Keresés

Részletes keresés

Maz Creative Commons License 2013.01.14 0 0 80

Azt hiszem aktuális újra a topik. Nagyszőlős, Villányi semmi jelét nem mutatja a takarításnak.

Gaark Creative Commons License 2003.07.17 0 0 79
EZAZ! HÓKOTRÓT AZ UTAKRA! az ember bejárhatja a várost és sehol egy hókotró! hát velünk már senki nem törődik? jó lesz a marhának hókotró nélkül is, úgyis fizeti az adót? mi lesz így velünk, kéremszépen? legalább néhanapján egy-két hókotrót körbezavarnának a városban, csak úgy megnyugtatásul, nesze paraszt, de neeeeem! menjen csak a marha a hőségben, süsse a fejét a nap! hogy jussunk így el a strandra, ahol egy kicsit hűsölhetnénk? több hónapja nem látni hókotrót az utakon, merjen így bárki is elindulni otthonról? felháborító, FEL-HÁ-BO-RÍÍ-TÓÓÓ!
McLek Creative Commons License 2003.07.17 0 0 78
Tényleg! Hol vannak?
Laci Creative Commons License 2003.01.09 0 0 77
Valahol a :) és a :( között. Mondjuk :|
Előzmény: Nibiru (76)
Nibiru Creative Commons License 2003.01.09 0 0 76
Most :) vagy :( ?
Nem tudom eldönteni...
És most is esik.
Előzmény: Laci (75)
Laci Creative Commons License 2003.01.08 0 0 75
Annak ellenére, hogy a húkotrók a nagy hó miatt nem tudtak bemenni dolgozni, elég jól letakarították az utat az autók. Az önkormányzat úgy döntött, hogy eladja a gépeket és az így befolyt összeget a 4-es metrót népszerűsítő reklámkampányra költik.
Nibiru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 74
Lassan ki kell ásnom a kocsit, hogy hazamehessek, de a hókotrók sehol...
Nem tudom, hogyan képzeli ezt Demszkáj!
Előzmény: Devil Inside (73)
Devil Inside Creative Commons License 2003.01.07 0 0 73
Munkahelyi infók szerint reggel (9-fél 10 körülig) a több mint 100-ból valahogy nem jutott se az M5 bevezetö szakaszára, se a Váci útra hókotró. A Bajcsyn, azóta sincs nyoma, hogy végig ment volna egy is.

Röhej.

Előzmény: lolka_bolka (66)
Nibiru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 72
Nem tudom, hoyg ti hogy vagytok vele, de én több mint két óra alatt értem el a munkahelyemre, és végig főútvonalon egyetlen darab kotróval sem találkoztam.
Így akarunk Európához csatlakozni?
Reggel ment a púder a rádióban, hogy százvalahány járgány tisztítja az utakat.
Vagy lehet, hogy a Budakeszi utat takarítja mind?!
doktormacko Creative Commons License 2001.12.15 0 0 71
Mindenki felkészült a télre, csak arra a nyavajás hóra nem számított a Hívatal.
ready Creative Commons License 2001.12.15 0 0 70
Tudod en ezt maskepp tudom...Nem volt aram a florian kornyeken ezert allt a rendszer.En az amphitol gyalog mentema villamossineken egeszen a az arpad hidi metromegalloig...ugy 40 perc-1 ora mire elindultak...aztan du. 4kor szintugy felora fagyoskodas visszafele...kicsit durva egy nap volt...
Előzmény: Vámpír (27)
rayn Creative Commons License 2001.12.15 0 0 69
Ez a szórás dolog kellemetlen! Leszórják sóval, fával, stb.
A kabátom felcsapódott ilyen szörnyűséggel, alig jött ki belőle!
Kotorják el és kész. Nem kell szórni!
Telemegy vele a cipő talpa.
Előzmény: Nibiru (68)
Nibiru Creative Commons License 2001.12.15 0 0 68
Tegnap láttam egy hókotrót, aki nem kotort, hanem sózott a barom!
Pedig még a kisiskolás gyeremek is tudja, hogy ilyen hidegben szart sem használ a só, mert a sós víz is megfagy.
Egyszerűen röhej.
Csak azt érik el, hogy rohasztják a hidakat, és nekem is az autómon már kivirágzott a só.
Előzmény: lolka_bolka (66)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2001.12.15 0 0 67
XVII.ker Keresztúr központ... IX.ker Határ út Soroksári út kereszteződése szintén 1,5 óra. lépésben.
Előzmény: lolka_bolka (66)
lolka_bolka Creative Commons License 2001.12.14 0 0 66
Je :) Ilyen van ? :)) Magyarorszagon ? :)))))
Fejlodunk vazze :)

Nem tudtam vegigolvasni, most el kell mennem, majd holnap, de azert gyorsan leirom a velemenyem.
Ezt minden evben eljatszak. Amikor tudjak hogy este havazni fog ezerrel, benyogik, hogy ok felkeszultek, es mar hadrendben van a 100-nal is tobb hokotro. Na most amikor leesett az elso nagy ho, aznap reggel, en viszonylag keson, kb 9-kor indultam el otthonrol, arra gondol az ember, hogy ha keszenletben vannak, hat be is vetik oket szukseg eseten. Kb 1,5 ora alatt ertem be a IX ker Mester u-bol A III ker Fo ter-re, amugy ez 30-45 perc. /Vasarnap 10-12 ha tolom neki :)/

Amikor beertem, ugye ahogy szoktam kave az arcomba, www.index.hu :) /reklam helye/

HIR:
Dolgoznak a hokotrok, megis all a forgalom a fovarosban.

Dolgoztak a nagy f*szt!
Sokszor sokmindenkit at lehet verni ebben az orszagban, de ezt a vak is eszreveszi. Hiszen ha a hokotro kotor, akkor ugye latszik, hogy az ut szelen kis kupac keletkezik, ami koszos, es kicsit magasabb mint a default ho szint, ami csak leesett. Na most sem a rakparton, sem a lajos utcaban, sem az arpad fejedelem utjan egy hokotro sem ment el, vagy ha igen , nem rakta le a kotrokajat. S mint ahogy irtam ezt minden evben eljatszak, tavaly is ue volt. Emlekezzetek vissza arra az ominuzus dec 6. -ra. /2 talan 3 eve/

Lolka

Előzmény: Vámpír (20)
kru1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 65
vegiolvastam.
erdekes :)))
kkozben azon gondolkoztam, hogy mennyivel gyorsabban el lehetne a havat mindenhonnet takaritani, ha az ev tobbi napjat a kozteruletesek treningezessel toltenek, ahelyett, hogy az olyan autokat buntetgetik, akik keptelenek mashol megallni, mert nincs mashol parkolohely.
_kRoy_ Creative Commons License 2001.12.14 0 0 64
"előző műszak szív egy kicsit"
Az azért nem kicsi szívás, ha az éjjel ledolgozott 8 óra után a Veszprém-Zirc távot a szokásos 1 óra helyett 6 óra alatt teszik meg a buszok... Másrészt az ilyen cégek nem kevés iparüzési adót fizetnek be egy adott településnek, így talán elvárható lenne, hogy legyen valami "ellenszolgáltatás". Továbbra sem állítom, hogy irdatlan nagy gépparkot kellene fenntartani, de azt szerintem Te is elfogadod, hogy a jelenlegi hatékonyság messze van az elfogadhatótól.
Előzmény: Vanek (61)
sachertorta Creative Commons License 2001.12.14 0 0 63
Csak a jardakon hasznalnak murvat, az utakra valami mast szornak. Hogy pontosan mit, azt nem tudom. Lehet, hogy karbamidot? Mindenesetre, a havat is gyorsan lekotorjak.
Előzmény: Törölt nick (60)
_kRoy_ Creative Commons License 2001.12.14 0 0 62
Mainz-ban valami szeszipari melléktermékkel locsolják a jeges utakat. Nincs jó szaga (bár hamar eloszlik), de állítólag gond nélkül lebomlik és ingyen van. A jeget mindenesetre gyorsan eltünteti, és a cipöket se támadja meg.
Vanek Creative Commons License 2001.12.14 0 0 61
Nézd pár perces leállás azt hiszem leginkább csak a folyamatos üzemben dolgozó cégeknek okozhat milliós nagyságrendű veszteségeket. Ott legfeljebb az előző műszak szív egy kicsit, mert késik a váltás. Ahol meg nem folyamatos a termelés, ott nem hiszem, hogy sokmilliós kárt tud okozni, hogy reggel hét helyett mondjuk nyolckor indul az élet. Persze biztos lehet példát találni olyanra is, de nem hinném, hogy túlzottan sok lenne belőlük. De erre meg csak azt tudom mondani, hogy az ilyen cég a saját problémáját ne a nagyközönség nyakába akarja varrni (pláne anyagilag) hanem próbáljon elébe menni az ilyen helyzeteknek. Pl. figyelje szépen az időjárásjelentést és a dolgozóit ennek megfelelően vezényelje. Persze ennek költségei vannak, de azt meg állja a cég!

Az orvos példa remek, de csodák sajna még manapság sincsenek. Bár részben megoldás lehet (amit vidéken lehet is látni), hogy az orvosnak mondjuk nem astrája van, hanem niva-ja, vagy valami hasonlóan alkalmatos járgánya.

Előzmény: _kRoy_ (54)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.14 0 0 60
A murvát nem verik fel az autók a mögöttük (szemben) közlekedő kocsikra?
Előzmény: sachertorta (49)
waces Creative Commons License 2001.12.14 0 0 59
Nos....
Ma reggel az 1.es villamosra mar csak 17 percet kellett varni (7:43).
De allitolag korabban se ment.....Raadasul a futes meg veletlenul se volt bekapcsolva.Az ablakok belulrol voltak jegviragosak...
A vegallomason megkerdeztem a vill.vezetot, hogy ugyan mar mi lenne, ha futes is be lenne kapcsolva. Es szo szerint ezt mondta: Minek az?

Ismet elhangozott reggel a tvben, hogy mindenki hagyja otthon az autojat es menjen tomegkozlekedessel.....Ehhez kepest (probakepp) egy mid-weather gumis autoval vegigmentem a koruton Becsi uttol a Mogyorodi utig. Semmi gond nem volt (40-60 km-es tempoval is lehett haladni). Raadasula a megszokottnal kisebb volt a forgalom (mert mindenki otthon hagyta az autojat :))) ).

Ertekelnem, ha a BKV nagysagos urai nem csak iranyitanak ceguket, de probakepp neha utaznanak is tomegkozlekedessel. Ugy konyu aztmondani, hogy minden jo, ha nem hasznaljuk. (En el nem tudom hinni, hogy barmely BKV fejes valaha is utazott volna tomegkozlekedessel....)
Persze nekik csak az a fontos, hogy minnel dragabb legyen a jegy/berlet...De ellenszolgaltatast ne varjon a tisztelt utazo...(Azt hiszem a 4000Ft-ot atlepo berletar lesz az utolso,amikor berletet veszek...:( )

sokpöttyök Creative Commons License 2001.12.13 0 0 58
mifelénk nincs egy sem. fogjuk a lapátot és letoljuk az úttestről a havat. Szerencsére lefelé a hegyen egy darabig nincs szomszédunk, úgyhogy nem annyira szerencsére egy egész utcahosszat kell lapátolnom. Akik a hegy alján vannak és jó sűrűn laknak (minden telek beépített), azok nem lapátolnak, merthogy ők fel tudnak jönni kocsival. Viszont az én kocsim a totál behavazott úton elveszíti a kezdő lendületet és hiába a tiszta úttest az emelkedő közepétől, ha nem sikerül odáig feljutnom. vagyis ma is gyalog fel reggel, du. ... szombaton veszek egy tucat hólapátot, átkötöm piros masnival és mindegyik kertkapuhoz (ott lent) teszek egyet.
BALOGH ÁDÁM UTCA! TESSÉK HAVAT LAPÁTOLNI!!!!!!!!!!!!!!!!
zizi Creative Commons License 2001.12.13 0 0 57
Vanek,

"Esetleg ha ilyenkor a T. autós kollégák jelentős része otthonhagyná a kocsiját, akkor talán előbb megoldódna a probléma"

én is letettem, mint ahogy egy csomóan szintén, de ez akkor lenne elvárható, ha _lenne_ tömegközlekedés, de nincs, mert a bkv patkány felelősei nem azt nézik, hogy milyen a helyzet, hanem azt, hogy reggel 8 után ritkított járatok közlekednek, este dettó, ma koraeste nem járt az egyes villamos, majd kerülő úton elmentem az Örsre, ahonnan negyedórás várakozás után (miközben sem villamos, sem busz nem jött) elgyalogoltam a Mogyoródi útig és egész idő alatt szintén nem jött egyetlen villamos sem. Mondhatom, hogy nekem különösebben nem kottyan meg pár kilométer gyaloglás a hóban sem, de az időseknek igen, szóval menjen a ....-ba a bkv összes felelős vezetője, ha egy ekkora hóesés lehetetlenné teszi a zártpályás közlekedést.

VonBraun Creative Commons License 2001.12.13 0 0 56
Ti itt elég nagy tévedésben vagytok.
Én a munkahelyemtől 15 km távolságra vagyok napról napra, és itt _egy tél alatt egyszer, maximum kétszer szórnak_. Budapesten kívül is van Magyarország, nem szórják a Hungária körutat, istenem. Itt nálunk csakis, értitek: _csak_is a főközlekedési utakat szórják, utána közlekedjél, ahogy sikerül. Beborultál? Minek mentél kocsival? (mer' mongyuk a busz el se indult...)
Tévedés, a súlyadót meg a kötelezőt azt fizetni kell pontosan.
Bükk hegység, Mátra hegység, Zemplén, 50-100 méteres szintkülönbségek percek alatt, nem vad-egyenes, horizontális utakon, bár mondjuk ott is lehet fancsali a hóátfúvás.
Valami Európa, vagy mi lesz itt nemsokára. Csak már látnánk.
Csokis Creative Commons License 2001.12.13 0 0 55
Nem a kavics a draga, hanem a karbamid/homok. A kavics ott lesz draga, hogy amikor az egesz coresz elolvadt, azt sokkal koltsegesebb takaritani, mint a homokot, vagy a karbamidot. A sot ugye meg egyaltalan nem kell, mert az egyszeruen elfolyik. (Es meg sem all az acel oszlopok es a fak toveig, meg a cipok bereig. :-( )
Előzmény: sachertorta (49)
_kRoy_ Creative Commons License 2001.12.13 0 0 54
Vanek

egy szóval se mondtam, hogy azért van "hóhelyzet" mert az eü. gyatra állapotban van, mint ahogyan azt sem, hogy többszázezer gépböl álló parkot kellene fenntartani. Én stabilabb gépparkot szeretnék ami nálam azt jelenti, hogy ne álljon egyetlen gép se azért, mert nincs pénz üzemanyagra, pótalkatrászre, javításra stb.

az eü.-t pedig azért kavartam a képbe, mert szerintem a döntéshozó emberek hozzáállása nagyon is hasonló. Sajnálom ha ez számodra képzavart okozott.

Azzal se értek egyet, h. "Baromi kevés olyan munkahely lehet, ahol mondjuk egy egy-két órával későbbi kezdés valóban hatalmas károkat okoz..". Dolgoztam már olyan helyen, ahol pár perces leállás milliós veszteséget okozott és hidd el, a legtöbb csúcstechnológiával foglalkozó cég hasonló cipöben jár. De ne menjünk olyan messzire: ha a lakóhelyedre nem érkezik meg a kenyér, akkor messzebbre kell menned, ez veszteség neked. Ilyen egyszerü. Ha otthon sír a gyerek és az orvos nem tud kimenni mert elakadt a 15 centis hóban akkor legyél türelmes és várjál csak. Fel kellene már fogni, hogy a hurrá-optimizmus nem javít semmin.

Justis_4_US Creative Commons License 2001.12.13 0 0 53
:)))))))))))))))

MEKKORA ARC!!!

Előzmény: division by zero (46)
Vanek Creative Commons License 2001.12.13 0 0 52
Persze, hogy megoldható, meg is oldják, csak egy kis idő kell hozzá. Annak az elviseléséhez meg türelem. Ennyi.
Ja, és nem szabad tv-t nézni, az segít a nyugalom megörzésében :-))

További jó csevegést, én elhúzok.

Előzmény: waces (51)
waces Creative Commons License 2001.12.13 0 0 51
En elfogadom (hisz pl. a villamosokhoz se ertek :) ),hogy kozbejonnek ilyen "nem vart" esemenyek, mint valtobefagyas. Ez valoszinuleg elkerulhetetlen...De, ha errol a melyen tisztelt utazokozonseget pl. informalnak az valoszinuleg mindenkinek jot tenne.(En se a villamosvezetore haragszom, ha nem jon a villamos).
Viszont pont indulasom elott nyilatkozta Demszky a TV2 reggeli musoraban, hogy mindenki menjen tomegkozlekedessel, mert semmi fennakadas nincs es nem erdemes autoval menni. Ami igaz is (marmint, hogy erdemes). Viszont a valtok val'szeg mar akkor is fagytak (sot, akkor mar inkabb olvadtak, mert -2 - 0 fok kozott volt a homerseklet). Valamint a valtok elsosorban a vegallomasokon vannak (gondolom en :) ), tehat nem olyan tul sok helyen. Es ha massal nem is de egy gazperzselovel+egy sepruvel megoldhato a problema....
Előzmény: Vanek (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!