Keresés

Részletes keresés

HarmathV Creative Commons License 2013.03.13 0 0 208

Kíváncsi lennék, hogy hány embert büntettek meg ez miatt most a nagy ellenőrzések közepette...

HarmathV Creative Commons License 2013.02.05 0 0 205

Dohyányos lévén én is tekintettel vagyok más emberekre. Azt a néhány órát igazán ki kell bírnia az embernek.

HarmathV Creative Commons License 2012.09.29 0 0 203

Most már nem hogy bunkóság, de keményen böntetik is.

Beres marci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 202
buszos honlapokat keresek
v_peti Creative Commons License 2003.04.03 0 0 201
Kissé OFF, de érdemes lenne rajta elgondolkodni.
Hát ha egy szenvedélyes dohányost megkérdezel, hogy inkább kerékpárral jár vagy leszokik a dohányzásról szerintem érdekes döntések születnének.
A BB házban, ahol a lakók teljes megfigyelés alatt állnak, érdekes kísérleteket lehetne végezni.
Pl: Büntetés: Egy vagy két hét teljes dohányzási tilalom, vagy nincs melegvíz.
Ugyanez szigorúbban: A melegvízen kív?l felére csökkentett járadékot kapnának. Vagy még egyéb szigorítások.
Pozítív ösztönzés:
Ha egy vagy két hétig nem gyújtanak rá, akkor dupla pénz, és/vagy egyéb jutalmak. Extra kívánság teljesítése, sztárvendég stb...
Persze ez összetûzéseket szülne a dohányosok és a nemdohányzók között, de érdekes felmérésekert lehetne így végezni. A ház elõnye ebb?l a szempontból a teljes megfigyelés.

Előzmény: cspetiiii (184)
v_peti Creative Commons License 2003.04.03 0 0 200
Kissé elrontottam a betûtípust. :(
Dohányozni csak a kijelölt kocsikban, kocsiszakaszokban és fülkékben lehet. A peronon és a folyosón* nem.
*Abban az esetben, ha onnan dohányzó és nemdohányzó fülkék is nyílnak. (Tehát gyakorlatilag minden esetben.)
Ha ilyen esetekben mindig következetesen beszednék az 1500 Ft-ot, és a kalauz is jelentõs mértékû jutalékot kapna, akkor igencsak jól keresne. (Persze egy idõ után jelentõsen csökkenne a dohányosok száma, így a pluszkereseti lehetõség is.)
Előzmény: v_peti (199)
v_peti Creative Commons License 2003.04.03 0 0 199
Dohányozni csak a kijelölt kocsikban, kocsiszakaszokban és fülkékben lehet. A peronon és a folyosón* nem.
Abban az esetben, ha onnan dohányzó és nemdohányzó fülkék is nyílnak. (Tehát gyakorlatilag minden esetben.)
Ha ilyen esetekben mindig következetesen beszednék az 1500 Ft-ot, és a kalauz is jelent?s mérték? jutalékot kapna, akkor igencsak jól keresne. (Persze egy id? után jelent?sen csökkenne a dohányosok száma, így a jó kereseti lehet?ség is.)

v_peti Creative Commons License 2003.04.03 0 0 198
Nálunk a vasútállomáson kb. ezt a szöveget írták ki: Kérjük, hogy a pénztárnál, a kiszolgálás idejére hagyja abba a dohányzást.
Ez már elárul valamennyit a dohányzási kultúráról. :( Meg az is, amikor a tiltó tábla alatt dohányzik valaki szintén az állomáson.
Bár kultúráltság tekintetében még sok felzárkóznivalónk van a t?lünk Nyugatra fekv? országokhoz képest. :(
-Nem szemetelünk összevissza. Utcán, árokparton, vízparton...
-Nem hagyjuk ott az úton a kutyapiszkot.
stb...

víztorony Creative Commons License 2002.10.05 0 0 196
Ma vonatoztam pár kilométert. Direkt nem dohányzó kocsiba szálltam. MINDENKI DOHÁNYZOTT! A fülkékben is és a folyosón is. Gondoltam szólok a kalauznak, hogy tegyen rendet. Amikor a kocsi végébe értem, megdöbbentett a látvány: ott ült a kalauz és elvtársője: MINDKETTEN DOHÁNYOZTAK.

Itt feladtam. Ja, a történet nem légből kapott.
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 195
Úgy kellett volna nekik! Bírom az ilyen 80-as pöfékelő mamákat. Alig kapnak levegőt, de csak szívják...
Előzmény: sz (194)
sz Creative Commons License 2002.03.26 0 0 194
nagyon szeles idő volt, szóval levitte volna a hajukat. izé... a parókájukat :)
Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 193
Nagy logika van ebben is: Nem ám az ablakot húznák le, nem. Inkább az ajtót nyitják ki, hogy az egész kocsiban terjedjen a füst :-(((
Előzmény: sz (192)
sz Creative Commons License 2002.03.26 0 0 192
vasárnap két öreg nő fújta ránk a füstöt: ők egy kabinban ültek, mi pedig a folyosón álltunk. kinyitották az ajtót, és nyomták ki a füstöt... ha rossz kedvem lett volna, akkor valószínűleg rájuk csuktam volna az ajtót - helyette csak csúnyán néztem :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 191
Igen!!!
HEnci Creative Commons License 2002.01.25 0 0 190
Olvastam egy hozzászólásod, csak néhány hozzáfűznivalóm lenne:

"Szerény véleményem szerint pedig a dohány igenis tartalmaz egy adag valamit, ami bunkóvá teszi az embert."

Dohányzom, de nem tartom magam bunkónak, és nem hinném, hogy minden dohányos bunkó (szemben ezzel a megjegyzéseddel)

" Pl egy nagydohányosnak létszükséglet, hogy mérgezze saját magát és társait."

Nekem (és szerintem jópár dohányosnak velem együtt) nem létszükségletem, hogy MÁSOKAT mérgezzek.

"Az, hogy ő tüdőrákban fog meghalni, az nem izgat, egy szerencsétlennel kevesebbel kell foglalkoznia a társadalombiztosításnak."

Ebben igazad van, én is leszarom, hogy Te pl. végbélrákban halsz-e meg, egy szerencsétlennel kevesebbel kell foglalkoznia a társadalombiztosításnak.

" De az, hogy engem is telefüstöl, az már cseppet sem zavarja."

Engem zavar(na), ha nemdohányzók között kell(ene) rágyújtanom, ezért ezt akkor sem teszem, ha jogomban állna

"Ilyenkor, ha megkérem, hogy hagyja abba, akkor meg én leszek a bunkó."

Ha megkérnének (bár erre még nem volt példa, valószínűleg pont azért, mert figyelek rá, hogy "jókor, jó helyen" dohányozzak) szó nélkül elnyomnám

" Hát még akkor, ha ilyenkor egy jó büdös spray-vel jól lefújom, hogy ne csak engem kerüljenek el messzire az emberek. Azt hiszem, ehhez minden jogom megvan, csak ez nem egészségkárosító, sőt, még jót is teszek neki, hiszen elveszem a büdös bagószagát. Ha most azzal jöttök, hogy én vagyok a bunkó, akkor magyarázzátok is meg nekem ,hogy miért is ne lenne erre okom."

no comment...

"Nem akkor tenném ezt, mikor direkt az erre kijelölt helyen gyújt rá. Hanem teszem azt beáll a marhája a buszra várók közé és rágyújt. Ilyenkor olyanokat kívánok neki, remélem, valamelyik be is válik majd."

ebben igazad van, de emlékeztetlek rá, hogy az átok mindig visszakerül a feladóhoz...

"Ha valaki egy dohányosoknak fenntartott helyen füstöl, szíve joga, nem érdekel, váljék egészségére - úgysem fog. De az természetes, hogy a legtöbb dohányos olyasmit még csak véletlenül sem vesz a szájára, hogy rágyújthatok-e, nem zavar-e."

Ezt megint általánosításnak tartom, sőt, olyan is volt már, hogy valaki erre a kérdésemre udvariasan válaszolta, hogy nem, azonban érződött, hogy valójában baromira nem szeretné, úgyhogy inkább elraktam a cigit

"Nos, ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok rendőr. Cigarettánként 30.000 forintos bírságot ér meg a cselekedetre."

Kár, hogy nem vagy rendőr

"Szívem szerint nem is azt írnám rá a cigarettára, hogy ártalmas az ön és könyezete egészségére, hanem azt, hogy "Fulladj meg!". "

Tőled kb. pont ennyit várnék

"Szerintem hatásos lenne."

szerintem is...

Előzmény: YERICO (189)
YERICO Creative Commons License 2002.01.25 0 0 189
Sokkal egyszerűbb, kellemesebb, és ami a lényeg, teljesen legális, ha a számodra kellemetlen dohányos emberkét lefújod valamilyen extrabüdös spray-vel - légfrissítő előnyben, mert az belélegezve sem káros az egészségre. Legalább ő se érezze jól magát. Fizikai visszahatás (könnyű testi sértés) esetén a büntetés az már "börtön"-kategória.
Előzmény: dez1 (174)
dez1 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 188
Lehet hogy én seggfej vagyok, de nem igazán szoktam megszegni szabályokat, nem hajtok gyorsan, nem szemetelek, nem dohányzok, nem adócsalok, meg ilyesmi.

Azért van némi hajlamom az önbíráskodásra, mert úgy látom, hogy az állam (mindegy, hogy épen melyik párt vezeti) nem véd meg az ilyen negatív élményektől.

Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 187
Ja... ha a passziv marihuana-fogyasztás (:-D) télleg nem káros.
Előzmény: cspetiiii (186)
cspetiiii Creative Commons License 2002.01.25 0 0 186
Igen, pontosan ez a kérdés, ugye, vannak, akik azt mondják, hogy nem káros, gondolom, akkor a passzív marihuana fogyasztás sem káros. Szóval felháborodnának e a vonaton utazók, ha valaki rágyújtana egy füves cigire a vonaton. Akkor már nem lehetne az a kifogás, hogy az ö egészségüket is károsítja.
Előzmény: Kilroy (185)
Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 185
Marihuana
Az a kérdés, káros volna-e a dolog annak, aki nem effektív szívja, csak a szívó mellett áll. Kvázi mint a passzív dohányos.
Egyébként az ópiumot is használták/ják egyfajta gyógyszerként (fájdalomcsillapító), de ettől ez még ugye nem érv amellett, hogy akkor szívjunk nyugodtan ópiumot... ezt csak úgy megjegyzem, nem vitatkozni akarok...
Előzmény: cspetiiii (184)
cspetiiii Creative Commons License 2002.01.25 0 0 184
Hát ha egy szenvedélyes dohányost megkérdezel, hogy inkább kerékpárral jár vagy leszokik a dohányzásról szerintem érdekes döntések születnének. Bár furcsán nézne ki a sok füstölgö biciklista. :) Az meg, hogy az autózás kinek mennyire fontos teljesen szubjektív dolog, nekem pl teljesen közömbös, hogy valakinek sietni kell, és ha mondjuk vonattal menne, az üzleti tárgyalására, az 3 szor annyi idöt venne igénybe. Szerintem a társadalom müködése szempontjából sem annyira fontos a sok füstölgö autó, hiszen van már elektromos is, csak az a baj, hogy az olajkitermelök, meg finomítók annyira erösek, hogy nem engedik korlátozni tevékenységüket. Szerintem simán mennek ott a pénzek egyik zsebböl a másikba. Csodálkozok, hogy a dohánylobby ennyire hallgat mostanában, pedig ott is lenne pénz.

Az, hogy valaki tényleg figyel az egészségére, és törekszik minél kevesebb káros hatásnak kitenni magát szerintem tisztelendö dolog, csak kérdés, hogy megéri-e, és egyáltalán lehet-e így élni? Gondolok itt a biokaja, biotermékek, frisslevegö dologra.

A füst károsító hatásáról eszembe jutott még valami. Itt van ez a marihuana kérdés. Állítólag, nem hogy káros, de még jót is tesz, és néhol orvosságként alkalmazzák. (ha jól tudom) Mi lenne, ha a vonaton, az utcán mindenki füvet szívna, az is füstöl, azért nem tiltakoznának a nemdohányzók? Tudom, hogy azzal meg más baj van, de próbáljunk attól most elvonatkoztatni, pusztán csak az egészségkárosító oldalát nézve a dolognak.

Előzmény: sarpy (180)
Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 183
Persze. Én kvázi költői kérdésként tettem fel, valójában télleg nincs mit vitatni ezen...
Előzmény: sarpy (182)
sarpy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 182
Fontos és káros és nem küszöbölhető ki.
Az, hogy van-e olyan fontos mint káros, azt mindenki a saját szemszögéből dönti el, de a XXI. századi realítások között ez nem igazán vitatéma.
Előzmény: Kilroy (181)
Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 181
Az a kérdés, hogy az autózás ilyen szempontból fontosabb-e... nem is: van-e olyan fontos, mint amenyire káros?
Előzmény: sarpy (180)
sarpy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 180
Nem vitás, hogy a kipufogógázokkal is akkora a hézag mind a dohányfüsttel, de a párhuzam számomra azért sántít.
Az autózás manapság egy társadalom működésének elengedhetetlen feltétele, a dohányzás nem.
Ha az autózást korlátozni akarod, azzal megbéníthatot egy társadalom mai elvárások szerinti működését, ha tiltod a dohányzást, azzal "csak" egyes egyének szokásait korlátozod
a többség(?) érdekében.
Persze itt jön a kérdés, ha kipufogógázok mondjuk sokszorta nagyobb mértékben rombolják az egészségemet és ezt nem tudom elkerülni, akkor meg minek akkora felhajtás a bagó körül ha az már nem sokat ront a helyzeten.
A válaszom az, hogy megteszek mindent hogy az adott körülmények között a legkevesebb káros hatás érjen, és ha ezt valaki az önös érdekei miatt akarja meggátolni, az ellen jogom van fellépni.
Hozzáteszem , hogy azokat az autósokat sem tartom többre,akik a néhány száz méterre lévő munkahelyükre is inkább autóval pöfögnek el.
SZVSZ itt is elkelne egy a dohányzásellenes kampányhoz hasonló akció, ami pl. a holland kerékpáros közlekedési szokásokat propagálná (tudom kerékpárutak, meg pénz meg stb. meg különben is ez egy más téma).
Előzmény: cspetiiii (177)
Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 179
Van ebben valami. Nálam ez úgy van, hogy (talán mert kocadohányos vagyok magam is) nem balhézok azért, mert vki mellettem bagózik. Én biza ilyen toleráns vagyok...
Előzmény: cspetiiii (177)
cspetiiii Creative Commons License 2002.01.25 0 0 178
dez1

"Komolyan sokszor gondolkodtam azon korábban amíg vonattal jártam, hogy veszek egy pisztolyt, és lelövöm azt, aki a vonatban tilos helyen dohányzik."

Na és felrobbantod a tilosban parkoló autókat, és fejbelövöd a zsebtolvajokat, meg persze a gyorhajtókat is lelövöd, és így tovább, amíg ki nem hal az emberiség.

Ez nekem kicsit önbíráskodásnak tünik. Erre vannak a különbözö hatóságok, vagy nem? Te eddig még egy szabályt sem szegtél meg?

Előzmény: dez1 (174)
cspetiiii Creative Commons License 2002.01.25 0 0 177
Na úgy látom éled a téma. Szóval a dohányzás egészségkárosító hatásával kapcsolatban van egy nagy problémám. Szóval amikor dohányoznak mellettetek ugye nem arra gondoltok, hogy a francba, most ez káros a tüdömre, hanem arra, hogy egyszerüen büdös és kész, és miért szívjam én más büzét. Igaz, a dohányzás káros hatása, meg a passzív dohányzás nagyon felkapott téma napjainkban, de azért gondoljatok bele a konkrét helyzetbe. Ha beülsz a kocsidba belegondolsz, hogy a járókelök a te füstödet szívják, éppen úgy útálnak, mint te azt a dohányost aki rádfújja a füstöt. Remélem ebben egyetértünk. Akkor már csak a tolerancia kérdése marad, egyszer-kétszer te türöd el, hogy büdös bagó szag van, egyszer kétszer a bagós nem gyújt rá. Ha majd rendesen müködik a kijelölt dohányzóhelyek rendszere, akkor ez a kérdés is megoldódik, csak az a probléma, hogy az intézmények maximum csak a törvényi minimumot teljesítik, vagy még azt se, a többit pedig le..ják, kijelölnek valahol egy sufnit, egy fülkét ahol zsúfolja össze magát az a sok rohadt bagós, hát ez így nem müködik. Addig amíg ez nem oldódik meg addig nem várhatja el senki a dohányosoktól, hogy teljes mértékben betartsa a szabályokat.
Előzmény: sarpy (167)
Kilroy Creative Commons License 2002.01.25 0 0 176
Kil, abban igazad van, hogy a nemdohányzók szemellenzőjén keresztül nézem a dolgokat, amit én nem tartok pejoratív értelemben vett szemellenzőnek.
Én sem így gondoltam, reméltem nem veszed így, hálistennek nem.

Az is igaz, hogy ha találkoznék egy olyan csókával aki olyan szintre jutott, hogy pl. egy 2 órás vonatút első 10 perce után elvonási tünetekkel küzködik, és látom rajta a fizikai fájdalmat, akkor azt mondanám könnyíts magadon, nehogy valami gond legyen
Látod, ezexerint neked könnyebb engedni (okos enged :-)

(bár az hogy ilyen szintre jutott ahhoz lenne egy-két szavam).
Ez már mindegy lenne, nem?

De a többség, aki nagy ívben tesz arra, hogy engem zavar-e a dohányzás vagy nem, az nem ilyen abban biztos vagyok. Egyszerűen nem hajlandó megtürtöztetni magát arra 2 órára, nehogy már kicsit is rosszabbul kelljen éreznie magát arra az egy-két órára csak azért mert mások esetleg rosszul vannak a dohányfüsttől. Dehogy, tűrjenek ők? Mennyivel nehezebb szerintet lemondani egy-két szálról egy dohányzónak egy kis időre mint elviselni a dohányfüstöt egy nemdohámyzónak?
Szerintem semmivel.

Persze. Sőt, megkockáztatom: talán neked kisebb szenvedés engedni, mint a dohányosnak nem rágyújtani. Lásd a saját szövegedet a 2. bekezdésben, na meg amit írtam rája...

Kil

Előzmény: sarpy (175)
sarpy Creative Commons License 2002.01.24 0 0 175
Kil, abban igazad van, hogy a nemdohányzók szemellenzőjén keresztül nézem a dolgokat, amit én nem tartok pejoratív értelemben vett szemellenzőnek. Az is igaz, hogy ha találkoznék egy olyan csókával aki olyan szintre jutott, hogy pl. egy 2 órás vonatút első 10 perce után elvonási tünetekkel küzködik, és látom rajta a fizikai fájdalmat, akkor azt mondanám könnyíts magadon, nehogy valami gond legyen (bár az hogy ilyen szintre jutott ahhoz lenne egy-két szavam).
De a többség, aki nagy ívben tesz arra, hogy engem zavar-e a dohányzás vagy nem, az nem ilyen abban biztos vagyok. Egyszerűen nem hajlandó megtürtöztetni magát arra 2 órára, nehogy már kicsit is rosszabbul kelljen éreznie magát arra az egy-két órára csak azért mert mások esetleg rosszul vannak a dohányfüsttől. Dehogy, tűrjenek ők? Mennyivel nehezebb szerintet lemondani egy-két szálról egy dohányzónak egy kis időre mint elviselni a dohányfüstöt egy nemdohámyzónak?
Szerintem semmivel.
Előzmény: Kilroy (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!