Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2010.08.03 0 0 52

Olasz tempó (nálunk más lenne?)

 

Kiderült, hogy ha kell, a 'Ndrangheta gyilkol is, de jobban szeret befektetni. Milánói expo vagy a szicíliai szoros feletti függőhíd – egyre megy. Ahogyan az egyik lehallgatott bűnöző mondta: „Én nem a hidat akarom megépíteni, hanem a hídtisztításra kiírt közbeszerzési pályázatot akarom megszerezni!”

 

http://nol.hu/archivum/20100803-a_maffia_akar_hidat_is_tisztitana

V_Eszter Creative Commons License 2010.06.08 0 0 51
Sziasztok!

Ha szeretnétek olcsón figyeltetni a hazai közbeszerzési hirdetményeket, akkor a figyelmetekbe ajánlok egy új szolgáltatást, www.khf.hu mellyel időt lehet spórolni, legalább is én nem szerettem korábban állandóan átböngészni az újonnan megjelenő hirdetményeket.
V_Eszter Creative Commons License 2010.06.08 0 0 50
Sziasztok!

Ha szeretnétek olcsón figyeltetni a hazai közbeszerzési hirdetményeket, akkor a figyelmetekbe ajánlok egy új szolgáltatást, www.khf.hu mellyel időt lehet spórolni. Én nem szerettem korábban állandóan átböngészni az újonnan megjelenő hirdetményeket. Egyáltalán nem drága, és még a kis cégek is meg tudják fizetni, hogy alvállalkozóként vehessenek részt.
lakol3 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 49
Na, lehelgetek döglött topikot... Valakinek tanácsa kéne a közpénzszerzési jogszabik kapcsán. Adott egy intézmény, ahol egy közpénzszerző informatikai eszközt akar a piaci ár fölött 20%-al adni, szarabb garanciális feltételek mellett és 0 termékkínálattal. Eközben a boltok egymást ölik az akciókkal és kínálati dömping van. Mármost, ki mit tud: ha egy másik, az adott intézménnyel nem szerződött közpénzszerző az adott terméket jobb feltétekkel adja, akkor letojhatom a szerződöttet? (Megjegyzem, volt egy olyan beszerzésem, ahol a beszerző a kisker piaci árszegmens alján rakott össze egy szervert, kifogástalan hozzáállással és rugalmasan. Sztem megérdemlik, a Rufusz volt.) A lényeg: nem mindegy, hogy a projektpénzből 40e a közpénzszerzőt hizlalja, vagy minket.
Garázsbeálló Creative Commons License 2009.03.15 0 0 48
 

www.kozbeszerzesfigyelo.hu

 

A szolgáltatás nagyon innovatív és hasznos! Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Kipróbáltam és holnap meg is rendelem! Cégem bevételeinek 15-25%-át a közbeszerzéseken történt részvétel adja. Idáig hetente órákat töltöttem a közbeszerzési érteítő böngészésével. Nagyon bosszantó volt.
A közbeszerzésfigyelő nemcsak egyszerűen egy e-mailt küld az engem érdeklő közbeszerzési pályázatokról, hanem a hirdetmények teljes szövege letölthető már az adott megjelenési napon.


Ráadásul egyáltalán nem drága. Igaz, hogy csak éves előfizetés van, de a legkisebb kategória is csak 4.000.-Ft körül van, ha utánaszámolok. Ha csak egy pályázatot elnyerek, már megérte!

Robi000001 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 47

Közbeszerzés hatása számítógépvásárlásokra:

- 20-30%-kal  drágábban lehet csak megvenni (akár ugyanazt a konfigurációt, ugyanabban a boltban)

- Erre még rájön a közbeszerzési díj

- Nem kapod meg azt az alkatrészt amit szeretnél, hanem csak valami mást, drágábbat, szarabbat (pl volt egy idő, amikor csak olyan írható CD-t lehetett venni, amit írás után nem lehetett olvasni)

 

És akkor még ne is beszéljünk arról, amikor az egyetemre klímát akartunk beszerezni (+50%)... vagy bármi mást... (pl. kollégiumi kerékpártároló, valaki 120e-ért készítette volna el, de hát nem lehet, a központ által megbízott hivatalos cég 600eFt-s árajánlattal nyomulhat csak...)

 

 

 

mmormota Creative Commons License 2006.06.23 0 0 46
Arról semmit se írtak, hogy a pénz honnan jött? Sokkal érdekesebb, mint az hogy hogyan vették fel.
Előzmény: Wic (43)
Wic Creative Commons License 2006.06.23 0 0 45
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.05 0 0 44
Csupán a jéghegy csúcsa...
Előzmény: Wic (43)
Wic Creative Commons License 2006.05.05 0 0 43

http://index.hu/politika/bulvar/siker4599/

 

Hajléktalanok vették fel a másfél milliárdos sikerdíjat

 

Egy multinacionális műszergyártó cég hajléktalanok nevére alapított cégeken keresztül mintegy másfél milliárd forint sikerdíjat vett fel. Az RTL Klub információi szerint a hajléktalanok feladata az volt, hogy a pénzt felvegyék a bankból. Ők ezért 3-5 ezer forintot és tiszta ruhát kaptak.

 

Index (ugyelet@mail.index.hu)
2006. május 4., csütörtök 19:22




Sikeres közbeszerzési pályázatok után mintegy másfél milliárd forint sikerdíjat vett fel egy orvosi műszerek gyártásával foglalkozó cég hajléktalanok nevére alapított cégeken keresztül. Az RTL Klub információi szerint a hajléktalanoknak hetente pár ezer forintot fizettek azért, hogy milliós összegeket vegyenek fel és a pénzt átadják a főszervezőnek.

 

Horváczy Emese, a Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője az Index kérdésére megerősítette: sikkasztás gyanújával valóban nyomoznak egy ügyben, amelyben hajléktalanok nevére alapított fiktív cégek közbeiktatásával 1,4 milliárd forintot vettek fel.

 

A NNYI körözést adott ki a 38 éves Schrödl András Zoltán ellen. A férfit azzal gyanúsítják, hogy a fiktív cégek bankszámlájára utalt pénzt leemeltette a hajléktalanokkal, majd ezzel "sajátjaként rendelkezett". Ezek a tranzakciók 2001-től zajlottak - mondta Horváczy Emese.

 

Az RTL Klub meg is szólaltatta híradójában az egyik hajléktalant. Baráth László elmondta: a nevére alapított Euroaction nevű cégen keresztül néhány év alatt több mint 100 millió forint folyt át. A férfinek és társainak néha üres nyomtatványokat kellett aláírniuk.

 

Baráth László feladata éveken át az volt, hogy bemenjen a bankba, s alkalmanként 1,5-2 millió forint közötti összeget vegyen fel. A szervező ilyenkor tiszta ruhát is hozott a hajléktalannak. A fizetség ezért kezdetben háromezer forint volt, Baráth László később ötezret kapott.

 

jobbcipo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 42
Az újabb kiadású lexikonok valószínûleg 'elavult' fogalomként illetik...
Előzmény: wizes (-)
KEEP Creative Commons License 2006.01.17 0 0 41
Kincstári fenntartású intézménynek vitt egy forgalmazó közbeszerzésben számítógépeket, szoftvereket és szervert. Mivel ismerem az árakat és a nagykereskedelmi árakat is, tudom azt is, hogy az adott forgalmazó melyik nagykerben veszi a cuccokat (biztosan nem csekély kedvezménnyel), az is tudom, hogy az áron a normál kiskereskedelmi kb 10% helyett 60-70% haszon volt.
A nettó nagyker 250 Ft-os hálózati tápkábelt 1500-ért adni? ej-ej...
Erről ennyit
tüzes fal Creative Commons License 2002.09.14 0 0 40
Ez a Frits Bolkestein nem valami fityeszista orbánistacsurkistanáci?
Azok szoknak hőbörögni az ilyenek miatt.
Előzmény: wizes (38)
wizes Creative Commons License 2002.09.14 0 0 39
Ez sem utólsóhw
wizes.
wizes Creative Commons License 2002.03.23 0 0 38
"18:06

Uniós bírálat a magyar kormánynak

Frits Bolkestein, az Európai Bizottság belső piacért, valamint adó- és vámunióért felelős biztosa szerint átláthatóbbá kellene tenni a magyarországi autópálya-építésekkel kapcsolatos közbeszerzéseket. A biztos erről a kétnapos budapesti hivatalos látogatása alkalmából a közgazdaság-tudományi egyetemen tartott előadásában beszélt.
Frits Bolkestein elmondta: az európai uniós jogrendszer értelmében a vállalatoknak nemzeti hovatartozástól függetlenül azonos elbánásban kell részesülniük a közbeszerzések terén. A biztos az autópálya-építésekre vonatkozó magyar közbeszerzéseket "kényes kérdésnek" nevezte, amellyel szerinte mindenképpen foglalkozni kell.
Frits Bolkestein a témáról pénteken egyeztetett Varga Mihály pénzügyminiszterrel és Stumpf István kancelláriaminiszterrel.
MTI "
Akkor most minden rendben?
w.

HanG99 Creative Commons License 2002.02.06 0 0 37
Tud-e valaki forrásokat a közbeszerzések értékeléséhez?
Valós, politikamentes kiírásnál úgy tűnik lejt a pálya. És nem felém :(
Műszaki eltérés (nem a kiírástól, hanem a konkurenstől)miatt annyi pontot akarnak levonni (4 pontot), mint amennyit a 20%-al jobb áramért kaptam. Hol lehetne utánanézni, hogy hogyan kell pontozniuk?

Üdv HanG

return.value Creative Commons License 2001.09.05 0 0 36
A kozbeszerzes trukkje az, hogy ha nem a "megfelelo" ceg jonne ki gyoztesen, akkor vissza kell vonni a kiirast. :)
Ennyi.
wizes Creative Commons License 2001.09.05 0 0 35
Mintha: alakulna az alakula > az országúton!
/netán autópályán?/
wizes.
Rezso70 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 34
Teljesen egyetértek totolaval! Csak a köznép ámítását szolgálja a közbeszerzés kiírása.
Az én ismereteim szerint is (nem sajtó, közvetlen, mivel a cégünk is indult ilyenen -micsida naivság!!!!-) olyan ajánlattevő nyert amely nem is volt hivatalos márkaszerviz, holott kitétel volt! Ez csak az egyik paraméter ami nem stimmelt 2. kiírás szerint csak eredeti alkatrészeket lehetet ajánlani, de a nyertes a beszerzési ár 50%-rt adott ajánlatot.
Senkinek nem tünt fel, hogy 20 cég x ár+-5%belül van 1 pedig 50%-os eltéréssel van, akkor vmi nem stimmel!!
kerdojel Creative Commons License 2001.08.16 0 0 33
Elnezest a valasz keseseert, tobbet nem fog elofordulni.

sotetbunkokerdojelbacsi

Előzmény: Kvant_II (32)
Kvant_II Creative Commons License 2001.08.15 0 0 32
Kedves kerdojel batyam, a level a danesdzsu@freemail.hu cimrol erkezett, a mult het hetfoi napjan, ha emlekezetem nem hagy cserben.
Előzmény: kerdojel (29)
Hiphop Creative Commons License 2001.08.14 0 0 31
Pedig van
Előzmény: totola (30)
totola Creative Commons License 2001.08.14 0 0 30
Márpedig nincs!
Előzmény: Hiphop (28)
kerdojel Creative Commons License 2001.08.14 0 0 29
Kedves Kvant_II,
olyat, amire valaszoltal? Nem tudok rola.

sotetbunkokerdojelbacsi

Ps: Amennyiben valaszoltal, akkor suru elnezest kerek, es azt az infot, hogy melyik mailemre irtal.

Előzmény: Kvant_II (22)
Hiphop Creative Commons License 2001.08.14 0 0 28
Ne viccelj totola!

Amerikában ne lenne közbeszerzés vagy az EU-ban?
Ott bizos annyi adót fizetnek a polgárok, hogy pár %-nyi eltérés az árban semmit nem számít.
Honnan veszed ezt az agyrémet?

HH

Előzmény: totola (26)
minderbinder Creative Commons License 2001.08.14 0 0 27
T. Totola!

Teljesen egyetertunk. Jelenlegi formajaban a kozbeszerzes rossz, a korrupcio melegagya es sokkal tobb kart okoz, mint amennyi haszonnal jar. tehat meg kell szuntetni.
Mindemellett sajnos ma meg torveny van ra es a torvenyt meg a kormanynak sem lenne szabad megszegnie, sot!!!

Előzmény: totola (26)
totola Creative Commons License 2001.08.14 0 0 26
A közbeszerzés egy álszenteskedés. Elhitetjük a kívülállóval, hogy a közbeszerzéssel haveri köröktől mentesen a legolcsóbb módon korrupciómentesen lehet az adófizetők pénzét költeni. Ez egy blöff. Ilyen hülyeség is csak nálunk, meg az idétlen franciáknál működik (általában rosszul), az európai népeknél nincs:
Mi a valódi helyzet a közbeszerzéssel?:
- kiválasztom azt a céget, amelyiket nyertesként ki akarok hozni egy közbeszerzésieljárásban
- utasítom, hogy szerezzen maga mellé legelább másik két ajánlattevőt, de azoki legyenek drágábbak
- meghirdetem a közbeszerzési eljárást
- lefolytatom a közbeszerzési eljárást
- nyer a kiválasztott cég
- fiezetek a nyertesnek (törvény szerint megilleti) folyamatosan két százalékos felárat, amiért ő az állami megrendeléseket naprakészen teljesíti.
Miől olcsóbb ez, és mitől részrehajlás nélküli? Mindenki tudja! Semmitől! Ezért a legtöbb országban nem is álszenteskednek!
mpd Creative Commons License 2001.08.14 0 0 25
Jajmán, tekiste!
Módosítsuk a közbeszerzési tv.-t. Az erre szakosodott jogászok úgyis találnak kiskapukat rajta. Ez a hátránya a porosz típusú jogrendnek: ami bötű szerint nincs szabályozva, az kiskapu. Az angolszász rendszer sokkal szabadabbá teszi a bírót: a mienk nem szabhat ki olyasmiért büntetést, ami nincs leírva. Márpedig az élet által kialakított minden egyes lehetőséget nem lehet törvénybe foglalni.
Ne balkánozzál itten, az olyan..olyan örsimatyis.
Előzmény: Hiphop (24)
Hiphop Creative Commons License 2001.08.14 0 0 24
mpd!

Csak nem azt akarod mondani, hogy az ország fejlődésképtelen és ne is próbáljunk rajta javítani? Irány a balkán, hisz nem tudjuk mi ezt az országot jobban managelni! :-)

HH

Előzmény: mpd (23)
mpd Creative Commons License 2001.08.14 0 0 23
Jó. Biztos lehet jól is csinálni. Nálunk nem ez a jellemző.
Rosszul meg minek?
Előzmény: kerdojel (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!