Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2017.12.13 0 0 76

"10-20-40 év múlva meg már talán Microsoft se lesz, nem hogy Windows. "

 

A hozzaszolasod ota 16 ev telt el. Szerintem innen a huszat megeri :)

 

(Valamit kerestem a Microsofttal kapcsolatban es a talalatok kozott feldobta ezt a hozzaszolast)

 

 

Előzmény: John Zero (42)
John Zero Creative Commons License 2001.11.25 0 0 75
bhubert:
Az igaz, hogy nem a pontos szám a lényeg, de a te adataid nagyon messze voltak a valóságtól.

Nem mindegy, hogy 90% illegális arányról 10%-ra kell jutni, vagy 60%-ról (Magyaro.) 30%-ra (USA).

Sőt, ha a 60%-ról (M.o.) 50%-ra jutnánk (mindössze 10% a különbség!) akkor már elérnénk a "gazdag" EU átlagát.
Ez ugye már nem annyira elérhetetlen?

Előzmény: bhubert (74)
bhubert Creative Commons License 2001.11.25 0 0 74
Valóban hasból írtam a dolgot, de csak a lényeget szerettem volna hangoztatni. Nem a pontos szám a lényeg...
Előzmény: John Zero (72)
micu Creative Commons License 2001.11.25 0 0 73
Én viszont azt vettem észre hogy a windowst utálók többnyire több éves céges tapasztalat után jutnak erre az álláspontra és ezeknek szintén egy kis részéből lesz linux fanatikus. Rengetegen vannak akik utálják a windows-t az árától függetlenül de közelébe sem mernek menni a linuxnak. És találkoztam már jónéhány emberkével is akik jól megvannak mindkét rendszerrel, bár az igazság szerint ha egy mód van rá mégis inkább a linuxot használják. Én is ide sorolom magam, bár nem igazán kedvelem ezt az OS-t de ha valaki erre rendel tőlem szoftvert nem hajtom el, de ha lehet választani akkor inkább a linuxos megoldást ajálom. Olyan windows hívőt viszont még nem igazán láttam aki a linuxban is eléggé otthon van (bár biztos van ilyen is).
Előzmény: bhubert (71)
John Zero Creative Commons License 2001.11.25 0 0 72
"Az USA-ban a legális szoftverek ára kb. 80-90 % ! Nálunk az illegálisoké ennyi..."

http://www.bsa.hu/
"A BSA '93-as megalakulásakor Magyarországon az illegális szoftverek aránya 90 százalék körül mozgott, ez mára 60 százalék alá csökkent - tájékoztatott Pálos György, a BSA Magyarország elnöke.
Ez a szám az Európai Unió országaiban 50, míg az Egyesült Államokban körülbelül 30 százalék."

Legközelebb kérlek ellenőrizd az adataidat, és ne csak láthatóan hasból írjál számokat!

Előzmény: bhubert (69)
bhubert Creative Commons License 2001.11.24 0 0 71
Tapasztalatból... és a kivétel erösíti a szabályt...

Persze tisztelet a kivételnek...

Előzmény: micu (70)
micu Creative Commons License 2001.11.24 0 0 70
Nem tudom miből gondolod hogy azért mert valaki utálja a windowst nincs neki jogtiszta ? Nekem Pl. NT4 óta mindig van. Annak ellenére hogy főleg linuxot használok. És légy erős: linux disztribekre is elköltöttem már egy-két OEM NT árát.
Előzmény: bhubert (69)
bhubert Creative Commons License 2001.11.24 0 0 69
Átolvastam egy picit a topic-ot és van néhány dolog amit nem értek:

Nem csak itt, hanem másik topicban is állandó téma az, hogy "Milyen drága a Windows, használj Linux-ot, mert az ingyenes!"

Szóval a legnagyobb problémám ezzel kapcsolatban:

- Ezt leginkább olyanok mondják, akiknek nincs a Windows-hoz hologrammos matricájuk :) Tehát ha úgymond "lopják" az oprendszert, akkor mindegy, hogy melyiket használják, nem jelentkezik a Linux előnye...

- A gépem árának csak töredéke a rajta lévő oprendszer ára (Win2k). A hardver sem semmi, de a többi program ára elég durva. Akkor miért a Windows árával nem vagyunk kibékülve?

Az USA-ban a legális szoftverek ára kb. 80-90 % ! Nálunk az illegálisoké ennyi...

Persze komoly fizetésbeni különbségek vannak a két ország között és a probléma elég tetemes részét ez képzi...

Viszont nálunk talán a mentalitással is gond van!?

Nem hiszem, hogy elérnénk ez az arányt akkor, ha a Windows 4-5 eFt lenne és egy komplett Office-t odaadnának 10-12 eFt-ért! Biztosan nagyobb lenne a "vásárlási kedv" de az arány szerintem akkor sem változna lényegesen.

pancho Creative Commons License 2001.11.22 0 0 68
És még nagybetű is, mert tulajdonnév.
Előzmény: micu (67)
micu Creative Commons License 2001.11.22 0 0 67
Jó, legyen windows-zal. De egybeírva nagyon rongálja a szépérzékemet ;-)
Előzmény: TRf (66)
TRf Creative Commons License 2001.11.22 0 0 66
Akkkor már inkább "Windows-zal". De tényleg egybe kell írni. :-)
Előzmény: micu (65)
micu Creative Commons License 2001.11.22 0 0 65
Lehet hogy úgy helyes de én ezután is windows-szalt fogok írni ha az összes nyelvművelő harakirit követ el akkor is. Bár szvsz igazán a W$ a helyes. Amúgy volt szerencsém néhány ilyen 170K + windows kész géphez, ne tudd meg...
Előzmény: pancho (63)
micu Creative Commons License 2001.11.22 0 0 64
Nem is lenne gond ha lenne három-négy géptípus kb egyenlő arányban különböző oprendszerrel (amikor a Mac-ek fénykorukat élték akkor még kb így is volt, volt PC, Amiga, Atari, Mac). A gond ott van hogy ma a gépek 95%-a x86 és ennek legalább 3/4-részén windows van (legalábbis a desktop gépeken).
Erre meg azt mondom hogy a 170-böl "összedobott" gép is magyar (vagy K.-Európai??) sajátosság.
Attól függ. Szvsz nyugaton sincs mindenütt kolbászból a kerítés, persze ha végtelen sok pénzed van akkor tényleg nem kell ilyesmivel foglalkoznod, max akkor lesznek problémáid ha a márkás gépeken lévő windowst felnyomják és lenyúlják a cég adatait.
Előzmény: delphijos (61)
pancho Creative Commons License 2001.11.22 0 0 63
170-ért már itt is kaphatsz gépet Windowszal (hú, de hülyén néz ez így ki, pedig így a helyes...). Oprendszeren kívül mást meg Nyugaton se tesznek rá, csak külön kérésre, pluszpénzért. De ezt itt is megcsinálják. Ezek az ún. OEM szoftverek.
Előzmény: delphijos (61)
John Zero Creative Commons License 2001.11.21 0 0 62
"Erre meg azt mondom hogy a 170-böl "összedobott" gép is magyar (vagy K.-Európai??) sajátosság."

Ezt tudják megfizetni az emberek.
Nyithatnánk egy topicot "drága a márkás gép" címmel, csak nincs értelme, mert mindenki tudja, hogy drága (és néha még mellé szar is).

"Kint" az ember (vagy cég) megveszi a komplett gépet, winnel,office-val és azt mondja hogy xy-ba került a gép."

Minek venne rá Office-t, ha pl. csak CAD-ezni fog?

"Ezért kell drágálni az oprendszert?"

Azért kell drágálni, mert sokba kerül. Ha melléállítod a versenytársakat, akkor látható a különbség. (Ha egyáltalán az adott területen vannak versenytársak.)

Előzmény: delphijos (61)
delphijos Creative Commons License 2001.11.21 0 0 61
Erre meg azt mondom hogy a 170-böl "összedobott" gép is magyar (vagy K.-Európai??) sajátosság. "Kint" az ember (vagy cég) megveszi a komplett gépet, winnel,office-val és azt mondja hogy xy-ba került a gép. Nem számolgatja hogy "ha nem kérek rá windowst akkor olcsóbb egy kicsit?" Egy másik topicban hivatkoztam a Macintoshra. Ott MacOS van a géphez és kész. Végül is az is "monopólium". Azért mégsem sír senki. A gépet kompletten adják oprendszerrel együtt,és nem is olcsó.Vagy kell vagy nem.(Az oprendszer magában ott is kb. ugyanennyi mint a Win.) A különbség csak annyi hogy PC-t "darabokból" is össze lehet rakni.Szerintem még ez is nagy dolog,mi lenne ha ezt is csak úgy lehetne venni mint Mac-et?? Ezért kell drágálni az oprendszert?
Előzmény: John Zero (60)
John Zero Creative Commons License 2001.11.21 0 0 60
delphijos:
Ok, de mondjuk egy irodai PC mennyibe "van"?
Hardver: 170 EFt
Szoftver: MS Office 190 EFt, Win2k 50 EFt
Itt pl. a szoftver már megduplázza a gép árát.

Azaz ugyanennyiből 1.5-2 gépet lehet venni, ha a két szoftver összesen sokkal olcsóbbal helyettesíthető (10-20 EFt-al)"Szóval én azt mondom hogy a szoftverárakhoz képest, a Win-nek elég normális az ára."

Ebben egyet tudunk érteni. De ez sajnos csak azt mutatja, hogy a magyar fizetésekhez képest minden külföldi szoftver drága.

Érdekes módon magyar interaktív oktató-CD-ket már 4-5-6 EFt körül lehet kapni, ami egy megfizethetőbb ár.

Előzmény: delphijos (59)
delphijos Creative Commons License 2001.11.21 0 0 59
Ellégé félreértettél,(nem akarok megint Linux-Win vitába bonyolódni)én csak arrol beszéltem hogy ha valaki munkára használja a gépét (most tekintsünk el a kalózkodástól) és tényleg megvesz minden programot, akkor a Windows ára elenyészö.El kell fogadni hogy ez a "termékvonal" NEM ingyenes,és a szoftverek ára a magyar keresetekhez magyas. Ez igaz. De ha mondjuk Windows alatt akarsz C++ -ban fejleszteni, akkor a Win ára sehol sincs a C fordítóhoz képest.Vagy elég csak a játékokat nézni. "2-3 játék"-ba kerül a Windows ! Szóval én azt mondom hogy a szoftverárakhoz képest, a Win-nek elég normális az ára.
Előzmény: John Zero (58)
John Zero Creative Commons License 2001.11.21 0 0 58
delphijos:
"A gond szerintem az, hogy nagyon sokan az INGYENES szoftverek miatt is választják a Linuxot"

Nagyon sokan NEM elsősorban az ingyenesség miatt válasszák, hanem a "szabadsága" miatt.

Ingyenesség: nem kell fizetni érte
A szabadság a következő jogokat jelenti:
1. A jog arra, hogy futtasd a programot, bármilyen céllal.
2. A jog arra, hogy tanulmányozd a program m?ködését, és azt a szükségleteidhez igazíthasd.
3. A jog arra, hogy másolatokat tegyél közzé a barátaid (vagy bárki) segítése érdekében.
4. A jog arra, hogy tökéletesítsd a programot, és a tökéletesített változatot közzétegyed, hogy az egész közösség élvezhesse annak el?nyeit.

Pl. milyen jó lenne, ha a Windows (vagy egyes részeinek) egyes hiányosságait kijavíthatnád? Ha kicsit alakíthatnál rajta, hogy jobban kézreálljon, hogy hatékonyabban tudd használni?

Előzmény: delphijos (54)
John Zero Creative Commons License 2001.11.21 0 0 57
delphijos:
Szerintem a szabad es ingyenes rendszereknek pont az az elonye, hogy a user "hozzaszokik" ahhoz, hogy ingyenesen es jogosan hasznalja az elerheto szoftvereket. Ha ehhez hozzaszokik, es kell neki valami, akkor nem a "szomszed warez Ferihez" megy, hanem letolti a webrol, mint a tobbi szabad szoftvert.
Ha azonban valami fizetos termek kell neki, akkor elmegy a webre, es latja, hogy ez penzbe kerul, es ha megeri neki, akkor megveszi. Ha tul draga, megfizethetetlen, akkor az igaz, hogy kereshet warez csatornakat is, de a fenti "ingyenesseghez szokas" miatt sokkal nagyobb a gatlas, mint pl. Windowsos rendszerek eseteben.

A Windowsos, fizetos kornyezetekben az az alap, hogy "mindent lopunk" (kiveve par shareware programot, de azt meg feltorjuk). Mivel "mindent lopunk", igy "minden ingyen van", de ugyanakkor nem legalis. Ha pedig megtetszik valami uj program, akkor fel se merul az, hogy megvegye az illeto, mert minek, ha "ingyen van"?

Előzmény: delphijos (54)
delphijos Creative Commons License 2001.11.21 0 0 56
"Azaz az hogy az OS ingyen van nem jelenti azt hogy minden program ingyenes."

Pont erröl beszélek én is. Szerintem (és most ne fejlesztöcégekröl beszéljünk,mert pl. egy Kilix eladása csak náluk lehetséges) egy átlag Linuxos, mivel a disztrib sok mindent tartalmaz+ rengeteg az ingyenes cucc(jók-rosszabbak) nem akar szoftvereket venni. Azért mondhatsz amit akarsz, többnyire a fizetös programok 2 tipusa jelenik meg Linuxra:

1. Fejlesztörendszer (marha drága otthoni júzer kilöve)
2. "Komoly" szoftverek (adatbázis szerver,stb...)

Szóval a "középút" (fizetös szoftver, ahol elsösorban az otthoni felhasználó a célréteg) nincs. Szerintem a játékokat felejtsük el, mert az általad említett cég csődbe ment... A lényeg az hogy az átlagos otthoni Linuxos a cégek szerint sem számottevö vásárlóerő.

micu Creative Commons License 2001.11.21 0 0 55
Ma már elvben nemigen van akadálya a multiplatform programoknak, a win akkorára növelte a hardverigényt hogy lassan még a java is versenyképes alternatíva lehet de egy absztrakt API mindenképp befér a win32 vagy X11 és az alkalmazás közé. Ilyen a Kylix CLX-e is (bár ott két ilyen van, egyszer a CLX és alatta még ott van a QT is). De pl a natív QT-t használó C++ program már nyugodtan lehet multiplatform. Na most, ha egy programot így írsz meg akkor a több platform költsége gyakorlatilag 0, azaz adhatot a sw-t ugyanannyiért windows-ra mind linuxra.
Amúgy elég sok olyan pénzes szoftver van aminek van linuxos verziója. Elég ha csak a Kylix2 Enterprise 600 ezer fölötti árát említeni (ami azért még mindig jóval a Delphi6 EP alatt van) nem is beszélve pl a DB2 vagy az Oracle, esetleg az SAP vagy a Magic linuxos verzióinak áráról. És veszik őket, legalábbis nem hiszem hogy a Borland egy éven belül kihozott volna két Kylix verziót ha annyira veszteséges a dolog. Még a Loki is megél úgy-ahogy a linuxos játékpiacon pedig a szoftverei vagy egy éves késésben vannak a windows-os verziókhoz képest és mire megveheted átlag 10+ÁFA körüli áron az adott játékot addigra a windows-os változat már régen az 1'500 Ft-os szóróáron kapható (és vígan fut linux alatt is a wine segítségével). Azaz az hogy az OS ingyen van nem jelenti azt hogy minden program ingyenes. De azért nem egy hátrány hogy egy átlag linux diszrib fel van szerelve minden jóval míg egy win2k még egy zip fájlt sem tud önállóan kitömöríteni.
Előzmény: delphijos (54)
delphijos Creative Commons License 2001.11.21 0 0 54
"Azért a színvonalasabb cégek (IBM, SUN, Borland, Corel, nVIDIA, Creative Labs) igyekeznek multiplatform dolgokat csinálni."

Azért azt tegyük hozzá, hogy azért mert ök megengedhetik maguknak a rizikót.De ilyenkor is általában a Win verzió "tartja el" a Linuxosat. A gond szerintem az, hogy nagyon sokan az INGYENES szoftverek miatt is választják a Linuxot, és nem nagyon adnának ki pénzt szoftverre, mondván hogy "majd az ingyenes veziót" vagy "biztos van hasonló program ingyen is". Mert mondhatjátok hogy drága a Win,de ha minden komoly sw-nek lenne Linuxos verziója, és ha használni akarnád MEG IS KÉNE VENNI, k*va sokba kerülne, és észre sem vennéd hogy az oprendszer ingyenes volt.

micu Creative Commons License 2001.11.21 0 0 53
A legtöbb cég nemigen foglalkozik platform választással: megcsinálja vindózra vizuálbézikben azt hajrá, a hülye felhasználó úgyis megveszi. Azaz olyan hogy tudatos platformválsztás, netán platformfüggetlenség fel sem merül. Azért a színvonalasabb cégek (IBM, SUN, Borland, Corel, nVIDIA, Creative Labs) igyekeznek multiplatform dolgokat csinálni. Végül is ez a dolog változik ha nem is túl gyorsan, úgy egy éven belül szvsz a linux már nem lesz annyira hátrányos helyzetben szoftverileg, persze az M$ sem alszik, lásd .NET. Az a C# bosszantóan jó dolognak tűnik, szvsz a legfontosabb linux project a jövőben a mono (nyílt kódú .NET klón) lesz.
Előzmény: TRf (52)
TRf Creative Commons License 2001.11.20 0 0 52
Tegyük fel, hogy egy szoftverfejlesztő cég egyik vezetője vagy. Egyik nap arra ébredsz, hogy kitaláltál egy remek dolgot, már csak ki kéne fejleszteni. Először is elrohansz, és levéded a szabadalmat, mert ugye hatalmas ötlet, nem akarod, hogy ellopják. A grafikus kolléga máris rajzol neki logót stb., azt is levédeted, aztán a fejlesztő arcokkal leülsz megbeszélni a dolgot, miközben a pénzügyes arc már ki is számolta, hogy nem kevés pénzbe kerül majd a kifejlesztése, de mivel rengeteg ember fogja áldani a neved érte, zöld utat kap a projekt.

És akkor ott vagy, azon a ponton, hogy eldöntsd, milyen platformra fejleszted ki.

És ebben a pillanatban berobban az ajtó, beront rajta egy csapat terorista, lerohanják az épületet, mindenkit összeterelnek a tárgyalóban, majd kirángatnak téged a tömegből, fejedhez géppisztolyt szorítanak, majd közlik a programozókkal, hogy ők a "Bill Gates A Mi Úrunk, Viva La Windows" szakadár csoport, és ha nem windows platformra fejlesztik ki a terméket, akkor neked annyi. És ezzel nagyjából véget is ér e teljesen hétköznapi, szokványos, nap mint nap megtörténő történet.

Egyébként nyilván meghalsz, mert a programozó kollégák csak azért is Linuxra fejlesztik ki, hogy hűek legyenek az általad táplált eszméhez. :-)))

Előzmény: micu (51)
micu Creative Commons License 2001.11.20 0 0 51
Ja, és végül sikerült levonni a megfelelő konklúziót, miszerint, ha 3DS kell, akkor rá vagy kényszerítve a Windowsra. Igen, és?
Attól tartok nem csak a 3DS esetén hanem még egy rakás szoftvernél is. Ez a kényszer azért probléma mert így teljesen ki vagy szolgáltatva az M$-nak: ha el akarod végezni a munkád (és ahhoz az adott szoftver szükséges) akkor fizetned kell az M$-nak, akkor és annyit amennyit ő akar. Most szerencsére olyan a helyzet hogy sok területen van alternatíva: a linux, ezért az áraik nem szökhetnek az égig. De ha ezt az alternatívát valahogy el lehetne lehetetleníteni (és az M$ mindent meg is tesz ezért) akkor gyakorlatilag csak egy dolog szabályozhatná az M$ árait: a jogtiszta/lopott windows-ok aránya. Azonban az M$ ezen a téren is keményít: előbb a BSA és újabban a termékaktiválás. Azaz a T. usereket mindkét irányból terelik a karámba, nem véletlen hogy a legújabb reklámjukban egy birka szerepel, szvsz ez a felhasználókra utal ;-)
Előzmény: TRf (50)
TRf Creative Commons License 2001.11.19 0 0 50
micu, asszem most te felejtetted el sebességbe tenni az agyadat. Ezek nem példák voltak, ennél fogva nem lehetnek rossz példák sem. Ezek az egyik nagyobb szoftver viszonteladó jelenlegi (egészen pontosan november eleji) árlistájának egyes kategóriában a legolcsóbb és a legdrágább termékek. Nem viszonyulnak egymáshoz, sem talicska, sem sámli, egyiknek semmi köze a másikhoz, azon kívül, hogy egy árlistában szerepel. Ezt ilyen rohadt nehéz felfogni?

Valamilyen oknál fogva egy magyarországi viszonteladó nem árul ingyenes termékeket (nahát, vajon miért?), és mivel a levél témája az volt, hogy a drága-e a szoftver Magyarországon, ezeket belekeverni a válaszba felettébb erős csúsztatás, mondhatnám, teljesen értelmetlen.

Szóval azért néha, egy-egy hozzászólás erejéig ki lehetne mászni a szürke köd alól...

Ja, és végül sikerült levonni a megfelelő konklúziót, miszerint, ha 3DS kell, akkor rá vagy kényszerítve a Windowsra. Igen, és?

Előzmény: micu (43)
TRf Creative Commons License 2001.11.19 0 0 49
Ehm...

>>Valszeg csak a VÁM több rajta."

Hát most nagyon mellétrafáltál, ugyanis
szellemi termékekre nincs vám.

Ha szoftvert hozol be (mondjuk egy CD-n), akkor ott ketté van bontva a számla: CD média értéke X Ft, arra vámolnak, szellemi termék értéke Y Ft, arra nem.

Jól van, vezessük le: tehát nagyon mellé trafáltam, mert nincs rajta vám, mert csak a CD-n van vám. Tehát van rajta vám. Hogy mennyi az annyi, azt megint csak nem tudom, konzultáltam elvtársakkal, akik szerint nincs 3000 forint, mert egy komolyabb grafkártyáé 5000.

Amerikai törvény? Magyar törvény? Pontos cikkely, paragrafusszám?

Nagyon bonyolult beszélgetés lesz, ha minden, amúgy magyarul írt mondatomat el kell magyaráznom. Tehát a a nem lennék meglepve magyar kifejezés azt jelenti, hogy nem tudom, hogy van-e ilyen, de ha kiderülne, hogy volna, akkor azon sem csodálkoznék.

Előzmény: John Zero (37)
micu Creative Commons License 2001.11.19 0 0 48
2. A PostgreSql nem nagyon ismerem ezért nem mondok véleményt. A MySQL viszont csak "játékszer".
A postgresql több nagyságrenddel robosztusabb jószág mint a MySQL (tranzakció kezelés, sub-selectek). De W$ alatt még ma is vannak programok amik dbf-et vagy paradoxot használnak, ahhoz képest a MySQL is csúcsszuper.
Valaki ezt mondta róla: "A MySQL fejlesztői szerintem még sohasem láttak SQL szervert és megpróbáltak maguktól kitalálni egyet. Olyan is lett!"Nagyon igaza volt a srácnak, szintén nem egy kategória, ezért nem szabadna összehasonlítani.
Szvsz a windows is valahogy így jött létre ;-)
Én egyébként arról beszéltem hogy a fent említett szoftverek esetében van alternatíva, bármikor bármelyiket kicserélheted a konkurrencia egy másik termékére, sőt a legtöbb területen van ingyenes alternatíva is. Míg OS esetén nem választhatsz ilyen szabadon, különösen ha a téged érdeklő sw csak egy platformon tenyészik.
Előzmény: bhubert (44)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.19 0 0 47
az ArcView mint grafika? Jajj!
Előzmény: TRf (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!