Keresés

Részletes keresés

Fuly Creative Commons License 2002.02.02 0 0 231
:))
Előzmény: PETUR (230)
PETUR Creative Commons License 2002.02.02 0 0 230
Pedig egy látványos támadás valamelyik vezető Fidesz politikus ellen -- rengeteget javíthatna azon a most eléggé nyilvánvaló képen, hogy a kormány az Apeh-et saját politikai céljaira használja.

A Fidesz is sokat nyerne ezen!
Tanulhatnának Kupá-tól!

Előzmény: Fuly (229)
Fuly Creative Commons License 2002.02.02 0 0 229
Hát, esze az lehet, hogy van, de sajnos nem olvassák a Népszabit!
Vagy nem bíznak Kupa becslésében...
10-et egy ellen, hogy a választásokig hátralevő időben még véletlenül sem fog egyetlen politikus és érdekeltségi köre ellen APEH vizsgálat folyni.
Mondom, még véletlenül se.
Előzmény: PETUR (228)
PETUR Creative Commons License 2002.02.02 0 0 228
És mint tudjuk, a Fidesznek kis esze van!
Hajrá!
Előzmény: Fuly (227)
Fuly Creative Commons License 2002.02.02 0 0 227
Ha a Fidesznek kis esze van, letámadja Kupát! :))
A Centrumpárt +5%-ának legalább a fele a szociktól jön le és Kupa meg jól jön a Parlamentben! :))
Előzmény: PETUR (226)
PETUR Creative Commons License 2002.02.02 0 0 226
Kupa ma nyilatkozta a Népszabadságban:

Ha őt most letámadja az APEH, az +5%-ot jelentene a Centrum Párt javára.

Ez a fajta könnyedség, ami hiányzik a két iszapbirkozó MSzP-nél és Fidesz-nél.

luciferi Creative Commons License 2002.02.01 0 0 225
Bocs, jogos.
ÖNT nem zavarja?
Előzmény: talisker (224)
talisker Creative Commons License 2002.02.01 0 0 224
Én nem zavarom. :)
Előzmény: luciferi (223)
luciferi Creative Commons License 2002.02.01 0 0 223
Immár nyolc napja, 192 órája 11520 perce és 691200 másodperce nem tudjuk Miért fél Medgyessy kormánya az APEH-től?
Ön nem zavarja?
McAtti Creative Commons License 2002.01.29 0 0 222
. Ha odaveszem a GM-et nekik sincs kapacitásuk, hogy minden egyes pályázat jogos felhasználását ellenőrizzék a számlákon kívül
Ez nem igaz. Van rá kapacitás. Minden pályázatot csak azért nem ellenőriznek, amiért minden autót sem állít meg a rendőr.
hogy azt megvizsgálják-e, hogy az egész rentábilis volt-e vagy sem. Nyugodj meg, megvizsgálják. Előtte, közben. Utána is. De hát még egy év telt el, még kevés az utána.

Attila

Előzmény: premiscuous (211)
talisker Creative Commons License 2002.01.29 0 0 221
Én nem akarom mindenáron belenyomni a FMPP arcát a betonba. Csak az baszarintja a cs?römet, amikor olyan dolgokat próbálnak sikernek eladni, ami nemhogy nem jó, hanem egyenesen kudarc és hallgatni kellene róla nagy nagy csöndben.

Én is rájuk szavaztam, de mostmár tudom, hogy miért nem fogok megint.

És mégegyszer bocs mindenkit?l, de elég OFF-os már a sok beírkálásom.

Üdv, t

Előzmény: Fuly (196)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 220
Némi(?) tapasztalattal: 70/30
Előzmény: liberálmensevik (219)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 219
Másik kis (?) véleménykülönbség :
A. nem tudta javítani a helyzetet
B. nem akarta, mert nekik is jól jött az irányukban elkötelezett hátország építéséhez

A/B = 3/10 részemről (sacc)
lm

Előzmény: Fuly (218)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 218
Kis (?) véleménykülönbség: ezt a helyzetet NEM a Fidesz idézte elő. Sajnos nem is javította. :((
Előzmény: liberálmensevik (213)
chessman Creative Commons License 2002.01.29 0 0 217
Milyen árnyékkormány? Nem volt, nincs és nem is lesz semmilyen Medgyessy kormány soha.
Még autókormánya sem lesz. :-)
Előzmény: zsemlemorze (215)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.29 0 0 216
ez jó!
Előzmény: zsemlemorze (215)
zsemlemorze Creative Commons License 2002.01.29 0 0 215
Tessék mondani, az árnyékkormány tagjai majd árnyékszékeken üléseznek? ;)
Előzmény: premiscuous (207)
Pókerarc Creative Commons License 2002.01.29 0 0 214
Megnézném, hogy tudna a céged dolgozni, ha túlzott gyakorisággal megjelenne az APEH. Én már próbáltam.
Előzmény: Fuly (49)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 213
Akkor ebben szerintem együtt reklamálunk. talisker is kb. emiatt bosszankodik, ha jól olvasom.
Előzmény: Fuly (212)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 212
Épp azt reklamálom, hogy nem lett jobb érdemben 92-93 óta.
Előzmény: liberálmensevik (210)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.29 0 0 211
nem csak hogy nem dolga, de kapacitása sincs rá. Ha odaveszem a GM-et nekik sincs kapacitásuk, hogy minden egyes pályázat jogos felhasználását ellenőrizzék a számlákon kívül.
És akkor még nem beszéltem arról, hogy azt megvizsgálják-e, hogy az egész rentábilis volt-e vagy sem. Erről egyébként van egy topic, le vannak írva a technikák hogyan lehet az SZT-ből lóvét szerezni!
Előzmény: liberálmensevik (210)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 210
Tehát egy csajágaröcsögei Fantastic 2000 Kft. (egy fax-szal és tizenhét utcalánnyal) ha megkap idén 5 milliót ISO-sításra, akkor milyen vizsgálati joga van az ÁSZ-nak, azon kívül, hogy megkérdezi őket és a GM-et : 'elküldtétek-e, megkaptátok-e a pénzt'?

Vizsgálhatja, hogy tényleg 'fantastic' dolgokat csinál a Kft ISO módon? Nemigen. Nem dolga.

Ha 'röptében' kiderülne a dolog, akkor talán a ktsgvetési bizottság is talán rákérdezhetne, nem? (3 hetente)

Gondolom, hogy korábban sem volt ez jobb, de nem is tűnik úgy, hogy javult volna.
Vagy javult szerinted?

Előzmény: Fuly (209)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 209
akkor viszont marad a bizonytalanság afelől, hogy kinek ment, mennyi, mikor, miért és milyen jövőbeli terheket irányoztak elő akármilyen Kft-nek az ISO bevezetésére.
Ez azért így nem igaz.
"Csak" annyi van, hogy az ellenőrzés nem központi, on-line, hanem utólagos elszámolási rendszer van. Azt viszont baromi keményen veszi az ÁSZ.
Előzmény: liberálmensevik (208)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 208
Ha nem fejlődött a visszaigazolás rendszere meg az ellenőrző-utalványozó egységek rendszere, akkor viszont marad a bizonytalanság afelől, hogy kinek ment, mennyi, mikor, miért és milyen jövőbeli terheket irányoztak elő akármilyen Kft-nek az ISO bevezetésére.

Emögött lehet apparátusi 'szabotázs' is, de nehéz elhinni innen kívülről, hogy a közös zsebben levő pénzeket nem politikai szempontok szerint ítélik oda.

Ha a politika szempont dönthetett Nemzeti Színház és 4-es metró ügyben (vállalva botrányt, pereket), akkor miért hinnénk el azt, hogy a párszá milliós tételek rendben azokhoz jutnak el, akik azt 1. megérdemelnék, 2. jogosultak igénybeveni (léteznek..) 3. hasznos dologra fordítják.

lm

Előzmény: Fuly (205)
premiscuous Creative Commons License 2002.01.29 0 0 207
Állítólag még e hónapban nyilvánosságra lesz hozva az árnyékkormány, úgyhogy majdnemhogy tárgytalan a topic.
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 206
Ez nyilván igaz.
Sőt, a vizsgálóbizottságok is, bár azt hozzáteszem, hogy azok sose működtek érdemben, tehát az a színjáték, hogy felállnak vagy nem, SZVSZ tökmindegy.
Előzmény: liberálmensevik (204)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 205
olyan visszaigazolási rendszer még nem működik (csak pár százalékban), ami ezt garantálná.
Tudom. :((
Nem politikai döntés kérdése, 98-99 táján sokat küzdöttem rajta. Gyakorlatilag a fene nagy diktatúrában lepattantak a politikusok az apparátusról.
Persze, nem asztalra csapásos ukáz volt, hanem első körben előzetes hatásvizsgálat és igényfelmérés, majd adatgyűjtési utasítás. Mindkettő feledésbe merült...
Előzmény: liberálmensevik (203)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 204
Ja, még valami 'apróság'.
Ha hozzátennénk azt is a számolgatáshoz, hogy mekkora arányban hangzottak el a 12%-kal kevesebb tárgyalási időben 'kormánypárti interpellációk', nem ám helyi ügyekben - nem vízvezeték ügyében- hanem az 'ugye mennyivel jobbak vagyunk most, mint a gonosz bokrosisták előttünk' , nos akkor még rosszabb lenne az arány a -12%-nál..
lm
Előzmény: liberálmensevik (203)
liberálmensevik Creative Commons License 2002.01.29 0 0 203
Nincs mit.
Nekem is csak egy régi rádióm van itthon, amelyik fogja az OIRT frekit.
Ráadásul a TV-közvetítés is mintha rövidült volna.

Ha a lefolytatott ellenzéki kezdeményezésű vizsgálatokat hasonlítjuk össze, akkor vigyázni kell, hogy melyik szám kerül a nevezőbe, mert a nullával osztás az a Proggerek Álmoskönyve szerint is egy nagy darab exception. Vagy INF, ha vigyázunk..

Összességében azért elmondható , hogy bizony csökkent (akár 12%, akár 25%-kal) a parlament ellenőrző szerepe, azaz kevésbé érvényesülhetnek a demokratikus normák.

Ezt nem nevezném pozitív változásnak.

Egyébként én is hallottam egy ÁSZ szóvivőjét (valami titkárát, nem a vezetőjét) a zárszámadással kapscoaltban a parlamenti TV közvetítésben (de nem találom a jegyzőkönyvben), aki olyasmit mondott, hogy a költségvetési kiutalásoknak - EU normák szerinti - kis százalékáról mondható el az, hogy biztos oda ment, ahová az címezve volt.
Azt is mondta, hogy valószínűleg tényleg oda ment, de olyan visszaigazolási rendszer még nem működik (csak pár százalékban), ami ezt garantálná.

lm

Előzmény: Fuly (202)
Fuly Creative Commons License 2002.01.29 0 0 202
Thanx.
Érdemben tehát: a Parlament valóban kevesebbet ülésezett, nem negyedével, hanem nyolcadával, de kevesebbet.
Tiszta, világos. Erről lehet véleményt mondani.
Véleményem:
1. engem leginkább az zavar, hogy nem is tudok belehallgatni se (TV-m nincs, rádiómon nem jön).
2. Egyre kevesebb és gyengébb a parlamenti tudósítás (minden orgánumban). Ezen nem hoszem, hogy javítana a több ülésezési óra.
Előzmény: liberálmensevik (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!