelni, és rááldozol akár 20 cm-t is, akkor én ezt próbálnám:

- meglévő vakolt falad

- Bakonytherm ZAJSTOPP 10/50 NF, de ne érjen a szomszéd falhoz, (ez is kapna belső oldali vakolatot)

- 5-10 cm gipszkarton fal, benne kétfajta hangszigetelés (5cm nehéz kőzetgyapot és 5cm üveggyapot). ez se érjen a bakonytherm falhoz, és ahogy írták: alul felül rugalmas rögzítéssel.

ha megoldható: sehol ne legyen dugalj/mélyített nyílás a falon

Előzmény: Manomona (2842)
Manomona Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2846

Mert olyan a szomszédod. Az enyém hatalmas gyökér, nem ismeri a csend és a tolerancia fogalmát. 

Előzmény: Téli nap (2845)
Téli nap Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2845

Nálam 15 cm-es téglafal van a lakások között és alig hallatszik át valami.

Előzmény: Manomona (2842)
Manomona Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2844

Hát pont ehhez keresek szakit, aki nem másfél milláért vállalná el. :) 

Előzmény: Gyurco78 (2843)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2843

Ha nekem kellene nekiállni, feldobnék 50-es profilt, ha hatásos, akkor örülök, ha hatásos, de nem eléggé, akkor erre még egy 50-est (talán jobb is, ha nem egyben van megcsinálva), ha meg nem ér semmit, akkor legalább sok kárt nem okoztam. Egyébként meg csak odafigyelés kérdése, hogy rendesen el legyen választva a faltól, és ne legyenek rések (egyébként is a mennyezetre és a padlóra kell rögzíteni, a profilt gumizva, a falra nem!).

Előzmény: Manomona (2842)
Manomona Creative Commons License 2023.08.26 0 0 2842

Köszönöm, hogy válaszoltál. Beáldoznék én 20-25 centit is, ha tudnám, hogy biztosan hatásos. De itt is változó vélemények vannak. Sajnos nincs aki házilag elkészítse, ezért keresek szakit. Meg ehhez azért érteni is kell, nem csak akárhogy feldobni a falra. 

Előzmény: Gyurco78 (2841)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.08.25 0 0 2841

Egy 50/75/100-as (mennyit akarsz beáldozni a szoba méretéből) UW/CW profillal felépített előtétfalat jó sűrű gyapottal házilag is meg lehet csinálni, és úgy azért kevesebbe fájna.

Előzmény: Manomona (2840)
Manomona Creative Commons License 2023.08.25 0 0 2840

Látom, nem igazán él a fórum, pedig mindenki szenved az áthallástól, a zajoktól. Végig olvasgattam 10 évre visszamenőleg az egészet, mert már falra mászok a szomszédtól, aki a kisebbséghez tartozik és ide ette a fene, mint a lakásmaffia egyik tagját. Pedig itt minden lakó normális, kivéve őket.  Éjjel ordít és akkor szokta végig látogatni az egész népes família. Beszélni vele lehetetlen, nem is érti, miről van szó. Ráadásul agresszív. Költözni nem szeretnék, ebből állt az életem. És ki is venné meg? Adjam el féláron? Akkor én hová költözöm? A putrisorra? 

 

A hálószoba falára kértem körülbelüli árajánlatot az itt is sokszor emlegetett budapesti székhelyű cégtől. A kiszállás eleve nettó 50ezer lenne, mondjuk lejönne a munka díjából, ha őket bízom meg. Egy 2,80 m magas és 4,5 m széles egyetlen falrész szigetelése áfával kb. másfél millió lenne. Egyszerűen elállt a szavam. Tudom-tudom, felmentek az árak, és a lakás értékét is növelné, bár kétlem, hogy cigány szomszéddal ez így lenne. 

 

Most megpróbálok valami hozzáértő kőművest, vagy brigádot keresni vidéki nagyváros viszonylatban, akiket meg lehetne bízni és értenek is hozzá. Na ilyet eddig nem találtam, pedig kitartóan próbálok keresni. Valószínűleg ezt a pesti cég is tudja, hogy kb. lehetetlen vállalkozás, ezért mernek ennyit kérni.

Azt már kitapasztaltam, hogy a brutális ajtócsapkodást, bútor dobálást, konyhai szék húzogatását a kövön (pedig saját pénzen vettem nekik filcet, de szerintem kidobták) nem igazán tudom érdemben zaj szempontjából csökkenteni, mert ezeket a falszerkezet viszi, de legalább az ordítozás halkabb lenne (80-as évekbeli tégla társasház). 

Nagyon el vagyok keseredve. :( 

ibiza91 Creative Commons License 2023.08.17 0 0 2839

Sziasztok! Most készülök építtetni egy nettó 30 m²es “szobát”, erős hang és hőszigetelés a cél. Kérdésem az lenne, h 50cm-es max. falvastagság mellett milyen arányban legyen ebből fal/szigetelés? Ha pl. Ytong, akkor 15ös +35cm. szigetekés, vagy fordítva?

Lavina1976 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 2838

Szia,

 

Tapasztalatom sajnos nincs, a danosa-ról én is kerestem infókat, de csak pár marketing videót találtam. Ha mégis megvalósítod, kérlek írd meg a tapasztalatokat. Nagyon érdekelne, hogy mit segít.

Előzmény: Egabb (2836)
SzVFE Creative Commons License 2023.07.05 0 0 2837

Sziasztok! Ablak hangszigeteléssel van tapasztalata valakinek? Minden anyag, amit találok a témáról, azt az adott vállalkozó a saját termékeiről írta, én pedig inkább független ajánlásokat keresnék.

Egabb Creative Commons License 2023.06.26 0 0 2836

Sziasztok! Válaszfalam rétegrendje:

1x Blue Acoustic, 50 mm Airrock XD, 1x Blue Acoustic, 5 mm légrés, 50 mm Airrock XD, 1x Blue Acoustic

 

A hangszigetelés elég jó így is, bár egy kis fejlesztés ráférne, hogy akkor se legyen zavaró a léghang ha az egyik szobában hangosan beszélnek, a másikban pedig aludni szeretnének.

 

Az egyik oldalon már festett a fal, a másikon pedig még nem, így inkább először csak az egyik oldalhoz nyúlnék, talán úgy is elég lesz. 


Egy membrán réteg mindenképpen célszerű lenne szerintem.

A Tecsound SY-t és a Danosa M.A.D.-et hasonlítottam össze, az előbbi súlya és hangcsillapítási tényezője is kb fele akkora ugyanazon vastagság mellett a technikai adatlapok szerint, így gondolom egyértelműen a Danosa a jobb választás.

 

 

Lehetőségek a válaszfal hangszigetelő képességének fejlesztésére (kb 18 mm falvastagság növekedés mellett):

-egy réteg Danosa, majd egy réteg Blue Acoustic

-egy réteg Danosa, majd egy réteg Isotex

-egy réteg Danosa, majd egy réteg Knauf Silentboard

 

Lehetőségek a válaszfal hangszigetelő képességének fejlesztésére (kb 30 mm falvastagság növekedés mellett):

-egy réteg Danosa, majd két réteg Silentboard

-egy réteg Danosa, egy réteg csendlap, majd egy réteg Blue Acoustic (mivel ha jól tudom a csendlapot nem olyan jó glettelni és festeni)

-két réteg Isotex között egy réteg Danosa membrán  

 

Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás? Van esetleg tapasztalatotok ezekkel a termékekkel? Ti hogyan csinálnátok?

RegosBendeguzABecsuletes Creative Commons License 2023.06.25 0 0 2835

Sziasztok! Belső lépcső elbontása után a födémnyílást szeretném jól hangszigetelni, milyen megoldást ajánlanátok? Valóban JÓ hangszigetelést szeretnék, mert a felső (én:)) és az alsó lakó is szereti a hangos zenét, ezért minél jobb megoldás érdekelne, hogy ne zavarjuk egymás köreit. Eddig ott tartok, hogy két réteg 10cm-es kőzetgyapot benne lesz (összesen 38 cm a födémvastagság, van tehát hely...).

MiRew Creative Commons License 2023.06.04 0 0 2834

Tervezek venni kőzetgyapotot még a födémre, 15cm Airrock LD Super-re gondoltam, mert annak jobb a hangszigetelési tulajdonsága.

Viszont azt nem tudom, hogy a meglévő kőzetgyapot szigetelésre pakoljam majd rá, vagy inkább szedjem fel és alá pakoljam? Hogyan lenne hatékonyabb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!