Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 349

Dobos úr - sokunk C1-esének nagyszerű szerelője - eltávozott köreinkből.

roan_86 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 348

Sziasztok

 

Október 3-án egy kiscsoportos, de annál vidámabb találkozót tudhatunk magunk mögött.

Volt egy sztárvendégünk is, aki sok régi történetet és műszaki paramétert árult el korábbi motorokról (egy 81 éves bácsi jött oda hozzánk és nagyon tetszett neki a motor, és elmesélte, hogy annó, amikor motorozott, mivel és hogyan tette  - 30évet motorozott :D- )

 

Reméljük legközelebb többen tudunk összegyűlni, s a szervezés megkönnyítésére létrehoztunk egy facebook csoportot:

BMW C1 Hungary

https://www.facebook.com/groups/894643504257599/

Keressetek rá és reméljük minnél többet csatlakoztok, hogy később többen tudjunk találkozni (Ez a csoport nem a forum helyett, hanem mellett szeretne létezni, mert itt reményeink szerint az események szervezése gördülékenyebb lesz)

 

Üdv.:

RoAn

jeepy Creative Commons License 2018.09.25 0 0 347

Szilikon kábel= nem merev műanyag a szigetelése. Vagyis nem törik, jobban bírja a mozgást ami a motor és a váz között keletkezik.

 

Előzmény: Csubeka190D (345)
roan_86 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 346

Sziasztok

 

A találkozóval kapcsolatban készítettem egy email:

bmwc1forum(kukac)gmail.com

 

A Budai parkszínpad előtt van egy nagy platsz (Ez a Feneketlen tónál van kb a Tas vezér utca és az Edömér utca sarkán)

Itt alkalmas lenne a járművek nézelődésére a terep :D

 

Mindenkit, akit érdekel a találkozó, írjon egy emailt a fenti emailre és ott összegyűjtjük a számokat és megküldjük mindenkinek (gondolom senki sem szeretné, ahogy én sem szívesen tenném egy ilyen nyílt fórumra megadni a privát elérhetőségét)

 

Reméljük akkor páran össze tudunk gyűlni október 3-án szerdán 18:00-kor a Budai Parkszínpad körül.

 

Üdv.:

RoAn

 

 

Előzmény: guddil (342)
Csubeka190D Creative Commons License 2018.09.18 0 0 345

Köszi a tippet! bevallom, nem tudom, mi az a szilikon kabel es miert jobb?

Előzmény: jeepy (344)
jeepy Creative Commons License 2018.09.15 0 0 344

Hi,

szerencséd van, hosszabb menetnél leáll a motorod mert lemerül az aksi!

Célszerű a generátortól kicserélni szilikon kábelre!

Előzmény: Csubeka190D (343)
Csubeka190D Creative Commons License 2018.09.15 0 0 343

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy volt-e generator problemarol szo korabban, de gondoltam, hogy leirom nektek roviden a tapasztalatomat a heten:

 

Csattogok a motorral, felvillanak az ABS visszajelzok. Semmi kulonos nem tortenik, elalszanak egy ido utan. Ez megismetlodott nehanyszor, 2 napig. Aztan megallt a motor a forgalom kozepen alapjaraton. Az angol C1 forumon talatam a megoldast:

 

A generator drotjai kozul az egyik (vagy tobb is) elfarad/eloregszik. Es valoban, a tetejen bemeno 3 drot kozul az egyik elengedett es ki is jott a hazbol. Na azt kell cserelni.

 

Ha esetleg igy jarnatok, akkor ne kelljen nektek sokat kinlodni. Ahogy indokolatlanul , menet kozben velvillannak az ABS visszajelzok csereljetek ki a generator drotjait.

 

Ugyan en meg nem csinaltam meg, mert nincs a varosban rendes szerszamom, na de majd a hetvegen hozok be.

 

Udv mindenkinek!

guddil Creative Commons License 2018.09.12 0 0 342

Sziasztok!

Roan, köszi, hogy a találkozó megvalósítását kézbe vetted! Nekem megfelel az október 3. Inkább az este 6-ra szavazok, mert akkor már mögöttünk van a nap.

A környék is ok, legfeljebb egy kissé csendesebb utcát választanék, ahol könnyebb egymás közelébe parkolni és nincs akkora zaj, forgalom, hogy tudjunk beszélgetni.

Szerintem össze kellene gyűjteni a telefonszámokat, hogy ha esetleg változás van, akkor lehessen szólni a jelentkezőknek, akár az utolsó pillanatban, mert a fórum erre a célra nem alkalmas. Az enyémet már tudod :)

 

Remélem minél többen találkozunk!

 

Üdv: Guddil

Előzmény: roan_86 (341)
roan_86 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 341

Sziasztok

 

Korábban beszétünk egy találkozót.

 

Személy szerint nekem egy hétköznap reggeli időpont (8:00-8:30) lenne jó vagy egy szerda kb 18:00.

 

Mivel a forumon kell egy-két hét átfutás a válaszokra, ezért a javasolt időpont Október 3. Szerda (hogy reggel vagy este az már részlet kérdése).

Talán még nem lesz hideg (az eső ugye nem akadály :D)

 

Helyszín például a Móricz Zsigmond körtér, a kb középen van , így mindenkitől elég távol :D

 

kb 1 órát beszélgetünk, tapasztalatot cserélünk, megcsodáljuk a gépeket

 

Üdv.:

RoAn

roan_86 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 340

Szia MR!

 

Én személy szerint Olaszországból hozattam a járgányt.

https://www.subito.it/ Itt néztem ki.

 

Olaszokról tudni kell, hogy max a fele igaz annak, amit mondanak.

Nekem nagy mázlim volt, mert egy motorikusan jó járgányt kaparintottam meg. (esztétikailag is rendben van korához képest_ korábbi postok közül ahol két járgány van képen, ott a sárga az Én gépem)

 

Én egy autóbehozatallal foglalkozó embert bíztam meg a dologgal (megvétel, behozatal, honosítás).

Ő már nem foglalkozik ilyenekkel, de ha külföldben gondolkozól, akkor ez is lehet egy út.

 

Hajrá!

 

RoAn

Előzmény: MakRob (334)
Csubeka190D Creative Commons License 2018.09.10 0 0 339

Macs, Roan!

 

Nagyon koszonom a valaszotokat es elnezeseteket is kerem egyben a kesett koszonetert. Ez a nyar mar csak ilyen volt.

 

Mult honapban vettem egy hasznalt Tucano szoknyat es tesztelem. Egyenlore jonak tunik, de meg csak a teszt elejen jarunk!

Megosztom a tapasztalataimat ha hidegebb lesz!

 

Mindenkinek udvozlet!

Előzmény: MaCS (329)
MakRob Creative Commons License 2018.08.15 0 0 338

Szia Guddil!

 

Köszönöm a válaszod.

 

Üdv:

MR

Előzmény: guddil (337)
guddil Creative Commons License 2018.08.12 0 0 337

Szia MakRob!

 

Magyarországi beszerzési forrást a neten nem tudok a hahu-n kívül. Ott látok most egy 125-öst 15.500 km-rel 690e-ért, ez akár jó is lehet.

 

Külföldön jóval nagyobb a választék. Ha abban is gondolkozol, akkor nézd meg a következő linkeket (remélem jól mutatja majd őket a fórum):

 

MOBILE - Németország

 

AUTOSCOUT24 - több ország, de szűrhető

 

Vannak még más lelőhelyek, pl. Anglia, de az szerintem már nagyon messze van.

 

Ha külföldről hozol be motort, akkor itt és itt találod összeszedve, hogy mi a honosítási eljárás lépései.

 

Üdv: Guddil

 

Előzmény: MakRob (334)
guddil Creative Commons License 2018.08.09 0 0 336

Sziasztok!

 

Sikerült egy GPS céljára szolgáló telefontartó megoldást megvalósítani.

Egy fix rögzítésű tartóhoz egyedileg készített lemez közdarabot kellett volna készíteni és erre nem találtam gyors megoldást.

Ezért inkább arra törekedtem, hogy a szélvédőre vákuumharanggal rögzített tartó motorhoz erősítését oldjam meg viszonylag esztétikusan.

A cél kettős volt:

- ne tudják könnyen, hirtelen felindulásból ellopni a tartót amikor az utcán parkol a motor

- ha elengedne a vákuumharang, akkor ne essen le menet közben a tartó az úttestre, benne a telefonnal

 

A képeken remélem minden jól látszik.

 

Üdv: Guddil

 

Duhonyi Creative Commons License 2018.08.08 0 0 335

Megyek én is ha lesz ilyen tali....

Előzmény: MaCS (332)
MakRob Creative Commons License 2018.08.07 0 0 334

Sziasztok!

 

28 év autós létből váltok robogóra. Friss a B125 jogosítványom. Évek óta tetszik a motor, és most jött el az ideje egy 125-ös C1-es vásárlásának. Ebben kérem a segítségeteket. Hol kezdjek nézelődni, merre induljak? A hahu-n kicsi a kínálat, vagy nagyon drágán hirdetik. Köszönöm.

 

MR

guddil Creative Commons License 2018.08.06 0 0 333

Sziasztok!

 

Szívesen részt veszek a szeptemberi találkozón. Remélem még jó páran leszünk.

 

Üdv: Guddil

Előzmény: MaCS (332)
MaCS Creative Commons License 2018.08.02 0 0 332

Úgy legyen!

 

Más érdeklődő?

 

MaCS

Előzmény: roan_86 (331)
roan_86 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 331

Szia MaCS

 

Megbeszéltük!

Kora ősszel próbáljunk egyet összehozni ;)

 

RoAn

 

 

Előzmény: MaCS (328)
MaCS Creative Commons License 2018.07.23 0 0 330

Az önindítót Dobos úr nekem Hondára cserélte, ami egy megnyugtató állapot.

A lényeg az, hogy ennek alapján nem csak a gyári megy bele.

 

MaCS

Előzmény: özike5 (319)
MaCS Creative Commons License 2018.07.23 0 0 329

Én a következő előnyeit látom a szoknyának/köténynek a térdmelegítővel szemben:

 

- Nem kell vele foglalkozni -- ott van fixen a motoron,

- Nem csak a hideg ellen véd -- régen nyárra lszereltem, aztán egy-egy esős nap vagy egyszerűen egy locsolókocsi rádöbbentett, hogy mennyi szmötyi tud oldalről, alulról is érkezni,

- A hideg ellen is sokkal jobb védelmet nyújt -- comb, lábszár, lábfej, derék, azaz teljes védelem, egybefüggő meleg zóna, ami alapján tényleg nem kell aláöltözni.

 

MaCS

Előzmény: roan_86 (326)
MaCS Creative Commons License 2018.07.23 0 0 328

Támogatom!

 

Bő tíz éve próbáltam összehozni egy klubot, de elég csekély maradt az érdeklődés -- egy összejövetel viszont érdekes és hasznos lenne!

 

De talán most pont nem a legjobb az időszak erre, javasolnám a szeptember elejét, amikor már tán senki sem nyaral.

 

MaCS

Előzmény: roan_86 (327)
roan_86 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 327

Kedves Forumtársak

 

Múlt héten összefutottunk egy "reggelire" Guddil-al.

 

Beszéltünk, hogy jó lenne egy közös találkozó (akár egy hasonló egyszerű reggeli a városba vagy egy nagyobb).

Mi a véleményetek?

 

Üdv.:

Roan

roan_86 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 326

Szia Csubeka

 

Nekem egy ilyen van:

http://www.bikecenter.hu/webaruhaz/38-Labmelegito/2101-Magyar-Termek-Terdmelegito

Eddig meg vagyok elégedve vele.

Télen is hordtam, de azért hozzátenném, hogy Én 0-10°C fok között már aláöltözetet veszek fel a nadrág alá (0 alatt pedig egy picit bélelt esőnadrágot) és a térdeim eddig rendben vannak (nekem is érzékenyek).

A szoknyát nem próbáltam, de sokan használják (C1-esek és sok futár is), szóval biztosan jó.

 

Üdv.:

Roan

Előzmény: Csubeka190D (324)
MaCS Creative Commons License 2018.07.20 0 0 325

Szerintem egyértelműen szoknya. Nekem tizenhéz éve fent van egy Tucano Urbano kötény, véd hidegtől, esőtől, fröcsköléstől, és télen, fagyban, utcai nadrágban sem érzek semmi hideget a lábamon, pedig a térdeim sajnos extraérzékenyek.

 

MaCS

Előzmény: Csubeka190D (324)
Csubeka190D Creative Commons License 2018.07.12 0 0 324

Sziasztok újra!

 

Most már több, mint 2000km-t lenyomtam az új C1-el és eddig minden frankó! Kivéve... a térdem. ehtente többször megyek a 10-es úton Esztergom felé Bp-ről. Kb 2 hete tapasztalom, hogy a térdeim fájnak. 70-80km/h körül szoktam vele csattogni, ami szerintem nem vészes és mégis fáj a térdem. Ugy érzem, mintha sztender karoknál fújna be a legtöbb szél és talán onnan kapja a térdem a huzatot. tapasztaltatok ilyet? Van esetleg megoldás ötletetek? Szoknyára és terelőre gondoltam de hatha valakinek van tapasztalata.

 

Üdv nektek!

 

Csaba

Előzmény: jeepy (318)
guddil Creative Commons License 2018.06.21 0 0 323

Sziasztok!

Két hete vezetek egy C1 200-at és egyre jobb a viszonyunk. 200 megtett km után már kezes bárányként viselkedik.

Hálás köszönet érte Jeepy-nek, aki hozzásegített!

 

Túl vagyok az első tankoláson és meglepődtem, hogy valóban a gyári 3.5 literes fogyasztást hozta a motor, annak ellenére, hogy sokat mentem vele a dombokon Budán és araszoltam a dugókban.

 

Amire érdemes ügyelni: kerüljük at útburkolat egyenetlenségeket, hibákat és legfőképp a kereszt irányú vályúkat, mélyedéseket, mert ezeket nagyon nem szereti és hatalmas huppanással, csattanással jelzi a hátsó felfüggesztés.

 

Mivel 20 évig motoroztam sisakban, most nagyon élvezem, hogy erre nincs szükség. A kilátás is sokkal jobb minden irányban mint sisakban és a tükrökben is mindent látok, amit kell. Annak a tudata, hogy egy biztonságos szerkezetben ülök és benne tart a két biztonsági öv - megnyugtató. Ahogy mindenütt leírják a szélvédelem kitűnő, csak a fejem körül kavarog a levegő. A hátsó nagy doboz pedig igen sok holmit elnyel, nagyon hasznos.

Egy régebbi fülhallgatót használok a környezeti zaj csökkentésére, nincs telefonhoz csatlakoztatva, csak csillapítja a forgalom zaját, ez sokat számít.

 

Csatolok egy képet, lehetne jobb is, de a lényeget mutatja.

 

Jó motorozást mindenkinek! Alig várom, hogy újból indulnom kelljen. :)

 

Üdv: Guddil

 

 

 

Danny22 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 322

nekem a Dobos úr múlt héten javitotta!

 

Előzmény: jogimegoldasok,hu (321)
jogimegoldasok,hu Creative Commons License 2018.06.13 0 0 321

C1 motoromon,elszakadt a sztender bowdenje.Kérlek segítsetek hol lehet beszerezni,beszereltetni?

Köszönöm.

jeepy Creative Commons License 2018.05.22 0 0 320

Jók a kontaktok?

Neten van fent bontott.

 

Előzmény: özike5 (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!