Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2001.11.02 0 0 64
OFF
Az 'Egy rém rendes család' (Viasat 3) mai részének címe: Buli az Anthrax-szel :-)
welovejimmy Creative Commons License 2001.11.01 0 0 63
blackhole Creative Commons License 2001.10.31 0 0 62
>Tehát nem a repülős terroristák adták fel a csomagokat.

Erre egyedül jöttél rá, vagy segített valaki? A leveleket
nyilván egy másik sejt adogatja fel.

Előzmény: dorm (57)
Inimma Creative Commons License 2001.10.30 0 0 61
Úgy látszik vége a hisztériának.
állati emlék Creative Commons License 2001.10.25 0 0 60
elég markáns ötlet! lett volna némi kicsi aggodalom
Előzmény: Inimma (59)
Inimma Creative Commons License 2001.10.25 0 0 59
Mi gondoltok, mekkora lett volna a pánik, ha bankjegyeket fertőztek volna meg ezek a gazemberek?
csinovnyik Creative Commons License 2001.10.20 0 0 58
az ilyen tipusú véleményekre nem nagyon lehet mit mondani. mert cáfolni éppúgy nem lehet bizonyítékokkal, mint igazolni. és persze az is igaz, hogy nem csak nekünk magyarázhat akármit a "manipulált" média, de mi magunk is azt mondhatunk, ami az eszünkbe jut. mert természetesen magunkról tudjuk, hogy nem vagyunk manipuláltak.
de tényleg tudjuk-e?
Előzmény: dorm (57)
dorm Creative Commons License 2001.10.19 0 0 57
Látom lemarad a lényeg az utobbi hozzászólásokból.
Ezért bemásolom korábbi irományomat, hátha visszetérünk az antraxhoz.

Akkor most le is írnám szerintem miről is van szó valójában:
Tudni kell először is, hogy az Amcsik akarták használni Szaúd-Arábia légterét. Azok eleinte igent mondtak, de aztán rájöttek, miért is kell az nekik. Ezért visszamondták.
Kicsit furcsa, hogy kapcsolatot találtak az antrax és a terroristák között, annak nyomán, hogy a terroristák azt a lapkiadót fertőzték meg pont, ahol az dolgozott, akitől lakást béreltek.
Az antrax lappangási ideje 5 nap MAXIMUM. Az első beteg meghalt október 5-én. Aznap amikor kialakult nála. Tehát max. okt. 1-én megkapta a betegséget. Számoljunk rá pár napot a postára meg az iktatóra. A levelet tehát nem adhatták fel kb. szeptember 25-e előtt. Ugye a postán nem lehet időzíteni. Vagy ha lehet, nyoma marad.
Tehát nem a repülős terroristák adták fel a csomagokat.
Érdekes még az is, hogy egy amerikai vegyi labor raktárából szerezték. Pont egy olyan helyről, ahonnét a valamely amerikai szolgálat (CIA, FBI, stb.) könnyen hozzáférhet.
Szerintem a helyzet a következő is lehet:
Amerika nem kap engedélyt Szaúd-Arábiától légtérhasználatra, így nem tud „véletlenül” furcsa Iraki veszélyeket felderíteni, így nehéz elkezdeni bombázni Irakot.
De ha sok-sok, Irak által támogatott Antrax kerül elő, persze a fontosabb helyeken, és kiderül, hogy Irak támogatta a bacilussal a terroristákat, akkor már lehet bombázni is.
Tehát Amerika saját maga fertőz, hogy lehessen Irakot bombázni. (Persze nem biztos, csak túl sok a ködös dolog).
Az is emellett szól, hogy ha én terrorista lennék, és figyelembe véve, hogy az WTC és a többi ellen, egyazon időben, sorozatban hajtották végre a támadásokat, akkor én sok-sok levelet küldenék, hogy jól megfertőzzek mindenkit. Nem csak ímmel-ámmal egy-egy levél. Látszik, hogy bejön a pánik, ezért még hergelik a népet, hogy ha már elég nagy a pánik, kimondhassák: Irak.
Ennyi a véleményem.

állati emlék Creative Commons License 2001.10.19 0 0 56
"És? Kit érdekel? "

Mindössze ennyi volna. A tévét is, az Info-rádiót is ki lehet kapcsolni. Keveset ismerek, aki megtette, de érdekes módon nekik nincs leküzdhetetlen késztetésük arra, hogy mocskolódjanak. Ezek valójában nagyon egyszerű dolgok.

Előzmény: destruktív (54)
destruktív Creative Commons License 2001.10.19 0 0 55
hírolvasó=hírszerkesztő
Előzmény: destruktív (54)
destruktív Creative Commons License 2001.10.19 0 0 54
off

Aki nem olvas híreket, nem néz híreket, vagy nem hallgat híreket, annak nem lehet véleménye a hírekről.

Egyébként én pl abszolút nem vagyok súlyos hírfüggő, mégis hánynom kell a médiától. Ugyanis a hányinger jelentős részét nem a hírközlés okozza, hanem a reklámok, filmek, filmsorozatok, satöbbi satöbbi satöbbi.
Persze nem kell ezeket sem nézni. Nem is nézem kifejezetten, de egyszercsak beraknak egy reklámot, óhatatlanul belenézel, még akkor is ha azonnal átkapcsolsz.... egy másik reklámra. Vagy egy másik sorozatra. Vagy egy másik lövöldözős filmre. Na ettől van a hányinger.
A hírek csak egy része. De az biztos, hogy rohamosan süllyed a színvonal. Mert akár vannak hírek, akár nincsenek, KELL HOGY LEGYENEK. Ma már az inforádióban az is "hír", hogy afganisztában valakik, naaagy nagy robbanást hallottak. És ezt minden negyedórában elmondják! Óriási! Nahát! Robbanás történt! És? Kit érdekel? Kapja be az ilyen hírfelolvasó az összes f@szomat. Ennek ugyan mi a hírértéke? Hihetetlen silányodáson megy keresztül a tájékoztatás. Csak azért, hogy ne legyen csend és azt hidd, hogy ismét új hírek vannak. Na ettől van a hányinger másik része.

Előzmény: állati emlék (48)
aakosz Creative Commons License 2001.10.19 0 0 53
Hallottátok már, hogy Horn Gyula is kapott egy feladó nélküli borítékot ,amiről (miután a fényfelé fordították) kiderült, hogy fehér port tartalmaz. Az eredményről még semmi bizosat nem tudok (én), az ÁMTSZ laboratóriumában vizsgálják, (ez is csak egy rossz vicc lehet)
aakosz Creative Commons License 2001.10.19 0 0 52
Én nem igazán értem ezt az egész felhajtást.A 132 magyar "lépfenebetegnél", a kivizsgálás eredménye negatív volt.Egyébként is ehhez a háborús dologhoz sincs semmi közünk, miért éppen minket fertőznének?
exoterikus Creative Commons License 2001.10.18 0 0 51
Ezek szerint minden Aigner Szilárdon múlik!
"... Az anthrax csak akkor hat, ha finom permetként lélegzik be, ennek az előállítása viszont technikailag nehéz..."

Szóval ha Sziszi aszontya: "KÖD" már szarhatom is össze magamat?

Előzmény: mmmhh (38)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.18 0 0 50
Oké, bocsesz. Én már sajnos kicsit ugrom erre a témára. Remélem, nincs harag!
Előzmény: Traubi (49)
Traubi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 49
Sajnálom, ha az előbbi neked gyalázásnak tűnt, én elmondtam a véleményemet. Nem hiszem, hogy hírfüggő vagyok, pláne nem hiszem el feltétel nélkül a híreket (talán ez kiderült, ha figyelmesen elolvasod). De nagyon sok ember aszerint formál véleményt és arra reagál, amit a médiában hall vagy olvas, és ezért némi felelősséggel jár hírt közölni és szelektálni.
Előzmény: állati emlék (48)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.18 0 0 48
Létezik olyan topi, ahol a média úgy kerül szóba, hogy nem mocskolják?

El lehet mondani, hogy milyen piszkos, meg milyen ártalmas és az összes kanonizált szitkot, csak az a baj, hogy a fô médiacseszegetôk mind súlyosan hírfüggôk.
Mindig mindenrôl tudni akaró, mindenevô, hírfalók.
Nem kötelezô mindent elhinni. Mi több tévézni sem muszáj állandóan. Elgendô meghallgatni a híreket és elég lehet egy újság is.
Igaz, akkor nem volna kit gyalázni.

Előzmény: Traubi (47)
Traubi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 47
Én a 17. hozzászólást igenis eltudom képzelni.

További észervételeim:
Hallom a tévéből, hogy bizony az amerikai katonákat beoltják ám lépfene ellen, bezzeg Magyarországon még oltóanyag sincs. Az egészségügyi illetékes aki felszólalt, intézkedés gyanánt annyit mondott, hogy bizakodjunk. Ekkora baromságot!! Ha gáz lenne, az szart sem ér.

Különben meg az a véleményem, hogy derekasan föl van fújva a téma. Elsősorban a média jóvoltából. Nem kedvelem, amikor a médiát szidják, hogy hangulatot keltenek, de ez most az ő saruk. A kamuból beporozott postai küldemények 95 százaléka meg sem jelent volna, ha nem csíráztatnak pánikot, amire aztán sok beteges rákapott. Másrészt ha valaki igazi fertőzést küldözget, hát nagyon pozitív visszacsatolásban részesült.
Ráadásul fogalmunk sincs vajon "amúgy" hány helyen, (akár leveleken is) találkozunk mindenféle bacival és vírussal, amit ha szépen kimutatnának, hát nagyon ilyesztő lenne.
Szóval derék dolog volt erre ráugrani!

Ja el ne feledjem. Valahol épp háború van, "alapos" híreket kapunk arról, hogy az angolszász légierő ismét bombázott. Valahogy én az elmúlt hetekben nem nagyon láttam ezekről részletes képeket, de bőven el tudom képzelni, hogy tönegével vannak polgári áldozatok szarrá lőtt házak alatt. Közben a híradók központi témája, hogy balfasz szenátor milyen levelet kapott....

szóval icipici csúsztatást érzékelek én itten.

borzimorzi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 46
Kedves Lopez, ma reggel a Kossuth Rádióban Bárándy bácsi szépen kifejtette, szvsz. Mivel én nem vagyok jogász, hadd ne ékeskedjem a tollaival.
b
Előzmény: szenyor Lopez (32)
borzimorzi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 45
Kedves hümhümm, a borzimorzi fejből legfeljebb azt tudja, hogy a chickenpox tényleg bárányhimlő, mert olyanja volt már és erről már ki kellett töltenie egy kérdőívet 1x. A smallpox első tippre nekem is a feketehimlő, de nem vagyok benne biztos.

Ja, és szigorúan véve nem tudok én még az anyanyelvemen se, hiszen az is mindennap változik, hát még bármely idegen nyelven, amelyben nem élek benne.

Csót:
b

Előzmény: hümhümm (29)
áááááávadász Creative Commons License 2001.10.18 0 0 44
"a postákra is lehetne ilyeneket installálni, ipari méretben"

No persze, és lenne szép nagy tüzijáték, amikor a postán megrendelt\feladott számtech cuccokat próbálják felmelegíteni, hogy a gésagolyócskákról ne is beszéljek.

Előzmény: nobodybuilder (20)
mizandria Creative Commons License 2001.10.18 0 0 43
összeeskuves elmeletem a kovetkezo:
ha a nagy Vendetta nem ugy sul el, ahogyan azt korabban igerted...
vegy egy orvosi krimit (pl r. cook: vektor), kelts minel nagyobb panikot, hadd rettegjenek az emberek az anthraxtol...
biztos modszer arra hogy eltereld a figyelmuket arrol, hogy egy totalisan ertelmetlen haborut vivsz es hogy keptelen voltal normalis megoldast talalni az amerikaiak szamara.
hm?
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.17 0 0 42
"Véleményem szerint nem konkrétan a lépfene ellen kell felkészülni, hanem egy biológiai és/vagy vegyi támadás ellen."

egyetértek

az előbbiről mára kiderült, hogy vaklárma, de amíg ez nem volt világos, addig el lehetett tűnődni, hogy mennyire váratlanul és gyorsan kihathat ránk egy ilyen esemény

Előzmény: szenyor Lopez (37)
csinovnyik Creative Commons License 2001.10.17 0 0 41
lehet a dolgot bagatelizálni is meg fel lehet használni a magyar politikusok és egészségügyiek, katasztrófavédelmisek nyilvános baszogatására, de ezzel most nem foglalkoznék. viszont többször felmerült már, hogy miért a wtc után fertőznek a terroristák, miért nem előtte, akkor sokkal többen belehalhattak volna. szabadjon felhívnom a figyelmet arra a tényre, hogy a terroristák nem az áldozatok számának maximalizálására törekszenek, hanem a zűrzavar fokozására. erre pedig akkor van a legjobb esélyük, ha egy felfokozott helyzetben feszítik túl a húrt. nem véletlen, hogy először a média szereplői kaptak a "szeretetcsomagból". így biztosra lehetett menni, hogy a hisztériakeltés beindul. innentől kezdve a folyamat majdnem öngerjesztő, kevés küldeménnyel (azaz kis kockázattal) lehet tovább működtetni. ráadásul beindulnak a maguktól hülye emberek is, akik krétaport küldözgetnek gyanús borítékokban, hogy jót röhöghessenek saját szellemességükön. a hatást ez csak fokozza.
__PT Creative Commons License 2001.10.17 0 0 40
Mo-n jelenleg nincs torzskonyvezett lepfene oltoanyag. Antibiotikummal hatasosan kezelheto, de csak ha a fertozest kovetoen 3 oran belul megkezded a kezelest.

Namarmost, ha jarvany tor ki, akkor tuti jut mindenkinek 3 oran belul ? BTW nem kell emberrol emberre terjednie a lepfene bakteriumnak, eleg ha belelegzed valahol, szoval nem art egy gazalarc, amig lemegy az ember az abc-be a kritikusabb napokon.

Ha aggodsz a boron at fertozodestol, akkor oltozz be szkafanderbe, de minimum mosd le a a borod bo vizzel es lajfboujjal avagy szefgard szappannal.

Ernesto Serra Creative Commons License 2001.10.17 0 0 39
ezt találtam:

Nem változtat nevet az Anthrax
október 15. 12:16
[Index] A thrashmetált némi funkyval és - a mufajban egyáltalán nem triviális - humorral ötvözo Anthrax zenekar honlapján jelentette be, hogy nevet változtat, illetve hogy mégsem. Az Anthraxt elég különös módon érinti az Egyesült Államokban októberben feltunt, valószínuleg terroristák által elterjesztett gyilkos lépfenefertozés (Anthrax). "Az Anthrax (a zenekar! - a szerk.) muködésének húsz éve alatt sosem gondoltuk volna, hogy a nevünk egyszer majd azt jelenti mindenki számára, amit valójában jelent. Amikor az iskolában, biológia órán eloször meghallottuk ezt a szót, azt gondoltuk: ez metál! Jól hangzott, agresszíven, és senki sem tudta, hogy valójában mit jelent. Egészen az elmúlt hónapokig az emberek nagy része azt hitte, mi találtuk mki ezt a szót." (...) "A szeptember 11-i tragédia elott az Anthraxban semmi más félelmetes nem volt, mint az idétlen frizuráink a nyolcvanas években és a Fistful of Metal lemez borítója. A legtöbb ember számára ez a szó csupán az együttest jelentette, nem a kórokozót. Ma már mást jelent: félelmet, pánikot, halált." A zenekar ennek ellenére sem változtat nevet, hiszen egy névnek igazából semmi köze a valódi veszélyhez vagy tragédiához. "Reméljük, hogy több tragédia nem történik, és nem kell nevet változtatnunk. Reméljük és kimádkozunk azért, hogy az egész elmúlik fölülünk, és mindannyian szép nyugodtan elhízunk és megöregszünk" - írja közleményében az együttes, amely éppen a Judas Priesttel turnézna, de a terrortámadások miatt január-februárra halasztotta amerikai koncertkörútját

(wanted)

mmmhh Creative Commons License 2001.10.17 0 0 38
Üdv!

Én ezen a területen dolgoztam a hadseregnél és jelenleg a katasztrófavédelemnél, úgyhogy engedjétek meg, hogy néhány téveszmémet leírjam az utóbbi napokkal kapcsolatban:

1. A vegyi vagy biológiai terrorista támadás ellen nem lehet felkészülni. Meg lehet kísérelni a megelőzést, illetve készülni lehet a hatások csökkentésére. Egy profi támadásnál vannak áldozatok, de ha az elhárítás is jól működik, akkor csak kevés.
2. A média hatalma. Kis ügyből szenzációt lehet csinálni. Az utóbbi napokban rengeteg marhaság jelent meg a sajtóban az anthraxról és a biológiai fegyverekről.
3. Hülyegyerekek mindig vannak. Aki hintőport meg egyéb marhaságot küld levélben, az nem számol azzal, hogy valójában az mennyibe is kerül neki. A kiszállást, rendőri biztosítást, vizsgálatokat az állampolgárok fizetik.
4. Aki valós híreket szeretne, javaslom a www.cdc.gov oldalon az Amerikai Járványügyi Központ hivatalos híreit olvassa (sajna ez angol nyelvű). A médiában hallható híreket mindig osztani kell kettővel.
5. A www.cdc.gov -on már megjelen egy cikk arról, mi a teendő ha biológiai veszélyeztetettség áll fenn. Röviden magyarol leírom:

NE PÁNIKOLJ!!!
Az anthrax bőrön (sérüléseken), emésztőrendszeren és a tüdőn keresztül kerülhet a szervezetbe. Korai szakaszban antibiotikummal kezelhető (kieg.: jó pl. a penicillin alapú készítmény, a tetraciklinek, pl. Doxiciklin, hogy csak a magyarországi gyógyszerekről legyen szó). EMBERRŐL EMBERRE NEM TERJED!!!
Az anthrax csak akkor hat, ha finom permetként lélegzik be, ennek az előállítása viszont technikailag nehéz (kieg.: biológiai hatóanyagot előállitani viszonylag egyszerű, hatásosan célba juttatni viszont nagyon bonyolult).

MIT TEGYÜNK?
Ne nyissuk ki a gyanús leveleket.
Tegyük be zárható műanyag zacsiba.
Amennyire lehet csomagoljuk be (több rétegbe).
Hagyjuk el a helyiséget és csukjuk be az ajtót.
Kézmosás szappannal (nem hypóval, sósavval, stb, mert akkor tényleg sérül a bőr).
Rendőrség értesítése (célszerűen a lényeges információkat kell megadni és a pontos címet, ez utóbbit sokan elfelejtik az első telefonnál).
Senki ne próbálja megtippelni, hogy a levél egy hülyegyerektől származik, vagy tényleg éles anyag.

Kb. ennyi.

-------------------------------------------------
A teljes anyag angolul:

This is an official
CDC Health Advisory

Distributed via Health Alert Network
October 12, 2001, 21:00 EDT (9:00 PM EDT)

HOW TO HANDLE ANTHRAX AND OTHER BIOLOGICAL AGENT THREATS

Many facilities in communities around the country have received anthrax threat letters. Most were empty envelopes; some have contained powdery substances. The purpose of these guidelines is to recommend procedures for handling such incidents.

DO NOT PANIC
1. Anthrax organisms can cause infection in the skin, gastrointestinal system, or the lungs. To do, so the organism must be rubbed into abraded skin, swallowed, or inhaled as a fine, aerosolized mist. Disease can be prevented after exposure to the anthrax spores by early treatment with the appropriate antibiotics. Anthrax is not spread from one person to another person.
2. For anthrax to be effective as a covert agent, it must be aerosolized into very small particles. This is difficult to do, and requires a great deal of technical skill and special equipment. If these small particles are inhaled, life-threatening lung infection can occur, but prompt recognition and treatment are effective.

SUSPICIOUS UNOPENED LETTER OR PACKAGE MARKED WITH THREATENING MESSAGE SUCH AS “ANTHRAX”:
1. Do not shake or empty the contents of any suspicious envelope or package.
2. PLACE the envelope or package in a plastic bag or some other type of container to prevent leakage of contents.
3. If you do not have any container, then COVER the envelope or package with anything (e.g., clothing, paper, trash can, etc.) and do not remove this cover.
4. Then LEAVE the room and CLOSE the door, or section off the area to prevent others from entering (i.e., keep others away).
5. WASH your hands with soap and water to prevent spreading any powder to your face.
6. What to do next…
 If you are at HOME, then report the incident to local police.
 If you are at WORK, then report the incident to local police, and notify your building security official or an available supervisor.
7. LIST all people who were in the room or area when this suspicious letter or package was recognized. Give this list to both the local public health authorities and law enforcement officials for follow-up investigations and advice.

ENVELOPE WITH POWDER AND POWDER SPILLS OUT ONTO SURFACE:
1. DO NOT try to CLEAN UP the powder. COVER the spilled contents immediately with anything (e.g., clothing, paper, trash can, etc.) and do not remove this cover!
2. Then LEAVE the room and CLOSE the door, or section off the area to prevent others from entering (i.e., keep others away).
3. WASH your hands with soap and water to prevent spreading any powder to your face.
4. What to do next…
 If you are at HOME, then report the incident to local police.
 If you are at WORK, then report the incident to local police, and notify your building security official or an available supervisor.
5. REMOVE heavily contaminated clothing as soon as possible and place in a plastic bag, or some other container that can be sealed. This clothing bag should be given to the emergency responders for proper handling.
6. SHOWER with soap and water as soon as possible. Do Not Use Bleach Or Other Disinfectant On Your Skin.
7. If possible, list all people who were in the room or area, especially those who had actual contact with the powder. Give this list to both the local public health authorities so that proper instructions can be given for medical follow-up, and to law enforcement officials for further investigation.

QUESTION OF ROOM CONTAMINATION BY AEROSOLIZATION:
For example: small device triggered, warning that air handling system is contaminated, or warning that a biological agent released in a public space.
1. Turn off local fans or ventilation units in the area.
2. LEAVE area immediately.
3. CLOSE the door, or section off the area to prevent others from entering (i.e., keep others away).
4. What to do next…
- If you are at HOME, then dial “911” to report the incident to local police and the local FBI field office.
- If you are at WORK, then dial “911” to report the incident to local police and the local FBI field office, and notify your building security official or an available supervisor.
5. SHUT down air handling system in the building, if possible.
6. If possible, list all people who were in the room or area. Give this list to both the local public health authorities so that proper instructions can be given for medical follow-up, and to law enforcement officials for further investigation.

HOW TO IDENTIFY SUSPICIOUS PACKAGES AND LETTERS

Some characteristics of suspicious packages and letters include the following…

 Excessive postage
 Handwritten or poorly typed addresses
 Incorrect titles
 Title, but no name
 Misspellings of common words
 Oily stains, discolorations or odor
 No return address
 Excessive weight
 Lopsided or uneven envelope
 Protruding wires or aluminum foil
 Excessive security material such as masking tape, string, etc.
 Visual distractions
 Ticking sound
 Marked with restrictive endorsements, such as “Personal” or “Confidential”
 Shows a city or state in the postmark that does not match the return address

=======================================
You have received this message based upon the information contained within our emergency notification data base. If you have a different or additional e-mail or fax address that you would like us to use please notify us as soon as possible by e-mail at healthalert@cdc.gov.
=======================================

Üdv: mmmhh

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.10.17 0 0 37
Hi!

Rendben csinovnyik, végülis ezt a vitát majd a tárgyalóteremben játszák le (márha sikerül elkapni a tettest). Csak arra kívántam rákérdezni, hogy ténylegesen milyen bűncselekményt követ el egy ember, aki ráírja a borítékra egy ismert (és most felkapott) betegség nevét. Nehéz kérdés és köszönöm, hogy kultúráltan válaszoltál.
Ez idáig enyhén offtopic volt, következék hát egy kis ON is:
Az én véleményem szerint ez a lépfene-pánik egy etetés. Ugyanis:
1. Nem biztos, hogy valóban a háború ellencsapása ez. Ki fertőz? Mikor kezdte?
2. Hülye lenne valaki néhány embert megfertőzni, aztán miután mindenki felkészült, akkor bedobni nagy méretekben. Jobban járnak, ha valami mást vetnek be, hisz arra senki sincs felkészülve.
3. Dorm eszmefuttatása igen érdekes, főleg a lappangási idővel kapcsolatos rész.

Véleményem szerint nem konkrétan a lépfene ellen kell felkészülni, hanem egy biológiai és/vagy vegyi támadás ellen.

Lopez

állati emlék Creative Commons License 2001.10.16 0 0 36
Pedig szerintem zaftos kis hír.
Előzmény: MrPete (35)
MrPete Creative Commons License 2001.10.16 0 0 35
nem akarok senkit sem ijesztgetni, de agrármérnök hallgató barátom szerint Mo-on a juhokat rutinból oltják lépfene ellen. Bár ezt a hírt nem lehet fröcsögve beolvasni egy híradóban sem, de a korrekt tájékoztatáshoz hozzátartozik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!