Keresés

Részletes keresés

Hy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 219
Miért?
A szülinapom Nemzeti Ünneppé nyílváníttatik?
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 218
nem
krezeda Creative Commons License 2003.08.14 0 0 217
Csahos.
Előzmény: Lajos bácsi (216)
Lajos bácsi Creative Commons License 2003.08.14 0 0 216
Hát te kutya vagy?
Előzmény: krezeda (215)
krezeda Creative Commons License 2003.08.14 0 0 215
Két éve volt a koronaúsztatás... és már a kutya sem emlékszik rá :-(

Vagy mégis?

krezeda Creative Commons License 2001.08.23 0 0 214
Felhozom egy kicsit, mert van folytatása...

Orbán javaslata nem váltott ki osztatlan lelkesedést

augusztus 23. 9:05
[Magyar Hírlap]

Nem örülnek a protestáns egyházak annak, hogy a tavaly munkaszüneti nappá nyilvánított mindenszentek után újabb katolikus ünnepet, a Nagyboldogasszony napját is szabaddá tenné a miniszterelnök. A katolikus egyház szerint ez a nap a nemzeti érzést is hivatott kifejezni. A munkaadók számításai szerint az újabb szünnap legalább 15 milliárdos kiesést jelent. A Magyar Református Egyház 1992-ben javasolta először, ha újabb keresztény ünnepet tennének munkaszüneti nappá, az olyan legyen, amely a társadalom legnagyobb része - és nem csak a katolikusok - számára hordoz tartalmat. Meglátásuk szerint ez a húsvétot megelőző nagypéntek - közölte a Magyar Hírlappal Bölcskei Gusztáv, az egyház lelkészi elnöke. Erről eddig nem egyeztettek a kormányzattal, ám hiába is várnák a beleegyezésüket - tette hozzá Bölcskei. A jelenlegi tíz munkaszüneti nap is sok - véli a munkaadói oldal. Dávid Ferenc szakértő szerint már ez is sok, az újabb munkaszüneti napra vonatkozó javaslat korántsem elég átgondolt. Azon túl, hogy egy fizetett ünnepnap nemzetgazdasági szinten legalább 15 milliárd forint kiesést jelent - amiben még nincs benne a termeléskiesés, csak a bérek és járulékai.

bubis Creative Commons License 2001.08.15 0 0 213
Hova jutna az emberiseg, ha a hatalom-manias emberek mindig hallgatnanak a tanacsadoikra! :)
Előzmény: kos (201)
Murcus Creative Commons License 2001.08.14 0 0 212
Nézzük csak azt a "Korm. határozat"-ot!

"1. A Kormány
a) felhívja a minisztereket, az országos hatáskörű szervek, valamint a megyei és fővárosi közigazgatási hivatalok vezetőit, hogy a vezetésük, illetve az irányításuk alatt működő szervezeteknél foglalkoztatottak 2001. augusztus 15-én mentesítsék a munkavégzési, illetve a szolgálat ellátási kötelezettsége alól;"

Akárhogy is olvasgatom ez a "határozat" azt tartalmazza, hogy a "foglalkoztatottak" mentesítsék a Kormányt a kötelezettsége alól!

Én nem mentesítem!

Előzmény: HJM (198)
krezeda Creative Commons License 2001.08.14 0 0 211
Remélem, kimégy! :-)
Előzmény: Murcus (210)
Murcus Creative Commons License 2001.08.14 0 0 210
"az aug. 15.-i munkaszünet napot AZ INDOKOLJA, HOGY ... MECCS VAN!"
Végre egy korrekt, a helyzetet teljes komolyságban felmérő indoklás! Köszönöm!
Előzmény: krezeda (209)
krezeda Creative Commons License 2001.08.14 0 0 209
Kedves WePi! :-)))

Én -- katolikus létemre -- már többször ajánlottam, hogy legyen ünnepnap okt. 31. is. Ez eddig süket fülekre talált :-(

Hogy OVi helyett válaszoljak (helyesen tetted, hogy halkan kérdezted meg Tőle):
az aug. 15.-i munkaszünet napot AZ INDOKOLJA, HOGY ÍGY AKARJUK!!!! ÉS KÜLÖNBEN IS, MECCS VAN!!!!

Előzmény: Törölt nick (208)
krezeda Creative Commons License 2001.08.14 0 0 207
Az ókádári időkben "voluntaristának" nevezték az ilyesmit :-(
Előzmény: HJM (198)
krezeda Creative Commons License 2001.08.14 0 0 206
Meg kell hívni a partnert is a misére!
Előzmény: n0ri (204)
Murcus Creative Commons License 2001.08.14 0 0 205
"gondolkodni?"
!!!
Előzmény: n0ri (204)
n0ri Creative Commons License 2001.08.14 0 0 204
ezzel az egésszel csak annyi a baj, hogy így nem lehet. Állami alkalmazottak esetében még úgy ahogy megoldható, de a magáncégeknél? mi pl. nem tudunk már lemondani egy fontos tárgyalópartnert. Nem lehetett volna egy icipicit, mondjuk egy hónappal előbb gondolkodni?
Triumphator Creative Commons License 2001.08.13 0 0 203
Közszolgálat rulez! Maradok otthon és nézem a Mujer secreta-t az ertéelen.
Murcus Creative Commons License 2001.08.13 0 0 202
Köszönöm "minderbinder"!
Elég jól lefordítottad hiv.magyarról érthető magyarra!
Mellesleg hallotam olyan közintézményt ahol viszont átestek a másik végletbe.
Áthelyezik augusztus 15-ét 17-re!
Vagyis szerdán bemennek dolgozni (mindenki!) és pénteken lecsúsztatják. Így lesz egy négy napos hétvégéjük.
Előzmény: minderbinder (199)
kos Creative Commons License 2001.08.13 0 0 201
Állitolag vannak ott jól fizetett tanácsadok!
Senki sem mondta nekik, hogy ez az egész egy nagy baromság?
gabinagy Creative Commons License 2001.08.13 0 0 200
Most kérdeztem az asszonyt, neki is szünnap. A francba...
minderbinder Creative Commons License 2001.08.13 0 0 199
Talan leforditanam.
Ha a kozszfera vezetobeosztasu emberei akarnak egy jo pontot szerezni a kormanynal, akkor elengedik az embereket. Ha ezt nem teszik meg, akkor sincs semmi baj legfeljebb csak a beosztottak fogjak utalni oket. Ja es ha olyan feladat van, hogy nem m indenkit lehet elengedni, akkor az alkalmazottak egy reszet boldogga lehet tenni, a masik fele meg sziv mertplusz penzt ugysem kap. Ezt ugy hivjak, hogy kommunista szerda. Meg valami, a nem allami alkalmazott m,eg le van szarva. Mindezt azert, hogy Orbannak es haverjainak legyen szurkolotabora, amikor a koronat utaztatjak oda-vissza a Dunan. Jo lenne mar ha nem velunk szorakoznanak, hanem elmennenekegy homokozoba papas-mamast jatszani.

Előzmény: HJM (198)
HJM Creative Commons License 2001.08.13 0 0 198
Már van...

1094/2001. (VIII. 9.) Korm. határozat

a millennium évének méltó megünneplését elősegítő egyes kormányzati intézkedésekről

A Kormány 2000-2001., a magyar millennium évének tiszteletére és méltó megünneplésének elősegítése érdekében a következő határozatot hozza:

1. A Kormány

a) felhívja a minisztereket, az országos hatáskörű szervek, valamint a megyei és fővárosi közigazgatási hivatalok vezetőit, hogy a vezetésük, illetve az irányításuk alatt működő szervezeteknél foglalkoztatottak 2001. augusztus 15-én mentesítsék a munkavégzési, illetve a szolgálat ellátási kötelezettsége alól;

b) felkéri az a) pontban nem említett munkáltatókat, hogy az általuk foglalkoztatottak részére 2001. augusztus 15-én tegyék lehetővé az a) pont szerinti kedvezmény igénybevételét.

2. Az 1. a) pont szerinti mentesítés nem terjed ki a folyamatosan ellátandó és a halaszthatatlan feladatok elvégzéséhez, valamint a 2001. augusztus 15-ére kitűzött eljárási cselekmények lefolytatásához szükséges létszámra, nem érinti továbbá a közigazgatási határidőket és azok számítását.

3. Az 1. a) pont alapján mentesítettek járandósága tekintetében a mentesítés napja munkában töltött időnek, az ezen a napon történő munkavégzés munkanapon végzett munkának számít.

4. Ez a határozat a közzététele napján lép hatályba, és 2001. augusztus 16-án a hatályát veszti.

Előzmény: Murcus (194)
krezeda Creative Commons License 2001.08.13 0 0 197
Engem ez az egész -- mutatis mutandis -- rettenetesen emlékeztet a cucilizmus-beli cécókra :-(((

"a felső vezetők vért izzadnak, mert nincs központi rendelkezés"...

Igenis, a vért kiizadják, aztán nincs a pucájukban, hogy el merjék a jónépet engedni. Mert aztán mi lesz a zászlókkal, meg a transzparensekkel?

Előzmény: Murcus (196)
Murcus Creative Commons License 2001.08.13 0 0 196
Hát ez elé érdekes kérdés, mert ugye, ha valaki elmegy Esztergomba, vonatjegyre szert tehet, de ha a Duna partról integet? Esetleg csak azt állítja és közben otthon ...
Előzmény: krezeda (195)
krezeda Creative Commons License 2001.08.13 0 0 195
Mi a bánat az, hogy "igazoltan"? igazoltatni kell a miselátogatást a bíboros úr őeminenciájával? :-(
Előzmény: Murcus (194)
Murcus Creative Commons License 2001.08.13 0 0 194
Egyes kormányhivatalokban, ha valaki IGAZOLTAN Esztergomba megy, nem kell aznap dolgoznia!
Ez nem vicc! A probléma az, hogy nincs központi rendelkezés, a napilapokban megjelent kósza hírek alapján vért izzadnak a felsővezetők, hogy tulajdonképpen mit csináljanak?!
krezeda Creative Commons License 2001.08.13 0 0 193
no hát engem kategorice elhajtottak, mikor megemlíteni bátorkodtam, hogy közhivatalnok netánesetleg fél öt után is dolgozhatna :-(
Előzmény: sesebese (192)
sesebese Creative Commons License 2001.08.13 0 0 192
ebben azért előfordulnak kivételek, de nem túl gyakran
Előzmény: krezeda (190)
Fine Tune Creative Commons License 2001.08.13 0 0 191
Nálunk egyenlőre csend van. Igaz, (sajnos) nem "Fidesz közeli" a cég.
krezeda Creative Commons License 2001.08.13 0 0 190
Meg, -- mint rendreutasítólag hallottam -- a munkaidőt is komolyabban veszik.
Előzmény: sesebese (189)
sesebese Creative Commons License 2001.08.13 0 0 189
ez az előnye, ha az ember lánya a közigazgatásban dolgozik, a pénz nem annyi, mint egy multinál, de vannak ilyenfajta kedvezmények
Előzmény: krezeda (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!