Keresés

Részletes keresés

Enciske Creative Commons License 2016.12.09 0 0 8920

Igen, köszi. Kipróbálom.

Előzmény: lufi77 (8916)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.09 0 0 8919

Nem gondolom, hogy vírusos lenne, hiszen pont azért van fent a vírusvédő program (és mindig is volt ilyen telepítve), hogy ne legyen az.

 

 

Majd egyszer keress rá: "Zero day vulnerability"

Kis segítség:

http://www.pctools.com/security-news/zero-day-vulnerability/

https://en.wikipedia.org/wiki/Zero-day_(computing)

 

Előzmény: Patreides (8888)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.09 0 0 8918

Nézd, az új típusú (főleg ransomware) vírusok miatt leginkább az abszolút felelőtlenség kifejezéssel lehet jellemezni azt a cselekedetet, amikor valaki egy-egy néha felugró ablak és jóindulatú figyelmeztetés miatt nem telepít víruskeresőt a gépére.

Előzmény: MageGuild (8892)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.09 0 0 8917

Lehet, kicsit későn szólok :), én a Symantec Enterprise licencét ajánlom, esetleg a McAfee Enterprise-t.

Előbbit egyszerűbb telepíteni, kezelni és mindkettőben van Application and Device Control, amivel olyan kihívásokat lehet kezelni, mint a mostani, egyre okosabb ransomware programok. Mondjuk, ha igazán konfigurálni akarod, akkor kell hozzá a management console-t is telepíteni.

Ha ezeket otthonra nem lehet megvenni, akkor ezek otthoni változatának a "legextrább" változatát.

Ezen felül még az ESET NOD32 az, ami jól használható.

Előzmény: Mantis Screamer (8910)
lufi77 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 8916

Avast?

Előzmény: Enciske (8915)
Enciske Creative Commons License 2016.12.08 0 0 8915

Mint említettem, nem nagyon értek hozzá. Nem is ragaszkodom ehhez a programrhoz, olvastam hogy jó, ezért választottam. Ha van olyan, amit ismersz és ajánlani tudsz, szívesen veszem. A magyar nyelvű lenne a legjobb,ez is azért tetszett.

Előzmény: lufi77 (8913)
Enciske Creative Commons License 2016.12.08 0 0 8914

Ingyenes.

Előzmény: lufi77 (8913)
lufi77 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 8913

Ez nem valami fizetős program?

Előzmény: Enciske (8912)
Enciske Creative Commons License 2016.12.07 0 0 8912

Sziasztok!

Használ valaki tabletre való Zoner vírusirtó programot? Most töltöttem le és futtatás után azt írta, hogy a tab. sérülékeny állapotú.Az eredmény függöben, ami azt jelenti, hogy vírust talált, a problémát ellenőrizni és javítani kell. Ezt végképp nem értem. Ez nem a program feladata, én mit csináljak?

Egyáltalán nem értek a dologhoz, kérem, aki tud segítsen.Nagyon köszönöm.

martinaxe7 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 8911

A Camberdada nevű projekt keretében a titkosszolgálatok elfogták a biztonsági társaságok levelezéseit és kijátszható hiányosságokat kerestek a vírusvédelmi programokban. Így játszottak ki őket: a vírusvédelmi programok hibáiról tudomást szerezve azokat kihasználó programokkal végezhettek megfigyeléseket, lehallgatásokat.

 

http://hvg.hu/tudomany/20150623_nsa_antivirus_szoftver

Mantis Screamer Creative Commons License 2015.06.11 0 0 8910

Szerintetek magánba asztali gépre milyen komplex vírusvédő a legjobb vétel (10-20 k HUF)

 

Eddig Kasperskym volt, lejárt a licensz pár hónapja. Most azt olvasom pár helyen hogy a gyengébbek közé tartozik. Ezért leszedtem és Panda próbaverziót tettem fel, de állítólag az is. Mielőtt véglegesre veszem meg próbálok tájékozódni, de az egyes programok hívei úgy esnek egymásnak mint a focidrukkerek.

bindera Creative Commons License 2015.04.29 0 0 8909


Ez a weboldal nem érhető el

 

ERR_NAME_NOT_RESOLVED

 

 

most sem.

Előzmény: ujotsz (8904)
tamcsííí Creative Commons License 2015.04.29 0 0 8908

Sziasztok! Tanácsot kèrnèk az alcor tabletemhez! Az android vírusos lett ès nem találja egy virus irtó program sem a vírust.Egyáltalán nem vagyok járatos a számtech.ban. 

pajaci Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8907

Ebbe a topikba csak vastag betűvel lehet írni?

Fox88 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8906

Sziasztok. Lenne egy kérdésem, remélem senkit nem fogok vele zavarni. Jelenleg Panda Global Protection 2015 fut a gépemen. Maga a kérdés az lenne, hogy telepíthetek e fel a tűzfalam mellé IDS(behatolás-detektáló/megelőző rendszer)-t (suricata). Ha igen, tudnátok ajánlani, írni párat melyek szerintetek a jobbak, jók közé tartoznak?

inf.: Todom, kicsit paranoidnak hathat, de már törték fel a gépem, mikor ingyenes vírusirtókat használtam, s nem szeretném még egyszer átélni.

Előre is köszönöm!

seepheerd Creative Commons License 2014.02.07 0 0 8905
ujotsz Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8904

Új helyen a Víruspajzs:

blog.viruspajzs.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 8899

Szerintem,ha böngészőt nem használsz,kicsi-10%-az esély,hogy egy robot kerüljön a gépedre.De lehet,hogy annyi se.Ha nem akarsz aktiv virusirtót,tegyél fel egy kizárólag szkennelőt,amit egy hónapban egyszer végigfuttatsz.Én igy csinálnám.Azért 10%,mert van néhány szolgáltatás,ami bekapcsolva hagyva(szépen,magyarul irtam) elég veszélyes lehet,feltételes módban.Ráadásul az is feleslegesen lefogja a gépedet.Szerintem.

Előzmény: MageGuild (8892)
MageGuild Creative Commons License 2013.06.08 0 0 8898

Akkor köszi. :)

Előzmény: Erzsébeti (8897)
Erzsébeti Creative Commons License 2013.06.08 0 0 8897

"

Hogyan jött ki neked ez az 50%? Hasraütésre?"

 

 

filozófiailag..

 

Előzmény: MageGuild (8896)
MageGuild Creative Commons License 2013.06.08 0 0 8896

Köszönöm, hogy reagáltál, de had jegyezzem meg, hogy pusztán azért, mert valami lehetséges, még nem fifti-fifti a valószínűsége. Meg aztán milyen paraméterek mellett fifti-fifti? 3 perc vagy 10 év alatt, frissített rendszerrel, vagy frissítés nélkül, ésatöbbi...

 

Hogyan jött ki neked ez az 50%? Hasraütésre?

Előzmény: Erzsébeti (8894)
Patreides Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8895

Egy XP SP1-el még 100% volt, a telepítés után öt percen belül bejött egy nyitott porton. :)

Előzmény: Erzsébeti (8893)
Erzsébeti Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8894

Vagy elkapod a vírust, vagy nem. 50-50.

Előzmény: Erzsébeti (8893)
Erzsébeti Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8893

Az esély az 50%.

Előzmény: MageGuild (8892)
MageGuild Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8892

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, remélem itt nem OFF, csak nem találtam alkalmasabb topikot.

 

Körülmények:

Szóval arról lenne szó, hogy van egy átlagos PC-m, Windows7-el. A gépen kizárólag játékok futnak (legális, bolti játékok), de a patchek meg a DRM miatt kapcsolódik az internethez. Böngészőt azonban nem használok (amiről most írok, nem az a gép :D), még email-t sem nézek. Külön vírusírtó program nincs a gépen.

 

A kérdés(ek):

Mekkora esély van arra, hogy a gép vírussal vagy valamilyen rosszindulatú programmal fertőződik?

 

A dolognak már utánanéztem a neten, és olvastam, hogy esély az van, pusztán azzal, hogy kapcsolódok a hálózathoz, meg olvastam jópár hegyibeszéedet is arról, hogy mindenképpen telepítsen mindenki antivirus programot még ha be sincs dugva az internet kábel meg satöbbi. A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy mégis mennyire nagy az esély? Első bekapcsolásnál máris, vagy esetleg évente egy potenciális támadás, vagy tízévente egy?

Nem szívesen telepítenék egy antivirus programot, mert lassítja a gépet, és egyszrűen utálom az állandó frissítgetést, meg a felugró ablakokat, hogy új verzió jött, meg hogy ez meg az elavult.... komolyan mondom a vírusírtok maguk is vírusok.

harpokratesz Creative Commons License 2013.03.08 0 0 8891

pl. Avast

 

 

Előzmény: Patreides (8890)
Patreides Creative Commons License 2013.03.07 0 0 8890

OK. De melyik nem?

Előzmény: harpokratesz (8889)
harpokratesz Creative Commons License 2013.03.07 0 0 8889

Cseréld le más vírusírtóra, ha gyenge a vasad. Nem kell a NOD32-höz ragaszkodni, amúgy sem ér sokat, simán beengedi a kártevők nagyrészét.

 

 

Előzmény: Patreides (8888)
Patreides Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8888

"A négyes már régi verzió, szedd le és tedd fel az új hatost"

 

Mivel nem hiszem, hogy a hatos erőforrás-kímélőbb, mint a négyes verzió, és ez egy régi gép, inkább maradok ennél a verziónál, ez legalább még elketyeg ezen a gépen. Igazán persze a korábbi verzió volt ehhez a géphez méretezve, de ahhoz már nem adnak ki vírusdef.frissítéseket.

 

"Az, hogy félóránként frissít és félóráig teper, nem a NOD baja, szerintem vírusos a géped és a NOD-ot is megfertőzte, gyakorlatilag már képtelen ellátni a feladatát."

 

Nem gondolom, hogy vírusos lenne, hiszen pont azért van fent a vírusvédő program (és mindig is volt ilyen telepítve), hogy ne legyen az.

Aznap délután feltűnően és zavaróan sűrűn frissített, de mindig növelte is eggyel a vírusdefiníciós adatbázis verziószámát. A gond az, hogy ez feltűnően és zavaróan sok erőforrást foglal le a gépen, ami nem így volt a régebbi NOD verziónál.Az nyilván szép dolog, hogy a Nod-osok, ha bejön egy új, felismert kártevő hozzájuk, azonnal kiadnak egy frissítést, de azért ebben is hasznos lenne mértéket tartani, de legalább szabályozhatóvá tenni, hogy a program frissítési része ne olyan magas prioritással fusson, mint maga a védelmi rész.

Annak idején, sok évvel ezelőtt pont azért is tértem át a Symantec Antivírusról a Nod32-re, mert az előbbi már akkor komolyabban leterhelte a gépet, míg a Nod32 lazán futott.

Hát ez már nincsen így.

(Ugyanez van a Flash-el is, az újabb verzióknál már egyáltalán nem törődnek azzal, hogy jól megírják ezeket, és ne zabálják a gép erőforrásait. Ami azért is vicces, mert a robbanásszerűen terjedő mobil eszközök egyelőre nem túl acélos teljesítménye erre azért rászoríthatna minden programfejlesztőt.)

 

Ha valaki elhitetné velem, hogy pl. a hatos Nod verzió kevésbé zabálja a gép erőforrásait, mit a négyes,

azonnal feltenném.

De tartok tőle, ez nem egészen van így.

Előzmény: harpokratesz (8887)
harpokratesz Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8887

A négyes már régi verzió, szedd le és tedd fel az új hatost. Az, hogy félóránként frissít és félóráig teper, nem a NOD baja, szerintem vírusos a géped és a NOD-ot is megfertőzte, gyakorlatilag már képtelen ellátni a feladatát.

Előzmény: Patreides (8886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!