Keresés

Részletes keresés

pert1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 142
Én is csak abban bízhatom, hogy megcáfolnak :)), hallottam vmelyik rádión a minap az új adatvédelmi
ombudszmant, lehet hogy mindjárt egy új problémával kezdheti az új évet ?
Kellemes hétvégét!
Előzmény: Mezőbándi (141)
Mezőbándi Creative Commons License 2001.12.14 0 0 141
Hat, en nem ismerem melysegeben az adatvedelmi torvenyt, de remelem elobb utobb valaki ebben a topikban megcafol minket :) Ha nem, akkor tenyleg lehet, hogy kellene legalabb egy e-mailt kuldeni az adatvedelmi ombudsmannak.
Előzmény: pert1 (140)
pert1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 140
Szerintem szóljál te, én csak a számolgatásról tudok valamit, az ombudsmanokhoz keveset értek.
De nem ártana, ha az itt a indexre idetévedo statiszikus és közvélemény kutató kollégák is
megerosítenék a véleményemet, bár nem hiszem, hogy tévednék.

Van néhány dolog, amit én nem tudok: pl hogy milyen formában orzik majd az adatokat a
kiértékelések elvégzése után, megsemmisítik-e a kapcsolatokat a nyilvános és az érzékeny
adatok között, kinek milyen mélységu hozzáférése lesz az adatokhoz a késobbi kutatások
során. Erre csak benfentesebb emberek tudnának válaszolni.

Előzmény: Mezőbándi (139)
Mezőbándi Creative Commons License 2001.12.14 0 0 139
Ha ez tenyleg igy van, az szerintem felvet bizonyos jogi aggalyokat. Te szolsz az ombudsmannak, vagy en szoljak?
Előzmény: pert1 (138)
pert1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 138
Igen, ha a Kockásfülu idosebb 14 évesnél és nincs azonos nemu ikertestvére.
Előzmény: Mezőbándi (137)
Mezőbándi Creative Commons License 2001.12.14 0 0 137
Azt mondod, hogy pl. kikeresem a ki-kicsodabol Kockasfulu Nyul szuletesi adatait es lakhelyet, es ennek alapjan ra tudok keresni a nepszamlalasi adatok kozott a valaszaira?
Előzmény: pert1 (136)
pert1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 136
Nem kell feltétlenül egy másik adatbázis, elég ha valamilyen nyilvános adatbázisból
(Telefonkönyv, Ki-kicsoda, szomszédasszony vagy akár itt az INDEX Fórum adatbázisa)
megtudod valaki néhány adatát, és azután a Népszámlálási adatbázisból bármit megtudhatsz
róla amit a számlálóbiztosnak megadott, még esetleg a három "érzékeny" kérdésre adott
választ is.

Az elobb (133) nézelodtem a netre felrakott 1%-ot reprezentáló adatbázisban, és egyedileg
azonosítható emberre is akadtam (én természetesen nem ismerem az illetot, de lehet, hogy
más igen). Remélem a teljes mintát nem teszik ilyen részletesen kereshetoen a netre, különösen
nem a többi kevésbé közömbös adatot.

Mellesleg kiváncsiságból rákerestem magamra is, hogy benne vagyok-e az 1%-os kiértékelt mintában,
de nem tudtam megállapítani a feltett adatokból, úgy látszik nem vagyok elég eltéro az
átlagtól (de a hatvannál idosebb hölgyek akkiknek 19-nél fiatalabb férjük van talán sikerrel
próbálkozhatnak:()

Előzmény: Mezőbándi (135)
Mezőbándi Creative Commons License 2001.12.14 0 0 135
>>név nélkül felvett adatokból is
egyszeruen megállapítható, hogy ki az illeto (pl. a körzetszám és a születési év és hónap
már egyértelmuen meghatározza<<

Ehhez viszont az kell, hogy osszehasonlitsak egy masik adatbazissal, amelyikben pl. a szuletesi adatok es a nev egyutt szerepel. Eppen ezert vannak olyan adatvedelmi torvenyek amelyek tiltjak egyes adatbazisok kombinalasat, osszeveteset. Legalabbis ugy tudom M.o-n is vannak ilyen torvenyek.

Előzmény: pert1 (130)
kékbarisnya Creative Commons License 2001.12.14 0 0 134
Tedd még hozzá a Bp. környékieket, mint az én családom is, akik szintén szállásadónak jelenmtkeztek. A pesti lakásméretekről is eshetne szó, hisz nem a hitben élők sokasága él a luxusvillákban. Van, akinek 4 napi kajáltatás, meg X-szer 2 négyzetméter is sok, ezért nem jelentkezik.
Előzmény: Foti (127)
pert1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 133
A maradék 12%: azok, akik galád módon nem válaszoltak a kérdésre.
Egyébként a KSH oldalán megjelent az elozetes feldolgozás eredménye, lehet mazsolázni.
Tudtátok e például, hogy Budapesten csak 1 darab 19 évnél fiatalabb 3 gyerekes anya él, még
a családi állapotát is meg lehetne mondani a táblázatból, de ez már IRL adatközlés lenne.
(természetesen ez csak az elozetesen feldogozott adatokra vonatkozik)
A vallási eloszlás, úgy látom még nincs fenn.
Előzmény: dolphin (131)
Foti Creative Commons License 2001.12.14 0 0 132
Hát ugye vannk még a kormánypártokban hívők,
Torgyán vezérben hívők
A miép Jézus felettiségében hívők, össze fog ez jönni.

:-)

Előzmény: dolphin (131)
dolphin Creative Commons License 2001.12.13 0 0 131
"A Magyarországon élŒk 14 százaléka nem tartja magát egyetlen egyház,felekezet tagjának sem. A vallásosok 69 százaléka (az egész lakosság 52
százaléka) vallotta magát római katolikusnak, 21 (14) százalék reformátusnak, 4 (3) százalékuk evangélikusnak. A népesség több mint 5 százaléka egyéb egyházhoz tartozónak vallotta magát. Izraelitának mindössze 12,5 ezer ember mondta magát. (FrissHirek.hu összeállítás)"

14 + 52 + 14 + 3 + 5 = 88%

A fennmarado, nem elhanyagolhato 12%-rol tud valaki?

pert1 Creative Commons License 2001.12.13 0 0 130
Lehet, hogy az INDEXES "népszámlálószédítok..."-et is felelosségre fogják vonni? Már eléggé
jól halad az adatfeldolgozás.

Egyébként nemigen értem a cikkben ezt az anonimitás dolgot, a név nélkül felvett adatokból is
egyszeruen megállapítható, hogy ki az illeto (pl. a körzetszám és a születési év és hónap
már egyértelmuen meghatározza( hacsak nem egypetéju iker:))

Előzmény: Foti (129)
Foti Creative Commons License 2001.12.13 0 0 129
Tényleg nem semmi.

Megér egy linket a lusták kedvéért !

Nekem ez nagyon tetsz:
Konkrétan az általam megadott 'évi 30 nap Bécsben' adatot lazán 230 napra módosították, azzal az indoklással, hogy irreális amit beírtam" - idézi Zeger az egyik érintett levelét.

Előzmény: kábelbúvár (128)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.12.12 0 0 128
http://index.hu/tech/jog/osztrak/

Jó kis történet.
És ők egy kicsit nyugatabbra vannak...

Foti Creative Commons License 2001.12.03 0 0 127
Amúgy meg a népesség 80 %-a keresztény, amint a népszámlálásból tudjuk.

És hogy ez mit ér, talán ott is mérhető, hogy a TAIZE közösség dec. 28. - jan. 1.-ig tartó rendezvényére ahogy hallottam, a NEGYVEN valahányezer érkezőből TIZEN valahányezernyi szállást ajánlottak fel a hívek lakásukban. A többi majd munkásszálláson, iskolákban, pajtában, nem tudom hol lesz elszállásolva.

Add hozzá azt is, hogy mindössze két négyzetmétert kértek és reggelit.

Baráti körömben van hívő házaspár, aki szállást ad, van félhívő házaspár (egyik igen, én nem) ahová hárman jöhetnek majd.

Ha Bp. lakossága durván 2 millió, és csak a háromnegyedének van hol laknia (1,5 millió) és mondjuk 10 %-uk templomba jártó hívő (150 000) és ezek harmada (50.000) adna csak 1x 2 négyzetmétert, akkor nem lenne mivel érvelnem.
Így van.

Sajnos.

Előzmény: speaker (125)
pert1 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 126
A szavazás jövő tavaszra már tervbe van véve, csak nem a választásokkal együtt, hanem az
APEH szokásos március végi felméréséhez lesz csatolva (ugyanúgy mint az előző években),
egyelőre csak az adózókat kérdezik meg (bár a korábbi felmérésekbő az derült ki, hogy
az adózók 70-80 %-át még egy borítéknyira sem érdekli a egész).
Előzmény: HJM (123)
speaker Creative Commons License 2001.12.01 0 0 125
Baromi jó ötlet. Adóbevallást felmutatva lehetne a templomba lépni?!
Maradjunk abban, hogy semmi közöd mások lelkiismereti ügyeihez, a templomokat meg úgyis fenn kell tartani, mert a nemzeti kultúrvagyon legfontosabb elemei. Amúgy meg a népesség 80 %-a keresztény, amint a népszámlálásból tudjuk. Tízszer annyian vannak, mint az ateista bolsik. De ha csak egyetlen kersztény lenne, akkor sem lenne jogod kétségbevonni a lelkiismereti szabadságát.
Az állampolgárok nem kötelesek az egyházat közvetlenül támogatni sok okból.
Egyrészt mert a bolsevik állam kirabolta az egyházakat és a hívőket.
Másrészt, mert a hívők épp úgy adót fizetnek, mint mindenki, és adóikból az állam köteles támogatni a civil szervezeteiket, így az egyházakat.
Harmadszor, mert a társadalom számára most az a legfontosabb, hogy a szörnyű bolsevik évtizedek után az emberek megtalálják lelki nyugalmukat, a világ kulturált részéhez való csatlakozás idején meg azt a kultúrát, és erkölcsi tartást, ami annak a közösségnek a sajátja, amihez közeledni akarunk.
Ha még mindig a sötét keleti birodalmához akarnának közelíteni minket, mint a te fénykorodban, erre nem lenne mód, de ezen szerencsére már túl vagyunk.
Előzmény: HJM (123)
lamed Creative Commons License 2001.12.01 0 0 124
Ez esetben a tehetősebb hívekkel bíró egyház nagyobb támogatást kap. A kis falvakban élő idős, vallásos emberek akarata nem látszódik a pénz elosztásánál.

De én itt nem is a támogatásra fordítandó pénz total összegének meghatározására gondoltam, hanem a már kikalkulált összeg elosztási arányaira. A pénz előteremtésének igazságosabb módja amúgy valóban egy fontos kérdés lenne.

Előzmény: HJM (123)
HJM Creative Commons License 2001.11.30 0 0 123
AZ 5let jó is, meg nem is...

Ugyanis szerintem két kérdést kellene feltenni:
1. Támogassa-e az állam az adókból az egyházakat
2. Ha igen akkor melyiket.

Ha így tennék fel akérdét szerintem jó lenne...

És fogadni mernék, hogy a "hívőknek" meg ez nem lyó...
Miért?
mert ebben az esetben feketén-fehéren kiderülne, hogy hány nagykorú magyar állampolgár hajlandó támogatni bármelyik egyházat is a közpénzek terhére..

De lenne jobb megoldás is...
A német vagy svájci minta szerint az adózó az adóbevalláson bejelöli, hogy melyik egyház tagja és ez alapján az APEH levonja a HÍVŐKTŐL az egyházi adót és eljuttatja az érintett egyháznak.
Ilyen megoldás esetén nem lennék ellene, ha pl. a hívő az által ily módon befizetett egyházi adó után 20-30% adókedvezményt kapna, ezáltal megvalósulna az egyházak állami támogatása is.

Ha ez aze adókedbezmény tud működni klf. biztosításoknál vagy nyugdíjpénztári befizetéseknél akkor tán ebben a relációban is működőképes lenne.

Aki persze nem akar egyházi adót fizetni az nem fizet, de nem is veheti igénybe a térítésmentes(nek mondott) egyházi szolgáltatásokat.

Előzmény: lamed (119)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.11.30 0 0 122
Olvastad az osztrák népszavazás következményeit?

Nagyon úgy látszik, hogy ha valamivel vissza lehet élni,
akkor azzal vissza is fognak.

Megpróbálom megkeresni a linket.

Előzmény: pert1 (121)
pert1 Creative Commons License 2001.11.29 0 0 121
Biztos vagy benne, hogy az év eleji "szavazásod" is titkos volt ?
Előzmény: lamed (119)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.11.29 0 0 120
Ez tényleg használható javaslat! (lenne) Sajnos az, hogy elfogadják mint jó ötletet az más kérdés.
Egyenlőre -tudjuk jól- még más az osztás-osztogatás feltétele, nem (a mi) vagyis a szavazótábor valós akarata.
Előzmény: lamed (119)
lamed Creative Commons License 2001.11.29 0 0 119
Szerintem egy jó megoldás lenne az egyházak támogatottságának valós felmérésére a közelgő választásokat kihasználva a szavazócédulák mellett feltenni a kérdést:
Ön szerint az állam melyik egyházat/felekezetet támogassa anyagilag leginkább?

A szavazó személye titokban maradna, a kérdés pedig egyértelműen a lényegre vonatkozna. Ez alapján lehetne elosztani a támogatásra szánt pénzt.

pert1 Creative Commons License 2001.11.29 0 0 118
Egy gyakorlati javaslat:
Nem lenne-e egyszerűbb a mostani felhasználásnak megfelelően módosítani a népszámlálás
eredményeit ? Az emberek 95 %-a most is ugyanazt írná be, a maradék 5 % meg küldene
nekik egy emilt az új vallásával, ők kijavítanák és megoldódna probléma.
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.11.29 0 0 117
Most mondta be a Kossuth RÁDIÓ, hogy védőnők fogják bejárni az országot és egészségi állapotunkról-szociális-munkakörülményeinkről fognak kérdezősködni. Természetesen teljesen annonim jelleggel, név nélkül, cím nélkül, "csak" a neme -kora- és irányítószáma lesz beírva a kliensnek..... működjünk együtt stb. stb.
Na most mi lesz veled Magyarország?! Most már aztán dőzs, mindenki egészséges lesz?! Lesz pénz az egészségügyre??? (is)!
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.11.29 0 0 116
"Engem többet nem népszámlálnak!" írja a topic címadója...
Engem (sőt 9 tagú családomat, és a 3 szomszédos lakásban élő családokat SEM) népszámláltak! (Én magam 3x egyeztettem időpontot, a szomszédokról nem tudom hányszor)mégsem jöttek.....
Most akkor mi lehet a véleményünk erről, őszintén megmondom - de le nem írom ide - szóval, mi szinte az egész emelet un. vallásosak vagyunk....
akkor már nem stimmel a létszám, tudom ez csak egy csepp a tengerben, de a cseppekből áll össze az egész....
Előzmény: Geyza (110)
HJM Creative Commons License 2001.11.29 0 0 115
Bammeg Geyza a Népszámlálás topicban anno harcosan képviselted többek között te is, hogy semmi hátsó gondolat nincs abban AHOGYAN népszámlálni akarják a hívőket, amikor többen kifogásoltuk a MÓDSZERT és KÉRDÉSEKET!
Határozottan képviselted azt az álláspontot, hogy a cél nem az, hogy a "történelmiek" adandó állami támogatásokat ezzel támasszák alá?

Kívánod, hogy beidézzem amit írtál?
:-((

Előzmény: Geyza (110)
eomer Creative Commons License 2001.11.29 0 0 114
Kedves Geyzám, azt hiszem, Te nagy-nagy tévedésben leledzel. Ugyanis nem nagyon találtam ebben a topicban olyasmit, hogy a kormány eljárása törvénytelen lenne. Találtam viszont sommás megállapításokat, melyek tisztességtelennek, hazugnak tartották az eljárást. A népszámláláskor tenmagad védted a kormányt, állítva, igaztalanok a félelmek, s az adatgyűjtést nem fogják ilyesmire használni. Alant be is linkelték ezt a hozzászólásodat. Ehhez képest nem találsz semmi kivetnivalót abban, hogy a kormány, bár te állítottad, hogy nem fogja, mégis meghúzta ezt a lépést, ergo, téged, hűséges szavazópolgárát nyomta bele a kakiba. Te ehhez képest örömmel fogadtad, hogy Orbán Viktor kormánya ánust csinált a szádból...

Tudod, Geyzám, én szintén tartottam ettől, s ezért a számláló ilyen irányú kérdésére azt válaszoltam, hogy coki... Semmi köze hozzá. Holott, római katolikusnak kereszteltek. Viszont a Római Katolikus Egyházat egy büdös buznyákkal nem kívánom támogatni.

Előzmény: Geyza (110)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.11.17 0 0 113
offtopic

Kedves Geyzam

Apám egy polyglot kollegájáról mondta:
Igen, ö hat nyelven beszél hülyeségeket.

Előzmény: Geyza (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!