Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2003.06.30 0 0 21
Próbálj meg visszaemlékezni, hogy gyerekkorodban hányszor pancsoltál a kezeddel egy város közepén, a nagy melegben egy nyilvános szökőkútban. Az is dísz.
És, hogy érezted volna magad ha a dög melegben állandóan elráncigálnak a hűs víztől.

Én egy parkba a gyereket azért viszem, hogy szabadon kimozogja magát, nem azért, hogy kommandírozzam.

De nem akarok vitatkozni, csak hát ez mégiscsak az én topikom. :-)

Előzmény: Antimon (19)
Antimon Creative Commons License 2003.06.21 0 0 19
csak annyit az egészhez hogy ha kiraknak egy táblát a gyerek akkor is oda akar majd menni pancsolni. ennyi. a tó pedig nyilván dísz nem pedig medence (nem véletlen nem tesznek ki olyan táblát sem hogy 30-38 Cfok)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.08.03 0 0 18
Szia pancho,

Mint írtam nekem is jó volt az elso benyomásom a parkról és szívesen veszem ha errol is leírja mindenki a véleményét.

A gondom ott van, hogy a programok egy része kifejezetten a családosokat célozza meg. A kialakítása is olyannak _tunik_, ahol minden korosztály jól érzi magát. De én olyan helyre nem megyek, ahol pórázon kell vezetgetnem a gyereket. Mert tízbol kilenc gyerek egybol a vízhez rohanna SZVSZ. Tehát a koncepció ebbol a szempontból SZVSZ elhibázott, méghozzá elég alattomos módon.
Ez nem egy családi park, ez egy dísz.

Íme egy példa arra, hogy mit vártam volna:
A Gelléthegyen az Állatorvosi Egyetem arborétumának kapuján ki van írva, hogy vigyázzanak a szülok a kisgyerekekre, mert a kertben mérgezo termésu növények is vannak.
Na ezt nevezem én korrekt figyelmeztetésnek.

Üdv:
SZOMI

Előzmény: pancho (16)
Faxni Creative Commons License 2001.08.02 0 0 17
Kedves Szomi, köszi hogy beírtad, így már van egy tippem, hogy esetleg mitől lett Csilla arcán a piros csík.

pancho, asszem az általad írtak alapján az a legegyszerűbb, ha kicsi gyerekkel az ember oda sem megy. Mi a francnak, ha 5 percenként kell magyarázni a hülye kisgyereknek, hogy nem, ne nyúlj bele a vízbe, ne pancsolj, ne dobálj. Mert tudod a hülye kisgyerek még KISgyerek és egy ideig emlékszik rá, hogy nem szabad, utána azt teszi, ami nála így hülye kisgyerekként még természetes, ha tavat vagy folyót lát kavicsokkal a partján. Pancsol és dobál. Nevelni meg otthon is nevelhetjük eleget, azért odamenni, hogy figyeljünk rá, mert az a dolgunk, fölösleges. Az köztudott, hogy a sineken vonatok közlekednek, amik veszélyesek. Az is köztudott, hogy a tapéta lejön a falról, a padló meg feljön ha tépkedik (mutass egy hülye kisgyereket, aki párévesen felszedi a padlót). Az algaölő nem volt köztudott, pedig lehet, hogy nem veszélytelen.

Faxni, 1 hülye kisgyerek anyukája.

pancho Creative Commons License 2001.07.27 0 0 16
Szerintem egy kurva jól eltalált dolog ez a park (mondhatni, az egyetlen igazán jó dolog, amire a Fidesz pénzt adott). A nevét mondjuk elbaszták (helyesen Millennáris lenne, 2 l-lel és 2 n-nel), de a kialakítása szuper. És az összes művész ismerősömnek ez róla a véleménye eddig, akik látták. Voltak köztük külföldiek is, azt mondták, bárhol a világon megállná a helyét. Nekik pl. külön tetszett a szőlőlugas meg a búzatábla (a búzában a bukszusbokrok nem).
Én jártam bent még annak idején mikor gyárként működött a hely - őrület, hogy milyen jól és ötletesen át tudták alakítani a belső részeket is, megtartva egy csomó dolgot a régi műhelyekből, és mégis modern összhatást hozva ki az egészből. Aki még nem látta, ajánlom, hogy nézze meg, nagyon szép. A Moszkva tértől 10 perc séta a Fény utcában (a bejárat a Lövőház utcából van, a Mammut utcájából).

Azért meg nem őket kéne hibáztatni, hogy a gyerek belemászott a vízbe. Ez nem fürdőmedence, hanem tó. A kavicsok se azért vannak a partján, hogy aztán a tóba dobálja a sok hülyes kisgyerek (én is láttam ilyet, és nagyon szidtam magamban a szülőket, akik nem szóltak rá a csemetéjükre, hogy ne csinálja), hanem díszítésnek. Vagy otthon engeditek, hogy letépje a gyerek a tapétát, vagy felszedje és dobálja a parkettát? Mert kb. ugyanaz.
A szülő meg azért van, hogy figyeljen a gyerekére. És ne próbálja másra hárítani a felelősséget. Ha a sínekre megy játszani a gyereket, a vasutat hibáztatod, ha elüti egy vonat? Végül is övé a vonat is, övé a sín is...

szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.27 0 0 15
Látom átmegyünk antiMakovecbe. :-)
Én csak azért vetettem fel, mert az o stílusa SZVSZ egyedibb mint a Millenárisé. Ha ezt a parkot most valakinek , mondjuk képen, megmutatják, nem nagyon tudná megmondani, hogy melyik országban van. Én mondjuk rávágnám, hogy Finnország. Ha M. tervezi akkor egy külföldinek is érdekes, mert ilyet máshol nem nagyon lát.
Persze ez most egy nagyon laikus vélemény volt...

És ígérem, hogy megnézem a Kisduna áruházat, de csak szeptemberben, mert akkor lesz az érettségi találkozóm és elobb sajnos nem jutok el oda. Mondjuk a régi dizájnnál SZVSZ csak jobb lehet.

Előzmény: Ferci (14)
Ferci Creative Commons License 2001.07.27 0 0 14
Még mielött halálra dicsérnétek a müvészt, kéretik megnézni Györben a Kisduna (ma Murányi) áruházat...
Előzmény: leha (6)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.27 0 0 13
Én sajnos nem vettem észre a kiírást és egyébként sem hangzik vészesen. Tanulság, hogy az ilyen feliratokat nagyon komolyan kell venni, foleg ha kicsi gyerekrol van szó.
És, mint azt többen megerosítették, a tavak kialakítása, baromira vonza a gyerekeket. SZVSZ ez az ellentét elég nagy hibája a parknak. Én valószínuleg nem fogok többet odamenni a gyerekkel. A fene sem fog kínlódni a sok tiltással (ugyanis a játszótér is csak nagyobbaknak való).

Üdv:
SZOMI

U.I.: A baba bore teljesen rendbejött.

Gabeszka Creative Commons License 2001.07.27 0 0 12
Zsiga (3 éves) is nagyon oda akart menni, de mivel látszik -SZVSZ- hogy nem gyerekmedence, nem engedtük belenyúlni.
De ha ki is van írva, ami azért nem árt, akkor jobb.
G.
kicsi emma Creative Commons License 2001.07.23 0 0 11
Én láttam kiírva nagy táblára, hogy nem fürdővíz.
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 10
Megnezem...
Előzmény: szomi_szomi (8)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 9
Ja, és ma dolgozom utoljára és azt sem tudom hol áll a fejem. Holnap rátok csörgök.
Előzmény: Bugi bacsi (7)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 8
Igen pont rátok gondoltam, mert tudom, hogy használtok algaölot a medencétekbe. Nincs esetleg valami részletesebb leírás a csomagoláson? Túladagolásnál mit okozhat vagy ilyesmi. Illetve mi pontosan a hatóanyaga?
Előzmény: Bugi bacsi (7)
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 7
Szomi!

A szabadteri medencevizek is kapnak algaolot, vagy olyan szert, ami az algasodast megakadalyozza. Ha a vegyszer heti egy alkalommal kerul a vizbe, akkor az utasitas szerint este kell alkalmazni es masnap furdeni. Szerintem nem lesz semmi gond, Agica bore eloszor talalkozott ilyesmivel, majd legyuri. Remelem hamar...

Mikor jottok?

leha Creative Commons License 2001.07.19 0 0 6
ne bánd, hogy nem makovec ... attól az embertől jót még nem láttam csak szépet
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 5
Hopp, észrevettem, hogy van Millenáriséknak egy email címük. Asszem eloszor nekik írok. Hátha ez is elég.
Előzmény: vénólánzsahleF (2)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 4
Köszönöm, de mint írtam a kislányom jól van. Csak mi szülok aggódunk. Mert mi van, ha ezek az allergiára utaló jelek súlyosbodnak. Jön a kiütés, tüsszögés, krupp, asztma. Szóval SZVSZ jobb minél hamarabb kideríteni mi okozza.
Remélhetoleg lecseng a dolog hamarosan. De rossz érzés, hogy a gyerekem feleslegesen volt kitéve káros hatásoknak.
Előzmény: vénólánzsahleF (2)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 3
Hát most már én is okosabb vagyok. Mesterséges díszvíz fóbia bekapcsolva. Remélem az uszodák vize azért valamennyire börbarátabb.

A park maga valóban nem tunik gyerekbarátnak, de azért elviselheto. Sok hely van futkosni és ez a lényeg. A stílus meg izlés dolga. Nekem, mint írtam, végül is tettszett . Bár lehet, hogy valami Makovec féle organikus izé jobban bejött volna. Ez nagyon finnesre sikerült...

Előzmény: Törölt nick (1)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2001.07.19 0 0 2
szvsz, mindenképpen panaszkodj az önkományzatnál, és a tisztiorvosi szolgálatnál.
kislányodnak jobbulást:)
Előzmény: szomi_szomi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.19 0 0 1
Mi is jártunk ott még a megnyitó előtt de én nem engedtem játszani a 27 hónapost a vizben (pedig szerette volna). Általában nem engedem meg neki hogy mesterséges vizekben pancsoljon, bár eddig inkább a pl. galambok okozta fertőzéstől féltettem. De a bevásárlóközpontokban levő szökőkutak is veszélyesek szvsz. Azoknak a vize annyira "sima", valahogy más a viszkozitásuk az igazi vizéhez képest, biztosan kezelik vmivel és azokra sem irnak ki semmit. És azokhoz még könnyebb hozzáférni. Mikor mi jártunk a Millenárisban (jó darabig nem fogunk megint menni) akkor elég kevés viz volt benne, direkt le kellett volna menni a kavicsokon hogy vizet érjünk. Engem akkor inkább az aggasztott hogy a nem is teljesen feltöltött tó vize túl mélynek tűnt és gondolom most feltöltve még mélyebb. És semmi korlát. Nagyon rossz benyomásunk volt az egész parkról. Gyerektelen manierista épitész találta ki. Búzamező és szőlőlugas a Mammut mellett...

idi

Előzmény: szomi_szomi (-)
kicsi emma Creative Commons License 2001.07.19 0 0 0
nem egy nulla a st0ry
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

A Marczibányi tér melleti Millenáris parkról van szó, ami ha jól tudom a volt Ganz gyártelep helyére épült.
A topikcímmel a figyelemfelkeltés volt a célom. Lehet, hogy egy kicsit túlzó. Ezt a részletesebb magyarázat után mindenki döntse el maga.

Július 7.-én, a megnyitó utáni napon véletlenül tévedtem be feleségemmel és 21 hónapos kislányommal.
Tulajdonképpen tettszett a park és jó egy órát egész jól elvoltunk a kislányommal. A lányka pancsikolt a vízben a kezével a mesterséges tó szélén, majd kavicsokat dobálgattunk bele. Megnéztük a játszóteret, ahol próbáltunk játszani, de az igazából nagyobb gyerekeknek való.
Mivel nagyon meleg volt és a kislányom egyre nyügösebb lett hamar hazajöttünk. Már a parkban észrevettük, hogy a kislányom könyökhajlatában és a vállán egykét helyen csúnya vörös ekcémaszerü foltok alakultak ki. A baba viselkedése kezdodo betegségre utalt, és már a kocsiba beszálva sejtheto volt, hogy van egy kis hoemelkedese.
A baba otthon is nyügös maradt és a hömérö is enyhe höemelkedést mutatott. Mivel a baba homérséklete nem emelkedett és kinnt még mindig nagyon meleg volt, nem mentünk orvoshoz, hanem az ilyen esetekre már jól bevált homeopátiás szereinket használtuk.
A szerek most is hatottak. A baba megnyugodott, elmúlt a höemelkedése, jó étvággyal, kiadósatt vacsorázott és viszonylag jól aludt az éjszaka.
Másnapra a foltok is egészen elhalványodtak és láthatóan nem okoztak panaszokat. Ez alapján úgy döntöttünk, hogy aznap se megyünk orvoshoz, mert még mindig hétvége volt és nem szeretünk ügyeletre menni, ha nem muszáj. A következö napokban újra jelentkeztek a foltok mindig ott ahol a baba böre egy kicsit jobban dörzsölödött, de ezek is nagyon gyorsan elhalványodtak. Azóta sincs teljesen rendben a baba bore, sokszor érdes és néhány helyen bepirosodik, kicsit bedagad, majd az egész gyorsan elmúlik és alig észreveheto.
A múlt héten emiatt mégiscsak elvitte a párom orvoshoz a babát, ahol azt mondták, hogy esetleg ételallergia és szüneteltessük a csokit meg a kakaót.
Tudni kell, hogy volták már korábban is hasonlóan enyhe problémák a baba borével és ez a mostani sem vészes. De azért nyugtalanító a dolog. Jó lenne tudni mitol van. A parklátogatásról már rég megfeledkeztünk, amikor is tegnap a feleségem a következövel fogadott:

Találkozott egy ismerös anyukával, aki szintén volt a Millenáris parkban a kisgyerekével. Az ö gyerekének is rögtön a tavak tettszettek meg, ráadásul az anyja megengedte, hogy a szélébe belemenjen. Ekkor odasietett hozzájuk egy ember és szólt, hogy azonnal vegyék ki a babát a vízböl, mert a tavat teleöntötték NAGYON ERÖS ALGAÖLÖVEL, ami kisgyerekeknél SZINTE AZONNAL EKCÉMÁT OKOZHAT. Lett is utána ekcéma a baba hasán. Már múlik.

Így már egészen más színben látom a kislányom akkori rejtélyes rosszullétét.

A tavaknál több gyerek is játszott, hiszen kialakításuk szinte hivogatta a tapicskolni vágyókat. És SEMMI FIGYELMEZTETO JELZÉSt nem lehetett látni.

Hát eléggé fel vagyok háborodva. És ezúton szeretném figyelmeztetni az összes parklátogató szülot, hogy ne engedje a gyerekét a tavak közelébe.

Ha valaki hasónlót tapasztalt kérem írja meg ide!
Olyanok is érdekelnek, akiknek játszott a gyereke a vízzel és mégse tapasztalt semmi problémát. Ha valaki ért hozzá, jó lenne ha megírná, hogy vajon milyen algaölöröl lehetett szó. Okozhat-e ilyen vegyszer egyéb problémákat? Azon is gondolkodom, hogy esetleg rá kéne uszítani valami hatóságot az ügyre. Ki az illetékes? Esetleg a Tisztiorvosi Szolgálat?

Hát ennyi.

Üdv:
SZOMI

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!