Keresés

Részletes keresés

winstonsmith84 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 204
No, akkor a román munkavállalókkal való riogatás mind a fideszhazugsággyár terméke.
Így 2 év után visszaolvasva a topikot ugye teljesen világos a fideszhazugság gyár működése.
:)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.02 0 0 202
ez a legundorítóbb az egész kommunizmusban, a történelemhamisítás

és persze ebben is mi szoptuk a legnagyobbat, míg körülöttünk 'önmaga felé' hamísította mindenki a történelmet, addig kádár apánk 'eltaszította' a tényeket...

Előzmény: Titkos Tibor (201)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.02 0 0 201
Conrad Haas nyilván szász volt, lévén Nagyszeben egy klasszikus (néhai:(...) szász város (Hermannstadt), de ez legyen a szászok gondja. Engem leginkább az lepett meg, hogy Nagyszeben mint az akkori Románia egy városa jelenik meg egy full-amerikai site-on.

És mégegyszer mondom, ezt csak úgy véletlenül kaptam el a román TV-n. Mennyi ilyen lehet...Szerintem a románok okosabbak annál, hogy ezeket sokáig elhiggyék, az a több évtizedes állami butítás, ami ott is ment, el fog bukni; a magyar szerepet abban látnám, hogy megszólítani a románokat ill. a világ többi részét, az eddig tabu témákat nyíltan kibeszélni.

Előzmény: RobUr (198)
wizes Creative Commons License 2002.01.02 0 0 200
Tiriac a 3. mozgató!
w.
NMI Creative Commons License 2002.01.02 0 0 199
A románok abban is előbbre tartanak, hogy ott reklámozzák magukat, országukat, ahol kell, külföldön. Nálunk meg a politika, politikusok miatt köpködő állampolgároknak magyarázzák, hogy itt van már a Kánaán. (Reklámozóknak valóban, csak rajtuk kívül él itt még vagy tízmillió)
Előzmény: Titkos Tibor (191)
RobUr Creative Commons License 2002.01.01 0 0 198
Azt a "roman" raketast Conrad Haas-nak hivtak es nemetul irta le, 1529-ben, kiserleteit. Nagyszebeni szasz volt, nem "roman", akik akkor meg vlach neven futottak.
Szemermetlen es hazug propaganda, tudatlanok szamara.
Előzmény: Titkos Tibor (191)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.31 0 0 197
Lehet szepitgetni a dolgokat, de arrol van szo, amit mas mar megfogalmazott : Orban most megtanulta, hogy a zsakutcanak csak egy kijarata van.

Valoban sokfelekeppen lehet tamogatni a kulfoldi, kozte az erdelyi magyarsagot. Komolyan kell venni, hogy nem akarjuk, hogy elhagyjak a szulofoldjuket, Erdelyt, ezert helyben kell oket segiteni, nem mindenfele igazolvanyosdival. Ha azt akarjuk, hogy jobban eljenek, akkor a gazdasag fejlodeset kell elosegiteni, az erdelyi gazdasaget. Amit egy kormany leginkabb tehet, az az infrastruktura fejlesztese. En szemely szerint nem tartottam rossz otletnek az erdelyi autopalya felveteset, ami erdelyi magyarnak es romannak egyarant munkalehetoseget, a tavolsagok leroviduleset, a befektetok odavonzasat jelentene. Ugyanigy az erdelyi iskolakat segiteni kellene szamitastechnikai infrastrukturafejlesztessel, hogy a web-en keresztul kitekinthessenek a vilagra es lathassak, milyen iranyban kell lepeseket tenniuk sajat maguknak a boldogulasok erdekeben. Lehetne sok egyeb modszerrel is befektetoket vonzani a tersegbe. Egy fejlodo Erdellyel megelenkulhetne a Tiszantul kereskedelme es ez sokkal jobb lenne a Tiszantul szamara, mint az olcso munkaero raszabaditasa, ahol egyebkent is keves a munkahely.

Előzmény: pindiy (196)
pindiy Creative Commons License 2001.12.30 0 0 196
Na figyelj kedves Tecs
A törvényt nem én írtam alá.
A határon túli magyarság helyzetének javitása, a nemzeti azonosságtudat fentartásának sok féle módja lehetséges.
Ennek számtalan eszköze van, az egyik ilyen a törvény volt.
Ugyanúgy mint kedves Hitetlen Tamás ennek aláírását elleneztem, sok ok miatt.
Tudom az szdsz is ellenezte, de mint kiderült az nem számít, neki mostanság.
Előre látható volt a dolgok ilyen kimenetele.
Nekem ez a kimenetel kedvezőnek tünik, mert eszem ágában sem volt sohasem legyözni a románokat, nem is gondoltam kivánatos célnak, éljenek boldogul, hanem inkább azt gondoltam, hogy a határon túli magyarok ügye a fontos.
Tehát van egy békességes elintézése a dolognak, aztán vannak a magyarok számára kedvező lehetőségek.
Ha ez a románoknak sem rossz, el nem tudom képzelni mi a fenen a balyod vele.
Hogy nem lett rosszabb a románoknak, netán nem lettek legyőzve?
A dolog kezd nevetségeségbe fúlni egy európát megcélzott politikai erőtől.
Lyó marad egy probléma, nevezetesen az, hogy milyen hatással lesz a magyar munkaerőpiacra?
Én azt álítom, hogy semmilyen, mert aki eddig itt akart dolgozni az eddig is itt dolgozott.
Aki eddig feketén dolgozott az ezentúl is feketén fog itt dolgozni.
Nem maga miatt, hanem a munkáltató miatt.
Leverik a béreket akik itt fognak folgozni?
Túl azon, hogy a munkabérek nálunk olyan alacsonyak, hogy nincs honnan leverni, erről legfeljebb a fekete gazdaságban lehet szó.
Ott meg eddig is leverték, ha leverték, ez a törvény azon semmit sem változtatott.

A munkaerő természetesen árú, érvényes rá a kereslet és a kinálat mint irtad, de miután a fehér gazdaságban a magyar olcsóbb nem indokolt, hogy ott a drágább külföldi miatt aggódni kelljen.

Szóval miután tudom, hogy ennek az aláírásnak a világon semmiféle gyakorlati hatása nem lesz, túl azon, hogy még számtalan szabályozási lehetőség is nyitva maradt az ügy konkrétan nem is érdekel, csak annyiban, hogy az MSZP és az SZDSZ politikai baklővéseire szerettem volna utalni.
Ez az a törvény amit most aválasztási kampány során nem lett volna szabad észrevenni és szegény Csurkát a nyregből kiütni.
Most röhögve hallgat::)))

Előzmény: Tecs (190)
BaSand Creative Commons License 2001.12.30 0 0 195
OFF
Bocsi, pótolva.
ON
Előzmény: Törölt nick (194)
BaSand Creative Commons License 2001.12.30 0 0 193
Kedves n0ri !

Örülök, hogy Szent-Iványi összehívta a külügyi bizottságot.

Én annak örülök, hogy te örülsz. Meg annak, hogy az illető úriember a hatpárti egyeztetésen még javasonta az aláírást.
Persze azóta eltelt néhány nap...

Előzmény: n0ri (174)
Vajk Creative Commons License 2001.12.30 0 0 192
A jobboldal (a Kormánnyal együtt) azt sugallja, hogy hiába a törvény(amit a románok sikernek könyveltek el!!--akkor nekünk eleve nem lehet az)
a román munkások nem fognak átjönni dolgozni.

Kb anniyra nem fognak, ahogy a törökök és a jugók sem mentek Németországba.

Titkos Tibor Creative Commons License 2001.12.30 0 0 191
Ühüm, az erotikus blue channel keresgetése közben véletlenül a TV Romania adásába kukkantottam bele. Ha jól láttam, éppen arról volt szó, hogy a rakétát is a románok találták fel (egy tudós magyarázott, közben egy bejátszásban a gyönyörű Nagyszebeni várnál középkori ruhában kísérletezgettek a feltalálók)
Elkaptam egy internetes címet a műsorból, hát az ilyesmikkel kellene inkább foglalkoznia az országimázsnak, mert a román kollégák kicsit előrébb tartanak:


nem is tudom sírjak vagy nevessek

Tecs Creative Commons License 2001.12.30 0 0 190
Pindiy,

én is türelmes vagyok, folytathatjuk az elbeszélést egymás mellett.

Részletesen levezeted, mennyi bonyolult és költséges tennivaló van, amíg a román vendégmunkás valójában munkába állhat. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy van egy jól definiált folyamat, annak eleje, közepe, vége, idő és költség pontosan kalkulálható. Te és a megállapodás más hívei mindig azzal érveltek, hogy nem kell pánikolni, úgysem jön ide húszmillió ember. Most sokadszor leírom, talán hajlandó vagy megfontolni az érvet: nem az a veszély, hogy jönnek, hanem az, hogy jöhetnek. A munkaerő pontosan ugyanolyan áru, mint bármi más, érvényes rá a kereslet-kínálat törvénye, tehát ha a piacon a kínált árumennyiség megnő, akkor a keresleti görbe alacsonyabb árszinten metszi a kínálati görbét, az ár lecsökken. Szerintem ez az összefüggés minden közgazdasági tankönyv elején megtalálható. Az árutőzsdét is befolyásolja, ha jó a búzatermés és megnő a búzakínálat, és hiába érvelne Első Orbán, hogy nem kell pánik, az a sok búza el sem férne itt a tőzsdeparketten, meg hogy milyen bonyolult eljárás a hajónak kikötőhelyhez jutni, meg a vámolás, stb, mindezt mondogathatja napestig, attól még bizony a búza ára lezuhan. Szerintem te ezt pontosan érted. A magyar munkaerő alkupozícióját rontja az országra potenciálisan rászabadított román tömeg.

És miért csak végletek vannak? Miért nem lehetett mondjuk egy 50.000 fős kvótával indítani,ha már mindenáron románokat akarunk beengedni? A feketemunka ellen természetesen az 50.000 fős kvóta sem használna, mint ahogy a húszmilliós sem használ, az egy teljesen más kérdés, semmi köze a munkavállaló nemzetiségéhez. Egyrészt normális szabályozókkal kell érdekeltté tenni a feleket, másrészt növelni kell az ellenőrzés hatékonyságát. Ezek annyira primitív megoldások, hogy szégyenkezve írom le, de a Fidesz kormány sem ért el sokat négy év alatt. Nem ismétlem meg a minimálbér-emelést írt kritikákat, bőven olvasható más helyeken, tehát a szándék jó volt, de értelmesebben kellett volna megvalósítani.

Előzmény: pindiy (188)
pindiy Creative Commons License 2001.12.29 0 0 188
Nézd Tecs, télleg türelmesen magyarázom.
Az, hogy van munkavállalási engedélye az nem azt jelenti, hogy munkálya is van.
Ha van munkalehetősége nem azt jelenti, hogy az engedély birtokában el is vállalhattya, mert, hogy itt dolgozhasson, ahhoz tartózkodási engedély is kéne.
Annak kiadásáról meg, ha észrevetted nem esett szó, ha elkerülte volna a figyelmedet.
Na a tartózkodási engedély kiadásához pennig kell:
1. orvosi vizsgálat cc. 10-15 ezer körül van
2.a munkáltató által biztositott lakhatási lehetőség, ennek igazolása telekkönyvi kivonattal.
3.Az albérleti vagy más ezzel kapcsolatos szerződés és dijja.
4. a munkaviszonnyal kapcsolatos szerződés, benne a fizetés összege.
5. stb, fénykép, okmánybélyegek és ismét stb.

Szük huszasból meguszható, oszt vagy megadják vagy nem, eddig a rendörség szokta végrahajtani a környezettanulmányt ezután nem tudom, hogy mi lesz.

A közterhek mint mindenki másnál egyébként és a pali kapja a netto fizetést, ugyanúgy 176 óra a havi munkaidő a 12 óra engedélyezett túlmunkával.

Ekkor, ha minimálbérért vesznek fel valakit cc. 50 ezer, kap 41 ezer bruttót, amiből ugye lejön az a cc 20-as, amibe van a munkábaállás.Igy kijön mondjuk a havi 35 ezer.

Ugyanez feketébe, napi 12 óra 30 napon át, 200-300 ft közötti órabérért, az ugye átlagban 3000, havonta 90 ezer.
Legfeljebb minden hónapban leszalad a határra és pecsételtet egyet.

Télleg azt hiszed, hogy ha valaki átjön 3 hónapra elmegy bejelentve dolgozni?
Aztán télleg azt hiszed, hogy aki eddig nem engedhette meg magának, hogy bejelentse a palit az most ezen túl megengedheti magának, hogy bejelentse?

Ha a cég megy, akkor nem kockáztat a tulaj oszt bejelenti a munkavállalót, de akkor nem veszi fel három hónapra.
Hogy hosszabb időre felvehesse, ahhoz meg felesleges ez a törvény eddig is megtehett, ezután is megteheti.
De már többször megirtam, hogy politikai taktikai okoból véleményem szerint, nos ez az az ügy, amit nem szabad lett volna észre sem venni.

Előzmény: Tecs (186)
NazguL Creative Commons License 2001.12.29 0 0 187
"Úgy nálunk a munkavállalók 25% erdélyi magyar vagy román és a továbbiak szerint sem a státusztörvény alapján lesznek munkavállalók, hisz 3 hónap ki a fenét érdekel"

Jo.. akkor megegyszer:
MIERT volt szukseg a statusztorvenynek a munkavallalast erinto paragrafusaira??(hacsak nem gatlastalan imazsepito okokbol..)
EZ meg nem lenne baj.. a baj az, hogy mas se tud alternativat ra..

Előzmény: pindiy (182)
Tecs Creative Commons License 2001.12.29 0 0 186
Pindiy,

te türelmes ember vagy, a 12 éveseknek érthetetlen bonyolultsággal magyarázod sokadszorra a bizonyítványt. A felnőttek még kevésbé értik meg, hogy azért kell beengedni 20 millió románt, hogy azok ettől otthon maradjanak, valamint, hogy a fekete munka igazi ellenszere az, hogy a munkaerőpiacot felszabadítjuk először 20 millió, később 80 millió, még később az egész harmadik világ előtt.

A zseniális Első Orbánnak a fenti tételéért már készítik elő a közgazdasági Nobel díjat. Az átadáson, az ünnepi asztalnál majd középre ültetik és te megint beírhatod ide, hogy milyen zseniálisan foglalta el a centrumot.

Előzmény: pindiy (185)
pindiy Creative Commons License 2001.12.29 0 0 185
Persze, ebben akkor is egyetértettünk, de roppant ügyetlenül csinálják.
Azt is megmondom, hogy mér gondolom ezt annak.
Mostanság az MSZP érdeke, hogy keresztülverje a Fidesz szándékát és ne negdeje vissza a centrumba vagy ahhoz közel, mer akkor biztos bukja a választásokat.
Ezzel a szöveggel meg éppen visszaengedi, szóval a malom az mszp-é, de Viktornak örlik a búzát.
És hijába vésnéd a legnagyobb északi fenyővel az égre, ezt akkor sem értenék:::)))

Előzmény: Törölt nick (183)
pindiy Creative Commons License 2001.12.28 0 0 182
A lényeget nézd Piri a munkáltatói oldalt, télleg nem fog változni semmi sok ok miatt.
Úgy nálunk a munkavállalók 25% erdélyi magyar vagy román és a továbbiak szerint sem a státusztörvény alapján lesznek munkavállalók, hisz 3 hónap ki a fenét érdekel.
Évek óta itten dolgoznak, hisz a munkavállalási engedélyt megadják, a nehéz a következő lépés a tartózkodási engedély, arról me a törvény nem beszél.
Előzmény: Törölt nick (181)
pindiy Creative Commons License 2001.12.28 0 0 180
Kedves Piri ezt a 8000 és 4000-es blödlit is valamelyik lap közölte a KSH nyomán::)))
De hidd el, hogy a dolog lényegtelen.
Aki itten akart dolgozni az eddig is itt dolgozott.
És mostan lyön a lényeg, figyelj.
Aki fehéren akart dolgoztatni az eddig is megtehette.
Aki meg feketén az meg ezután sem fogja másképpen.

És mostan megint lyön a lényeg, figyelj.
Aki fehéren dolgozatott az azért tehette meg, mert ki tudta fizetni a közterheket és tudott annyit fizetni, hogy a vendégmunkás elégedett volt a nettoval is.
Aki eddig feketén dolgoztatott, az ezután is ugy fog, mert ezután sem fogja tudni kifizetni a közterheket és a vendégmunkásnak nem tud annyit fizetni, hogy a nettó annak elég legyen.

Akinek mendegél a vállalkozása az nem kockáztat pár ezer forintért, hogy megbukjon, akinek nem megy az meg nem tud mást csinálni muszály neki kockáztatni.

Ha a gazdaság másként szólna, az én mesém is más lett volna::)))

Előzmény: Törölt nick (179)
Tecs Creative Commons License 2001.12.28 0 0 178
"A tegnapi Nepszabadsagban van egy eleg jo belso vezercikk (3. oldal) az ugyrol"

Minderbinder,

szerintem is jó a cikk, egy rokon topikba már beírtam a kb. 40%-ra rövödített kivonatát, úgy gondolom, itt is kapcsolódik a témához.

---
Képtelen ár
Népszabadság, 2001. december 27. (eredetiben olvasható itt: http://www.nepszabadsag.hu - Publicisztika rovat)
------------------
(erősen lerövidítve)

Amikor Orbán Viktor sietős bűvészmozdulattal az utolsó pillanatban még az ország karácsonyfája alá csempészte a magyar–román memorandum baljós csomagját, talán abban reménykedett, hogy az ünnepi rohanásban kevésbé tűnik majd fel a magyar közvéleménynek: az ajándék valójában nem is az övé, még csak nem is a szomszédos országokban élő magyarságé. Sokkal inkább Adrian Nastaséé és a román munkavállalóké. (...) a magyar kormány egyoldalúan megnyitja a hazai munkaerő-piacot – ma a román, holnap pedig – hacsak nem akarja a diszkrimináció ódiumát magára venni – a szlovák, az ukrán, a szerb vendégmunkások előtt is. Az említett államok össznépessége nyolcvanmillió körül lehet. (...) első ránézésre egyszerűen érthetetlen, miért vállalt ekkora politikai rizikót Orbán Viktor (...) már csak a rossz és a még rosszabb között választhatott a magyar külpolitika (…) e csapdahelyzetbe Orbán önként és dalolva maga sétált bele, minden bizonnyal nemcsak a felelőtlenségtől és az arroganciától vezérelve, hanem diplomáciai tapasztalatlansága és járatlansága miatt is. (…) Orbán nemcsak Nastase elszántságát becsülte le. Láthatóan arra sem számított, hogy a Fidesz édes gyermekének tekinthető státustörvényt meghatározó jelentőségű európai testületek – még az Európai Unió is – alapkérdésekben „meszelik” majd el. (…) A szomszéd kormányokkal vívott csata a választások vészes közeledtével végképp vállalhatatlanná vált Orbán számára. (…) Orbán legfőképpen azt akarta elkerülni, hogy a kedvezménytörvényt, mint megoldatlan problémát az orra alá lehessen dörgölni a választási kampány során. (…) Orbán elismerte Nastasénak: a jogszabály módosításra szorul, mégpedig fél éven belül. Vagyis: a választások után. Az meg kit érdekelne e pillanatban, amikor minden Orbán újraválasztása körül forog a kormányzati térfélen? (…) Egyáltalán nem bizonyos azonban, hogy a kormányfő megtalálja minden előzetes számítását a szóban forgó dokumentum szignálásával. (…) Orbán említett döntésével (…) nem úgy viselkedett, mint ahogy ez a tízmillió anyaország felelős kormányfőjétől elvárható, mert a munkaerőpiaci zsilipek hirtelen felnyitásával kiszámíthatatlan veszélyeknek teszi ki a magyar gazdaságot, az adófizető polgárt. A státustörvénnyel az Országgyűlés nem ehhez adott neki felhatalmazást. (…) a státustörvény nyertesei igen könnyen a többségi nemzetek lehetnek, vagy legalábbis ők szintén szépen leszedhetik majd a maguk sápját belőle. (…) Azzal tudniillik, hogy Orbán belement e képtelen alkuba, nyilvánvalóvá tette Pozsony, Kijev és Belgrád számára is, hogy Budapest zsarolható, merthogy a magyar kormányfő momentán mindent a saját újraválasztásának rendel alá. Ezért egyáltalán nem lenne meglepő, ha áprilisig Dzurindának, Kucsmának vagy Kostunicának is támadnának még kósza ötletei a státustörvénnyel kapcsolatban. Erre Szlovákia esetében akár mérget is lehet venni. (…) Az Orbán–Nastase paktum megkötése a kampány beindulásakor bizonyos tekintetben hasonlít Horn nagymarosi vízlépcső-építési tervéhez. Alakulhatnak akár még úgy is a körülmények, hogy ez a memorandum lesz Orbán vízlépcsőügye.

Előzmény: minderbinder (175)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.12.28 0 0 177
Brr, belegondolni is rossz, milyen írások születnének a jobbos lapokban, ha az mszp kormány alatt születik meg a megállapodás.

Tényleg, gondoljunk bele. Ötleteket várok. Elsőnek beugrik egy címlap: Nagy-Magyarország, Erdély és a Részek piros-sárga-kékben, rajta évszám: 1920. A mai Magyarországot is kezdené elönteni valamilyen piros-sárga-kék festék, mosolygó Horn-fótóval, alatta: 2001.

Előzmény: minderbinder (175)
pert1 Creative Commons License 2001.12.28 0 0 176
Nem lehetne-e a törvényt az ithhoniakra is kiterjeszteni?
minderbinder Creative Commons License 2001.12.28 0 0 175
A tegnapi Nepszabadsagban van egy eleg jo belso vezercikk (3. oldal) az ugyrol. Ahhoz kapcsolodva csak egy kerdest tennek fel. Azok, akik annak idejen Hornekat lehazaaruloztak az alapszerzodes miatt vajon hogyan itelik meg ezt a szerzodest?
n0ri Creative Commons License 2001.12.28 0 0 174
Akárhogy is, én továbbra is úgy érzem, magyarságomban aláztak meg (röhögjetek ki, hogy szadeszes létemre ilyeneket mondok) ezzel az aláírással. Örülök, hogy Szent-Iványi összehívta a külügyi bizottságot.
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.28 0 0 173
Nagyot akart a szarka es nem birta a farka. Azon kell ezt szamon kerni, aki ezt csinalta. Az erdelyi magyarokon akartak segiteni, belpolitikai celzattal es vegul jol kitoltak a magyar allampolgarokkal. Ilyesmire nincs pelda mas orszagban, erdekes, mindig a magyarokkal akarna kitolni a vilag ? Ugyan mar, nem kell kitolni vele, eleg hulye a nagyfonok magatol is.
Hol van meg egy orszag, amelyik minden korlatozas nelkul beengedi egy masik orszag munkavallaloit ? Az EU-ban, de csak EU-tagoket. Nekunk is az EU fele kell nyitni, oda kell minel elobb belepni. A nyugat fele megnyilo hatarokon keresztul a magyarok jutnak majd nyugaton munkalehetoseghez, es ez nalunk emelni fogja a bereket, nem ugy, mint ez a szeduletes szerzodes. Van nalunk eleg munkaero, majd ha 1-2% lesz a munkanelkuliseg, akkor lehet vendegmunkasokat nagy tomegben fogadni.
Előzmény: NazguL (152)
Tecs Creative Commons License 2001.12.27 0 0 172
"TGM-hez hasonlóan ingerült vagy te is, tecs ecsém, s ez nem tesz jót az ítélőképességnek."

Feneszelid bácsi,

az én létező vagy kitalált ingerültségem jelentősége nulla. Az lesz a fontos, hogy a szavazók tömege ingerült lesz-e az urnáknál, vagy pedig ezt a munkaerőimportos ocsmány varangyosbékát is le tudja velük nyeletni az Országimázs Központ. Szerintem a Fidesz azért cseszte el irtózatosan az esélyeit, mert a munkarőimport veszélye nagyon is felfogható, nem kell hozzá doktorátus. Bokros csomagról, akárhány százalékos növekedésről, szentkoronatanról, kommunista veszélyről, polgárpolgár kormányról lehet rizsázni, az valami ködös, elvont dolog a képernyőn, talán még hat is az estére megfáradt emberekre. Azonban, kedves Feneszelid bácsi, még a hatelemis segédmunkás is világosan megérti, hogy ha jön egy román, aki fele bért kér, mint ő, akkor vagy a bére csökken neki is a felére, vagy kirúgják. Ezt tetszettek Első Orbán bácsival az élen alaposan elcseszni és ezt nem tudja Feneszelid bácsi és a Fidesz a díjnyertes piár csapatával sem kidumáltatni. Azt gondolom, Feneszelid bácsi, hogy maguk lesznek ingerültek áprilisban. Az új kormány pedig vért izzadhat a "zseniális stratéga" Első Orbán örökségével.

Előzmény: feneszelid (171)
feneszelid Creative Commons License 2001.12.27 0 0 171
TGM-hez hasonlóan ingerült vagy te is, tecs ecsém, s ez nem tesz jót az ítélőképességnek.
Mi lesz veled a szürke hétköznapokon, ha már a szeretet ünnepén is ilyen köd borítja az agyad?
Előzmény: Tecs (170)
Tecs Creative Commons License 2001.12.27 0 0 170
"benned ecsém egy TGM veszett el."

Kedves feneszelid bácsi,

jólesett a dicséret, de túlzásnak tartom.

"Még nem olyan kiforrott a gyalázkodási stílusod"

Mivel az okos, tapasztalt öregek véleményét illendő megfontolni, azon leszek, hogy fejlődjek. Miben is? Nézzük meg a Fidesz által indexre tett Értelmező Kéziszótárt (tetszik tudni, bácsi kérem, ez az, amelyikben az szerepel, hogy a hetente az minden héten egyszer).

gyalázkodik tn ige vkit, vmit sértő módon (folyton) gyaláz, becsmérel.

(gyaláz=túlzó és durva szavakkal szid)
(szid=indulatosan, megrovó szavakkal támad vkire)
(becsmérel=lebecsülő szavakkal illet)

Tehát még fejlődnöm kell abban, hogy (a szövegösszefüggésekből következően) Orbánt sértő módon, túlzó és durva szavakkal szidom, lebecsülő szavakkal illetem.

Első Orbánról azt mertem írni, hogy zseniális stratéga, aki elfoglalta a centrumot, miután az EU figyelmeztetéstől berosált. Ez igazából nem is gyalázkodás, hanem egyenesen felségsértés!
Még szörnyűbb blaszfémiára is vetemedtem: azt mertem írni Róla, hogy "hülyeségeket művel".

Kedves feneszelid bácsi,

úgy gondolom, egy elfuserált, országrontó, arcmentési célú presztizsmegállapodás aláírójáról - tettének súlyához képest - kifejezetten visszafogott stílusban írtam.

Előzmény: feneszelid (169)
feneszelid Creative Commons License 2001.12.27 0 0 169
benned ecsém egy TGM veszett el.
Még nem olyan kiforrott a gyalázkodási stílusod, még nem tudsz álmodból felébresztve is kapásból negyven vadliberális filozófust idézni, de már ugyanakkora maflaságokat hordasz össze:))
Előzmény: Tecs (168)
Tecs Creative Commons License 2001.12.27 0 0 168
"Az külön elképesztő, hogy talán utólag sem érzékelik a kihagyásokat: nem luftot rugnak, hanem azt sem veszik észre, hogy ott volt a labda."

PETUR,

Találó a jellemzés, védesd le. Nekem annyira megtetszett, hogy disztichonba foglaltam, hiszen majdnem kész vers.

A szegfű pártja sok kihagyást még visszamenőleg sem perciplál.
Nem luftot rúgnak: nem veszik észre a bőrt.

Mi lenne fordított helyzetben? A Fidesz ellenzéki pártként fizetett hirdetésekben és nagy csinnadrattával összehívott sajtótájékoztatókon verné ki a balhét az ország elárulásáról. A Medgyessy féle elszigetelt és hamar elhalt nyilatkozat hatásának többszörösét kihoznák a kormány lejáratására.

Pindiy szokása szerint agyba-főbe dicséri Első Orbánt, a zseniális stratégát, aki elfoglalta a centrumot, miután az EU figyelmeztetésektől alaposan berosált.

Előáll megint az a helyzet, hogy nem azért nyer az MSZP, mert jobb ellenfelénél, hanem azért, mert az öntörvényű, autokrata, de már fáradó Orbán, nyalizó udvaroncoktól körülvéve, mindenféle kontroll nélkül akkora hülyeségeket művel, hogy azt még Pindiy sem tudja meggyőzően kimagyarázni. (Pindiy, nem válaszoltál egy olvtárs kérdésére: ha semmi sem változik attól, hogy 70-80 millió embernek megniytottuk a magyar munkaerőpiacot, akkor miért volt rá szükség?)

Nos, a munkaerő import olyan kategória, hogy még a legyegyszerűbb ember is könnyen felfogja a veszélyét és így lesz ez az elfuserált, kiherélt, saját karikatúrájává züllesztett státustörvény valóban a Fidesz Sztálingrádja. remélem, hogy csak a Fideszé és nem mindannyiunké.

Előzmény: PETUR (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!