Keresés

Részletes keresés

blade36 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1014
Helllo!
Nem tudja valaki hogy hogy futtathatnék dmg formátumú játékot windowson?
előre is köszi
Qki Creative Commons License 2003.09.26 0 0 1013
cyber.greg !

KIRÁÁÁÁÁLY VAGY !!!!!!!

Előzmény: cyber.greg (1012)
cyber.greg Creative Commons License 2003.09.26 0 0 1012
Előzmény: papugaja (1011)
papugaja Creative Commons License 2003.09.26 0 0 1011
Sziasztok!

Lehet még bárhol kapni dobozos WIN98-at?
Vagy lehet szerezni OEM-et, de hardver nélkül?

a forest mighty black Creative Commons License 2003.06.09 0 0 1010
elvileg megsemmisitik.

vagy talan ellenorzi ezt valaki?

Előzmény: cyber.greg (1009)
cyber.greg Creative Commons License 2003.06.09 0 0 1009
Most tudtam meg, hogy a három év leteltével megsemmisítik az adatokat, szóval az a múltkori paranoiám -- úgy tűnik -- alaptalan volt.
Tamska Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1008
üdv,

A válaszod első felével imho kiveséztük a a mopol piaccal kapcsolatos dolgokat, megállíptottuk, hogy monopolhelyzet van és elképzelhető olyan szcenárió amely esetén ezt az ügyet olcsóbban is meg lehetett volna úszni. Ebben nincs vita, ennek örülök.

Nem szeretnék belemenni egy nagyon technofil jellegű vitába, ezért kicsit más felől közelítek az MS-hez. Azt gondolom, hogy hibás az MS hozzáállása a fejlesztésekhez, mivel folyton-folyvást a saját zárt szabványait akarja keresztülvinni, aminek az az (egyik) következménye, hogy az egyes alkalmazások néha nem képesek a használni egymás termékeit. Gondolj csak a régebbi kontra új dokumentum formátumokra. Feltűnő, hogy a MS mennyire kerüli az együttműködést a szabványok területén, és ez gyakorlatilag bármely alkalmazására igaz. Nem hiszem, hogy ez jó, és támogatandó. Ezt persze Te nem állítottad, de a kormány támogat egy ilyen taktikát folytató céget.

"Felsőoktatásról beszélünk. SZerintem a felsőoktatásnak nem célja, hogy célzottan termékspecifikus ismerteket tanítson. Tanítson gondolkodásmódot, szemléletet, önálló problémamegoldást, és persze egy szakma, ill. hivatás ismeretbeli alapjait, de ne ragaszkodjon szállító-specifikus ismeretekhez. Az informatika természetesen olyan terület, ahol rengeteg elv gyakorlati megvalósítása szükségszerűen valamilyen implementációhoz kötődik; ez önmagában nem baj (bár Donald Knuth definiálta magának a saját virtuális gépét, a MIX-et --- de ez egy mellékszál). Amire a felsőoktatásnak figyelnie kellene, az az, hogy a tanított, vagy a tanításhoz felhasznált eszközök ne legyenek egysíkúak, ne égessen be egy meghatározott programnyelvet/oprendszert/platformot/processzort/mittudoménmit. "

De ami most történt az szerintem pont erről szól, ez a mi bajunk ezzel az egésszel, nomeg az, hogy valaki (nem rólad beszélek) idejön és osztja az eszet, fikázza a konkurenciát miközben érintett az ügyben. Na ezen akadtam ki igazán.

"A kormány valószínűleg azt is mérlegelte -- mint azt Te is írod --, hogy normális társadalomban természetes a jogkövető magatartás elvárása. Az egyetemeken ez a dolog a fizetős szoftverek tekintetében (sem) igazán jellemző: én is tudom, én is voltam egyetemista. A kormánynak vélhetőleg érdekében állt, hogy ezt a lyukat valamilyen módon betömje. "

Szerinted az jogkövető magatartásra nevel, ha mindig kifizetem a cehhét valakinek. Sztem ez pont azt sugallja, hogy majd állam bácsi rendezi a dolgot előbb-utóbb addig én majd elkalózkodom a gépemen.

Továbbra is állítom, hogy nem ésszerű a levegőért fizteni, ha ingyen is belélegezhetem, és cserébe csak azt kell fontolóra venni, hogy hajlandó vagyok-e használni az agymat.

OFF
Egyébként az ingyenesség relatív, mert ki-ki a maga módján hozzá tud tenni a open-source dolgohoz, ezt legjobban az OOhun project bizonyította/bizonyítja. Ha nemzeti lózungokkal akarnék operálni (inkább nem akarok), akkor monhatnám, hogy az OpenOffice HUn, az UHU-linux igazán magyar az MS-meg mégiscsak külhoni. Ezt hangsúlyozottan csak azért írom, hogy látható legyen az álszent magyarszív-idegenszív szöveg álságosága. Az embereket a tetteik igazolják. Jelen esetben ez beszédessebb mindennél.
ON

Előzmény: Ablakos indián (1003)
micu Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1007
Ne feledjünk egy másik, politikai aspektust sem: jelen kormányunk deklarálta, hogy az előző kormány kezdeményezéseivel szemben ismét ingyenessé teszi a felsőoktatást.
Ehhez bőven elég lett volna az is ha belerak némi pénzt mondjuk a Madrake és az OpenOffice magyarításába és kötelezően bevezeti az OpenOffice fáljformátumának használatát. Innentől kezdve az igények nagy része le van fedve. Amit még meg kellett volna csinálni egy egységes felhasználói szoftverkörnyezet az adminisztrációra. Ez így simán kijött volna a 3 milliárd töredékéből, a maradék pár helyre ahová kell az M$-os környezet (Pl. Visual C++ oktatás egy-két egyetemen) oda meg vettek volna Campus licenszt. Ráadásul az így elköltött pénz jó részét a gazdaság többi szereplője is hasznosíthatta volna (Pl. magyarított Mandrake, OpenOffice, helyesírásellenőrző, esetleg egy MobiMouse jellegű szótárprogram linuxra). Plusz az így előállt környezet jogtisztasága a tanulmányok végezte után sem szűnt volna meg. Ráadásul végre valamiben mi is előremutató dolgot mutathattunk volna Európa számára, hogy az oktatásban meg lehet oldani a dolgokat nyílt kódú dolgokra alapozva, ez szvsz többet lendített volna az ország európai megítélésén mint három országimázs központ.

Máig sem világos számomra, hogy az IBM ott mit rontott el; fordított helyzetben a Microsoft reggelire ette volna meg a konkurrenciát.
Pedig egyszerű. Az OS/2 Warp anno ugyanannyiba került mint a win95, de nem volt képes 3.1-es windows-os cuccok (word, excel, stb) futtatására. Ezt ugyan a WinOS2 meg tudta csinálni de az meg pont egy win3.1 árával került többe (és benne is volt a gyakorlatilag változatlan win 3.1). Az OS/2-nek akkor halvány esélye sem volt, mivel a kulcs alkalmazások (word, excel) akkor 100%-ban a Microsoft monopóliuma voltak.
Most valamivel rosszabb a helyzete, ugyanis a linux az igen borsos árú OS/2-vel ellentétben ingyenes, ráadásul architektúra szempontjából jóval szerencsésebb csillagzat alatt is született mint az OS/2 (sőt, ami azt illeti mint a windows). És igen kellemetlen módon az OS/2-vel ellentétben a linuxra alkalmazások is vannak, még ha a magyarok nincsnek is túl jó helyzetben ebből a szempontból.
Felsőoktatásról beszélünk. Szerintem a felsőoktatásnak nem célja, hogy célzottan termékspecifikus ismerteket tanítson.

Pont ezért nem volt erre szükség. Az általános dolgok linux alatt ugyanúgy rendelkezésre állnak. Ami hiányzik az a különböző oktatószoftverek, multimédiás cuccok, de szvsz ha a felsőoktatásba egységesen be lett volna vezetve a linux akkor fél év alatt az ezeket fejlesztő cégek is célkersztbe veszik a linuxot.

Előzmény: Ablakos indián (1003)
Laslow Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1006
ó, az ezret én akartam :)

1002 :)

Előzmény: M. Valter (1004)
talisker Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1005
Ugyanez történt pl. az adatbázis-szervereknél. Amikor az Oracle adatbázisszerver került a célkeresztbe, akkor komoly er?bedobással elkészült az SQL Server 7, majd az SQL 2000.

Elnézést, hogy belepofázok. Az MS-SQL-nek igen sokat kell még tanulnia, hogy szabványkövetésben, meg teljesítményben az Oracle vagy a DB/2 közelébe érjen. ITT A MICROSOFT MÁSOL.

Mondhatnám ugyanezt az alkalmazásszerver-fronton, csak ott pont fordítva indult a dolog: a Microsoft alkalmazásszerver cuccait (MTS, ASP) kezdte másolni a Java világ; ennek a második fázisa zajlik most a .NET platform (.NET Framework és CLR) környékén (Please ne hozd ide a Hailstormot, az másról szól. Köszi :).
Az M$-nek máig nincsen normális alkalmazás szervere. A JAVA-ba pedig az M$ elött fényévekkel járó Forté enterprise technológiát integrálja a SUN. Ennek elsö megjelenése a JAVA2 EE. Szóval igen erös csusztatás, hogy az M$ cuccait másolja a JAVA.
Valószínüleg nem az M$ másolta a JavaScript mintájára a VBScriptet továbbá JSP mintájára az ASP-t. Ahogyan a CORBA mintájára a COM/DCOM-ot szerette volna.

Üdv, t

Előzmény: Ablakos indián (1003)
M. Valter Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1004
1000 :-)))
Ablakos indián Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1003
Rajtam a bocsánatkérés sora, sokáig hallgattam -- de nem csak topni jár az ember.

1. Monopólium, kedvező ár

A történelem során eddig kivétel nélkül mindig bebizonyosodott, hogy egy adott piac monopóliumát élvező cég, soha nem a piaci racionalitások szerinti mindkét fél számára kedvező árat állapítja meg, hiszen semmi sem kényszeríti őt erre.

Azt hiszem, ezzel nem sok újdonságot mondtál. A monopolhelyzet definíciójából következik, hogy a monopolhelyzetű cég árképzése és egyéb gazdasági működése már nem a szabadpiaci mechanizmusok alapján működik, hiszen a szabad piac versengő ajánlatokat feltételez. (Mellesleg megjegyezném, hogy néhány piaci szereplő jelenléte sem eredményez feltétlenül versenyt, lásd duopólium, oligopólium, kartell.)

Ezért imho nem racionális kiindulási alap az adott cég ajánlatából kiindulva feltételezni, hogy az adott ár feltételnül a lehető legkedvezőbb.

Nem is állítottam, hogy a legkedvezőbb. Pusztán rámutattam, hogy mennyivel alacsonyabb, mint a listaár, amit földi halandók az üzletben fizetnek érte, illetve azok a mennyiségi kedvezménnyel kalkulált árak, melyeket nagy szervezetek képesek elérni nagytételes beszerzéssel; majd az összehasonlítást megtéve arra a következtetésre jutottam, hogy ezeknél az áraknál is jóval alacsonyabbakat tartalmaz a megállapodás.

Azzal egyetértek, hogy szerinted a vevő szempontjából még jobb lett volna, ha a Microsoft ingyen adja ezeket a licenceket. A Microsoft nyilván úgy döntött, hogy neki az a konstrukció már nem érné meg, így aztán alkudoztak egy jót, alapként felhasználva a Microsoft máshol is létező, használt Campus Agreement konstrukcióját. Az eredmény a magyar Campus Agreement -- egy olyan megállapodás, mely valószínűleg mindkét fél számára hordozott annyi előnyt, hogy érdemesnek találták megkötni.

Azt gondolom, hogy a többség csak annak örül, hogy végre nem kell a gépén lévő OS illegális volta miatt aggódnia, a BSA mostmár "csak" a kalózmásolatú játékok miatt törhet rá.

A kormány valószínűleg azt is mérlegelte -- mint azt Te is írod --, hogy normális társadalomban természetes a jogkövető magatartás elvárása. Az egyetemeken ez a dolog a fizetős szoftverek tekintetében (sem) igazán jellemző: én is tudom, én is voltam egyetemista. A kormánynak vélhetőleg érdekében állt, hogy ezt a lyukat valamilyen módon betömje.

Ne feledjünk egy másik, politikai aspektust sem: jelen kormányunk deklarálta, hogy az előző kormány kezdeményezéseivel szemben ismét ingyenessé teszi a felsőoktatást. A hallgatókra nézve ez a licencelési akció is belefér, beleférhet ebbe a vonulatba; hiszen ezután az implicit módon elvárt szoftverek használata is biztosított számukra.

Nem állítom, hogy ez a megállapodás volt a létező legjobb. Nem állítom, hogy nem lehetett volna más módon, más mechanizmussal eljutni az eredményig. Abban viszont változatlanul biztos vagyok, hogy a Campus Agreement ebben a formájában igenis hasznos az egyetemi közösség számára.

2. Innováció

Azt gondolom, hogy mindennél világosabb, hogy versenyhelyzet nélkül nincs hatékony innováció.

Abszolút egyetértünk.

Az M$ jelenleg még nincs versenyre kényszerítve, de a piac törvényszerűségeit csak ideig-óráig lehet megerőszakolni. Előbb vagy utóbb mindenképpen felnő egy a win-ekhez hasonló piaci részesedéssel bíró OS (pillanatnyilag erre a Linux a legesélyesebb)...

Ebben viszont nem értünk egyet.

A Microsoft most is kemény versenyben van, csak éppen nem a desktop oprendszerek frontján. Az a verseny (szerintem) 1993-95 körül volt a legélesebb, amikor az OS/2 ellen ki kellett hozniuk a Windows95-öt, közben nem feladva az NT Workstation vonalat sem. Máig sem világos számomra, hogy az IBM ott mit rontott el; fordított helyzetben a Microsoft reggelire ette volna meg a konkurrenciát.

Valóban a versenyhelyzet a legkeményebb innovációs kényszer: legjobb példa az Internet Explorer. Amikor a Netscape komolyan fenyegetni kezdte a Windows platformot, a Microsoft gázt adott, és kifejlesztette a az Internet Explorer 4-5-6 sorozatot, ami technológiailag lelépte a Navigatort.

Ugyanez történt pl. az adatbázis-szervereknél. Amikor az Oracle adatbázisszerver került a célkeresztbe, akkor komoly erőbedobással elkészült az SQL Server 7, majd az SQL 2000.

Mondhatnám ugyanezt az alkalmazásszerver-fronton, csak ott pont fordítva indult a dolog: a Microsoft alkalmazásszerver cuccait (MTS, ASP) kezdte másolni a Java világ; ennek a második fázisa zajlik most a .NET platform (.NET Framework és CLR) környékén (Please ne hozd ide a Hailstormot, az másról szól. Köszi :).

...addig - a megállpodást most bőszen védők által - előnynek tartott kizárólagos win ismeret hirtelen hátránnyá konvertálódik majd, a munkaerő piacon.

Felsőoktatásról beszélünk. SZerintem a felsőoktatásnak nem célja, hogy célzottan termékspecifikus ismerteket tanítson. Tanítson gondolkodásmódot, szemléletet, önálló problémamegoldást, és persze egy szakma, ill. hivatás ismeretbeli alapjait, de ne ragaszkodjon szállító-specifikus ismeretekhez. Az informatika természetesen olyan terület, ahol rengeteg elv gyakorlati megvalósítása szükségszerűen valamilyen implementációhoz kötődik; ez önmagában nem baj (bár Donald Knuth definiálta magának a saját virtuális gépét, a MIX-et --- de ez egy mellékszál). Amire a felsőoktatásnak figyelnie kellene, az az, hogy a tanított, vagy a tanításhoz felhasznált eszközök ne legyenek egysíkúak, ne égessen be egy meghatározott programnyelvet/oprendszert/platformot/processzort/mittudoménmit.

Uff :)

Előzmény: Tamska (994)
UpYourz Creative Commons License 2002.02.11 0 0 1002
Igen. Ez a Campus honlapján is fenn van. Ezeket a verziókat nem kell aktiválni (gondolom, erre gondoltál).
Előzmény: hétszűnyikapanyányimonyók (1001)
hétszűnyikapanyányimonyók Creative Commons License 2002.02.11 0 0 1001
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de meglapetten tapasztaltam, hogy sem a windowst, sem az office-t nem kellett regisztrálni. Ez hogy lehet? Van pre-regisztrált telepítő CD?
UpYourz Creative Commons License 2002.02.10 0 0 1000
igen.
Előzmény: wamzer (999)
wamzer Creative Commons License 2002.02.10 0 0 999
egy rém buta kérdésem lenne, az OK (ill. hát nem az, de mindegy), hogy a licence csak upgrade, de a csomagban, amit küldenek teljes telepítőcédeé lesz, nem?
liberálmensevik Creative Commons License 2002.02.09 0 0 998
Szerintem inkább gratuláljunk Gerő László úrnak az új szoftver -lincesz- auditor cég létrejöttéhez.

"Budapest, 2002. február 7. (MTI) - A magyarországi kis- és középvállalkozások összesen 800 ezer-egymillió számítógépet használnak, amelyek 60 százalékán illegális szoftverek futnak - közölte becsült adatokra hivatkozva Gerő László, az egyedi szoftver fejlesztéssel foglalkozó Teledatacast Kft. (TDC) vezető tanácsadója csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten."

Bővebben :
Új szoftverauditor cég lépett a piacra: A félelem vámszedői
Johannes (Kis János) írása.
lm

UpYourz Creative Commons License 2002.02.09 0 0 997
A BME-n (R.ép IV.em) egy Campus plakát a következőképp szól valahogy:

blablabla legálisan használhatja blablabla mibe kerül ez önnek? az állam fizeti blablabla érintett termékek: Windows XP Prof, Office XP Professional blablabla...

vagyis: a plakát vagy a finomítások után készült, amely esetben teljes joggal használ bárki winXP-t (anélkül, hogy upgrade alapja lenne), vagy nem, amely esetben viszont hivatkozhatunk az inkorrekt tájékoztatásra... ez nem egyszerűen figyelmetlenség vagy félreértelmezés. Azon a plakáton az van, hogy WinXP IS.

cyber.greg Creative Commons License 2002.02.08 0 0 996
MA kaptam meg a telepítőcsomagot!
(Dec. 20-án küldtem az igánylést.)

Fel is telepítettem a WinXP-t. Már bánom.

Tamska Creative Commons License 2002.01.29 0 0 995

Úgy látom, hogy most Ablakos kollegának nem fér bele válaszolni, pedig kiváncsian várom.
Előzmény: Ablakos indián (993)
Tamska Creative Commons License 2002.01.23 0 0 994
bevallom átugrottam a hozzászólást, sorry.

A kormány és az M$ megállapodása egy monopólium erősítő megállapodás. A történelem során eddig kivétel nélkül mindig bebizonyosodott, hogy egy adott piac monopóliumát élvező cég, soha nem a piaci racionalitások szerinti mindkét fél számára kedvező árat állapítja meg, hiszen semmi sem kényszeríti őt erre. Ezért imho nem racionális kiindulási alap az adott cég ajánlatából kiindulva feltételezni, hogy az adott ár feltételnül a lehető legkedvezőbb. Ezek szerint vitatom, hogy az általad említett ár kedvező, hiszen maga az alap ajánlat (listaár) sem az.

Azt gondolom, hogy mindennél világosabb, hogy versenyhelyzet nélkül nincs hatékony innováció. Az M$ jelenleg még nincs versenyre kényszerítve, de a piac törvényszerűségeit csak ideig-óráig lehet megerőszakolni. Előbb vagy utóbb mindenképpen felnő egy a win-ekhez hasonló piaci részesedéssel bíró OS (pillanatnyilag erre a Linux a legesélyesebb) és akkor az addig - a megállpodást most bőszen védők által - előnynek tartott kizárólagos win ismeret hirtelen hátránnyá konvertálódik majd, a munkaerő piacon.

Fentiek miatt az én értékelésem szerint rövidlátó az aki olyan nagyon üdvözli a megállapodást. Azt gondolom, hogy a többség csak annak örül, hogy végre nem kell a gépén lévő OS illegális volta miatt aggódnia, a BSA mostmár "csak" a kalózmásolatú játékok miatt törhet rá.

Előzmény: Ablakos indián (993)
Ablakos indián Creative Commons License 2002.01.23 0 0 993
Tamska,

sajnálattal látom, hogy tisztességes vitára nem vagy hajlandó, pusztán verbális pankrációban éled ki magad. Elnézést, hogy a 962-ben azt feltételeztem, közgazdászként számokkal, adatokkal, éervekkel esetleg megpróbálhatlak meggyőzni, vagy legalábbis értelmes dialógust tudunk folytatni -- mostanáig vártam a választ, de hallgatásod beszédes.

Maradj csak a ködösítésnél, inszinuációnál és persze a fikázásnál.

Uff, én beszéltem.

Előzmény: Ablakos indián (966)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.21 0 0 992
jo lenne, ha valaki egyertelmuen megmondana, vadiuj geppel most mi a helyzet. sajna az egyetemi rendszergazdak sem latjak at a szitut, marpedig akkor a zur eszmeletlen nagy kell hogy legyen.
slemese Creative Commons License 2002.01.21 0 0 991
Igen. Hozzánk már a Rufusz eljuttatott egy csomó telepítőanyagot, meg egy szobányi egyéni licence-igénylést tartalmazó, lezárt borítékot, azt ami egyébként a netről letölthető. Van rá egy huszasom, hogy ezeknek esetleg töredéke lesz használva.
RPY Creative Commons License 2002.01.21 0 0 990
Visszatérve az eredeti témára: Valaki megkapta már az XP-t????
Én már nagyon várom!

Nem tudja valaki, hogy mennyit kell rá várni???

Tamska Creative Commons License 2002.01.21 0 0 989

Önt nem kell nevetségessé tenni ahhoz, hogy azzá is válljon.

"Ezen gondolataimat szóban, írásban az elmúlt években sokszor, részletesen kifejtettem, méghozzá népes előadásokon és orgánumokban, de Tamska figyelmét elkerülték ezek, bizonyára komoly szakmai múltjából és ismereteiből eredő számos feledataiból kifolyólag :-O "

Sajnos nem állt módomban egy ilyen óriási szaktekintély minden bizonnyal gigantikus klikkelésekkel tarkított szakmai előadását megtekinteni, mi több, egy ilyen kvalitásokkal rendelkező szakmai zseni nevét sem állt módomban ezelőtt hallani, de ez minden bizonnyal abból eredhet, hogy nem vagyok IT szakember, csak egy szimpla közgazdász.

Kedves Gerő László!

Örülök, hogy egyetlenegy Önhöz intézett érdemi kérdésre sem állt módjában válaszolni. Mindazonáltal Önnön tömjénezése tekintetében végzett hozzászólásai - fogalmazzunk így - némileg finomításra szorulnak.

Gerő László, Ön a leggyengébb lánszem, viszlát!

Tamska

Előzmény: laszlo_gero (980)
Andrew_s Creative Commons License 2002.01.21 0 0 988
Szabványilag kis kiegészités mikozben legrogzitem, hogy G.L. vszinuileg ismeri valos személyemet is. (Soha nem titkoltam). Anno amikor a honosítással foglalkoztam megfigyeloként bátorkodtam kifejteni, hogy a Windows a _saját_ API fuggvényeinek alkalmazásával könnyedén, egy szövegszerkesztövel magyarithato lenne. Sot akár tetszolegesen testreszabhato szovegezéssel. Ehhez mindossza az agyonbetonozott Comm*.dll-eket kellene ugy megirni, hogy rugalmasan alkalmazkodjanak a gomb, és panelméretek a szövegekhez (ld. még MFC). Ez utobbi akkora munka, hogy ilyen dialogusablakokat pl. Delphi-ben akár már fél óra alatt meg lehet irni (debugolással). Az API itt ugy jon be, hogy sajat API-fuggvények vannak INI-fájlok és a Registry kezelésére. A honos megfeleloket kulcsszavazva bármelyikbe tárolni lehetne. Az emlitett honositasi lehetoseget a M$ részérol senki mérvado szakérto nem cáfolta.
Feltéve, hogy a koderek Redmondban sem hulyék, feltételezem, hogy az emlitett lehetoseg marketing-okokbol maradt ki. Mert igy lehet extraprofitot beszedni a honositott csomagokért. Vagy a Redmondiak sem ismerik amit alkottak?
Előzmény: talisker (985)
pater0 Creative Commons License 2002.01.20 0 0 987
Gerő László úrhoz: 8 év alatt nem sikerült egy @microsoft.hu-s email cimet szerezni? (vagy ha külsős cég, akkor azt)
Amúgy le sem tagadhatná, hogy Microsoft-nak dolgozik, ez a marketinges duma már náluk is bejött (ez most dícséret volt:), de sajna itt a fórumban látszólag kevesebb embert fog tudni "megtéríteni".

ps.: Az ön helyében nem írtam volna le az igazi nevem, csak lejáratta magat :(

ps2.: "gyakorlatilag sohasem omlik össze a Win2k...?" - _BÁRMELYIK_ gépen 10 másodpercet kérek, és bizonyítom ennek ellenkezőjet (kékhalál).

ps3.: Ön ugyanolyan elvakult, mint 1-2 linuxos fan (akiket annyira lenéz), kicsit objektívebben kene (legalább előadni).

John Zero Creative Commons License 2002.01.20 0 0 986
Gerő László:

A Visual Studio Pro licensz vonatkozik-e a Visual Studio.Net-re?

Előzmény: laszlo_gero (980)
talisker Creative Commons License 2002.01.19 0 0 985
Tisztelt Ger? László Úr,

?szintén szólva felborzolta az idegeimet az Ön f?lényes min?sítése, miszerint itt a hozzászólók bigottak, útálatosak és bunkók.

Szívb?l örülök, hogy ön 8 éve tolja az M$ szekerét.
Azzal viszont határozottan vitába szállnék, hogy a M$ ténykedése mennyire volt hasznos a felhasználókra illetve az informatikára nézve.

A felhasználók szempontjából az Office csomag a Word 2.0 óta használható funkcióit tekintve vajmi keveset változott. Emellett belekerült egy tonnányi olyan funkció, amit az ember szinte sosem használ. Persze a régebbi verziók id?vel support nélkül maradnak. Az újak meg természetesen újab oprendszert, nagyobb memóriát és er?sebb provesszort igényelnek. A felhasználó meg le van szarva ha nem akar 1-2 évente pénzhegyeket kidobni, mert az élete nem feltétlenül abból áll, hogy folyamatosan szoftvert vásároljon, hanem használni szeretné, ami már megvan.

Technológiai szempontból egyenesen csapásnak min?síthet?, amiket az M$ technológiai téren elkövetett. Amennyire lehetett minden nemzetközi szabvány mellett kialakította a saját csak Windows alapon m?köd?, architektúrálisan átgondolatlan baromságait. Itt igen nagy lista következhetne, de csak néhány:

Memóriamodellek kérdése. (Operációs rendszer tekintetben elmi követelmény az er?források megbízható kezelése - tán meg kéne tekinteni az Windows, a Win9x és az NT memóriakezelését) Mára nagynehezen elért arra a szinvonalra, amit a többi platform már akkor tudott, amikor M$ mégcsak MS-DOS-t jelentett.

Elosztott technológiák (COM/DCOM kontra CORBA).
A M$ minden nemzetközi ilyen szabvány kialakításánál jelen volt, de nem lendített el?re semmit. Inkább lopott bizonyos dolgokat, és saját géniuszi magasztalása mellett egy jóval silányabb és megbízhatatlanabb és SZABVÁNYTALAN megoldást er?ltetett rá a világra (tudja, ez a nagy keresztel?s technológiai fejl?dés, amikor az OLE-t átnevezzük ActiveX-re meg kitaláljuk, hogy ez már COM/DCOM és iszony szabványos, mert M$ platformon megy.)

Hasonlóan nagy segítséget nyújtott a világnak az is, amikor egy id?ben az M$ úgy marketingelte az internetet, hogy azt ? találta ki (M$ kontra Netscape). Igaz, hogy még egy szutyok TCP/IP megvalósítást sem bírt normálisan létrehozni, ami konform a szabványhoz.) Bár állítólag a WinXP-ben már teljes TCP/IP stack megvalósítás van, ha igaz (Ezt kb a win 3.1 környékén már ill? lett volna megcsinálni).

Mindenki repesett az örömt?l, amikor a baromira átgondolt alkalmazáskapcsolások és kontrollálatlan script platform eredményeként egyszer? iskolások képesek olyan programkákat készíteni, amivel romba döntik a fél gazdasági világot. Sajnos ez igenis az M$ trehány, igénytelen architektúrájának köszönhet?. Érdekes módon, pusztán csak azért, mert nem M$Outlook-ot használunk valahogy nem bírnak beömleni a winchester bezabáló meg emilezget? vírus hegyek. Persze, mi biztosan nem tudjuk rendesen konfigurálni, hogy ne történhessen ilyesmi.

Szabvány tekintetében igen sok minden jöhetne még, mint pl a C++ szabvány (amit szintén nem tud az a fejleszt?eszköz, ami már Visual Studió baromi sok - tapasztalatból mondom, hogy NEM SZABVÁNYOS). Benne az MFC úgy kaka, ahogy van. Igénytelen, normálatlan wrapper osztályok tömege, amiket normális objektum orientált elveknek megfelel?en nem lehet használni (pl többszörös örökl?dés).

Szerencsére nem a C++-t min?síti az, amit az M$ próbált tenni vele. Szerencsére a JAVA-t sem tudta kinyírni, bár eléggé lázasan, milliárdokat költve próbálja kicsinálni, de szerencsére az emberek azért egyre kevésbé hülyék. Azért ? szorgalmasan védeti le és hozza létre az újabbnál újabb torzszüleményeket pl C#, .NET, ASP és a többiek.

Szorgosan készíttet cseppet sem részrehajló teljesítményméréseket, amelyek alapján természetesen az M$ szottyer a lettutibb M$ oprenceren. (persze nem zavarja, hogy a tesztben semmilyen egyéb dolog nem volt csak az MSSQL ilyen-olyan és amolyan hardveren, amib?l természetesen az MSSQL került ki gy?ztesen, mert más szoftver nem szerepelt).

Mindezek után csodálkozik, amikor ekkora trágyadombért a mi pénzünkb?l fizetnek súlyos milliárdokat és akkor még szivatja is a társaságot az M$, hogy upgrade licensz meg hasonlók?

Attól hogy Ön teljes mellszélességgel büszke arra, hogy az M$-nél dolgozik és ezt saját nev? nickkel teszi, nem azt jelenti, hogy a normál nick mögött rejt?zködés van. Amikor ebbe a fórumba írt tisztába kellett lennie a szabályokkal, nem pedig lázadni, hogy a másik egy "maga kis nickje mögül" irogat.

Ez ugyanis a tényeken nem sokat változtat.

Tisztelettel,
talisker,

aki nem azért utálja az M$-t mert oly jól megy neki és oly sok helyen van, hanem mert minden megmozdulás tákolmány és esik bukik. És legtöbbször akkor, amikor az embernek határid?s melója van.

Előzmény: laszlo_gero (980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!