Keresés

Részletes keresés

mal Creative Commons License 2002.06.10 0 0 34
A kedves honatyáinkat vagy akármelyik kormányunkat kéne picsánrúgni amiért még nem voltak képesek egy triviálisan egyszerű rendeletet meghozni:

Az üdítő bolti árából 50% betétdíj kell legyen és kész, visszaváltani pedig kötelező.
Ha a 200 Ft-ért vásárolt lötty flaskáját eldobod, akkor valamelyik hajléktalan meggazdagodik a 100 Ft-os palackokból.

Ugyanez a szabály mehetne az aluljárós szórólapokra is, pl mégyzetméterenként X Ft bírság, vagy az eldobott akármire pl. csikkek, zacskók.

romboid Creative Commons License 2001.12.07 0 0 33
A lényeg, hogy megkapták a magukét.
Előzmény: romboid (32)
romboid Creative Commons License 2001.12.06 0 0 32
Nos, én pl. egyáltalán nem vagyok sötétzöld, nekem elhiheted. De az, hogy egy multi 2001-ben Európa közepén nyíltan szemetelésre buzdít, és közben még büszke is magára, az sok.
Egyébként nem értem, miért gondolod hogy valaki sötétzöld azért, mert két, gyakorlatilag teljesen egyenértékű megoldás közül a kevésbé környezetszennyezőt választja. Ilyen alapon az egész Nyugat sötétzöld.
Ez a "koszos a visszaváltható palack" dolog,ez nagyon sánta. Uggyammá.
Előzmény: harm2 (31)
harm2 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 31

Úgy látom, összefutottam egy csomó sötétzöld világmegváltóval.

Egyébként nincs kutyám. Nem szaratom vele össze a várost, ahol élek (ellentétben a kutyatartók 99,99 százalékával). Pedig as kutyaszar is csak egyszer használatos... :-)

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.12.05 0 0 30
Okos ember vagy. A kutyád is büszke lenne rád, ha tudna olvasni.
Előzmény: harm2 (23)
welsh Creative Commons License 2001.12.05 0 0 29
Hát picinyem, ahogy a következő hozzászólásokat olvastam, azt hiszem, már nem is kell válaszolnom semmit. ;)
Előzmény: harm2 (23)
karhu Creative Commons License 2001.12.05 0 0 28
Törvénysértő, etikátlan stb. volt a Pepsi reklámkampánya. A cikk olvasható itt
Előzmény: romboid (27)
romboid Creative Commons License 2001.12.05 0 0 27
Egyszerűen be kéne tiltani a nem visszaválthatató palackokat.
Ezzel
-egyrészt megelőzhetnénk, hogy úgy nézzünk ki, mint mondjuk Románia (ahol egyáltalán nincs visszaváltás, még a bort is nejlonban árulják, tehát az egész ország egy összefüggő pillepalack-temető, beleértve a nemzeti parkokat is)
- másrészt jól ki lenne b@szva Harm 2-vel. :-)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.12.05 0 0 26
Úgy tudom, hogy ma Magyarországon kétféleképpen használják fel a visszaválthatós műanyag palackokat.
1. kimossák így-úgy aztán újra töltik valamilyen löttyel.
2. bedarálják az egészet és újra fröccsöntik a palackot. Ezzel a technológiával már biztosan steril lesz a flakon.

Nyugaton kötelező a bedarálás.

Ha tudnám, hogy nem egy kilögybölt palackot kapok vissza, szívesebben használnám a visszaválthatósat és ha lehetőség lenne rá, gyűjteném is szelektíven.

leha Creative Commons License 2001.12.05 0 0 25
persze, hogy redvás kiscsillag! mert miután hazaviszi a dolgozó, és kiissza belőle a lónyálat, még hányódik pár napot a hűtő mögött. aztán egy hetet az üvegvisszaváltónál és végül pár napot az újrapalackozás előtt is ... ezért karcos ... KÍVŰLRŐL!

most kivánnam, hogy élj úgy, ahogy szerinted jó ... és ez még jó is lenne, ha jutna egy-egy bolygó fejenként ... te hamar ottpusztulnál a sjátodon ...
de sajnos egy földön kell osztoznunk, úgyhogy arra kérlek: ha gondolkodni kell, _mindig_ kérj segítséget!

és még azt hittem, a sereg után nem lep meg semmi ...

Labor Creative Commons License 2001.12.05 0 0 24
Te egy igazi kúltúrlény vagy.
Előzmény: harm2 (23)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 23

"Le tudom, csak nem biztos, hogy érdemes.A bunkózást nem én kezdtem, bocsika!"

Bocsika, de én írtam egy választ Mamynak, aminek az értelmét te nem voltál képes felfogni, hanem kiragadtál egy mondatot, és írtál rá valami, szintednek megfelelően szellemesnek vélelmezett választ. Persze azt te sem világítottad meg -ami a tulajdonképpeni kérdés volt-, hogy mi köze az eldobható/visszaváltható flaskáknak a szelektív hulladékgyűjtéshez. Hiába na, értelmeset írni sokkal nehezebb, mint valami benyögést lepötyögni.

Továbbá hadd ne dörgöljem az orrod alá, hogy azt írtad -természetesen megint értelmes hozzászólás helyett-, hogy :"Gondolkodtam már rajta; de a világ már elb*szott*bb annál, hogysem elvonulhass vmi. nyugodt csendes zugba, amit még nem tettek tönkre a hozzád hasonló, orruknál tovább nemlátó emberek." Vagy te ezt intelligens és témábavágó hozzászólásnak nevezed?

"1. először, mielőtt kritizálsz valamit, pl. a visszaváltható flakonok higiéniáját, ismerd meg az alkalmazott technológiát a tisztításra, merthogy van ilyen! "

SOHASEM áűllítottam, hogy nincs. Hát igen, olvasni tudni kéne, nem csak írni. A tisztítás módszerei nem érdekelnek, csak a végeredmény. Nem hinném, hogy miondennek tisztában kéne lennem a technológiájával ahhoz, hogy kritizálhassam a végeredményt. Pl. ha savanyú a tej, azt meg tudom állapítani anélkül is, hogy értenék a tehénfejéshez. Engem csakis és kizárólag a végtermék érdekel. Aztán hogy milyen a visszaváltható műanyag flaskát mosástechnológiája, kakilom le; a flaska egyszerűen redvás, éto tényállás. Osztán hogy valami szuper-hiper mosás után vagy csak nedves ronygyos törlés után redvás, nekem mindegy: a lényeg, hogy redvás.

Szóval én tulajdonképpen természetvédőnek tartom magam, kedvelem az értelmes zöldeket, de leghatározottabban útálom a "sötét"zöldeket. Akinek meg nem tetszik a műanyag flaska, az menjen Afganisztánba. Ott még kóla sincs.

murray Creative Commons License 2001.12.05 0 0 22
mind1 úgyis megdöglünk gyerekek,a saját szarunkban akkor meg nem mind1 hogy koszosak vagyunk-e vagy tiszták!??
ezek a szar müanyag palackok soha nem bomlanak le pár év múlva térdig járunk bennük..
welsh Creative Commons License 2001.12.05 0 0 21
Le tudom, csak nem biztos, hogy érdemes.A bunkózást nem én kezdtem, bocsika! Azért megpróbálom: 1. először, mielőtt kritizálsz valamit, pl. a visszaváltható flakonok higiéniáját, ismerd meg az alkalmazott technológiát a tisztításra, merthogy van ilyen!
2. Attól, hogy nem a legkörnyezetszennyezőbb anyagokat használod, még lehetnek hatékonyak /fürdés/.
3. A műanyagokat nem feltétlenül a pille palack előállításhoz kéne előszeretettel alkalmazni, hanem pl. a bútorgyártásnál, ami évekre szól és lehet, hogy még jobb is mint a fa /esetleg/.
Előzmény: harm2 (20)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 20

Egyébként értelmesen is le tudod írni hogy mi fáj, vagy csak bunkózni tudsz?

Előzmény: welsh (19)
welsh Creative Commons License 2001.12.05 0 0 19
Gondolkodtam már rajta; de a világ már elb*szott*bb annál, hogysem elvonulhass vmi. nyugodt csendes zugba, amit még nem tettek tönkre a hozzád hasonló, orruknál tovább nemlátó emberek.
Előzmény: harm2 (18)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 18

Tudod mit? Akkor igyál te kólát redvás flaskából. Én maradok a tisztánál. Sőt, otthon ne is mosogassatok el, mert a mosogatószer szennyezi a környezetet. Járjatok csupa koszos és büdös ruhában, mert a mosópor is árt a környezetnek. Vagy úgy általában mondjál le mindenről, amit a civilizáció ad, de még csak a megett ételed maradványainak ürítésével se zavard a környezet, mert abba fulladsz bele.

Előzmény: welsh (16)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 17

Úgy látom kedves Spin, nem ugyanarról beszélünk. Te azt mondod, hogy ki tudja, különböző élelmiszeripari temékek előállítása közben milyen olyan dolgok történtek, történhettek, történhetnek, amelyek nem kívánatosak. Ez igaz mind a párizsi, mind a tej (na erről is tudnék mesélni), mind a kóla esetében. Én ezzel szemben azt mondom, hogy nem szívesen vásárolok -azaz egyáltalán nem vásárolok- olyan terméket, amelyet visszaváltott műanyagflaskába csomagolnak, mert ki tudja, mit élt már át az a flaska embertársaink kezében. Gondolom te sem szívesen vásárolnál visszaváltott csomagolópapírba csomagolt túrót, avagy visszaváltott (és kimosott!!) intim betétet. Nekem az a gondom a visszaváltható flaskákkal, hogy a műanyagot a büdös életben nem lehet úgy elmosni, mint egy üveget. Ha választhatnék, hogy visszaváltható ÜVEGBEN, vagy eldobható flaskában veszem a kólát, akkor elgondolkodom a dolgon; de amíg az a választási lehetőségem van, hogy tiszta, új, más fogyasztó által garantáltan be nem szennyezett flaskába, avagy bizonytalan előéletű, igazán jól ki nem mosható visszaváltott műanyagba kapom a kólát, hát én bizony az egyszerhasználatos mellett döntök. Tulajdonképpen lehetne a fecsiket és a tűket is használat után sterilizálni, valahogy mégis az egyszer használatos terjedt el. Még az üzemorvosnál is. :-) Spin! Menj be egy ABC-be, végy a kezedbe egy visszaváltható flaskás kólát, tégy mellé egy eldobhatóst. Nem hiszem, hogy nem látod a különbséget a külsejükön. Az edobható az új és TISZTA, a visszaváltható meg redvás. Vagy te nem ezt látod?

Előzmény: Spinderella (14)
welsh Creative Commons License 2001.12.05 0 0 16
"Én azonban külön kezelném e két kérdést. Mondjuk lehet, hogy ezért fulladunk bele a saját szemetünkbe."
Nem lehet. Tuti.
Előzmény: harm2 (15)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 15

Köszönöm szerény személyem közvetett minősítését; te széles látókörödnek hála biztos átlátod, hogy mi köze van a szelektív szemétgyűjtésnek az eldobható vagy el nem dobható kólásflaskákhoz. Én azonban külön kezelném e két kérdést. Mondjuk lehet, hogy ezért fulladunk bele a saját szemetünkbe.

Előzmény: Mamy76 (12)
Spinderella Creative Commons License 2001.12.05 0 0 14
Kedves harm2,

azt hiszem értem, hogy mire gondolsz, de ezen a síkon gondolkodva megveszed pl. a szardíniát, a dobozos tejet, a szeletelt/darabolt sajtot, a 10dkg párizsit, stb.? Vagyis ugye azért veszel olyan dolgokat, amikhez ki tudja, hogy ki nyúlt hozzá koszos kézzel, vagy csinált vele olyasmit amit nem kötnek a fogyasztó orrára. Jársz néha étterembe? Kenyeret is veszel, ugye? Pedig ki tudja...

Szóval az, hogy a kólásflakont többször felhasználják, egyáltalán nem jelenti egyérteműen azt, hogy az koszos, vagy hogy valaki összetévesztette a mellékhelyiséggel. És - ha már itt tartunk - ebből a szempontból az eldobható flaska is ugyanolyan mint a visszaválthatós, hiszen abban is tarthattak akármit, mielőtt üdítőitalt töltöttek bele.

Üdv,
Spin

Előzmény: harm2 (11)
ready Creative Commons License 2001.12.05 0 0 13
A nemeteknek osszejot, ja es ha jol emlekszem, ott mar akkor is felliteres uveg uvegek voltak, amikor magyarorszagon epp beszuntettek az ilyen kiszerelest(marmint uveget)...(huh azok a regi szep idok , bar most is latok hasonlot, de ha jol tudom a pepszinek volt ilyen 3 decis kiszerelese is).Es ott az automatak mellett ott volt az uvegtarolo, ahova lehetett dobni.Dehat keremszepen magyarorszagon vagyunk, itt nem fontos , hogy szepen szolva magunk ala tojunk(szemetelunk).
Előzmény: Mamy76 (12)
Mamy76 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 12
Amíg lesznek ilyenek, mint te, kedves Harm2, addig sajna jó esélyünk van rá, hogy lassan, de biztosan a saját szemetünkbe fulladunk.
Kötelezően be kellene vezetni a SZELEKTÍV HULLADÁKGYŰJTÉST! Ja, hogy ehhez meg kellene nevelni az embereket, hogy ne dobják a műanyagot a papírhulladékhoz. Á, ez túl nagy kérés! (?)
harm2 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 11

Én a magam részéről -bár nem vagyok valami nagy cukrosvízivó- egyáltalán nem veszek visszaváltható flaskába töltött löttyöt. A flaskák karcosak, koszosak, randák, lepusztultak. Ki tudja hol volt korabban, mielőtt ismét a polcra került. Ki tudja, mit tároltak benne; benzint, hígítót vagy csak szimplán belehugyoztak? Az üveget ki lehet mosni, de a műanyagba beleissza magát rengeteg dolog szaga, amit nem lehet belőle kipucolni. Az elbobható flaskában ezzel szemben bárki bármit tarthat kiürülése után kénye-kedve szerint, az már biztos nem kerül vissza a kereskedelembe. Nos én ezért nem vagyok hajlandó visszaváltható műanyag flaskát venni, csak eldobhatót.

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.12.04 0 0 10
Sok boltban az eldobható palackos üdítő olcsóbb is, mint a visszaváltható (persze betét nélkül számolva). Nyilván így megy jobban az üzlet a palackgyártók számára.
Előzmény: romboid (-)
cyber.greg Creative Commons License 2001.12.03 0 0 9
Elég ritkán járhatsz vásárolni, ha csak most láttad először...!
Előzmény: romboid (-)
m0n0 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 8
Na akkor hozzaszolok valami (talan) ertelmeset is;) Mondjuk nem a pepsi temahoz mert az mar ki van valamerre vesezve...
szoval off on
"fizetokepes kereslet" ez mostanaban nagyon elterjedt es jol hangzo, de enyhen ertelmetlen szokapcsolat...a kereslet _mindig_ fizetokepes. Ha nem, akkor hivhatjuk pl. ugy hogy vagyakozok vagy valami hasonlo...
hangaroa: bocs, ez nem kotozkodes, de mar annyi helyen lattam, hogy valahova le kellett irjam a dolgot:)
deltoid Creative Commons License 2001.12.03 0 0 7
Állítólag tíz évet lehet kapni egy nejlonzacsiért. Persze gondolom, ez azért a gyártókra és/vagy a forgalmazókra vonatkozik.
Nálunk meg kifizetik a termékdíjat, és jót röhögnek az egészen, sőt még ki is plakátozzák, hogy tessék szemetelni.
Előzmény: Labor (3)
Zsoldos Creative Commons License 2001.12.03 0 0 6
pl?
Előzmény: romboid (5)
romboid Creative Commons License 2001.12.03 0 0 5
Ahelyett, hogy valami értelmes dolgot csinálnál.
Előzmény: m0n0 (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!