Keresés

Részletes keresés

Abulafia Creative Commons License 2002.01.27 0 0 4
Skyfish:

Az emberiseg novekedesi uteme lassul. Ugy tudom a mai joslatok a populacio novekedesenek stagnalasat josoljak igy 15-20 milliardnal. Ez persze lehet, hogy sok lesz.

Morti:
"jön az evolució a szegény túlélők erősebbek lesznek mig a gazdagok egy hermetikusan zárt helyen legyengülnek de ez már túl mutat 100 éven"
Ez egy altalanosan elterjedt teveszme, hogy az evolucio mindig az erosebbet reszesiti elonyben es a gyengebb kihal. Ha ez igy lenne akkor ma tobb gorillanak kellene lennie mint embernek. Tehat lehetnek a szegeny tulelok bazi erosek de ugyis az fog szamitani, hogy kinel van a lezerstukker. Szoval nem kell felni a modern nyugati ember eletkeptelenne valasatol legfojjebb nem bicepszre hanem IQ-ra fogy "gyurni".
Mondjuk ezt teszi 200000 eve. De ez tenyleg nem 100 eves leptek.
A.

Morti Creative Commons License 2002.01.26 0 0 3
Túl népesedés egy komoly probléma aminek két kiementelét látom egy megoldjuk kettő már nem tudjuk kordában tartani és sokan éhen vagy beteségben meghallnak és kevés ember éli túl már ami a szegény réteget érinti a gazdagok pedig túl fogják élni, és jön az evolució a szegény túlélők erősebbek lesznek mig a gazdagok egy hermetikusan zárt helyen legyengülnek de ez már túl mutat 100 éven.
skyfish Creative Commons License 2002.01.23 0 0 2
A pesszimizmusom oka az, hogy vannak olyan folyamatok ( pl. túlnépesedés,
üvegház-hatás, állatok és növények kiirtása ), amelyeket ha már eddig
szabályoztunk volna is rég késő lenne. 100 éven belül, ha tényleg nem
történik alapvető változás az emberek szemléletmódjában és nem érzi
mindenki sajátjának az ügyet, szóval akkor a következő századfordulón
már világosan láthatóan bajban leszünk - illetve azok, akik akkor élnek
majd. 100 év sok idő a pusztitásra, de szinte semmi a gondolkodásmód
megváltozásához. - Lényegében még ma is azok a dolgok motiválnak
minket, amik az ősembereket és félelmeink vagy a hiedelemvilágunk is
nagyon hasonló. Félek, hogy 100 év kevés lesz ahhoz, hogy az emberiség
kollektív tudata felismerje a faj valódi helyzetét. Nagyobb esélyt látok rá,
hogy a "természet" módszerei fogják megoldani a kérdést, például a
túlnépesedést általában az erőforrások elapadása és a populáció megritkulása
szokta követni. Miért lenne ez másképp a mi esetünkben?
( Tévedés ne essék... semmi bajom az emberi fajjal. Mint a faj egyede
fontosnak tartom a túlélést. De az elkötelezettségem nem
mindig őszinte... :-)
Morti Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1
Élet a jövőben ?? jó kérdés és engem is érdekel olvastad az indexen a jóslást?? biztos :P
Nos szerintem ami megugrik az a Mesterséges inteligenicia, a index cikkében az áll hogy jogaik lesznek ami elsőre hülyeség de nem az gondolj bele ha képesek leszünk letölteni merevlemezre egy élő ember tudatát akkor mi különbség lesz a tudat és az MI között nem sok.
Viszont a genetika is ugrik és az ember hogy továb fejlesz magát nem várja meg az evolúciót ezért vagy genetikailag vagy implantokkal serkenti magát. és még az űrkutatás és egyéb technikáról nem és irtam pl életképes kolónia marson vagy naprendszeren kivűl eljön a második felfedezések kora mikor hajók indulnak az űrt felkutatni állami és magán (vállalati) hajók egyaránt. Lesz egységes nyelv bár már az angol az. De szerintem a kulturák anyira nem fognak eltünni inkáb öszeolvad a világtrendel.
NagyAnd Creative Commons License 2002.01.22 0 0 0
Gentechnologia, MI, SETI, stb. ugy atalakithatjak az emberi civilizaciot, hogy azt el se birjuk kepzelni. Biztos lesznek ilyen-olyan valsagok, de hosszutavon (100 ev mar eleg hosszu) en inkabb optimista vagyok. Nem hiszem, hogy olyan vilag ele nezunk, amilyet ezekben a III. vilaghaboru utan jatszodo amerikai filmekben latni, hogy kokorszaki eszkozokkel gyilkolasszak egymast.
Lesz egyseges nyelv, kulturak egybeolvadnak, vagy elsorvadnak. Szep emlekek lesznek egy DVD diszken, vagy ami 100 ev mulva lesz helyette :) Hogy ez most jo lesz, vagy borzaszto lesz, azt innen nemigen lehet megitelni. Meg az is lehet, hogy megerjuk:) Van egy amerikai ceg, amelyik lefagyasztja a halottakat x tizezer dollarert, s ha kitalaljak a technologiajat, akkor ujraelesztik oket. Lehet, hogy befizetem magam, ha milliomos leszek :)
Előzmény: skyfish (-)
skyfish Creative Commons License 2002.01.21 0 0 topiknyitó
Tudom, hogy nem soha nem tudjuk meg, hogy helyesek voltak-e
az elképzeléseink, de nagyon izgat a kérdés. Szerintetek milyen
lesz az élet a Földön a következő századfordulón?
Technikailag sokkal fejlettebb, gazdagabb lesz az emberiség vagy
annyian fognak élni a bolygón, hogy a nyomor és a járványok
lesznek mindennaposak? Lesz-e már akkor egységes nyelv, egységes
intézmények? Mit fognak gondolni az akkori emberek a mi világunkról,
életmódunkról, vallásainkról?
Szerintetek?
Ami engem illett... egy picit pesszimista vagyok. :-P

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!