Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2007.03.21 0 0 462
Szegény Havas Szófia !
Előzmény: matej nyikolajevics (461)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2007.03.12 0 0 461
szegény patikusok.
Előzmény: árnyékgyuri (459)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.03.12 0 0 460

Elővételi jogot élveznek a Schöpf-Merei Kórház dolgozói.

 

A megszüntetésre ítélt, budapesti Schöpf-Merei Kórház dolgozói elővételi jogot élveznek, ha meg akarják vásárolni az épületet. Ezt közölte Szolnoki Andrea, a fővárosi közgyűlés egészségügyi bizottságának elnöke.

gondola

 

És mit szól ehhez Thürmer Gyula & Mikola István ???

árnyékgyuri Creative Commons License 2006.11.28 0 0 459
Én a végtelenségig el vagyok keseredve. Az öszödi beszéd legveszélyesebb részének azt tartottam, amikor mindenkit lehülyézett, Surányitól, a minisztériumi osztályvezetőkig. És most bejött: hoznak mindenféle törvényeket, mindenféle céllal: kamatadó, patikaliberalizáció, gázár átalakítás, és nagy számban nem működnek: nem segítik a célok megvalósulását. Amikor ezt észre veszik - mint minden rossz munkás - megsértődnek, meg a másikra mutogatnak. Miért? Mert ezek a törvények rosszak. Igénytelen fércmunka.
Emlékeztek? Mikolát az elvakult jobbosokon kívül mindenki utálta, a hülye ötleteivel, a profitmaximalizálásról stb. Most már ő is jobb lenne, mert ugyan lenne egy kis nyirba itt ott, de a teljes liberalizáció a patikusokkal ennyire brutálisan szembe menni, kamarát oszlatni- aminek a vége kb. 2X annyi munkával történő elszegényedés lesz - eszébe se jutott. Tény, hogy ezek veszélyesebbek mint a fidesz.
villma Creative Commons License 2006.11.28 0 0 458

Hasonló a gondolkodásunk?  Ezt örömmel nyugtázom:-)  Pedig már kezdtem beletörődni, hogy  senki nincs, akinek a véleménye legalább halvány

részletkérdésekben hasonlit az enyémhez.

 

Én próbáltam tisztázni egy magát  jobboldalinak valló lázadóval, hogy mit is ért a

jobboldaliság fogalma alatt, s furcsa módon  baloldali értékekre hivatkozva próbált érvelni. Érvelni? Azért az túl szép lett volna, inkább hangzatos populista szöveget nyomott, ami olyan érzetet keltett bennem, mintha a Kádár-korszak vívmányait kívánná vissza.  Izzig baloldali ismerősöm viszont  olyan lelkesen dicsérte a kapitalizmust , mintha az lenne az egyedüli boldogító megoldás. /Az is igaz, hogy jelenleg nincs más alternatíva, de rajongani azért nem tudnék érte/

 

Nagy szellemi és érzelmi zürzavarban élünk, a jobboldal balra húz, a baloldal jobbra.

Mind ezt el  lehetne valahogyan viselni, mint keserves átmeneti tébolyt, ha nem szakadt volna ketté az ország  s nem lenne ilyen tapintható a gyűlölet.

 

A patika liberalizációról pedig az a véleményem, hogy fából vaskarika, amit e biztonságosnak tűnő "üzlet" felé gurít a még több profitra kiéhezett tőke. 

A legszomorúbb az, hogy a lelkes baloldali médiának sikerült a közhangulatot a

gyógyszerészek , illetve a gyógyszertártulajdonosok ellen fordítani .

 

300 gyógyszert árulnak 30 ezer boltban, és a benzinkutaknál.... Éljen a szabadság,

éljen a globalizáció !

 

 Azt szajkózza a sok benfentes, hogy a magyarok túl sok gyógyszert

fogyasztanak, nem kéne ennyit!  Ugyan akkor kinyitják a piacot, vegyétek, egyétek,

ami belefér.  Micsoda ellentmondás.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 457

Nem lehet az véletlen, hogy épp 5 évvel ezelőtt én a te hívásodra jelentem meg itt. Gondolkodásunk azóta is hasonló.

 

Így üdvözöltél: "Örülök, hogy idetaláltál...."

:-)

 

Ennek az országnak valóban az a baja, hogy nincs kormánypártja, csak kormánykodó pártja, és nincs ellenzéke, csak ellenzékieskedő pártja.

Ennek az országnak nincs baloldala és jobboldala, hanem két hatalmi pólusa van, mely magát a puszta ellentétpár kedvéért azonosítja jobb és baloldalként.

 

 

Előzmény: villma (456)
villma Creative Commons License 2006.11.27 0 0 456

Itt vagyok, nem tűntem el. A patikaliberalizációt  nem védhetem ,mint reformot, mert az nem reform. Egyetlen fillért sem hoz a költségvetésnek, és  a betegek érdekeit sem szolgálja.

Mégis kinek az érdeke? Úgy vélem ezt nem kell kifejtenem, tiszta sor.

 

Tévedsz szarvasmarha ha azt hiszed, hogy  én elvakult kormánypárti vagyok. Egy pillanatig sem hittem , hiszem , hogy a Gyurcsány- kormány mindent tökéletesen csinál,  én csupán a szélsőjobb primitiv, gyűlölködő  megnyilvánulásait utálom, az agyament  köpködést, ordítozást,  az egymás után ismétlődő, jelszavaknak semmiképp nem mondható  egymondatos elbődüléseket.

 

A bunkóság , az útszéli trágárság , az elvakult gyűlölet lejáratja a jobboldalt , és ez szomorú. Hiteles, méltó ellenzékre lenne szükség.

Amit Ti csináltok a "Gyurcsány takarodj!!!" című topicban az  hosszú távon a baloldal malmára hajtja a vizet.

 

Én nem rajongok sem Gyurcsányért, sem Orbánért mert tudom, hiába cseréled le a fejet, a test úgyis arra mozog, amerre a történelem szele sodorja.

 

 

 

Előzmény: szarvasmarha (448)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.16 0 0 455

Innen már felelőtlenség a részletek ismerete nélkül számokat mondani. Ezt már inkább az állatorvossal beszéld meg.

:-)

 

Előzmény: szarvasmarha (454)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.11.15 0 0 454

ezt is köszi szépen:-)

 

akkor még annyit, hogy ha mégis fokozatos csökkentés mellett döntenék akkor milyen menetet javasolnál 8mg ból kiindulva?

/25kg/

 

jelenleg reggelenként kap egy fél tabl medrolt ami 8 mg mert a 16-ost töröm ketté.

ezt már csak felezni tudnám ami 4 mg vagy pedig 4 mg-osat iratni és az felezném kettesre.

 

 

/a fájdalomcsillapítási részt azt tegyük félre mert ha fáj a lába akkor legfeljebb kap egyet külön de az mégsem rendszeres/

Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 453

Akkor inkább  ne kisérletezz!!!!

 

A szüneteltetést egyébként is úgy kell csinálni hogy kb egy hét tíz nap alatt nagyon lassan csökkentve kel az adagolást megszüntetni, mert a hirtelen elvonás meg is ölheti az állatot, hiszen a saját hormontermelése el van nyomva szteroid adagolás során, időtt kell adni a fokozatps elvonással, hogy visszaálljon. Ha ugyan.

 

 

Előzmény: szarvasmarha (452)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.11.14 0 0 452

köszi szépen.

a szüneteltetést mennyi időre mondanád?

véglegesen nem merném mert a légcsőszűkület miatt fullad és eredetileg erre kapná.

a Retafillin elég lehet mert ezt is kapja?

csak közben lesántult és ezért volt fontos kiemelten a fájdalomcsillapítás is. 

Előzmény: Törölt nick (451)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 451

Szteroid mellé nem kell fájdalomcsillapító mert maga a szteroid az egyik legerősebb fájdalomcsillapító. Inkább szüneteltetni kéne néha, hogy helyreálljon a szervezet saját szteroid hormon termelése, ilyenkor kell más fájdalomcsillapítót adni. Inkább az Algopyrint add, kevésbé veszélyes mint a medrol.

 

Előzmény: szarvasmarha (449)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.11.13 0 0 450

Calici vírus okozta a megbetegedéseket a budapesti Kútvölgyi kórházban. Eddig összesen 74-en, orvosok és betegek fertőződtek meg.

hirado.hu

 

Ha ez van a Kútvölgyiben....

 

?

szarvasmarha Creative Commons License 2006.11.10 0 0 449

kedves Patikuss,

 

lécci áruld nekem,hogy a Medrol tablettának van-e jelentősebb fáljdalomcsillapító hatása?

van egy nyugdíjas kutyom(16) és a trachea szűkülete miatt kapja de most elég erős reumatikus fájdalmai vannak és a sztereoid mellé anno nem javasoltak reuma gyógyszert és fájdalomcsillapítót sem.

kivéve az  algopirint de hát azt se lehet állandóan

jelenleg 8mg-ot adok neki naponta és azt kérdezném hogyha emelném az adagot egy ideig az csillapítaná a fájdalmát?

 

előre is köszi.

szarvasmarha Creative Commons License 2006.10.18 0 0 448

de hová lett villma?

 

nem látom semerre sem pedig aszittem,hogy lesz néhány érve a Gyurcsány kormány patikaliberalizációs és egyéb intézkedéseinek védelmében.

kábelbúvár Creative Commons License 2006.10.18 0 0 447

Nem tudott a főigazgató a vérfertőző főorvos ügyéről

MNO
Nagyberivói-Boér Áron, a kórház főigazgatója egy hetilapból értesült arról, hogy majdnem egy hónapja született nem jogerős ítélet a tatabányai Szent Borbála Kórház Gyermekosztályának vezető főorvosa ügyében, s a gyermekeivel szexuális kapcsolatot folytató 5 gyermekes férfi még ma is az osztályon dolgozik.

Török Zsuzsanna, a kórház sajtóreferense a Radír Rádiónak elmondta: a főigazgató ezt követően személyes megbeszélésre hívta a főorvost, aki ártatlannak vallotta magát, s mint elmondta, a peres eljárás még 2005 júliusa előtt, az új főigazgató kinevezését megelőzően kezdődött el. Nagyberivió-Boér Áron ugyanakkor nem tartja elfogadhatónak, hogy dr. T. Á. nem tájékoztatta az eseményekről, ezért jelentést kért az érintettől, ezt követően hozza meg a szükséges döntést. Dr. T. Á-t első fokon két év hat hónap börtönbüntetésre és három év közügyektől való eltiltásra, feleségét két évre felfüggesztett féléves börtönbüntetésre ítélték vérfertőzés miatt. A férfinek a gyanú szerint a négy lánygyermek közül a három idősebbel volt huzamos ideig szexuális kapcsolata, ám a két legidősebb gyermek kapcsán az ötéves elévülés miatt már nem tudtak vádat emelni. Az apát végül a már külön élő legidősebb lány jelentette fel, hogy így óvja meg legkisebb húgát. Bizonyítást azok az esetek nyertek, melyeket a harmadik lánygyermek esetében követett el a férfi 1998 és 2001 között. Mivel az apa nem foglalkozása körében követte el a bűncselekményt, jelenleg is a tatabányai kórház gyermekosztályának vezető főorvosaként praktizál.

(Objektív Hírügynökség)

 

??

kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.23 0 0 446

Koncepció készült a fővárosi István és a László kórház összevonására, amiről várhatóan novemberben, már az új összetételű Fővárosi Közgyűlés határoz - nyilatkozta Szolnoki Andrea, az egészségügyért felelős főpolgármester-helyettes.

fn.hu

 

János Kórház ?

 

Havas Szonja marad ?

kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.04 0 0 445

Szal nem "középszerű emberek, akik azt hiszik magukról, hogy politikusok" ?

 

;-)

Előzmény: szarvasmarha (444)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.08.04 0 0 444

a józanabbnál is józanabbnak.

:-)

Előzmény: kábelbúvár (443)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.04 0 0 443

És Ő minek számít ?

 

;-)

Előzmény: szarvasmarha (442)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.08.04 0 0 442

valószínűleg vmi józanítót.

ami nektek sem ártana.

Előzmény: kábelbúvár (441)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.04 0 0 441

"Állampolgárok ébresztő! És megkülönböztető jelzéssel tessenek megkérni ezt a kormányt is, hogy hagyja abba a tevékenységét, jobb lenne ha ők mennének el melegebb éghajlatra tartósan, mert az, amit művelnek az állampolgárok terhére, azt nem tűrhetjük. Igaza van Éger Istvánnak, hogy hozzá nem értő üzletemberek mozgatják a sakktáblán a középszerű embereket, akik azt hiszik magukról, hogy politikusok. A magyar társadalombiztosítás és a magyar egészségügy közügy, és azt, hogy megkérdeznek sok embert, az a látszatdemokrácia és a manipuláció tipikus eszköze" - fogalmazott Cser Ágnes.

HírTV

 

Mit evett Ágika ?

Fidélia Creative Commons License 2006.07.28 0 0 440

eltévedtél?

itt  orvosi és gyógyszeres tanácsokat lehet kérni ill kapni.

ez a topik erről szól.

Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 439
Nem csak az eü-t verik szét tudatosan és módszeresen: oktatás, gazdaság, foci, nemzeti öntudat. Nem csak az országot: a népet, a nemzetet an block.
kábelbúvár Creative Commons License 2006.07.20 0 0 438

Állítólag a zorvosok nem akarják a kórházi étkezési hozzájárulást.

 

Félnek, hogy a betegek majd vajat követelnek a kenyerükre ??

 

Vagy most mindenki automatikus fogyókúrán van, ami egésséges ?!

lilaköd mámor Creative Commons License 2006.06.30 0 0 437
ez így van sajnos minden szakterületen.
nem csak az eü-ben.

szvsz a szakma kezd megriadni, és meglapulni.

mert fél.
Előzmény: Törölt nick (435)
ex_lx Creative Commons License 2006.06.30 0 0 436
:(

Ignorance is bliss - és tényleg, és komolyan. :(
Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 435

És még csak az elején tart.

:-(

 

Úgy verik szét az eü-t és alakítják ki a "chilei modell"-t az eüben, hogy az csak na.

(lentebb betettem a chilei modellt)

 

Tennap este néztem Mihályi PÉtert Friderikusznál. Az a borzasztó hogy ennek az eü-szakértőnek nincsenek fogalmai az eü működéséről. Molnár viszont készségesen asszisztálni fog neki.

 

Mellesleg abszolute kiszálltam mindenféle önkéntes és felkért szakmajobbításból. Veszélyesnek érzem most, egzisztenciálisan is, a politikával való hadakozást, mert már nem is titkolják tovább, hogy nem az eü-ről, nem annak jobbításáról, nem ez emberekről vagy a betegekeről szól a "reform", hanem csak a lenyúlandó pénmzről.

 

A 40 alatti egészséges és munkával rendelkezőknek talán jó lesz ez a reform. Mindenki másnak rossz. nagyon rossz. És nekem hiába hazudoznak, hogy ez van az EU-ban, mert tudom, hogy nem ez van. Még Kanadában sem ez van, ami itt készül.

 

 

Előzmény: ex_lx (434)
ex_lx Creative Commons License 2006.06.30 0 0 434
OFF

hp kartács!

Egy szóval sem mondom, hogy nem vettem komolyan, amit Molnárról írtál, amikor bekerült a pakliba, de hogy ilyen hamar, és ilyen egyértelműen "bizonyít", bezony nem hittem volna.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 433

csak figyeld a használati utasítást a gyóccerre is meg a sörre is. Egyik evés előtt, másik evés után.

 

:-))

 

Előzmény: Törölt nick (432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!