Keresés

Részletes keresés

Seventhy Creative Commons License 2020.03.24 0 0 116

Szerintetek mikor fognak kinyílni a fagyizok? Nem tudom hogy jól emlékszem, hogy áprilisban már  nyitva szoktak lenni-e.

ben_9 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 115

Fagyizó nyitásában gondolkodom, és megbízható, normális gépeket keresek. Valakinek van tapasztalat carpigiani fagylaltgép minőségéről?? Itt találtam róluk egy kis leírást, de valódi tapasztalatok érdekelnének. Előre is köszi!

moncsi7060 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 114

Mindenkinek meleg szívvel ajánlom HATVANBAN a  " NAGYGOMBÓCOS FAGYIZÓT"  . Főúton a 10emeletesekkel szemben a ház alatti üzleteknél a szoli mellett.

 Nem fogja megbánni. Állandóan frissen készült  , óránként megújuló kínálattal fantasztikus ízekből válogathat!!

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 113

Csak a csoki fagyi, csokival:)

joy Creative Commons License 2013.06.13 0 0 112

Hüm.

Ez a leolvasztás azóta csak 1* sikerült, tavaly és idén is már látszik, hogy elmarad.

 

De alaposan beeperfagyiztuk.

El is pakoltam kisebb pitlikben letudmixolt epret (4-500 HuF/kiló), van vagy 20 adag fagyira való.

Most pihentetem, és ősszel veszem elő, amikor már sehol eper nincs.

Érik a ribizli, meg a málna -bár az utóbbi nagyon szerény lesz az idén. Még egy fagyira is kevés terem.

Előzmény: joy (109)
joy Creative Commons License 2009.04.07 0 0 109

Ühüm.

Sürgősen rengeteg eper és szeder-fagyit kell megennünk, mert ki akarom olvasztani a frigót a gyümölcsszezon kezdete előtt!

Előzmény: joy (108)
joy Creative Commons License 2009.04.07 0 0 108
Kitavaszodott, indul a fagyiszezon!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.18 0 0 107
Sziasztok!

Ismer valaki egy lambada vagy valami ehez hasonló nevű fagylaltot? Amennyire emlékszem, csikos fagylalt és talán piskóta darabok vannak benne. Sok ével ezelőtt találkoztam vele, és szeretnék újra ilyet enni.

Üdvözlettel, Papaver
waterfalls Creative Commons License 2008.06.07 0 0 106

Sziasztok,

 

Tegnap kaptam egy Philips HR2304 típusú fagylaltgépet, de sajnos nincs meg a leírása (neten is kerestem, de nincs magyar nyelvű).

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 105
Köszönöm!
Előzmény: joy (104)
joy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 104

Kezdetnek jó.

:o)

Készíts belőle ízlésed szerinti édesítésű kemény habot, ízesítsed gyümölcsvelővel, tedd jól záródó edénybe a fagyasztóba, és fagyaszd ki. Ha 1/2 óránként óvatosan átkevered, lazább lesz, nem áll össze kemény kristályokká a benne levő víz.

 

/Ezt hívják úribb nevén "Parfait"-nak./

 

Parfé-k.
Előzmény: Vicus_35 (102)
joy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 103

Ismerem jól az olasz fagyikat én is.

Valóban finomak, de azért nem esek hanyadt tőlük, ugyan is azt is jól tudom EUrópa legnagyobb fagylaltpor gyártói és fölhasználói is az olaszok!

A nagy fagyizók egyike sem friss főzött fagyialapanyagból dolgozik, képtelenek is lennének azt a forgalmat teljesíteni, amit a kurrens pontokon megkövetel a túrista had!

Hogy mitől olyan csodálatosan krémesek, ízesek még is?

 

No nem a tojássárgája, és különleges állaga okozza! Nézd meg legközelebb a tojás származási kódját, meg fogsz lepődni, mennyi helyen kapsz szlovákot, lengyelt, ukránt az olaszoknál -is!

 

Lényeg a friss alapanyagok fölhasználásában, és a kiváló segédanyagok megfelelő keverési arányaiban van!

Padovában van echte digó fagyikészítő ismerős -talán a legremekebb arrafelé az övé. Még soha 1 liter főzött fagyit nem készített!

Megmutatta a raktárát. Tele volt fagylatporokkal, tölcsérekkel, kiegészítőkkel. Megmutatta a géptermét is, ahol 1*rre 6 féle keverése ment. Megmutatta a tárolót is, ahol max 12 órán át lehetett 6 oC-, várakoztatni a fagyit.

Az előkészítőbe voszont nem vitt be, azt mondta, az a hely családi titok. Még a különböző ellenőrök is kizárólag a sterilre kitakarított, kiglancolt helyiségbe léphetnek be!

:o)

Ezt csak akkora vevőkiszolgálói gyakorlattal lehet elérni, ami nekik van! Ez a padovai ismerős pölö dédunokai szinten fagyozós!

 

Nem könnyű megtalálni a megfelelő zsír, víz, habosító, ízesítő és ízfokozó arányt.

Minálunk is sok helyen lehet remek minőségű fagylaltokat kapni, csak jóval kevesebb különleges adalékot használnak hozzá.

 

Természetesen a vanília lehet nyugodtan más típus is, nem kizárólag Bourbon, de föltétlen valódi vanília kell, vagy tiszta aromát kell használni,  keverni tilos!

És az aroma sem mind 1, milyen készítmény!

 

Okos ember úgy kísérletezik, hogy pontosan fölírja, miből, mennyit tesz egy-egy adagba, hogy később tudja, melyiken, miként kell változtatni.

Sajnos nem tartozok közibük.

:o)

Előzmény: Törölt nick (96)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 102
Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni Hozzátok: Soha nem csináltam még fagyit:))) Gépem sincs:)))
Hogy kezdjem????? Vettem tejszint, aztán.......:))))
joy Creative Commons License 2008.05.30 0 0 101

Hirtelen fölindulásból elkövettem életem egyik legjobb fagyiját.

Madártej alapot készítettem:

- 1/2 l tej

- 1/4 rúd félbevágott vaníliával

- 2 púpeka saját vaníliáscukorral forrásig hevítve gyakori kavargatás mellett, hogy ne aljasodjon le,

- 2 egész tojás,

- 2 púpeka s. vaníliáscukrral,

- 1/4 zöldcitrom reszelt héjával alaposan habosra keverve, 1 meka forró tejjel elkeverés után a többihez öntve, állandó keverés közben jól megforralva.

Lehűtés, közben kevergetés után a hűtőben 4-5 oC-ra hűtöttem, ezután 2 zacsi tejszínes habporban csomómentesre kevertem, alaposan meghabosítottam, és ment a fagyigépbe.

 

Érdekesen finom, harmonikus a vanília, és a csöppnyi zöldcitrom héj, tartósan hűvös érzetet kelt a hideg mellett.

Apus Creative Commons License 2008.05.28 0 0 100
Szerencsére paprikából jól el van látva az ország...

Fagyi a Bp-en a Bökkényföldi úton van kiváló. Sajnos nincs benne érdekeltségem, nem azért reklámozom, de tényleg kiváló a fagyijuk! Ja és nem húzzák le a kanalat!
Előzmény: joy (99)
joy Creative Commons License 2008.01.28 0 0 99

Vaníliából, mint más, természetes-szerves anyagú aromásból sem lehet írtózatosan bespájzolni!

A természetes anyagok tárolhatósági ideje 12 hónap.

Utána meredeken romlani kezd beltartalmuk, hacsak nem kezeled erős gátlószerekkel.

Van tapasztalatom a pirospaprika eltarthatóságáról.

Igen sokféle kísérletet tettem, de minden esetben az új őröltpaprika nyert az előző évivel szemben!

Nem volt nyerő sem a mikrózás, sem a vákuumos tárolás, sem az N2 gázos lezárás, és mind1 volt, hogy milyen üveg-fém, egyéb szelence tártolta a mintákat!

Mindamellett, nem hiszem, hogy a Bourbon-vaníliával fölvenné a versenyt bármely más zsunkalandi termelvény.

 

Ahogy Szegedi Paprikának sem volt párja sohasem, kizárólag magyar a magyar elleni gyűlölet tudta tönkretenni!

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.19 0 0 98
A vaniliával kapcsolatban vitába szálnék veled kedves joy !
A vaniliarúd világpiaci ára drasztikusan esett az elmúlt években,mert iszonyatos mennyiségben kezdték el termeszteni valamelyik délkelet-ázsiai országban, ezért a piaci törvénszerűségek alapján meredeken zuhanni kezdtek az árak is,ergo pl. Sőregi nevű cég árul 12k HUF-ért félkilót,de ennek a tördeékéért hozzá lehet jutni máshonnan, de hogy honnan, azt nem fogom itt elárulni,találja ki mindenki maga.
Ha kicsivel több eszük lenne a magyar fagyikészítőknek, most jól bespájzolhatnának belőle !
Előzmény: joy (90)
joy Creative Commons License 2007.09.16 0 0 97

Én itthun is rendszeresen jó tojokat vásárolok.

 

Nem csak az olaszoknál van jó fagyi, itthun is, meg a germánoknál, sógoréknál is.

Ahol méretes pultban megformázott kiállításban kínálják, már jó minőségűek a fagyik.

Az olasz fagyik titka a kiváló minőségű krémesítő-habosító adalékokban van!

 

Azok a fagyizók jobbak az átlagnál, ahol nem kaparják-vakarják az egy gombóc: "4" dkg-s fagylaltot! Ilyen "4dkg-s fagyizó"kban nem szabad fagyizni!

 

Az otthuni fagyiknak legfőbb előnye, tudod, mit teszel bele.

Mint az ottHUN sütött kenyérben is.

:o)

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.25 0 0 96
Engem nagyon érdekel a fagyikészítés, köszi a receptet.
Őszintén szólva, kétlem, hogy két kezem sok volna ahhoz, hogy meg lehessen számolni azokat a fagyizokat Mo.-on, akik tejjel és/vagy tejszínnel, nyers tojással valóban hagyományosan készítik a fagyit.(már,ha ezt tekintjük hagyományosnak).
Tavasszal voltam Rómában, és szétfagyiztam magam. :)
Nem tudom mitől olyan halálosan finomak, a fagyiaik, de például boltban sikerült olyan tojást venni, hogy azóta is csak arra tudok gondolni.
A sárgája állagára, színére, viszkozitására nincsenek szavaim, hogy körülírjam !
Gondolom ez is egy a sok közül, hogy ilyen piszok jók.


Nincs meg véletlenül valakinek a Spektrumon vetített Heston Blumenthal:Kitchen Chemistry fagylaltos epizódja ? Csak angolul találtam meg, és bár már mindent értek,jó volna mamanyelven.
Előzmény: joy (93)
joy Creative Commons License 2007.07.24 0 0 95

Joghurtos csokifagyi:

 

- 1 nagypohár joghurt -vagy két kispohár/. Nem böfiduc*krém, hanem a legközönségesebb kell, és tedd hűtőbe. Főzz 5 pupeka cukorban elkevert

- 1 pupeka szitált kakaóból és

- 1 stampedli /3 cl /vízből sűrű kakaó szirupot, cseppents bele

- 2-3 csepp vanília, és

- 1-2 csepp portorikó-rum aromát.

Várd meg, míg kihül! Lassú fordulaton turmixold össze a joghurtot

- 1 zacsi habporral, öntsd hozzá a kakaót, fedd le, és habosítsd gyors fordulaton!

 

Stedd ki a frigóból az üstöt, rakd össze-indítsd a fagyigépet, öntsd a masszát bele, és kevertesd 30-35' alatt krémes hidegnyalattá!

 

Jó nyalakodást!

/Folyt.köv!/

Előzmény: joy (94)
joy Creative Commons License 2007.07.24 0 0 94

1*űsített Yoghurt fagyi:

 

Végy

- 1 kancsó (1/2 l) gyümölcsös Yoghurtot jéghidegen. Önts turmixgépbe. Indítsd el a legkisebb sebességgel. lassan szórj-kevertess bele

- 1 zacsi habport,

- 1-2 eka cukrot, zárd le, és kevertesd alaposan jó habosra.

 

Öntsd a forgó fagyigépbe, és 30-35' alatt kevertesd fagyivá!

Ha van kéznél, szórj bele maréknyi apróra vagdalt azonos gyümölcsöt.

 

Jó nyalakodást!

joy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 93

Légy óvatos az olasz "kézműves" fagyikkal!

Ők a világ egyik legnagyopp porfagyi-gyártók.

Igaz azok minősége sok esetben veri a HUNi kézművesekét...is.

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 92
Az Oktogoni Butterfly után, a belvárosi Gelato-nál végzett tesztelésem is hervasztó meglepetéssel szolgált.
Igen gyenge minőséget adtak mindkét helyen.
De az is lehet,hogy az olasz kézműves fagyik minőségét kerestem bennük,ami azért nem igazságos, mert csak feleannyiba kerülnek.
joy Creative Commons License 2007.06.25 0 0 91

IKEA-nál próbálkoztál már?

:o)

Előzmény: faktor01 (89)
joy Creative Commons License 2007.06.25 0 0 90

Csak tudd.

1 szál Bourbon vanília 2-3 EUro, ami kell 1 kila vaníliafagyihoz.

Ergo, ha te bárhol 5 EUro alatt találsz vanília fagyinak mondott jégkrémet, az Bourbon vaníliával készült vanília fagyi. Azaz, van benne az is!

 

Nem "helyette" árulják a valóban madártej fagylaltot.

Arra rá van írva, "Madártej" fagyi.

:o)

Előzmény: jobbhorog (74)
faktor01 Creative Commons License 2007.04.15 0 0 89

Hello!

Kérem szépen a topikos fagyi szakértőket, hogy ha tudja valaki, hogy Mo-n hogy lehet hozzájutni az IKEA áruházakban működő Lunamil önkiszolgáló fagyigéphez, akkor tudassa velem. Sajnos nyelvtudás hiányában a külföldi oldalakkal nem boldogulok.

 

 

Sir Dan Creative Commons License 2007.01.03 0 0 88
Hello!
Uj vagyok itt, de a fagyit azt szeretem. Kulfoldi latogatasaim soran teljesen rakattantam a Haägen Dazs-ra, szerencsere mar itthon is kaphato 1-2 helyen, remelhetoleg hamarosan fagyizo is nyilik:
http://index.hu/gazdasag/magyar/mark070102/
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 87
Kedves Topiclakók! Gondolom a kérdésem "kissé" extra, tud valaki olyasmiről, hogy zöldségfélékből készült fagylalt? (pl. sárgarépa, spenót, stb.)
dundis Creative Commons License 2006.05.30 0 0 86

Sziasztok!

 

Otthoni használatra keresek fagyigépet. (pici legyen a gép, nem ipari méretű, a konyhai gyümölcsturmix mérete kb. ugyanekkora) Új és használt is érdekel, mert nem tudok sehol se venni! Köszi! Ciao

freelac Creative Commons License 2005.05.27 0 0 85
hello,

abban kérnék Tőletek segítséget, hogy tudna-e valaki magyarországon beszerezhető fagylaltgépet.
Nem nagyteljesítményű, hanem otthoni / de 3 gyerek!!! / kategóriában.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!