Keresés

Részletes keresés

G111 Creative Commons License 2023.04.10 0 0 48

Sziasztok!
Egy kezdő vállalkozás létrehozásának ötletével fordulok most hozzátok!

Napjainkban egyre gyakoriabbak a különböző ételallergiák, intoleranciák, így egy olyan weboldal létrehozása a cél, ahol mindenki megtalálja a számára megfelelő ételt és szolgáltatást.
Milyen tanácsotok van, mivel lehetne színesebbé tenni a vállalkozásom palettáját?

MesésGranola Creative Commons License 2021.05.03 0 0 47

Sziasztok!
Új vállalkozás indításával kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket. Glutén és laktóz mentes egészséges granolákat, müzliket, reggeli kásákat és müzli szeletek szeretnék forgalmazni. Mit gondoltok van igény egy ilyen vállalkozásra elindítására?

Enzino Creative Commons License 2021.03.04 0 0 46

Sziasztok! Szeretnélek megkérni titeket a szakdolgozati kérdőívem kitöltésére. Néhány percet venne csak igénybe. A téma a gluténérzékenyek tésztafogyasztási szokásai. Nagyon köszönöm.

 

https://forms.gle/7xDyFYZKnb6A3rcx7

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.09 0 0 45
Agcika Creative Commons License 2016.09.19 0 0 44

Tisztelt Szülők!

 

Sárik Ágnes vagyok, a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar védőnő szakos hallgatója, és a segítségét szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. Témám: Cöliákiás gyermekek gondozása védőnői szemmel.

 

https://goo.gl/forms/GsjinbZdGw9IsBIC2

 

Kutatásomat 0-6 éves coeliákiás gyermeket nevelő családok körében szeretném kitöltetni.

 

A kérdőív kitöltése természetesen anonim és a kutatási eredményeket csakis saját célra használom majd fel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Klári12 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 42

Én is tudom milyen nehéz áttérni a gluténmentes étrendre és ez nem olyan mint pl a tejérzékenység mert mondjuk még konyhai eszközökből is kettő kell. De persze van egy csomó jó recept én innen szoktam kinézni lelkesdietazo.blogspot.hu Andi barátnőm írja tiszta szívből (és reklámmentes). 

verocska86 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 41

Akkor is itt találhatóak a gluténmentes receptek !

verocska86 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 40

Itt találtok gluténmentes recepteket ,de van egy gluténmentes receptkönyvük is. www.geluten.com 

Én kipróbáltam többet is,nagyon finomak!

Qnst Creative Commons License 2005.06.29 0 0 39
Qnst Creative Commons License 2005.06.29 0 0 38

Most jutott eszembe beírni.

 

Lisztérzékeny információkat itt című fórum

 

egeresz Creative Commons License 2003.01.26 0 0 37
egeresz Creative Commons License 2003.01.26 0 0 36
Sziasztok!

Rosszhír-véleményemmel kezdem:
A kenyér (szepen megdagadt, megkelt, ropogósra kisütótt cipó) az a búza játéka. Ahol nem a búza a legfőbb élelmezési gabona, ott nem esznek kenyeret. A mindenféle 'bio' illetve 'barna' és 'magos' kenyerekben is igen jelentős mennyiségű búzaliszt van.

Ezek a gluténérzékenyeknek ehetetlenek, sajnos. Elvileg lehetséges, hogy mindenféle vegyipari trükkel más lisztfajtából is készítsenek kelt kenyeret. Ez azonban drága, állandó fogyasztásra csak a gazdagabbaknak való.

Marad a nem-kelt kenyér. kukorica, rízs, burgonya, meg még néhány. Ezekből pompás lepényféléket ilyesmit lehet csinálni - szép cipóra azonban ne gondolj. Kérd ki az orvos véleményét!

Húsféle: ha valami felvágottra nincs nagybetűkkel ráírva, hogy lisztérzékenyek is ehetik (gluténmentes) akkor szinte tuti, hogy van benne. Mit tudok javasolni? hagyd el a felvágottat.

egeresz, a kibic

lámpaoszlop Creative Commons License 2003.01.25 0 0 35
Van egy kiegészítő anyag, xantánnak /xantan gum/ sűrítőanyag, ezzel lehet egész jókat sütni, nem porlad szét az egész. Tudok recepteket, csak xantán beszerzési helyet nem tudok. (nekem külhonból van)
A hazipatikan lehet kenyeret rendelni, és meg is marad. De elég drága.
Ypszi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 34
Hali!

Nagy megkönnyebbülésemre végre hozzájutottunk a fogyasztható termékek listájához, úgyhogy így ünnepekre nem maradok tsoki nélkül :)
Kenyeret is sikerült ma sütni, és tök finom lett, bár a recepten változtatni kellett kissé.
Úgyhogy most tök hepi vagyok :))

Előre is mindenkinek Buldog Karajcsont és sok gluténmentes sütit :))

Mulan Creative Commons License 2002.12.04 0 0 33
Most nem vígasztalni akarlak, de a legtöbb (nem lisztmentes) bolti kenyér sem ehető egy-két napon túl, az ún. tarzós kenyerek meg valahogy nem kenyérszerűek:-)
Előzmény: gyűrű (32)
gyűrű Creative Commons License 2002.11.22 0 0 32
Szia ypszi!
Új vagyok itt a fórumon még, és lisztérzékeny is vagyok sajnos.
Szoktál kenyeret sütni? Vannak különböző receptkönyvek lisztérzékenyeknek és abból összelehet hozni egy kenyeret. De vannak kenyérporok abból meg simán meg lehet sütni és nagyon finom 1-2 napig, utána meg fejbe lehet vele ütni az embert, ha nem melegíted meg.
Előzmény: Ypszi (24)
fintorgó Creative Commons License 2002.10.29 0 0 31
Javaslom nézd meg a vegeterianus.hu honlapot, vannak receptek lisztérzékenyeknek és édességek is. Most találtam meg én is.
Előzmény: Ypszi (29)
fintorgó Creative Commons License 2002.10.29 0 0 30
Szia!
Megsütötted? Én simán vastagfalú serpenyőben sütöttem kis lángon. Előre melegítettem és egy kicsit kikentem előtte olajjal. Lehet bele mindenféle füszereket tenni. Jó étvágyat!
Előzmény: Ypszi (29)
Ypszi Creative Commons License 2002.10.28 0 0 29
Hú!
Ezt.tuti.kipróbálom!
Köszi:)

Az.ismerősöd.csuklani.fog.nagyon:))

Előzmény: fintorgó (25)
Ypszi Creative Commons License 2002.10.28 0 0 28
Hello!

Onnan.elköltözött!
A.Soroksári.úton.van,negyvenvalahány.Első.Pesti.Malimipari.izé.a.neve,a.telefonkönyvben.benne.van.a.pontos.cim.
De.nagyon.drága.ám.a.kenyér.Fél.kiló.250ft.körül.van,és.nem.olyan.nagyon.finom:(
Ha.jól.tudom,előre.kell.rendelni,mert.csak.2napig.jó.a.szavatossága:(

Bocs.a.pontokért,de.a.space.nemmüxik.a.billentyüzeten:)

Evelin

Előzmény: cue (27)
cue Creative Commons License 2002.10.18 0 0 27
Budán a Margit krt.-on van egy, a Mammut oldalán, valahol a plaza és a híd között.

Legalábbis évekkel ezelőtt volt! :)

Előzmény: GoldenEye (26)
GoldenEye Creative Commons License 2002.10.18 0 0 26

Sziasztok, budapesten nem tudtok boltokat, ahol olyan kenyeret és tésztát lehet kapni, amit lisztérzékenyeknek kell?

fintorgó Creative Commons License 2002.10.05 0 0 25
Ha még kutakodtok új receptek után.

Lisztérzékenyeknek kenyérlapocska:
Keverjünk össze egy csésze rizslisztet, fél csésze kukoricalisztet,egy evőkanál burgonyakeményítőt, egy csapott mokkáskanál szódabikarbónát annyi vízzel,hogy tészta sürüségű legyen. Ízesitésként beledolgozhatunk szezámmagot, hántolt napraforgót, lenmagot, esetleg mustármagot, valamint tengeri sót.
Kanalazzuk a tésztát gofrisütőbe. 10-12 perc sütés elegendő.

Nem vagyok lisztérzékeny, egy ismerősöm adta a receptet, aki viszont az. Évek óta ez a kenyere. Nekem is ízlik, gyors és egyszerű.

Ypszi Creative Commons License 2002.09.02 0 0 24
Hát bepislogtam oda, de nem volt életerőm végignézni az összes hozzászólást, no meg a connect-em se nagyon engedélyezte :/ Úgyhogy 0 db receptet találtam ott, de lehet, hogy csak vak voltam..
Azt már tudom, hogy a kukoricalisztet nem lehet 30-40% nál nagyobb arányban felhasználni, mert különben szétesik az egész.. tapasztaltam :)

Azt hittem, majd ide ir vki nekem vmi tutkó receptet, hogy végre tudjak kenyeret enni. De meg kell nekem ezért szenvednem rendesen :)

Nnna kutakodok tovább..

Előzmény: Mulan (23)
Mulan Creative Commons License 2002.09.02 0 0 23
Kukoricakenyeret simán lehet sütni. A "Mindennapi kenyerünk" topicban kenyérsütőgépes receptet is találsz, vagy gyorsan válaszolnak, mert oda járnak a kenyérsütősök.

Rizslisztből kelt tésztákat - nem tudom, viszont ázsiai lepényféléket lehet, és jó gyúrt tésztának, kevert sütiknek is.

Előzmény: Ypszi (22)
Ypszi Creative Commons License 2002.08.31 0 0 22
Nnna újra itt, a konkrétabb kér(d)éssel..

Kenyérsütő géphez kellenének receptek, viszont úgy, hogy ne legyen benne az a jó drága gluténmentes liszt, vagy kenyérpor. Van rizslisztünk, kukoricalisztünk, meg keményitőnk. Ezzel meglehet oldani?

Hamlettel mégsem tudom kitörölni a tányérom :)

Ypszi Creative Commons License 2002.08.30 0 0 21
Hát gluténmentes párizsit akartam venni, a Reform Light-ot már tudom, hogy megehetem, de közölték, hogy csak ma lesz, és máshol meg nem tudom, hogy hol lehet még kapni. Azt hittem, legalább a nagyobb boltok el vannak látva, de úgy láttam tévedtem.
A gond az, hogy még nem nagyon vagyok ellátva információkkal, csak amit úgy ismerősöktől, meg a netről kapok. Így aztán elég nehéz válogatni ebből a kevésből :)
A másik meg, hogy épp nincs melóm, tehát pénzben is szükölködöm, szóval még egy tényező, amit figyelembe kell vennem...

Lesznek még konkrét kérdéseim is, de nemrég ébredtem fel, és rohanok a kajzerszbe, nehogy elkapkodják a vacsimat :)

Mulan Creative Commons License 2002.08.30 0 0 20
Tényleg jól leült ez a topic. Mit nem kaptál? Mi lenne jó helyette?
Előzmény: Ypszi (19)
Ypszi Creative Commons License 2002.08.30 0 0 19
Hali!

Nem ártana felfrissíteni a topicot, nekem is segítségre lenne szükségem, és még jópár embernek szerintem.
Tegnap kezdtem el a diétát, de a boltban rögtön agyvérzést kaptam, mert nem kaptam olyat, amit szerettem volna. Szóval elkezd?dött az én kálváriám is :)

Esti Judit Creative Commons License 2001.09.08 0 0 18
Sziasztok, tudom, hogy ez nem tratozik szervesen ehhez a temahoz. Mulan Te tejcukorerzekeny vagy? (alabb irtal a laktozmentes tejjel valo kalandjaidrol.)En ugyanis egy panikba esett tejcukorerzekeny vagyok, aki teljesen tanacstalan. MOst derult ki nemereg, hogy ez okozza a problemaimat. Semennyi tejcukrot nem birok ki, meg a "laktozmentes" tejet sem tudom inni, amiben van max.1 miligram laktoz.
Ha barmilyen tanaccsal el tudnal latni, nagyon halas lennek.
Koszi elore is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!