Keresés

Részletes keresés

Tipi-Tapi Dekan Creative Commons License 2014.04.25 0 0 33

Buta, szurke, kocsilo.

mondta Anna.

Kocsilo a kurva anyad.

gondoltam en.

 

Krisztyke89 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 32
Tokodi Balerina Creative Commons License 2011.11.04 0 0 31

nem

vigszerena Creative Commons License 2008.03.18 0 0 30
Hello!

A lovak tényleg jó téma,szerintem viszont kéne még több lovas topik.
...és a lovak?
Nos,ez igen találó név,mert nem tudjuk,hogy akkor,mikor ezt alapították,mi történt.Bár szerintem nev volt lovas topik,ezért ráillik a ...és a lovak? cím.Ebből arra lehet következtetni,hogy a lovakat valahogy lehagyták.
Amúgy hogy kell ilyen topikot csinálni?
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 29
MEGHÍVÓ

 

Kedves érdeklődő lovasbarátaink! Szeretettel meghívunk Benneteket

 

A FURIOSO – NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELŐINEK  TALÁLKOZÓJÁRA

 

mottó: MIÉRT SZERETJÜK?!

 

Előadások:

 

Fülöp Sándor fogathajtó világbajnok: A furiosok fénykora Apajpusztán

 

Domokos Gábor: Kapcsolódási pontok (Miért szeretjük?)

 

Kabály Mónika és Cseporán Adrienn: Furiosok a világhálón

 

Időpont: 2007. november 10.

Beérkezés: de. 9.30 órától – 10.00 óráig

Helyszín: LAZÍTÓ-LIGET, Dabas Dr. Halász M. u. 24.

(a Halász Móricz kúria mögött)

 

A belépés díjtalan!

(büfé a helyszínen)

Köszönet a házigazdáknak Kozma Krisztinának és Bokros Tamásnak!

 

A rendezvény célja a furioso - north star lófajtát tenyésztő, a fajta egyedein sportoló, a fajtát valamilyen módon használó lovasok, valamint a többi tradicionális magyar lófajtát kedvelők számára kötetlen és közvetlen kapcsolatteremtési lehetőség biztosítása, miközben lovas ismereteinket különböző hasznos előadásokból gyarapíthatjuk. Szeretnénk ezt a lehetőséget hagyományteremtő szándékkal biztosítani és a fajta kedvelői számára évente legalább egy-egy hasonló baráti találkozót megszervezni.

A találkozó előadásaival kapcsolatban várjuk kérdéseiteket és felvetéseiteket. A hozzászólásaitokat előzetesen írásban (a rivanics@yahoo.com ; illetve a tanczosaniko@freemail.hu e-mail címre), majd a helyszínen szóban is megtehetitek.

Bővebb információt a 06/20- 331 62 15 telefonszámon, valamint a tanczosaniko@freemail.hu e-mail címen kaphattok!

 

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Kérlek vigyétek minél több lovas ismerősötöknek tovább a rendezvény hírét!

 

Köszönettel a szervezők: Plutzerné Tánczos Anikó, Kabály Mónika és Ivanics Réka.

 

Útbaigazítás a helyszín eléréséhez: az 50-es útról a Gyóni vasútállomásnál a Vasút útra kell térni, az út végén a kereszteződésnél jobbra fordulni a Kossuth L. u-ra, kb. 100 m után a templomnál balra kanyarodni a Tó u-ba, az y-elágazásnál jobbra térni, jobb kéz felől már látható a helyszín.

Fahya Creative Commons License 2007.07.20 0 0 28

Egy kis reklám: Elkészült a 2007-es Lovardakalauz! :)

Fahya Creative Commons License 2007.07.20 0 0 27
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de remélem, sikerül megtalálni!
Előzmény: Gí (26)
Creative Commons License 2007.07.19 0 0 26

Sziasztok!

"Én körülbelül 2 hónappal ezelőtt találkoztam vele. Szoktam járni kerékpározni itt a környéken, és az egyik túrám alkalmával csatlakozott hozzám. Feltünt, hogy nagyon barátságos (pedig annyira nem szeretem, ha kóbor kutya követi a biciklim), de olyan jól elvolt, hogy hazáig jött velem. Nagyon szeretem az állatokat, de még két pici gyerekem van, így csak vizet adtam neki és nem engedtem be már a kertbe. Olyan volt, mintha keresett volna valakit, aztán elsétált. Sajnos azóta nem láttam.
Én Érden, a Parkvárosban lakom.
Sajnálom, hogy többet nem tudok róla, de ha felbukkanna a környéken, behívom addig a kertbe, míg ideértek.
Remélem hamarosan megtaláljátok!"

 Ezt az üzenetet kaptam Vikim felől. Bocsi, hogy zavarom köreiteket, de gondolom a kutyusokat is szeretitek. Nem látta őt vki? Nem lakik vki arrafelé? Figyeljétek kérlekszépen...tel: 06 30 332 8128

 


Fahya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 25
Üdv köztünk!
Előzmény: Horse97 (24)
Horse97 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 24

Szasztok!

Nektek mi a kedvenc fajtátok?Én még új vagyok.Nekem a kedvenc fajtáim:

Arab telivér,andalúz,hannoveri,fríz,shire,nóri ló fjord póni!

cleo baba Creative Commons License 2007.07.04 0 0 23
Sziasztok! Ha valaki a nyáron díjlovaglást szeretne tanulni az írjon nekem e-mailt a bar_bika16@freemail.hu -ra. Gimnazista vagyok és a nyáron szívesen válalnék pár tanítványt budapesti lovardában. Én díjlovaglásban versenyzek, edzek, de lovasokat is oktatok egészen az alapoktól, szóval ha kellek légyszi írjatok! Előre is köszi!
I C Creative Commons License 2007.04.19 0 0 22

Sziasztok!

 

Westernlovas, natural horsemanship követő és quarter horse tenyésztő vagyok.

Ha érdekel valakit ezen témák valamelyike, akkor látogasson el a honlapunkra, vagy írjon ide, vagy egyenesen nekem: ics@tiszanet.hu .

 

IC Ranch

 

Fedezőménünk: IC Coco Lena quarter horse

Makrancos Igásló Creative Commons License 2007.01.29 0 0 21
Es egy igaslo nem lehet mazochista?

Nyihihihi :) vicceltem.

Amit ajanlasz, a legtobb embernek nem megoldhato, es hidd el, a tobbseguk nem is elvezetbol teszi. Ezek szerint meg nem eltel olyan korulmenyek kozott, amikor a kitoresre semmi lehetoseged, orulsz, hogy van munkad, barmilyen szar is, es a szorakozasi lehetosegek skalaja a kocsmazastol a tvzesig terjed, esetleg kirandulhatsz is, bar 10-12 ora robotolas utan nem sokaknak van erejuk meg orakat bolyongani az erodben, mar ha van erdo, persze.

Ehhez gyulik a feszultseg, a stressz, es csak a Tuzeptelep az, ami konditeremnek csufolhato.

Igen, en a magyar videk 80%-arol beszelek.

A varosok, fokent az igazan nagyvarosok mas teszta. Itt rengeteg egyeb lehetoseg van, nem veletlen, hogy csak ott divik az asszonyveres, ahol vagy nagyon felreneveltek valakit, vagy meg mindig "vandorlo eletmodot folytatnak"...

Sosem nyihogtam olyat, hogy dicserendo volna, ha engem ver el a Gazda, de ez meg mindig a jobbik eset, mitnha a csaladjat terrorizalna.

Azt a krokodilos meccset meg megneznem :)
Előzmény: Ilusta (20)
Ilusta Creative Commons License 2007.01.29 0 0 20

KIcsit mazochista vagy te, nem?

 

Ami a családja, vagy az állat verését illeti, inkább nem mondok semmit, mert csúnya lenne.

Tudod az ilyen ember, egy szar ember, akármit ver. A családja meg hülye, ha hagyja. Itt csak az állat nem tehet semmit. Ezért vannak az állatvédők. Ha nem lenne annyi gané ember, nem kellenének.

Ha túlteng benne a tesztoszteron, esetleg az energia, menjen futni, vagy menjen konditerembe, esetleg próbálja ki Afrikában oroszlán-, vagy vizilóverést, esetleg a krokodilverést tudom ajánlani, természetes körülmények között.

Előzmény: Makrancos Igásló (19)
Makrancos Igásló Creative Commons License 2007.01.26 0 0 19
Igy is egyuttmukodok, legfeljebb kicsit docogosebben :)

O, jobb ha engem ver hurkasra, mintha a csaladjat verne! Nem ertem az allatvedoket, miert minket vedenek? Vastag a borunk, rajtam is elkopott mar vagy ket ostor, addig sem masokon csattan :)

Előzmény: Ilusta (18)
Ilusta Creative Commons License 2007.01.26 0 0 18

Mondd meg a gazdádnak, bánjon veled, viszonyuljon hozzád lóként és megszűnik a makrancosságod.

Lesz akkor egy kedves, együttműködő igáslova.:))))

 

Bár akkor nem lesz kin csattanjon az ostor!

Mondd meg neki, keressen a kocsmában magához való verhetőt..:)))

Előzmény: Makrancos Igásló (17)
Makrancos Igásló Creative Commons License 2007.01.26 0 0 17
Ez igy van, sok modja van a parancs tovabbitasanak, es ez mindig ket szereplon mulik: a gazdan es a lovon. Ha valamelyikuk tul buta, akkor sosem fog mukodni, de mindig rosszabb a lonak, ha a gazda butabb nala, mert barmit is tesz, buntetes fog jarni erte, es neha rosszabb az a buntetes, ami kozvetetten fakad a hanyagsagbol es tudatlansagbol, mint ami kozvetlen az ostorszij csipos csapasaitol.

Igaslo vagyok, gyakran makrancos, jo nekem az ostor, az becsuletesebb, mint sok mas technika.

Egy makrancos igaslovat takar a nick :) :)
Előzmény: Ilusta (16)
Ilusta Creative Commons License 2007.01.25 0 0 16

Akár hangra, vagy csak más jelre is fokozhatod, vagy csökkentheted a tempót.

Ha harc,hát legyen harc. Ami jobb neked. :)))

Kíváncsi lennék, kit takar a nick..

Előzmény: Makrancos Igásló (15)
Makrancos Igásló Creative Commons License 2007.01.25 0 0 15
De ha nem az ostor jutna honnan tudnam, mikor gyorsitsak, mikor lassitsak, valtsak utemet? Meg ha nem volnek makrancos, mar reg elveszitettem volna maradek egyenisegem is. Vagy ugy gondolod, teljesen alavetni magam a Gazda akaratanak jobb vilagot hozna? Neki biztosan.

A suttogo akkor hat nem csinal mast, mint a Gazdam, csak eppen nem ostorral vesz ra az engedelmessegre. Akkor meg mar inkabb a harc :)

Kulonben is, a suttogok nem csak a hatasgebekkel foglalkoznak? Nyihaha
Előzmény: Ilusta (14)
Ilusta Creative Commons License 2007.01.24 0 0 14

Ha nem lennél makrancos, nem az ostor jutna.

Keress magadnak egy suttogót. Belesuttog a füledbe és tuti megjavulsz, te leszel, a minden szempontból, ideális ló. Legalábbis ezt mondják....:)))))))

Előzmény: Makrancos Igásló (13)
Makrancos Igásló Creative Commons License 2007.01.24 0 0 13
Nagyon helyes!

Bar elegge utalatos dolog, hogy mindenki azokat a vannyadt, vekonycsudu, kehesszugyu hatasgebeket imadja, nekunk meg csak az ostor jut :(
Előzmény: Andrasovszky Zsófia (12)
Andrasovszky Zsófia Creative Commons License 2006.11.11 0 0 12

Sziasztok.

Új vagyok az indexen.

Én 4 éve lovagolok, 9 éves korom óta, és én sem bírom megállni, hogy ha látok egy lovat, ne rohanjak oda rögtön:)

Remélem, hogy sokáig megmarad még ez a szenvedélyem, és balaeset ellenére sem szeretném abbahagyni, pedig már kezemet törtem:)

Zofee

Csibito Creative Commons License 2006.09.04 0 0 11

 

 Hali!

 

 Én 10 éve lovagolok hobbiszinten, kisebb-nagyobb megszakításokkal. 4 éve dolgozom egy hucul herélttel, de néha a társát, egy shagya kancát is munkára fogok nyereg alat. :-)

Egyébként gyógypedagógia szakos hallgató vagyok; a lovasterápia érdekel, azzal szeretnék foglalkozni, ha végeztem.

 Írtad, hogy versenyeztél. Engem a rajtengedély-vizsga érdekelne; tudsz-e erről valamit. Nem vagyok egyesületi tag, mégis szükségem lesz rá előbb vagy utóbb, hogy megcsináljam, mert legutóbbi információim szerint a lovasterapeutának is kell ilyen papír.

 Előre is köszi!

 

Előzmény: Courage the cowardly dog (3)
Niori Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10
Köszi!
Mad árka Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9
(Van egy lovaglás c. topik ugyanitt, a többség szerintem ott van épp.)
Előzmény: Niori (8)
Niori Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8

Sziasztok!

Mi történt a lovasokkal?! Hová lett mindenki? Írjatok!

szabrina Creative Commons License 2005.09.23 0 0 7

Sziasztok!!!!Én szivesen segitek mindenféle állatos dolgban!!!!!!

De most sajna nekem is kéne segitség!!!Egy elkeritett terület vagy legelő,zöld kellene beteg lovam számára!!!!Sajnos elég sürgős lenne!Aki tud ilyet kérem szóljon a matus-dia cimre irhat,vagy a 20/5319914-es mobilszámra...előre is köszi Polly

állatbarátok Creative Commons License 2004.05.03 0 0 6

Kedves Állatbarát!

Ha nem segítünk, elpusztulnak!

Egyesületünk bejelentést kapott, hogy egy Debrecentől kb. 20 km-re lévő tanyán pusztulnak a lovak. A mai nap kimentünk megnézni a körülményeket. A helyzet valóban borzasztó. 50 ló éhezik, apatikusan áll a karámban. A legutóbbi időszakban 7 ló már elpusztult. Ha nem segítünk a többi is rövidesen erre a sorsra jut. Felkerestük a falu állatorvosát és megkérdeztük, mit tud a problémáról. Természetesen ismerte a helyzetet. Beszélgetésünk során odahívta a tulajdonost, hogy vele is beszélhessünk. Megtudtuk, hogy ezek a lovak Hollandiából származó "amerikai ügetők", melyeket kb. 3 éve hoztak be Magyarországra.

Ebben az utolsó évben a tulajdonos olyan helyzetbe került- többnyire önhibáján kívül-, hogy teljesen eladósodott ( bírósági perek javára hozott határozatok vannak mögötte, de így is képtelen a kintlévőségeihez, pénzéhez hozzájutni más emberek csalásai, felelőtlensége miatt)! Jelzálog van a házán, a tanyáján. A lovait hirdeti, de mostanáig 1 lovat tudott eladni Kőbán Rita sportolónak. Az eladási esélyek pedig egyre csökkennek, mert ha nem segítünk a lovak egyre rosszabb állapotba fognak kerülni. Szeretnénk kérni Benneteket, gondolkozzunk együtt (SOS!) hogyan és mi módon tudunk segíteni. Mi gyors segélyként a saját pénzünkből 70.000 Ft-ért azonnal vettünk 11 nagy bála szénát. Jelenleg a tulajdonosok kaszálnak, de a zöldet ki kell szárítani (ami kb. 3 hét), mert a lovak felpuffadnak és el is pusztulhatnak, ha zölden kapják a takarmányt. BÁRMILYEN SEGÍTSÉG jól jönne!

Vevő, akit érdekelnek a lovak, aminek árából takarmányt lehet venni,akár takarmány,bármi amitől életben maradhatnak ezek az állatok. Kaszálni is csak kézzel tudnak, mert amivel eddig végezték ezt a munkát, ellopta valaki a tanyáról. Gyors segítséget, ötleteket várnánk Tőletek -melyet egyesületünknél jelezhettek- ,hogy megmenthessük ezeket az állatokat! Részünkről megszervezzük azt is, hogy a MÉDIA segítségével a köztudatba is bekerüljön az ügy és így más szervek, is tudnak segíteni! Ja igen! Rövidesen még 30 csikó is fog születni.

Kérünk téged, ezt a levelet küldd tovább minden állatszerető ismerősödnek és azoknak is juttasd el ezt az információt, akik nem rendelkeznek internet eléréssel.

Köszönettel:

Együtt az Állatokért Állatvédő Közhasznú Egyesület
Debrecen
Email: allatvedelem@netposta.net
http://debrecen.zug.hu/


BENTA Creative Commons License 2002.09.05 0 0 5
Pécsett. És Te?
Előzmény: Courage the cowardly dog (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.02 0 0 4
En meg csak kezdo vagyok... tegnap a Zabhegyezoben voltam... jooo volt:)
Előzmény: Courage the cowardly dog (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!