Keresés

Részletes keresés

czbalazs Creative Commons License 2003.11.17 0 0 12
Az az igazsag, h. erre a problemara (mar mint a zajos gepre) kulfoldon egesz iparag epul. Mindent lehet kapni, ami szem.szajnak ingere. (Persze nem keves zse-ert).
A tapot en nem nagyon piszkalnam, mert az enyem most szallt el & nem keves kart okozott. :(((
Amugy sem 1500 Ft.

Sok szerencset.

Bazsee

Előzmény: Gerzson_nasa (11)
Gerzson_nasa Creative Commons License 2003.11.16 0 0 11
van itt egy cikk a témáról:

http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=29849

Sancho Creative Commons License 2001.11.02 0 0 10
Jazz_Man Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9
Hallottam olyat, hogy valaki kivágta a tápventi előtti (mögötti) rácsot, és sokkal halkabb lett a gépe. Mondjuk ez nem egy túl biztonságos megoldás, de pl. be lehet tenni oda egy kultúráltabb rácsot is, ami nem áll annyira útjában a levegőnek (tudok helyet ahol lehet kapni ilyet). Aztán a magát a tápventit ki lehet cserélni pl. egy Panaflo-ra, azok állítólag csöndesek (ilyet is lehet kapni egy helyen). Aztán, ha a proci ventillátor hangos, akkor meg lehet próbálkozni egy nagyobb hűtőborda + 5V-ra levett venti kombinációval.
A G4 Cube-ról sajnos lekéstünk, már nem gyártja az Apple. Persze használtan még lehet szerezni :-). Bár akinek ilyenje van, az nem fog tőle megválni egyhamar.
Gerzson_nasa Creative Commons License 2001.10.30 0 0 8
és a nagyobb távolság miatt nem lenne minőségromlás a kábel ellenálásából kifolyólag?
bár gondolom ha van is nem észrevehető
MidiTom Creative Commons License 2001.10.30 0 0 7
Pedig az a legjobb megoldás, ha nem ott történik a mikrofonos felvétel, ahol a gép van.
Előzmény: Gerzson_nasa (6)
Gerzson_nasa Creative Commons License 2001.10.30 0 0 6
Gondoltam arra, hogy másik helységben helyezem el a gépet, és gégecsövön keresztül a kábeleket továbbítom, de ez sajnos nem nagyon megvalósítható, mert ami szóba jöhet az a spejz, vagy a garázs. Egyik rosszabb mint a másik. Ráadásul szüleim mit szólnának?!? :)

De ezek a periféria kábelek is úgy ki vannak centizve, hogy még 2 méterre (ahol már nem zavarna) se tudom rakni a gépet, mert nem ér oda a drót. A toldás meg több ezer forint lenne.

Gerzson

tere Creative Commons License 2001.10.30 0 0 5
A PIII az tényleg húzós ilyen szempontból. Viszont van megoldás: vízhűtés. Van pár cég aki ezzel foglalkozik. A rendszer hűtése (vagy halkítása) ezzel nem megoldott, de már valami. Egyébként nekem siklócsapágyas ventim volt, kicseréltem golyósra és csendesebb lett a gépem... :)))
A tápegységgel az a helyzet, hogy ha sokkal nagyobb teljesítményű tápot veszel, mint ami a gép működtetéséhez kell, akkor a táp nem igényel különösen nagy hűtést. Viszont ott a rendszer, amin a legtöbb esetben a tápventi húzza át a levegőt... valamit valamiért. :)
MidiTom Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4
Hát, én bizony PIII procinál sem a táp, sem a proci ventillátorát nem merném visszafogni. Meleg nyári napokon még így is előfordulhat, hogy bizonyos esetekben a gép panaszos vonyatásba kezd, jelezve a túlmelegedést. Bizonyos prociventillátorok elég csendesek, de a most kaphatók zöme golyóscsapágyas, és azok eleve dübörögnek. A siklócsapágyasok kevesebbet bírnak (1-2 év), de addig legalább nem csinálnak akkora zajt. Tápventillátorok között is jelentős különbségek vannak zajban, némelyik gyártó meg is adja az üzemi zajszintet.
Vannak különbségek a házak között is, mert akad,amelyik rezonanciájával még rá is dob egy lapáttal. Láttam stúdióban olyan megoldást, hogy a gépet (torony) oldalról habszivaccsal vették körül, és nagyon lecsendesedett. A levegőző nyílásokat persze nem szabad eltakarni.
tere Creative Commons License 2001.10.29 0 0 3
Sziasztok!
Ha minden mindegy alapon halkítani akarsz, akkor a tápot szedd szét és köss sorba a ventivel egy kb. 75 ohm-os ellenállást, vagy 12 V helyett forraszd át a +5V-os kimenetre. A procihűtő tápkábelén ugyanezt megteheted, vagy el is hagyhatod a ventit, de akkor hatalmas hűtőbordát kell rászerelni.
A vinyót pedig cseréld IBM-re. :) Az kussol.
Mielőtt valaki okoskodni kezdene, elmondom: az egyik ismerősömnek ezt megcsináltam és kifogástalanul működik a gépe. Az én régi gépem is ilyen volt (PI-200), hibátlanul működött.
Annyit azonban el kell mondanom, hogy az eszközök élettartama jelentősen csökken a hőváltozások következtében. (ki-be kapcsolások)
Valérió Creative Commons License 2001.10.29 0 0 2
Nem segít se olaj, se zsír!!!!! Én is már süket vagyok a gépzajtól, ráadásul a család is szenved tőle. Megpróbáltam felezni a ventik feszkóját. Kicsit, ismétlem KICSIT halkabb lett. Mondjatok 5leteket! Én most arra készülök, hogy vastag szivacshasábokba csomagolom a gépet (24órás üzemeléskor is hideg, úgyhogy nem félek a túlmelegedéstől) és csak a ventiknek lesz valamiféle luk. GYŰLÖLÖM A ZAJT!!!! Mac-Cube rulez! Csak nincs rá pízem!
MidiTom Creative Commons License 2001.10.29 0 0 1
Javaslat:
a primer köri két kondi gyakran nem sül ki. SZétszedéskor nem kell tapogatni a környezetüket, mert esetleg meglepő tapasztalatokkal és fehér hólyagokkal leszel tapasztaltabb. Aztán ha kibontod a ventillátort, nézd meg a levegőáramlás irányát, és úgy is tedd majd vissza. Általában a cimkés oldal kerül kifelé. A panelt nem feltétlenül kell kivenni. Célszerű egy ecsettel és egy fújásra állított porszívóval kipucolni a tápot. Ekkor azonban a ventillátort ne fujasd meg, mert néha úgy felpörög, hogy attól megy tönkre. Ha a tiszta ventillátor kézzel kissé szorulva forog, vagy érzed, hogy odavan már a csapágya, akkor szerválj bele egy jó minőségű ventillátort. Attól még a táp maradhat, ha egyébként jó. A gép többi részét is évente -fél évente nagy műgonddal ki kell takarítani, mert a dzsuva tönkrevágja a CD-t, CD-írót, floppyt, proci ventillátort.
vince Creative Commons License 2001.10.29 0 0 0
Szerintem megadtad sajátmagadnak a választ. A táp: nem kell beszarni, elég nehéz tönkretenni. Ugyanolyan lemezcsavarok tartják össze mint a PC házát. Csak sokkal több, és esetenként nehéz a házból kióvatoskodni, de még egy szőke titkárnőnek is el tudnám mondani, és utána szét tudná szedni. Bátorság ifjú barátom, bátorság, ha tök szétcseszed akkor is 1500 ért kapcsz újat :-)))
Gerzson_nasa Creative Commons License 2001.10.28 0 0 topiknyitó
Ha zenétírok, mikrofonozok, vagy ha csak simán mp3-akat hallgatok baromira zavar, hogy a gépemnek nagyon-nagy hangja van. Ez mondjuk nem csoda, hiszen egy eléggé öreg toronymechanika. Haverok tanácsára a táp ventilátor rácsát megtisztítottam fültisztító pálcával (rá is fért, nem is tudom, hogy tudta eddig kifújni a levegőt), meg a processzor ventilátorba csöpögtettem egy csepp olajat amitől azóta szebben pörög, de a tápot nem akartam szétszedni ezért a gépem ugyanolyan hangos.

Van valami ötletetek, hogyan lehetne halkabbá tenni?

Gerzson

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!