Keresés

Részletes keresés

friesz Creative Commons License 2006.05.04 0 0 265

Most néztem utána. Ez a cim megváltozott:

 

http://tttweb.hu

Előzmény: GOTTI (263)
NevemTeve Creative Commons License 2004.06.16 0 0 264
http://ttt.atw.hu/TTT/index.html
Egy hasznos információt máris kaptam a honlapodról:
be kell tenni a JunkBuster block-file jába az alábbi sort:
/reklam.php
Előzmény: GOTTI (263)
GOTTI Creative Commons License 2004.06.15 0 0 263
Üdvözlök minden fórumozót!

Akit részletesebben érdekelnek az egyiptomi piramisok (főként a gízai Nagy Piramis), az látogasson el a honlapomra. Több mint 46 cikk van a piramisokról, ezen felül még van linkgyűjtemény, és egy nagy könyvlista, ami a Magyarországon megjelent könyveket tartalmazza.
A piramisokon kívül találhatsz cikkeket Tutanhamon-ról, az egyiptomi matematikáról és még sok érdekességről.

Az oldal webcíme: http://ttt.atw.hu

Előzmény: Törölt nick (262)
yy_ Creative Commons License 2004.05.26 0 0 257
Kedves volt, hogy kimoderáltak...

A további jó szórakozást nélkülem!

Üdv.: Buta

NevemTeve Creative Commons License 2004.05.26 0 0 256
Nagyon komoly a gyanúm, hogy nem olvastad el... ellenőrzésképpen megtennéd, hogy az ott gyakrabban előfordulók közül megnevezel párat? Esetleg azt is, hogy ki volt a legrokonszenvesebb?
Volt pl valaki, aki a következőt vetette fel: "Miért nem keresnek a tudósok valamilyen más értelmezést a hieroglifákhoz?" Ő ugyan a régi értelmezést sem ismeri, azt sem tudja hogy mit szeretne helyette, de azért úgy érzi, hogy hozzájárult a tudomány fejlődéséhez...
Előzmény: Törölt nick (252)
webvandor Creative Commons License 2004.05.26 0 0 255
buta1
Méghogy gyerekkorod óta a könyöködön jön ki? Teneked semmiről nincs egy aprócska fingod sem. Ezen kívül éppen hogy te írsz hisztishangú rugdalózást mindenkire, aki képes hozzágondolni valamit a témához.
Te csak egy kis buta provokátor vagy és ezt nem is tagadtad nemrégiben is. Az a célod, hogy a szándékosan hülyére vett, és a feléd türelmes magyarázatokat adó asztaltársakat a végletekig felidegesíted és utána eltűnsz egy időre. Ez a módszered, jobb ha mindenki tudja, mielőtt szóba áll veled.
Előzmény: Törölt nick (252)
NevemTeve Creative Commons License 2004.05.26 0 0 251
Remélem senki nem kövez meg azért amit írtam
Dehogynem, légyszives gyere fél hatra a Parlament, elé, én hozom a köveket... ja, azt a bizonyos Piramisok - legendák - meglepetések topikot elolvastad?
Előzmény: LinuxGaribaldi (249)
fizimiska Creative Commons License 2004.05.25 0 0 250
Később attól még használhatták temetkezéshez, főleg ha rájöttek a piramisokban lezajló jótékony élettani hatások egyikére-másikára.

?

Előzmény: LinuxGaribaldi (249)
LinuxGaribaldi Creative Commons License 2004.05.25 0 0 249
Helló mindenkinek!
Érdekes a kialakult vita. Én nem is mondok sokat csak néhányt hétköznapi tényt:
A piramisokban talált magok többezer év után is termőképesek maradtak. Létezik egy "Kheopsz-piramis" nevezetű szabadalmaztatott termék amelyben egy elhasznált pengét elhelyezve a penge néhány nap múltán újra éles lesz.
Nem tudom milyen szerszámokkal építették a piramisokat és valószínűleg nem is fogom megtudni mert akik kutathatnák azok csak csuklóból válaszolnak, akik kutatnák azoknak nem engedik.
De: vannak nagyobb és kisebb piramisok is. Az egyiptomi művészetben én azt vettem észre, hogy a fáraót vagy a fontosabb embereket majdnem mindig nagyobbnak, magasabbnak ábrázolták. Logikus lenne, hogy az istenektől származó fáraó sírhelyének köveit is nagyobbnak ábrázolják mint amekkorák voltak. De ha csak ugyanakkorának akkor sem értem az építésról szóló rajzokat. Azokon ugyanis a kövek méretéből ítélve legfeljebb a kisebb piramisok építését örökítették meg. És a nagyobbak? Ki építette őket ha nem az egyiptomiak? Vagy ha mégis ők miért nincsenek azokrók is rajzok? És ha az egyiptomiak is már úgy találták a nagyobbakat? Később attól még használhatták temetkezéshez, főleg ha rájöttek a piramisokban lezajló jótékony élettani hatások egyikére-másikára. A kisebbeket pedig igyekeztek ugyanolyanra csinálni.

Én nem vagyok tudós és nem is teszek úgy mintha mindent tudnék. Remélem senki nem kövez meg azért amit írtam hiszen szinte csak kédéseket tettem fel.Ezekre a kérdésekre és másokra is a tudomány felelhetne meg. Azonban úgy tűnik a téma lezárásra került és senki nem hajlandó tudomást venni semmiről ami szépen felépített faékes, kőszerszámos, hengerfagörgetéses módszerrel épített síremlék mítoszán kívül esik.

LinuxGaribaldi Creative Commons License 2004.05.25 0 0 248
Helló mindenkinek!
Érdekes a kialakult vita. Én nem is mondok sokat csak néhányt hétköznapi tényt:
A piramisokban talált magok többezer év után is termőképesek maradtak. Létezik egy "Kheopsz-piramis" nevezetű szabadalmaztatott termék amelyben egy elhasznált pengét elhelyezve a penge néhány nap múltán újra éles lesz. Nem tudom milyen szerszámokkal építették a piramisokat és valószínűleg nem is fogom megtudni mert akik kutathatnák azok csak csuklóból válaszolnak akik kutatnák azoknak nem engedik. De: vannak nagyobb és kisebb piramisok is. Az egyiptomi művészetben én azt vettem észre, hogy a fáraót vagy a fontosabb embereket majdnem mindig nagyobbnak, magasabbnak ábrázolták. Logikus lenne, hogy az istenektől származó fáraó sírhelyének köveit is nagyobbnak ábrázolják mint amekkorák voltak. De ha csak ugyanakkorának akkor sem értem az építésról szóló rajzokat. Azokon ugynis a kövek méretéből ítélve legfeljebb a kisebb piramisok építését örökítették meg. És a nagyobbak? Ki építette őket ha nem az egyiptomiak? Vagy ha mégis ők miért nincsenek azokrók is rajzok? És ha az egyiptomiak is már úgy találták a nagyobbakat? Később attól még használhatták temetkezéshez, főleg ha rájöttek a piramisokban lezajló jótékony élettani hatások egyikére-másikára. A kisebbeket pedig igyekeztek ugyanolyanra csinálni.

Én nem vagyok tudós és nem is teszek úgy mintha mindent tudnék. Remélem senki nem kövez meg azért amit írtam hiszen szinte csak kédéseket tettem fel.Ezekre a kérdésekre és másokra is a tudomány felelhetne meg. Azonban úgy tűnik a téma lezárásra került és senki nem hajlandó tudomást venni semmiről ami szépen felépített faékes, kőszerszámos, hengerfagörgetéses módszerrel épített síremlék mítoszán kívül esik.

webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 245
igen, igazad van, azt kihagytam, de most már mennem kell, viszlát.
Előzmény: Mr.Q. (244)
Mr.Q. Creative Commons License 2004.05.24 0 0 244
wv
Várj, Sörösnél a napbárka daruzásra való használata is a lényeghez tartozik! Ugyanakkor, a "világítótorony"-elv után ez a legkevésbé jó ötlete.
Előzmény: webvandor (241)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 243
Ő biztosan nem ismeri az igazságot. Vannak, akiknek legalább pár klasszissal jobb elmélete van.

Viszlát holnap. :)

Előzmény: Törölt nick (242)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 241
Inkább te tűnsz sértődősnek. Rólam éppenséggel az ellenkezője hírlik. No majd meglátod.

Sörösről az a véleményem, hogy az alapötlete, a víz alkalmazása nem újkeletű, tehát nem eredeti, sőt utánanézve tudjuk is, hogy ollózta innen-onnan.
Már rég megtárgyaltuk, csak te nem olvasol rendesen, hogy logisztikailag nem menne a módszere, a megkívánt vízmennyiség felnyomása, tonnák millióiban, sokszorosan meghaladná a kőanyag tömegét és így éppen azokat cáfolja, akik az építkezésnél a rettentő anyagtömegek mozgatására hivatkoznak mint ami lehetetlen. De Sörös ezt is túlszárnyalja, mert nála még ez __előtt__ meg kell építeni azokat a zsilipeket és szivattyúkat, méghozzá kifogástalan, vízzáró, nyomásálló kivitelben, amire mindenki más úgy látja, hogy lehetetlen. Sörös önmagával magyaráz olyasmit, aminek kiváltására az elméletét megalkotta. Farkába harapó kígyó. :)

Azt is 100x mondták az asztaltársak, hogy a félkész piramis rétegszigetelése szarrá ázott volna az elárasztásos módszertől, ami évtizedes ideig rajta lett volna.

Azt is mondtuk hogy a piramis járatai is meghíiúsították volna a módszer alkalmazását.

A többi, a piramis navigációs eszközkénti alkalmazása simán ostobaság.

Elég ennyi?

Előzmény: Törölt nick (240)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 239
buta1
A házat csak úgy mondtam. Tudatában vagyok, hogy piramisról beszélünk :) Erre is vonatkozik, hogy vízszintezni és elsimítani kell az alapozását. Erre értem hogy mi ezzel a baj?

Százszoros terület. Értem én is a területszámítást. Épp erről beszélek, de te csak nyomod keményen a magadét. Azt mondom, hogy a fotó _területe_ igaz hogy 100xosa a piramisoknak de viszon tegyáltalán nincs mindenhol elsimítva, legalábbis nem 100xos területen. Kérlek legyél már összeszedettebb, más is ért magyarul.
Tehát. Nincs az egész fennsík elsimítva. Annyi van elsimítva, mint a hozzá tartozó piramis alapja plusz párszor tíz méter körbe.

Honnan veszed hogy az a falszerűség tömör kő? Ott jártál? És azzal mi van, hogy ott noincsenek sírok? Naná hogy ott éppen nincsenek, az még a piramihoz tartozó terület volt. Sírok csak odább vannak, azok jól láthatók is. Ez nem teória, bármelyik könyvben benne van, néhányról részletes leosztással melyik kinek volt a sírja, milyen szerepe volt a fáraó udvarában stb.

Mit nem tisztelek én az akkori emberekben? Miket dumálsz összevissza? Ja és veled nem lehet ellenkezni? Nocsak! Lehet, hogy ez itt a lényeg? :))))

Előzmény: Törölt nick (238)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 237
buta1
Amin az út átmegy az valami homokkal befújt falféleség. És? Egy temetőben vannak ilyesmik.

"a piramisok alatti geometriai idomot" nem látom. Már az is elnagyolt, ahogy a méretéről beszélsz. "százszorosa mint a két nagy piramis területe együttvéve." Az egész fotó kb akkora. Erre gondolsz? Mert akkor magának a fennsíknak a széléről beszélsz ha jól értem.
A fennsík széle azért megy le a mélybe, mert attól az a széle a fennsíknak, attól fennsík. Nem?

Miféle teóriám van nekem? Ha elmondanád kivételesen helyettem, hogy mi az én teóriám, megköszönném :))) Én nem emlékszem, hogy bármi teóriát mondtam volna, tehát te gondolatolvasó vagy. :)

Előzmény: Törölt nick (236)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 234
Köszi, tudom, régi motoros vagyok :)
Előzmény: Mr.Q. (230)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 233
Megtettem, na és? Hol van ott bármi, ami alépítményre utal?
Előzmény: Törölt nick (231)
Mr.Q. Creative Commons License 2004.05.24 0 0 230
wv
Azt ugye nélkülem is tudod, hogy buta1 csak provokál és szándékosan teteti hülyének magát, hogy aztán felháborodjon azon mikor eljön az ideje, amikor az értelmes emberkék elvesztik türelmüket :)
Előzmény: webvandor (228)
NevemTeve Creative Commons License 2004.05.24 0 0 229
Na és te meg tudod cáfolni, hogy a piramisok a negyedik dimenzióba való átjutást lehetővé tevő traszmográfok? Naná hogy nem! Tehát követelem, hogy a tankönyvfejű tudósok az én elméletemet is vizsgálják ki!
Előzmény: Törölt nick (227)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 228
Rossz helyen keresgélsz, azt a dombot több ízben geológiai szempontból felmérték és próbafúrásokat is csináltak. Ezzel az erővel bármilyen hegyről elmondhatnád hogy akár oda is építhették ismeretlen egyének.

A tetejét naná hogy elsimították. De mi az, hogy ismeretlen céllal? Azzal a céllal, amiért minden ház alapját is elsimítják, hogy rendesen nézzen ki és a rá épített épület stabilan álljon. Mi ebben a fantasztikum?

Előzmény: Törölt nick (227)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 226
miféle "gigantikus építmény"? Amire a piramisokat építették az egy természetes mészkő domb.
Előzmény: Törölt nick (225)
webvandor Creative Commons License 2004.05.24 0 0 224
mama1

Az, hogy az épület-maradványokat széthordták az arabok az nem "leegyszerűsített magyarázat", hanem tény. Tessék elolvasni a régészet-történeti munkákat, ahol rengeteg esetben beszámolnak olyan esetekről, amikor az arabok tevekaraván-számra hordták a kész építőanyagnak alkalmas köveket a piramisoktól és a templomoktól a falvakig, városokig és így olcsóbban kijöttek, mintha bányászni kellett volna. Ez nem képezheti vita tárgyát.

Előzmény: mama1 (191)
NevemTeve Creative Commons License 2004.05.23 0 0 220
Elnézést, úgy látszik egy ki kavarodást okozott a félreérthető megfogalmazásom: nem arra gondoltam, hogy a zavaros fejűek húzzanak el, hanem hogy amikor valami konkrétumot kellene mondani, például valamilyen számítással vagy érveléssel alátámasztani a gondolataikat akkor maguktól elhúznak, ugyanis az ő szakterületük csak a misztikus ácsingózás: "valami olyasmi van ott, amit nem értünk", "erre nyilvánvalóan nem lehettek képesek", "csakis az idegen lények segítségével lehetséges" stb, a valós tényektől és számításoktól előkelően elfordulnak...
(Megj: az általam említett topik nem (illetve csak nagyon kisrészeben) szól Sörös úr elméletéről)
mama1 Creative Commons License 2004.05.23 0 0 219
Próbálkozzunk Tisztelt asztaltársak!. Tényleg térjünk vissza a piramisokhoz. szóval, ha ebből és többi ajánlott topikból kiindulva -tételezzük fel- hogy elfogadjuk a Sörös-féle építési elméletet (és maradjunk sallangok nélkül kizárólag ennél)- akkot továbbgondolásra javaslom, hogy például hogyan épült a többi megalitikus építmény. Nézzük meg konkrétan néhányat és próbáljuk meg azon keresztül elemzni az elméletet.
mama1 Creative Commons License 2004.05.23 0 0 214
Szerintem ezt be kéne fejezni. Javaslom térjünk vissza az eredeti témánkhoz, ami a Piramisépítés-elmélt.
mama1 Creative Commons License 2004.05.23 0 0 206
Kedves Neved Teve!
Elolvastam az ajánlott topicot tényleg érdekes.A végső kicsengés azonban az (lásd kiran összefoglalóját), hogy a Sörös elmélet (víz, hajódaru) megállja a helyét, csak a köré kerített sallangok nem kellenének (pl. világítótorony).
Hát akkor induljunk el ezen az úton...
NevemTeve Creative Commons License 2004.05.23 0 0 205
Kedves fijug!
Olvassátok már el az említett topikot... nagyon tanulságos lesz látni, hogy hozzátok megszólalásig hasonló zavarosfejűek misztikus gondolkodásuak hogy húznak el a francba, mikor valamiféle konkrét számításra kerül a sor.... nem egyszer-kétszer fordult elő ilyesmi, hanem folyamatosan újra meg újra...
fizimiska Creative Commons License 2004.05.22 0 0 204
Jó tudni.

Tessék én már mondtam-is alább. Az nem hangzik túl nevetségesnek...
Most ti jöttök...

Jó, mondok jobbat: egy fazon falhoz támasztott delfint talált egy nyilvános wc-ben.

Egyébként mit gondolsz, akik korábban ott kutattak még nem túrták fel a környéket? Még az egyik piramis alá is bemásztak hogy "átvilágítsák". Eközben csak kiderült volna hogy eddig nem látták a fától az erdőt...

Előzmény: Törölt nick (203)
fizimiska Creative Commons License 2004.05.22 0 0 202
Ma is megvan ez, csak nem használjuk.
Elfeledtették velünk. Kiirtották a múltat a hatalom érdekében. Ez szörnyű.

Az! Szemét darugép-kezelő maffia!

Előzmény: Johnatan (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!